NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Ottawa - 11. ledna 2020   01:30

Detroit
Detroit
14:55' Bertuzzi (Hronek, Fabbri) • 25:32' D. Larkin (Hronek, Bertuzzi) • ' D. Larkin
3:2
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Ottawa
Ottawa
25:54' B. Tkachuk  (White) • 30:42' White  (Reilly, Ennis)

3. Tyler Bertuzzi (DET) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 28-31; Zablokované střely: 7-10; Vhazování: 50%-50%; Hity: 25-19; Přesilové hry: 1/4-1/3; Trestné minuty: 8-10.
Dylar Larkin v průběhu normální hrací doby vstřelil nádhernou branku a poté, co domácí hokejisté Red Wings ztratili dvoubrankový náskok, rozhodl následné samostatné nájezdy. Fantastický zápas odehráli čeští hokejisté Filip Zadina a Filip Hronek, který si z pozice obránce Detroitu připsal hned dvě asistence. Konečný výsledek. Detroit Red Wings 3 Ottawa Senators 2.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
Autorem vítězné branky je DYLAN LARKIN.
Arťom Anisimov musel proměnit a u levé tyče chtěl puk zasunout do sítě, jenže Jonathan Bernier si rychle lehl na břicho a pravým betonem ho vychytal. Konec!
Frans Nielsen zvolil rychlou střelu zápěstím a Marcus Högberg se mezi betony překonat nenechal.
Anthony Duclair před bránou rychle zamíchal s pukem, bekhendem ale trefil levý beton Jonathana Berniera.
Dylan Larkin dnes vstřelil krásný gól a nyní se prosadil i během nájezdu, když rychlou střelou zápěstím zamířil nad pravým betonem brankáře k levé tyči!
Tyler Ennis chtěl skórovat mezi betony Jonathana Berniera, jenže domácí brankář se překonat nenechal.
Tyler Bertuzzi se rozjel na nájezd jako první a zvolil zakončení bekhendem, které Marcus Högberg zneškodnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Red Wings během prodloužení zahodili stoprocentní příležitosti, když v rychlém sledu ani natřikrát nebo načtyřikrát nedokázali skórovat a poté měli co dělat, aby přečkali oslabení. Skóre po prodloužení utkání, jež vrcholí, je. Detroit Red Wings 2 Ottawa Senators 2.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:38'
Senators předvedli nádhernou kombinaci, na jejímž konci byla teč a další zákrok Jonathana Berniera.
64:27'
Tyler Ennis na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jonathan Bernier jeho pokus snadno podržel v náručí.
64:18'
Thomas Chabot vypálil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Zbývá ještě 41 sekund.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
62:48'
Valtteri Filppula byl také jedním z hráčů, který zahodil obrovskou šanci, a nyní dostal dvě minuty za podrážení.
61:58'
Tohle je neuvěřitelné! Red Wings nedokázali třikrát skórovat do prázdné brány, a aby toho nebylo málo, Mike Green v závěru obrovského tlaku orazítkoval tyč! Horní tyč zachránila hosty!
60:46'
Christ Tierney chtěl u levé tyče skórovat z nulového úhlu a jeden z hráčů Detroitu si na vzdálenější pravé tyči málem srazil puk do vlastní brány. Nebezpečí.
60:26'
Robby Fabbri teď vypálil devět sekund před koncem přesilové hry od modré čáry a Marcus Högberg šel rychle do kolen, aby proti jeho střele vytáhl semafor.
60:01'
Detroit sice v závěru třetí třetiny nevyužil přesilovou hru, za nerozhodného stavu po třech třetinách v ní ale bude moci pokračovat během prodloužení. Skóre po 3. části. Detroit Red Wings 2 Ottawa Senators 2.
60:00'
59:29'
Filip Hronek na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela skončila v náručí Marcuse Högberga, který šel rychle do kolen, aby kotouč zachytil.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:35'
Connor Brown byl vyloučen za podrážení a Red Wings mohou rozhodnout během přesilovky. Timeout OTT.
57:34'
Brady Tkachuk u levé tyče brány nedokázal zkrotit neposedný puk, který Jonathan Bernier udržel v náručí, a poté do brankáře Detroitu vpádu narazil.
56:19'
Rudolfs Balcers se nyní dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování a pak jeho pokus zápěstím skončil v lapačce Jonathana Berniera, který těsně předtím vychytal pravým betonem Vladislava Naměstnikova poté, co rychle objel bránu a u levé tyče chtěl puk zasunout do sítě!
55:05'
Filip Zadina je hodně aktivní a nyní před bránou hledal přihrávkou z ostrého úhlu Valtteriho Filppulu, jenže finskému útočníkovi se puk zamotal pod brusle.
54:48'
Mike Green na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho nahození skončilo v lapačce brankáře Senators. Následuje krátká komerční přestávka. Stále je to 2:2.
54:27'
Tyler Bertuzzi mohl využít rychlého protiútoku, když na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu, jenže Marcus Högberg byl na přední tyči připraven a puk vyrazil pravým betonem.
53:34'
Jean-Gabriel Pageau se snažil prosadit na levém křídle, jenže útočnou akci Senators zastavila přihrávka rukou. Hra je v závěru utkání hodně často přerušována.
53:17'
Dylan Larkin vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela skončila v náručí Marcuse Högberga, který kotouč snadno podržel.
52:47'
Red Wings dostali hosty pod obrovský tlak, ze kterého pramenila rána z vrcholu levého kruhu pro vhazování, kotouč ale minul vzdálenější pravý horní roh brány.
51:18'
Kotouč byl ve středním pásmu sražen mimo ledovou plochu a následuje krátká komerční přestávka.
50:59'
Filip Hronek udělal obrovskou chybu a z mezikruží mohl skórovat Drake Batherson, jenže jeho střela zápěstím byla zablokována. Český obránce si hodně oddechl.
49:47'
Ve třetí třetině je zápas hodně otevřený a tým, který vstřelí následující gól, s největší pravděpodobností zvítězí. Zatím ale na pátý gól čekáme marně – 2:2.
47:59'
Marcus Högberg nedokázal udržet střelu Filipa Hronka z mezikruží a v blízkosti pravé tyče mohl z dorážky skórovat Filip Zadina, hostující brankář ho ale vychytal pravým ramenem! Češi neuspěli.
47:14'
Dylan Larkin nyní před bránou nebezpečně tečoval nahození od modré čáry, Marcus Högberg ale kotouč ukryl v náručí. Po přerušení hry nastává reklamní přestávka.
45:55'
Vyloučený Brian Lashoff je zpět na ledové ploše a Ottawa se během přesilové hry nedostala ke střele.
44:44'
Brady Tkachuk nedosáhl na zpětnou přihrávku jednoho ze spoluhráčů a hosté se sami připravili o útočné pásmo. Čas poté ušetřil Luke Glendening.
43:55'
Brian Lashoff chtěl na levém křídle forčekovat, jenže si počínal nedovoleně a byl poté vyloučen za hákování.
42:11'
Cody Goloubef na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, kde ho pozorný Jonathan Bernier vykopl pravým betonem.
41:22'
Senators nepřesně rozehráli podél trestných lavic a po zakázaném uvolnění přišla prudká střela Red Wings od modré čáry, která minula pravý roh brány.
40:56'
Drake Batherson na pravém křídle nabral rychlost a od hrazení napřáhl k prudké střele zápěstím, která z úhlu zamířila do náruče brankáře Jonathana Berniera.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-19; Zablokované střely: 3-8; Vhazování: 43%-57%; Hity: 17-16; Přesilové hry: 1/3-1/1; Trestné min.: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:30.
Dylan Larkin sice po přestávce využil přesilovou hru a poslal Detroit do dvoubrankového vedení, jenže po 22 sekundách snížil Brady Tkachuk a v polovině střetnutí vzápětí vyrovnal Colin White. Skóre po druhé třetině střetnutí zní. Detroit Red Wings 2 Ottawa Senators 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:24'
Christoffer Ehn si pravého rohu útočného pásma rychle najel před bránu, jenže poté mu puk sjel z čepele hokejky a Marcus Högberg ho zmrazil pod lapačkou.
37:24'
Dylan DeMelo na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím minula pravý horní roh brány domácích hokejistů Red Wings.
36:57'
Senators na pravém křídle využili zpětné přihrávky podél hrazení a od modré čáry napřáhli ke střele, která skončila na levém betonu Jonathana Berniera.
36:10'
Red Wings vyrazili ze středního pásma do přečíslení dva na jednoho, jenže následná kombinace na pravém křídle ztroskotala a Senators se ubránili.
34:51'
Filip Chlapík se řítil na ose útočného pásma sám na bránu, v její blízkosti poté ale zakončoval v tísni a ztroskotal na pravém betonu skvělého Jonathana Berniera! Český útočník neskóroval.
34:16'
Hra byla přerušena a za nerozhodného stavu utkání v motorovém městě následuje komerční přestávka. Red Wings hrají doma se Senators nerozhodně 2:2.
33:59'
Brady Tkachuk se ocitl v mezikruží ve velké šanci a rychlou střelou zápěstím poté mířil do pravého horního rohu brány, Jonathan Bernier ale puk vytáhl lapačkou a připsal si další skvělý zákrok!
33:54'
Brána za Jonathanem Bernierem byla posunuta a rozhodčí hru okamžitě přerušili. Skóre utkání je 2:2.
33:14'
Vyloučený obránce Thomas Chabot je zpět na ledové ploše a Detroit sehrál přesilovou hru velice špatně. Navíc byl ještě rád, že hosté neskórovali v oslabení.
32:08'
Senators dnes podruhé vyrazili během oslabení do přečíslení dva na jednoho, které se v blízkosti levé tyče rozhodl Chris Tierney zakončovat sám, mezi betony ale Jonathana Berniera nepřekonal!
31:14'
Na straně Senators dnes faulují obránci. Nyní byl na dvě minuty za podrážení vyloučen Thomas Chabot.
30:48'
Jonathan Bernier úspěšně zasáhl proti další táhlé střele od modré čáry a následuje krátká komerční přestávka. Senators dvakrát udeřili a skóre je vyrovnané 2:2.
30:42'
Ottawa právě vstřelila branku!
Mike Reilly na ose útočného pásma vypálil bez přípravy od modré čáry a před domácí bránou clonil COLIN WHITE, od jehož čepele hole se puk odrazil pod vyrážečku Jonathana Berniera k levé tyči! Ottawa využila přesilovou hru a skóre je vyrovnáno. Asistence: Mike Reilly a Tyler Ennis.
30:28'
Chris Tierney se pokusil skórovat po nahození z pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levé tyči, Jonathan Bernier puk ale zastavil pravým betonem.
29:56'
Senators se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, první pokus z pravého kruhu pro vhazování ale skončil v náručí Jonathana Berniera, stejně jako druhá střela od modré čáry, o kterou se postaral Thomas Chabot.
29:22'
Brady Tkachuk u střídaček sestřelil Filipa Hronka, který si to nenechal líbit a okamžitě se do něj pustil, za což dostal dvě minuty navíc. Senators si tedy po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru. Šance na vyrovnání.
29:12'
Senators mohli využít zpětné přihrávky z pravého křídla, když se dostali ke střele v prostoru mezikruží, jejich pokus bez přípravy ale minul vzdálenější levý horní roh.
27:58'
Senators po bleskovém snížení narostla křídla, zatím se jim ale vyrovnat nepodařilo. Většina jejich střel je zablokována nebo míří mimo domácí bránu Red Wings.
25:54'
BRADY TKACHUK se teď ocitl s pukem za bránou Detroitu a zpoza levé tyče ho nahodil z otočky do brankoviště, kde se od levé brusle Patrika Nemetha odrazil mezi betony domácího gólmana Jonathana Berniera! Hosté odpověděli na druhý inkasovaný gól po pouhých 22 sekundách. Stav je tedy nerozhodný 2:2. Asistence: Colin White.
25:32'
Detroit právě vstřelil branku!
DYLAN LARKIN předvedl fenomenální individuální akci, když podél trestných lavic nejprve nabral obrovskou rychlost, poté se v pravém kruhu pro vhazování protáhl mezi dvěma protihráči Sens a na vzdálenější levé tyči kotouč po ledě zasunul vedle pravého betonu brankáře Ottawy Marcuse Högberga do sítě! Detroit využil přesilovou hru a Filip Hronek si připsal v dnešním zápase druhou asistenci. Asistence: Filip Hronek a Tyler Bertuzzi.
25:07'
Vyloučený Ron Hainsey je zpět na ledové ploše a hokejisté Ottawy jsou z nejhoršího venku. Už jsou ve čtyřech.
24:59'
Filip Zadina dobře vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Marcus Högberg ale předvedl pěkný semafor.
24:43'
Senators špatně střídali a Detroit si zahraje 24 sekund přesilovou hru 5 na 3! První trest dostal obránce Ron Hainsey, který nyní bude svému týmu hodně chybět. Týmový trest hostujícího týmu odpyká Brady Tkachuk.
24:00'
Filip Zadina dnes hraje skvělý zápas a nyní bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Marcus Högberg ale dobře zasáhl a ukryl puk v lapačce.
23:07'
Ron Hainsey fauloval za bránou Red Wings a byl poté vyloučen za podrážení. První přesilová hra pro domácí.
22:12'
Filip Zadina se dostal na pravém křídle k bekhendovému nahození, které se ze vzduchu snažil sklepnout mezi betony brankáře Adam Erne, jenže neuspěl.
21:38'
A další přerušení hry, tentokrát po nepřesné rozehrávce podél střídaček a zakázaném uvolnění hostujících hokejistů Senators, kteří prohrávají o jeden jediný gól.
21:30'
Red Wings se v pravém rohu útočného pásma zapojili do hry a proti domácím hokejistům bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazování v neutrální zóně.
20:54'
Senators na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a střela z otočky po ledě minula vzdálenější pravou tyč brány, kterou zatím s čistým kontem hájí Jonathan Bernier.
20:14'
Red Wings vstoupili do druhého třetiny hodně aktivně a výsledkem byla střela z levého křídla, Marcus Högberg byl ale na přední tyči připraven a sevřel puk v lapačce.
20:08'
Senators sice měli během úvodní části zápasu více střel na bránu, jenže na rozdíl od domácích hokejistů ani jednou neskórovali a Jonathan Bernier zatím drží nulu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-10; Zablokované střely: 1-6; Vhazování: 47%-53%; Hity: 11-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:32.
Jonathan Bernier dnes předvedl několik fantastických zákroků a hokejisté Senators krátce před přestávkou na neproměněné šance doplatili, když se po nahození Filipa Hronka prosadil Tyler Bertuzzi. Skóre po první třetině zní. Detroit Red Wings 1 Ottawa Senators 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:29'
Thomas Chabot na levém křídle vystřelil od hrazení a Jonathan Bernier na přední tyči ukryl kotouč v lapačce. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
17:50'
Robby Fabbri se ocitl v pravém kruhu ve skvělé střelecké pozici a mohl skórovat do téměř prázdné brány, jenže jeho střela zápěstím minula přední tyč.
16:59'
Connor Brown vypálil na bodu pravého kruhu a jeho střela mířila ke vzdálenější levé tyči brány, Jonathan Bernier měl ale dobrý výhled a puk vyrazil vyrážečkou.
16:41'
Red Wings vystřelili z levého kruhu pro vhazování nepřesně a následná zpětná přihrávka minula úplně všechny hráče, domácí se tedy sami připravili o pásmo.
15:48'
Patrik Nemeth nedokázal zpracovat puk v mezikruží a Red Wings vyhodili puk za bránu hostujícího brankáře tak, aby se proti nim vzápětí nepískalo zakázané uvolnění.
14:55'
Filip Hronek před pár okamžiky sice pálil z bodu levého kruhu pro vhazování nepřesně, vzápětí si ale zpracoval kotouč na ose útočného pásma a nahodil ho k pravé tyči, kde se od hole TYLERA BERTUZZIHO odrazil pod horní tyč! Stav zápasu je 1:0. Asistence: Filip Hronek a Robby Fabbri.
13:27'
Filip Zadina byl hodně nepříjemně atakován na pravém křídle, když pravým kolenem narazil do jednoho z hráčů Ottawy. Hra byla okamžitě přerušena.
13:05'
Jeden z hokejistů Red Wings dokázal udržet útočného pásmo na modré čáře pomocí pravé brusle, jenže domácí nemohli hrát kvůli signalizovanému postavení mimo hru a Senators poté vyhodili puk podél střídaček na další zakázané uvolnění. Komerční přestávka.
12:38'
Senators se ocitli pod tlakem a podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění. Následovat tedy bude vhazování po pravici Marcuse Högberga.
11:38'
Dylan Larkin vzápětí zakončoval v blízkosti bodu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela zamířila nad bránu Ottawy a puk skončil na ochranném skle.
10:45'
Filip Zadina dobře vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a u levé tyče se poté dostal k dorážce, ani nadvakrát ale Marcuse Högberga nepřekonal! Zasáhl maskou a poté vyrážečkou.
10:03'
Red Wings předvedli velice dobré střídání a první formace se dostala k několika střelám, jenže všechny byly zablokovány a Marcus Högberg nemusel zasahovat.
09:29'
Marcus Högberg se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Detroitu od trestných lavic, a přestože byl napadán, podél hrazení dokázal přesně rozehrát.
09:18'
Dylan Larkin na levém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože Red Wings byli v útočném pásmu příliš rychle a zastavilo je postavení mimo hru.
08:36'
Red Wings museli vyčistit útočné pásmo, protože čároví rozhodčí jasně signalizoval, že jsou domácí hokejisté v ofsajdu, a pokud budou hrát, hra bude přerušena.
07:12'
Anthony Duclair se ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale fantasticky chytajícího Jonathana Berniera nepřekonal, když jeho druhý pokus těsně minul vzdálenější levou tyč brány!
06:38'
Senators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění. Hra se vrátila před brankáře Marcuse Högberga.
06:02'
Robby Fabbri nemohl pokračovat v útočném snažení kvůli postavení domácích hokejistů mimo hru a následuje čas pro první komerční přestávku.
05:10'
Jonathan Bernier si připsal skvělý zákrok, když proti tečované střele od modré čáry zasáhl levým betonem, a následnou bombu Filipa Chlapíka z blízkosti zablokoval Alex Biega! Puk trefil břicho.
04:28'
Thomas Chabot vypálil na ose útočného pásma ihned po vhazování a střela hostujícího obránce skončila v náručí připraveného Jonathana Berniera.
04:22'
Red Wings vedou na střely na bránu 2:1, nyní ale napálili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Vhazování před Jonathanem Bernierem.
03:57'
Rudolfs Balcers se dostal ke střele na vrcholu levého kruhu a Jonathan Bernier dobře zasáhl, když pravým ramenem vyrazil kotouč do ochranné sítě.
03:05'
Darren Helm na levém křídle vystřelil téměř od modré čáry a jeho pokus mířil ke vzdálenější pravé tyči, Marcus Högberg byl ale připraven a zasáhl levým betonem.
02:40'
Thomas Chabot vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím zamířila nad bránu. Puk se od ochranného skla odrazil do ochranné sítě.
01:28'
Valtteri Filppula na levém křídle vystihl rozehrávku Ottawy a diagonální přihrávkou našel Robbyho Fabbriho, který se ocitl před bránou úplně sám, ke střele se ale nedostal.
00:59'
Red Wings se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Jonathana Berniera.
00:05'
Utkání mezi Detroitem a Ottawou bylo zahájeno. Oba týmy se v letošní sezóně NHL potkávají potřetí a obě předchozí vzájemná střetnutí vyhrála Ottawa.
00:01'

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Green, Nemeth, Bowey, Hronek, Biega, Lashoff – Fabbri, D. Larkin (A), Bertuzzi – Zadina, Filppula, Erne – Helm, Glendening (A), Nielsen – Abdelkader (A), Ehn, Smith. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), DeMelo, Englund, Goloubef, Reilly – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Anisimov, Duclair – Balcers, White, Ennis – Chlapík, Tierney, Naměstnikov. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Frederick L'Ecuyer. Čároví: Ryan Gibbons, Kiel Murchison.

Filip Zadina (DET) 19 zápasů, 5+6, +/- -4
Filip Hronek (DET) 42 zápasů, 8+15, +/- -18
Filip Chlapík (OTT) 18 zápasů, 2+3, +/- -1
Vzájemné zápasy

Ottawa se střetne s Detroitem v letošním ročníku NHL potřetí a předchozí vzájemná utkání vyhrála, na konci října nejprve v domácím prostředí a v listopadu venku.
Ottawa Senators

Senators budou usilovat o ukončení série pěti zápasů bez vítězství a pozor si budou muset dát i na českého útočníka Filipa Zadinu, který rozhodl poslední střetnutí proti Montrealu. Obranu Senators vyztuží Ron Hainsey, který se vrací do sestavy hostujícího týmu po zranění v dolní části těla, jenž utrpěl 20. prosince proti Nashvillu.
Detroit Red Wings

Red Wings dnes budou pokračovat v sérii tří domácích utkání a po výhře 4:3 nad Montrealem je čeká utkání proti Ottawě, proti které v bráně nastoupí Jonathan Bernier. Domácí tým proti Canadiens dvakrát prohrával, nejprve 2:0 a poté 3:2, jenže Frans Nielsen vstřelil dvě branky a přispěl k těsnému vítězství svého celku 4:3.
Ottawa se představí v sobotu v noci na ledě Detroitu, kde se pokusí ukončit sérii pěti střetnutí bez vítězství. Ke splnění cíle by měl Senators pomoci návrat obránce Rona Hainseyho. Zápas se koná v Little Caesars Areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.