NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Boston - 31. prosince 2019   19:00

Devils
Devils
28:58' Coleman (N. Gusev, Vatanen) • 53:11' Bratt (P. K. Subban, Hischier) • ' Severson
3:2
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Boston
Boston
02:03' Marchand  (Pastrňák, Grzelcyk) • 24:27' Nordström  (Kuraly, Carlo)

3. Blake Coleman (NJD) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 44-30; Zablokované střely: 14-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 19-13; Přesilové hry: 0/4-1/3; Trestné minuty: 6-8.
New Jersey dnes dokázalo otočit zápas proti Bostonu, který na ledě v Prudential Center dvakrát vedl, jenže ani jednou proti NJD jednobrankové vedení neudržel a během samostatných nájezdů poté rozhodl o jeho porážce Damon Severson. Sledovali jsme nádherné střetnutí, během kterého Devils dvakrát orazítkovali tyč a Jaroslav Halák předvedl několik spektakulárních zákroků a domácí nakonec zřejmě zvítězili zaslouženě. Konečné skóre. New Jersey Devils 3 Boston Bruins 2.
V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
Autorem vítězné branky je DAMON SEVERSON.
Patrice Bergeron u pravé tyče rychle zamíchal s pukem a také on chtěl puk zvednout pod horní tyč, jenže Mackenzie Blackwood ho vychytal!
Damon Severson u levé tyče rychle zamíchal s pukem a poté zvedl kotouč pod horní tyč brány, stejně jako Chris Wagner bekhendem!
Chris Wagner předvedl nádherný nájezd, když po bekhendovém blafáku zvedl puk pod horní tyč!
Jack Hughes před bránou dobře zpomalil a rychlou střelou zápěstím nad ledem zamířil k pravé tyči!
Jake DeBrusk zvolil rychlou střelu zápěstím a Mackenzie Blackwood ho vychytal pravým betonem.
Wayne Simmonds rychle zamíchal s pukem a Jaroslav Halák ho poté vychytal svým levým betonem.
Brad Marchand před bránou zpomalil a rychlou střelou zápěstím orazítkoval levou tyč brány!
Kyle Palmieri zvolil rychlou střelu zápěstím, kterou z blízkosti minul vzdálenější pravou tyč brány.
David Pastrňák rychle zamíchal s pukem a v blízkosti pravé tyče ho chtěl zvednout nad ležícího Mackenzieho Blackwooda, brankář Devils ho ale vychytal lapačkou!
Jesper Boqvist chtěl rychlou střelou zápěstím vymést pravý horní roh brány, jenže Jaroslav Halák se překonat nenechal, když puk vyrazil vyrážečkou.
Charlie Coyle rychle zamíchal s pukem a u pravé tyče ho chtěl zasunout do sítě, jenže neuspěl.
Nikita Gusev se rozjel na nájezd jako první a Jaroslav Halák se mezi betony překonat nenechal.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení o osudu dnešního utkání mezi New Jersey a Bostonem Bruins nerozhodlo, a tak přijdou na řadu samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení tohoto střetnutí zní. New Jersey Devils 2 Boston Bruins 2.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
Jesper Bratt byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Boston má ještě pár sekund na využití přesilové hry.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:39'
Kyle Palmieri se dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, Jaroslav Halák byl ale připravený a sevřel jeho střelu zápěstím ve svém náručí.
62:17'
Matt Grzelcyk vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zřejmě trefila spojnici levé a horní tyče, od které se puk odrazil do ochranné sítě! Boston teď mohl rozhodnout.
62:02'
John Moore nabral obrovskou rychlost a dostal se ke střele, kterou P.K. Subban přizvedl do ochranné sítě.
60:43'
Brad Marchand dobře clonil před bránou, kde se pokoušel tečovat střelu Matta Grzelcyka z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Mackenzie Blackwood ale předvedl dobrý postřeh a sevřel puk mezi rukavicemi.
60:15'
Patrice Bergeron vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood puk podržel.
60:01'
Boston na ledě New Jersey dvakrát vedl, ani jednou ovšem nedokázal své vedení udržet, a tak o osudu dnešního zápasu rozhodne prodloužení nebo nájezdy. Po třetí třetině. New Jersey Devils 2 Boston Bruins 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:22'
Ani jeden z týmů nechce jít do prodloužení a hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu.
57:16'
P.K. Subban mohl rozhodnout střelou z pravého kruhu pro vhazování, Jaroslav Halák ale dokázal jeho pohyb kopírovat a na přední tyči kotouč vyrazit.
56:49'
John Moore vystřelil po přihrávce zpoza brány na bodu pravého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood si připsal snadný zákrok, když kotouč podržel v náručí.
56:14'
Devils vyrazili do rychlého protiútoku a Travis Zajac chtěl z bodu levého kruhu pro vhazování přihrávat před bránu, jenže Bruins jeho pas dobře zablokovali.
55:02'
Jaroslav Halák zmrazil kotouč mezi svými betony a hra byla přerušena. Následuje reklamní přestávka.
54:50'
Wayne Simmonds mohl otočit skóre zápasu, když se dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula bližší horní roh brány.
53:11'
Devils právě vstřelili branku!
P.K. Subban na ose útočného pásma naznačil střelu a poté střelou zápěstím poslal puk do brusle JESPERA BRATTA, od které se puk před bránou odrazil do pravého horního rohu sítě! Stav 2:2. Asistence: P. K. Subban a Nico Hischier.
52:35'
Brett Ritchie zalehl puk za bránu domácího Mackenzieho Blackwooda a následuje komerční přestávka.
51:15'
David Pastrňák odpověděl prudkou ránou z bodu levého kruhu pro vhazování, která nad ledem těsně minula přední tyč brány Mackenzieho Blackwooda.
50:51'
Nico Hischier vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem na bránu Jaroslava Haláka neprošla, protože byla zablokována.
50:25'
Přesilová hra Devils sice skončila, domácí hokejisté ale pokračují v tlaku a bojují o puk v pravém rohu.
49:36'
Chris Wagner odvedl na pravé straně obranného pásma Bostonu dobrou práci a dokázal puk vyhodit podél střídaček alespoň k obranné modré čáře Devils.
48:10'
Sami Vatanen vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Jaroslav Halák měl co dělat, aby kotouč u své levé tyče brány dokázal vyrazit mimo tři tyče.
47:55'
Joakim Nordström byl vyloučen za podrážení a Devils si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
47:30'
Hra má opět obrovské tempo a přelévá se ze strany na stranu. Devils touží po vyrovnávacím gólu.
46:38'
Brad Marchand spěchal za pukem v levém kruhu pro vhazování a málem se řítil sám na bránu, jenže brankář Mackenzie Blackwood rychle vyjel z brány a hokejkou puk odpálil do bezpečí.
45:39'
Hokejisté New Jersey jsou ve třetí třetině utkání výrazně aktivnější, stejně jako během druhé části, jenže Boston drží nad vodou skvěle chytající Jaroslav Halák.
44:39'
Vyloučený Jérémy Lauzon je zpět na ledové ploše a hokejisté Bostonu přečkali důležité oslabení.
43:22'
Sami Vatanen bez přípravy vypálil na vrcholu mezikruží a po zablokování jeho rány mohl v pravém kruhu pro buly skórovat do prázdné brány Nico Hischier, jenže Jaroslav Halák ho vychytal levým betonem! Další spektakulární zákrok slovenského brankáře v bráně Bostonu!
42:34'
Jérémy Lauzon dnes nastoupil ke svému druhému zápasu v NHL a byl vyloučen za nedovolené bránění.
42:00'
Devils si vytvořili v úvodu třetí třetiny obrovský tlak, jenže jejich další střelecké pokusy byly nepřesné.
40:47'
Nico Hischier nyní vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jaroslav Halák jeho pokus hrudí vyrazil.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-23; Zablokované střely: 6-9; Vhazování: 55%-45%; Hity: 15-7; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 20:49.
Blake Coleman po přestávce odpověděl na branku Joakima Nordströma, který poslal tým Bostonu do dvoubrankového vedení, a poté byli diváci v Prudential Center svědky strhujícího střetnutí, když Jaroslav Halák nejprve nadvakrát vychytal Nikitu Guseva a dvakrát ho pak zachránila tyč, nejprve horní a poté pravá. Skóre po druhé třetině. New Jersey Devils 1 Boston Bruins 2.
40:00'
39:14'
Jaroslav Halák se vydával za bránu a málem ho zaskočil odraz od hrazení, kotouč ale nakonec zamířil napříč brankovištěm mimo! Kuriozita.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:15'
Ve druhé třetině je tempo zápasu obrovské a hodně dlouho se hraje bez přerušení. Devils už mohli vést, jenže Jaroslava Haláka dvakrát zachránila tyč.
35:12'
Devils se podařilo podél trestných lavic kotouč vyhodit poté, co si Bruins vytvořili obrovský tlak a Mackenzie Blackwood musel vytáhnout další trojici zákroků.
34:38'
David Pastrňák se ocitl před bránou v obrovské šanci a vypadalo to, že u pravé tyče skóruje, jenže Mackenzie Blackwood ho nyní senzačně vychytal levým betonem! Fantastický zákrok!
32:25'
Bruins na levém křídle vypálili od modré čáry a připravený Mackenzie Blackwood puk našel v lapačce.
31:45'
Sami Vatanen na levém křídle vypálil od modré čáry a Jaroslava Haláka během pár okamžiků podruhé v rychlém sledu zachránila tyč! Po horní tyči tentokrát vzdálenější pravá. Další šance.
31:24'
Začíná zkrácená přesilová hra Devils a Sami Vatanen ji mohl po ráně z vrcholu mezikruží rychle využít, slovenský brankář Jaroslav Halák ale jeho ránu vyrazil.
30:38'
Nikita Gusev si sjel z pravého křídla před bránu Bruins, kde vzápětí ztroskotal na pravém betonu fantastického Jaroslava Haláka, který si poradil i s jeho dorážkou a předvedl dvojici senzačních zákroků, kterými podržel Boston nad vodou!
30:13'
Will Butcher se dnes vrátil do sestavy Devils a nádhernou střelou z levého kruhu pro vhazování mohl vyrovnat, jenže jeho pokus se od brankové konstrukce odrazil do ochranné sítě! TV brejk.
29:20'
Matt Grzelcyk zabránil Devils skórovat v oslabení zásluhou faulu a dostal dvě minuty za podrážení.
29:07'
Travis Zajac byl vyloučen ihned po gólu Devils za podrážení a Bruins si zahrají po komerční přestávce druhou přesilovou hru. První přesilovou hru využili.
28:58'
BLAKE COLEMAN si na levém křídle nádherně vyměnil puk s Nikitou Gusevem a krásnou střelou z prostoru mezikruží nad ledem zamířil k levé tyči! Asistence: Nikita Gusev a Sami Vatanen.
28:20'
Sami Vatanen na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím byla na přední tyči brány Jaroslava Haláka hostujícími hráči zablokována.
26:21'
Bruins nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Kotouč velice rychle dobruslil domácí obránce Sami Vatanen.
25:34'
Brandon Carlo na pravém křídle vypálil od modré čáry, stejně jako před pár okamžiky David Pastrňák, a Mackenzie Blackwood tentokrát kotouč podržel v náručí.
25:23'
David Pastrňák na levém křídle vypálil od modré čáry a Mackenzie Blackwood byl na přední tyči připravený, když kotouč úspěšně vyrazil vyrážečkou.
24:27'
Bruins právě vstřelili branku!
U pravé tyče brány New Jersey vznikla hodně nepřehledná situace, během které se puk dostal do brankoviště a JOAKIM NORDSTRÖM ho o brusli jednoho z hráčů Devils poslal do prázdné sítě! Asistence: Sean Kuraly a Brandon Carlo.
23:39'
Jesper Boqvist na levém křídle od modré čáry nahodil puk na Jaroslava Haláka, který vkleče snadno zasáhl a poté hokejkou rozehrál za bránu svého týmu.
23:15'
Prudká kolmá přihrávka Devils podél střídaček tečována nebyla, a tak se proti nim pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po levici brankáře Mackenzieho Blackwooda.
22:09'
Vyloučený Brad Marchand se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Devils úvodní početní převahu na rozdíl hostů z Bostonu využít nedokázali.
22:08'
Wayne Simmonds vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Jaroslav Halák podržel kotouč ve svém náručí. Do návratu Brada Marchanda zbývá sekunda.
21:37'
Slovenský brankář předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky a Bruins se podařilo podél střídaček vyhodit. Devils musí rozjížděl další akci od své vlastní brány.
20:33'
Jaroslav Halák dokázal zachytit střelu Devils z levého křídla a rozhodčí okamžitě přerušili hru, přestože neměl kotouč úplně pod kontrolou. Devils prohrávají.
20:09'
Brad Marchand po pouhých devíti sekundách podrazil Nikitu Guseva a Devils si zahrají první přesilovou hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-14; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 53%-47%; Hity: 8-4; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 19:59.
Slovenský brankář Jaroslav Halák dnes předvedl během úvodní části střetnutí několik skvělých zákroků a má obrovskou zásluhu na tom, že Boston vede po úvodní třetině zásluhou Brada Marchanda, který v úvodu zápasu využil přesilovou hru. David Pastrňák má bod. Po první třetině. New Jersey Devils 0 Boston Bruins 1.
20:00'
19:49'
Steven Kampfer se dostal na pravém křídle ke střele zápěstím, která skončila v lapačce brankáře Devils.
19:18'
Jesper Bratt na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Jaroslav Halák puk vyrazil pravým betonem. Po zákroku slovenského brankáře se pískalo zakázané uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části zbývá odehrát 1 minuta.
18:28'
New Jersey vypálilo na bodu levého kruhu pro vhazování a Jaroslav Halák byl opět připravený, když kotouč vyrazil do rohu ledové plochy Prudential Center.
16:38'
Pokud jste náhodou nečetli informace před zápasem, v sestavě Bruins dnes chybí český útočník David Krejčí. Zkušenou oporu hostí trápí zranění v dolní části těla.
16:00'
Bruins odpověděli střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood našel puk v lapačce. Následuje další krátká reklamní přestávka.
15:22'
Jaroslav Halák si snadno poradil s nahozením Devils z pravého křídla a rychle rozehrál za svou bránu.
14:21'
Bruins na levém křídle vypálili od modré čáry a puk skončil na levém betonu Mackenzieho Blackwooda, od kterého se zřejmě odrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena a následuje další komerční přestávka.
13:05'
Nikita Gusev měl před pár okamžiky obrovskou šanci, v blízkosti pravé tyče sítě ale fantasticky chytajícího brankáře Jaroslava Haláka překonat nedokázal, přestože se zdálo, že puk uklízí do prázdné brány! Vleže zasáhl brankář Bostonu.
12:16'
Brad Marchand nyní vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela s příklepem mířila k přední tyči, Mackenzie Blackwood ji ale vyrazil pravým betonem.
10:55'
Steven Kampfer se dostal ke střele na pravém křídle a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči brány Devils, Mackenzie Blackwood ale zasáhl pravým betonem.
10:17'
P.K: Subban vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Jaroslav Halák jeho ránu vyrazil mimo.
10:01'
Jesper Bratt z levého křídla a ostrého úhlu centroval před bránu, Nico Hischier byl ale na přední tyči brány velice dobře pokryt a ke střele se nedostal.
09:24'
Sami Vatanen mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Jaroslav Halák ho vleže vychytal!
08:44'
Matt Grzelcyk na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mackenzie Blackwood kotouč s mírnými problémy zastavil, když ho u pravé tyče zmrazil pod lapačkou.
08:31'
Devils se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla znovu přerušena a vrátila se před Mackenzieho Blackwooda.
08:01'
Jaroslav Halák zastavil další ránu Devils od modré čáry a chtěl rychle rozehrát, jenže to nestačil, protože rozhodčí velice rychle pískali a přerušili hru.
07:44'
Sami Vatanen vypálil od modré čáry a Jaroslav Halák stáhl puk ze vzduchu do lapačky. Úspěšný zákrok slovenského gólmana, po kterém následuje komerční přestávka. Boston vede v Newarku 1:0.
07:19'
Bruins jsou výrazně aktivnější a na pravém křídle se dostali k další střele, kterou tentokrát Mackenzie Blackwood vyrazil vyrážečkou a připsal si další zákrok.
06:29'
Charlie Coyle dostal nádhernou přihrávku k pravé tyči a okamžitě vypálil s příklepem, domácí brankář Mackenzie Blackwood ale jeho ránu vyrazil levým betonem! Fantastický zákrok!
06:10'
Bruins nepřesně rozehráli podél trestných lavic a rozehrávky Devils se poté ujal obránce Sami Vatanen.
05:30'
David Pastrňák dnes mohl zaznamenat druhý kanadský bod, když v blízkosti pravé tyče vypálil z ostrého úhlu, Mackenzie Blackwood ale jeho ránu zastavil.
04:23'
Boston vypálil ihned po vhazování na ose útočného pásma a střela od modré čáry skončila na výstroji Mackenzieho Blackwooda, který snadno zasáhl a rozehrál.
04:19'
Bruins rychle otočili hru a snažili se prosadit na levém křídle, jenže jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru a hra byla přerušena. Bruins vedou 1:0.
03:52'
P.K. Subban se pokusil odčinit předchozí vyloučení, když na pravém křídle vypálil od modré čáry. Jeho střela ale byla zablokována. Zablokoval ji Pär Lindholm.
02:29'
Devils mohli velice rychle odpovědět, když se dostali ke střele v blízkosti pravé tyče, jenže slovenský brankář Jaroslav Halák byl připraven a zasáhl vyrážečkou.
02:03'
Mackenzie Blackwood nedokázal udržet ránu Davida Pastrňáka z bodu levého kruhu pro vhazování a BRAD MARCHAND na vzdálenější pravé tyči skóroval do prázdné brány! Bruins využili přesilovou hru a vedou nad hráči Devils 1:0. Asistence: David Pastrňák a Matt Grzelcyk.
01:35'
Patrice Bergeron vypálil z pravého kruhu pro vhazování a mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mackenzie Blackwood ale puk vyrazil vyrážečkou.
01:17'
P.K. Subban fauloval před střídačkami obou týmů a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka.
00:38'
Brad Marchand na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mackenzie Blackwood si připsal první úspěšný zákrok, když hokejkou vyrazil puk do opačné strany.
00:01'
Devils vyhráli úvodní vhazování a novoroční střetnutí mezi New Jersey a Bostonem bylo zahájeno.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Senn) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Severson, Butcher, Müller – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Wood – Hayden, Zacha, J. Boqvist. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Carlo, Chára (C), Lauzon, Grzelcyk, Kampfer, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), P. Lindholm, DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, Nordström. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Reid Anderson. Čároví: Scott Cherrey, Kory Nagy.

Pavel Zacha (NJD) 34 zápasů, 3+13, +/- -16
David Pastrňák (BOS) 40 zápasů, 29+29, +/- +15
Zdeno Chára (BOS) 39 zápasů, 5+8, +/- +19
Jaroslav Halák (BOS) 16 zápasů, 498 zákroků, 36 gólů, 92,8%
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně během základní části NHL dvakrát a oba zápasy vyhrál Boston, když na domácím ledě zvítězil 3:0 a v Newarku dokonce 5:1.
Boston Bruins

Boston vyhrál třikrát v řadě a během posledních sedmi střetnutí celkem čtyřikrát. Bruins se pokusí prodloužit skvělou sérii, když sedmkrát za sebou získali minimálně bod. Do Newarku neodcestoval kvůli zranění v dolní části těla David Krejčí a společně s ním Torey Krug a Charlie McAvoy. Mimo hru bude také Brad Marchand.
New Jersey Devils

Hokejisté New Jersey vyhráli čtyři z posledních sedmi zápasů poté, co dokázali ukončit sérii sedmi utkání bez vítězství. Nikita Gusev bodoval třikrát za sebou, když zaznamenal pět bodů za dva góly a tři asistence. Ruský útočník získal během posledních šesti utkání NHL osm kanadských bodů za dva góly a šest přihrávek na gól.
Boston Bruins se představí během posledního zápasu kalendářního roku 2019 na ledě New Jersey a bude se snažit bodovat v osmém střetnutí za sebou. Těšit se můžeme na souboj českých hokejistů. V dresu Devils by neměl chybět český útočník Pavel Zacha, zatímco v týmu Bostonu nezastavitelný hokejista David Pastrňák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.