NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Nashville - 15. ledna 2020   03:00

Edmonton
Edmonton
09:01' Nugent-Hopkins (Draisaitl) • 19:42' Draisaitl (Chiasson, McDavid) • 29:09' J. Archibald (McDavid, Klefbom) • 59:11' Draisaitl (McDavid)
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)
Nashville
Nashville
10:42' F. Forsberg  (Duchene) • 15:41' Blackwell  (Bonino, Y. Weber)
Edmonton
Nashville

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tři hvězdy utkání
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+1
2. Filip Forsberg (NSH) 1+0
3. Mike Smith (EDM) 30 zák, 93,8%
Edmontonu se podařilo na svém ledě udolat ve vyrovnaném utkání Nashville 4:2, když od 16. minuty nedovolil svému soupeři skórovat, otočil vývoj zápasu a rozhodl o svém vítězství ve druhé třetině.
59:11'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté zkusili v oslabení zariskovat, ale nedopadlo to pro ně dobře. Napřed sice McDavid nedokázal z bezprostřední blízkosti dostat puk do prázdné branky, ale záhy to napravil LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid.
58:55'
Nashville odvolává brankáře!
Zatím se nehraje, čeká se na pokračování. Vypadá to i na problém s časomírou.
58:37'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Calle Jarnkrok – 2 min., příliš mnoho hráčů).
58:17'
Přečíslení domácích, zpětná přihrávka do druhé vlny na Draisaitla, skvělý zákrok Rinneho... a hra je přerušena, jelikož se bude vylučovat!
57:37'
Parádní akce McDavida a ještě parádnější zákrok Rinneho, který zakončení hvězdného útočníka, jenž se proklíčkoval před brankoviště z levé strany, zastavil a zachránil tím Nashville ve hře o body.
57:02'
Josi nahodil puk od modré čáry a nadělal tím trochu Smithovi problémy. Ke štěstí domácího brankáře se žádný z hostujících hráčů nedostal k dorážce.
56:12'
Smith chytá letící puk do lapačky a přerušuje hru. Komerční pauza.
55:45'
Ale musí si hlídat i zadní vrátka. McDavid pronikl hladce do útoku, z jeho akce však jeho spoluhráči nic nevytěžili.
54:35'
Nashvillu se už výrazně zkrátil čas na to, aby něco udělal s výsledkem. Dá se očekávat, že se brzy pokusí nadechnout k závěrečnému náporu.
53:42'
53:22'
Rinne byl přinucen přerušit hru po střele Nugenta-Hopkinse z mezikruží.
52:44'
Další vyhození Nashvillu, který dobře brání toto oslabení.
52:01'
Predators vyhodili přes všechny čáry poté, co zblokovali střelu zpoza levého kruhu.
51:42'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Rocco Grimaldi – 2 min., nedovolené bránění).
51:42'
Bude se vylučovat na straně Nashvillu. Napřed ovšem je na řadě komerční pauza.
50:26'
50:20'
Tentokrát už musel Smith zasahovat, puk po střele Forsberga vyráží a domácí vyhazují.
50:05'
Rychlá přihrávka zpoza branky našla svého adresáta, který vypálil z první. Ale znovu se jedná o nepřesnou střelu.
49:35'
Oilers vyhazují puk ze svého pásma.
49:17'
Šance hostů na pravé straně, rychlá střela z pravého kruhu proletěla mimo Smithovu branku.
48:40'
Archibald vyrazil v oslabení do útoku, ale nakonec se vůbec nedostal do zakončení. Jen k zadnímu hrazení.
48:26'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kailer Yamamoto – 2 min., nedovolené bránění).
48:06'
Draisaitl se cpal za dorážkou, Rinneho lapačka ovšem byla rychlejší.
47:50'
Komerční přestávka.
47:34'
Trochu nudnější pasáž zápasu. Chiasson ji mohl ukončit, už se dostával ke střele v pravém kruhu, ale proti dvěma obráncům se neprosadil a o puk přišel.
45:34'
Nepřesná rozehrávka Edmontonu a zakázané uvolnění.
45:15'
Nashvillu se pomaličku krátí čas. Sice stále zbývá téměř 15 minut, ale Predators se nedaří ve třetí třetině procházet obranou soupeře a potřebují něco změnit.
44:04'
Nepovedená rozehrávka Nashvillu a zakázané uvolnění.
43:49'
Haas se dral k brankovišti, ale finální přihrávka si jej nenašla. Místo toho zboural branku Rinneho po kontaktu s vracejícím se obráncem.
43:07'
Po vyhraném buly Predators se k ráně od modré dostal Ekholm, ale Smithovu branku minul.
43:03'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
41:14'
Draisaitl se dostal za obranu Nashvillu a před ním už byl jen Rinne. Německý útočník ale z mezikruží minul branku!
40:23'
Weber od modré čáry minul Smithovu klec.
40:13'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:01.
Ve druhé třetině se Edmontonu podařilo jako jedinému skórovat a dostat se do vedení 3:2.
40:00'
39:52'
Predators jsou v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka, ale nejsou v útoku.
38:47'
Rinne přerušil hru a bude se vhazovat po jeho levici.
38:13'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (James Neal – 2 min., sekání).
37:52'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., vysoká hůl).
37:52'
Kombinace domácích byla přerušena.
37:40'
Oilers kombinují v útočném pásmu, hledají střeleckou pozici.
37:15'
Bude se vylučovat na straně Nashvillu. Domácí mají výhodu.
36:53'
Mnohem nebezpečnější byl Forsberg, který přilétl k brankovišti. Smith jej zastavil a přerušil hru. Komerční pauza.
36:40'
Ekholm vypálil od modré čáry, Smith si poradil i s jeho střelou.
34:45'
Hosté o útočné pásmo přichází. Smith nakonec mohl zůstat poměrně v klidu, k žádnému většímu ohrožení jeho branky nedošlo.
34:10'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Nashville je usazen v útočném pásmu.
33:14'
Hra se přesunula do obranného pásma Edmontonu, kde Roman Josi od modré čáry přinutil Smitha jít na led.
32:43'
Klefbom se dral mezi kruhy a moc nechybělo, aby ohrozil Rinneho. Proti byl Blackwell, který svého soupeře zablokoval.
31:35'
Archibald zkusil štěstí z pravého kruhu, branku Nashvillu netrefil.
31:08'
Komerční pauza.
31:08'
Nurseho střela byla zblokována Weberem, kotouč je záhy odražen do hlediště.
30:01'
Oilers se dopustili zakázaného uvolnění.
29:09'
McDavid přijal přihrávku přes střední pásmo na útočné modré, najel si k levému kruhu a rychle našel křižným pasem rozjetého JOSHE ARCHIBALDA, který zvedl svou střelu pod horní tyčku Rinneho branky! Asistence: Connor McDavid, Oscar Klefbom.
28:21'
Nurseho střela od pravého mantinelu se stala kořistí Rinneho, jenž přerušuje hru.
27:50'
Tlak domácích. Yamamoto a McDavid byli zblokováni.
27:14'
Protečovaná střela Gagnera na Rinneho rovněž neplatila.
26:53'
McDavid objel branku Nashvillu, rychlé zakončení po vyjetí do prostoru Rinne vyráží.
26:36'
Dělovka Grimaldiho z pravého kruhu sestřelila Smithovi jeho masku. Hra je přerušena. Komerční pauza.
26:00'
Rinne krotí Bearovu střelu na své hrudi a přerušuje hru.
24:55'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl mezi střídačky.
24:16'
Krátce po buly prudce vypálil Weber od modré. Smith přerušuje hru.
24:07'
Hra je přerušena v obranném pásmu Nashvillu, kde se také bude vhazovat.
23:21'
Chiasson z levého kruhu minul branku soupeře.
22:54'
Klefbom svou ránu od modré čáry poslal přímo do Rinneho.
22:07'
Carrier se obtočil kolem branky, Smitha ovšem nezmátl a nepřekonal.
21:30'
Hned na začátku druhé třetiny se hraje delší úsek bez přerušení. Zatím ale také bez střel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:06.
Po první třetině je skóre zápasu vyrovnané 2:2, když gólem do šatny srovnal Leon Draisaitl v přesilovce.
20:00'
19:42'
Nápor domácích přináší kýžené ovoce! LEON DRAISAITL dokázal na pravé straně brankoviště úspěšně dorazit puk za záda Rinneho, který krátce předtím vyrazil Chiassonovo zakončení. Asistence: Alex Chiasson, Connor McDavid.
18:51'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Yannick Weber – 2 min., hákování).
18:40'
Bude se vylučovat na straně Nashvillu. Edmonton má výhodu.
18:10'
Rinne zastavil výpad Edmontonu a přerušuje hru. Ještě komerční pauza.
17:35'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení.
15:41'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! COLIN BLACKWELL protečoval před brankou střelu Bonina a pomáhá Nashvillu otočit skóre zápasu! Asistence: Nick Bonino, Yannick Weber.
15:01'
14:30'
Forsberg zpoza pravého kruhu trefil dobře postaveného brankáře domácích.
13:35'
Smith přerušuje hru po ráně Jarnkroka od levého mantinelu.
13:01'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., podrážení).
12:32'
Weber zpoza pravého kruhu přinutil Smitha k přerušení hry.
12:19'
Ještě Nugent-Hopkins se tlačil ke střele před brankovištěm, ale ani on nebyl úspěšný.
12:12'
Draisaitl od levého mantinelu z ostrého úhlu zkusil štěstí, Rinneho však nepokořil.
11:04'
Josi srazil Archibaldovu střelu do ochranné sítě.
10:42'
Hosté vyrovnávají na 1:1! FILIP FORSBERG objel branku a s obrovskou porcí drzosti i štěstí si puk položil na čepel, zvedl jej a po vyjetí zpoza branky puk o brankáře Smitha dostal do klece. Asistence: Matt Duchene.
10:36'
Smith nadvakrát zastavil útok Predators, kteří předvedli svižný průchod středním pásmem i rychlé zakončení. Komerční pauza.
09:01'
Vyhrané vhazování Edmontonu v útočném pásmu, Draisaitl posunul puk za sebe k RYANU NUGENTU-HOPKINSOVI, jenž z levého kruhu propálil Rinneho. Asistence: Leon Draisaitl.
08:06'
Forsberg se tlačil do zakončení v pravém kruhu, Smith puk vyráží.
06:48'
Tvrdá rána Nurseho zapadla Rinnemu do výstroje. Komerční pauza.
06:34'
Vhazuje se před Rinnem.
06:26'
Znovu střílel Grimaldi, tentokrát byla jeho rána sražena bránícím protihráčem.
06:04'
Grimaldi zpoza pravého kruhu minul branku Edmontonu. Hraje se dlouhá část zápasu bez přerušení.
03:51'
Jarnkrok si vynutil zákrok brankáře Edmontonu, který přerušuje hru.
03:33'
Zakázané uvolnění Nashvillu.
02:54'
Haas od modré čáry měl trochu smůly, když trefil špičku brusle Trenina, což jeho puk v cestě na branku zastavilo.
02:20'
Svůj zákrok má na kontě i Rinne, elitní formace Edmontonu na něj zatím recept nenašla.
01:13'
Smith v brance Edmontonu si připisuje první ostrý zákrok.
00:01'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Klefbom, Bear, Nurse, A. Larsson, K. Russell, Jones – Neal, McDavid, J. Archibald – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Nygård, Sheahan, P. Russell – Gagner, Haas, Chiasson.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Y. Weber, Tinordi, Ekholm, Hamhuis, A. Carrier – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – F. Forsberg, Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Turris, Blackwell..
Edmonton na svém ledě přivítá hráče Nashvillu k prvnímu vzájemnému utkání v sezoně. Predators dokázali vyhrát poslední dva zápasy a v utkání rozhodně nemohou být podceňováni. Spíše naopak, Edmontonu se v posledních týdnech tolik nedaří a pomalu se propadá Západní konferencí, kde nyní figuruje na osmém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.