NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Rangers - 1. ledna 2020   03:00

Edmonton
Edmonton
00:11' Neal (Kassian, Klefbom) • 08:46' Neal (Klefbom, Nugent-Hopkins) • 11:13' Nugent-Hopkins (Bear, Khaira) • 33:11' Draisaitl (Nugent-Hopkins, Neal) • 33:23' Neal (McDavid, Nugent-Hopkins) • 35:04' J. Archibald (Sheahan) • 58:53' Yamamoto (Khaira)
7:5
(3:0, 3:1, 1:4)
Rangers
Rangers
39:34' Kreider  (Panarin, Skjei) • 44:38' R. Strome  (Fox, Panarin) • 51:29' M. Staal  (R. Strome, Panarin) • 52:07' Panarin   • 56:15' Zibanejad  (Fox, DeAngelo)
Edmonton
Koskinen (M. Smith) – Bear, Klefbom, K. Russell, Nurse (A), A. Larsson, Lagesson – Kassian, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nygård – Gagner, Nugent-Hopkins, Khaira – J. Archibald, Haas, Sheahan. Hlavní trenér: Dave Tippett.
Chris Schlenker, Ian Walsh. Čároví: Brian Mach, Trent Knorr
Rogers Place, Edmonton
18347 diváků
Rangers
Georgijev (36. H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Fogarty, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:45
Tři hvězdy utkání:

1. James Neal (EDM) 3+1
2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+3
3. Artěmij Panarin (NYR) 1+3
Statistiky: Střely na bránu: 31-33; Zablokované střely: 24-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 17-23; Přesilové hry: 3/11-0/1; Trestné minuty: 6-28.
James Neal v první třetině duelu vstřelil dva góly a po přestávce zkompletoval hattrick, jehož zásluhou Oilers vedli nad hosty už 6:0. NY Rangers ale v závěru druhé třetiny utkání připravil Mikka Koskinena o čisté konto a zásluhou Artěmije Panarina, který vstřelil gól a na tři přihrál, snížil na rozdíl jednoho jediného gólu. Senzační comeback se mu ovšem nakonec nepovedl. Konečný výsledek zní. Edmonton Oilers 7 New York Rangers 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53'
Edmonton právě vstřelil branku!
KAILER YAMAMOTO si nyní najel v mezikruží na pěknou bekhendovou přihrávku Jujhara Khairy z pravého kruhu pro vhazování a dovezl kotouč do prázdné sítě hostí! Asistence: Jujhar Khaira.
58:38'
Henrik Lundqvist naskočil na střídačku a Rangers teď zkouší vyrovnat skóre při hře bez brankáře!
57:57'
Hokejistům New Yorku Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra se vrátila zpět před Henrika Lundqvista. Rozhodčí pískali zakázané uvolnění.
56:57'
Rangers se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a následuje poslední reklamní přestávka. Skóre je 6:5.
56:15'
Rangers právě vstřelili branku!
MIKA ZIBANEJAD si najel na bodu pravého kruhu na fantastickou zpětnou diagonální přihrávku Adama Foxe z levého křídla a střelou zápěstím snížil na rozdíl jedné branky! Mikko Koskinen sice předvedl senzační semafor, jenže jeho lapačka poté skončila i s pukem za brankovou čárou – 6:5. Asistence: Adam Fox a Anthony DeAngelo.
54:43'
Artěmij Panarin vypálil od modré čáry a jeho střela pak zřejmě skončila na horní tyči brány!
54:16'
Oilers se v rychlém sledu dvakrát nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se další zakázané uvolnění.
52:53'
Nahození Oilers skončilo v ochranné síti a prostor dostává komerční přestávka. Nikam ale nechoďte.
52:07'
ARTĚMIJ PANARIN parádně vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím nad pravým ramenem Mikka Koskinena vymetl bližší horní roh brány! Je to 6:4! Bez asistence.
51:29'
MARC STAAL si teď najel v mezikruží na parádní zpětnou bekhendovou přihrávku Ryana Stromea z levého křídla a střelou bez přípravy poté mezi pravým betonem a vyrážečkou Mikka Koskinena zamířil ke vzdálenější levé tyči! Rangers snížili na 6:3. Asistence: Ryan Strome a Artěmij Panarin.
51:03'
James Neal nahodil puk z levého kruhu pro vhazování před bránu, kde došlo k drobné teči, Henrik Lundqvist byl ale připravený a puk levým betonem vyrazil.
48:40'
Kaapo Kakko vystřelil na levém křídle a jeho střela od hrazení mířila k přední tyči, Mikko Koskinen byl ale pozorný a pravým betonem kotouč vyrazil mimo.
47:08'
Kotouč byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
46:57'
Pavel Bučněvič chtěl v pravém kruhu pro vhazování uvolnit zadovkou Chrise Kreidera, jenže útočník Rangers byl dobře pokryt a Oilers mohli otočit hru.
45:59'
Adam Larsson na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho ostrá rána s příklepem skončila na ochranném skle. Henrik Lundqvist zasahovat nemusel.
44:38'
Rangers předvedli dvě nádherné přihrávky přes osu útočného pásma a RYAN STROME poté na vzdálenější levé tyči skóroval do prázdné brány Oilers! Jeho první gól proti Edmontonu vůbec. Je to 6:2. Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.
42:53'
Greg McKegg se řítil sám na bránu, jenže střelou zápěstím trefil pouze vyrážečku gólmana Mikka Koskinena, který si připsal další skvělý zákrok!
41:40'
Rangers vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a připravený Mikko Koskinen puk našel v lapačce.
41:10'
Artějim Panarin se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první minula pravý horní roh brány, zatímco druhou z úhlu vyrazil Mikko Koskinen.
40:42'
Edmonton nepřesně rozehrál podél střídaček a jeho kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-21; Zablokované střely: 14-11; Vhazování: 51%-49%; Hity: 10-19; Přesilové hry: 3/7-0/1; Trestné minuty: 6-16.
Třetí třetina začne přibližně v 5:06.
Oilers po přestávce využili tři přesilové hry a James Neal zkompletoval hattrick. Mikko Koskinen sice dlouho držel čisté konto, pár sekund před koncem druhé části ho o něj však připravil Chris Kreider. Skóre po druhé třetině zní. Edmonton Oilers 6 New York Rangers 1.
40:00'
39:34'
CHRIS KREIDER si najel na vzdálenější pravé tyči brány na parádní diagonální přihrávku Artěmije Panarina z levého kruhu pro vhazování a z úhlu skóroval do prázdné sítě! Mikko Koskinen přišel o nulu. Asistence: Artěmij Panarin a Brady Skjei.
39:15'
Střela Sama Gagnera z vrcholu pravého kruhu pro vhazování skončila na ochranném skle a vyloučený český útočník Filip Chytil je zpět na ledové ploše.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:15'
Filip Chytil byl vyloučen na dvě minuty za hákování a domácí Edmonton si teď zahraje další přesilovou hru.
37:05'
Kailer Yamamoto mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Henrik Lundqvist ho skvěle vychytal!
35:26'
Střídání v týmu New York Rangers: ze hřiště odchází Alexandar Georgijev, přichází Henrik Lundqvist.
35:26'
Hra byla nyní přerušena a za šestibrankového vedení domácího Edmontonu následuje komerční přestávka.
35:04'
Alexandar Georgijev se teď fantasticky vrhl pod nohy jednoho z hráčů Oilers, jenže vzápětí ho překonal střelou z mezikruží JOSH ARCHIBALD, který krásnou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh sítě – 6:0! Asistence: Riley Sheahan.
33:23'
JAMES NEAL vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování po krátké zpětné přihrávce Connora McDavida a jeho rána bez přípravy zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Je zde hattrick! Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins. (5:0)
33:11'
Rangers dostali týmový trest za nesportovní chování, který na trestné lavici odsedí útočník Chris Kreider.
33:11'
LEON DRAISAITL se dostal před bránou k puku po nádherné kombinační akci Oilers a střelou do prázdné sítě poté v přesilové hře zvýšil na 4:0! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a James Neal.
32:50'
Brady Skjei mohl skórovat během oslabení, když z levého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči sítě, Mikko Koskinen ale předvedl senzační semafor a pak rychle rozehrál! Oilers stále drží čisté konto.
32:13'
Jujhar Khaira a Ryan Lindgren dostali shodně dvě minuty za krosček, jenže útočník Rangers ještě dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro domácí Edmonton. Polovinu z trestu Lindgrena odpyká Pavel Bučněvič.
31:48'
Artěmij Panarin mohl skórovat z blízkosti, jenže si na Mikka Koskinena v bráně Edmontonu nepřišel. Brankář Oilers nadále drží nulu a má namířeno k shutoutu.
31:29'
Vyloučený Chris Kreider se vrátil z trestné lavice zpět na led a následné nahození Rangers od trestných lavic skončilo v ochranné síti. Probíhá komerční přestávka.
29:31'
Alexandar Georgijev vyrazil ránu Oscara Klefboma z pravého kruhu a Jacob Trouba kotouč vyhodil.
29:01'
Oscar Klefbom vypálil od modré čáry a Alexandar Georgijev skvěle zasáhl svým pravým betonem. Oilers se poohlíželi po dorážce, jenže se k ní nedostali.
28:31'
Rangers hráli v šesti hráčích a Edmonton si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru. Týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká útočník Chris Kreider.
28:14'
Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se tedy pískalo zakázané uvolnění.
27:20'
Vyloučený Ryan Strome je zpět na ledové ploše a Rangers přečkali druhou přesilovou hru Edmontonu.
26:42'
Jesper Fast na pravém křídle zakončoval z ostrého úhlu nepřesně a navíc byl vytlačen za bránu Oilers.
25:20'
Ryan Strome byl vzápětí vyloučen za vysokou hůl, a jelikož dostal dvě plus dvě minuty, přesilovou hru si naopak zahrají domácí hokejisté Edmontonu Oilers.
25:20'
Ryan Nugent-Hopkins byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Rangers si zahrají druhou přesilovou hru.
24:36'
Před bránou Mikka Koskinena vznikl velký závar, hráči Rangers ho ale stále překonat nedokázali. Skóre je 3:0.
24:12'
Connor McDavid na levém křídle vypálil od hrazení a Alexandar Georgijev puk hrudí na přední tyči vyrazil.
23:19'
Mikko Koskinen nyní vyrazil střelu Miky Zabanejada z pravého křídla a poté puk zmrazil pod svou lapačkou.
22:56'
Rangers po přestávce výrazně zvýšili obrátky, nyní se ale na levém křídle ocitli v postavení mimo hru.
21:47'
Jesper Fast si najel na vzdálenější pravé tyči na pěknou diagonální přihrávku od Artěmije Panarina z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány a puk skončil v ochranné síti.
21:22'
Puk byl zmrazen v blízkosti střídaček a útočné modré čáry Rangers. Rozhodčí hru s prodlevou přerušili.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-9; Zablokované střely: 8-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 6-12; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:03.
Edmonton vstoupil do prvního utkání v novém roce 2020 senzačně, když se dvakrát prosadil James Neal a první gól vstřelil již po 11 sekundách utkání. Aby toho nebylo málo, na začátku druhé poloviny úvodní části se ještě trefil Ryan Nugent-Hopkins. Skóre po první třetině zní. Edmonton Oilers 3 New York Rangers 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:53'
Darnell Nurse teď vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána mířila do pravého horního rohu brány, Alexandara Georgijeva ale zachránila spojnice!
18:00'
Pavel Bučněvič skončil za bránou Oilers na ledě, podle rozhodčích ale domácí Oscar Klefbom nefauloval.
16:56'
Oscar Klefbom na levém křídle vypálil od modré čáry a na přední tyči kotouč zablokoval Marc Staal.
16:22'
Oilers odpověděli střelou od modré čáry, která byla těsně před bránu Rangers zablokována.
15:06'
Rangers na pravém křídle vypálili od modré čáry a Mikko Koskinen na přední tyči kotouč vyrazil mimo tři tyče.
14:55'
Rangers vyrazili do protiútoku, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
14:23'
Edmonton dostal svého soupeře pod obrovský tlak a domácí se dostali během pár okamžiků ke dvěma střelám, Alexandar Georgijev ale obě dvě vyrazil.
13:13'
Connor McDavid vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Alexandar Georgijev kotouč podržel v náručí. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
12:48'
Rangers nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům se tedy vzápětí pískalo zakázané uvolnění.
11:13'
RYAN NUGENT-HOPKINS teď před bránou tečoval střelu Ethana Beara od modré čáry a Alexandar Georgijev potřetí kapituloval! Oilers jsou na koni. Stav 3:0. Asistence: Ethan Bear a Jujhar Khaira.
10:23'
Brady Skjei vystřelil na vrcholu levého kruhu a Mikko Koskinen kotouč úspěšně vyrazil vyrážečkou do rohu.
08:46'
JAMES NEAL skvěle clonil před bránou Rangers a zády ke hře puk ze vzduchu sklepl k pravé tyči! Oilers rychle využili přesilovou hru! Asistence: Oscar Klefbom a Ryan Nugent-Hopkins. (2:0)
08:38'
Útočník Brett Howden byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Edmonton si zahraje první přesilovou hru.
07:56'
Josh Archibald se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a Edmonton nemohl pokračovat v útoku.
07:11'
Josh Archibald na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Alexandar Georgijev na přední tyči kotouč podržel. Následuje krátká komerční přestávka. Skóre je 1:0.
05:16'
Mika Zibanejad teď na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím se odrazila od přední levé tyče zpět do hry! Mohlo to být 1:1.
04:25'
Brett Howden nabral obrovskou rychlost a mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Mikko Koskinen předvedl další skvělý zákrok a dokázal ho vychytat.
03:27'
Vyloučený Sam Gagner je zpět na ledové ploše a Rangers se dostali během přesilové hry ke dvěma střelám. Edmonton udržel své těsné vedení.
02:24'
Jacob Trouba vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mikko Koskinen ale skvěle zasáhl svou vyrážečkou.
01:27'
Sam Gagner byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a New York Rangers si zahraje první přesilovou hru.
01:05'
Oilers vzápětí mohli skórovat v blízkosti levé tyče, Alexandar Georgijev ale dokázal Jujhara Khairu po skvělém přesunu vychytat! Málem.
00:27'
Leon Draisaitl vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Alexandar Georgijev ho ale vychytal levým betonem.
00:11'
JAMES NEAL využil pěkné bekhendové přihrávky Zacka Kassiana zpoza brány a z blízkosti zamířil nad ležícím Alexandarem Georgijevem k levé tyči! Oilers skórovali po pouhých 11 sekundách a je to 1:0! Asistence: Zack Kassian a Oscar Klefbom.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Klefbom, K. Russell, Nurse (A), A. Larsson, Lagesson – Kassian, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nygård – Gagner, Nugent-Hopkins, Khaira – J. Archibald, Haas, Sheahan. Hlavní trenér: David Tippett.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Fogarty, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Ian Walsh. Čároví: Brian Mach, Trent Knorr.

Filip Chytil (NYR) 29 zápasů, 9+4, +/- +5
Vzájemné zápasy

Oba týmy už se během letošní sezóny NHL jednou potkaly a New York Rangers domácí zápas nezvládl, když v Madison Square Garden podlehl Oilers 1:4.
New York Rangers

Hokejisté NY Rangers mají za sebou dvojici náročných zápasů, které museli absolvovat v rozmezí pouhých 24 hodin, oba ale zvládli, když v Madison Square Garden nejprve porazili Carolinu a den později vyhráli na ledě Toronta po prodloužení. Největší hrozbou Rangers je Artěmij Panarin, který vstřelil 21 gólů a má 51 bodů.
Edmonton Oilers

Hokejisté Edmontonu prohráli dvakrát v řadě poté, co v posledním zápase nestačili na Calgary a prohráli 5:1. Domácí útočník a hvězda Connor McDavid je s 63 body nejproduktivnějším hráčem letošní sezóny NHL. Oilers vyhráli z posledních deseti střetnutí pouze dvakrát a nachází se na osmnáctém místě celkové tabulky NHL.
Edmonton prohrál osm z posledních deseti zápasů a na Nový rok je připraven čelit New Yorku Rangers, jehož hokejistům se naopak daří, když vyhráli tři z posledních čtyř zápasů. Naposledy na ledě silných hráčů Toronta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.