NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Calgary - 1. března 2020   22:10

Florida
Florida
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Calgary
Calgary
06:21' J. Gaudreau  (E. Lindholm, Giordano) • 23:10' Lucic  (D. Ryan, Giordano) • 41:09' Brodie  (Giordano, J. Gaudreau)
Florida
Montembeault (Bobrovskij) – Yandle (A), Matheson, Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman – Dadonov (C), Barkov, Huberdeau – Acciari, Haula, Hoffman – Pysyk, Wallmark, Vatrano – Connolly, Toninato, Sceviour.

Vhazování – 25:24.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Calgary, které svého soupeře porazilo poměrem 3:0. Finální zlom přišel hned v úvodu třetí třetiny, kdy se hostující celek dostal do tříbrankového vedení, což vydrželo až do konce zápasu. Florida měla i v poslední periodě celkem velké problémy s překonáním obrany soupeře, brankář Talbot nakonec ani jednou neinkasoval, čisté konto je tak třešničkou na dortu.
59:22'
Již nám nějakou tu dobu běží poslední minuta tohoto zápasu. Florida se ještě pokusila o jednu z posledních útočných výpadů, avšak ten kontaktní branku nepřinesl.
57:50'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává. Plameny se snaží neudělat žádnou fatální chybu, která by domácí vrátila zpět do zápasu. Zatím to nevypadá na další změnu skóre.
56:30'
Nahozením směrem na branku to zkoušel Stillman, jenomže trefil jednoho z obětavých protihráčů. Calgary opět zavezlo puk na druhou stranu, kde se ho ujal Yandle.
55:08'
Hodně prostoru měl na rozehrávku domácí Ekblad, který nakonec velice přesně rozehrál na hokejku Vatrana, jehož bekhendová nahrávka pouze proletěla k mantinelu.
54:18'
Po pravém křídle se dostal do útočného pásma domácí Hoffman, který o něj přišel. Na pomoc mu sice přispěchal Haula, avšak ani on se k ohrožení branky nedostal.
53:11'
Calgary hraje v posledních minutách zkušeně, s pukem se totiž drží daleko od své branky. Druhá lajna navíc nasbírala další cenné vteřinky za brankou Montembeaulta.
52:08'
Do protiútoku se pokoušel dostat domácí Vatrano, který si ale neporadil s nepřesnou nahrávkou od Stralmana. Florida má opět problémy s přechodem do útoku.
51:17'
U levého hrazení se k puku dostal Pysyk, který ho dotlačil za branku soupeře. Tam došlo k odehrání kotouče do ochranné sítě, je tu další komerční přestávka.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut. Panteři v krátkém časovém sledu několikrát ohrozili branku soupeře, avšak brankář Talbot pokaždé odolal.
49:04'
Floridě se ani tato přesilová hra zrovna moc nedaří. Až nyní se konečně dostala k pohledné kombinaci, k zakončení se prodral Stralman, který trefil protihráče. Snížení měl přesto na své holi Hoffman, který od pravého kruhu trefil přesouvajícího se Talbota do lapačky.
48:11'
Už se hraje celkem dlouhou dobu bez přerušení, ihned poté se dá očekávat komerční přestávka. Florida směrem dopředu tápe, hosté předvádějí dobrou obrannou činnost.
47:12'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hákování).
47:05'
Před modrou čárou se povedlo zachytit poskakující kotouč Yandlovi, který ho ovšem poslal pouze do brusle napadajícího protihráče, jenž ho vyvezl do bezpečí.
46:09'
Florida se vypořádala také s další ofenzivní snahou soupeře, načež se na druhou stranu dostával Dadonov, který ovšem nedokázal proskočit kolem protihráčů.
45:10'
Podél levého hrazení se pokoušel dostat vpřed Mangiapane, který byl přitlačen k mantinelu. Akce Calgary skončila u červené čáry, hosté ale nemusejí nikam pospíchat.
44:12'
Do zakončení se pokoušel na druhé straně protlačit Ryan, jenomže jeho pokus dokázal zablokovat bránící Stralman. Montembeault přesto musel zasahovat.
43:04'
Vypadalo to na zakázané uvolnění v podání Calgary, jenomže domácí Stralman pořádně zabral, načež stihl dojet puk před modrou čárou. Florida se žene kupředu.
42:24'
Panteři to budou mít v tuto chvíli nesmírně složité, během necelé minuty inkasovali další branku. Florida tak bude muset dotahovat hned tříbrankové manko.
41:09'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté velice dobře vstupují také do třetí třetiny! Calgary se vůbec poprvé dostalo do pásma, kde měl trestuhodně příliš prostoru u modré čáry obránce T.J. BRODIE, který se dostal k dělovce. Ta byla před brankářem ještě tečována, což Montembeaulta zaskočilo.
Asistence: Mark Giordano, Johnny Gaudreau.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny i tentokráte vyznělo lépe pro domácí celek, který se okamžitě dostal na dostřel branky soupeře, avšak žádnou střelu jsme neviděli.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám přinesla hodně podobný průběh. Calgary se totiž dostalo k dalšímu přesnému zásahu, díky čemuž odskočilo na rozdíl dvou branek. Plameny byly směrem dopředu výrazně nebezpečnější, domácí se zlepšili až ve druhé polovině prostřední třetiny, kde se dostaly k několika šancím, avšak Talbot stále drží čisté konto.
40:00'
39:20'
Ke konci první periody se Calgary dostalo na delší dobu do útočného pásma. Do protiútoku si to ale namířil Wallmark, kterému se nepovedlo oslovit Vatrana.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:43'
K odraženému puku se jako první dostal Weegar, který ho okamžitě poslal směrem na hostující branku. Talbot byl i tentokráte pozorný, puk schoval do své lapačky.
36:14'
Calgary se sice dostalo pod menší tlak, avšak jeden z hráčů se chopil kotouče, který ihned vyhodil až na druhou stranu. Florida tak bude útočit od své svatyně.
35:22'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
34:24'
V krátkém časovém sledu jsme registrovali několik slušných pokusů na obou stranách. Sledovali jsme totiž atraktivní pasáž, avšak žádná další branka nepřišla.
33:03'
Floridu předchozí vyložená šance pořádně nakopla. U pravého mantinelu se povedlo zakročit Mathesonovi, navíc se do šance dostal Haula, který zápěstím netrefil branku.
32:20'
Dadonov to neudělal vůbec dobře, jeho celek totiž ujel do přečíslení tří na jednoho, jenomže ruský forvard trefil pouze položenou hokejku protihráče. Talbot si poté poradil se závarem.
31:06'
Na ledovou plochu se dostala druhá formace Floridy, která nedokázala ohrozit Talbota, jenž nyní prožívá poklidnou náladu. Na druhé straně se hosté dokázali usadit.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu. Calgary je ve druhé třetině výrazně nebezpečnější, směrem dopředu hraje s větším přehledem, navíc vede o dva přesné zásahy.
29:06'
Co scházelo! Hostující hráči měli na svědomí přečíslení, do střelecké pozice si sjel Gaudreau, který trefil pouze tyč. Puk po další střele padal do branky, jenomže Montembeault ho udržel pod sebou.
28:07'
Za vlastní brankou dokázal zachytit nahození domácí brankář Montembeault, kterému se navíc povedlo kvalitně rozehrát. Florida se k ohrožení branky nedostala.
27:05'
Acciarimu se v souboji dvou "55" povedlo klamat Hanifina, který se tak nedostal k puku u modré čáry. Poté přeci jenom došlo k přerušení hry, o což se zapříčinil Montembeault.
26:09'
Forbort zkoušel nabídnout puk do předbrankového prostoru, jenomže trefil pouze hokejku soupeře. Na opačné straně zakončoval Barkov, jehož rána vystoupala do ochranné sítě.
25:11'
Drzým způsobem to zkoušel hostující Rieder, který se řítil za volným kotoučem. K němu jako první zavítal Weegar, jenž si poradil s napadajícím protihráčem.
24:24'
Ve vlastním pásmu to s přehledem zvládl obránce Andersson, kterému se navíc povedlo velice přesně rozehrát na hokejku Mangiapaneho, který se neprokousal vpřed.
23:10'
Aktivita hostujícího celku přeci jenom končí druhým přesným zásahem, což je pro Floridu velká rána! Giordano totiž zkoušel nahodit na branku, jeden z jeho spoluhráčů ale tečoval vedle. Velice chytře to ale provedl Ryan, který zadovkou oslovil MILANA LUCICE, jenž bleskovou střelou překonal Montembeaulta.
Asistence: Derek Ryan, Mark Giordano.
23:01'
Plamenům to dnes směrem dopředu zrovna moc nejde, Montembeault totiž nemá moc práce. Na opačné straně jsme sledovali finální nahrávku na Toninata, který trefil pouze Talbota.
22:11'
Před Talbotem se utvořil menší závar, avšak puk přeci jenom neskončil za hostujícím brankářem. Poté jako první odehrál puk Andersson, který si poradil s Haulou.
21:04'
K nahozenému kotouči jako první zavítal hostující kapitán Giordano, kterému se nepovedlo rozehrát dle představ. Naopak jeho odpal putoval na zakázané uvolnění.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí celek, který se opět jako první vydal do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku staral Matheson.
20:01'
Střely na branku: 10 – 10.
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Gaudrau. Calgary se do kýženého vedení dostalo díky přesilové hře, jenomže posléze měl více ze hry domácí celek. Plameny se totiž snažily hrozit prostřednictvím rychlých protiútoků, Calgary dokonce mohlo podruhé udeřit, Gaudreau ale nezužitkoval trestné střílení.
20:00'
19:11'
Do konce první periody skutečně nezbývá moc času, domácí se snaží s výsledkem něco udělat. Před malým momentem to nahozením zkoušel Connolly, který neohrozil Talbota. Ani další rána téhož hráče nesměřovala na branku.
17:40'
U modré čáry ještě odehrál puk hostující T.J. Brodie, který tak znemožnil případnou rychlou protiakci domácích. Calgary si kontroluje koncovku první třetiny.
16:23'
Poněkud hodně prostoru měl domácí Weegar, který si sám sjel až do pozice pro zakončení. To se pokoušel poslat nad vyrážečku, Talbot s tímto záměrem počítal.
15:57'
Floridě to ani při další útočné akci zrovna moc nevyšlo, jednalo se totiž o ofsajd. Sudí byl pozorný, což znamená, že se bude opět vhazovat ve středním pásmu.
14:10'
Matheson si troufl na zadovku do volného prostoru, kde se nacházel zatím nevýrazný Dadonov. Ten se neprotáhl přes smečku protihráčů, ta navíc vyrazila do protiútoku.
13:25'
Volného puku se jako první ujal hostující Backlund, který ho na teč nahazoval na branku. Tam nebyl nikdo ze spoluhráčů, až poté se domácí provinili icingem.
12:17'
Gaudreau se rozjel ke svému nájezdu, při kterém to zkoušel kličkou do bekhendu, se kterou si brankář Montembeault dokázal poradit.
12:17'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – trestné střílení, sekání).
12:09'
T.J. Brodie pouze nahazoval podél mantinelu, jenomže jeho celek nedokázal ohrozit domácí branku. Směrem dopředu to nevyšlo ani Floridě, nepřesně nahrával Yandle.
11:35'
V krátkém časovém sledu došlo k dalšímu přerušení, což si vyžádalo druhou komerční přestávku tohoto zápasu. Posléze se bude vhazovat před Montembeaultem.
10:10'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, která nám přinesla jedinou branku. Calgary se prosadilo díky přesilové hře, nyní jsou ale aktivnější domácí.
09:15'
Na řadu přišla první komerční přestávka tohoto zápasu, po které Florida pokračovala v aktivitě. Sledovali jsme nástřel z hokejky Stillmana, který nikoho nenašel.
08:10'
Domácí hráči po inkasované brance přidali na aktivitě. Na ledovou plochu se dostala druhá formace, přičemž od modré čáry nahazoval Ekblad, který minul branku.
07:40'
Do zajímavé pozice si sjel jeden z domácích hráčů, který nebezpečně nahazoval na Talbota. Před ním došlo k teči, avšak puk nakonec doskákal vedle branky.
06:21'
Hosté využívají úvodní přesilovou hru! Florida se totiž dostala pod značný tlak, nakonec u levého kruhu převzal nahrávku JOHNNY GAUDREAU, který si sjel až do střelecké pozice, odkud neomylně překonal brankáře Montembeaulta. Na první branku jsme tedy nemuseli dlouho čekat!
Asistence: Elias Lindholm, Mark Giordano.
06:04'
Do protiútoku se pokoušel vydat domácí Acciari, avšak puk mu uskočil daleko od hokejky. To vedlo k nenápadné ráně od Lucice, který trefil pouze protihráče.
05:15'
Tentokráte od modré čáry zkoušel zakončit Yandle, který narazil pouze do betonu. Florida se posléze dostala zpět k tlaku, Huberdeau ovšem trefil hokejku soupeře.
04:53'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Brett Connolly – 2 min., podrážení).
04:12'
Florida se po vhazování usadila v nebezpečné vzdálenosti od branky soupeře. Nejprve nebezpečně zakončoval Huberdeau, poté na brankáře nevyzrál ani Hoffman.
03:04'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Jankowski – 2 min., sekání).
03:01'
Hra byla v krátkém časovém sledu hned dvakrát přerušena, nadvakrát se totiž vhazovalo ve středním pásmu. Poprvé se k puku dostal Montembeault, který rozehrál do strany.
02:08'
Panteři se opět dostali do pásma soupeře, kde si Andersson u mantinelu poradil s napadajícím protihráčem. Calgary se daleko nedostalo, to samé platí také o domácím celku.
01:10'
Středem hrací plochy si to namířil domácí Hoffman, který před modrou čárou pouze nahazoval směrem do útočného pásma. Tam sebral puk Gaudreau, který se vydal vpřed.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který ihned zkoušel nahodit na druhou stranu, kde se jako první k puku dostal Giordano.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault (A)) – Yandle, Matheson (A), Ekblad, Weegar, Strälman, Stillman – Dadonov (C), Barkov, Huberdeau – Acciari, Haula, Hoffman – Pysyk, Wallmark, Vatrano – Connolly, Toninato, Sceviour.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie (C), Giordano, R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm (A), Monahan, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: Dwyer, MacDougall – Kovachik, Tobias.
Florida Panthers

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Calgary, které pro změnu okupuje sedmou pozici západní konference. Plameny mají na svém kontě třiasedmdesát bodů, na vedoucí celek aktuálně ztrácejí už třináct bodů. Calgary má o něco lepší formu, posledních pět duelů totiž přineslo tři výhry. V minulém kole se Calgary rovněž povedlo bodovat, souboj proti Nashvillu nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém byl úspěšnější právě soupeř. Calgary je pro změnu druhým nejlepším venkovním celkem své konference, lépe je na tom už jen Colorado, které má o tři body více.

Hokejisté Floridy letos nepodávají ty nejlepší výkony, ty navíc momentálně stačí na jedenáctou pozici východní konference. Panteři se pochopitelně budou pokoušet proniknout do vyřazovacích bojů, avšak to budou muset ještě pořádně zabrat. Florida momentálně ztrácí na osmou pozici čtyři body, avšak má o dva zápasy méně. Panteři z posledních pěti ligových duelů vyhráli pouze dvakrát, naposledy tomu tak bylo v předminulém kole, kdy vyhráli na ledové ploše v Arizoně. Floridě se na vlastním ledě zrovna moc nedařilo, v rámci tabulky východní konference jí patří až třináctá pozice.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zámořská NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Florida Panthers a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.