NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Vegas - 7. února 2020   01:00

16:22' Hoffman (Trocheck, Huberdeau) • 31:52' Trocheck (Huberdeau)
2:7
(1:1, 1:2, 0:4)
Vegas
Vegas
02:15' Mark Stone  (Stephenson, Theodore) • 21:41' Mark Stone  (Schmidt) • 32:18' Pacioretty  (Mark Stone, Holden) • 40:17' Schmidt  (Stastny, R. Smith) • 44:11' Theodore  (Stastny, Merrill) • 48:53' Marchessault  (Mark Stone, Pacioretty) • 55:06' Pacioretty  (Mark Stone, Stephenson)
Florida
Bobrovskij (49. Montembeault) – Ekblad (A), Matheson, Yandle, Brown, Strålman, Stillman – Acciari, Trocheck (A), Huberdeau (A) – Dadonov, Malgin, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – Pysyk, Sceviour, Hawryluk.
Charron, Nicholson – Toomey, Sericolo
BB&T Center, Sunrise
15 057 diváků
Vegas

To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji nerušený zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:39 (13:7, 9:17, 3:15)
Zblokované střely – 10:10
Vyhraná vhazování – 31:27
Trestné minuty – 12:8
Hity – 16:22
Utkání, které mělo být papírově vyrovnané, končí vysokou porážkou domácí Floridy 2:7. Po nerozhodné první části začali hokejisté Vegas postupně získávat herní převahu a do třetí třetiny se šlo za jejich vedení 3:2. Závěrečná perioda se pak už nesla plně pod taktovkou Zlatých rytířů. Cats v ní působili jako neškodná koťátka a celek z města vyhlášených kasín jim nastřílel hned čtyři góly. Po šestém zamířil na střídačku nešťastný brankář Bobrovskij. Nejpilnějším sběratelem bodů na straně vítězů byl Mark Stone, který dva góly dal a na další tři spoluhráčům nahrál.
59:43'
Domácím nejde vůbec nic. Vatrano dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo, puk mu však utekl.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Zápas se už dohrává. Domácí jsou zralí na ručník a hráči Vegas se už nemusejí nikam hnát.
57:59'
Teprve třetí zákrok v závěrečné dvacetiminutovce si připsal Marc-Andre Fleury. Hostující brankář pokryl lehkou střelu po buly.
56:56'
V aréně je naprosté ticho. Hodně fanoušků Panterů už zamířilo k východům a nebo ke stánkům s občerstvením.
55:06'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Tohle už začíná být pro Floridu debakl! Obránce Stillman puk bruslí nešťastně přikopl Chandlerovi Stephensonovi, který nahrál na osu Markovi Stoneovi. Ten místo střely ještě přihrál doleva MAXOVI PACIORETTYMU, jenž střílel do odkryté branky. Stone má na kontě už pět kanadských bodů (2+3) – 2:7. Asistence: Mark Stone a Chandler Stephenson.
54:41'
Pokus domácího Acciariho byl sražen až do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka, poslední v zápase.
54:30'
Střely na branku ve třetí třetině – 2:14!
53:56'
Jevgenij Dadonov zavezl puk po levé straně do útočného pásma, ale to bylo ze strany domácích vše. Ke kotouči se opět dostali hosté.
52:49'
Cody Eakin si udělal prostor na střelu z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus však až na domácí branku nedolétl.
52:10'
Sam Montembeault začal svůj pobyt na ledě slušně. Už má na kontě několik zákroků.
51:46'
Puk skončil až na střídačce Floridy. Vhazuje se ve středním pásmu.
51:32'
Hosté momentálně motají Cats v jejich obranném pásmu.
50:58'
Od modré čáry pálil Nick Holden, který trefil jen bránícího Mathesona.
50:30'
Ve třetí třetině hráči Vegas naprosto dominují. Panteři na jejich výkon nemají odpověď.
50:06'
S ranou Holdena si poradil nový muž v brance Floridy Montembeault. Následuje reklamní přestávka.
48:53'
Šest gólů Sergeji Bobrovskému stačí. Brankář Panterů odjel na střídačku a jeho místo zaujal náhradník Sam Montembeault.
48:53'
Hosté přesilovku využívají a neohroženě směřují za vítězstvím! Mark Stone poslal puk na osu, kde měl napřaženo JONATHAN MARCHESSAULT a jeho rána zapadla k pravé tyčce z pohledu Bobrovského. Asistence: Mark Stone a Max Pacioretty.
48:11'
Marchessault našel krosem Maxe Paciorettyho, který střílel z levé strany do připraveného Bobrovského.
47:51'
Dominic Toninato se tlačil do hostující branky až příliš důrazně. Fauloval u toho brankáře Fleuryho a Panteři se tak budou muset bránit v početní nevýhodě.
47:16'
Ke střele z pravé strany se odhodlal Reilly Smith. Ten ale netrefil branku Floridy.
46:45'
Střela Aarona Ekblada byla sražena do ochranné sítě za brankou. Domácí mají momentálně k bodům hodně daleko.
45:43'
Hosté jsou v plném počtu.
44:11'
Hosté vedou už o tři góly! Tenhle gól už navíc bude počítán jako trefa v oslabení. Stastny nahrál SHEAOVI THEODOROVI, který z levé strany šikovně vypálil přes obránce a puk prošel kolem lapačky brankáře Bobrovského až do branky – 2:5. Asistence: Paul Stastny a Jon Merrill.
43:42'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hákování).
43:42'
Frank Vatrano v oslabení ujel obraně soupeře! Fleuryho nepřekonal, ale byl alespoň faulován!
42:34'
Přesilovka byla málem využita. Max Pacioretty orazítkoval tyčku domácí branky!
42:07'
Za držení je vyloučen Josh Brown. Uvidíme přesilovou hru hostí.
41:35'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
40:17'
Vegas skvěle zvládli vstupy do všech tří třetin! V té třetí se prosadili dokonce po 17 sekundách. Na modré čáře se dostal ke kotouči NATE SCHMIDT, který ho nahodil na branku a Bobrovskému, jenž měl zakrytý výhled, kotouč propadl pod levou rukou do síťky. Asistence: Paul Stastny a Reilly Smith.
Hity – 14:19
Ve druhé třetině se hrál o poznání svižnější a kvalitnější hokej než v úvodním dějství! Vegas na soupeře po přestávce vlétli a už v čase 21:41 je poslal do vedení 2:1 svým druhým zásahem v zápase Mark Stone. Domácí se pak také postupně dostali do hry a vyrovnat mohl už Connolly, který však neproměnil trestné střílení. Ve 32. minutě se Panteři dočkali, když na bleskurychlé objetí branky v podání Vincenta Trochecka nestačil brankář Fleury včas reagovat. O pouhých 26 sekund později však vrátil Zlatým rytířům vedení důrazný Max Pacioretty.
40:00'
39:08'
Cats jsou v plném počtu.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Výtečně se ale vrátil Mark Stone, který zablokoval přihrávku Trochecka!
38:04'
Jonathan Marchessault z pravého kruhu přestřelil domácí branku.
37:15'
Po nepřehledné situaci před domácí brankou zazvonila za Bobrovským tyčka! Florida měla velké štěstí.
37:07'
Domácí špatně vystřídali a na ledě jich bylo příliš! Přichází tedy dvouminutový trest pro hráčskou lavici a po reklamní přestávce uvidíme další přesilovku Vegas.
36:19'
Zakázané uvolnění domácích.
35:58'
35:13'
Noel Acciari obral v oslabení soupeře o puk a už se hnal do šance. Alex Tuch ho však dobruslil a vypíchl mu gumový předmět.
34:54'
Trocheck vyhazuje puk až za branku Vegas.
34:17'
Z pravého kruhu vypálil Mark Stone. Bobrovskij jeho pokus vyrazil a následná dorážka končí na jeho betonech.
33:57'
Tomáš Nosek donutil k faulu Keitha Yandleho. Zadák Floridy je vyloučen za podrážení.
32:18'
Hosté si rychle berou vedení zpět! Mark Stone nahodil z pravé strany puk do brankoviště, kde zůstal hrací předmět po zákroku Bobrovského ležet a důrazný MAX PACIORETTY ho protlačil přes roztaženého gólmana Panterů za brankovou čáru – 2:3. Asistence: Mark Stone a Nick Holden.
31:52'
Florida právě vstřelila branku!
Pasáž, kdy se hrálo nahoru – dolů ukončili gólem domácí! Skvěle to udělal VINCENT TROCHECK, který obkroužil hostující branku tak rychle, že se Fleury nestačil ke druhé tyčce přesunout. Beton k ní přiložil příliš pozdě a kotouč prošel za jeho záda. Asistence: Jonathan Huberdeau.
30:51'
Hezká spolupráce domácích obránců. Matheson narýsoval z modré čáry parádní pas na Aarona Ekblada, který mu najel na levý kruh, ale Fleurymu pomohli obránci, kteří Ekbladovu střelu zablokovali.
29:54'
Hosté nyní operují s kotoučem za svou brankou, snaží se o postupnou rozehrávku.
28:54'
Střely na branku – 21:18
28:02'
Druhá třetina je zatím mnohem lepší než úvodní část. Tempo hry je znatelně vyšší.
26:40'
Brett Connolly trestné střílení neproměnil. Vzal to z pravé strany, poté si najel na osu hřiště, ale se střelou na vyrážečku si na Fleuryho nepřišel!
26:40'
Trestné střílení způsobil svým faulem William Carrier.
26:38'
Brett Connolly se dostal za obranu Vegas a byl faulován! Domácí mají k dispozici trestné střílení.
26:06'
William Carrier nahrál obránci Nateovi Schmidtovi, který střílel z vrcholu levého kruhu. Puk je ve výstroji Sergeje Bobrovského a tak tu máme reklamní přestávku.
25:11'
Mark Stone se před brankou dostal k bekhendovému zakončení. Bobrovskij zůstal ledově klidný a vestoje puk vyrazil.
24:25'
Domácí útočník Jevgenij Dadonov srazil brankáře Fleuryho a je za to vyloučen. Hosty ale připravil o přesilovku Brayden McNabb, který odměnil Dadonova za jeho počínání krosčekem.
24:01'
Druhá třetina zatím probíhá jasně pod taktovkou Vegas. Hostující hráči to zřejmě za svůj vlažnější výkon v úvodní části od kouče DeBoera o přestávce schytali.
23:22'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
23:00'
Málem to bylo 1:3! Po přečíslení 2 na 1 dostal přihrávku před branku Alex Tuch, který puk usměrnil pod padajícím Bobrovským těsně vedle levé tyčky z pohledu brankáře Floridy!
21:41'
Hosté vstoupili do druhé části zápasu skvěle! Do úniku se dostal MARK STONE, který se trefil nad lapačku Sergeje Bobrovského a připisuje si tak svůj druhý zásah v utkání – 1:2. Asistence: Nate Schmidt.
20:49'
Hodně aktivní začátek druhé části ze strany Vegas. Za Bobrovským dokonce zvonila tyčka!
20:30'
Paul Stastny nebezpečně operoval před brankou Floridy. S jeho první střelou si poradil Bobrovskij, následně Stastny bekhendem nezametl puk, který se pohyboval u brankoviště, za jeho záda.
20:01'
Vše se pomalu chystá na zahájení druhé třetiny. Aktéři zápasu jsou již zpátky na ledě.
Hity – 6:11
První třetina moc hokejové krásy nepřinesla. Hrálo se v poměrně vlažném tempu, alespoň jsme ale viděli dva góly. O ten první se postarali poměrně rychle hosté, když už v čase 2:15 poslal z druhé dorážky puk za Bobrovského záda Mark Stone. Domácí pak paradoxně vytrhlo z letargie oslabení, v němž se dostal do dvou šancí Sceviour a v následné přesilovce už přišlo vyrovnání. Zásah Mikea Hoffmana sice lavička Vegas napadla pomocí trenérské výzvy, ovšem rozhodčí avizované provinění vůči brankáři Fleurymu na videu nenašli.
20:00'
19:54'
Michael Matheson věděl, že se už blíží konec třetiny. Snažil se tedy od modré nahodit puk na hostující branku, ale v tom mu protihráči zabránili.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:23'
Tahle přesilovka domácích povedená nebyla. Golden Knights jsou kompletní.
17:35'
V hostujícím oslabení se dostal ke střele Nick Holden. Jeho pokus ale neproletěl až na brankáře Bobrovského.
16:22'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká William Carrier.
16:22'
Gól platí! Domácí v přesilovce rozebrali obranu soupeře, když Jonathan Huberdeau nahrál před branku Vincentovi Trocheckovi, který z bezprostřední blízkosti Fleurymu nezakončoval, ale ještě poslal kotouč na MIKEA HOFFMANA, jenž střílel už do prázdné klece. Hosté reklamovali, že se Fleury zasekl o Trocheckovu brusli, která už byla v brankovišti a nemohl se proti Hoffmanovi přesunout, ovšem rozhodčí výzvu kouče DeBoera vyhodnotili jako neopodstatněnou. Asistence: Vincent Trocheck a Jonathan Huberdeau.
16:22'
Domácí vstřelili gól, ale lavička Vegas si vyžádala coach's challenge! Trenér DeBoer reklamuje Trocheckovo údajné nedovolené bránění brankáři.
16:10'
Huberdeau hledal Dadonova, ale přes toho puk prošel až k Mikeovi Hoffmanovi, který pálil z první z pravého kruhu. Hosty ochránila před gólem bleskurychlá lapačka Marca-Andreho Fleuryho!
15:26'
Jonathan Huberdeau to zkoušel z levého kruhu. Jeho rána byla zablokována.
15:07'
Domácí v plném počtu a teď si zahrají přesilovku naopak oni. Za hákování Huberdeaua je vyloučen Mark Stone.
14:49'
Další střela domácích v oslabení. Fleury raději podržel puk po pokusu Denise Malgina.
14:24'
Hostům se přesilovka zatím nedaří. Do brejku se naopak opět řítil Sceviour a Fleury musel zapsat další zákrok.
13:20'
Colton Sceviour ujel hostující obraně ve vlastním oslabení. Jeho střela končí na pravém betonu Fleuryho!
12:59'
Nešťastně si na buly počínal Dominic Toninato, který zasáhl hokejkou do obličeje Paula Stastneho. Hosté budou hrát přesilovku.
12:56'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Po přihrávce Mathesona zakončoval z levé strany Brett Connolly a Fleury jeho střelu vyrazil k Markovi Hoffmanovi. Ten dorážel do odkryté branky, ale hosty zachránil obětavým obranným zákrokem Brayden McNabb!
12:14'
Čtvrtá řada Vegas si dobře plní své úkoly. Dobrým forčekinkem tito hráči nenechali domácí rozehrát a nyní operují v útočném pásmu.
10:34'
Domácí zahrozili hned po buly! Fleury si poradil se střelou z pravé strany i dorážkou Jayceho Hawryluka.
10:30'
Se zakázanými uvolnění se roztrhl pytel. Další přidali hráči Vegas.
10:01'
Další icing, tentokrát se ho dopustili domácí hráči.
09:09'
Zakázané uvolnění Vegas. Zápas zatím nemá nějak závratné tempo.
09:03'
Dominicovi Toninatovi vjel do útočného pásma předčasně Noel Acciari. Postavení mimo hru je pískáno také Panterům.
08:16'
Alex Tuch přebíral kotouč v ofsajdovém postavení. Hosté jsou vykázáni zpět do středního pásma.
07:38'
Střelu Bretta Connollyho vyrazil Fleury před sebe. Dorážející Malgin pak netrefil puk dobře a hosté vyhodili na icing.
06:40'
Reilly Smith dostal přihrávku do jízdy od Marchessaulta a z pravé strany se natlačil až do zakončení. Jeho střelu na vzdálenější tyčku vyrazil Bobrovskij ramenem.
06:20'
Ve středním pásmu se dostal ke kotouči Vincent Trocheck. Domácí útočník si s ním vyjel do střelecké pozice a a zápěstím prověřil Fleuryho. Ten uschoval puk do lapačky. Reklamní přestávka.
05:22'
V BB&T Center je tradičně řada volných sedaček. Škoda, že fanoušci Panterů nenavštěvují zápasy svého týmu ve větším počtu.
04:58'
Cody Eakin protečoval puk za branku Floridy a se spoluhráči odešel střídat.
03:43'
Střelu Antona Strålmana od modré čáry vykopl pravým betonem hostující brankář Fleury.
02:15'
Hosté jdou do vedení! Do zakončení se natlačil Chandler Stephenson a Bobrovskij puk vyrazil před sebe. Následně si poradil i s dorážkou MARKA STONEA, ale druhý pokus hostujícího útočníka už chytat nemohl. Asistence: Chandler Stephenson a Shea Theodore.
01:48'
Po buly přišla střela Bretta Connollyho od modré čáry, kterou schoval do lapačky Fleury.
01:44'
Vegas bylo odpískáno zakázané uvolnění.
00:35'
První velká šance domácích! Hoffman posílal před branku nabídku do které jeho spoluhráč nastavil hokejku a Fleury hosty zachraňoval pohotovým skluzem!
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad (A), Matheson, Weegar, Yandle, Strålman, Stillman – Acciari, Trocheck (A), Huberdeau (A) – Dadonov, Malgin, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – Pysyk, Sceviour, Hawryluk.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud, Merrill – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Mark Stone (A), Stephenson, Pacioretty – Tuch, Eakin, W. Carrier – Reaves, N. Roy, Nosek.

Rozhodčí: Charron, Nicholson – Toomey, Sericolo.
Florida se bude muset ve třetím utkání v řadě obejít bez kapitána Aleksandera Barkova. Finský kanonýr má zraněné koleno.

Tomáš Nosek (VGK) 51 zápasů, 10 bodů (6+4)

Florida Panthers:
Hokejisté Floridy odehráli 52 zápasů, z nichž získali 64 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na osmém místě, tedy posledním postupovém do play-off. Na devátou Carolinu a desáté Toronto ale mají k dobru pouhý bod. Naposledy Panteři padli 0:1 v prodloužení na ledě Columbusu, kde své spoluhráče držel nad vodou brankář Sergej Bobrovskij, jenž před sezónou zamířil do Sunrise právě z organizace Blue Jackets. Před tím Cats zvítězili 5:3 v Torontu.