NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Detroit - 22. února 2020   02:00

Islanders
Islanders
05:45' Eberle (Pulock, Lee) • 37:02' Eberle (Barzal, Beauvillier) • 59:23' Eberle (Lee, A. Greene) • 59:53' Komarov (Jo. Bailey, B. Nelson)
Detroit

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji vám krásný vstup do sobotního dne a u dalších online přenosů se s vámi těším na počtenou!
Hvězdy dnešního utkání:

1. Jordan Eberle (NYI) – 3+0, 5 střel, (+/-) +2, čas na ledě 20:35
2. Mathew Barzal (NYI) – 0+1, 2 střely, (+/-) +2, čas na ledě 21:10
3. Semjon Varlamov (NYI) – 21 zákroků, úspěšnost 95,5 %
Československá stopa v dnešním utkání:

Nikdo nenastoupil. Čeští mladíci Filip Hronek a Filip Zadina z Detroitu jsou aktuálně mimo hru kvůli zranění.

Přesilové hry: 1/5:1/2

Branky a nahrávky: 6. Eberle (Pulock, Lee), 38. Eberle (Barzal, Beauvillier), 60. Eberle (Lee, A. Greene), 60. Komarov (Jo. Bailey, B. Nelson) – 58. Mantha (Green, Athanasiou). Rozhodčí: Chmielewski, Skilliter – Gibbs, Nagy. Diváci: 13917.
Islanders zvládli pro ně veledůležitý zápas proti Detroitu a po čtyřzápasové sérii proher získali body za výhru 4:1, pod kterou se třetím hattrickem v kariéře podepsal Jordan Eberle.

V první třetině byl na ledě v podstatě jen jeden tým. Red Wings se za úvodních dvacet minut dostali jen ke dvěma střelám. Naopak domácí byli při chuti, v 6. minutě se šťastnou tečí Pulockovy rány poprvé v utkání prosadil Jordan Eberle.

Zkraje druhé třetiny se Detroit dostal zpátky do hry. Hosté si vytvořili několik zajímavých příležitostí, ale skvěle chytajícího Varlamova nedokázali překonat. A tak v závěru prostředního dějství udeřil znovu Jordan Eberle.

Poslední část hry dlouho nenabízela pohlednou podívanou. Na první střelu na branku se dokonce čekalo více jak osm minut! V závěru nakonec přišla zápletka, když se v 58. minutě při hře bez brankáře prosadil Anthony Mantha.

Hned vzápětí ale fauloval Larkin a přesilovou hru využil Jordan Eberle, který tak zkompletoval hattrick. Pár sekund před koncem ještě přidal čtvrtou trefu Leo Komarov, který dovezl puk do prázdné branky.

Islanders tak porazili poslední Detroit 4:1 a připsali si důležité body v boji o postup do play off ve Východní konferenci.
59:53'
Islanders právě vstřelili branku!
A ještě jedna branka! Hosté totiž vyslali rovnou na buly šest hráčů, neudrželi puk v útočném pásmu a po Nelsonově vyhození se do brejku dvou na prázdnou branku dostali Josh Bailey a LEO KOMAROV, který nakonec uklidil puk do opuštěné klece Red Wings. Asistence: Josh Bailey a Brock Nelson.
59:23'
Čepice na led, je rozhodnuto! Domácí se na konci přesilovky prosazují. Greeneho střelu od modré čáry se snažil tečovat Anders Lee, Bernier vyrazil kotouč jen před sebe, kde na hattrick číhal připravený JORDAN EBERLE. Asistence: Anders Lee a Andy Greene.
58:54'
Anders Lee mohl definitivě rozhodnout! Na hranici brankoviště dostal přihrávku od Leddyho a po otočce bekhendem poslal puk do horní konstrukce Bernierovy branky!
58:13'
Jordan Eberle sice zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale rychle přišel a Luke Glendening otáčí hru na druhou stranu.
57:48'
Red Wings mohli v klidu vyhodit, ale nevyhodili a Anders Lee se rychle dostal ke střele, kterou musel lapit Jonathan Bernier.
57:30'
Další tlak Detroitu ale zřejmě nepřijde. Dylan Larkin totiž fauloval hned po vhazování a míří na trestnou lavici za podrážení.
57:25'
Detroit právě vstřelil branku!
Tentokrát už gól platit bude! Jen šest sekund po buly se Red Wings dočkali. ANTHONY MANTHA od pravého mantinelu poslal puk před branku a po několika odrazech od domácích obránců se kotouč dostal za Varlamovova záda! Asistence: Mike Green a Andreas Athanasiou.
57:19'
Ačkoliv jde o zjevnou chybu rozhodčích, branka nemůže platit, jelikož bylo zapískáno dříve než kotouč přešel přes brankovou čáru.
57:19'
Hlavní rozhodčí si ještě situaci zamířil překontrolovat s videorozhodčím.
57:19'
Detroit dostrkal kotouč za Varlamovova záda, gól nicméně nebude platit! Jeden z hlavních rozhodčích totiž přerušil hru dříve, než Tyler Bertuzzi dorazil puk za brankovou čáru!
56:59'
Red Wings musí založit nový útok až od vlastní branky.
56:32'
Následně pálil z mezikruží Robby Fabbri, nastřelil jen připraveného Semjona Varlamova.
56:20'
Varlamov musel řešit nepříjemnou situaci před vlastní brankou. Larkin a Athanasiou se snažili dorážet, puk nakonec vypadl až na zadní mantinel.
55:56'
Jonathan Bernier po reklamní pauze zůstal na střídačce, Red Wings tak zkusí snížit v šesti hráčích na ledě!
55:56'
Že by přece jen přišla zápletka? Detroit si zahraje přesilovou hru, za podrážení je vyloučen Andrew Ladd.
55:12'
Andreas Athanasiou se mohl dostat ke střele, trochu nepochopitelně se ale s pukem otočil na druhou stranu.
54:23'
Čas nicméně rychle běží, Islanders nutně potřebují dohrát zápas do vítězství. Red Wings se jim v tom snaží zabránit, ale nevypadá, že by v závěrečných minutách našli ještě nějaké síly.
53:48'
Hosté se rázem dostali do přečíslení a velké šance! Filppula našel před brankou Christoffera Ehna, který si před poloprázdnou brankou nedokázal poradit!
53:31'
Mike Green se vrací z trestné lavice zpátky na ledovou plochu, Red Wings přečkali bez inkasování další oslabení.
53:01'
Nick Leddy se pokusil sám prokličkovat do útočného pásma. Ani on neuspěl.
52:30'
Ani tato početní výhoda se zatím Islanders nedaří, kotouč opět putuje až k jejich brance.
52:04'
Glendening s Helmem získali kotouč a dokázali jej vyvést z obranného pásma až k Varlamovově brance.
51:31'
Islanders si zahrají další přesilovou hru. Za zdržování hry je vyloučen hostující obránce Mike Green.
51:26'
Anders Lee se po pravém křídle vrhl do útočného pásma a svižnou ranou zápěstím zaměstnal Jonathana Berniera.
51:03'
Kotouč skončil v prostoru střídaček, hra se tak přerušila a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:33'
Na druhé straně se po rychlém přechodu do útoku dostal do úniku Leo Komarov, který si však vylámal zuby na Jonathanu Bernierovi!
50:16'
Manthova první střela byla sražena, následně hostující forvard z ostrého úhlu orazítkoval konstrukci Varlamovovy branky!
49:44'
Na druhé straně si střelecké místo našel Mathew Barzal, přes zaplněný prostor před Bernierovou brankou ovšem puk nedokázal procpat.
49:20'
Frans Nielsen posílal z otočky kotouč do nebezpečného prostoru před brankou, k puku se však dostali domácí hráči.
48:52'
K další střele se dostal Luke Glendening, z pravé strany nicméně zamířil mimo tři tyče.
48:21'
Valtteri Filppula se dostal do slibné palebné pozici, tvrdá rána ovšem udělala jen značku na plexisklu za Varlamovovou brankou. Ruský brankář nicméně zapsal zákrok, jelikož puk lehce vytěsnil ramenem.
47:44'
Navíc se i minimálně přerušuje, ani jeden z brankářů ještě nemá ve třetí třetině jediný zákrok...
47:00'
Stále se ve třetím dějství pokračuje v opatrném tónu, v útoku se teď snaží něco vymyslet hostující hráči.
46:26'
Otto Koivula se rychlou přihrávkou snažil najít před brankou Toma Kühnhackla. Obrana hostů si poradila.
45:41'
Další přechod Red Wings do útočného pásma zastavila píšťalka čárového rozhodčího, který přerušil hru kvůli ofsajdu.
45:19'
Mathew Barzal vymyslel další střeleckou pozici pro Ryana Pulocka, jehož rána sestřelila jen protihráče před ním.
44:52'
Johnny Boychuk poslal kotouč od modré čáry na Bernierovu branku, hostující brankář nakonec zasahovat nemusel.
44:11'
Ve třetí třetině zatím není k vidění příliš pohledná podívaná. Islanders se soustředí na bránění, přece jen pro ně je výsledek dnešního utkání hodně důležitý.
43:35'
Leo Komarov se po zranění ve druhé třetině vrátil zpátky do hry. Uvidíme, zda jeho bolavá noha vydrží.
43:06'
Útočné snažení Red Wings je pro tuhle chvíli u konce, domácí poslali kotouč na zakázané uvolnění.
42:34'
Alex Biega nahazoval puk od modré čáry, Semjon Varlamov v podstatě nic neviděl, zasahovat ale nemusel.
42:07'
Anders Lee si tentokrát neporozuměl s Mathewem Barzalem, hosté se vzápětí dostali do postavení mimo hru.
41:30'
Oba brankáři si ve třetí třetině už sáhli na kotouč, ve všech případech to však bylo kvůli rozehrávce zpoza vlastní branky.
40:44'
Islanders vstoupili do třetího dějství opatrně, zatím se nikam netlačí.
40:08'
Detroit začínal třetí třetinu v oslabení, Alex Biega nicméně už skočil zpátky na led a Red Wings hrají v plném počtu.

Přesilové hry: 0/3:0/1
Druhá třetina nabídla mnohem zajímavější podívanou než úvodní část. Do hry se totiž mnohem více dostali hráči Red Wings, kteří si především v první polovině prostředního dějství vytvořili několik slibných příležitostí. Radovali se ale znovu pouze domácí, když se v 38. minutě prosadil znovu Jordan Eberle. Islanders tak po 40 minutách hry vedou nad Detroitem 2:0.
40:00'
39:45'
Frans Nielsen předvedl skvělou práci při vlastním oslabení a na zemi dokázal vystrčit kotouč z obranného pásma.
39:13'
Jordan Eberle přihrávkou napříč pásmem našel Mathewa Barzala, kterému však zakončení příliš nevyšlo.
38:37'
Anders Lee a Jordan Eberle se dostali do šance z bezprostřední blízkosti branky. Bernier s pomocí spoluhráčů nebezpečnou situaci ustál.
38:08'
Alex Biega před brankou zasáhl Jordana Eberleho hokejkou do obličeje a po zásluze míří na trestnou lavici. Rozhodčí kvalifikovali zákrok jako krosček.
37:45'
Michael Dal Colle hledal před brankou obránce Devona Toewse, přihrávku nakonec zkrotil Jonathan Bernier.
37:02'
Domácí přidávají velmi důležitou druhou branku! Po rychlém přechodu do útoku zavezl puk do pásma po pravém křídle Mathew Barzal, přihrávkou našel na druhé straně volného JORDANA EBERLEHO, který svižnou ranou na přední tyč prostřelil Berniera. Asistence: Mathew Barzal a Anthony Beauvillier.
36:23'
Po chybě hostů se do zajímavé příležitosti dostal Tom Kühnhackl, Bernier si s jeho pokusem poradil.
36:10'
Semjon Varlamov musel znovu předvést zákrok proti střele Darrena Helma z pravého kruhu. Před brankou nepříjemně clonil Frans Nielsen.
35:58'
Red Wings se s pukem usadili v útočném pásmu, zatím ho ale pouze honí po mantinelu.
35:19'
Johnny Boychuk se v obranném pásmu šikovně zbavil napadajícího Tylera Bertuzziho a následně trochu uklidnil hru.
34:38'
Scott Mayfield je dnes hodně při chuti, jeho další tvrdá rána od modré rány ale končí znovu jen vedle Bernierovy branky.
34:10'
Anders Lee dokázal sklepnout nahození Scotta Mayfielda od modré čáry, kotouč však skončil mimo tři tyče.
33:42'
Hostující obránce Alex Biega se od modré čáry vydal na útočný výlet, po objetí branky zkusil překvapit Varlamova, domácí brankář byl v pozoru.
33:27'
Domácí nakonec nic nevymysleli a hru na druhou stranu znovu otáčí Brendan Perlini.
32:48'
Hra se nyní hodně zrychlila, hraje se nahoru dolů. V útočném pásmu se nyní znovu něco snaží vymýšlet domácí hráči.
32:10'
Dylan Larkin se mohl řítit sám na Varlamova, zezadu ho ale rychle dobruslil obránce Devon Toews a znemožnil mu lepší zakončení.
31:43'
Jonathan Bernier se teď ve svém brankovišti má co ohánět! Islanders zamkli svého soupeře v útočném pásmu.
31:16'
Anthony Beauvillier se dostal do zajímavé střelecké pozice, Bernier dokázal zakročit.
30:30'
Semjon Varlamov si v krátkém sledu po sobě připsal další dva úspěšné zákroky, když zastavil dvě střely Alexe Biegy od modré čáry.
30:03'
Další slibná příležitost Red Wings! Tyler Bertuzzi v pádu přiťukl puk pro Andrease Athanasioua, s jehož střelou si poradil Semjon Varlamov.
29:47'
Darren Helm ještě nedostal puk do útočného pásma, načež se v něm objevil Luke Glendenings. Píská se tak ofsajd hostů.
29:11'
Hosté se znovu dostali do zajímavé příležitosti, puk se následně odrazil až na druhou stranu ledové plochy.
28:40'
Michael Dal Colle se opět tlačil do šance, z bezprostřední blízkosti branky se však nedokázal lépe zorientovat.
28:04'
Dylan Larkin posunul puk na Robbyho Fabbriho, jehož svižná střela skončila na výstroji Semjona Varlamova.
27:32'
Scott Mayfield dvakrát pálil od modré čáry, v obou případech bylo před Bernierovou brankou přeplněno, ale domácí obránce v ani jednom případě nedostal puk mezi tři tyče.
27:09'
Leo Komarov v bolestech a za pomoci spoluhráčů a členů realizačního týmu odchází do kabiny. Jeho další pokračování v dnešním utkání tak zůstává s otazníkem.
27:09'
Leo Komarov nyní inkasoval nepříjemnou ránu pukem do levé nohy, rozhodčí přerušili hru.
26:49'
Mathew Barzal opět vybídl k zakončení kapitána Anderse Leeho, jehož střelu bez přípravy zlikvidoval Jonathan Bernier.
26:28'
Andy Greene se dostal do menších problémů za vlastní brankou, rozehrávku nakonec zvládl.
25:59'
Mayfieldovo nahození od modré čáry končí v rohu kluziště.
25:23'
Varlamov se musel opět činit! Dylan Larkin si nabruslil před branku a lehce tečoval nabídnutou přihrávku, ruský brankář Islanders dokázal zakročit.
24:42'
A další icing na straně Red Wings...
24:18'
Zakázané uvolnění hostů nicméně vrátí hru před branku Jonathana Berniera.
24:00'
Detroit se na startu druhé třetině přece jen více osměluje, aktuálně už má více střeleckých pokusů než za celou první třetinu.
23:17'
Semjon Varlamov teď ustál velmi nepříjemnou situaci. Puk do brankoviště nejdříve posílal Andreas Athanasiou, následně se kotouč nebezpečně potuloval před domácí svatyní.
22:54'
Matt Martin zašlápl kotouč v obranném rohu, rozhodčí nechávají čas plynout dál.
22:18'
To se povedlo až Robbymu Fabbrimu, který tvrdě pálil z delší vzdálenosti. Semjon Varlamov bezpečně chytá.
21:58'
Mike Green vypálil od modré čáry jen do zadního mantinelu a nerozšířil tak bídnou statistiku dvou střel na branku.
21:33'
A další šance přichází hned vzápětí! Anders Lee dostal puk k Jordanu Eberlemu, který pálil rychle po otočce. Bernier byl na pokus po ledě připravený.
21:22'
Leo Komarov dostal nabito v mezikruží, svižnou ránu ale dokázal Bernier vytěsnit do ochranné sítě.
20:57'
Andy Greene se dostal k zajímavé střele z vrcholu levého kruhu, Bernier zasáhl levým betonem. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.
20:27'
Josh Bailey našel před brankou Dal Collea, který se mezi několika protihráči nedostal k pořádnému zakončení.

Přesilové hry: 0/2:0/1
Zcela jednoznačnou záležitost jsme mohli sledovat v úvodní třetině utkání mezi Islanders a Red Wings. Domácí byli jasně aktivnější, Detroit se za 20 minut hry dostal jen ke dvěma střelám na Varlamovovu branku! Ze 13 střel domácích se ujala jedna, když v 6. minutě nohou lehce tečoval Pulockovu tvrdou ránu Jordan Eberle. Islanders tak zatím vedou 1:0.
20:00'
19:22'
Adam Erne se vrací z trestné lavice na led, Red Wings přežili i druhé oslabení v dnešním utkání.
19:00'
Anthony Beauvillier prováhal okamžik na střelu, pak se ještě snažil vybídnout k zakončení Ryana Pulocka, ani jeho pokus nebyl příliš nebezpečný.
18:17'
Povedenou kombinaci mezi Nelsonem a Leem dokázal zastavit na poslední chvíli Luke Glendening.
17:56'
Ani druhá přesilová hra se zatím Islanders nedaří, dvakrát se sami vyhnali z útočného pásma.
17:22'
Detroit navíc bude znovu pykat. Za sekání je vyloučen hostující útočník Adam Erne.
17:22'
Mathew Barzal našel zpoza branky na levém kruhu volného Michaela Dal Collea, jehož ránu zastavil Jonathan Bernier.
16:34'
Anders Lee se dostal k bekhendové střele, Bernier si pokus domácího kapitána pohlídal.
16:02'
Detroit v přesilové hře ani jednou nevystřelil na branku, Michael Dal Colle už je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu.
15:51'
Po aktivitě Josha Baileyho se do šance i ve vlastním oslabení tlačil Brock Nelson, na poslední chvíli zasáhl obránce Gustav Lindström.
15:28'
Mike Green se snažil vypálit z levé strany, rána mu však příliš nesedla.
14:55'
Až nyní se Red Wings dostali do kombinace v útočném pásmu, po Larkinově přihrávce se do šance tlačil Fillppula.
14:27'
Ani hostům se v přesilové hře zatím vůbec nedaří. Zakázané uvolnění dokonce pošle hru před branku Jonathana Berniera.
14:02'
Přesilovou hru si vyzkouší také Detroit. Za faul vysokou holí je vyloučen domácí útočník Michael Dal Colle.
13:48'
Dylan Larkin se šikovně snažil najít Robbyho Fabbriho, který na přihrávku číhal na druhé straně pásma.
13:16'
Jonathan Bernier si připisuje další úspěšný zákrok, od modré čáry nahazoval veterán Andy Greene.
12:59'
Dvě rychlá zakázaná uvolnění po sobě si připsali hráči Red Wings, vhazovat se bude znovu před Bernierovou brankou.
12:41'
Dylan Larkin se vrací z trestné lavice zpátky na led, Detroit hraje v plném počtu.
12:09'
Po Toewsově nahození od modré čáry se kotouč nebezpečně potuloval před Bernierovou brankou. Naštěstí pro hosty ho nikdo z domácích hráčů nedokázal dostat za brankovou čáru.
11:45'
A další kotouč míří z obranného pásma Detroitu až k brance Semjona Varlamova, početní výhoda je už v polovině.
11:18'
Úvod přesilovky se domácím hráčům vůbec nedaří. Red Wings se zatím v absolutním klidu brání.
10:41'
První přesilovou hru v utkání si zahrají Islanders. Za faul loktem míří na trestnou lavici Dylan Larkin.
10:18'
Velmi povedené střídání v podání domácích. Johnny Boychuk si připsal hned několik střeleckých pokusů, po dalším nahození už Bernier puk podržel ve své výstroji.
09:44'
Mathew Barzal se znovu vykličkoval až do zakončení, Bernier se následně musel co ohánět po několika pokusech Johnnyho Boychuka od modré čáry.
09:05'
Andrew Ladd poslal krásnou žabičku před branku, kam si sjel Otto Koivula. Finský mladík však nedokázal poslat kotouč mimo Bernierův dosah.
08:37'
Zatím nicméně nesledujeme příliš pohledné utkání. V aktivitě nadále pokračují domácí hráči.
07:59'
Domácí hráči se nyní sami vyhnali z útočného pásma.
07:24'
Anthony Mantha se už už dostával do úniku, na poslední chvíli ho zastavili domácí obránci.
06:52'
Islanders jsou i po vstřelené brance nadále aktivní, Anthony Beauvillier hledal nepřesně před brankou Brocka Nelsona.
06:23'
S dalším nahozením Johnnyho Boychuka tentokrát neměl Jonathan Bernier žádný problém.
05:45'
Domácí se dostávají do vedení! Mathew Barzal udržel puk v útočném pásmu, předal jej Andersi Leeovi, který nabil na ránu Ryanu Pulockovi. Tvrdá bomba domácího obránce se před brankou ještě otřela o nohu JORDANA EBERLEHO, který tak bude určen jako autor úvodní trefy. Asistence: Ryan Pulock a Anders Lee.
05:20'
Mathew Barzal se u mantinelu snažil uvolnit kličkou, po ztrátě puku se musel rychle vracet do obrany.
04:36'
Scott Mayfield dostal puk na modrou čáru a ihned pálil, trefil však jen jednoho ze svých spoluhráčů před brankou.
04:00'
Zakázané uvolnění domácích vrátí hru před branku Semjona Varlamova, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
03:33'
Michael Dal Colle je v úvodu utkání hodně aktivní, nyní se snažil proháčkovat až do střelecké pozice. Nepovedlo se.
02:58'
Pohledná kombinace Islanders neskončila ani střelou na Bernierovu branku, k puku se posléze dostali hosté.
02:16'
Semjon Varlamov si znovu sáhl na kotouč, když z dobré pozice pálil Brendan Perlini.
01:39'
Postavení mimo hru zastavilo další útočné snažení Red Wings, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:24'
Detroit začal nebojácně, v útočném pásmu se ale už ale snaží něco vymyslet Jordan Eberle.
00:52'
Na druhé straně pro změnu pálil Robby Fabbri a následně i obránce Mike Green, kterému však puk sjel z čepele hole.
00:21'
Michael Dal Colle se hned zkraje utkání dostal do slibné příležitosti, z pravého kruhu ale poslal puk jen do Jonathana Berniera.
00:01'
V sestavě Detroitu dnes kvůli zranění bohužel schází oba čeští hráči, tedy Filip Hronek (horní část těla) i Filip Zadina (dolní část těla).
Hymna je za námi, nyní už tak nic nebrání úvodnímu vhazování utkání mezi Islanders a Red Wings.
Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu. Ještě před utkáním samozřejmě zazní státní hymna USA.
S ohledem na vyvěšení dres Johna Tonelliho s číslem 27 pod strop Nassau Coliseum, je zajímavé, že současný kapitán Islanders Anders Lee bude moci dres s tímto číslem i nadále. Takové přání dokonce vyslovil sám legendární útočník, který s newyorským týmem získal v 80. letech čtyři Stanley Cupy.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – A. Greene, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Komarov – Ladd, Jo. Bailey (A), Dal Colle – M. Martin, Koivula, Kühnhackl.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Nemeth, Biega, Bowey, Green, Daley, G. Lindström – Fabbri, D. Larkin (A), Mantha – Bertuzzi, Filppula, Athanasiou – Helm, Nielsen (A), Glendening (A) – Erne, Ehn, Perlini.

Rozhodčí: Chmielewski, Skilliter – Gibbs, Nagy.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Filip Hronek (DET) – 59 zápasů, 29 bodů (9+20)
Filip Zadina (DET) – 28 zápasů, 15 bodů (8+7)
DETROIT RED WINGS

Detroit prožívá další špatnou sezonu, která v kronikách klubu bude zapsána hodně červeným písmem. Red Wings jsou beznadějně poslední v celé NHL, po 62 zápasech mají na kontě pouhých 34 bodů, o třináct méně než druhý nejhorší celek v soutěži – Los Angeles.

Jen 15 výher dokázal Detroit urvat za více jak 3/4 základní části, rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými brankami má hrozivých -105! V posledním utkání se ale Red Wings blýskli parádním obratem proti Montrealu, který porazili 4:3 a ukončili tak sérii čtyř porážek v řadě.

Při pohledu na individuální statistiky detroitských hráčů nejvíce zarazí bilance účasti na ledě. Takový Andreas Athanasiou, jeden z nejlepších hráčů týmu, má -43. Nicméně nejvíce bodů dosud pobral Dylan Larkin (15+27), za kterým se těsně drží Tyler Bertuzzi. Českého fanouška může těšit, že nejproduktivnějším bekem týmu je s přehledem Filip Hronek.
NEW YORK ISLANDERS

Islanders čeká ještě tuhá bitva o postup do play off. Po skvělém startu do sezony, kdy se na přelomu října a listopadu radovali hned desetkrát v řadě z vítězství je pryč. Aktuálně se Ostrované nachází na pozici divoké karty a v nabité Metropolitní divizi budou mít co dělat.

Týmu z největšího města USA se hrubě nevyvedl poslední venkovní trip. Ze série zápasů proti Nashvillu, Vegas, Arizoně a Coloradu nepřivezli Islanders ani bod a dohromady dali dokonce jen dva góly! Dnes se tým Barryho Trotze představí na domácím ledě, kde se mu daří více. Navíc proti nejhoršímu týmu v soutěži.

Zkušený kouč nemá ve svém kádru žádného bodového vládce, který by se mohl rovnat nejlepším hráčům v lize. Nejvíce bodů posbíral Mathew Barzal (18+31), za kterým ale moc nestrádají ani další hráči, především Brock Nelson. Mezi obránci se nejvíce daří Ryanu Pulockovi.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje na světě! Základní část zámořské NHL se už pomalu, ale jistě dostává do finiše. Noc z pátku na sobotu nabídne celkem sedm zajímavých zápasů. V 2:00 odstartuje souboj mezi New York Islanders a Detroitem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.