NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Anaheim - 11. prosince 2019   02:00

Minnesota
Minnesota
27:59' Hartman (V. Rask, M. Foligno) • 42:03' Donato (Parise, Fiala)
2:3
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

0:2 (SN)

Anaheim
Anaheim
03:04' Rakell  (Silfverberg, Carrick) • 10:23' Fowler  (O. Kaše, Getzlaf) • ' Rakell

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:33 (1:14, 10:9, 10:10 – 3:0)
Zblokované střely – 12:8
Vyhraná vhazování – 27:44
Trestné minuty – 11:15
Hity – 17:9
V samostatných nájezdech byli úspěšnější hokejisté Anaheimu, oba jejich exekutoři totiž uspěli, naopak Wild nepřekonali brankáře Gibsona ani jednou.

Domácí ale mohou být za bod docela rádi. Odehráli totiž mizernou první třetinu, po níž prohrávali 0:2 a navíc vystřelili jedinkrát na branku. Ani v úvodu druhé části to na nějaké zlepšení nevypadalo. Ve 28. minutě však hostující brankář Gibson propustil za svá záda nenápadnou střelu Ryana Hartmana a to Divočáky přeci jen nastartovalo. V úvodu třetí dvacetiminutovky dokonce přišlo vyrovnání, o které se postaral Ryan Donato.

V prodloužení mohli domácí obrat dokonat, jenže nevyužili přesilovku 4 na 3. V nájezdech pak byli přesnější Kačeři, brankáře Kähkönena totiž pokořili Rickard Rakell i Maxime Comtois.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je RICKARD RAKELL.
A je rozhodnuto! Maxime Comtois si vychutnal Kähkönena precizní kličkou do bekhendu!
Fialovi puk ujel z hole a Gibson tak nemusel zasahovat.
Rickard Rakell přijel před Kähkönena z levé strany a po kličce do forhendu zavěsil!
Zach Parise jel jako první. Zkusil to mezi betony, Gibson je ale zaklapl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Gibson neudržel pod lapačkou puk a ten vydoloval Fiala. Po jeho přihrávce pálil z mezikruží Brodin, který trefil jen bránícího hráče. Ani prodloužení nerozhodne!
64:49'
Kevin Fiala míchal s pukem v útočné třetině. Nakonec vypálil vedle hostující branky.
64:01'
Je tu poslední minuta prodloužení.
63:15'
Fiala zavezl puk do útočného pásma a našel Brada Hunta. Ten střílel z první do bránícího Getzlafa.
62:27'
Domácí velkou šanci na rozhodnutí nevyužili, Ducks jsou kompletní!
61:53'
Silfverberg zlomil hůl a hosté tak brání prakticky ve dvou!
61:03'
Po Pariseho střele puk přeskočil Gibsona. Zamířil ale mimo branku Ducks!
60:25'
Rychlonohý Ryan Donato dostal přihrávku do jízdy, unikl Getzlafovi a ten ho musel faulovat. Tohle mohlo být i trestné střílení, ale rozhodčí zvolili trest v podobě vyloučení hostujícího kapitána.
60:01'
Domácí hned v úvodu třetí třetiny srovnali zásluhou Ryana Donata. Další gól už poté nepadl a za stavu 2:2 se tak bude prodlužovat.
60:00'
59:42'
Hartmanovo nahození od červené čáry odrazil do rohu Gibson.
59:09'
Hosté mohli strhnout vítězství na svou stranu! Rána Adama Henriquea, který si sjel s pukem na pravý kruh, byla vychýlena mimo branku. Getzlaf poté nahrnul kotouč jen pod Kähkönena.
58:02'
Dvě minuty do konce třetí třetiny, ve vzduchu se vznáší prodloužení.
57:37'
Zakázané uvolnění domácích. Puk zahrál z vlastní poloviny Foligno.
56:56'
Domácí přesilovku nevyužili. Kačeři jsou již kompletní.
56:14'
Další vyhození Anaheimu.
56:00'
Hosté vyhodili.
55:50'
Po dobré přihrávce Fialy se dostal před brankovištěm k puku Zach Parise. Ten si ho přehodil na forhend, ale neprotlačil ho za záda Gibsona.
54:55'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min.).
54:55'
Jason Zucker našel pasem od levého mantinelu před brankou volného Matse Zuccarella, který v obrovské příležitosti minul branku! Bude se ale vylučovat.
54:09'
Puk byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje poslední dnešní reklamní pauza.
53:53'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací do jejich obranného pásma.
52:41'
Ta přišla na domácí straně! Propadnutí soupeře mohli využít Rakell se Silfverbergem, kteří jeli na jediného obránce. Rakell ale zvolil takové zvláštní řešení, když ještě kotouč posílal za sebe na Hampuse Lindholma, jehož střelu Kähkönen pokryl bez větších problémů.
52:14'
Kotouč končí až na domácí střídačce. Teď je to takové čekání na chybu.
51:13'
Pokus Jakoba Silfverberga skryl ve výstroji Kappo Kähkönen. Následuje další reklamní přestávka.
50:26'
Luke Kunin to zkusil ze střední vzdálenosti. Střela směřovala po ledě a Gibson puk srazil do rohu kluziště.
49:32'
Na druhé straně střílel od modré Cam Fowler, puk byl vytečován mimo branku.
48:55'
Přihrávku mezi kruhy dostal Marcus Foligno! Jeho volej prolétl vedle tyčky hostující branky.
48:12'
S ranou Jonase Brodina od modré čáry si poradil Gibson. Hostující gólman měl volný výhled a sáhl si pro letící kotouč lapačkou.
47:21'
Kaše bojoval o puk za domácí brankou. Nakonec ho získal, ale jeho přihrávku pokryl vracející se Zucker.
46:38'
Domácí jsou v plném počtu. Puk skončil v prostoru střídaček a tak je tu čas pro reklamní pauzu.
46:26'
Výborná práce Ryana Hartmana, který vystihl hostující rozehrávku a vyhodil.
45:46'
Domácí vyhodili.
45:17'
Další zákrok Kähkönena. Ten schoval ve výstroji ránu Rickarda Rakella.
45:09'
Z první vypálil Maxime Comtois, Kähkönen zakročil vyrážečkou.
45:03'
Adam Henrique se tlačil do zakončení z levé strany. Puk byl sražen do ochranné sítě.
44:35'
Bude se vylučovat na straně Wild. Matt Dumba jde dnes už potřetí na trestnou lavici, dopustil se nedovoleného bránění.
44:26'
Z poměrně ostrého úhlu zakončoval Zach Parise. Gibson puk vyrážel levým betonem.
44:16'
Zakázané uvolnění Minnesoty. Suterova přihrávka byla pro Donata příliš dlouhá.
43:56'
Michael Del Zotto hledal před domácí brankou Comtoise. Výborně se ale vrátil Mats Zuccarello který puk srazil z pohledu Minnesoty do bezpečí.
43:18'
Domácím se tedy podařilo zlikvidovat dvougólové manko a teď by mohli býti na koni.
42:03'
Minnesota právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Vynikající práci odvedl Zach Parise, který za brankou odstrčil od puku Joshe Mansona a poslal hrací předmět na hůl RYANA DONATA, jenž se z první trefil k bližší tyčce Gibsonovy svatyně. Asistence: Zach Parise a Kevin Fiala.
41:46'
Hosté konečně vyrazili dopředu, vystavili se však do postavení mimo hru.
41:32'
Hosté nepospíchají s rozehrávkou za vlastní brankou. Wild totiž vyčkávají u modré čáry.
40:37'
Bekhendové nahození Sama Carricka snadno pokryl domácí brankář Kähkönen. Ten má puk v lapačce.
Hity – 11:6
Úvod druhé třetiny byl byl pro diváka hodně nudný. Na ledě se totiž téměř nic zajímavého nedělo. Ve 28. minutě však nerozchytaný hostující brankář Gibson podcenil nenápadnou střelu Ryana Hartmana a ta mu propadla až za brankovou čáru. Wild pak, hlavně v posledních pěti minutách prostřední části, ožili a konečně začali gólmana Ducks vydatněji zaměstnávat. Vyrovnat se jim ale do přestávky nepodařilo.
40:00'
39:35'
Hosté jsou v plném počtu.
39:06'
Prudkou střelu Ryana Donata z levé strany vyrazil hostující brankář Gibson.
38:47'
Rychlá souhra domácích. Zuccarello hledal od brankové čáry Lukea Kunina, jenž ale nezakončil dostatečně razantně na to, aby překonal Gibsona.
38:05'
Holzer vyhodil puk až k domácímu brankáři.
37:34'
Hampus Lindholm držel za hostující brankou Ryana Sutera. Je tu přesilovka pro Wild.
37:22'
Fiala posílal od zadního mantinelu puk mezi kruhy, kde číhal Ryan Donato. Tomu však hrací předmět po teči protihráče přeskočil hokejku!
36:36'
Domácí se pomalu rozehrávají, nyní uzamkli soupeře v jeho obranné třetině.
35:47'
Jason Zucker byl první u vyhozeného kotouče a z poměrně ostrého úhlu mohl prověřit Johna Gibsona. Tomu konečně začínají trochu naskakovat zákroky. Na jeho chybě, po které Wild snížili, měla určitě svůj podíl i nerozchytanost.
35:02'
Joel Eriksson Ek se protáhl dopředu po levém křídle. Jeho střelu vyrazil ramenem Gibson.
34:30'
Ryan Getzlaf poslal na domácí branku nahození, které se snažil jeho spoluhráč tečovat. Kappo Kahkönen má však puk v lapačce. Reklamní přestávka.
33:44'
Nyní se vytáčel před branku Marcus Foligno. Gibson mu ho vypíchl vytrčenou hokejkou.
33:01'
Ryan Donato poslal puk před branku, kde operoval Zach Parise. Ten však kotouč za záda Johna Gibsona nedostal.
32:05'
Ondřej Kaše vyzkoušel Kähkönena z větší vzdálenosti. Gólman Minnesoty přerušil hru.
31:56'
Ani po snížení Wild zatím utkání nenabralo větší tempo. Na NHL se jedná o sotva průměrný hokej.
31:03'
Přihrávku Rakella na pravou stranu srazil jeden z bránících hráčů až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
30:14'
Od modré čáry minul branku Josh Manson. Odražený puk od zadního mantinelu pak před Silfverbergem odpálil do bezpečí Dumba.
29:48'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
27:59'
Domácí vrací do zápasu velká chyba Johna Gibsona! RYAN HARTMAN vyslal od pravého mantinelu na branku spíše takový propagační pokus. Puk však Gibsonovi propadl přes pravý beton a vyrážečku a proskákal až za brankovou čáru. Tenhle moment by mohl Minnesotu zvednout – 1:2. Asistence: Victor Rask a Marcus Foligno.
27:27'
Rickard Rakell byl v útočném pásmu dříve než přihrávka Gudbransona. Hostům byl tedy odpískán ofsajd.
26:46'
Střelu Jasona Zuckera pokryl John Gibson. Pro brankáře Anaheimu to byl teprve třetí zákrok v zápase.
26:21'
V momentě, kdy naskočil Matt Dumba z trestné lavice na led, rozhodčí přerušili hru. V útočném pásmu Ducks totiž zůstal ležet Maxime Comtois. Po chvíli se naštěstí oklepal a zamířil na střídačku. Každopádně tu máme reklamní přestávku.
25:46'
Pro střelu Troye Terryho si sáhl Kähkönen lapačkou.
25:09'
Od modré čáry vypálil Maxime Comtois. Kähkönen svým zákrokem přerušil hru.
24:39'
Ryan Hartman byl u puku dříve než Lindholm a dokázal vyhodit.
24:21'
Matt Dumba v rohu podrazil Ryana Getzlafa. Anaheim tedy bude mít k dispozici přesilovku.
23:53'
Střela Silfverberga byla sražena až do ochranné sítě za domácí brankou.
22:28'
Postavení mimo hru, které bylo odpískáno domácím.
22:20'
Propagační nahození Lindholma lapil Kähkönen a hned i rozehrál.
21:47'
Getzlaf se snažil bekhendem poslat puk před domácí branku. To mu ale zadáci Minnesoty nedovolili.
21:01'
Úvodní minuta druhé třetiny nepřinesla nic, co by stálo za zmínku. Brankáři zatím nemuseli zasahovat. Pouze si oba osahali puk při rozehrávce za brankami.
Hity – 7:2
Před začátkem duelu byl oceněn momentálně zraněný kapitán Wild Mikko Koivu, který nedávno odehrál tisící zápas v NHL, jenže jeho spoluhráči mu zatím radost nedělají. Minnesota totiž odehrála příšernou první třetinu, po níž zaslouženě prohrává 0:2. Skóre zápasu otevřel ve 4. minutě Rickard Rakell, jemuž nabídl puk před odkrytou branku Silfverberg a 11. minutě se trefil v přesilovce Cam Fowler – asistenci si připsal Ondřej Kaše. Domácí zmar pak ještě podtrhlo kuriózní zranění Erica Staala, který zůstal ležet na ledě po nárazu do čárového rozhodčího. Divočáci za 20 minut vyprodukovali jedinou střelu na branku a to přitom měli k dispozici i dvě početní výhody.
20:00'
19:46'
Zakázané uvolnění domácích. Ještě se vhazuje v útočné třetině Ducks.
19:19'
Domácí Marcus Foligno si při forčekinku vyšlápl na Carricka, kterého narazil na hrazení. Zákrok to byl čistý, hraje se tedy dál.
19:03'
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Kähkönen se dobře přemístil proti střele Rickarda Rakella.
18:22'
Kevin Fiala dobře forčekoval Ryana Getzlafa, kterého dokonce obral o kotouč. Za hostujícího kapitána však zaskočil obránce Gudbranson.
18:05'
17:12'
Ani tahle domácí přesilovka zatím není povedená. Wild hrají ve velkém útlumu.
16:04'
Korbinian Holzer je vyloučen za podražení Carsona Soucyho. Oba aktéři bitky pak dostali pětiminutové tresty. Každopádně je z toho přesilovka pro domácí.
16:04'
Derek Grant s Ryanem Hartmanem se perou! Ze strany domácího hráče jde možná o pomstu za Erica Staala, byť si nemyslím, že by hostující útočník nesl za zranění Staala nějakou vinu.
15:23'
Náznak domácího brejku utnul Gibson. Hostující brankář vyjel ze své svatyně a odehrál puk do bezpečí.
15:14'
Sam Carrick se z levé strany natlačil až před Kähkönena. Snažil se zamířit nahoru, ale trefil levé rameno gólmana Minnesoty.
14:06'
14:00'
Rozhodčí, se kterým Staal kolidoval, byl David Brisebois. Elitní centr Wild naštěstí opustil led po svých, na návrat do zápasu už to ale nevypadá. To je pro Minnesotu další rána.
14:00'
Nepříjemná situace potkala Erica Staala. Ten byl u mantinelu v souboji s Derekem Grantem a vrazil hlavou do čárového rozhodčího, který neměl kam uhnout. Staal zůstává ležet na ledě a už je u něj zdravotnický tým.
13:46'
Tohle je hodně nepovedená přesilovka domácích. Jen to ale dokresluje výkon, který Wild zatím produkují.
12:59'
Do pásma se domácí nedostali a Ducks opět vyhodili.
12:40'
Hosté se osvobodili, Wild musejí začít znovu.
12:05'
Za nedovolené bránění je potrestán Carter Rowney. Přesilovku si zahraje Minnesota.
11:38'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Bude se tedy vhazovat poblíž branky Johna Gibsona.
10:23'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kačeři přesilovku využívají a vedou na ledě Minnesoty už o dva góly! Ondřej Kaše vrátil z levého kruhu puk na modrou čáru, odkud vystřelil CAM FOWLER a kotouč zapadl až za záda Kähkönena, který nemohl přes clonícího Adam Henriquea nic vidět. Asistence: Ondřej Kaše a Ryan Getzlaf.
09:46'
Matt Dumba je vyloučen za nedovolené bránění. Hosté si tak zahrají přesilovku.
09:34'
Od modré čáry tvrdě vypálil Cam Fowler. Netrefil však domácí branku.
09:07'
Teď sledujeme pasáž s nepřesnostmi na obou stranách.
07:52'
Domácím zatím vázne kombinace. Fiala nahrál doprava Parisemu, který mu však puk vracel nepřesně a ten tak za brankou získal bránící hráč Anaheimu.
06:29'
Po Dumbově ráně od modré čáry je puk ve výstroji Johna Gibsona, který si připsal vůbec první zákrok v utkání. Vzápětí se strhla šarvátka! Za se bude vylučovat, se dozvíme po reklamní přestávce.
05:22'
Velká šance Ducks! Skvěle to udělal obránce Hampus Lindholm, který podpořil útok, dostal se až před branku a přihrávkou hledal na zadní tyčku najíždějícího Devina Shorea. Ten zamířil jen do levého betonu brankáře Kähkönena!
05:00'
Hosté jsou po vstřeleném gólu aktivní. Na střely na branku vedou už 4:0.
03:04'
Hosté se ujímají vedení! Z pravé strany vystřelil Sam Carrick. Kähkönena puk odrazil k Jakobovi Silfverbergovi, který ho posunul na RICKARDA RAKELLA a ten ho uklízel do odkryté klece. Asistence: Jakob Silfverberg a Sam Carrick.
02:50'
Pro nahození Jonase Brodina si sáhl lapačkou brankář Kačerů Gibson. Ten tak přerušil hru.
02:16'
01:00'
Ve velké šanci se zjevil domácí Ryan Donato! Ten udělal bekhendovou kličku brankáři Gibsonovi, už se však zahnal do záporného úhlu a neměl prostor k zasunutí kotouče za čáru.
00:46'
Nepříjemnou střelou z pravé strany se prezentoval Ondřej Kaše. Brankář Kappo Kähkönen si nebyl jist svým zákrokem a otáčel se za sebe. Puk ale vyrazil mimo svou branku.
00:15'
Utkání bylo konečně rozehráno. Hráči museli kvůli ceremoniálu na zahájení zápasu dlouho čekat a po rozbruslení asi nepříjemně vychladli. Uvidíme, jaký to bude mít na tempo duelu v jeho úvodu.
00:01'
Teď už se led uvolnil pro začátek duelu. Wild se dnes musejí obejít bez svého zraněného kapitána. Ten zřejmě zamíří za svou rodinou do hlediště.
Koivuovi přišli popřát i někteří bývalí spoluhráči. Jmenovat můžeme třeba brankáře Niklase Bäckströma a slovenského útočníka Mariána Gáboríka. Nyní je na kostce promítáno video s nejvýraznějšími momenty finského hokejisty a také vzkazy jeho spoluhráčů.
Nyní bude oceněn kapitán Wild Mikko Koivu, který nedávno odehrál tisící zápas v NHL. Na led přišla i jeho rodina včetně rodičů.
Před utkáním proběhla krátká vzpomínka na zesnulé členy armády Spojených států, kteří pocházeli z Minnesoty a okolí. Nyní zazní hymna USA.

Minnesota Wild: Kähkönen (Stalock) – Dumba, Suter, Brodin, Soucy, Hunt, Menell – Zuccarello, E. Staal (A), Zucker (A) – Fiala, Donato, Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Gudbranson, Fowler, Manson, H. Lindholm, Holzer, Del Zotto – Terry, Getzlaf (C), D. Shore – Silfverberg (A), Carrick, Rakell (A) – O. Kaše, Henrique, Comtois – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Morton, Rank – Suchánek, Brisebois.
Premiéru v NHL si odbude obránce Minnesoty Brennan Menell. Ten byl do prvního týmu povolán z farmy v Iowě, kde odehrál také předchozí dva ročníky.

Minnesota Wild:
Wild odehráli 30 zápasů, z nichž dokázali posbírat 32 bodů. V tabulce Západní konference jim patří desáté místo s tříbodovou ztrátou na play-off. V poslední době se Minnesota konečně zvedá. Naposledy si sice odvezla jasnou porážku 2:6 z Caroliny, ale předtím vyhrála pět utkání v řadě. Divočáci se dobře popasovali s absencí brankářské jedničky Devana Dubnyka (osobní důvody), jehož místo zdatně zaujal Alex Stalock a ve dvou utkáních, do niž zasáhl, si vedl výborně mladý Fin Kaapo Kähkönen. Kromě Dubnyka Wild postrádají také obránce Jareda Spurgeona a kapitána Mikka Koivua.