NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Anaheim - 17. ledna 2020   02:00

Nashville
Nashville
13:56' Arvidsson (Josi, Grimaldi) • 55:22' Mikael Granlund (Tinordi)
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Anaheim
Anaheim
10:01' Manson  (O. Kaše, Fowler) • 12:22' Henrique  (Rakell, Getzlaf) • 29:52' Rakell  (Getzlaf, Fowler) • 48:03' D. Grant  (Rowney, Manson)
Nashville
McIsaac J. (Can) – Lambert P. (Can)
Bridgestone Arena, Nashville
Anaheim

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní zápas je u konce. Kačeři z Anaheimu dokázali překvapit mírného favorita z Nashvillu a hlavně díky výborné produktivitě zvítězili celkem hladce v poměru 4:2. Po první třetině vedli o jednu trefu, svůj náskok zvýšili ve druhé části a pak v závěrečném dějství definitivně rozhodli gólem v oslabení. Domácí naopak tápali a vylámali si zuby na výborném brankáři Gibsonovi. Jednou asistencí se podílel na výhře Anaheimu český krajánek Ondřej Kaše.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:27 (14:14, 14:9, 7:4)
Zblokované střely – 9:12
Vyhraná vhazování – 24:38
Trestné minuty – 4:2
Hity – 8:15
59:37'
Kačeři teď dvakrát minuli prázdnou branku!
59:14'
Domácí si ještě vybírají oddechový čas!
59:14'
Od modré vypálil Josi a Gibson výborně zasahuje před dorážejícím Boninem!
59:02'
Nashville zkouší hru bez brankáře!
58:33'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
58:04'
Po teči Järnkroka zasahuje pozorný Gibson.
57:45'
Domácí ožili, ale už jim nezbývá příliš času.
56:28'
Nashville se osvobodil, Bonino vyhazuje až ke Gibsonovi.
55:50'
Mason je nachytán v ofsajdu.
55:22'
Nashville právě vstřelil branku!
No tak domácí ještě dramatizují tento duel. Po chybě soupeře se dostali do přečíslení, MIKAEL GRANLUND si vyměnil kotouč s Tinordim a pak zamířil nad Gibsona do horní kamery. Asistence: Jarred Tinordi
55:08'
Anaheim se okamžitě osvobodil.
54:36'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – příliš mnoho hráčů).
54:36'
Následuje dnes zřejmě poslední komerční přestávka.
54:16'
Josi si najel do výhodné pozice, ale svou ranou Gibsona nepřekonal.
53:37'
Vhazovat se bude u Sarose. Zdá se, že domácí nemají sílu na žádný zvrat či alespoň vyrovnání.
53:03'
Kačeři nikam nespěchají a tento duel už chtějí v poklidu dohrát.
52:35'
Gibson odjel na střídačku a potřeboval si upravit helmu.
52:35'
Po ráně od Tinordiho nakonec ukrývá kotouč v lapačce Gibson.
51:37'
Ke střele se dostal Grant, ovšem Saros ho tentokráte vychytal.
50:34'
Následuje komerční přestávka.
50:34'
K dorážce se nyní tlačil Järnkrok a byl zasažen vysokou holí do obličeje. Rozhodčí nejprve vyloučili Larssona, ale po prozkoumání videozáznamu trest odvolali. Järnkrok totiž utržil úder hokejkou od vlastního spoluhráče.
49:49'
Nashvillu se dnes proti posledním celku Západní Konference jednoduše nedaří a teď se pouze brání.
49:02'
Nyní už je zřejmě rozhodnuto, Kačeři se navíc opět tlačí do útočné třetiny.
48:22'
48:03'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kačeři pojišťují své vedení při oslabení! Ekholm vyrobil chybu v rozehrávce, následně odvedl dobrou práci Rowney a DEREK GRANT nádherným bekhendovým blafákem zamířil po zemi mezi nohy gólmana Sarose. Asistence: Carter Rowney, Josh Manson
47:37'
Gólman Ducks přerušuje hru po střele Arvidssona.
47:20'
Gibson dobře zasáhl, následně byla při střelbě zablokován Josi.
46:58'
A nyní znovu vyhazují směrem k Sarosovi.
46:30'
Kačeří se hned v úvodu oslabení osvobozují.
46:22'
Domácí si zahrají první přesilovou hru, dvě minuty za držení odsedí Deslauriers.
46:22'
45:52'
Anaheim operoval v útočné třetině, následně ale bude hrát v oslabení. Nashvillu je ponechána výhoda.
45:19'
Gudbranson nyní může v pohodě rozehrát z vlastní obranné třetiny.
44:42'
Střela Ducheneho letí mimo prostor tří tyčí.
44:25'
Ani Arvidsson nyní nepřelstil ofsajdovou past.
43:46'
Kačeři spíše vyčkávají a nyní znovu vyhodili na další zakázané uvolnění.
43:11'
Před branku si najížděl Rowney, ale Josi přihrávku vystihl a rychle rozehrál.
42:53'
Tohle bylo zakázané uvolnění v podání Kačerů.
42:33'
Hra se znovu přesouvá před gólmana Sarose.
42:03'
Bonino se mohl zjevit v dobré palebné pozici, ale na kotouč těsně nedosáhl.
41:31'
Duchene je nachytán v ofsajd, tento hráč dnes téměř není vidět.
40:56'
Hosté nikam nespěchají a drží kotouč za vlastní brankou.
40:13'
Nyní se vhazuje po levici Sarose.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 23-28
Druhá třetina je za námi. Žádné krásné představení to nebylo, ale Anaheimu přesně v polovině vrátil dvoubrankové vedení Rakell. Domácí zatím nepůsobí příliš svěžím dojmem a při střelbě se jim nedaří. Závěrečná třetina začne přibližně v 3:57.
40:00'
39:58'
Těsně před koncem druhé části tu máme ještě jedno zakázané uvolnění.
39:33'
Nashville se v závěru druhé třetiny snaží alespoň snížit, ale to se mu příliš nedaří.
39:04'
Domácí útočné pásmo neudrželi, Lindholm vyhazuje.
38:41'
Ondřej Kaše byl znovu aktivní v útočném pásmu, následně ale o kotouč přišel.
38:06'
Arvidsson předvedl krásnou kličku na levé straně a protlačil se až do zakončení, jenomže na Gibsona nevyzrál a pak skončil v jeho brance!
37:49'
Anaheim se nikam netlačí a přechází k stále defenzivnějšímu pojetí.
37:06'
Nashvillu to dnes prostě nejde, tohle byl další ofsajd v jejich podání.
36:37'
Domácí na chvíli udrželi útočné pásmo, ale vzápětí o něj přišli.
35:53'
Hra znovu rychle plyne, Gibson nemusí čelit ničemu nebezpečnému.
35:15'
Tohle bylo zakázané uvolnění Nashvillu.
35:03'
Do útoku se vydal osamocený Kaše a udržel útočné pásmo.
34:35'
Následuje zakázané uvolnění Kačerů a komerční přestávka.
34:30'
Obrovský závar před Gibsonem, ten ale po tlaku Grimaldiho odolal!
34:24'
Kačeři se osvobozují jen ze cenu zakázaného uvolnění.
33:58'
Saros musel zasahovat, Anaheim je stále o něco aktivnější.
32:52'
Vhazuje se po levici Gibsona.
32:43'
Smith se pokusil zahrozit na pravé straně, ale Gibsona nepřekonal.
32:24'
Saros sbírá kotouč ze vzduchu lapačkou a přerušuje tak hru.
31:58'
Kačeři znovu operují v útočném pásmu Nashvillu.
31:15'
Anaheim uklidňuje hru a pohodlně drží dvoubrankový náskok.
30:21'
30:21'
Na levé straně se prosmýkl Grimaldi a zblízka nepřekonal Gibsona! Poté ještě dorážel Bonino, ale gólman Kačerů i v leže předvádí naprosto úžasný zákrok!
29:52'
Kačeři v polovině druhé části navyšují svůj náskok. Po střele od Getzlafa se dostal k dorážce RICKARD RAKELL a po okamžité střele překonal bezmocného gólmana Sarose. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler
29:30'
Ve velké možnosti se zjevil Bonino, ale zblízka na Gibsona nevyzrál!
29:17'
Saros si pohlídal nebezpečné nahození od červené čáry a přerušuje hru.
28:26'
Forsberg nejprve vypálil od modré a mířil těsně vedle, při následné střele od levého kruhu byl zablokován.
27:51'
Druhá třetina probíhá ve svižném tempu, u kotouče jsou momentálně domácí.
27:33'
Blackwell nyní předvedl parádní hit a poslal soupeře na střídačku Nashvillu!
27:12'
Od modré to zkusil Henrique, ale prostor tří tyčí vůbec netrefil.
26:36'
Nashville znovu přešel do útoku, vystřelit však nedokázal.
26:06'
Následuje komerční přestávka, Gibson kryje střelu Smithe.
25:56'
Ani teď není hra přerušena, kotouč přebírá Josi.
25:35'
Na opačné straně napřáhl Josi a prostor tří tyčí těsně minul.
25:02'
Střela od modré byla zablokována, následně Saros kryje ránu od Kašeho.
24:23'
Ve druhé třetině se zatím nic podstatného neděje, Anaheim je častěji na kotouči.
23:58'
Opět nepřesný útok, u kotouče jsou Kačeři.
23:16'
Saros byl znovu v pohotovosti, ale přeci jen dokázal vyrazit nebezpečnou střelu před sebe a pak i následnou dorážku.
23:01'
Opět je to nahoru-dolů, ani jeden tým nedrží kotouč příliš dlouho.
22:28'
Zatím se hraje bez přerušení, Nashville nedokázal udržet útočné pásmo.
21:51'
Tahle tečovaná střela Larssona měla gólové parametry, ale nakonec orazítkovala jen pravou spojnici!
21:33'
Kačeři teď přešli do útoku a krouží kolem branky Nashvillu.
20:42'
Následně se Nashville dopouští zakázaného uvolnění.
20:13'
Hned v úvodu druhé třetiny mohl srovnat stav Forsberg po elegantní otočce, ovšem před brankovou čarou předvedl výborný obranný zákrok Lindholm!
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 14-14
První třetina je za námi. Úvodní desetiminiutovka byla opatrnější, pak se ale dostali do vedení Kačeři zásluhou Mansona. Následně využil přesilovku Henrique, ovšem vzápětí odpověděl přesnou tečí Arvidsson a Anaheim tak odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina začne přibližně ve 3:04.
20:00'
19:26'
Fowler drží kotouč za svou brankou a vůbec nikam nespěchá.
18:49'
Nashville nešetří aktivitou a tlačí se za vyrovnáním.
17:53'
Na druhé straně skvěle zasahuje Saros!
17:45'
Arvidsson se zjevil před Gibsonem, ale zblízka ho překonat nedokázal.
17:24'
Po střele od Josiho zasahuje brankář Ducks, následuje komerční přestávka.
17:03'
Josi se snažil najít před brankou spoluhráče a povedlo se mu to, ovšem Gibson skvěle zasahuje.
16:38'
Sledujeme hru nahoru- dolů, Nashville je zatím aktivnější.
15:56'
Gibson musel být v pozoru, ale těžší zákrok předvádět nemusel.
15:13'
Nashville je evidentně povzbuzen předchozí trefou a tlačí se do zakončení, Gibson musí být v pohotovosti.
14:38'
Tempo hry se evidentně zvýšilo, oba celky nyní mnohem více bruslí.
13:56'
Domácí ale bleskově snižují stav. Po vyhraném buly od Grimaldiho vypálil od modré Josi a po teči od VIKTORA ARVIDSSONA zapadl kotouč do sítě kolem pozdě reagujícího Gibsona. Asistence: Roman Josi, Rocco Grimaldi.
13:53'
Na opačné straně střílel Josi a brankář Gibson zasahuje.
13:43'
Třetí branku Anaheimu mohl přidat kapitán Getzlaf, ale zblízka si na Sarose nepřišel!
13:03'
Kačeři jsou povzbuzeni tímto momentem a stále se tlačí do zakončení.
12:22'
A tu hned dokázali zužitkovat! Saros neudržel tvrdou střelu od Rakella, kotouč mu vykoukl mezi betony a ADAM HENRIQUE ho přeci jen dokázal dotlačit do sítě. Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf
11:45'
11:45'
Fabbro zahákoval De Lea a musí si odpykat menší trest. Kačeři si tak zahrají svou první přesilovku v zápase.
11:13'
Gibson na druhé straně vyráží střelu z levého kruhu od Järnkroka a poradil si i s následnou dorážkou!
10:01'
Kačeři přeci jen zužitkovali svou mírnou převahu. Po krásné akci našel Ondřej Kaše volného JOSHE MANSONA a ten zamířil přímo pod horní tyčku nad lapačku bezmocného brankáře Sarose. Asistence: Ondřej Kaše, Cam Fowler
09:54'
Skóre dnešního zápasu mohl otevřít Rooney, ale z pravé strany trefuje jen vzdálenější tyčku!
09:13'
Kačeři ožívají a tlačí se do zakončení.
08:50'
Jones (ANA) si nyní nepohlídal ofsajdové postavení.
08:30'
Gibson má zatím více práce, ránu od modré vyráží betonem za svou branku.
07:50'
Gibson přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
07:19'
Nashville byl nyní blízko k vedení, ovšem Gibson se úžasně přesunul ke své tyčce a na brankové čáře předvádí úchvatný zákrok proti ráně zblízka od Blackwella!
07:01'
Tahle střela od modré se mezi tři tyče nevešla.
06:37'
Ani jeden celek si nedokáže vytvořit souvislejší tlak, zatím sledujeme opatrnější bitvu.
05:57'
Po akci dva na jednoho střílel Forsberg, nicméně Gibson vyráží před sebe!
05:29'
Aktivní De Leo se zjevil před Sarosem, ale zblízka ho překonat nedokázal.
05:14'
Saros má zatím celkem dost práce, nyní si poradil se střelou z úhlu.
04:45'
Nashville šel do přečíslení tři na dva, ale svou akci nevyřešil dobře.
04:13'
Na opačné straně si Gibson poradil se střelou Johansena.
03:54'
Finský gólman Saros teď podržel svůj výběr, po střele od Steela předvádí dobrý zákrok.
03:35'
Zatím se nic podstatného neděje, kotouč je před Sarosem.
03:06'
V nadějné pozici se zjevil Silfverberg, ale domácí branku nakonec netrefil.
02:58'
Hra je přerušena, vhazuje se po levici Sarose.
02:47'
Gibson byl znovu v pohotovosti, ale po střele od obránce Fabbra ukrývá kotouč pod lapačku.
02:23'
Kačeři se snaží útočit, ovšem znovu jim je pískán ofsajd.
02:04'
Johansen se zjevil osamocen v mezikruží, ale jeho rána byla zblokována a Gibson předvádí jistý zákrok lapačkou!
01:57'
Oba dva brankáři si nyní připsali na konto první snazší zákroky.
01:13'
Arvidsson vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
00:59'
Anaheim se nyní udržel v útočné třetině, ale vystřelit se mu nepodařilo.
00:32'
Nashville se od začátku vydal do útoku, ovšem v ofsajdu je přistižen Bonino.
00:01'
Před začátkem ještě dochází k úpravě branky Nashvillu.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Fabbro, Josi (C), Ekholm (A), Hamhuis, Tinordi, Y. Weber – C. Smith, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg (A) – Arvidsson, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Turris, Trenin.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Sprong (C), Getzlaf, Rakell – O. Kaše, Steel, Jones (A) – Silfverberg, Henrique, De Leo – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: McIsaac J. (Can) – Lambert P. (Can).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Oba dva soupeři na sebe naposledy narazili začátkem ledna tohoto roku a tehdy slavil výhru po nájezdech Anaheim (5:4), který právě dosáhl na své poslední body v probíhajícím ročníku. V domácím dresu nepůsobí žádný český ani slovenský krajánek, za Ducks by opět měl nastoupit český útočník Ondřej Kaše (bilance: 40 zápasů – 5+12).
Anaheim Ducks

Hostům se v tomto ročníku vůbec nedaří a mezi nejlepší osmičku mají hodně daleko. V Západní konferenci jsou na vůbec posledním patnáctém místě, v šestačtyřiceti duelech získali devětatřicet bodů a za ostatními tak celkem výrazně zaostávají. V předchozích čtyřech případech nezískali ani bod, po porážkách s Columbusem (3:4) a Dallasem (0:3) podlehli i Chicagu (2:4) se St. Louis (1:4). Do utkání nezasáhnou Eaves (nemoc), Grant (poraněné rameno), Kesler (problémy s kyčlí) a Ritchie (potíže s kolenem), jistotu startu nemá ani Švéd Silfverberg (zranění v horní části těla).
Nashville Predators

Nashville v tomto ročníku bojuje o play-off a zatím za ním lehce zaostává. V dosavadním průběhu se nachází na jedenáctém místě Západní konference, v pětačtyřiceti odehraných zápasech získal devětačtyřicet bodů a za osmým Vancouverem momentálně zaostává o pět bodů. V posledních pěti střetnutích dvakrát zvítězil a třikrát prohrál. Zhruba před týdnem překvapil vysokou výhrou 5:2 nad Chicagem, následně těsně uspěl ve Winnipegu (1:0), ovšem naposledy nestačil na Edmonton (2:4). Jednou z jeho ústředních postav by opět měl být finský brankář Pekka Rinne. Na marodce se stále nacházejí Ellis (zranění v horní části těla) a Sissons (zranění v dolní části těla).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.