NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Ottawa - 26. února 2020   02:00

Nashville
Nashville
04:36' Blackwell (Ekholm, Johansen) • 25:17' Ellis (Mikael Granlund) • 29:43' Arvidsson (Järnkrok, Ellis)
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)
Ottawa
Ottawa
04:16' Chabot  (Sabourin, Hainsey) • 18:34' Chlapík  (Balcers, Hawryluk)
Nashville
South, Lee – Gawryletz, Gibbons
Bridgestone Arena, Nashville
17 205 diváků
Ottawa

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:35 (9:17, 17:9, 7:9)
Zblokované střely – 13:19
Vyhraná vhazování – 40:16
Trestné minuty – 4:6
Hity – 6:17
Hokejisté Nashvillu zdolali Ottawu 3:2 a připisují si tak důležité dva body, které mohou hrát v boji o play-off velkou roli. Lehké to dnes domácí neměli, Sens, kteří už hrají spíše jen o čest, jim to zadarmo rozhodně nedali.

Výsledek duelu určily již první dvě třetiny. Po té úvodní Predátoři 1:2 prohrávali, ale ve druhé části přesilovkovými zásahy Ryana Ellise a Viktora Arvidssona skóre otočili na 3:2. Ve třetí části si pak domácí vedení pohlídali. Ottawě nepomohla k vyrovnání ani více než dvouminutová power-play.
59:40'
Vhazovalo se ve středním pásmu a Anderson tak musel na chvíli zpět do své branky. Už je ale zpátky na střídačce.
59:29'
Oddechový čas pro Ottawu.
59:29'
Granlund bekhendem vyhodil kotouč do středního pásma. Následně svedl Chabot bruslařský souboj s Järnkrokem a s tím, co za poslední dva dny odehrál, už měl hostující obránce viditelně těžké nohy. Byl rád, že v pádu odehrál puk alespoň do hlediště.
59:03'
Kyle Turris vyvezl puk mimo domácí obranné pásmo. Do konce třetí třetiny schází minuta...
58:10'
Saros podržel domácí, když ustál dorážky Bradyho Tkachuka!
57:47'
Sissons tentokrát vyhodil tak šikovně, že se zakázané uvolnění nebude pískat.
57:16'
Arťom Anisimov se dostal k puku na levé straně útočného pásma a vystřelil na Sarose. Ten hru přerušil.
56:47'
Craig Anderson nyní ztlumil puk ve své výstroji a okamžitě se rozjel k jednomu z rozhodčích, aby si s ním popovídal o předchozí situaci. Bude tu ale reklamní přestávka.
56:32'
Josiho nahození se odrazilo od ochranné sítě, což signalizoval také brankář Anderson. Rozhodčí to ale neviděli a tak se hraje dál.
55:49'
Tinordiho rána byla cestou k brance tečována a Anderson musel reagovat na poslední chvíli. Naštěstí pro hosty to zvládl.
54:34'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
54:07'
Máme tu reklamní přestávku.
53:49'
Hosté se nevzdávají a bojují alespoň o vyrovnání. Nashville přitom dobrý výsledek potřebuje, v boji o play-off může rozhodovat každý bod.
52:28'
Rána Ellise od modré čáry neprošla hradbou těl až na hostující branku. Anderson si mohl oddechnout, měl totiž zakrytý výhled.
51:59'
Z pravého kruhu střílel Matthew Peca. Hostující útočník zamířil vedle vzdálenější tyčky.
51:13'
Mike Rielly střílel ze středního pásma, Saros si pro puk sáhl lapačkou a hned rozehrál.
49:45'
Hosté opět využívají především první dvě obranné dvojice. Thomas Chabot odehrál už 25 minut, včera jeho ice-time dokonce překročil třicítku. Tenhle hráč musí mít neskutečnou výdrž!
48:52'
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Ottawy. Hra je tedy přerušena.
47:41'
Jarred Tinordi zastavil čistým tělem postup Connora Browna. Tohle se domácím fanouškům určitě líbí.
46:36'
Viktor Arvidsson střílel z prvého kruhu už v podstatě na odkrytou branku, ale kotouč vychýlil mimo obětavým zákrokem obránce Mike Rielly! Ten to schytal z boku do helmy a zůstal ležet na ledě. Arvidsson se také hned jel přesvědčit, jak na tom hostující zadák je, naštěstí to vypadá, že vše dobře dopadlo. Rielly se zvedl a za potlesku diváků odjíždí na střídačku.
45:52'
Střela Chabota se mezi tři tyčky nevešla. Puk přelétl tu horní.
45:23'
Domácí jsou v plném počtu.
45:21'
Z levé strany vypálil Mike Reilly. Saros si pro puk sáhl lapačkou.
44:57'
Kotouč vyjel do středního pásma a domácí si tak mohou na chvíli oddechnout.
44:14'
Střílená přihrávka Ryana měla oslovit Tkachuka. Před ním však puk tečoval brankář Saros, což bylo nakonec rozhodující!
43:48'
Thomas Chabot je naštěstí v pořádku. Už se zapojil do přesilovky Senátorů.
43:22'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., krosček).
43:22'
Thomase Chabota u mantinelu atakoval Roman Josi a hostující bek se těžce zvedal z ledu. Josi bude za svůj zákrok vyloučen.
42:03'
Od modré čáry vystřelil Mike Reilly. Brankář Saros puk vyrážečkou poslal do ochranné sítě.
40:42'
Hosté mají problémy s vhazováními. Nyní prohráli další ve své obranné třetině a těžit z toho mohl Mattias Ekholm. Jeho dobře mířenou střelu vytěsnil vyrážečkou Anderson.
40:39'
Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazovat se tedy bude před Andersonem.
Hity – 4:12
Druhá třetina přinesla zlepšený výkon Nashvillu i obrat ve skóre. Predátorům hodně pomohly přesilové hry, v nichž vstřelili oba góly. Ve 26. minutě se v závěru první z nich trefil Ryan Ellis a stejný hráč pak ve 30. minutě nabil Järnkrokovi, po jehož ráně dorazil puk do branky Viktor Arvidsson. Preds tedy vedou nad Senátory 3:2.
40:00'
39:54'
Na ose hřiště měl dost času na nápřah Craig Smith. Anderson si povyjel a puk vyrazil.
39:19'
Colin Blackwell se poté, co ho Jaroš trefil holí do tváře, vrátil na led. Nyní se spokojil s nahozením puku za branku Ottawy.
39:09'
Po zakázaném uvolnění domácích se hra stěhuje před Sarose.
39:01'
Ohlášena poslední minuta prostřední třetiny.
38:10'
Domácí občas mají mezírky v obraně. Přečíslení 3 na 2 řešil Brady Tkachuk střelou, která minula bližší tyčku svatyně Predators.
37:59'
Nahození Arvidssona nyní tečoval Matt Duchene. Anderson si ale situaci pohlídal a puk zalehl.
37:16'
Viktor Arvidsson vybojoval puk v rohu hřiště, odkud našel před brankou volného Calleho Järnkroka. Ten však zamířil jen do dobře postaveného Andersona!
36:45'
Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1. Skvělou práci však odvedl Ryan Ellis, který lehl do přihrávky Connora Browna a zablokoval ji!
36:12'
Brady Tkachuk se snažil natlačit do zakončení. V tísni ale prohodil kotouč vedle branky Nashvillu.
35:16'
Pobyt Ottawy v útočném pásmu ukončila chybička obránce Englunda, jemuž puk na útočné modré přeskočil hokejku.
34:01'
Mikael Granlund střílel z pravé strany a tentokrát byl Craig Anderson na svém místě. Následuje reklamní přestávka.
33:15'
Od modré čáry vypálil Roman Josi. Anderson měl štěstí, že jeho bomba branku minula. Jinak by asi nedokázal zakročit!
32:44'
32:22'
Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhodili.
32:17'
Mikkel Boedker střílel z vrcholu levého kruhu. Saros byl připraven.
31:44'
Polovinu oslabení mají domácí zdárně za sebou.
30:43'
Jarred Tinordi je vyloučen za nedovolené bránění. Hosté si tedy zahrají přesilovku.
30:17'
Rozhodčí se nyní upískl. Ze Sarose totiž vypadla Tkachukova střela, ale sudí nenechal hosty dorážet, když okamžitě přerušil hru.
29:43'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí přestáli zmíněnou šanci Tierneyho a přesilovku využívají! Přihrávku na levý kruh dostal Calle Järnkrok, který z voleje vypálil. Anderson kotouč vyrazil k VIKTOROVI ARVIDSSONOVI, jenž si ho bruslemi přikopl na hokejku a poslal do jej do odkryté klece – 3:2. Asistence: Calle Järnkrok a Ryan Ellis.
28:49'
Roman Josi na útočné modré chyboval a Chris Tierney se dostal do samostatného úniku. Vyřešil ho střelou, která však minula Sarosovu klec!
28:19'
Colin Blackwell dostal v rohu hřiště úder vysokou holí. Je tam dokonce krvavé zranění, Christián Jaroš přesto obdržel jen dvouminutový trest.
28:12'
Filip Forsberg přejel s pukem útočnou modrou a nahodil ho na Andersona. Ten kotouč nadvakrát zkrotil a přikryl.
27:38'
Teď se ale hosté dostali do útočného pásma a pokus Nicka Paula zaměstnal brankáře Sarose.
27:15'
Hostům už možná pomalu začíná docházet šťáva. Kotouč jen odevzdali soupeři, který zakládá další útočnou akci, aniž by Ottawští nějak usilovněji forčekovali.
26:47'
Střelu Danteho Fabbra vyrazil do ochranné sítě Anderson. Následuje reklamní přestávka.
26:38'
Predátory vyrovnávací branka nabudila. Hraje se tedy v jejich útočném pásmu.
25:17'
Domácí vyrovnávají 4 sekundy před koncem přesilovky! Mikael Granlund vyhrál buly na RYANA ELLISE, který poslal puk k pravé tyčce z pohledu zkoprnělého Craiga Andersona. Ten se za kotoučem pouze ohlédl – 2:2. Asistence: Mikael Granlund.
25:14'
Po vyhraném buly našel Ekholm kolegu z obrany Ryana Ellise, který střílel z levého kruhu. Anderson se stačil přesunout a poté pokryl i dorážku Kylea Turrise!
25:06'
Z pravého kruhu vystřelil Filip Forsberg. Anderson schoval kotouč v lapačce.
24:58'
Matthew Peca vyhodil puk do hlediště. Byla tam ale teč domácího Smithe a útočník Ottawy se tak nemusí bát vyloučení.
24:42'
Domácím to dnes zatím vůbec nejde. Nyní se trápí v přesilovce.
24:16'
Zajcev poslal puk až k Sarosovi.
23:35'
Hosté vyhodili a Preds tak musejí rozjet přesilovku od své branky.
23:21'
Hostující Chris Tierney vysekl hokejku z ruky Coltona Sissonse, za což dostává dvouminutový trest.
22:46'
Z levé strany střílel Mikkel Boedker, Saros puk našel ve výstroji. Před tím měl na druhé straně dobrou příležitost Rocco Grimaldi, který mířil do Andersona.
22:22'
Z dálky vypálil Thomas Chabot. Puk je v lapačce brankáře Sarose.
21:07'
Domácí vysvobodil Blackwell, který vyhodil puk přímo na brankáře Andersona, který tak musí rozehrávat.
20:40'
Hosté začali aktivně i druhou třetinu. Zatím nepustili soupeře z obranného pásma.
Hity – 1:6
V první třetině jsme sledovali matný výkon Nashvillu. Ottawa sice hrála včera a neměla tak moc času na odpočinek, rozhodně ale působila živěji. V 5. minutě ji poslal do vedení Thomas Chabot, který si našel na levém kruhu odražený puk. Domácí srovnali za 20 sekund díky dorážce Colina Blackwella, ale i poté herně spíše tápali. V čase 18:34 se tak podruhé v utkání radovali Senátoři a to zásluhou Filipa Chlapíka, který dorazil do síťky kotouč po střele spoluhráče Balcerse.
20:00'
19:50'
Z poměrně ostrého úhlu to zkoušel Chris Tierney. Saros byl tentokrát na místě.
19:01'
Je tu poslední minuta první třetiny.
18:34'
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté jdou dnes podruhé do vedení! Predátorům se nepodařilo přejít do útočného pásma a hra se rychle otočila na druhou stranu. Z levého křídla se prodral do střelecké pozice Rudolfs Balcers, jehož střelu vyrazil Saros jen k FILIPOVI CHLAPÍKOVI, kterého neuhlídal Josi a český útočník kotouč poslal za záda gólmana Nashvillu. Asistence: Rudolfs Balcers a Jayce Hawryluk.
18:19'
Nahození Ryana Ellise prolétlo kolem branky Ottawy. Anderson mohl zůstat klidný.
17:39'
Domácí stále marně hledají cestu k tomu, jak přehrát Ottawu. Beci si mění kotouč a nemají komu nahrát směrem dopředu.
16:25'
Zakázané uvolnění Nashvillu. Hosté vedou na střely na branku 14:8.
15:24'
Hned dvakrát se dostal ke střele Filip Chlapík. Ani jeden pokus českého útočníka však neprošel až na branku.
14:58'
Kotouč byl zašlápnut u střídačky Ottawy. Čas na další reklamní přestávku.
14:21'
Nick Bonino nic nevymyslel. Puk poslal před hostující branku, kde byli jen hráči soupeře.
13:47'
Senátoři zatím předvádějí sympatický výkon a jsou Nashvillu vyrovnaným soupeřem.
12:56'
Hostující hráči si dobře předali puk a díky tomu mohl střílet z pravého kruhu Bobby Ryan. Saros zasáhl lapačkou.
12:30'
Hosté si nevšimli, že jim byl signalizován ofsajd a vydali se do útočné třetiny napadat. Proto přišel hvizd sudího. Následuje reklamní přestávka.
11:56'
Filip Chlapík prověřil Sarose. Nejednalo se ale o střelu, která by měla gólmana Predators výrazněji ohrozit.
10:30'
Hostům nevyšla rozehrávka. Puku se ujímají obránci Nashvillu.
09:11'
Šance Ottawy! Střelu Tkachuka zablokoval Tinordi, ovšem odražený kotouč si našel Connor Brown, který pohotově zakončil a domácí podržel Saros. Následuje reklamní přestávka.
08:21'
K prudké střele napřáhl Mattias Ekholm. Domácí bek ale zamířil vedle branky.
06:48'
Zahrozili také hosté. Dobrý zákrok si připsal Juuse Saros, na něhož nevyzrál Scott Sabourin.
05:56'
Otočit skóre na stranu Preds mohl Jarred Tinordi. Proti jeho ráně se ale stačil postavit Anderson!
04:36'
Domácí o 20 sekund později vyrovnávají! Ryan Johansen zavezl puk mezi kruhy, kde ho přenechal Mattiasovi Ekholmovi. Jeho střelu brankář Anderson vyrazil jen ke COLINOVI BLACKWELLOVI, který u tyčky pohodlně doťukával do odkryté klece – 1:1. Asistence: Mattias Ekholm a Ryan Johansen.
04:16'
Tak THOMAS CHABOT má zatím sil dost! Rána Rona Hainseyho byla zablokována, ale odražený puk si našel právě Chabot, který ho z levého kruhu napálil za záda přesouvajícího se Sarose. Ottawa tedy jde do vedení. Asistence: Scott Sabourin a Ron Hainsey.
03:21'
Jsem zvědav, jak na tom budou se silami hostující obránci. Čtveřice Hainsey, Chabot, Zajcev a Reilly totiž včera včera v Columbusu měla ice-time hodně přes dvacet minut. Chabot strávil na ledě dokonce neskutečných 33 minut.
02:52'
Ottawa je už v plném počtu.
02:46'
Craig Smith zkusil překvapit Andersona z ostrého úhlu. Brankář Sens byl pozorný a pokryl prostor u bližší tyčky.
01:59'
Z levého kruhu střílel Filip Forsberg. Švédský útočník Nashvillu trefil bránícího hráče.
01:24'
Hosté vyhazují.
00:51'
Thomas Chabot trefil nešťastně holí do tváře Craiga Smithe. Za to dostává dvouminutový trest a domácí si tak zahrají první přesilovku.
00:25'
O rozruch před hostující domácí brankou se postaral Brady Tkachuk, který poslal do brankové konstrukce jednoho z protihráčů. Následovala strkanice, která rozvášnila diváky tak, že z hlediště dokonce přilétl na ledovou plochu sumec!
00:01'

Nashville Predators: Saros (Ingram) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen (A), Mikael Granlund – Turris, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Sissons, Järnkrok.

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, B. Ryan, B. Tkachuk (A) – Chlapík, Tierney, Anisimov – Sabourin, Peca, N. Paul – Hawryluk, Boedker, Balcers.

Rozhodčí: South, Lee – Gawryletz, Gibbons.
Ottawě vypadl ze sestavy Anthony Duclair, který se zranil ve včerejším zápase v Columbusu. Možná i proto dostává šanci český útočník Filip Chlapík.

Na soupisce Nashvillu se zase na poslední chvíli neobjevil brankář Pekka Rinne. Juusemu Sarosovi bude krýt záda Connor Ingram.

Nashville Predators:
Predátoři sehráli 61 zápasů, získali v nich 68 bodů a v tabulce Západní konference jim patří desáté místo. Na postup do play-off celek z města country ztrácí dva body. Letošní slabší výsledky už odnesl odvoláním i dlouholetý kouč Peter Laviolette. Toho nahradil John Hynes, jenž před tím skončil pro změnu u New Jersey. Naposledy Preds zdolali na svém ledě 4:3 v prodloužení Columbus. Před tím padli 1:2 v prodloužení v Chicagu a 1:4 doma s Carolinou.