Pittsburgh - Colorado | ONLINE | 17.10.2019 01:10 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Colorado - 17. října 2019   01:10

Ukončeno
Pittsburgh
Pittsburgh
17:22' Crosby (J. Schultz, M. Pettersson) • 35:30' Guentzel (Crosby, Simon) • 63:57' B. Tanev 
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Colorado
Colorado
03:16' Calvert  (Nieto, Cole) • 42:56' MacKinnon  (Rantanen)
Pittsburgh
Sestavy:
M. Murray (Jarry) – Letang, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Marino, J. Johnson – Simon, Crosby, Guentzel – Hörnqvist, Lafferty, Kahun – B. Tanev, Bluegers, Aston-Reese – A. Johnson, Blandisi, Riikola.
Rozhodčí
Pollock, Mclsaac – Cormier, Baker
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 458 diváků
Colorado
Sestavy:
Grubauer (Francouz) – E. Johnson, Girard, Cole, Makar, Graves, Barberio – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Compher, Jost, C. Wilson – Calvert, Bellemare, Nieto.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že neporazitelnost Colorada skončila v Pittsburghu, se loučím a přeji vám pohodový vstup do čtvrtečního rána.
Československá stopa v zápase:

Dominik Simon (PIT) 0+1, 2 střely, 20:11 čas na ledě
Hvězdy zápasu:

1. Brandon Tanev (PIT) 1+0
2. Sidney Crosby (PIT) 1+1
3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0
Asi spravedlivě se po prodloužení raduje Pittsburgh, jenž byl v normální hrací době mírně aktivnějším celkem. Vlastně nešťastným momentem v závěru prodloužení přišlo Colorado o svou neporazitelnost. Naopak Brandon Tanev zaznamenal soutěžní první branku ve žlutočerném dresu s tučňákem na hrudi.

Střely na branku: 33:28.
Střely na branku v prodloužení: 2:1.
Konec zápasu.
63:57'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh rozhoduje při vlastním oslabení, čímž přerušuje neporazitelnost Colorada! BRANDON TANEV si povodil v útočném pásmu Calea Makara a následně posunul kotouč do brankoviště. V ten moment se stal nešťastníkem Gabriel Landeskog, jenž si černou gumu srazil do branky. Bez asistence.
63:14'
Colorado Avalanche si před druhou částí přesilové hry bere oddechový čas! Důvodem je, že si největší hvězdy Lavin potřebují trochu odpočinout.
63:12'
Nepřesný pokus vyslal od modré čáry Cale Makar, a tak se Pittsburgh následně dostal do přečíslení. Celou akci chtěl vyřešit Teddy Bluegers, jenž nastřelil jen soupeře.
62:38'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., sekání).
61:31'
Hostující hráči jeli do přečíslení, celou akci na sebe vzal Gabriel Landeskog, jenž branku přestřelil. Pittsburgh hru rychle otáčí na druhou stranu.
61:09'
Hokejové zákony porušil Kris Letang, který na modré čáře předvedl kličku, po které vystavil spoluhráče do ofsajdu. Hra je vykázaná zpátky do neutrální zóny.
60:38'
Nathan MacKinnon zavezl puk do pásma, kde ho dostoupil Kris Letang. Útočník Colorada se tak raději vrátil do středního pásma.
60:01'
Začalo prodloužení.
Čtyřicet minut jsme viděli nádherný hokej, dvacet minut zase spíše boj. Ovšem v poslední třetině se Coloradu podařilo vyrovnat, když chyby využil Nathan MacKinnon. Jdeme tak do prodloužení!

Střely na branku: 31:27.
Střely na branku ve třetí třetině: 10:11.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:47'
Dominik Simon rychlou brzdou oklamal soupeře a přihrál na modrou čáru. Střelou se pak prezentoval Kris Letang a německý gólman ani nevěděl, jak černou gumu vyrazil. Philipp Grubauer šel jen do rozkleku, protože vůbec nic přes clonícího hráče neviděl.
59:00'
Hraje se poslední minuta normální hrací doby a ani jeden z celků se nemůže dostat do předbrankového prostoru. Hraje se spíše podél hrazení.
57:34'
Sidney Crosby vletěl do pásma a z levého kruhu přihrál do druhé vlny. Na ose se nacházel Jake Guentzel, jehož pohotový pokus zastavil ramenem přesouvající se Philipp Grubauer.
57:00'
Jdeme do koncovky normální hrací doby a je jasné, že uvidíme zajímavý závěr. Podaří se někomu zvítězit před třetí sirénou?
Střely na branku: 29:26.
56:14'
O další kotouč se bojovalo u hrazení, kde souboj vyhrálo Colorado. Ovšem nepřesná přihrávka byla zachycená, jenže do ofsajdu najel Brandon Tanev.
55:27'
Skrytou ránu od pravého mantinelu vyslal John Marino, jehož snažení zastavil Philipp Grubauer betonem. Hraje se stále hodně opatrně.
53:20'
Pittsburgh dlouho váhal s rozehrávkou za vlastní brankou. Při pokusu přejít do akce kotouč zastavil Nazem Kadri, jehož pokus zamířil jen do brankářovy lapačky.
Střely na branku: 29:24.
52:18'
Do levého kruhu pro vhazování vjel Matt Calvert, jehož snažení bylo sražené do ochranné sítě. Poslední minuty se spíše brání, oba celky chtějí dva body ubojovat.
52:00'
Další akci rozjížděl Dominik Simon, který nezvládl přihrávku na svého kapitána. Podobně si na druhé straně počínal také J. T. Compher.
50:08'
Ve druhé vlně se nacházel Nazem Kadri, který se do puku chtěl opřít z voleje. Ovšem zakončení mu nesedlo a černá guma mířila jen k hrazení.
49:35'
Zpoza branky přihrál Sidney Crosby až na modrou čáru, kde číhal napřažený Marcus Pettersson. Jeho pokus mířil nad ledem k pravé tyči, ale Philipp Grubauer zasáhl lapačkou. PPG Paints Arenu aktuálně obíhá mexická vlna, jak nevídané při zápase NHL!
48:46'
Od vlastní branky až za červenou čáru projel Adam Johnson, který kotouč jen nahodil do pásma a jel na střídačku. Po chvíli ale Avalanche vyhodili na další icing.
47:48'
Ani jeden ze soupeřů se nemůže usadil před brankou, často se o kotouč bojuje u hrazení. Nejprve bylo zastavené Colorado a o chvilku později i Pittsburgh.
Střely na branku: 27:23.
46:35'
Další pokus od modré čáry zastavil Jake Guentzel, jenž opět odjel na střídačku s bolestivou grimasou. Ovšem až poté, co český spoluhráč posunul černou gumu do středního pásma.
45:44'
Od modré čáry se napřáhl Samuel Girard, jehož pokus vyrazil do rohu hrací plochy Matt Murray. Oba celky poté zamířily na střídačku.
45:01'
Na přihrávku od hrazení číhal u levé tyče Tyson Jost, který byl ale atakován, a tak nezakončil. Ovšem situace opět vypadala velmi nebezpečně.
43:37'
Z pozice beka si před branku najel Justin Schultz, na něhož také mířila přihrávka. Domácí obránce hledal mezeru mezi Grubauerovými betonu, ovšem ta rychle zmizela.
42:56'
Colorado právě vstřelilo branku!
Sidney Crosby sice vyhrál vhazování, ovšem Brian Dumoulin chyboval na modré čáře, a tak je znovu vyrovnáno! Mikko Rantanen a NATHAN MACKINNON se hnali na Krise Letanga. Druhý jmenovaný dostal přihrávku před branku, odkud se prezentoval přesnou střelou k pravé tyči. Asistence: Mikko Rantanen.
42:39'
Ke kotouči se probojoval Joseph Blandisi, jenž se rychlým výpadem zbavil svého strážce. Ovšem následný střelecký pokus byl sražen jen do rohu hrací plochy.
42:11'
Akce hostujícího mužstva je zastavena pro přihrávku rukou. Hlavní rozhodčí vykazuje Laviny do středního pásma.
41:48'
Od modrá čáry vystřelil švihem Nazem Kadri, jehož pokus zastavil před brankou John Marino. Colorado odražený puk našlo rychleji a dál kombinuje.
41:19'
Z ostrého úhlu zakončoval Zach Aston-Reese, jehož pokus zamířil do lapačky hostujícího brankáře. Philipp Grubauer chtěl rozehrát, ale domácí u něj byli brzy.
40:47'
Brandon Tanev nabral ve střením pásmu velkou rychlost, a tak se icing nepískal.
40:07'
Sidney Crosby vyhrál všechna úvodní vhazování period, tentokrát se Pittsburgh dopustil dalšího zakázaného uvolnění.
40:01'
Začala třetí třetina.
Pokračujeme v krásném hokeji, ovšem s jedním podstatným rozdílem. Pittsburgh se totiž v prostřední části hry dostal do vedení, který vystřelil Jake Guentzel. Oba celky se snaží hrát především dopředu, což zvyšuje úroveň už tak kvalitního střetnutí. Colorado mělo v prvních deseti minutách druhé části opticky navrch, ovšem i toto se Tučňákům podařilo srovnat, a tak právě oni jsou aktuálně spokojenější.

Střely na branku: 21:16.
Střely na branku ve druhé třetině: 9:9.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:47'
Dominik Simon ztratil kotouč, a tak se do protiakce hnal Nathan MacKinnon. Ovšem na jeho pokus si počíhal Matt Murray, který drží Tučňáky v těsném vedení.
39:03'
Na levé straně modré čáry se nacházel Brian Dumoulin, který vyslal přihrávku k zadní tyči, kde situaci zavíral Brandon Tanev. Jenomže domácí útočník se pozdě zorientoval, a tak nezakončil přesně.
38:27'
Na ose hrací plochy se k odraženému puku dostal J. T. Compher. Jeho pokus asi mířil do branky, ovšem Patric Hörnqvist v pádu šanci zneškodnil.
38:13'
Sidney Crosby se pokusil o zadovku, kterou zachytil Tyson Jost. Hostující hráč poté zakončil z pravé strany, ale jeho pokus srazil do ochranné sítě John Marino.
37:32'
Přečíslení vyřešil z levého kruhu Zach Aston-Reese, jehož střela byla sražená do ochranné sítě. Pittsburgh tak po dvou zakázaných uvolnění může konečně vystřídat.
36:49'
Pittsburgh se pokusil o dlouhou přihrávku, která byla nepřesná a skončila na zakázaném uvolnění. Znovu se tak stěhujeme před branku, kterou hájí Matt Murray.
36:38'
Od pravého mantinelu se napřáhl Ian Cole, jehož snažení bylo před branou sražené do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levé ruce domácího gólmana.
35:30'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Další krásná akce Tučňáků končí brankou, která otáčí stav zápasu! Sidney Crosby našel najetého JAKEA GUENTZELA, který si mezi kruhy přehodil puk z bekhendu na forhend a poté zamířil přesně do bližší šibenice Grubauerovy branky. Asistence: Sidney Crosby a Dominik Simon.
35:19'
Sidney Crosby přibrzdil před vlastním pásmem kotouč, a tak se Joonas Donskoi se spoluhráči dostali do ofsajdu. Hra se tak znovu vrátí do neutrální zóny.
Střely na branku: 19:14.
34:08'
Až u rohu se nacházel obránce Justin Schultz, jenž se pokusil překvapit střelou po ledě brankáře. Ovšem německý gólman měl beton na správném místě.
33:49'
Po naskočení z trestné lavice se Sam Lafferty zapojil do hry. Poté z levého vrcholu kruhu vystřelil Kris Letang, jenomže Philipp Grubauer byl znovu připraven.
33:15'
Po pravé straně se do útočného pásma hnal André Burakovsky, jenže na druhé straně měl netrpělivého spoluhráče. Pro ofsajd je hra vykázaná do středního pásma.
32:41'
Nahození před branku srazil k pravému mantinelu John Marino. Domácí obránce kotouč dojel a sám ho znovu vyhodil přes všechny čáry.
31:57'
Přihrávka mezi kruhy byla zastavena a následně Pittsburgh Penguins vyhodil přes všechny čáry. Laviny budou muset začít až za vlastní brankou.
31:36'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sam Lafferty – 2 min., podrážení).
Střely na branku: 16:14.
30:41'
Před domácí branku se hnal Nathan MacKinnon, jemuž se do cesty postavil obránce. Kotouč tak zamířil jen k zadnímu mantinelu. Po chvilce přišla střela od modré ,kterou zastavil s bolestivou grimasou Jake Guentzel.
29:53'
Jake Guentzel zabrzdil u mantinelu a přihrál na modrou čáru, odkud přišla nepřesná střela z jedné. Kotouč pak získal Sidney Crosby, jenže Pittsburgh nic dalšího nevymyslel.
29:12'
Brandon Tanev mířil podél levého mantinelu do útočného pásma, ovšem následnou přihrávkou před branku nenašel žádného spoluhráče.
28:29'
Ještě se volalo do Toronta, ovšem z opakovaných záběrů bylo vidět, že Philipp Grubauer udržel černou gumu před brankovou čárou.
28:29'
Sam Lafferty se sice radoval, protože si myslel, že Philipp Grubauer zacouval s pukem do branky. Německý brankář celou situaci ale zvládl a drží vyrovnaný stav.
27:49'
Cale Makar zachytil puk na modré čáře, ale trefil z otočky jen prvního soupeře. Hra se přelila na druhou stranu, kde se k tvrdé střele dostal Dominik Simon. Jenže Philipp Grubauer byl znovu připravený.
27:01'
Z ničeho nic se sám před brankářem ocitl Brandon Tanev, jehož klička do bekhendu byla německým brankářem chycená. Po chvilce z vrcholu pravého kruhu vystřelil ještě nepřesně Kris Letang.
26:19'
Mezi kruhy zastavil spoluhráčovu střelu Gabriel Landeskog, který si kotouč pod sebou našel. Ovšem zamířil jen vedle vzdálenější tyče, Penguins přežili další akci soupeře.
Střely na branku: 12:11.
26:06'
U mantinelu podklouzl John Marino, a tak šlo Colorado ve třech na jediného obránce. Celou situaci na sebe vzal Tyson Jost, který zleva mířil do bližší šibenice. Matt Murray celou situaci ustál a ramenem vyrazil puk nad horní tyč.
25:07'
Tentokrát černou gumu vyvezl do středního pásma Patric Hörnqvist, který po nahození schytal hit u hrazení. Pittsburgh opět jen střídá, ve druhé části se mu nedaří.
24:13'
Domácí mužstvo se ve druhé části zatím jen brání a nemůže se dostat přes střední pásmo. Zach Aston-Reese kotouč nahodil za branku a společně se spoluhráči odjel střídat.
23:14'
Mezi kruhy se nacházel Matt Calvert, který byl opět k palbě připraven. Jeho pokus mířil nad ledem do pravé části branky, ovšem Matt Murray výborně vykopl beton a celou situaci pro Pens zachránil.
22:22'
Colorado vyslalo zakončení od modré čáry, které bylo mezi kruhy zastaveno. Pittsburgh opět nic nevymýšlel a poslal černou gumu jen do středního pásma.
21:59'
Pro Michela Cormiera střetnutí končí, jelikož čárový rozhodčí se nepostaví na pravou nohu. Zbytek sudích se poradilo a budeme moci pokračovat v zápase.
21:59'
U domácí střídačky upadl čárový rozhodčí, který pod sebou nechal nohu a navíc se praštil o mantinel. Doufejme, že Michel Cormier bude v pořádku. Aktuálně je v péči lékaře Penguins.
21:34'
Nazem Kadri chtěl u mantinelu atakovat Teddyho Bluegerse, ovšem přepadl na vlastní střídačku, kde mu na nohy pak pomáhal Pavel Francouz.
21:19'
Na modré čáře se pokusil černou gumu zachytit Ian Cole, jehož snažení bylo zbytečné. Na druhou stranu se hnal Adam Johnson, který vyslal nepřesnou přihrávku.
20:29'
Erik Johnson zavezl puk do rohu hrací plochy, odkud se pokusil nachytat domácího brankáře. Matt Murray byl natlačen u první tyče a širokou holí si celou situaci pohlídal.
20:01'
Začala druhá třetina.
Přestože je stav po dvaceti minutách vyrovnán, přesto máme vítěze. Je jím hokej, protože to co předvedly oba celky bylo místy až neuvěřitelné. Hraje se opravdu parádní hokej! Colorado se rychle dostalo do vedení, když se prosadil Matt Calvert. Ovšem Pittsburgh byl mírně aktivnější a dočkal se v samotném závěru vyrovnání. Sidney Crosby totiž opět předvedl, že je geniálním hráčem a dal stavu zápasu aktuální podobu.

Střely na branku: 12:7.
20:00'
První třetina skončila.
18:58'
Na pravém kruhu byl osamocený Nathan MacKinnon, jenž ihned vystřelil, ale kotouč zamířil vedle vzdálenější tyče. Pittsburgh hru v oslabení zvládl a Dominik Kahun už se chystá naskočit zpátky do hry.
18:21'
Colorado aktuálně hraje zkrácenou početní výhodu, ovšem zakončení z pravé strany bylo sražené. Následně se Penguins podařilo vyhodit přes všechny čáry.
17:22'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Dobrý den, půjde Philipp Grubauer ven? SIDNEY CROSBY je prostě pan hokejista a znovu to dokázal! Domácí kapitán zachytil kotouč u mantinelu, protáhl se před branku, kde předvedl dlouhou kličku a poté po ledě zamířil mezi beton a tyčku. Je z toho 450. branka Crosbyho v NHL! Asistence: Justin Schultz a Marcus Pettersson.
16:55'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Kahun – 2 min., sekání).
16:53'
Při vlastním oslabení se před domácí brankou nacházel Joonas Donskoi, který netrefil branku jen proto, že byl seknut Dominikem Kahunem.
16:36'
Kotouče se zmocnil Matt Calvert, který neváhal a vyvezl jej do středního pásma. Hostující mužstvo toto oslabení zatím zvládá na jedničku.
15:49'
Colorado Avalanche vyhrálo vhazování a kotouč po mantinelu zamířil až za domácí branku. Pittsburgh tak od nuly rozjede další přesilovkovou akci.
15:45'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., podrážení).
15:16'
Po nahození na branku Pittsburghu zajel Joonas Donskoi do Matta Murrayho! Hostující útočník pak schytal pár ran od Jacka Johnsona.
14:52'
Nazem Kadri si od mantinelu najel na střed hrací plochy, odkud branku přestřelil. Následně domácí přes všechnu snahu poslali hru do středního pásma.
14:42'
Těžká přihrávka mířila k levému mantinelu, kde ji nezpracoval Adam Johnson. Je z toho jen další zakázané uvolnění, které vrátí hru před domácí svatyni.
14:07'
Na druhé straně zavezl černou gumu do pásma Dominik Kahun, jenže jeho pokus z levé strany zamířil jen do soupeřovy hole. Německému hráči se úvod nového ročníku příliš nedaří.
13:26'
Nathan MacKinnon se rozjel do další akce, ale ve středním pásmu byl zastaven a navíc donucen jet zpátky před vlastní branku.
Střely na branku: 9:6.
12:36'
Od modré čáry se napřáhl Erik Johnson, jehož zakončení dobře brankář Penguins viděl, a tak v poklidu schoval černou gumu do výstroje.
11:50'
Zakončení z pravé strany zastavil Matt Murray, který kotouč vyrazil před sebe. Následně se o zbytek práce postaral obránce, který hru posunul do středního pásma.
11:00'
A znovu cinkala branková konstrukce! Ian Cole přihrál do předbrankového prostoru, kde se nacházel najetý Joonas Donskoi. Jeho pokus zastavila ale branková konstrukce – hraje se parádní hokej.
10:32'
Z levého kruhu vystřelil Dominik Simon, jehož pokus byl brankářem vyražen. K odraženému kotouči si najel Dominik Kahun, jenž přestřelil odkrytou horní část branky!
09:30'
Sidney Crosby a Kris Letang si neporozuměli na útočné modré čáře, a tak do samostatného úniku vyrazil při vlastním oslabení J. T. Compher. Jeho pokus švihem zamířil vedle levé tyče.
08:51'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., držení hole).
08:31'
Na modré čáře se kotouč zmocnil Kris Letang, jenž okamžitě nahazoval na branku. Německému brankáři puk vypadl, ale pouze vedle pravé tyče.
08:01'
Juuso Riikola se po návratu do sestavy prezentoval zadovkou na německého spoluhráče. Dominik Kahun okamžitě mířil do levé šibenice, ale v cestě do branky puk zastavila Grubauerova lapačka – krásný zákrok.
07:16'
Po rychlé souhře přišlo zakončení z vrcholu levého kruhu, který byl nepřesný a navíc donutil Penguins opustit útočnou třetinu.
06:22'
Z pravé strany vyslal tvrdou ránu Kris Letang. Pokus brankáři vypadl, protože na hranici brankoviště výborně clonil Patric Hörnqvist. Švédský útočník se pokusil o dorážku, ale Philipp Grubauer beton u tyče udržel.
06:09'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., podrážení).
05:21'
Na osu hrací plochy si najel Nathan MacKinnon, jehož bekhendový pokus byl zastaven. Akce se rychle otočila a Dominik Simon přihrál na levý kruh, odkud ihned vystřelil Jake Guentzel. Ovšem německý brankář Colorada se výborně přesunul a zasáhl.
04:23'
Před branku si tentokrát najel Patric Hörnqvist, jehož pokus mířil k bližší tyči. Philipp Grubauer byl přilepen u tyče, a tak si zapsal další zákrok do statistik.
03:16'
Colorado právě vstřelilo branku!
Pravidlo nedáš – dostaneš se opět potvrdilo a Laviny se tak ujímají vedení! Od levého mantinelu přihrával mezi kruhy Matt Nieto, jenž našel najetého MATTA CALVERTA, který okamžitě zamířil nad brankářovu lapačku. Asistence: Matt Nieto a Ian Cole.
02:37'
Cink! Sidney Crosby a Dominik Simon ujížděli na jediného obránce. Domácí kapitán vybídl ke skórování českého útočníka, jehož pokus zastavila pravá tyčka.
02:22'
Nepřesná přihrávka byla k vidění také na druhé straně, znovu se pro zakázané uvolnění přerušuje. Český útočník totiž na černou gumu nedosáhl.
02:02'
Jack Johnson a J. T. Compher se hnali za vyhozeným kotoučem, jako první byl na kruhu pro vhazování obránce Pittsburghu, a tak je tu další icing.
01:41'
Máme zde úvodní zakázané uvolnění, kterého se dopustilo Colorado. Následuje vhazování po pravici německého gólmana.
01:07'
Ve středním pásmu zachytil puk Brandon Tanev, který se s ním vydal do útočné třetině. Po výpadu na střed přišlo zakončení, které skončilo vedle levé tyče.
00:40'
K prvnímu zakončení se dostal Nathan MacKinnon, jehož pokus z úhlu pokryl domácí brankář. Na druhou stranu se pak hnal domácí kapitán, ovšem kotouč vyrazil Philipp Grubauer.
00:10'
Úvodní vhazování zápasu vyhrál Sidney Crosby, a tak má Pittsburgh první akce v duelu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Marino, J. Johnson – Simon, Crosby, Guentzel – Hörnqvist, Lafferty, Kahun – B. Tanev, Bluegers, Aston-Reese – A. Johnson, Blandisi, Riikola.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – E. Johnson, Girard, Cole, Makar, Graves, Barberio – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Compher, Jost, C. Wilson – Calvert, Bellemare, Nieto.

Rozhodčí: Pollock, Mclsaac – Cormier, Baker.
Československá stopa:

Dominik Simon (PIT) 6 odehraných zápasů, 2 body (1+1)

Pavel Francouz (COL) 1 odchytaný zápas, 94,44% úspěšnost zákroků
Jako už tradičně začneme nejprve s představením domácího celku. Při pohledu na tabulku Východní konference najdeme Pittsburgh s osmi body na páté příčce tabulky. Tučňáci zatím odehráli šest zápasů, v nichž hned čtyřikrát vyhráli a dokonce třikrát nasázeli soupeřům sedm branek. Tým vede hlavně kapitán Sidney Crosby a výborně také hraje čtvrtá formace. Penguins také vyhlížejí marody, jelikož mezi nimi jsou Zach Trotman, Bryan Rust, Alex Galchenyuk, Nick Bjugstad a také hvězdný Jevgenij Malkin.

Winnipeg – Pittsburgh 2:7
Minnesota – Pittsburgh 4:7
Pittsburgh – Anaheim 2:1

Nejproduktivnější hráči Penguins:

Sidney Crosby 10 bodů (3+7)
Kris Letang 8 bodů (2+6)
Jake Guentzel 6 bodů (4+2)

Jenže Tučňáky nečeká vůbec nic lehkého, do PPG Paints Areny totiž přijede neporažené Colorado. Laviny odehrály v letošní sezóně pět zápasů a nepoznaly hořkost porážky, hostující celek se tak vyhřívá na vedoucí pozici Západní konference. Avalanche se mohou spolehnout především na výkony první formace ve složení Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon, který už zaznamenala třiadvacet bodů. Ve výborné formě je také Philipp Grubauer, který nastoupil do čtyř zápasů a pouze jednou pustil do brankoviště Pavla Francouze. Udrží Colorado neporazitelnost i po souboji s Penguins?

Washington – Colorado 3:6
Colorado – Arizona 3:2 po nájezdech
Colorado – Boston 4:2

Nejproduktivnější hráči Avalanche:

Mikko Rantanen 9 bodů (4+5)
Nathan MacKinnon 8 bodů (2+6)
Gabriel Landeskog 6 bodů (2+4)
Vítám všechny fanoušky u dalšího střetnutí slavné NHL, která opět nabírá na pořádných obrátkách. V našem přenosu se představí celky, které najdeme v horních patrech tabulky, Pittsburgh Penguins totiž vyzve neporažené Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud