NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : San Jose - 3. ledna 2020   01:10

Pittsburgh
Pittsburgh
16:51' Hörnqvist  • 39:09' Hörnqvist (Rust, Galchenyuk)
San Jose

Z utkání, kterému v PPG Paints Areně přihlíželo celkem 18 620 diváků, je to vše. Děkujeme, že jste ho sledovali s námi. Na viděnou.

Vyhraná vhazování: 33 – 32
Dramatický duel mezi Pittsburghem a San Jose končí lépe pro hosty, kteří zvítězili na půdě favorita 3:2 po prodloužení. Žraloci v utkání dvakrát vedli, skóre otevřel už ve 3. minutě svou patnáctou trefou v sezóně Tomáš Hertl. V 17. minutě srovnal po šikovné individuální akci Hörnqvist, jen o minutu později ale vrátil San Jose těsný náskok kapitán Couture, jenž střílel po chybě v domácí rozehrávce přesně do pravého horního růžku branky. Ve druhé části hry mířil Pittsburgh dvakrát do tyče, krátce před odchodem do šaten už se ale přeci jen dočkal. Přihrávku z levé strany dloubl do sítě Hörnqvist, jenž ve třetí dvacetiminutovce dokonce útočil na hattrick. Své další možnosti ale neproměnil, a tak se šlo do prodloužení, které rozhodl gólem v přesilové hře Burns. I on mířil podobně jako Couture do pravé šibenice.
62:02'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tentokrát už vzal BRENT BURNS zodpovědnost na sebe a je z toho vítězná branka! Zkušený čtyřiatřicetiletý Kanaďan nejprve naznačil mezi kruhy střelu, aby o chvíli později vypálil přesně do pravého horního růžku domácí klece. Jarry měl vinou skrumáže před brankovištěm zakrytý výhled, a tak máchl lapačkou jen do prázdna. Bez asistence.
61:33'
Burns přihrál z mezikruží na pravou stranu Couturemu, Jarry se ale stačil proti jeho ráně z první přemístit a blýsknout se zákrokem večera!
60:46'
Po ztrátě puku musel Letang hasit únik San Jose nedovoleným zákrokem. Žraloci si před přesilovou hrou berou čas na taktickou poradu.
60:46'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., podrážení).
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku: 38 – 29
Třetí dvacetiminutovka přesný zásah nepřinesla, a tak míříme do atraktivního prodloužení tři na tři! Přinese rozuzlení, nebo budeme svědky samostatných nájezdů?
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:50'
Ke střele z otočky se dostal mezi kruhy Johnson, jeho pokus byl ale nadvakrát zablokován.
59:35'
Kotouč za domácí brankou. Pittsburgh střídá a spřádá plány na poslední útočný výpad.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
San Jose dostalo po delším čase kotouč z vlastní třetiny. Pittsburgh se musí vystěhovat a začít novou akci.
58:15'
Tučňáci působí v závěru třetiny lepším, hladovějším dojmem. Riikolova střela od modré čáry pleskla o mantinel za brankou.
57:16'
Pittsburgh se na chvíli usadil v pásmu soupeře. Chvilkový tlak přinesl zblokovaný pokus McCanna, po němž ještě střílel od modré čáry Pettersson. Jeho pokus se ovšem stal snadným soustem pro Aarona Della.
56:20'
Hertlovo nahození proskákalo vedle vzdálenější tyče. Jarry mohl zůstat v klidu.
55:49'
Ruhwedel tečoval kotouč za střídačky. Vhazuje se před Jarrym.
54:36'
Po reklamní přestávce vyrovnaný duel pokračuje. Do samostatného brejku se hnal Malkin, jeho sólo ale ukončuje hvizd rozhodčích, kteří postřehli velmi těsný ofsajd.
54:09'
Hra má ve třetím dějství spád a příliš se nepřerušuje. Atraktivní prodloužení tři na tři tak dostává čím dále reálnější obrysy.
53:30'
Další vhazování, tentokrát ve středním pásmu.
53:15'
San Jose se krátce poté osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění, a tak zůstávají aktéři zápasu před Dellem.
53:09'
McCan se na levé straně šikovně prodral skrze několik protihráčů a předložil kotouč na pravou stranu zcela volnému Hörnqvistovi, kterého však senzačně vychytal Dell! Hattrick švédského útočníka opět visel ve vzduchu.
52:38'
Blízko druhému gólu v utkání byl Hertl! Jarry po jeho pokusu utěsnil na poslední chvíli prostor u levé tyče, o kterou se puk částečně otřel. Tohle bylo velmi těsné!
52:10'
Hosté viditelně přidali na obrátkách. Poté, co San Jose přečkalo těžké chvíle před vlastní bránou, opět vystrkuje růžky a zaměstnává Jarryho.
51:01'
Následuje reklamní přestávka.
51:01'
Z prostoru pravého kruhu napřáhl Brent Burns, Jarry ale puk za svá záda nepouští. Hra přerušena.
49:51'
Tentokrát práce pro Jarryho, který vyzrál na střelu zápěstím v podání aktivního Meiera.
49:35'
Tanevova dělovka zamířila vedle vzdálenější tyče. Teď to v ochozech jen zahučelo...
48:35'
Dell si v posledních desítkách vteřin připisuje zákroky jako na běžícím páse a rozhodně se mezi tyčemi nenudí. Naposledy si na kanadském brankáři vylámali zuby Kahun s Galchenyukem.
48:14'
Nebezpečná přesilová hra Pittsburghu je u konce. Hosté ji přečkali bez újmy na skóre.
47:40'
Hosté vyhazují kotouč ze svého pásma a mohou si na chvíli odpočinout.
47:09'
San Jose se nepodařilo vyhodit kotouč a Pittsburgh rozjel zajímavou kombinaci, na jejímž konci byl Hörnqvist! Toho dělily od zkompletování hattricku jen centimetry.
46:15'
Po reklamní pauze se jde opět na věc. Domácí vyhráli vhazování.
46:14'
Pittsburgh má dobrou možnost dokonat obrat ve skóre. Thornton sekl Marina a míří na trestnou lavici.
46:14'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Thornton – 2 min., sekání).
44:49'
Tentokrát zakončoval Timo Meier. Domácí brankář pokus švýcarského útočníka nadvakrát zkrotil lapačkou.
44:17'
Coutureho bekhendový pokus kryje Jarry.
44:00'
Jednomu z domácích byla před brankou zlomena hůl a Pittsburgh si žádal vyloučení, ani tentokrát ale nebyly tyto prosby vyslyšeny. Rozhodčí dnes nasadili hodně mírný metr.
43:50'
Až nyní se podařilo zakončit Galchenyukovi, Dell ale jeho ránu z levého kruhu chytá.
43:24'
Třetí část hry zatím patří hostům, kteří jsou neustále u kotouče. Tučňáci se zatím neumí dostat po změně stran do tempa.
42:47'
San Jose kombinovalo na modré čáře, Sörensen zde ale kotouč ztratil a musel se pro něj vracet do středního pásma.
41:35'
Na druhé straně zahrozil Dominik Simon. Nadále platí nerozhodný stav.
41:01'
K nebezpečné střele se tentokrát dostal Marleau, Jarry byl opět připraven.
40:10'
Krátce po Hertlově vyhraném buly napřáhl od levého mantinelu Couture. Dělovka hostujícího kapitána skončila v Jarryho výstroji.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:01.
Střely na branku: 27 – 18
Pittsburghu se ve vyrovnané druhé třetině podařilo krátce před přestávkou vyrovnat stav, když se podruhé v zápasu prosadil Patric Hörnqvist. Tučňáci mohli s trochou štěstí v těchto chvílích už i vést, hned dvakrát ovšem zachránila San Jose branková konstrukce. Žraloci tak drží po čtyřiceti minutách na horké půdě favorita nadějný výsledek a před třetím dějstvím je stále vše otevřené.
40:00'
39:09'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí krátce před odchodem do kabin přeci jen podruhé srovnávají krok. Rust adresoval z levé strany kotouč před branku, kde jeho pas z velkého úhlu přetavil v gól PATRIC HÖRNQVIST. Ten dloubl do kotouče a umístil ho z bezprostřední blízkosti branky přesně k levé tyči, Dell neměl dostatek času reagovat. Druhý gól zkušeného Švéda v tomto utkání! Asistence: Bryan Rust a Alex Galchenyuk.
39:03'
Na ledě už je i Goodrow, oba celky hrají v plném počtu.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:17'
Malkin opouští trestnou lavici, začíná zkrácená domácí přesilová hra.
37:56'
Po zakončení Erika Karlssona už musel zasahovat Jarry. Stav se nemění.
37:32'
Ke střele se dostal Burns, k bráně ale díky bloku Marina nedoletěla.
37:03'
Poměr sil na ledě se srovnává, pokračovat se bude ve čtyřech hráčích na obou stranách.
37:03'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Barclay Goodrow – 2 min., sekání).
36:38'
Paradoxně však zahrozili domácí! V oslabení se ke střele zápěstím dostal Tanev, Dell musel jeho pokus z mezikruží krotit na hrudi.
36:17'
V závěru druhé třetiny registrujeme první vyloučení. Malkin se provinil nedovoleným bráněním vůči Goodrowovi a Pittsburgh se bude muset bránit.
36:17'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., nedovolené bránění).
36:14'
Kaneovu střelu od modré čáry zablokoval Letang, Jarry tak tentokrát zasahovat nemusel.
35:44'
Na řadu přichází opět reklamní pauza.
35:20'
Začínají se pořádně ozývat i domácí fanoušci. Ti vycítili, že jejich miláčci potřebují pomoci. V posledních minutách si totiž na ledě počínají nebezpečněji trochu překvapivě hokejisté San Jose.
33:59'
Erik Karlsson střílel z levé strany, puk se odrazil od Jarryho vedle klece.
32:55'
Krátce po vhazování musel vytáhnout domácí gólman i pozorný zákrok betonem.
32:52'
Jarry švihl u pravé tyče lapačkou a přerušuje hru, střílel Marleau.
32:25'
Ani tentokrát se ovšem k velké nelibosti domácí střídačky vylučovat nebude.
32:25'
Vlasic odpálil kotouč za plexisklo a rozhodčí se radí, zda z toho bude první vyloučení. Podle opakovaných záběru to na dvě minuty skutečně je.
31:56'
Hra je přerušena. Na řadu přichází další komerční prodleva, což je prostor pro týmové porady i krátké televizní rozhovory.
31:40'
Po McCannově vzdušném nahození máchl Dell lapačkou, aby z ní kotouč rychle vyklepal a poslal ho zpět do hry.
30:04'
Už to neplatí, Dell si připisuje v rámci druhého dějství svůj šestý zásah.
29:38'
Druhá třetina je zatím velice vyrovnaná, což dokumentuje i poměr střel na branku – 5:5.
28:59'
Na obou stranách se hraje tvrdě, ale v rámci pravidel. Trestné lavice dnes zatím zejí prázdnotou.
28:02'
Hertl se blýskl čistým hitem, důraz českého kanonýra odskákal Marino.
27:37'
Dellovi opět zvoní v uších! Mezi kruhy zůstal volný Jared McCann, jeho pokus ale orazítkoval horní tyč.
27:20'
Malkin srazil v souboji bez kotouče mezi kruhy Sörensena a zdálo se, že se bude poprvé vylučovat. Rozhodčí ale nakonec byli vůči ruské hvězdě benevolentní.
27:02'
Černá guma zamířila mimo ledovou plochu, rozhodčí přerušuje hru. Pokračovat se bude až po krátké reklamní přestávce.
26:32'
San Jose kombinovalo v pásmu domácích, po sérii přihrávek ale nakonec hosté o puk v rohu kluziště přišli.
25:28'
Až nyní si připisuje po delší době úspěšný zákrok i Tristan Jarry. Ten je dnes v brankovišti podstatně méně vytěžovaným mužem.
24:52'
Ve hře obou celků je v těchto chvílích celá řada nepřesností. Ačkoliv se kotouč stěhuje ze strany na stranu, brankáři mohou být relativně v klidu.
23:30'
Tentokrát zkoušel štěstí střelou zápěstím Hörnqvist, podruhé dnes ale zatím recept na pozorně chytajícího Della nenalezl.
22:46'
Rust se natlačil k levé tyči, Dell ale prostor utěsnil a pohromu nepřipouští.
21:53'
Rutinní zákrok nadělal Dellovi pořádné problémy! Klouzající nahození nezkrotil pod rukavicí a kotouč se odrazil zpět do hry. Naštěstí pro San Jose bez následné újmy na skóre.
21:27'
Na druhé straně pálil od modré čáry Radim Šimek, Jarry ale na jeho pokus dobře viděl a ukryl kotouč ve výstroji. Bude se vhazovat.
20:25'
Domácí dělily od vyrovnání jen centimetry! Z levé strany vypálil Jack Johnson a jeho rána se otřela o horní tyč!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Střely na branku: 15 – 8
Zajímavá úvodní perioda utkání mezi Pittsburghem a San Jose nabídla hned tři gólové akce. Hosté šli už ve 3. minutě do vedení, a to zásluhou Tomáše Hertla, který zužitkoval v předbrankovém prostoru svižnou přihrávku Burnse. Tučňáci byli posléze lepším týmem a drali se za vyrovnáním. Toho docílili po individuální akci Hörnqvista v 17. minutě, přesně o minutu později ale vrátil náskok hostům Couture, jenž zakončil rychlé přečíslení dva na jednoho přesnou trefou do pravého horního růžku Jarryho klece. Po dvaceti minutách jsou tak v Pensylvánii spokojenější hosté ze San Jose.
20:00'
19:58'
Nevyšlo to ani tentokrát, Malkin se ocitl v postavení mimo hru.
19:32'
Tučňáci by rádi na druhý gól San Jose bleskově zareagovali, i přes velkou snahu se ale domácím hokejistům nedaří usadit v soupeřově pásmu.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny.
17:51'
Hosté si ale berou ihned ztracené vedení zpátky! Marinovi se nepodařilo vyvézt kotouč a po chybě v rozehrávce se San Jose dostalo do přečíslení dva na jednoho. To zakončil po Marleauově přihrávce přesnou trefou do Jarryho protipohybu LOGAN COUTURE, puk nasměroval přesně nad lapačku do pravého horního růžku branky. Asistence: Patrick Marleau.
16:51'
Tlak domácích borců přináší zasloužené ovoce. PATRIC HÖRNQVIST si převzal u levého mantinelu odražený kotouč, obešel si Meiera a následně si poradil i s Dellem. Ten si na jeho technický pokus sáhl, z prostorů tří tyčí ho ale nevytěsnil – puk zapadl pod břevno. Bez asistence.
16:20'
Dell je teď v ohni střel. Jednu nepříjemnou vyslal dělovkou od modré čáry Ruhwedel, puk byl ale sražen do rohu kluziště. Pittsburgh pokračuje v náporu.
14:43'
Po reklamní pauze hra pokračuje. Ke střele z první se odhodlal Riikola, jeho pokus z pravé strany kluziště ukryl Dell ve výstroji.
14:14'
Tak tohle muselo bolet! Šimek schytal zásah pukem do obličeje a opouští let s bolestivou grimasou. Ve tváři je vidět i krev.
13:11'
Situace čtyři na dva tentokrát na druhé straně! Simon našel kolmicí Hörnqvista, jehož pokus z první vypadl Dellovy z lapačky. Po chvíli střílel i sám český útočník, to už však gólman San Jose kotouč z rukavice nepustil.
11:51'
Hned do dvou nadějných přečíslení dvou proti jednomu se dostali hosté. V prvém případě vychytal Meiera včas se přesunuvší Jarry, v tom druhém mířil Thornton vedle levé tyče.
10:58'
Letang nabil před modrou Malkinovi, jeho skrytá střela zápěstím ale zamířila vedle pravé tyčky Dellovy svatyně.
10:10'
Letangovu střelu zblokoval Goodrow a San Jose si může na chvíli vydechnout. Na programu je další reklamní pauza.
09:52'
Do zakončení se opět snažil prokličkovat Malkin, ve snaze povyjet si mezi kruhy byl ale dostatečně tísněn protihráči.
09:28'
Pittsburgh se již oklepal z inkasované branky a je v těchto chvílích o poznání aktivnějším týmem. Dell se musí mít neustále na pozoru.
08:10'
Galchenyuk zamíchal s pukem a poslal jej před branku, kde se v krátkém sledu dostali do zakončení Rust s Letangem. Ani v jednom případě se ale skóre nezměnilo.
07:35'
Následuje první komerční přestávka.
07:35'
Dobrou možnost na rychlou odpověď prováhal Jevgenij Malkin. Domácí hvězda si sjela na vrcholek levého kruhu, následná rána ale zamířila do Dellovy lapačky.
05:47'
Další čistý bodyček na straně San Jose. Tentokrát se jím blýskl Radim Šimek, jenž si vyšlápl na Hörnqvista.
05:09'
V úvodu střetnutí sledujeme rychlý hokej nahoru dolů, k přerušování hry zatím dochází jen minimálně.
04:00'
Další zajímavá možnost pro San Jose! Thornton se prodral až těsně k brance a přihrával na zadní tyč Sorensenovi, k tomu se ale puk díky obětavému pádu jednoho z domácích zadáků nakonec o chloupek nedostal, jinak by byl Jarry opět v problémech!
03:10'
Hostů je rázem plné kluziště, vedoucí trefa je viditelně nabudila. Marleau nyní sundal čistým hitem Petterssona.
02:48'
Žraloci jdou z první šance do vedení, skóre přitom neotevřel nikdo jiný než TOMÁŠ HERTL! Burns poslal od mantinelu před branku prudkou přihrávku a šestadvacetiletý český útočník tečoval kotouč přesně za Jarryho záda. Hertl zaznamenává patnáctý gól v letošním ročníku NHL. Asistence: Brent Burns a Joel Kellman.
01:23'
Dellovu pozornost otestoval dělovkou z větší vzdálenosti Blueger, hostující brankář měl ale dobrý výhled a ukryl kotouč ve výstroji. Následuje vhazování.
00:25'
První přerušení hry. Tučňáci nastoupili do utkání v černých dresech, hosté ze San Jose hrají v bílých.
00:02'
Hertl vyhrál úvodní buly proti Malkinovi, San Jose může založit první útok.
00:01'

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Rust, Malkin (A), Galchenyuk – Hörnqvist, McCann, Simon – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi, Kahun.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Labanc, Couture (C), Hertl – Meier, Goodrow, E. Kane – Marleau, J. Thornton (A), Sörensen – Noesen, Kellman, M. Karlsson..
Oba týmy se naposledy střetly zkraje loňského roku. Nejprve se v lednu radovalo San Jose doma (5:2), o měsíc později pak slavilo ještě jednoznačnější vítězství pro změnu venku (4:0). Dnes však bude role favorita právem náležet Pittsburghu. Naplní ji? Sledujte náš textový přenos a dozvíte se vše podstatné.
Jestliže se Pittsburgh nachází v herní pohodě, San Jose je na tom přesně naopak. Žraloci jsou na samém chvostu Západní konference a na osmou pozici, která zaručuje účast ve vyřazovacích bojích, aktuálně ztrácejí propastných devět bodů. San Jose prohrálo hned osm z posledních deseti zápasů, když naposledy nestačilo i na tabulkově nejhorší tým celé NHL – trápící se Detroit. Ten na domácím ledě utnul sérii šesti porážek v řadě a zvítězil 2:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se 33 kanadskými body útočník Logan Couture (12+21), na kterého v klubovém hodnocení dotírá český forvard Tomáš Hertl (14+16).
Tučňáci v závěru roku ukázali, že to jde i bez Crosbyho. Kanadská hvězda laboruje s kýlou, na výsledcích to ale příliš znát není. Pittsburgh vyhrál osm utkání z posledních deseti a vyšvihl se v tabulce Východní konference na současnou čtvrtou pozici, na které má ztrátu jediného bodu na třetí New York Islanders. Na marodce klubu z Pensylvánie jsou i další čtyři jména – obránci Dumoulin se Schultzem a útočníci Bjugstad s Guentzelem. Posledně jmenovaný je se 43 kanadskými body nejproduktivnější hráč celého týmu (20+23). Připraven však bude Rus Malkin (11+27), jenž dosud nasbíral 38 bodů, avšak odehrál o třináct zápasů méně než jeho spoluhráč. Penguins čeká už třetí domácí duel v řadě, ten poslední vyhráli nad Ottawou 5:2 a natáhli svou aktuální šňůru vítězství na tři.
Krásné páteční ráno. Zámořská NHL má dnes na programu hned dvanáct zápasů. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na měření sil mezi týmy Pittsburgh Penguins a San Jose Sharks. Papírovými favority budou domácí hráči, kteří nabrali v posledních týdnech výbornou formu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.