NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Colorado - 22. října 2019   02:00

St. Louis
St. Louis
10:07' B. Schenn (Dunn, Tarasenko) • 25:07' Perron (Tarasenko, Faulk) • 35:06' Tarasenko (Schwartz, Parayko)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:18 (9:9, 11:1, 5:8)
Zblokované střely – 14:11
Vyhraná vhazování – 37:22
Trestné minuty – 12:12
Hity – 19:19
Hokejisté St. Louis vítězí nad Coloradem 3:1 a protrhli tak sérii čtyř porážek v řadě. Celek z Denveru naopak vyšel poprvé v sezóně bodově naprázdno.

První třetina byla vyrovnaná a do šaten se po ní odcházelo za stavu 1:1. Domácí nejprve poslal v přesilovce do vedení Brayden Schenn, ale hosté srovnali zásluhou Nathana MacKinnona, který využil dvojnásobnou početní výhodu. Na začátku druhé části však odstoupila ofenzivní hvězda Avs Mikko Rantanen a hosté bez něho byli v útoku zcela neškodní. Blues prostřední dvacetiminutovku herně jasně ovládli a po zásazích Davida Perrona a Vladimira Tarasenka vedli 3:1. Toto skóre pak ve třetí třetině již bez problémů uhájili.
59:42'
Přišlo ale zakázané uvolnění. Německý gólman se tak rychle vrací na led.
59:34'
Grubauer ještě míří na střídačku. Laviny to zkusí s prázdnou brankou.
59:03'
Brayden Schenn našel Vladimira Tarasenka, který z dobré pozice minul branku. Běží už poslední minuta třetí části.
58:13'
David Perron mohl rozhodnout! Puk do prázdné branky nedostal i kvůli sekeře od Gabriela Landeskoga, který tak míří na trestnou lavici. Naděje Colorada na bodový zisk klesly na bod mrazu.
57:59'
Grubauer odjel na střídačku a pustil do hry šestého hráče!
57:23'
Binnington chytil nahozený puk do lapačky a hned rozehrál. Nechtěl buly v obranném pásmu.
56:38'
Po tečované střele Erika Johnsona od modré puk vypadl vedle branky domácích.
56:29'
Čas na poslední reklamní přestávku. Domácí dělí od přerušení čtyřzápasové série proher tři a půl minuty.
55:58'
Domácí v přečíslení 3 na 2. Schenn si počkal na z druhé vlny najíždějícího obránce Jaye Bouwmeestera, jemuž se však puk zamotal pod nohy a tak střílet nemohl.
55:15'
55:07'
Joonas Donskoi vyrazil v závěru hostujícího oslabení dopředu. Souboj 1 na 1 s obráncem ale nedokázal zvládnout tak, aby ohrozil branku Blues.
54:43'
Dunnova nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění St. Louis. Hra se stěhuje před Binningtona.
53:51'
Sammy Blais nahrál do jízdy Jadenovi Schwartzovi, který se dostal za obranu a zamířil do pravého ramene Philippa Grubauera. Ten svému týmu ještě udržel malou naději!
53:14'
Pronikajícího Tarasenka zpomalil háčkem André Burakovsky, který odchází na trestnou lavici. Domácí mají šanci pojistit svůj náskok.
52:20'
Domácí chybovali v rozehrávce a ke střele se tak dostal Nikita Zadorov. Binnington si povyjel a vyrazil kotouč.
51:56'
Po nahrávce Johnsona pálil Samuel Girard. Puk ale neprošel až na Binningtona.
51:20'
Hosté už musejí otevřít hru. Jejich rozpačitý výkon v ofenzivě ale zatím pokračuje.
50:36'
Hosté se teď trochu komplikovaně dokázali dostat do útočného pásma. Střela Matta Calverta však byla sražena do ochranné sítě a přichází tak další reklamní brejk.
49:48'
Teď to zkoušel změnit Matt Nieto. Po zadovce od Bellemara střílel z osy hřiště do připraveného gólmana Bluesmanů.
49:15'
Hosté potřebují začít hrát aktivněji. Především se tlačit do branky. Na kontě mají opravdu málo střel. Binnington si pořádně zachytal jen v první třetině.
48:19'
Střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval André Burakowsky. Binnington má puk ve výstroji a tak tu máme reklamní přestávku.
47:22'
Hosté jsou v plném počtu. Tohle oslabení odehráli dobře.
46:46'
Skákavý puk mířil na branku St. Louis. Binnington byl ale pozorný a pohlídal si to.
46:02'
Hostům se povedlo vyhodit.
45:21'
Za nedovolené bránění je vyloučen Nikita Zadorov. Přesilová hra pro St. Louis.
45:16'
MacEachernova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Grubauerem.
44:32'
Další příležitosti Blues! Po ráně Bouwmeestera doráželi Blais a Thomas, ovšem Grubauer odolal a nakonec puk zalehl!
43:42'
Sammy Blais na levém kruhu naznačil střelu golfákem, ale místo ní poslal puk na vzdálenější tyčku, kam si najížděl Robert Thomas. Ten nedokázal usměrnit kotouč do branky!
42:43'
Teď už je celek St. Louis v plném počtu.
42:27'
Střela Makara byla zablokována a domácí se následně osvobodili.
41:49'
Girard nabil Andrému Burakovskymu, jehož volej dokázal vyrazit domácí brankář. Ten si konečně trochu zachytá, ve druhé třetině v brance mrznul.
41:03'
Dobrá střela Gabriela Landeskoga z vrcholu pravého kruhu. Binnington zakročil vyrážečkou.
40:42'
Teď už se vylučuje. Na trestnou lavici míří Jaden Schwartz, který podrazil Joonase Donskoie.
40:26'
První práce pro Grubauera ve třetí třetině. Ten už měl puk pod lapačkou, do níž ho sekl David Perron. Brankář Colorada se hodně zlobí, ale vylučovat se za to nebude.
Hity – 13:13
Druhou třetinu jasně ovládli hokejisté St. Louis. Ti v ní dvakrát skórovali a navíc pustili soupeře k jediné střele na branku. Ve 26. minutě strhl vedení na stranu Blues David Perron a ve 36. minutě překvapil Grubauera střelou z nulového úhlu Vladimir Tarasenko, který byl u všech tří gólů svého týmu (1+2). Laviny zřejmě citelně poznamenalo odstoupení Mikka Rantanena, jenž se objevil na ledě naposledy na začátku druhé části.
40:00'
39:41'
David Perron mířil z levé strany jen do povyjetého Grubauera. Místo puku skončil v brance Ian Cole, který ji vychýlil z jejího postavení.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny. Vyjetím zpoza branky zkusil překvapit Grubauera Brayden Schenn, gólman Avs byl ale pozorný.
38:33'
Alexander Steen mohl přidat čtvrtý gól domácích! Vyjel si až před branku a bekhendem těsně minul levou tyčku Grubauerovy branky!
37:20'
Po dlouhé době si sáhl na puk Jordan Binnington. Střela na branku se ale Coloradu zapisovat nebude, gólman Blues jen přikryl volný kotouč.
36:35'
Po vhazování se dostal ke střele Tyler Bozak. Grubauer si připsal úspěšný zákrok.
36:30'
Další zakázané uvolnění hostí. Ti trefili ve druhé třetině branku soupeře jen jednou.
36:13'
Výborně hrající Tarasenko hledal Schwartze, který před odkrytou brankou netrefil puk!
35:56'
Ian Cole pokazil rozehrávku a hostům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění. Colorado je ve druhé třetině neškodné. Možná za to může i odstoupení klíčového útočníka Rantanena.
35:06'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! Jaden Schwartz nahodil puk na zadní mantinel, odkud se odrazil na hokejku VLADIMIRA TARASENKA. Ten vypálil z takřka nulového úhlu a dokonale zaskočil Philippa Grubauera, jemuž kotouč propadl mezi betony a doklouzal se až za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Jaden Schwartz a Colton Parayko.
34:34'
Teď už jsou Blues v plném počtu.
34:18'
Domácí vyhazují. Colorado zatím v této přesilovce nic nepředvedlo.
33:21'
Sundqvist domácí osvobodil. Navíc šetří sekundy v útočné třetině.
32:33'
Za sekání je vyloučen domácí Jay Bouwmeester. To znamená přesilovku pro hosty.
32:15'
Hosté hrají od začátku druhé třetiny bez útočníka Mikka Rantanena. Jejich nejproduktivnější hráč se zřejmě zranil. To by byl pro Avs hodně velký problém, pokud by se jednalo o něco vážnějšího!
31:29'
Burakovsky si vyjel s pukem na modrou čáru, odkud ho chtěl nahodit na branku. Až na Binningtona však kotouč neprošel, byl sražen do ochranné sítě.
30:57'
Oskar Sundqvist chyboval, když nedokázal dostat puk z domácího obranného pásma. Laviny však jeho zaváhání nepotrestaly. Po sražené střele je hra přerušena a nadešel čas pro reklamní přestávku.
29:30'
David Perron vybízel ke skórování Ryana O'Reillyho. Ten mohl z pravého kruhu trefovat poloodkrytou branku, ale promáchl kotouč! Bluesmani jsou v posledních minutách jasně lepší!
28:56'
Domácí získali po vedoucím gólu větší herní jistotu. Nyní se dostal ke střele z osy kluziště Vince Dunn a Grubauer si musel pro puk sáhnout lapačkou.
27:48'
Hezká kombinace domácích. Tarasenko na jejím konci posunul doleva na Jadena Schwartze, který střílel vedle vzdálenější tyčky.
27:04'
Domácím byl odpískán icing. Poměrně přísný.
26:40'
David Perron to zkusil od modré čáry. Grubauer ztlumil puk na hrudi.
26:27'
Vince Dunn střílel od levého mantinelu. Grubauer viděl puk asi až na poslední chvíli, ale ještě stačil adekvátně zareagovat. Následuje reklamní přestávka.
25:52'
Colin Wilson mohl rychle vyrovnat. Ocitl se za zády obrany Blues, ale nepřekonal Binningtona!
25:07'
Domácí se trefují při signalizované výhodě! Vladimir Tarasenko poslal puk mezi kruhy, kde byl DAVID PERRON, který střelu po ledě k pravé tyčce překonal Grubauera – 2:1. Asistence: Vladimir Tarasenko a Justin Faulk.
24:34'
Robert Bortuzzo střílel od levého mantinelu téměř od modré čáry. Grubauer dobře viděl a přerušil hru.
24:25'
Stále sledujeme velmi vyrovnaný zápas. Nerozhodný stav tedy odpovídá.
23:26'
Zakázané uvolnění Avs. Hra se stěhuje před Grubauerovu branku.
22:42'
Tyson Jost zavezl puk do útočného pásma a po jeho střele musel Binnington vykopávat puk levým betonem.
22:01'
Střelu Wilsona srazil až do hlediště domácí obránce Robert Bortuzzo.
21:47'
Vince Dunn vybojoval ve středním pásmu puk, který posunul na Roberta Thomase. Ten najížděl spolu se Sammym Blaisem na jediného obránce Girarda. Ten ale dobře vykryl prostor pro přihrávku a Thomas tak musel střílet z levého kruhu. Grubauer s tím počítal a dobrým zákrokem udržel pro Colorado nerozhodný stav.
20:41'
První formace Avalanche dlouho operovala v útočném pásmu. Bylo to ale bez šancí a teď už Perron Blues osvobodil.
Hity – 9:6
Po první třetině hraje St. Louis s Coloradem nerozhodně 1:1. Hosté začali utkání aktivněji, ovšem Blues postupně srovnali obraz hry a v 11. minutě se radovali z vedoucího gólu právě oni, když v přesilové hře vymetl horní růžek branky Brayden Schenn. Odpověď Avalanche přišla rovněž v početní výhodě a to v dokonce dvojnásobné. Nathan MacKinnon svou střelu od modré šikovně schoval za clonící hráče a brankář Binnington nic neviděl.
20:00'
19:51'
Hosté jsou v plném počtu.
19:36'
Hosté vyhazují až za branku soupeře.
19:29'
Z pravého kruhu střílel David Perron. Cole ale vložil do jeho pokusu hůl a srazil puk do ochranné sítě.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:37'
Po ráně Tarasenka z levého kruhu se puk odrazil od zadního mantinelu a vylétl až do středního pásma.
17:50'
Šarvátku rozhodčí vyřešili tresty za hrubost pro Nazema Kadriho a Mackenzieho MacEacherna. Domácí budou hrát přesilovku 5 na 4.
17:50'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (André Burakovsky – 2 min., hákování).
17:50'
Je tu hromadná šarvátka! Už před tím bylo signalizováno vyloučení na hostující straně. Trestná lavice se ale asi zaplní více, než rozhodčí původně zamýšleli.
17:30'
Pokus Ryana Gravese byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou.
16:43'
Zajímavá přihrávka Perrona na Steena. Ten byl ale před brankou pokrytý a nestačil zakončit.
16:20'
Domácí ale dopadli podobně.
15:51'
Hosté se nedokázali dostat s pukem do útočného pásma. Nyní zakládají ofenzivní akci Blues.
14:59'
Sammy Blais poslal do velké šance obránce Coltona Parayka, který sám před Grubauerem neuspěl! Puk je pod hostujícím brankářem. Následuje další reklamní přestávka.
14:16'
Domácí jsou již v plném počtu.
14:05'
Mikko Rantanen si dělal prostor k zakončení, ale nakonec o puk přišel a domácí se osvobodili.
13:31'
Pokračuje již klasická přesilovka hostí. Binnington si připsal úspěšný zákrok po střele z pravého kruhu.
12:38'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté nabídnutou možnost využili! Od modré čáry nahodil puk na branku NATHAN MACKINNON a černá pryž zapadla za záda Binningtona, který měl zakrytý výhled – 1:1. Asistence: Cale Makar a Mikko Rantanen.
12:15'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., hákování).
12:11'
Tyson Jost se ocitl v šanci, kterou neproměnil i kvůli háčku protihráče. Domácí půjdou po přerušení hry do tří!
11:33'
Brankář Jordan Binnington vyhodil puk z domácího obranného pásma.
10:41'
Alexander Steen po buly tělem zablokoval Rantanena a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka tentokrát pro Laviny.
10:38'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Philippa Grubauera.
10:07'
Domácí přesilovou hru využívají a ujímají se vedení! Vince Dunn nahrál puk BRAYDENOVI SCHENNOVI, který z vrcholu pravého kruhu zápěstím vystřelil a vymetl vzdálenější horní růžek Grubauerovy svatyně. Asistence: Vince Dunn a Vladimir Tarasenko.
09:35'
Ian Cole je vyloučen za nedovolené bránění. První přesilovka pro Bluesmany.
08:36'
Od modré čáry pálil Alex Pietrangelo a Grubauer jistým zákrokem přerušil hru.
07:45'
Domácí ve velké šanci! Alexander Steen hledal před brankou Tylera Bozaka, který před odkrytou klecí těsně nedosáhl na puk!
07:24'
Schenn přenechal puk v tandemu najíždějícímu Schwartzovi. Ten zápěstím minul branku.
06:58'
Střely na branku – 0:5
06:36'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
06:19'
Teď už jsou domácí v plném počtu.
05:47'
Hosté měli velký tlak! Nathan MacKinnon přenesl hru na levý kruh, kde byl Mikko Rantanen. Ten místo střely ještě posunul mezi kruhy, odkud nepřekonal Binningtona Nazem Kadri!
04:30'
Rána Nathana MacKinnona trefila jen bránícího hráče a domácí se následně osvobodili.
04:18'
Jaden Schwartz podrazil Kadriho a hosté si tak zahrají přesilovku.
02:32'
Binnington si nyní poradil s bekhendovým zakončením Matta Calverta.
01:38'
Na druhé straně zůstal před brankou volný Nazem Kadri, který tečoval puk na branku po nahození Andrého Burakovskyho z rohu kluziště. Trefil však jen Binningtona a dorážka Wilsona skončila na nohách obránce.
01:22'
Po výjezdu zpoza branky to zkoušel Jaden Schwartz. Grubauer měl na ledě položenou hokejku.
01:12'
Je tu první přerušení hry. Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
01:01'
První minuta zápasu se obešla bez střely na branku.
00:01'
Dozněla hymna Spojených států amerických. Za malou chvíli tak bude vhozeno úvodní buly.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Faulk, Dunn, Bortuzzo, Bouwmeester – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Steen (A) – Thomas, Bozak, Blais – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Makar, Graves, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Donskoi – C. Wilson, Jost, Nieto – Compher, Bellemare, Calvert.

Rozhodčí: Schlenker, Rooney – Cherrey, Miller.
Československá stopa

Pavel Francouz – 2 zápasy, průměr 1,95, úspěšnost 95,1 %

St. Louis Blues:
Hokejisté St. Louis nasbírali z osmi zápasů devět bodů a v tabulce Západní konference jim patří až desáté místo. V posledních zápasech možná na Blues trochu dolehla mistrovská kocovina. Ze čtyř duelů totiž vytěžili jen dva body za remízy po základní hrací době. Naposledy podlehli na domácím ledě 2:5 Montrealu. Otazník visí nad startem obránce Carla Gunnarssona, který se potýká se zraněním v dolní části těla.