NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Toronto - 8. prosince 2019   01:15

St. Louis
St. Louis
04:25' Barbašev (Thomas) • 42:02' Perron (Pietrangelo, R. O'Reilly)
2:5
(1:4, 0:1, 1:0)
Toronto
Toronto
02:50' Hyman  (Marner) • 06:51' Matthews  (W. Nylander) • 09:12' Hyman  (Engvall) • 12:57' Spezza  (Rielly, Kapanen) • 29:29' Matthews  (Marner)
St. Louis
Binnington (13. Allen) – Parayko (C), Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn (A), Walker – Sanford, R. O'Reilly (A), Perron – Barbašev, Bozak, Thomas – MacEachern, J. de La Rose, Brouwer.
MacDougall, McCauley – Gibbons, Knorr
Enterprise Center, St. Louis
18.096 diváků
Toronto

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Dnešní utkání sleduje 18.096 diváků.
Máme tu konec dnešního utkání. O výsledku rozhodla první třetina, která byla jasně v režii Maple Leafs tak jako celý zápas. Za Blues dnes skórovali pouze BARBAŠEV a PERRON. Hosté dokázali využít dvě přesilové hry a podařilo se jim skórovat i ve vlastním oslabení. O branky Maple Leafs se dnes postarali MATTHEWS 2x, HYMAN 2x a Spezza.
59:39'
Maple Leafs bruslí s pukem u branky Andersena a tam už asi utkání také dohrají.
59:19'
Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny, tak aby aspoň "kosmeticky" upravili skóre.
58:36'
Schenn se natlačil před Andersena, ale nezakončil, protože hostující brankář mu puk z hokejky vypíchl.
58:15'
Rána Holla z pravého kruhu byla zablokovaná do ochranné sítě.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:36'
Parayko dohrál u mantinelu protihráče opět se strhla menší šarvátka.
57:13'
O´Reilly ani na dvakrát nedokázal překonat sedícího Andersena.
57:03'
Opět Barbašev, který ztroskotal na Andersonovi.
56:20'
Blues začínají "téct" nervy a přidávají na agresivitě a dohrávání.
55:58'
Schwartz nezachytil puk na modré a tak domácí musejí začínat opět od Allena.
55:28'
Poslední komerční přestávka v tomto utkání.
55:18'
Toronto vyhazuje tak aby to nebyl icing a mohou v klidu vystřídat.
54:47'
Pietrangelo z pravého kruhu přestřelil.
54:00'
Rána Barbaševa od modré byla Riellym zablokovaná do rohu.
53:40'
Spezzova rychlá střela švihem z mezikruží nechala vyniknout Allena, který předvedl ukázkový "semafór".
53:25'
Maple Leafs bojují za brankou Allena a čas utíká.
52:27'
Pietrangelo dostal na modrou nechtěně "namazáno" od protihráče, jeho "pumelice" jen těsně nenašla cíl.
52:03'
Riellyho nahozen od modré Allen v poklidu chytil a ještě rozehrál.
51:29'
Riellyho nahození ze středního pásma do toho útočného bylo zablokováno do ochranné sítě.
51:03'
Michejev na dvakrát nedokázal překonat Allena.
50:23'
Střela Dermotta od modré nebyla přesná.
50:19'
Rána Petana od levého mantinelu byla sražená do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
49:54'
Hosté vyváží puk do útočné třetiny a nikam již moc nespěchají.
49:06'
Rána Bozaka z mezikruží skončila na betonu Andersena.
48:38'
Pietrangelo od modré trefil pouze clonícího Marnera, který puk vyváží do středního pásma.
47:59'
Oba "bitkaři" jsou zpátky ve hře.
47:47'
Komerční přestávka.
47:26'
Tavares výborně drží puk za brankou Allena a domácím čas na drama v utkání velice rychle utíká.
46:36'
Barbašev si v další dobré šanci opět vylámal zuby na Andersonovi.
45:37'
Rána Riellyho z levého kruhu prověřila Allena.
45:09'
Ceci vyvezl puk do útočné třetiny a útok Tavarese se usazen v útočném pásmu.
44:39'
O´Reilly zasáhl puk vysokou holí a je přerušeno. Vhazování po levici Allena.
43:49'
Torontu oddechový čas pomohl a opět mačkají domácí v jejich pásmu.
42:59'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Troy Brouwer – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 5 min., bitka).
42:59'
Máme tady bitku.
42:02'
Oddechový čas pro hosty.
42:02'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí snižují a vykřesávají malou naději. O´Reilly našel na modré Pietrangela, který nahodil puk na branku, kde touš výborně do protipohybu Andersena tečoval DAVID PERRON. Asistence: Alex Pietrangelo, Ryan O´Reilly.
41:45'
Barbašev byl blízko vyrovnání, ale střela z mezikruží jen o kousek minula branku.
41:36'
Rána Matthewse z pravé strany skončila na tyči.
41:23'
Thomasova střela bekhendem zamířila hodně vedle branky.
40:52'
Muzzinova rána od modré zaduněla o betony Allena.
40:33'
Střela Faulka od modré skončila na vyrážečce Andersena.

Hity 16 – 7
Po druhé třetině vedou hosté již 5:1. Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku a to v domácí síti, když přesilovou hru využil AUSTON MATTHEWS, který si našel vyražený puk Allenem po střele Marnera. Za domácí měl blízko k brance Perron, ale svojí střelu z přesilové hry z levého kruhu poslal pouze do tyče.
40:00'
39:41'
Andersen vyrazil za branku a pomohl s rozehrávkou.
39:06'
Domácí vyhazují pouze na icing a jejich trápení v dnešním utkání pokračuje.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Střela Muzzina od modré byla nepřesná.
37:32'
Rána Kerfoota z levé strany a výborný zákrok Allena, který se roztáhl a puk hokejkou vyrazil.
37:02'
Åbergova přihrávka od modré na Nylandera přesná nebyla.
36:36'
Hymanova tvrdá rána z pravého kruhu nechala Allena klidným.
36:18'
Marner přihrávkou z otočky nikoho ze spoluhráčů nenašel.
35:43'
Andersen si připsal zákrok betony po střele Faulka od modré.
35:22'
Čtvrtá hostující formace nyní zaměstnává domácí v jejich obranném pásmu.
34:24'
Barbašev nahazuje pouze za branku Andersena, ten si vypomáhá hostům v rozehrávce.
34:01'
Po ráně Muzzina od modré si připsal Allen lehký zákrok lapačkou. Následuje komerční přestávka.
33:45'
Bozak zavezl puk za branku Andersena, tam proti přesile o puk přišel.
33:12'
Schwartz nedokázal tečoval nahození od levého mantinelu.
32:44'
Matthews ani na dvakrát nedokázal poslat puk z mezikruží na Allena, protože domácí vytvořili clonu před svým brankářem.
32:15'
31:55'
Hosté vyhazují.
31:19'
Maple Leafs vyhazují do středního pásma.
30:52'
Schwartzova rána z pravého kruhu trefil výborně postaveného Andersena.
30:15'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., hákování).
30:15'
29:29'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté využívají i druhou početní výhodu v utkání. Marnerovu střelu ještě Allen vyrazil, ale na dorážku AUSTONA MATTHEWSE byl domácí strážce svatyně již krátký. Asistence: Mitchell Marner.
29:01'
Blues vyhazují.
28:48'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., nedovolené bránění).
28:48'
28:20'
Hosté si zahrají přesilovou hru.
27:55'
Andersen nyní výborně vychytal Bozaka, který pálil z mezikruží.
27:51'
27:36'
27:20'
Rána Pietrangela od modré skončila v lapačce Andersena.
26:58'
Dělovka Perrona z levého kruhu orazítkovala tyč.
26:18'
Hymanova střela skončila v lapačce Allena.
26:09'
Toronto vyhazuje na Allena.
25:51'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:33'
Walker hledal před brankou Barbaševa na něj puk nepustil hostující obránce.
25:00'
Rána Walkera vyražena vyrážečkou Andersena nad branku.
24:26'
Nahození Schenna od levého mantinelu nedokázal Walker tečovat na Andersena.
24:00'
Domácí jsou aktivní, Andersen zatím nemusí řešit složitou situaci.
23:06'
Sražená střela domácích skončila na zadním mantinelu.
22:45'
Andersen raději puk přikryl před dotírajícím MacEachernem.
21:59'
Rychlá střela Michejeva švihem z mezikruží a dobrý zákrok Allena.
21:36'
Ofsajd zastavuje Blues.
21:25'
Přihrávka Schenna nebyla přesná a tak domácí začínají opět ze středního pásma.
20:55'
Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně, ale střela na Andersena zatím nepřišla.

Hity 11 – 3
Po první třetině vedou jasně a hlavně po zásluze hosté z Toronta 4:1. Skóre otevřel po přesné nahrávce Marnera ZACH HYMAN. Domácí odpověděli vzápětí, když se střelou o tyč prosadil IVAN BARBAŠEV. Hosté si vzali vedení zpět. Nylander zavezl puk do pásma, kde ho přenechal na levém kruhu pro MATTHEWSE, který uklidil puk přesně do sítě. Poté v oslabení za hosty ujel Engvall s Hymanem a druhý jmenovaný ZACH HYMAN, střelou pod horní tyč překonal Binningtona. Aby toho pro domácí nebylo málo, tak hosté využili i přesilovou hru, když střelou od modré vyhnal z branky Binningtona JASON SPEZZA.
20:00'
19:36'
Matthews ani Tavares nyní nedokázali ohrozit Allena.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:43'
18:19'
Bozak přihrál nepřesně a puk tak drží hosté kteří šetří čas.
17:43'
Javorové listy opět vyhazují.
17:19'
Hosté vyhazují puk do středního pásma.
16:51'
Přihrávka rukou na straně domácích. Vhazování ve středním pásmu.
16:43'
16:43'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jason Spezza – 2 min., vysoká hůl).
16:03'
Střela O´Reillyho z otočky Andersena neohrozila.
15:06'
Po střele Riellyho z levého kruhu zazvonila za Allenem tyčka.
14:49'
Domácí jsou jako opaření a nyní se nemohou dostat ani z vlastního obranného pásma.
14:04'
Marner bojoval za brankou, ale o puk přišel.
12:57'
Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Jordan Binnington, přichází Jake Allen.
12:57'
Hosté vedou o tři branky a využívají přesilovou hru. Rielly poslal puk na modré čáře přesně na JASONA SPEZZU, který zamíchal pukem a poslal ho přesně do horního růžku branky, výbornou práci před svatyní domácích předvedl hostující hráč, který díky své cloně znemožnil Binningtonovi výhled. Asistence: Morgan Rielly, Kasperi Kapanen.
12:36'
Matthewsova rána z mezikruží skončila vedle branky.
12:26'
Bluesmani vyhazují na Andersena.
11:34'
Marner měl prázdnou branku, ale ke smůle hostů přestřelil.
11:28'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Nathan Walker – 2 min., držení).
11:25'
Také hosté si zahrají přesilovou hru.
11:01'
10:53'
Tavares si našel nahození mezi kruhy, Binnington zasáhl betony.
09:56'
09:12'
Hosté vedou již o dvě branky a udeřili v oslabení. Dva na jednoho ujeli Engvall a Hyman a druhý jmenovaný ZACH HYMAN dostal milimetrově přesnou přihrávku na pravou stranu brankoviště a střelou po horní tyč překonává Binningtona. Asistence: Pierre Engvall.
08:51'
08:16'
Rána Schenna z pravého kruhu na Andersena neprošla.
07:56'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., podrážení).
06:51'
Hosté si berou vedení v utkání zpět. Nylander zavezl puk do útočného pásma, kde ho nakonec přenechal AUSTONOVI MATTHEWSOVI, který střelou švihem z levého kruhu překonává Binningtona. Asistence: William Nylander.
06:25'
Schwartze zastavuje hvizd rozhodčího. Je z toho ofsajd.
06:07'
05:55'
Hraje se nám bez přerušení, což jak je vidět hře velmi prospívá.
05:22'
Tavares obkroužil branku a snažil se zakončit, Binnington byl u své tyčky včas.
04:25'
A máme srovnáno. Opět špatná rozehrávka tentokrát na straně hostí. Thomas se dostal k puku u pravého mantinelu a poslal ho přesně mezi kruhy na IVANA BARBAŠEVA, který střelou o tyč nedal šanci Andersenovi zakročit. Asistence: Robert Thomas.
04:03'
Oba týmy střídají a na puku jsou Javorové listy.
03:38'
Hosté jsou nadále aktivnější a domácí nyní neví, kde jim hlava stojí.
02:50'
Hosté jdou do vedení. Marner využil špatné rozehrávky ve středním pásmu a probil se s pukem do toho útočného, poté nabil přesně na levý kruh pro ZACHA HYMANA, který přesnou střelou propálil bezmocného Binningtona. Asistence: Mitchell Marner.
02:28'
Před branku se jako "lasička" probil Barbašev, ale Andersena nepřekonal.
01:56'
Thomas z dorážky trefil přesně postaveného Andersena.
01:42'
01:09'
Schwartz poslal přihrávku mezi kruhy, kde byl Faulk, ten ani na dvakrát nepřekonal Andersena.
00:34'
Střela Tavarese z levého kruhu skončila v připravené lapačce Binningtona.
00:21'
Rána Pietrangela od modré sražená do ochranné sítě.
00:01'
Úvodní buly pro Toronto.
00:01'
Enterprise Center zní státní hymna USA a Kanady a poté se již zaměříme na samotné utkání.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Parayko (C), Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn (A), Walker – Sanford, R. O'Reilly (A), Perron – Barbašev, Bozak, Thomas – MacEachern, J. de La Rose, Brouwer.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Dermott, Ceci – Åberg, Matthews (A), W. Nylander – Hyman, Tavares (C), Marner – I. Michejev, Kerfoot, Kapanen – Engvall, Spezza, Petan.

Rozhodčí: MacDougall, McCauley – Gibbons, Knorr.
Vzájemné zápasy

8. 10. 2019 Toronto – St. Louis 2:3
20. 2. 2019 St. Louis – Toronto 3:2 po prodl.
21. 10. 2018 Toronto – St. Louis 1:4
Toronto

„Javorové listy“ mají odehráno 30 zápasů. Maple Leafs se po těchto zápasech nachází na 10. místě Východní konference, když si připsali bilanci 9-4-4-13 při skóre 95:101. V Atlantické divizi je Toronto Maple Leafs na 5. místě. Na venkovních kluzištích si z 15 odehraných zápasů připsali bilanci 5-1-0-9 při skóre 50:55. Toronto nyní čeká venkovní čtyř zápasový trip, kdy změří síly proti St. Louis, Vancouveru, Calgary a Edmontonu.

St. Louis

„Bluesmani“ mají odehráno 30 zápasů. Blues se po těchto zápasech nachází na 1. místě Západní konference, když si připsali bilanci 13-5-6-6 při skóre 90:78. V Centrální divizi je St. Louis Blues na 1. příčce. Na domácím ledě Enterprise Center si ze 14 odehraných zápasů připsala bilanci 7-1-3-3 při skóre 42:35. Po zápase se „Javorovými listy“ je čeká venkovní duel proti Buffalu.

útočník Samuel Blais (poranění zápěstí)
útočník Alexander Steen (poranění kotníku)
útočník Oskar Sundqvist (zranění v dolní části těla)
útočník Vladimír Tarasenko (poranění ramena)

1. David Perron 11+17
2. Ryan O´Reilly 6+20
3. Brayden Schenn 14+11

Alex Pietrangelo 6+14

Jake Allen 2.35 prů. na záp. 92,6%
Jordan Binnington 2.3 prů. na záp. 92,5%
Příjemnou nedělní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy St. Louis Blues vs. Toronto Maple Leafs. Úvodní buly je stanoveno na 01:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.