NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Calgary - 29. února 2020   22:00

Tampa
Tampa
13:52' T. Johnson (Sergačjov, Kučerov) • 27:05' Palát (Kučerov, Sergačjov) • 31:50' Gourde (Paquette, Bogosian) • 34:57' Killorn (Coleman, Coburn)
4:3
(1:0, 3:2, 0:1)
Calgary
Calgary
33:12' Mangiapane  (Backlund) • 34:04' E. Lindholm  (E. Gustafsson, J. Gaudreau) • 57:11' Monahan  (E. Lindholm, M. Tkachuk)
Tampa
McIsaac, Hebert – Tobias, Kovachik
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Calgary

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
3. Alex Killorn (TBL) 1+0
Je konec. Tampa Bay Lightning zvítězilo nad Calgary Flames 4:3.
Třetí třetina patřila hostům, kteří se nakonec dočkali snížení na 3:4 v 58. minutě po trefě Seana Monahana. Flames už ale srovnat nedokázali.
59:55'
Brayden Point sice vstřelil gól do prázdné branky, ale ten nakonec neplatí díky ofsajdu! Calgary tak má alespoň teoretickou šanci na srovnání, ale už to moc nevypadá.
59:49'
Domácí se dokázali vysvobodit a jsou velice blízko k výhře.
59:32'
Flames se čas velice rychle krátí, ale stále drží puk v útočné třetině.
59:06'
Po slušném kolotoči pálil z pravé strany Gaudreau, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
58:36'
Calgary stále drží kotouč v útočné třetiny, ovšem Tampa velice dobře brání a nepouští soupeře k nějaké střele na bránu.
57:50'
Nyní už Calgary opět hraje bez brankáře!
57:11'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru a čeká nás tak velmi dramatický závěr zápasu! SEAN MONAHAN dostal přihrávku v předbrankovém prostoru a trochu i se štěstím prostřelil gólmana Vasilevského. Asistence: Elias Lindholm a Matthew Tkachuk.
57:04'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., nedovolené bránění).
57:03'
Málem bylo rozhodnuto, ale střela domácího hráče minula prázdnou bránu!
56:38'
Calgary to zkouší bez brankáře!
54:46'
Čas se Flames hodně krátí a Calgary se stále nemůže dostat do nějaké gólové šance.
53:39'
Flames rozjeli další útočnou akci po levé straně, ale ta nakonec nebyla nijak nebezpečná.
52:52'
Domácí útočník se dostal do úniku, ovšem následně zakončil jen vedle brány a Calgary tak má stále naději!
52:33'
Po buly se ovšem Tampa dopustila jen zakázaného uvolnění a následuje tak další buly před svatyní Vasilevského.
52:23'
Opět byla k vidění menší roztržka po střele hostujícího hráče a následném dojetí.
51:56'
Nyní se na hrací ploše přitvrdilo po hitu domácího obránce, což oku diváka jenom prospěje.
51:26'
Calgary pokračuje ve svém tlaku, ovšem tentokrát střela zpoza modré čáry skončila zblokována v ochranné síti.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Tampa Bay stále vede 4:2.
49:49'
49:36'
Tampě se nedaří něco vymyslet, i když drží kotouč v útočném pásmu.
48:29'
Další nepříjemný pokus z hole domácího hráče v přesilové hře, ale ten opět skončil vedle hostující svatyně.
47:56'
Krátce po začátku přesilovky to mohlo být už 5:2, ale střela z pravé strany letěla těsně vedle levé tyče!
47:49'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., nedovolené bránění).
47:36'
Znovu byli Lightning pod tlakem a nyní tak poslal puk na zakázané uvolnění.
46:18'
Nyní je hra přerušená a Tampa si tak může oddychnout z tlaku soupeře, který je lepší ve třetí periodě.
45:48'
Tampa je ve třetí třetině zatím horším týmem a opět pod tlakem pouze vyhodila kotouč ze svého pásma.
44:50'
Do dobré šance se tentokrát dostalo domácí mužstvo, ale únik nebyl nakonec nijak nebezpečný.
43:13'
Opět se hosté dostali do pásma soupeře, kde nyní drží puk a snaží se něco vymyslet.
42:39'
Posléze musel zasahovat na druhé straně ruský gólman Andrej Vasilevskij, jenž si poradil.
42:16'
Nyní už se hraje v plném počtu a domácí se dostali do další šance, ale ta letěla jen vedle levé tyče brány Flames.
41:20'
41:07'
Po střele Tylera Johnsona nikdo nevěděl, kde se nachází kotouč, ovšem ten nakonec vypadl z dresu hostujícího obránce a následná střela útočníka Tampy zamířila vedle brány.
40:32'
Tampa se v přesilovce 5:4 sice dostala do útočného pásma, ale zatím se vše obešlo beze střely.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 00:03.
Třetí dvacetiminutovka je u svého konce a Tampa Bay Lightning vede nad Calgary Flames 4:2. Ve 28. minutě poslal domácí celek v přesilovce do dvoubrankového vedení český útočník Ondřej Palát. Ve 32. minutě to bylo už 3:0, jelikož se trefil v oslabení Yanni Gourde. Ve 34. minutě ovšem snížil Andrew Mangiapane a o minutu později to bylo už 2:3 po brance Eliase Lindholma. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a o padesát tří vteřin později šla Tampa znovu do dvougólového vedení, když se trefil Alex Killorn.
Těsně po siréně se do sebe pustily obě formace a vznikly tak menší bitky. Do třetí periody tak můžeme čekat hráče na trestné lavici.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., sekání).
39:55'
Ke konci třetiny se ještě domácí dostali ke střele, ale ta byla zblokována.
39:20'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., sekání).
39:09'
TJ Brodie se snažil přihrávkou přes dvě pásma poslat svého spoluhráče do šance, ale obrana Tampy zachytila kotouč.
38:33'
Krátce po buly se puk ocitl opět jen v moci gólmana Andreje Vasilevského.
38:26'
Ondřej Palát ale posléze ztratil puk a Calgary se dostalo do protiútoku, který byl ale zakončen zblokovanou střelou do ochranné sítě.
37:59'
Tampa Bay nyní měla problémy s rozehrávkou ve středním pásmu, ale nakonec se dostala přece jenom do útočného pásma.
37:27'
Nyní je hra přerušená, protože Victor Hedman byl v útočném pásmu dřív, než kotouč a sudí odpískal ofsajd.
35:48'
Hosté jsou nažhavení po gólové přestřelce ve druhé třetině, ale tentokrát se nedostali ke střele.
34:57'
Tampa právě vstřelila branku!
Odpověď Lightning je velice rychlá a v gólové smršti jde domácí celek zpět do dvoubrankového vedení! ALEX KILLORN dostal skvělou přihrávku z levé strany před bránu, kdy nádherně vymíchal českého brankáře Ritticha a bekhendem zakončil o pravou tyč do hostující svatyně. Asistence: Blake Coleman a Braydon Coburn.
34:04'
To se dějí věci, jelikož hosté snižují na 2:3! Po skvělé kombinaci přihrávek se opřel do puku z pravého kruhu ELIAS LINDHOLM a jeho tečovaná střela skončila mezi betony domácího gólmana. Asistence: Erik Gustafsson a Johnny Gaudreau.
33:12'
Tak přece jenom se Flames dočkali první branky a snižují na 1:3! ANDREW MANGIAPANE poslal z levé strany nijak nebezpečnou střelu k levé tyči, která ale prošla Vasilevskému do svatyně a tohle si ruský brankář za rámeček nedá. Asistence: Mikael Backlund.
32:19'
Nyní je hra přerušená a následuje opět komerční přestávka.
31:52'
31:50'
Obrana hostů snad při přesilové hře Flames neexistovala a Tampa tak jde v oslabení do tříbrankového vedení! YANNI GOURDE si převzal kotouč ve středním pásmu a vydal se s ním dopředu po pravé straně, kdy následně krásnou ránou zápěstím vypálil mezi nohy obránce a kotouč skončil v levé šibenici! Asistence: Cédric Paquette a Zach Bogosian.
31:18'
Po chvíli přišel ještě jeden útok ze strany Tampy, ale ani tentokrát z toho nebyla branka.
30:58'
Yanni Gourde se v oslabení dostal do úniku, ale následný blafák nedokázal zakončit za záda Ritticha!
30:06'
Až v polovině zápasu má Calgary k dispozici první přesilovou hru a zatím se jí daří držet kotouč v útočném pásmu.
29:52'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., držení hole).
29:29'
Nyní je hra opět přerušená a následuje tak komerční přestávka.
29:00'
Nyní se Calgary dostalo dopředu, ovšem ani nyní z toho nebyla střela na branku a Lightning posléze jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
27:05'
Domácí celek využívá také druhou přesilovou hru a vede 2:0! O to větší radost mohou mít čeští fanoušci, neboť se prosadil frýdeckomístecký rodák ONDŘEJ PALÁT, který s tečí hostujícího obránce překonal brankáře Ritticha! Asistence: Nikita Kučerov a Michail Sergačjov.
26:49'
Posléze Flames vyhodili kotouč ze svého pásma a mohou tak vystřídat svou formaci na oslabení.
26:21'
Tampa se v přesilové hře dostala do velmi dobré šance, ale Rittich byl připraven a dokázal skrýt kotouč pod lapačku.
25:27'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., hákování).
24:12'
Nyní navíc přišel jen ofsajd ze strany Flames a hra je tak opět přerušená.
23:58'
Matthew Tkachuk se snažil prověřit domácího gólmana, ale ten poslal svou střelu jen vedle brány.
22:47'
Erik Černák byl u odraženého kotouče jako první, ale jeho následná dorážka skončila v moci Ritticha, který drží Flames.
22:28'
Calgary se ve druhé části zápasu zatím nedostalo ani ke střele a Tampa tak dominuje.
21:48'
Tentokrát to byl Brayden Point, který se prodral středem hrací plochy do zakončení, ovšem Rittich si poradil a chytil kootuč.
20:50'
Barclay Goodrow se dostal do zajímavé šance, ale jeho pokus skončil pouze na zákroku soupeřova brankáře.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 23:05.
První třetina je u svého konce a Tampa Bay Lightning vede nad Calgary Flames 1:0. První polovina periody nic moc nepřinesla, ale ve 14. minutě otevřel brankový účet z přesilovky Tyler Johnson. O minutu později se sice z branky radovali hosté, ale gól Mikaela Backlunda nakonec nebyl uznán. V 17. minutě to mohlo být už 2:0 pro Tampu, ovšem rána Kevina Shattenkirka skončila na břevně.
20:00'
19:47'
Lightning se snažili něco vymyslet ke konci první periody, ale střela od modré nic nepřinesla.
18:46'
Stále Calgary drží útočné pásmo, ovšem Tampa se dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.
17:35'
Hosté po tvrdém hitu ožili směrem dopředu, ale opět přihrávka do předbrankového pásma nebyla přesná.
16:25'
David Rittich měl nyní velký kus štěstí neboť rána z hole domácího hráče Kevina Shattenkirka trefila brankovou konstrukci a puk vyletěl zpět do hry!
15:48'
Elias Lindholm mohl srovnat stav zápasu, ale Andrej Vasilevskij předvedl skvělý zákrok a následuje komerční přestávka!
15:29'
Calgary se sice snaží něco vymyslet a vstřelit regulérní branku na 1:1, ale to se Flames zatím nedaří.
14:55'
Mikael Backlund sice dostal kotouč do svatyně soupeře po skvělé přihrávce spoluhráče Matthew Tkachuka, ale docílil toho pouze po kopnutí do puku a branka tak není uznána!
13:52'
Domácí mužstvo otevírá brankový účet a využívá tak přesilovou hru! TYLER JOHNSON fantasticky tečoval střelu Sergačjova od modré čáry a Rittich byl naprosto bez šance! Asistence: Michail Sergačjov a Nikita Kučerov.
13:41'
Nikita Kučerov v přesilové hře vyslal velice nebezpečnou ránu, kterou ale Rittich zblokoval betonem do ochranné sítě.
13:09'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., držení).
12:26'
Hosté se zmocnili kotouče na modré čáry, ale posléze o něj přišli a Tampa tak může něco podniknout směrem dopředu.
11:40'
Po chvíli kotouč doputoval až k brankáři Andreji Vasilevskému, jenž přerušil hru a následuje komerční přestávka.
11:32'
Noah Hanifin zkoušel z levé strany najít spoluhráče před bránou, ale obrana Lightning nepustila soupeře ke střele.
10:42'
Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou a k vidění nejsou příliš pohledné akce zakončené střelou na bránu.
09:15'
Brayden Point se prodral do dalšího zakončení, ale to bylo zblokované do ochranné sítě a následuje tak vhazování v pásmu Flames.
08:32'
Tampa Bay zatím předvádí velice dobrý výkon a český gólman tak má plné ruce práce.
07:45'
Brayden Point posunul puk svému spoluhráči na levé straně a ten vypálil, ovšem Rittich opět připraven.
06:03'
Po komerční přestávce následovalo vhazování ve třetině hostujícího celku a po chvíli přišla nečekaná střela z otočky, která ale šla mimo.
05:30'
Nyní zacinkala tyč za zády Andreje Vasilevského, který si tak před zápasem dobře nastavil brankovou konstrukci!
04:43'
Po chvíli přišla další střela z hole domácího hráče, ale ta minula bránu soupeře.
03:48'
Calgary se sice dostalo ke kotouči na své polovině, ale následně měli Flames problémy při rozehrávce.
02:53'
Nyní už musel David Rittich zasahovat a to se mu také podařilo. Začátek zápasu tak nepřináší nějaké góly, ale k vidění je tlak ze strany Tampy.
02:25'
Tampa Bay získala kotouč na své hole a následně se vydala po pravé straně dopředu, ovšem ani pokus Erika Černáka nebyl úspěšný.
01:17'
Český brankář David Rittich nyní musel čelit nepříjemné střele z hole soupeře, kterou ale dokázal vyrazit.
00:40'
Hosté se dostali ze svého pásma směrem dopředu, ale následná střela minula domácí svatyni.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – Killorn (A), Cirelli, Coleman – T. Johnson, Goodrow, Gourde – Stephens, Paquette, Verhaeghe.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk, Backlund (A), Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Jean Hebert – James Tobias, Brad Kovachik.
Československá stopa:

Jan Rutta (TBL) – zraněný
Erik Černák (TBL)
Ondřej Palát (TBL)
David Rittich (CGY)
Calgary Flames:

Calgary Flames najdeme v Západní konferenci na 7. pozici se 73 body a skóre 195:202. Po dvou výhrách Calgary zavítalo na led Nashvillu. První třetina nabídla gól až v poslední minutě, kterou dal domácí hráč Sissons. Ve druhé třetině ale Flames zařídili obrat, když se trefili Andersson a Backlund. V 55. minutě srovnal Josi. Ovšem 43 vteřin před koncem poslal hosty zpět do vedení Mangiapane. Nakonec ale v poslední vteřině srovnal Granlund a šlo se do prodloužení, kde rozhodl právě Granlund a Calgary tak neskutečně prohrálo 3:4 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 55 body Tkačuk.
Tampa Bay Lightning:

Tampa Bay aktuálně najdeme ve Východní konferenci na 2. místě s 85 body a skóre 226:180. Forma Lightning není příliš dobrá a po třech prohrách přivítali na svém ledě Chicago. První třetina branku nepřinesla a po druhé třetině vedla Tampa Bay 1:0 po brance Pointa. Ve 41. minutě zvýšil vedení na 2:0 Kučerov, ovšem posléze přišel fantastický obrat Chicaga, který korunoval hattrickem český hráč Dominik Kubalík a Tampa Bay prohrála 2:5. Nejproduktivnějším hráčem je se 78 body Kučerov.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Tampa Bay Lightning a Calgary Flames. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru minulého roku na ledě Lightning, kteří zvítězili 6:3. Dnes se bude opět bojovat v Amalie Aréně, Tampa. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 092 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.