NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Nashville - 30. ledna 2020   01:30

Washington
Washington
09:28' Pánik (Hagelin) • 16:26' Ovečkin  • 26:01' Pánik  • 31:06' T. Wilson (Eller, Ovečkin)
4:5
(2:3, 2:0, 0:2)
Nashville
Nashville
10:15' Tinordi  (F. Forsberg) • 12:52' Mikael Granlund  (F. Forsberg, Turris) • 16:02' Grimaldi  (Josi, Bonino) • 43:00' Johansen   • 55:23' Y. Weber  (Hamhuis, Johansen)
Washington
Ghislain Hebert, Dan O'Rourke – Scott Driscoll, Mark Shewchyk
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Nashville

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
3. Richard Pánik (WSH) 2+0
Je konec tohoto fantastického utkání, ve kterém nakonec domácí Washington Capitals podlehl Nashville Predators 4:5 a hosté tak vyhrávají nad dnešním soupeřem již poosmé v řadě!
Celý obrat začal ve 27. minutě, když si Nick Bonino takzvaně a velice nešťastně vstřelil vlastní branku, která tak byla připočtena na gólový účet Richarda Pánika. Ve 32. minutě přišel nepřesný výhoz Järnkroka rovněž draze a obrat dokonal Tom Wilson.
Ve 43. minutě dokázal srovnat po chybě domácího brankáře Johansen. Posléze byla hra velice vyrovnaná, ale v 56. minutě rozhodl o výhře Predators Weber.
Dnešní utkání sledovalo 18 573 diváků.
59:57'
Ovečkin ještě skvěle prošel středem pásma a snažil se vystřelit, ale kotouč mu sjel z hole.
59:48'
Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma a vymanili se tak z velkého tlaku.
59:16'
Ovečkinová střela zpoza modré střely byla zblokována obráncem, ale Capitals zůstavají u kotouče.
59:02'
Posléze se ale Nashville dopustil zakázaného uvolnění a Saros bude muset být ve střehu.
58:55'
Capitals drží puk za svou prázdnou bránu a snaží se projít směrem dopředu.
58:43'
Domácí hrají bez brankáře!
58:28'
Holtby si poradil se střelou z levé strany, ale domácím se nedaří dostat puk pod kontrolou.
58:03'
57:32'
Predators se snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale domácí se skvěle brání i nadále.
56:49'
Domácí zatím ale v oslabení hrají velice dobře a snaží se dokonce dostat směrem dopředu.
56:19'
Nic Dowd se v oslabení dostal do zakončení, ale jeho rána skončila jen vedle brány soupeře.
56:03'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., hákování).
55:23'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí tento velice bláznivý zápas a vedou 5:4! YANNICK WEBER vypálil z pravé strany skvělou ránu, kdy stínil před bránou Mikael Granlund a nakonec se kotouč pravděpodobně odrazil do brány domácích od zad Michala Kempného. Asistence: Dan Hamhuis a Ryan Johansen.
55:07'
Radko Gudas se dopustil chybičky, ale tu Mikael Granlund nedokázal využít.
54:42'
Opět to byl Alexandr Ovečkin, který se snažil vystřelil z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován.
54:10'
Ovečkin chytře našel na pravé straně Kuzněcova, který mu posléze vrátil kotouč na střelu, ale přihrávku tečoval hostující obránce.
53:33'
Predators se už proti plnému počtu dostali ke střele z pravé strany, která byla nebezpečná, ale Holtby nakonec nemusel zasahovat.
53:15'
52:37'
Nyní Dowd nahodil kotouč na bránu soupeře a nenechal Sarose rozehrát.
52:04'
Posléze se Capitals podařilo vyhodit puk ze své třetiny do bezpečí.
51:26'
Craig Smith se natřikrát snažil překonat Holtbyho, ale ten se svým betonem neuhnul a velká šance Nashville tak nekončí gólem!
51:15'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., sekání).
50:34'
Tentokrát přišlo zakázané uvolnění ze strany Predators a následuje buly před svatyní Sarose.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a stav je remízový 4:4!
49:36'
Nyní si hosté počínali na hranici pravidel, ale rozhodčí nechali hru pokračovat a netrestali.
48:59'
Roman Josi to zkusil po levé straně, ale nakonec jeho bekhendová střela toho moc nepřinesla.
48:06'
Gudas se tentokrát postaral o zakázané uvolnění Washingtonu a následuje vhazování před bránou Holtbyho.
47:45'
Následně ale po dalších nepřesností skončil kotouč na střídačce hostujícího týmu a máme tady komerční přestávku.
47:22'
Orlov si počkal, až mu najedou křídla, ale Predators se opět ubránili útočnému snažení soupeře a sami mohou jít dopředu.
46:12'
Ryan Johansen se ocitl v dobré šanci, ale místo střely si ještě objel branku, ale posléze svou přihrávkou před poloprázdnou svatyni nenašel spoluhráče.
45:39'
Nyní rozjel útok domácího týmu český obránce Michal Kempný a Capitals se sice dostali do pásma soupeře, ale tam toho moc nevymysleli.
45:08'
Nashville po vyrovnávací brance se dostává dopředu a Holtby musel zasahovat proti střele soupeře.
44:15'
Tentokrát se domácí hráč nachytal v ofsajdovém postavení a přesilová hra Washingtonu dopadla hodně špatně.
43:57'
43:00'
Velké chyby se dopustil také domácí brankář Braden Holtby, který zpoza své svatyně přihrál kotouč do středního pásma, odkud se tak vydal do úniku RYAN JOHANSEN a jeho skvělá střela skončila v levé šibenici. Bez asistence.
42:35'
42:33'
Nicklas Bäckström vystřelil z pravé strany zápěstím, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci brankáře Sarose.
42:18'
Domácí sice přišli o útočnou třetinu, ale posléze se už dostali zpět před bránou soupeře.
41:57'
Oddechový čas pro domácí.
41:57'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., vysoká hůl).
41:36'
Ve hře 4 na 4 se snažil Ovečkin dostat ke střele, ale to se mu nakonec nepovedlo.
40:35'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., hrubost).
40:23'
Domácí se snaží něco vymyslet ze svého pásma, ale jsou při své rozehrávce okamžitě napadání soupeřem.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:32.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Washington Capitals otočil vývoj z utkání z 2:3 na 4:3! Celý obrat začal ve 27. minutě, když si Nick Bonino takzvaně a velice nešťastně vstřelil vlastní branku, která tak byla připočtena na gólový účet Richarda Pánika. Ve 32. minutě přišel nepřesný výhoz Järnkroka rovněž draze a obrat dokonal Tom Wilson. Třetí perioda ale bude v tomto skvělém zápase ještě velice zajímavá.
40:00'
39:39'
Ovečkin skvělou zadovkou našel Wilsona, ale jeho následná střela skončila vedle pravé tyče.
39:16'
Predators se v poslední minutě této periody snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale nakonec přišli o kotouč.
38:25'
Kotouč skončil mimo hrací plochu na střídačce a následuje tak buly ve středním pásmu.
37:46'
Garnet Hathaway se po vypršení trestu dostal s Wilsonem do přečíslení a právě druhý jmenovaný to vzal na sebe a vypálil, ale jeho rána letěla doprostřed, kde byl připraven Juuse Saros.
37:37'
36:52'
A další vyhození z hole hráče Washingtonu. Nevypadá to, že by Nashville z této početní výhody něco vytěžil.
36:30'
Hostům se ale zatím nedaří zůstat v útočném pásmu delší dobu a Capitals opět vyhodili kotouč.
35:56'
Domácí se v oslabení dostali do přečíslení 3 na 2, ale přihrávka na Ellera z levé strany nakonec neprošla.
35:37'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., hákování).
35:27'
Gudasova střela z pravé strany byla zblokována hostujícím obráncem.
34:43'
Tentokrát se puk ocitl mimo hrací plochu a následuje tak komerční přestávka.
34:29'
Domácí po čtvrté vstřelené brance dostali klid na své hole a nyní jasně dominují na hrací ploše.
33:47'
Tvrdá rána Michala Kempného zpoza modré čáry skončila jen vedle hostující svatyně.
33:02'
Alexandr Ovečkin měl dobrou rychlost a z levého křídla se snažila projít před bránu, ale obrana Predators jej odzbrojila.
32:29'
Washington získal puk na své polovině a nikam se s ním zbytečně nežene.
31:06'
Washington právě vstřelil branku!
Capitals už čtvrtou přesilovou hru dokázali využít a otáčejí tak utkání z 1:3 na 4:3! Opět velká smůla, která se dnes lepí na hole hostů, jelikož Calle Järnkrok chtěl vyhodit kotouč zpoza brány, ale jeho výhoz trefil brusli Ovečkina, po které se opřel do střely Eller, jehož rána byla zblokována, ale následnou dorážku procpal pod beton brankáře TOM WILSON. Asistence: Lars Eller a Alexandr Ovečkin.
30:47'
Kuzněcov stříleným pasem hledal na levé straně Ovečkina, ale přihrávku nakonec vystihla obrana soupeře.
30:26'
Capitals ale nyní pořádně sevřeli soupeře a nakonec to na sebe vzal Vrána, ale jeho další pokus byl zblokován do ochranné sítě.
30:01'
Domácí celek získal přesilovou hru a Jakub Vrána se dostal ke střele, která minula bránu.
29:16'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., vysoká hůl).
28:12'
Opět se Washington dostal do zakončení, ale to skončilo nakonec opět v lapačce Sarose, který dnes dostává hodně laciné branky.
27:00'
Nahození domácího hráče sice letělo do brankoviště, ale tam byl připraven Saros.
26:01'
Tak tohle už je neuvěřitelná smůla na straně hostů a Capitals srovnávají na 3:3! Po hitu domácího hráče se snažil odehrát kotouč zpoza brány Nick Bonino, ale jeho pokus o výhoz nakonec velice nešťastně skončil ve svatyni nechápajícího Juuse Sarose. Autorem branky je nakonec označen RICHARD PÁNIK, jenž si připisuje druhou trefu.
25:48'
Domácí si mysleli, že rozhodčí odpíská zakázané uvolnění a tak přestali hrát, ale hra pokračovala a Holtby musel přikrýt kotouč.
25:20'
Nyní skončil kotouč pouze v zámezí a následuje tak vhazování ve třetině Nashville.
25:03'
Nick Jensen se opřel do volného kotouče, ale jeho pumelice z pravé strany proletěla kolem hostující svatyně.
24:50'
Washington už proti plnému počtu zůstal nadále v tlaku, ale ani střela Garneta Hathawaye neskončila v bráně, nýbrž na ramenu Sarose.
24:19'
24:12'
Jevgenij Kuzněcov vyslal další střelu na bránu Juuse Sarose, ale ten je není jako zeď.
23:45'
Další závar před bránou soupeře, když se po zadovce Bäckströma dostal do zakončení Eller, jenž pálil nahoru, ale Saros opět připraven.
23:08'
Vrána fantastickou přihrávkou vyzval do zakončení z mezikruží T. J. Oshieho, ale jeho rána letěla pouze doprostřed brány, kde byl připraven Saros!
22:42'
Střela Johna Carlsona od modré skončila zblokována vedle brány a posléze Predators dostali puk do bezpečí.
22:19'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Duchene – 2 min., hákování).
22:12'
Jevgenij Kuzněcov našel Jonase Siegenthalera, ale jeho pokus v pádu skončil bezpečně v moci brankáře Sarose.
21:28'
Wilson posunul kotouč na Ovečkina, který opět pálil, ale trefil pouze obránce Josiho.
21:11'
Ovečkinova tvrdá rána z levé strany byla zblokována nad bránu a posléze kotouč chytil Saros.
20:45'
Dante Fabbro zkoušel své štěstí od modré čáry, ale jeho pokus skončil na vyrážečce Holtbyho.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:35.
První třetina je u svého konce a dočkali jsme se hned pěti branek! Do utkání lépe vstoupilo domácí mužstvo, jelikož se v 10. minutě prosadil Pánik. Ovšem v 11. minutě srovnal Tinordi a o dvě minuty později otočil vývoj zápasu Mikael Granlund. V 17. minutě Nashville navíc vedl už 3:1 po trefě Grimaldiho. Ovšem posléze se už po dvaceti čtyř vteřinách trefil Ovečkin a snížil na 2:3.
20:00'
19:44'
Posléze se domácí dravě snažili dostat do zakončení, ale nakonec je z toho jen první žduchanice v tomto zatím velice gólovém a atraktivním utkání.
19:38'
Tlak ke konci třetiny je ze strany Washingtonu obrovský a následuje ještě buly před brankářem Sarosem.
19:35'
19:30'
Orlov dostal nabito, ale svou střelou napálil pouze spoluhráče Oshieho.
19:03'
Capitals už opět drží puk v útočné třetiny, ovšem rána Jakuba Vrány z pravé strany skončila na zákroku Sarose.
18:38'
Následně se ale hostům podařilo vyhodit puk ze svého pásma a mohou tak vystřídat.
17:56'
Krátce po začátku přesilovky přišla tvrdá rána Ovečkina z levé strany, ale ta jen prosvištěla kolem brány soupeře.
17:35'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., hákování).
16:26'
Velká chyba hostujícího brankáře Juuse Sarose, který nedokázal dostat kotouč pod kontrolou za svou bránou a puk se tak ocitl před prázdnou svatyní, kde se ocitl pohotový ALEXANDR OVEČKIN a připsal si tak jeden ze snadnějších gólů. Bez asistence.
16:02'
Hosté vedou už 3:1 a nakonec je z toho pro Predators skvělá třetina! ROCCO GRIMALDI se po přihrávce Josiho dostal naprosto sám ke střele, kdy si krásně povodil Holtbyho a zakončil mu mezi betony. Asistence: Roman Josi a Nick Bonino.
15:40'
T. J. Oshie se snažil procpat po levé straně, ale jeho pokus projít přes obránce se nepovedl.
15:02'
Úvod utkání sice patřil Washingtonu, ale nyní je to spíše Nashville, které se dostává směrem dopředu.
14:23'
Nyní se hostující celek dopustil pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Sarose.
13:45'
Washington se opět rychle dostat směrem dopředu a Juuse Saros měl hodně práce, ale dokázal si poradit.
12:52'
Predators využívají svou první přesilovou hru a otáčejí vývoj tohoto utkání na 2:1 ve svůj prospěch! Filip Forsberg skvěle vymíchal soupeře s kotoučem u levé tyče a posléze našel volného MIKAELA GRANLUNDA, jenž zakončoval do poloprzádné svatyně. Asistence: Filip Forsberg a Kyle Turris.
12:22'
Opět nedokázali Predators udržet puk v útočném pásmu nějakou dobu a Capitals se tak opět vysvobodili.
11:49'
Posléze přišlo tečované nahození, ale s tím si domácí tým poradil bez problémů a vyhodil kotouč.
11:29'
Hosté už v přesilové hře drží kotouč v útočném pásmu a snaží se dostat ke střele.
11:02'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., držení).
10:15'
Hosté bleskově srovnávají na 1:1! JARRED TINORDI vypálil zpoza levého kruhu tvrdou střelu, která nakonec Holtbymu prošla mezi betony. Asistence: Filip Forsberg.
09:28'
Domácí otevírají gólový účet tohoto zápasu! RICHARD PÁNIK dostal přihrávku na pravé straně a posléze fantasticky vystřelil zápěstím do levé šibenice. Asistence: Carl Hagelin.
Matt Duchene dostal přihrávku do skvělé střelecké příležitosti, ale jeho střela nakonec skončila jen v moci Holtbyho.
08:41'
08:23'
Alexandr Ovečkin zkoušel své štěstí z levé strany, ale puk zamířil pouze do lapačky Sarose.
08:03'
Střela Orlova od modré čáry prošla až na bránu, ale Saros si poradila a posléze Nashville vyhodil kotouč.
07:36'
Ovšem Predators se zatím dobře brání a hned dvakrát se jim podařilo vyhodit kotouč.
07:09'
Domácí už mají na ledě svou nejlepší formaci na přesilové hry, která je v NHL na 12. místě jako nejproduktivnější.
06:41'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jarred Tinordi – 2 min., vysoká hůl).
06:26'
Nic Dowd se dostal dopředu po levé straně a udržel tak pásmo pro Capitals.
05:57'
Nyní přišel pokus na druhé straně, ale Braden Holtby byl připraven a chytil puk.
05:33'
Nádherná stahovačka, kterou předvedl T. J. Oshie a najednou se tak ocitl před brankářem Sarosem, ale posléze vypálil vedle brány!
05:10'
Pokus Yannicka Webera z příklepu nebyl moc nebezpečný, jelikož jej zblokoval domácí obránce.
04:53'
Ovečkin fantastickou přihrávkou našel u pravé tyče Toma Wilsona, který si objel branku a snažil se rychle zakončit, ale Juuse Saros byl u své tyče včas.
04:20'
Viktor Arvidsson skvělou kličkou dostal puk z levé strany před bránu, ale Braden Holtby byl připraven a chytil puk do lapačky.
03:48'
Dmitrij Orlov hledal z levé strany na druhé straně třetiny Pánika, ale přihrávku zachytili Predators.
03:16'
Juuse Saros se musel mít na pozoru, protože po chybě spoluhráče Hamhuise přišla šance a střela Garneta Hathawaye, ale hostující gólman si poradil.
02:27'
Brendan Leipsic s Dowdem bojovali o puk v rohu kluziště na polovině soupeře.
02:09'
Posléze se sice dopředu dostali Capitals, ale skvělá kombinace, do které byl zapojen také Jakub Vrána, neskončila gólem.
01:25'
Ovečkin se dopustil velké chyby a Nasvhille se tak ocitl v šanci, ale Forsberg ani nadvakrát nedokázal překonat Holtbyho!
00:58'
Opět je hra přerušená, jelikož skončil kotouč jen v ochranné síti.
00:39'
Domácí se snažili něco vymyslet, ale Saros nakonec nemusel zasahovat.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Y. Weber, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Hamhuis, Tinordi – Mikael Granlund, Johansen (A), Duchene – Arvidsson, Turris, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Blackwell, Järnkrok.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Dan O'Rourke – Scott Driscoll, Mark Shewchyk.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Washington Capitals a Nashville Predators. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na ledě Predators, kteří zvítězili 6:5 a připsali si tak už sedmou výhru v řadě na jejich dnešním soupeřem. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.
Washington Capitals se momentálně ve Východní konferenci nachází na 1. místě se 73 body a skóre 181:146. V posledním zápase si odvezl výhru z ledu v Montrealu 4:2 a připsal si tak už čtyři výhry v řadě.
Nashville Predators aktuálně najdeme v Západní konferenci až na 12. příčce s 51 body a skóre 158:159. V posledním zápase ale doma podlehl Torontu 2:5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.