NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Tampa - 22. prosince 2019   01:10

Washington
Washington
24:40' Gudas (Eller, Siegenthaler) • 53:57' Orlov (J. Vrána, Kuzněcov) • 57:37' Dowd (T. Wilson, Orlov)
Tampa

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Dnešní utkání sleduje 18.573 diváků.
Máme tu konec dnešního utkání. Washington se může radovat z výhry 3:1. Skóre dnešního utkání otevřel střelou od modré RADKO GUDAS. Za hosty vyrovnal střelou z mezikruží NIKITA KUČEROV, pro kterého to byla 200. branka v NHL. Domácím vrátil zpět vedení dělovkou od modré DMITRIJ ORLOV, kterému nabil Jakub Vrána, ale velká zásluha na této brance patří Gudasovi, který u vlastní branky poslal čistým hitem k zemi dva protihráče, kteří pak u branky chyběly. Výhru Caps do prázdné branky pečetil NIC DOWD. Tampa měla za stavu 1:1 možnost přesilové hry 5 na 3, který trvala více než minutu, ale Holtby v tomto oslabení tak jako v celém utkání v brance čaroval a nepustil tak hosty do vedení.
59:35'
Střelu Kučerova z pravé strany v klidu chytá Holtby.
59:09'
Ránu Stamkose z levého kruhu kryje betony Holtby.
59:00'
Poslední minuta zápasu.
58:51'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:28'
Vyhozený puk domácích končí pouze zakázaným uvolněním.
58:18'
Hosté v šesti.
58:12'
58:10'
Střelu Cirelliho si sebral lapačkou Holtby.
57:37'
Washington právě vstřelil branku!
Vypadá to, že máme rozhodnuto. Orlov vyhodil puk do středního pásma, kde se ho ujal Wilson, který našel ještě na pravé straně najetého NICA DOWDA, který posílá puk do prázdné branky. Domácí skórují v oslabení. Asistence: Tom Wilson, Dmitrij Orlov.
57:20'
Tampa v šesti.
57:18'
Caps se zatím výborně brání.
56:30'
Hedmonovi na modré přeskočil puk hokejku a ten se dostává až k hostující brance.
56:12'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 2 min., sekání).
56:12'
Poslední komerční přestávka.
55:59'
Střelu Paquetta z otočky kryje Holtby.
54:36'
Gudas svojí střelou nechává vyniknout McElhinneyho.
53:57'
Domácí si berou vedení zpět. Vrána z rohu našel přesně na modré DMITRIJE ORLOVA, který dělovkou od modré prostřeluje vše co mu stojí v cestě a ještě svojí střelu otřel o tyč. Obrovský podíl na této brance má také Radko Gudas, který předtím u své branky poslal k zemi čistým hitem dva protihráče, kteří poté chyběly u své branky. Asistence: Jakub Vrána, Jevgenij Kuzněcov.
53:22'
Ofsajd Capitals. Následuje komerční přestávka.
53:09'
52:33'
Holtby se nyní vytáhl proti střele Hedmana od modré.
52:24'
Oddechový čas pro hosty.
52:07'
Holtby nyní výborně zasáhl lapačkou proti střele Pointa z levé strany a domácí poté vyhazují až na McElhinneyho.
51:34'
Killornova dvojitá dorážka z brankoviště brankou nekončí.
51:19'
Domácí posílají puk do středního pásma.
51:09'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
51:00'
Caps vyhazují puk do bezpečí.
50:35'
Komerční přestávka.
50:35'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nick Jensen – 2 min., nedovolené bránění).
50:00'
Tampa právě vstřelila branku!
Nenápadná akce hostů končí vyrovnáním. Palát našel na levé straně Pointa, který našel ještě mezi kruhy NIKITU KUČEROVA, který jen tak plácl do puku, který nakonec skončil v levém horním rohu branky. Pro ruského útočníka to je 200. branka v NHL. Asistence: Brayden Point, Ondřej Palát.
49:42'
Kempného nabídka na teč od modré nikoho ze spoluhráčů nenašla.
49:08'
Hraje se nám dlouho bez přerušení a hostům utíká čas na vyrovnání mílovými kroky.
48:39'
Nahození Rutty na Holtbyho díky bloku neprošlo.
48:20'
Oba týmy střídají na puku jsou hosté.
47:50'
Holtby si připisuje zákrok beton proti střele Sergačjova od modré.
47:09'
Leipsic ujel s Dowdem dva na jednoho, ale přihrávka prvně jmenovaného na jeho spoluhráče neprošla.
46:59'
Zakázané uvolnění Caps.
46:40'
Rána Orlova od modré na McElhinneyho díky bloku hostujícího hráče neprošla.
46:29'
46:00'
Tampa se osvobozuje.
45:28'
Rána Carlsona z levého kruhu byla nepřesná.
44:58'
Icing Washingtonu.
44:48'
Blesky vyhazují až na Holtbyho.
44:29'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., držení).
44:00'
Hathaway drží puk a jeho spoluhráči zatím střídají.
43:11'
Point z výborné pozice mezi kruhy trefuje vyrážečku Holtbyho.
42:27'
Eller posílal puk podél mantinelu na Hagelina, ale Schenn puk sebral a rozehrává akci hostí.
42:18'
Puk je mimo ledovou plochu. Vhazování po pravici Holtbyho.
42:09'
Oshie uklidňuje hru a nechává spoluhráče vystřídat.
41:34'
Dělovka Gourda z levého kruhu zamířila nad branku.
41:05'
Vrána z těžké pozice nedokázal usměrnit puk do sítě.
40:56'
Cirelli nyní skončil místo puku v brance Holtbyho.
40:45'
Ovečkin projel mezi třemi protihráči a vypálil z mezikruží přesně do náruče McElhinneyho.

Hity 17 – 31
Po druhé třetině mám stav 1:0 pro domácí. Jedinou branku utkání zatím vstřelil ranou od modré čáry RADKO GUDAS, ale je potřeba říct, že největší podíl na brance má jeho spoluhráč z obranné dvojice Siegenthaler, který se vydal na výlet do útoku zavezl puk za branku a odtud ještě posunul puk na Ellera, který našel právě českého obránce čekajícího na modré. Od většího přídělu drží zatím hosty v brance výborně chytající McElhinney. Na druhé straně měl Holtby štěstí po střele Kučerova, když zazvonila tyč a také Cirelli, který nedokázal na brankovišti protlačil puk za domácího strážce svatyně. V průběhu třetiny odstoupil ze hry Oshie, který nešťastně upadl na rameho Sergačjova, ale ještě v průběhu třetiny se vrátil do hry zpět.
40:00'
39:45'
Hathaway dostal přihrávku od Vrány nabruslil si před McElhinneyho, ale mezírku mezi jeho betony nenašel.
39:04'
Leipsic nabil mezi kruhy na Hathawaye, který v obrovské šanci minul branku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Rána Ovečkina z pravého kruhu vyprášila lapačku McElhinneyho.
38:06'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách a puk se nyní drží pouze ve středním pásmu.
37:29'
Nepřesná kombinace vyhání Tampu z útočné třetiny.
36:52'
Point nahazuje za branku, kde se puku ujímá Jensen.
36:24'
Puk se dostal do ochranné sítě za brankou McElhinneyho.
35:49'
Cirelli stál na brankovišti, ale nedokázal protlačit puk za Holtbyho.
35:25'
Oshie je zpět na ledě, což je pro Caps výborná zpráva a může pokračovat druhá formace Vrána-Kuzněcov-Oshie.
35:04'
Ovečkin střelou zápěstím z levého kruhu trefuje přesně hrudník McElhinneyho.
34:44'
Ofsajd zastavuje Ovečkina na pravé straně.
34:36'
Přihrávka rukou od Toma Wilsona. Následuje komerční přestávka.
34:14'
34:05'
Hagelin z mezikruží vyzkoušel McElhinneyho, který vyráží puk betony do rohu.
33:44'
Střela Kučerova z pravého kruhu byla zablokovaná do ochranné sítě.
33:27'
Střela Stamkose z levého kruhu mu vůbec nesedla a Holtby tak vůbec nemusel zasahovat.
33:09'
Gudas opět vyhazuje do bezpečí.
32:50'
Hagelin pomocí mantinelu odpaluje puk přes všechny čáry.
32:30'
Rána Hedmana od modré míří vysoko nad branku.
32:14'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., hákování).
31:53'
Ránu od modré v podání Hedmana si Holtby pohlídal a připisuje se jednoduchý zákrok. Následuje komerční přestávka.
31:40'
Dowd v rohu kluziště přichází o puk a dopředu jdou hosté.
30:56'
Hostující hráči přidávají na agresivitě, ale v této třetině si zatím připsali jedinou střelu na Holtbyho.
30:05'
Dělovka Ovečkina z levého kruhu vyražena McElhinneym betony do rohu.
29:39'
Bäckström přenechal mezi kruhy na Ovečkina, který z dobré pozice minul branku.
29:18'
Přihrávka rukou kterou se provinili hráči Washingtonu.
28:51'
Ránu od modré vyráží McElhinney příložníkem do rohu.
28:23'
Ofsajd zastavuje útok Vrány.
27:55'
Oshie se zvedá sám z ledu a odchází do kabiny.
27:55'
Oshie zůstává ležet na ledě a drží se za obličej, protože narazil na rameno Sergačjova.
27:21'
Bekhendové zakončení Stamkose z brankoviště nebezpečné pro Holtbyho nebylo.
26:48'
Ovečkin nabil mezi kruhy Wilsonovi, ten vypálil hodně nepřesně.
26:27'
Kempný od modré prověřil McElhinnyho, který si poradil.
26:22'
Nepříjemná střela Wilsona z levého kruhu skončila v náručí McElhinneyho.
26:11'
Čárový rozhodčí dostal pukem do obličeje a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
25:57'
Caps se dál tlačí do útoku a se snaží se využít vedoucí branky.
24:40'
Caps se dostávají do vedení. Siegenthaler se vydal na výlet do útoku, ale s pukem se dostal na zadní mantinel, kde byl dohrál Schennem, ale puk přesto ještě poslal na Ellera, který ještě posunul puk na modrou, kde napřáhl RADKO GUDAS a svojí střelou i díky teči hostujícího hráče před brankou posílá touš za bezmocného McElhinneyho. Asistence: Lars Eller, Jonas Siegenthaler.
24:11'
Hra je přerušená jeden z týmů se provinil hrou vysokou holí.
23:43'
Kempný dokázal v sedě rozehrát puk na spoluhráče, kteří tak mohou dopředu.
23:12'
Vránova přihrávka mezi kruhy na Kuzněcova přesná nebyla.
22:33'
Rána Shattenkirka od modré byla zablokovaná.
22:05'
Gourde se k puku mezi kruhy nedostal a hrají tak v poklidu domácí.
21:40'
Tampa posílá svojí rozehrávku pouze na zakázané uvolnění.
21:10'
Ránu Hathawaye z levého kruhu zablokoval McDonagh do ochranné sítě.
20:47'
20:43'
Ránu Kučerova z pravého kruhu zastavila tyčka.

Hity 13 – 15
V první třetině jsme branku neviděli, ale více ze hry a více šancí měli hráči Capitals. Výborně se zatím v hostující brance ukazuje McElhinney, který zatím pokryl všechny šance Caps. Na druhé straně měl největší šanci Kučerov, ovšem z otočky trefil betony Holtbyho. Blesky si do druhé třetiny přenášení výhodu přesilové hry, která bude trvat necelou minutu.
20:00'
19:34'
Dělovka Stamkose z levého kruhu byla zblokovaná.
19:18'
Orlov vyvezl puk do útočného pásma a odjíždí střídat.
18:59'
18:47'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění).
18:29'
Hosté opět vyhazují do bezpečí.
18:17'
Blesky vyhazují.
17:31'
Ovečkin dostal nabito na levý kruh, ale trefil výborně přesunutého McElhinneyho.
17:25'
Střela Oshieho skončila v lapačce McElhinneyho.
17:19'
Killorn bekhendem vyhazuje do bezpečí.
16:59'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mitchell Stephens – 2 min., vysoká hůl).
16:59'
16:55'
Dowd se dostal s pukem do dobré pozice, ale trefil výborně postaveného McElhinneyho.
16:24'
Icing Lightning.
15:45'
Střela Gudase z pravé strany byla zablokovaná.
15:05'
Palát ve středním pásmu o puk přišel a hraje tak Jensen od vlastní branky.
14:22'
Vrána se vyhnul na levé straně Hedmanovi, ale zakončoval vedle branky.
14:00'
Rána Hagelina od levého kruhu byla hodně nepřesná.
13:25'
Střela Shattenkirka z pravého kruhu skončila v lapačce Holtbyho.
13:19'
Puk v hledišti.
13:01'
Akce Tampy střelou na Holtybo neskončila.
12:20'
Vrána hledal na brankovišti Kuzněcova, ten puk netrefil jinak by zakončoval do odkryté branky.
12:02'
Nahození ze středního pásma si Holtby pohlídal.
11:40'
Icing Tampy.
11:22'
Kuzněcov našel na pravém kruhu Vránu a ten z první vypálil, McElhinney si připsal zákrok betony.
10:52'
Wilson na útočné modré přišel o puk a hrát tak mohou hosté.
10:22'
Rozehrávka Blesků končí zakázaným uvolněním.
10:15'
Puk na hostující střídačce. Následuje komerční přestávka.
10:08'
09:51'
Eller z otočky trefuje betony McElhinneyho.
09:43'
Střela Pánika z pravé strany trefila přesně náruč McElhinneyho.
09:17'
Domácí vyhazují do bezpečí.
08:52'
Stamkose z levého kruhu vychytal Holtby.
08:24'
Dělovka Hedmana od modré trefila Holtbyho do ramene a následně Caps vyhazují.
08:08'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., hákování).
07:48'
Kučerov z otočky z pravého kruhu trefuje betony Holtbyho.
07:17'
Rána Maroona z velkého úhlu zamířila vedle branky.
06:50'
Eller z levého kruhu přestřeluje.
06:34'
Střelu Ellera od pravého mantinelu si McElhinney pohlídal a schoval jí do lapačky. Následuje komerční přestávka.
06:26'
06:09'
Tampa vyhazuje až na Holtbyho.
05:24'
Oshie měl na hokejce vedoucí branku, ale z brankoviště trestuhodně minul.
04:51'
Dělovka Bäckströma z pravého kruhu trefila McElhinneyho do ramene.
04:26'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Steven Stamkos.
04:06'
Dělovka Gudase od pravého mantinelu byla zablokovaná do rohu.
03:35'
Bäckström zadovkou nenašel na brankovišti Ovečkina.
02:52'
Carlsonovo nahození od modré nadělalo před brankou McElhinneyho šrumec.
02:29'
Oba týmy střídají na puku je Sergačjov.
02:00'
Rána z otočky šla jen kousek vedle hostující branky.
01:26'
Vrána našel na pravém kruhu Oshieho, ten prověřil McElhinneyho, který vyráží do rohu.
00:45'
Dlouhá přihrávka na útočnou modrou na Vránu byla zablokovaná.
00:18'
Černák se po pravé straně neprocpal s pukem do útočné třetiny.
00:01'
Úvodní buly pro Blesky.
00:01'
Capital One Arenou zní státní hymna USA a po ní budeme moci přejít na samotné utkání.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Hedman, Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Shattenkirk, L. Schenn – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli (A), Stamkos (C) – Maroon, Paquette, Gourde – T. Johnson, Stephens.

Rozhodčí: Morton, Markovic – Berg, Nansen.
Vzájemné zápasy

15. 12. 2019 Tampa Bay – Washington 2:5
29. 11. 2019 Washington – Tampa Bay 4:3 prodl.
31. 3. 2019 Tampa Bay – Washington 3:6
Tampa Bay

„Blesky“ mají odehráno 33 zápasů. Lightning se to těchto zápasech nachází na 9. místě Východní konference, když si připsali bilanci 13-4-4-12 při skóre 117:107. V Atlantické divizi je Tampa Bay Lightning na 4. místě. Na venkovních kluzištích si z 15 odehraných zápasů připsali bilanci 5-3-2-5 při skóre 48:48. Po zápase s „Caps“ je čeká třízápasová domácí série proti Floridě, Montrealu a Detroitu.

Absence

obránce Braydon Coburn (zranění v dolní části těla)