Já se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších zápasů play-off NHL se opět těším na počtenou!
Československá stopa v utkání:
Jakub Kindl (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:18
Tři hvězdy utkání:
1. Nick Bonino (ANA) 1+0
2. Kyle Palmieri (ANA) 1+0
3. Henrik Zetterberg (DET) 0+2
Tak prodloužení mělo rychlý konec! Již po jeho 114 sekundách rozhodl o vítězství Ducks Nick Bonino. Anaheim tak zvládl veledůležitý pátý zápas série a ujímá se vedení 3:2 na zápasy. Šesté utkání se hraje v sobotu na ledě v Detroitu a Rudá křídla v něm budou odvracet vyřazení.

Střely na branku v prodloužení – 1:2

Střely na branku celkem – 34:31
61:54
Anaheim právě vstřelil branku!
NICK BONINO se stává kačeřím hrdinou! Obránce Lovejoy se dostal až za branku Detroitu, odkud poslal přihrávku před brankoviště na Bonina a domácí útočník se do poloodkryté klece trefil. Tady už Howard nemohl nic dělat. Asistence: Ben Lovejoy.
61:32
Lovejoy střílel pouze do zadního mantinelu, ale domácí zůstávají v útoku.
61:08
Icing hostí.
60:51
Obránce Allen si sjel na přihrávku od Getzlafa, ale z vyložené pozice minul! Mohlo být hotovo.
60:28
Střela hned po buly, Hiller opět pozorný.
60:14
Hillera hned zaměstnal Dacjuk, domácí gólman v poklidu vyrazil.
60:01
Za připomenutí jistě stojí, že předchozí dvě prodloužení v sérii vyhrál Detroit. Podaří se mu to i napotřetí, nebo budou mít tentokrát více štěstí hokejisté Anaheimu?
Prodloužení začne přibližně v 7:00
Tak ve třetí třetině už branka nepadla a bude se tedy už potřetí v sérii prodlužovat. Třetí dějství už bylo přece jen o něco opatrnější než předchozí dvě, ale i tak by se nějaké dobré příležitosti našly. Například 10 sekund před koncem mohl rozhodnout Ryan Getzlaf, jehož gólovou ránu zastavil výborně chytající Jimmy Howard.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:5

Střely na branku celkem – 33:29
60:00
59:50
No to byly infarktové momenty! Nejprve posílal puk před branku Brunner a Nyquistovu teč vytěsnil Hiller. Na druhé straně se pak s kotoučem mezi kruhy dostal Ryan Getzlaf, Howard ale hosty podržel veledůležitým zákrokem.
59:01
Poslední minuta třetí periody, oba celky v pěti.
58:52
Howard nemusel zasahovat ani po střele Souraye od modré.
58:33
Bonino od levého mantinelu minul.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33
Dacjuk vydřel za brankou kotouč a z toho mohl profitovat Zetterberg, který pálil z mezikruží. Hillerovu klec ovšem netrefil.
56:53
Vyloučení na obou stranách. Beleskey (ANA) a Smith (DET).
56:46
Výborné střídání domácích. Sbisova rána ovšem zaduněla jen o zadní mantinel.
56:11
Před Howardem se objevil Ryan a hostující brankář musel prokázat své umění a pozornost.
55:55
Beauchemin se blýskl další zablokovanou střelou.
54:54
Na zápase je osobně přítomen i komisionář NHL Gary Battman. Jeho záběr na kostce ale vyvolal spíše bučení fanoušků v Honda Center.
54:54
Komerční přestávka. Oba týmy mají posledních pět minut ta to, aby rozhodly zápas ještě ve třetí třetině.
54:44
Hostující branku objel Teemu Selanne, Howard byl připraven u své tyčky.
53:38
A další zakázané uvolnění. Buly opět před Howardem.
53:08
Icing hostí. Závěr normální hrací doby se pomalu blíží. Že bychom byli svědky už třetího prodloužení v sérii?
52:45
Dacjuk si rovnal puk mezi kruhy, ale nedokázal vystřelit.
52:12
Pokus Quinceyho byl zblokován Beaucheminem.
50:31
Smith zastavil hraničním zákrokem Bonina, ale v těchto fázích zápasu se už asi budou pískat jen zcela jasné věci.
50:17
Hiller přerušil hru po střele Franzena a dává svým spoluhráčům možnost oddechu. Poměrně dlouho se totiž hrálo v domácí obranné třetině.
49:59
Quinceyho střelu vyrazil Hiller.
48:45
Winnik hledal před brankou Cogliana, přihrávku však zblokoval obránce Red Wings Brian Lashoff.
48:16
Red Wings zahráli na icing. Hra se vrací před jejich branku.
48:05
Po nahození Etema z rohu kluziště a následném závaru před Howardem se Kačeři dokonce chvíli radovali z gólu. Ale gesto rozhodčího bylo nekompromisní. Puk za brankovou čárou nebyl.
47:21
Hraje se především se snahou neudělat chybu. Nyní se do šance nedostal ani Selanne. V útočném pásmu byl totiž sám.
45:50
Bertuzzi se pokusil z úhlu překvapit Hillera. Ten drží kotouč někde pod betony.
44:50
Třetí řada Detroitu teď motá soupeřům hlavy.
44:10
Po krásné kombinaci hostí zakončoval Ericsson. Z levého kruhu však domácí branku minul.
43:32
Po průniku Cogliana si Howard pohlídal svou bližší tyč a přikryl kotouč.
42:52
Zakázané uvolnění Anaheimu.
42:39
Začátek třetí periody je trochu opatrnější, ale není se co divit. Jde opravdu o hodně.
42:11
Před branku nahazoval puk Kindl, nic z toho.
41:05
Po buly se v nebezpečné pozici ocitl Ryan, Howard pozorný.
40:58
Howard si netroufl rozehrát a raději přikryl volný puk.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 6:08
Ve druhé třetině jsme sledovali hokej té nejvyšší úrovně. Hosté vyrovnali obraz hry a měli dokonce více gólových šancí než Kačeři. Krátce po polovině zápasu také poslal Detroit do vedení 1:2 pohotovou dorážkou Mikael Samuelsson a v dalších minutách nebyli Red Wings daleko ani od třetí branky. Hiller však vychytal únik Brunnera, po ráně Smitha mu pomohla tyčka a branku nepřinesla ani pětiminutová přesilovka po vyloučení Winnika, ve které střelu Nyquista zastavila opět branková konstrukce. Skóre se tak měnilo až 32 sekund před přestávkou, kdy se naopak v početní výhodě Anaheimu prosadil Ryan Getzlaf, který tak vyrovnal na 2:2.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:15

Střely na branku celkem – 27:24
40:00
39:28
A domácí svou početní výhodu rychle využívají a těsně před přestávkou vyrovnávají na 2:2! Pěknou individuální akcí se prezentoval RYAN GETZLAF, který s kotoučem sám projel do útočného pásma, dostal se až mezi kruhy a odtud přes obránce vystřelil. Howard vůbec nic neviděl a tak nemohl puk, který mířil k jeho pravé tyči, zastavit. Asistence: Francois Beauchemin, Sheldon Souray.
39:16
Domácí v plném počtu, začala jejich zkrácená přesilovka.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:26
Vyloučen hostující Smith za sekání.
38:26
Hostům ujel Getzlaf, jeho bekhend za zády Howarda neskončil, ale domácí útočník si vykoledoval alespoň faul na svou osobu.
35:07
Nyquist trefil z okraje levého kruhu bližší tyčku Hillerovy branky!
35:01
Tak střela Brunnera šla mimo přímo, takže buly ve středním pásmu.
35:01
Volej Brunnera byl sražen do ochranné sítě.
34:15
Cleary opustil led v doprovodu lékařů. Winnik nakonec dostal pětiminutový trest!
34:15
Winnik trefil u mantinelu Clearyho a je vyloučen. Cleary se navíc nemůže zvednout z ledu.
33:39
Kačeři mají v těchto minutách velké problémy. Do další dobré šance se dostal Dacjuk, který s pukem volně projel až mezi kruhy. Naštěstí pro domácí trefil pouze Hillera.
32:07
Wow, to byla zvonkohra! Smith dostal přihrávku na pravý kruh a z voleje napálil levou tyč Hillerovy branky. Cinknutí muselo být slyšet až před halou!
31:41
Obrovská šance hostí. Damien Brunner jel sám na Hillera, pokusil se o kličku do bekhendu, ale Hiller byl tentokrát výborný a udržel pro svůj tým pouze jednobrankovou ztrátu!
30:08
Detroit právě vstřelil branku!
Z poměrně nenápadné akce je druhý gól Detroitu! Zetterberg podnikl útok po levém křídle, přejel modrou čáru a vystřelil na Hillera. Ten kotouč betonem jen vykolp na hůl MIKAELA SAMUELSSONA, který mu ho s díky vrátil do sítě – 1:2! Asistence: Henrik Zetterberg, Pavel Dacjuk.
29:39
Filppula se tlačil před branku. Od puku ho však odstavil obránce Allen a volnou černou pryž pak přikryl Hiller.
29:21
Domácí vykázáni do středního pásma, protože jeden z jejich hráčů si pomohl vysokou holí.
29:01
A v útočném pásmu teď hráli zase hosté. Po střelách Eavese, Brunnera a Nyquista, které přišly v rychlém sledu, si připsal úspěšné zákroky Hiller.
27:45
Kyle Palmieri se řítil zcela sám na Howarda. Šel do rychlé kličky, Howarda si položil, ale ve finále netrefil branku!
27:04
Velký tlak Ducks! Howard ale pochytal nebezpečné pokusy Fowlera i Beauchemina.
26:33
Střelu Bonina od mantinelu Howard vyrazil do rohu.
26:03
Perry si vyjel zpoza branky a zasahovat proti němu musel Howard.
25:09
Smith už zahrál zřejmě za modrou čarou. Rudým křídlům byl tedy zapískán ofsajd.
24:41
Ofsajd Kačerů.
24:17
Hráči Anaheimu teď byli pod tlakem a vyhodili na zakázané uvolnění. Jejich kouč si tedy raději vzal time-out, aby si unavená pětka mohla odpočinout.
23:36
Před Hillerem se objevil Bertuzzi, domácí brankář proti jeho teči výborně zasáhl!
23:27
V úvodu druhé třetiny se hra přelévá ze strany na stranu.
22:18
Na druhé straně nebezpečně zakončoval Andersson, také Hiller byl bezchybný.
22:05
K dorážce se dostal Bonino, Howard všechny mezery ve své brance utěsnil.
21:33
Kronwall nahrál Ericssonovi, který byl ukrytý u pravého mantinelu. Jeho volej ale mezi tyče nemířil.
20:44
Do útočného pásma se vřítil Pavel Dacjuk, jehož ránu zápěstím vyrazil Hiller betony.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 5:12
První třetina herně patřila Anaheimu, ale stav je po ní nerozhodný 1:1. Red Wings dokonce otevřeli skóre duelu, když se v přesilovce prosadil z předbrankového prostoru Johan Franzen. Kačeři pak měli velký tlak, ovšem Jimmy Howard v brance Detroitu je dlouho držel na uzdě. Překonat ho dokázal až v čase 17:41 Kyle Palmieri.

Střely na branku v 1. třetině – 18:9
20:00
18:56
Ze strany se na Howarda řítil Cogliano, hostující gólman vyráží.
17:41
Kouzlo Howarda alespoň v tuto chvíli zlomeno! David Steckel vyhrál buly pro KYLA PALMIERIHO, který si s pukem vybruslil na vrchol kruhů a na jeho střelu zápěstím už Howard nedosáhl. Asistence: David Steckel.
17:37
Perry si vyjel zpoza branky, ale jeho následná střela skončila jen na dobře postaveném Howardovi.
16:57
Kindlův golfák neprošel až na branku.
16:43
Domácí se teď dostali pod tlak a raději vyhodili na icing.
15:28
Před brankou se dostal k puku Dacjuk, jeho bekhendový pokus vyrazil Hiller a následně si na něj nepřišel ani Brunner.
15:16
Ericsson pálil od modré mimo.
14:26
Ostrou ranou se prezentoval Souray, ale Jimmy Howard má puk ve své moci.
13:33
Z úhlu to zkoušel Brunner, Hillera nepřekvapil.
12:26
A z ničeho nic těžký zákrok pro Hillera, který v brance dlouhé minuty mrznul. Nahození Quinceyho před ním tečoval Cleary a domácí gólman zalehl kotouč na poslední chvíli!
11:54
Howard je neuvěřitelný! Detroit už byl v plném počtu, ale přesto se do obrovské šance dostal Corey Perry. Howard se proti němu rychle přesunul a schoval jeho střelu do lapačky. Krásný zákrok.
11:33
V brance neskončila ani dělovka Fowlera.
10:38
Obrovský závar před Howardem, ale ten hosty opravdu drží!
10:24
Opět Howard. Bylo důležité, že hostující gólman udržel kotouč před dojíždějícím Winnikem.
10:17
Howard přerušil hru po další domácí střele.
09:59
Hosté ve čtyřech.
09:53
Dacjuk vyhodil!
09:35
Rudá křídla půjdou na 22 sekund do tří! Na trestnou lavici usedá Cory Emmerton za držení hole.
08:59
Hosté vyhodili.
08:54
Od modré pálil zápěstím Fowler, Howard má kotouč ve svém klíně.
08:16
Howard svůj tým opět podržel. Na brankové čáře zastavil dorážku Selanneho!
07:57
Přesilovku si zahrají i Kačeři. Vyloučen Franzen za zákrok na Beleskeyho u mantinelu.
07:17
Winnik využil podklouznutí jednoho z hostujících beků a jel sám na Howarda. Hostující brankář však útočníka Ducks vychytal!
06:51
Po Steckelově ráně Howard přerušil hru.
05:28
Domácí jsou za své chování k Howardovi potrestáni! Zetterberg nahodil od brankové čáry kotouč do brankoviště a pohotový JOHAN FRANZEN ho dostal za brankovou čáru. Asistence: Henrik Zetterberg, Damien Brunner.
05:01
Domácí se snaží být důrazní u brankoviště, ale přehání to. Perry srazil Howarda a je tu další oslabení Ducks za faul na gólmana.
04:17
Anaheim v plném počtu.
04:04
Až teď. Hiller zasáhl vleže betonem proti ráně volného Nyquista!
03:43
A opět. Detroit Hillera v přesilovce ještě neohrozil.
03:14
Domácí se osvobodili.
02:17
Domácí to teď přehnali s důrazem a jdou do oslabení. Saku Koivu vyloučen za nedovolený zákrok na gólmana Howarda.
01:54
Bonino šikovně objel klec a snažil se zakončit. Po něm ještě dorážel Ryan, ovšem Howard udržel kotouč před čarou. Následně se strhla strkanice, po které sudí nebudou vylučovat.
01:05
Icing Ducks.
00:19
Domácí nastoupili zostra a hned se usadili před Howardem.
00:01
Začátek utkání se trochu zdrží. Zatím probíhá předzápasový program.

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Beauchemin, Souray, Lovejoy, Fowler, Sbisa, Allen – Perry, Getzlaf, Ryan – Cogliano, Koivu, Winnik – Selanne, Bonino, Beleskey – Etem, Steckel, Palmieri. Trenér: Bruce Boudreau

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Samuelsson, Dacjuk, Zetterberg – Cleary, Filppula, Franzen – Brunner, Andersson, Nyquist – Eaves, Emmerton, Bertuzzi. Trenér: Mike Babcock

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Gibbs, Racicot.
Za Detroit pravidelně nastupuje český obránce Jakub Kindl. Ten v sérii odehrál všechna čtyři utkání a získal v nich jeden bod za asistenci. Na soupisce Ducks figuruje útočník Radek Dvořák, ale ten do série dosud nezasáhl.
Pohled do statistik play-off:

Anaheim Ducks:
Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf – 4b (2+2)
Nejlepší střelec: Ryan Getzlaf, Nick Bonino a Matt Beleskey – 2g
Nejlepší nahrávač: Ryan Getzlaf, Saku Koivu, Bobby Ryan, Teemu Selanne, Kyle Palmieri a Cam Fowler – 2a
Nejproduktivnější obránce: Francois Beauchemin – 2b (1+1)
+/-: Ryan Getzlaf, Kyle Palmieri a Ben Lovejoy – +3
Brankářská jednička: Jonas Hiller – 4z, 2.10, 92.9%
Nejtrestanější hráč: Ryan Getzlaf, Saku Koivu, Nick Bonino, Teemu Selanne, Francois Beauchemin a Sheldon Souray – 4tm

Detroit Red Wings:
Nejproduktivnější hráč: Damien Brunner – 4b (2+2)
Nejlepší střelec: Damien Brunner a Johan Franzen – 2g
Nejlepší nahrávač: Damien Brunner, Pavel Dacjuk, Daniel Cleary, Kyle Quincey a Joakim Andersson – 2a
Nejproduktivnější obránce: Brendan Smith – 2b (1+1)
+/-: Gustav Nyquist – +2
Brankářská jednička: Jimmy Howard – 4z, 2.82, 90.0%
Nejtrestanější hráč: Justin Abdelkader – 15tm
Detroit se bude muset obejít bez zraněné trojice Danny DeKeyser (zlomený palec pravé ruky), Drew Miller (zlomená ruka) a Darren Helm (problémy se zády). Chybět bude také útočník Justin Abdelkader, který si odpykává dvouzápasový trest za zákrok na Toniho Lydmana ve třetím utkání série. Právě Lydman musel minulý zápas vynechat a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl dnes nastoupit.
Podívejme se na průběh čtvrtého utkání série, které se hrálo v Detroitu. Domácí Rudá křídla do něj nastupovala za stavu 1:2 na zápasy a tak nutně potřebovala zvítězit. Duel se však dlouho lépe vyvíjel pro Ducks, kteří se ujali již v 6. minutě vedení po trefě Beleskeyho a nejtěsnější náskok drželi až do začátku třetí třetiny, kdy výborného Hillera v brance hostí konečně překonal Smith. V 51. minutě však vrátil Anaheimu dorážkou do odkryté klece vedení Etem a zdálo se, že Detroit možná klíčový zápas série prohraje. Red Wings ale v kritické chvíli roztočili obrovský kolotoč a o necelé tři minuty později srovnal na 2:2 krásnou střelou zápěstím Dacjuk. O vítězi tedy muselo rozhodnout až prodloužení a v něm se stal hrdinou Švýcar Damien Brunner, který v čase 75:10 otočil zápas ve prospěch Detroitu. Red Wings tak vyrovnali stav série na 2:2 na utkání.
Předchozí zápasy:

Anaheim – Detroit 3:1 a 4:5pp
Detroit – Anaheim 0:4 a 3:2pp
Příjemné brzké ráno všem příznivcům kanadskoamerické NHL. Série prvního kola Západní konference mezi Anaheimem Ducks a Detroitem Red Wings má na programu již své páté utkání a její stav je nerozhodný 2:2. Hokejisté Anaheimu mají za sebou skvělou základní část, když v tabulce konference obsadili druhou příčku za suverénním Chicagem. Naopak Rudá křídla bojovala o postup do vyřazovacích bojů až do samého konce dlouhodobé části. Zdálo by se tedy, že Kačeři půjdou do série jako jasný favorit, ale Detroit je velice zkušeným týmem, který umí důležité zápasy a to potvrzuje i tentokrát. Ducks sice vyhráli první a třetí zápas, ale Red Wings dokázali vždy vyrovnat (obě své výhry dosáhli v prodloužení) a série se tak vrací do Anaheimu za nerozhodného stavu. Vítěz pátého duelu může udělat veledůležitý krok k postupu do semifinále konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:05.