S konstatováním, že se série vrací na Floridu za stavu 2:2 na zápasy, se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů nejen z hokeje se těším napočtenou!

Dnešní utkání sledovalo 20027 diváků.
Prodloužení nabralo poměrně rychlý konec. Už po necelých dvou a půl minutách totiž Hedman připravil tutovku pro Tylera Johnsona, který rozhodl o výhře Tampy. Právě útočník s číslem 9 je pro Bolts obrovským hrdinou, vždyť řídil velký obrat svého týmu. V závěru třetí třetiny nejprve snížil a krátce poté připravil vyrovnávací trefu pro Ondřeje Paláta. A o vítězném gólu v prodloužení už řeč byla.

Střely na branku v prodloužení – 0:1, celkem – 24:29.
62:25
Tampa právě vstřelila branku!
Blesky dokonávají velký obrat! Obránce Victor Hedman svým ofenzivním výpadem přečíslil obranu soupeře a v situaci 2 na 1 nahrál na druhou tyč TYLEROVI JOHNSONOVI, který to sice neměl úplně lehké, ale i z pokleku odkrytou klec trefil. Je rozhodnuto! Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.
61:57
Dlouhou přihrávku Helm jen protečoval do útočného pásma, aby se nepískal icing.
61:13
Puk skončil mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
61:07
... a zahráli na icing.
60:58
Domácí hráči s kotoučem na svých holích, ale také u své branky.
60:01
Prodloužení začne přibližně ve 3:57.
Ještě šest minut před koncem třetí třetiny se zdálo, že hráči Detroitu směřují za dalším vítězstvím. Poté však přišel pro domácí hráče i fanoušky obrovský šok, když nejprve v čase 54:34 snížil po individuální akci Tyler Johnson a o 77 sekund později připravil stejný hráč vyrovnávací branku pro Ondřeje Paláta. Tampa tak vstala z mrtvých a do prodloužení půjde v lepším psychickém rozpoložení.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:6, celkem – 24:28.
60:00
59:54
Hráči Detroitu vyrazili do přečíslení 3 na 2. Tatar si v útočném pásmu položil obránce a ještě kotouč vracel před odkrytou branku Helmovi. Přihrávku však tečoval Coburn a Helm tak nemohl střílet!
57:36
Od modré pálil nebezpečně Ericsson, puk ale jen prolétl kolem tyčky.
57:25
Bolts jsou nyní v eufórii a snaží se rozhodnout ještě v řádné hrací době.
55:51
To je pro Detroit studená sprcha! Hosté po buly v jejich obranné třetině bleskově přešli do útočného pásma. Tyler Johnson našel od brankové čáry ONDŘEJE PALÁTA a ten z bezprostřední blízkosti srovnal stav. Asistence: Tyler Johnson a Jason Garrison.
55:38
Petr Mrázek inkasoval po více než 115 minutách.
54:34
A je tu drama! TYLER JOHNSON individuálně pronikl až před branku a kotouč jen lehce poslal kolem levé ruky klečícího Mrázka – 2:1. Asistence: Anton Stralman.
54:10
Tampa v postavení mimo hru. Ještě jedna komerční pauza.
53:58
Hostům se krátí čas, do konce třetí třetiny zbývá šest minut.
53:10
Stralman od mantinelu vyslal pořádnou pumelici, Mrázek byl však připraven a ramenem puk vyrazil do ochranné sítě.
52:32
Vyloučeni jsou jen Victor Hedman a Luke Glendening. Oba za hrubost. Bude se tedy hrát 4 na 4.
52:32
Nejprve je tu ještě reklamní pauza.
52:32
Máme tu hromadnou šarvátku, kterou vyprovokoval zákrok Helma na Johnsona! Uvidíme, co na to rozhodčí.
52:17
Abdelkader se dostával za záda hostující obrany, ale nakonec byl ještě vytlačen do rohu.
52:06
Mike Babcock si vybral oddechový čas, aby si jeho hráči, kteří po icingu nemohou vystřídat, trochu odpočinuli.
52:06
Další icing domácích, kteří se už soustředí hlavně na obranu.
51:10
Z levé strany vyzkoušel Bishopa Sheahan. Hostující brankář v rozkleku vyrazil.
50:13
Bolts mají na vyrovnání už jen necelých deset minut. Pokud by dnes prohráli, jejich situace už by byla kritická.
49:45
Zakázané uvolnění domácích.
49:15
Domácí dobře brání svou modrou čáru, Tampa se těžko dostává před českého brankáře.
48:29
Petr Mrázek může pomalu přemýšlet o druhé "nule" v play-off v řadě.
47:45
A rovnou tu máme i reklamní přestávku.
47:45
Stralmanova rána nepříjemně trefila bránícího Smithe. Hra byla přerušena a domácí obránce poté ihned zamířil do šaten.
47:19
Zakázané uvolnění Detroitu. Hra se stěhuje před Mrázka.
46:44
Blesky v plném počtu.
45:39
Domácí se bleskově vrátili do útočného pásma a před brankou byli hned tři proti jedinému obránci. Právě Coburn však Tampu zachránil a nahrávku před odkrytou klec zblokoval.
45:30
Palát čistě srazil Zetterberga a pak vyhodil.
44:43
Benovi Bishopovi tečou nervy. Brankář Tampy je už podruhé v zápase vyloučen, tentokrát přes jeho beton přepadl Tatar.
44:07
Jurčo a Brown se do sebe u mantinelu zaklesli a málem to přerostlo v bitku. Vylučovat se nebude.
44:01
Výborné střídání Detroitu. Hraje se před brankou Lightning.
43:29
Před hostující brankou hlídkoval Andersson, druhého gólu v utkání se zatím nedočkal.
42:53
Domácí útok táhl Nyquist, ale neprosadil se přes Coburna.
42:19
Dacjuk si nedělal násilí a prostě puk odpálil až k brance soupeře.
41:13
Red Wings v plném počtu.
40:05
Tampa ještě dohrává přesilovou hru ze závěru druhé třetiny.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.
Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, které Red Wings posunuly do velmi komfortní výchozí pozice. Pokud domácí nadějně rozehraný zápas dotáhnou do konce, povedou v sérii už 3:1. Ve 26. minutě otevřel skóre utkání po Zetterbergově chytré zadovce Gustav Nyquist a ve 35. minutě upravil na 2:0 Joakim Andersson. V závěru periody pak Bolts vrhli všechny síly do útoku, ale naráželi na výborného Petra Mrázka, který ukazuje, proč je z něho v play-off brankářská jednička Detroitu.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:14, celkem – 18:22.
40:00
39:58
Proti Kučerovovi zakročil pozorný Mrázek.
39:38
Andersson šetří cenné sekundy v útočném pásmu.
39:13
Henrik Zetterberg zahákoval Hedmana a na závěr periody je tu ještě šance pro Tampu.
39:01
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:47
Tampa v závěru třetiny stupňuje tlak, Mrázek opět přerušuje hru.
38:38
Hned po buly se natlačili před branku Stamkos a Callahan. Petr Mrázek má kotouč pod betony!
38:31
Domácí následně vyhodili na icing.
38:23
Hosté teď rozpoutali závar před brankou Detroitu, Mrázek byl však na svém místě.
37:23
Domácí kompletní.
37:09
Teď zase dobře zasáhl Mrázek, který vychytal Callahana.
36:56
Ránu Nestěrova před brankou tečoval Callahan, ale puk skončil mimo.
36:19
Ofsajd Bolts.
35:56
Glendening odvedl výbornou práci a vytlačil hosty do středního pásma.
35:22
Mrázek sice předvedl dobrý zákrok, ale Detroit bude hrát oslabení. Předtím se totiž dopustil krosčeku Brendan Smith.
34:24
Detroit právě vstřelil branku!
V Hockeytownu je zase veseleji! Střelu JOAKIMA ANDERSSONA vyrazil Bishop jen před sebe a kotouč se od nohou dojíždějícího švédského forvarda odrazil za záda hostujícího gólmana. Ležící Bishop se puk snažil všemi dostupnými prostředky ještě zastavit, ale ještě mu svou holí v pohybu pomohl a lapačkou ho přikryl až pár centimetrů za brankovou čarou. Asistence: Riley Sheahan a Tomáš Jurčo.
33:39
Rudá křídla mají v těchto minutách více ze hry.
32:43
Na vrcholu pravého kruhu se dostal k puku Marek Židlický a z voleje napálil tyčku Bishopovy branky!
32:17
Hosté zaváhali v defenzivě a to mohl trestat Glendening! Domácí útočník se od mantinelu dostal až před Bishopa, kterého však nepřekonal a stejně si vedl i dorážející Ferraro.
31:20
Oba týmy teď mají problémy s přechodem přes střední pásmo.
30:28
29:54
Hosté si mohou oddechnout, konečně jsou kompletní. Detroit je v přesilovce zle svíral.
29:35
Blesky odolávají s vypětím všech sil!
28:47
To byly velké šance! Nejprve hledal Dacjuk na zadní tyči Zetterberga, který promáchl. O chvíli později byl v podobné pozici sám Pavel Dacjuk, ale zblízka nedokázal dostat puk přes položený Bishopův beton!
28:33
Hosté ve čtyřech.
27:53
Brankáři Benu Bishopovi bylo odpískáno držení. Domácí budou hrát 40 sekundovou přesilovku 5 na 3!
27:29
Abdelkader trefil z pravého kruhu tyčku!
27:07
Hosté ujeli v oslabení do přečíslení 2 na 1! To zakončoval ranou z pravého kruhu Ondřej Palát, Mrázek si však dobře povyjel a puk vytěsnil mimo branku.
26:39
Puk byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před Bishopem.
26:32
Cedric Paquette podrazil Dacjuka a Red Wings budou mít k dispozici početní výhodu.
25:42
Domácí jdou do vedení! GUSTAV NYQUIST stál na konci akce, kterou i sám založil. Nyquist totiž v útočném pásmu vybojoval puk pro Abdelkadera, který ho poslal před branku přesně na hůl Henrika Zetterberga. Ten se neukvapil a zadovkou kotouč ještě posunul k Nyquistovi, jenž zakončoval zblízka do odkryté svatyně Bolts. Asistence: Henrik Zetterberg a Justin Abdelkader.
24:27
Nahození Garrisona pokryl Mrázek.
23:29
Z pravé strany vypálil hodně nebezpečně Stamkos. Mrázek kotouč vyrazil jen vedle sebe a z brankoviště ho musel odklízet Kronwall.
23:10
22:46
Stamkosovu střelu zblokoval Kronwall.
22:12
Johnson nastřeloval kotouč před branku, kde číhal Kučerov.. Ruský útočník nedokázal tečovat.
21:30
Glendening puk odpálil až za branku soupeře.
21:09
Přesilová hra pro Tampu. Vyloučen je Henrik Zetterberg za faul v útočném pásmu.
20:09
Hned náznak šance. Ferraro hledal před brankou Millera, ale toho odblokoval Hedman.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:03.
Za 0,7 sekundy se už nic stát nemohlo a tak jsme v první části gól neviděli. Zatím sledujeme vyrovnaný zápas a oba týmy si vytvořily pár zajímavých příležitostí. Petr Mrázek v sérii neinkasoval už čtyři třetiny a dnes si připsal už 2 – 3 velmi těžké zákroky.

Střely na branku v 1. třetině – 8:8.
20:00
19:59
Puk vystřelený z hole Killorna byl sražen do hlediště. Ještě buly před Mrázkem.
19:22
18:59
Opět se hosté osvobodili. Do konce úvodní části zbývá minuta.
18:19
Další vyhození, postaral se o něj Paquette.
17:50
První nápor soupeře Bolts přestáli a vyhodili.
17:28
Dacjukovu střelu z mezikruží vytěsnil s velkou námahou Bishop!
17:21
Jonathan Drouin podrazil Smithe a posílá Tampu do čtyř.
16:40
Před brankou číhal Nyquist, nedokázal však puk tečovat směrem na Bishopa.
15:43
Dacjuk nahrál na modrou Ericssonovi, proti jehož střele zasahoval Bishop v podivné pozici, ale kotouč za jeho záda neprošel.
15:19
Ještě jedna reklamní přestávka v úvodní třetině.
14:34
Po buly vypálil Hedman, Mrázek puk vyrazil.
14:29
Joe Louis Arena aplauduje Petrovi Mrázkovi! Filppula se s pukem dostal až mezi kruhy a mířil do horního růžku domácí klece. Mrázek však bleskurychle mávl levou rukou a schoval kotouč v lapačce!
14:13
Druhá lajna Detroitu si vynutila tlak. Kronwall z mezikruží neprostřelil Bishopa.
13:30
Puk se ocitl mimo hrací plochu. Další reklamní přestávka. Mimochodem, útočník Tampy Jonathan Drouin si dnes odbývá svou premiéru v play-off NHL.
13:25
Icing Tampy Bay.
13:13
Od modré vypálil Stralman, Mrázek vyráží.
12:46
Hraje se hodně opatrně, ani jedno z mužstev nechce zbytečně chybovat.
12:06
Po hostujícím vyhození nebyl pískán icing a za branku tak musel Mrázek.
11:23
Smith v útočném pásmu přenechal kotouč Abdelkaderovi. Ten vypálil jen do brusle Coburna.
11:04
Hosté v postavení mimo hru. Reklamní přestávka tak přichází na řadu teď.
09:49
Už se hraje dlouho bez přerušení. Americká režie ještě nemohla zařadit ani komerční pauzu.
09:18
Domácí zakládají útok ze svého obranného pásma.
08:40
Bolts vedou na střely 3:5, což je způsobeno i předchozí přesilovkou.
07:42
Domácí oslabení přežili a jsou kompletní.
06:53
Coburn se dostal před brankou ke kotouči a bekhendem se ho snažil uklidit za Mrázka. Domácí gólman vypadal trochu dezorientovaně, ale nakonec se stačil rychle přemístit proti střelci a puk vyrazit!
06:29
Ránu Johnsona domácí zblokovali a následně i vyhodili.
05:59
Dobře zapracoval Glendening, jenž vyhodil kotouč.
05:41
Přesilovka pro Tampu. Za vysokou hůl je vyloučen Brendan Smith.
05:29
Zetterbergovu ránu příklepem vyrazil Bishop.
04:57
Rudá Křídla zmáčkla svého soupeře, Nyquist však branku minul.
04:13
Mrázek je zatím pozorný, nyní zasáhl vyrážečkou.
03:42
Drouin s Boylem dotírali na domácí branku, ale Mrázek byl na svém místě.
03:16
Oba týmy v plném počtu.
02:07
Z pravé strany střílel Sheahan, Bishop si připsal úspěšný zákrok.
01:30
První velká šance Tampy! Mrázek vychytal dorážejícího Killorna.
01:14
Oba hráči dostávají dvě minuty za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
01:14
A máme tu náznak bitky! Domácí Smith se pustil do Callahana, avšak rozhodčí bojující dvojici rychle roztrhli.
00:37
Na modrou dostal kotouč Smith, trefil pouze bránícího Drouina.
00:30
Přečíslení 2 na 1 řešil Glendening střelou z vrcholu pravého kruhu, kterou pokryl Bishop.
00:01
Oficiality jsou již za námi. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly čtvrtého zápasu série.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall (A), Quincey, DeKeyser, Židlický, Smith – Tatar, Dacjuk (A), Helm – Abdelkader, Zetterberg (C), Nyquist – Jurčo, Sheahan, Andersson – Ferraro, Glendening, Miller. Trenér: Mike Babcock

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Šustr, Hedman, Stralman, Nestěrov, Coburn, Carle, Garrison – Callahan (A), Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Paquette, Filppula, Drouin – Brown, Boyle. Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: O'Halloran, Meier – Cherrey, Driscoll.
Československá stopa:
Marek Židlický (DET) – 3 zápasy, 0 bodů
Tomáš Tatar (DET) – 3 zápasy, 2 body (1+1)
Tomáš Jurčo (DET) – 3 zápasy, 1 bod (1+0)
Petr Mrázek (DET) – 3 zápasy, průměr 2,25, úspěšnost 93,0%

Andrej Šustr (TBL) – 3 zápasy, 1 bod (1+0)
Ondřej Palát (TBL) – 3 zápasy, 0 bodů
Pro některé fanoušky asi bylo překvapením, když kouč Detroitu Mike Babcock určil brankářskou jedničkou pro play-off českého mladíka Petra Mrázka. Ten zatím patří k hlavním postavám série. V prvním utkání Mrázek pochytal 44 střel soupeře a přispěl k výhře 3:2. V zápase číslo 2 pro změnu inkasoval čtyřikrát a po dvou třetinách byl vystřídán Howardem. Na domácím ledě v Joe Louis Arena už byl však Petr Mrázek zase hrdinou, když vychytal své první čisté konto v play-off v kariéře.
Průběh série – 2:1 na zápasy:

1. zápas. Tampa Bay – Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Boyle, 49. Nestěrov (Callahan, Killorn) – 10. Dacjuk (Quincey, Helm), 21. Dacjuk (Helm), 46. Glendening

2. zápas: Tampa Bay – Detroit 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Johnson (Něstěrov, Kučerov), 28. Killorn (Callahan, Stamkos), 35. Šustr (Filppula, Naměstnikov), 40. Johnson (Hedman), 56. Filppula (Stamkos, Něstěrov) – 46. Tatar (Nyquist, Quincey)

3. zápas: Detroit – Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Dacjuk (Tatar, Ericsson), 47. Sheahan (Abdelkader, Zetterberg), 60. Glendening (Ericsson, Miller)
V noci ze čtvrtka na pátek je na programu již čtvrtý duel čtvrtfinálové série play-off Východní konference, ve které spolu bojují Detroit Red Wings a Tampa Bay Lightning. O něco lépe je na tom domácí celek z Hockeytownu, který vede 2:1 na zápasy. Tato série je velmi zajímavá i pro české příznivce, na straně Blesků můžeme sledovat výkony Ondřeje Paláta a Andreje Šustra, v brance Red Wings zase září talentovaný Petr Mrázek a před ním uklízí prostor také zkušený Marek Židlický.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.