Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:47
Ondřej Palát (TBL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 17:36
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:38
Tři hvězdy utkání:
1. Nikita Kučerov (TBL) 2+1
2. Ben Bishop (TBL) 18 zák., 1 gólů, 94,7%
3. Steven Stamkos (TBL) 1+0
Montreal Canadiens odehrál poslední utkání letošní sezóny. V sérii s Tampou dodal velmi dobrý výkon, dokázal odvrátit rychlé vyřazení, bojoval seč mohl, ale na svého soka prostě a jednoduše neměl. "Jeden je veselej, druhej je smutnej," takový je hokej. Oba týmy ale odehrály kvalitní sérii, kterou byla radost sledovat.
Díky výhře 4:1 postupuje Tampa Bay do finále konference. Postup si zaslouží i díky skvěle propracované obranné hře, díky niž vyhrála dnešní duel poměrem 4:1.
60:00
59:20
Utkání se dohrává, celá arena stojí.
58:49
Postavení mimo hru zastavuje hru, buly ve středním pásmu.
58:00
Sezóna pro Canadiens pravděpodobně končí.
57:59
Tampa právě vstřelila branku!
A je to jasné, domácí slaví, hosté smutní. NIKITA KUČEROV z poloviny kluziště posílá kotouč mezi tři tyče. Obrovská radost domácích. Bez Asistence.
57:30
Tento kotouč do prázdné branky nedoklouže, hráč hostů u něj bude dříve.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:55
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
56:25
Blesky hrají velmi dobře v neutrálním pásmu, hosté s největší pravděpodobnosti nevyrovnají.
55:03
Montreal právě vstřelil branku!
Hosté vykřesali jiskřičku naděje. MAX PACIORETTY po přihrávce Gallaghera překonal domácího brankáře, který dnes čisté konto neudrží. Pomůže tento moment hře Montrealu? Asistence: Brendan Gallagher.
54:55
Těžko, těžko se Canadiens prosazují proti dobře hrající obraně soupeře. Blesky brání hluboko na polovině soupeře, střední pásmo je hodně zahuštěné, najít nějakou skulinku, kterou vést útok moc nejde.
54:30
Teď, zdá se, hosté konečně míří do útočného pásma s viděnou delšího pobytu.
53:12
Očekávaný tlak hostů stále nepřichází, domácí hrají zodpovědně z obrany, což je problém pro kanadský celek, neboť si neví rady.
52:45
Canadiens se nemohou dostat do útočného pásma, nedaří se jim dneska prakticky vůbec nic. Osmnáct střel vyslali na branku, několik dobrých šancí měli, ale neproměnili žádnou.
51:46
Desharnais zvlokoval střelu Hedmana. Hraje se v útočném pásmu Tampy.
51:02
Canadiens se nemohou stabilně dostat ke kotouči tak, aby mohli hrát v útočném pásmu. Blesky se velmi dobře brání.
50:08
Komerční přestávka.
50:01
Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.
49:00
Domácí fanoušci se po delší době znovu ozývají, utkání si užívají, vědí, že postup do konferenčního finále je setsakramentsky blízko.
48:20
V této třetině jsme viděli sedm střel na branku, domácí vyslali na Priceho čtyři rány, opačným směrem mířily tři.
47:30
Třetí třetina se nám pomalu ale jistě blíží do své poloviny, domácí stále drží tříbrankové vedení.
47:18
Dale Weise se dostal do brejku, ve kterém ovšem selhal. Trefil výstroj Bishopa.
47:01
Nálada v Tampa Bay Times Foru je parádní.
46:08
Komerční přestávka na začátku čtyřicáté sedmé minuty.
46:00
Tampa hraje to, co potřebuje, fanoušci začínají pomalu slavit. Vědí totiž, že pokud se nic neočekávaného nestane, jejich oblíbenci dnes postoupí dál.
45:30
Hra přerušena, kotouč vylétl ze hřiště.
45:10
Elitní domácí formace je na ledě, což znamená extrémní nebezpečí pro branku Price a přilehlé oblasti.
44:21
Price si připisuje další zákrok. Střelecky jsou domácí aktivnější 24:15. Hosté budou mít co dělat, aby dokázali v šedesáti minutách alespoň vyrovnat.
43:00
Čas vyhrazený pro tento duel se pomalu ale jistě krátí, hosté prohrávají o tři branky, pokud nevyhrají, sezóna pro ně končí. Montreal se snaží, ale nemůže najít recept na obrannou hru Tampy.
42:17
Domácí přečkali oslabení celkem bez problémů. Montreal se do šancí nedostával.
41:32
Max Pacioretty mohl vstřelit první branku Canadiens v tomto zápase, ale minul branku. Gólman Bishop se stihl přemístit, pravděpodobně by puk chytil.
40:41
Palát a Johanson vyrazili v oslabení do brejku dva na jednoho. Tyler Johnson to vzal na sebe, ale neuspěl.
40:17
Vyloučen Brenden Morrow na dvě minuty za hru loktem. Přesilovka pro Canadiens.
40:01
Dvě branky vstřelili domácí ve druhé části hry, a tak zcela po zásluze vedou 3:0, díky tomu jsou blízko postupu.
40:00
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:56
Rychle využitá početní výhoda znamená vedení domácích 3:0. Krásně si sjel do volného prostoru ONDŘEJ Palát, dostal přesnou přihrávku, počkal si na pohyb brankáře. Puk poslal na vzdálenější tyč. Asistence: Nikita Kučerov, Anton Stralman.
38:38
Vyloučen hostující Devante Smith-Pelly na dvě minuty za držení. Přesilovka pro Tampu.
38:11
Max Pacioretty si položil brankáře, ale neuspěl. Následně Perenteau trefil tyčku domácí branky.
38:05
Až v poslední sekundě se Montreal dostal do šance, tu ale zneškodnil Bishop.
37:30
Montreal hraje početní výhodu velmi špatně, nemůže se dostat do pásma, tohle k ničemu nevede.
37:00
Polovina přesilové hře hostů je prakticky pryč. Canadiens se nedostali do pořádné střelecké pozice, obranný hra domácích funguje.
36:25
V oslabení vyrazil do útoku Jeden z hráčů Tampy, jeho střela z mezikruží skončila na betonu Priceho.
36:05
Přesilovka pro hosty, vyloučen za sekání na dvě minuty Andrej Šustr.
35:25
Max Pacioretty minul branku Bishopa v dobré pozici.
35:00
Druhá třetina se blíží ke svému konci, domácí jsou střelecky aktivnější 18:11, vstřelili dvě branky, a tak jsou k postupu do finále konference blíže.
34:01
Ondřej Palát se dostal do dobré pozice, spoluhráč jej našel dlouhým pasem, český hráč v koncovce neuspěl, trefil tyčku. Příliš přesně zamířil.
33:03
Buly ve středním pásmu, k puku se dostali hostující hráči, kteří ani tentokrát nemohou najít úspěšnou cestu.
32:05
Domácí hra vychází z dobré obrany, která je velmi kompaktní, hosté nemohou najít recept, jak překonat defenzivní, poměrně vysunutý, val domácích.
30:27
P.K. Subban se probojoval ke střele, kterou schoval za obránce, ten puk drobně tečoval, a přesto si dokázal Bishop s touto šancí hostů poradit.
30:19
Galchenyuk se dostal před Bishopa, který jeho střelu i dorážku kryje betonem. Komerční přestávka.
30:01
Polovina utkání je pryč, sledujeme pasáž hry, která nenabízí zajímavý hokej, hraje se spíše ve středním pásmu.
29:03
Polovina utkání se blíží, domácí vedou o dvě branky, díky tomu mají k postupu do dalšího kola blíže než Montreal.
28:16
Steven Stamkos to zkoušel z velkého úhlu bekhendovou střelou, kterou nadělal poměrně hodně problémů brankáři Canadiens.
27:38
Perenteause rychle dostal před branku soupeře, odkud ovšem prostor vymezený třemi tyčemi minul.
27:07
P.K. Subban ujel po křídle do pásma, ke střele se tento talentovaný hráč nedostal, obránci k němu přistoupili zodpovědně.
26:49
Komerční přestávka v probíhající dvacáté sedmé minutě.
26:20
Na druhé straně mohl snížit Plekanec, jehož rána však brankáře Bishopa nepřekvapila.
25:12
Domácí vedou o dvě branky, nyní se prosadil střelou přes obránce STEVEN STAMKOS. Tampa vede 2:0, což znamená, že se zase výrazněji přiblížila postupu do dalšího kola. Asistence: Alex Killorn, Matthew Carle.
24:35
Domácí jsou aktivnější, Hedman ani Audy-Marchessault branku netrefili.
23:38
Hra je přerušena, hostující branka je posunuta.
23:14
Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci hostů, buly ve středním pásmu v polovině Canadiens.
22:48
Domácí na svého soupeře ve druhé třetině vlétli ve velkém stylu. Gólman Price musí řešit jednu situaci za druhou.
22:05
Eller vyhrál buly nad Stamkosem, i tak se domácí dostali k puku, vystřelili na branku, Price byl pozorný.
21:29
Blesky se dostaly do několika dobrých šancí, J.T. Brown a Anton Stralman nedokázali své střely umístit přesně.
20:28
Tyler Johnson střelou příklepem našel brankáře hostů, který kryje i tento pokus.
20:01
Po první třetině vedou domácí o jednu branku, prosadil se Nikita Kučerov, který tečoval před brankou střelu Ondřeje Paláta.
20:00
19:30
Hosté jsou v útočném pásmu, třetina se v klidu dohrává.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:52
18:35
Domácí hrají přesilovou hru špatně, málo se tlačí do předbrankového prostoru.
17:52
Montreal se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
17:37
Hostující brankář si připsal důležitý zákrok, stihl se přesunout od tyčky k tyčce.
17:00
Hrají se poslední tři minuty první třetiny, domácí v útočném pásmu kombinují, ke střele se nemohou dostat.
16:52
Vyloučen P.K Subban na dvě minuty za zdržování hry, vyhození nebo vystřelení kotouče mimo hřiště.
16:07
Střelecky aktivnější domácí hokejisté jsou odměněni vedoucí brankou, která je přibližuje postupu.
15:35
Domácí jdou do vedení. Krásnou teč předvedl NIKITA KUČEROV, který těsně před brankou změnil směr kotouče tak, že brankář Price nestihl reagovat. Asistence: Ondřej Palát
15:07
Gólman Bishop kryje, komerční přestávka.
15:00
Markov zlomil hokejku, když se napřahoval.
14:20
Domácí Stamkos ujel po křídle, jeho rána vystřelená ve velké rychlosti minula místo určení.
13:09
Tomáš Plekanec se dostal do dobré šance, těžil z práce Gallaghera. Ke gólu to nevedlo, a tak na něj stále čekáme.
12:37
Andrej Šustr se dobře položil do střely protihráče. Obětavý zákrok českého hráče.
11:54
P.K. Subban se dostal ke střele od modré, pro brankáře Bishopa celkem snadná práce.
11:12
Hodně opatrný hokej sledujeme, žádné bezhlavé útočení, nýbrž defenzivně pojatá hra ovlivňuje první třetinu.
10:37
Domácí Tyler Johnson se dostal ke střele zápěstím, Carey Price byl pozorný, a tak kotouč zastavil v jeho cestě za brankovou čáru.
10:13
Postavení mimo hru, komerční přestávka.
10:00
Polovina první třetiny je minulostí, viděli jsme celkem sedm střel, ovšem ani jedna nebyla nějak extra nebezpečná.
09:33
Hra je přerušena, kotouč vylétl ze hřiště. Buly před brankou domácího celku.
08:26
Max Pacioretty se proháčkoval před branku, dostal se ke střele s níž si brankář Ben Bishop poradil. Zajímavá možnost Montrealu.
07:42
Stamkos se dostal do dobré pozice, ale nebyl přesný. Následuje komerční přestávka.
06:37
Nikita Kučerov a jeho střela příklepem byla snadným soustem pro brankýáře Careyho Price, který si připsal jednoduchý zákrok.
05:41
Gólman Tampy kryje nahození od modré čáry, vhazování po jeho levé ruce.
05:10
Ani jeden celek nechce udělat chybu, hraje se o hodně, průběh utkání tomu odpovídá, a tak prim zastává obranná hra.
04:35
Sledujeme hodně opatrný zápas, dvě střely letěly na brankáře. Každý z nich zasáhl jednou.
03:57
Tomáš Plekanec vyhrál vhazování v útočném pásmu, jeho spoluhráče však o puk přišli poměrně rychle. Tampa jen nahodila do útočného pásma a šla střídat.
03:35
Victor Herman se dostal do dobré pozice, vybruslil si před branku, ovšem zařízení netrefil přesně.
03:05
Zakázané uvolnění hostů, buly v jejich obranném pásmu. Price tak musí být pozorný.
02:30
Canadiens musí hrát opravdu naplno, neboť jediná porážka je dělí od konce sezóny.
01:50
Montreal má opticky více ze hry, nicméně na branku ještě nevystřelil.
01:35
Stamkos sestřelil Jemelina, tvrdý hit oba hráči ustáli, a tak ve hře pokračují.
01:13
Dale Weise se dostal do zajímavé střelecké pozice, ze které ovšem branku minul.
00:50
Zakázané uvolnění Tampy vrací hru před brankáře Bishopa.
00:01
Domácí vyhráli první buly, dostali se do útočného pásma, a také vystřelili na branku. Tomáš Plekanec vybojoval kotouč,a tak otočil směr hry.
00:01
Utkání brzy začne.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Gallagher, Plekanec, Paccioretty – Wiese, Desharnais, Galchenyuk – Perenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Flynn, De La Rose.
Pokud Tampa dnes vyhraje, postoupí do dalšího kola play off, naopak Montrealu by sezóna skončila. Očekává se velmi vyrovnaný a dramatický hokej.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Tyler Johnson (8+4), druhé místo v produktivitě patří Stevenu Stamkosovi (2+7). Třetí je pak Nikita Kučerov (4+4).
Nejproduktivnějším hráčem hostů je obránce P.K. Subban, který v play-off odehrál 11 zápasů, v nich si připsal 8 kanadských bodů za gól a sedm asistencí. Druhý je Max Pacioretty, ten odehrál 10 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky a na dvě přihrál.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího klubového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.