NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Pittsburgh - 11. dubna 2019   01:30

Islanders
Islanders
01:40' Eberle (Lee, Pelech) • 15:46' B. Nelson (Eberle, D. Toews) • 52:35' Leddy (Filppula, Komarov) • 64:39' Jo. Bailey (Barzal)
4:3
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
05:42' Kessel  (Simon, Dumoulin) • 33:41' Malkin  (J. Schultz, Kessel) • 58:31' J. Schultz  (Letang, Malkin)

3. Nick Leddy (NYI) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 33-44; Zablokované střely: 17-13; Vhazování: 55%-45%; Hity: 42-43; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné minuty: 10-8.
Před úvodním zápasem série se hovořilo o tom, že by první zápas mohla rozhodnout fantastická atmosféra v Nassau Coliseum, a to se také potvrdilo. Islanders sice přišli o vítězství krátce před koncem normální hrací doby, prodloužení ale nakonec zvládli zásluhou Joshe Baileyho a Mathewa Barzala. Čech Dominik Simon sice bodoval, jenže Penguins prohrávají v sérii 1:0. Konečný výsledek. New York Islanders 4 Pittsburgh Penguins 3.
Rozhodčí ještě zkoumali video kvůli možnému postavení mimo hru, o to se ale nejednalo.
64:39'
Islanders právě vstřelili branku!
Mathew Barzal si z levé strany najel krásně do mezikruží, kde po zamícháním s pukem a prudké brzdě bekhendem orazítkoval levou tyč brány, k odraženému puku se ale dostal JOSH BAILEY a z ostrého úhlu ho poslal do prázdné brány – 4:3! Islanders těsně vítězí! Asistence: Mathew Barzal.
63:51'
Oba týmy zjednodušily hru a je jasné, že v prodloužení už bude každá malá chyba hodně, hodně drahá.
62:19'
Adam Pelech vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a kotouč byl na přední tyči brány hostí zablokován.
62:11'
Penguins se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
61:12'
Rozhodčí potvrdili své rozhodnutí a i kdyby ne, Penguins by si určitě vzali Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři, ale není třeba.
61:12'
Rozhodčí na ledě rozpažili a dali najevo, že se o gól nejedná, nyní už se ale delší dobu zkoumá video.
61:12'
Tom Kühnhackl se sice fantasticky prodral z levého kruhu před bránu a dotlačil puk do sítě, jenže společně s brankářem Matthew Murraym!
60:52'
Penguins mohli rozhodnout, jenže se jim to nepodařilo a Islanders ihned vyhodili puk na zakázané uvolnění.
60:01'
V této části sezóny už nás nečeká prodloužení 3 na 3, které by trvalo pět minut, ale běžných dvacet minut tak dlouho, dokud dříve nebo později nepadne gól.
60:01'
Začalo prodloužení.
Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 31-41; Zablokované střely: 16-13; Vhazování: 55%-45%; Hity: 39-41; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné minuty: 10-8.
Prodloužení začne přibližně v 4:35.
Justin Schultz dokázal odvrátit při hře bez brankáře úvodní porážku Penguins a v Nassau Coliseum budeme svědky prodloužení. Otázkou je, jak dlouho bude trvat. Skóre po třetí třetině velice zajímavého střetnutí a dramatu. New York Islanders 3 Pittsburgh Penguins 3.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:54'
Josh Bailey si najel na vzdálenější levé tyči na nahození z pravého křídla, jenže puk skvělou tečí usměrnil právě do ní! To mohl být konec!
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:31'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JUSTIN SCHULTZ napřáhl na vrcholu levého kruhu k nádherné bombě bez přípravy, která vymetla bližší horní roh domácí brány! Penguins vyrovnali v závěru zápasu při hře bez brankáře na 3:3! Asistence: Kris Letang a Jevgenij Malkin.
58:16'
Matthew Murray naskočil na střídačku a Penguins se snaží v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!
57:36'
Islanders ujeli do přečíslení dva na jednoho, které fantasticky rozbil vpádu obránce Marcus Pettersson.
57:19'
Nahození Penguins bylo tečováno směrem na bránu a Robin Lehner našel puk snadno ve své lapačce.
56:55'
Dnešní utkání sleduje 13917 diváků.
55:42'
Vyloučení Brock Nelson a Kris Letang jsou zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu. Skóre: 3-2.
55:24'
Nick Bjugstad vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a Robin Lehner puk vyrazil svým levým betonem mimo.
55:03'
Hra byla ihned po vhazování znovu přerušena, protože jednomu z týmů byla odpískána přihrávka rukou.
54:58'
Mathew Barzal mohl skórovat u levé tyče brány, jenže Matthew Murray vkleče skvěle zakročil. Komerční brejk.
53:42'
Brock Nelson byl vyloučen za sekání, zatímco Kris Letang za hrubost, a následuje komerční přestávka.
52:35'
NICK LEDDY se dostal k odraženému kotouči a od modré čáry napřáhl bez přípravy k parádní střele s příklepem, která se na cestě do sítě odrazila od levé tyče! Islanders potřetí vedou – 3:2! Asistence: Valtteri Filppula a Leo Komarov.
52:12'
Matthew Murray zasáhl proti střele od modré čáry a jeho spoluhráči poslali puk na další zakázané uvolnění.
51:50'
Adam Pelech na levém křídle neudržel útočnou modrou čáru a Jevgenij Malkin vyhodil puk na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před bránu Matthewa Murrayho.
50:34'
Marcus Pettersson vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Robin Lehner jeho střelu vyrazil vestoje levým betonem. Vyloučený Anders Lee je zpět.
49:36'
Patric Hörnqvist vystřelil z vrcholu pravého kruhu a jeho střela zamířila těsně nad bránu Robina Lehnera.
49:03'
Robin Lehner dobře zasáhl proti střele z mezikruží a Islanders se podařilo kotouč podél střídaček vyhodit.
48:34'
Erik Gudbranson byl za vlastní bránou podražen Andersem Leem, který ho na vlastních kolenou trefil zezadu levým kolenem poté, co ztratil stabilitu.
48:02'
Jared McCann nepřesně rozehrál a proti Penguins se pískalo další zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
47:29'
Penguins se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hráčům hostů se pískalo zakázané uvolnění.
47:02'
Robin Lehner podržel nahození Penguins v lapačce a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
46:28'
Phil Kessel na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy a jeho rána mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ji ale pravým betonem vykopl mimo! Další spolehlivý zákrok.
45:51'
Brian Dumoulin na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul bližší horní roh brány.
45:00'
Tom Kühnhackl vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Erik Gudbranson přizvedl puk do ochranné sítě.
44:22'
Cal Clutterbuck si v pravém kruhu najel na nahození Adama Pelecha přes celou šířku levé plochy a tečí se snažil kotouč usměrnit do brány, jenže trefil hruď Matthewa Murrayho!
43:59'
Kris Letang na pravém křídle vypálil od modré čáry a kotouč zamířil do lapačky brankáře Robina Lehnera.
43:24'
Penguins se nyní několikrát ubránili a obrovskou zásluhu na tom má zkušený obránce Justin Schultz.
42:44'
Jordan Eberle hodně dlouho operoval s pukem v útočném pásmu Penguins, ke střele se ale nedostal.
41:30'
Olli Määttä vystřelil na levém křídle od modré čáry a Patric Hörnqvist tečoval kotouč nad domácí bránu.
40:38'
Casey Cizikas vypálil velice nebezpečně z pravého křídla, Matthew Murray ale zůstal v bráně Pens nepřekonán.
40:01'
Islanders a Penguins mají dvacet minut na to, aby se vyhnuly prodloužení. Skóre duelu je vyrovnané 2:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-30; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 54%-46%; Hity: 26-33; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné minuty: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:38.
Jevgenij Malkin v polovině utkání vyrovnal skóre a v závěru druhé třetiny se poté brána Islanders otřásala v základech, ruský útočník se ovšem podruhé v zápase prosadit ani nadvakrát nedokázal, zatímco Phil Kessel orazítkoval tyč. Skóre po druhé třetině parádního utkání. New York Islanders 2 Pittsburgh Penguins 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:38'
Jevgenij Malkin si najel před domácí bránu na nádhernou zadovku od Jareda McCanna, z blízkosti ale Robina Lehnera nepřekonal! Brankář Islanders tentokrát senzačně zasáhl v rozštěpu vyrážečkou a připsal si další fantastický zákrok!
38:00'
Adam Pelech tvrdě vypálil z vrcholu mezikruží a Matthew Murray vyrazil puk vyrážečkou do rohu.
35:47'
Phil Kessel vzápětí vystřelil z pravého kruhu a jeho střela orazítkovala brankovou konstrukci!
35:42'
Nick Bjugstad se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Robin Lehner předvedl úchvatný rozštěp a lapačkou ukradl útočníkovi Pens gól!
34:56'
Penguins na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Robin Lehner na přední tyči puk vkleče vyrazil mimo.
34:28'
Robin Lehner ukryl nahození Penguins z levého kruhu ve výstroji a prostor dostává komerční přestávka.
33:41'
JEVGENIJ MALKIN na vrcholu pravého kruhu zamíchal s pukem, který se po jeho střele od Adama Pelecha odrazil do vzdálenějšího levého horního rohu domácí brány! Nešťastná teč, jejíž zásluhou Penguins vyrovnali v přesilové hře na 2:2. Asistence: Justin Schultz a Phil Kessel.
32:30'
Ryan Pulock byl vyloučen na dvě minuty ze hry za nedovolené bránění a Pens si zahrají další přesilovku.
32:22'
Islanders chtěli vystřelit na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Justin Schultz jim to neumožnil.
31:01'
Adam Pelech se v mezikruží do zakončení nedostal a puk poté doklouzal pod lapačku Matthewa Murrayho.
30:43'
Jevgenij Malkin a Scott Mayfield byli za potyčku za bránou shodně vyloučeni na dvě minuty ze hry.
30:43'
Robin Lehner zachytil nahození Penguins od modré čáry v lapačce a následuje krátká komerční přestávka.
30:32'
Vyloučený Leo Komarov je zpět na ledě a hokejisté Pittsburghu opět hrají v plném počtu. Přesilovka pryč.
30:03'
Marcus Pettersson se snažil natřikrát prosadit u levé tyče brány, Robina Lehnera ale nepřekonal!
29:20'
Sidney Crosby vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Adam Pelech přizvedl jeho střelu do ochranné sítě.
29:07'
Phil Kessel byl zřejmě hráčem, který vystřelil na bodu pravého kruhu, Robin Lehner ale kotouč vyrazil.
28:32'
Leo Komarov byl vyloučen za držení a Penguins si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru v zápase.
27:49'
Phil Kessel naskočil na led a o šest sekund později mohl skórovat Jake Guentzel, Robin Lehner ale proti jeho střele z pravého kruhu zakročil pravým betonem.
27:15'
Konečně se Penguins podařilo vyhodit a Robin Lehner se vydal za bránu, aby pomohl spoluhráčům rozehrát.
27:00'
Matthew Murray si v rychlém sledu připsal další dva zákroky a nahození z levé strany poté snadno zachytil.
26:28'
Jordan Eberle vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Matthew Murray kotouč vykopl levým betonem.
25:43'
Phil Kessel byl vyloučen za podražení a Islanders mají příležitost navýšit své těsné jednobrankové vedení.
25:29'
Islanders na levém křídle vypálili od modré čáry a jejich střela byla těsně před bránou Penguins zablokována.
25:23'
Fanoušci Islanders ženou svůj tým směrem kupředu, zatímco Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.
24:31'
Patric Hörnqvist se dostal v mezikruží k táhlé střele zápěstím, Robina Lehnera ale mezi betony nepřekonal.
23:54'
Brian Dumoulin krásně vystřelil na vrcholu levého kruhu a Robin Lehner měl co dělat, aby kotouč mířící pod horní tyč lapačkou vytáhl reflexivně mimo! Fantastický zákrok brankáře.
23:11'
Cal Clutterbuck na pravém křídle vystřelil od hrazení a Matthew Murray opět dokázal kotouč zachytit a skrýt.
22:29'
Islanders nahodili puk od střídaček na bránu Penguins, kde ho Matthew Murray vkleče zmrazil ve svém náručí.
22:07'
Josh Bailey se snažil protáhnout podél hrazení na levém křídle, jenže byl na něj rychle přišpendlen a puk ztratil.
21:35'
Oba týmy bojovaly o puk v neutrální zóně, ze které vzápětí vyletěl někam mezi střídačky. Další přerušení.
20:51'
Nick Leddy vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela se zřejmě jemně otřela o pravou tyč brány Penguins.
20:39'
Penguins nepřesně rozehráli podél střídaček a prudká přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Přerušení.
20:01'
Sidney Crosby vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, do které Islanders vstupují s těsným vedením 2:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-17; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 58%-42%; Hity: 17-14; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:40.
Islanders po 27 sekundách otevřeli skóre, jenže gól nebyl uznán kvůli postavení mimo hru. Krátce na to ovšem udeřil Jordan Eberle, na jehož gól sice dokázal odpovědět Phil Kessel, jenže Islanders si vzali zpět ztracené vedení zásluhou Brocka Nelsona. Po první třetině. New York Islanders 2 Pittsburgh Penguins 1.
20:00'
19:19'
Justin Schultz vystřelil ze stejného místa a Robin Lehner tentokrát na přední tyči podržel puk v náručí.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:59'
Bryan Rust vystřelil v pravém kruhu a Robin Lehner jeho střelu vytáhl s pomocí hole do ochranné sítě.
18:21'
Brock Nelson se snažil dostat ke střele mezi kruhy pro vhazování, skvěle to ale přečetl Dominik Simon.
17:16'
Mathew Barzal ukradl na levém křídle puk Krisovi Letangovi a krásnou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Matthew Murray ale vytáhl parádní semafor!
15:46'
Jordan Eberle v levém kruhu krásně zamíchal s pukem a bekhendovou přihrávkou našel před bránou BROCKA NELSONA, který z blízkosti zamířil nad levým betonem přesouvajícího se Mathewa Murrayho k pravé tyči! Islanders využili přesilovou hru a podruhé doma vedou. Je to 2:1. Asistence: Jordan Eberle a Devon Toews.
15:21'
Casey Cizikas byl za bránou Penguins jasně podražen Marcusem Petterssonem, který dostal dvě minuty.
14:48'
Islanders dokázali Penguins sevřít v jejich obranném pásmu na delší dobu, puku se ale zmocnil za bránou Justin Schultz a vyhození Bryana Rusta skončilo mimo.
14:03'
Mathew Murray zmrazil nahození Islanders z pravého kruhu pod lapačkou a následuje komerční přestávka.
13:21'
Islanders v rychlém sledu vypálili z pravého a poté levého kruhu, Mathew Murray ale obě střely vyrazil.
13:09'
Zach Aston-Reese se ocitl před bránou ve slibné šanci, u levé tyče ale Robina Lehnera nedokázal překonat.
11:50'
Casey Cizikas vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jeho tečovaná střela minula vzdálenější roh.
11:22'
Olli Määttä chtěl na levém křídle vystřelit na vrcholu kruhu pro vhazování, Islanders mu to ale neumožnili.
10:53'
Penguins vystřelili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich tečovaná střela minula přední tyč.
10:45'
Nahození Nicka Bjugstada bylo přizvednuto do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
10:06'
Kris Letang si na vrcholu mezikruží skvěle pokryl puk bekhendem a na vrcholu levého kruhu pro vhazování poté napřáhl k prudké střele zápěstím, která mířila do předního horního rohu brány, Robin Lehner ji ale svou vyrážečkou úspěšně vyrazil do rohu ledové plochy.
09:09'
Bryan Rust na pravém křídle vystřelil z nulového úhlu, Robin Lehner ale na přední tyči zasáhl levým betonem.
08:35'
Penguins z levého křídla nahodili puk před bránu, kde ho Robin Lehner snadno lapil do lapačky. Přerušení.
07:37'
Jordan Eberle vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a Mathew Murray na přední tyči vyrazil puk hrudí.
07:09'
V dnešním utkání sice nastupuje pouze jedna česká stopa, v obrovské konkurenci hvězd už ale dokázala bodovat, když připsala asistenci u gólu Phila Kessela.
07:09'
Jake Guentzel rychle objel bránu a u pravé tyče chtěl puk zasunout do sítě, jenže kotouč mu sjel z čepele hole a brána Islanders navíc byla posunuta. Přestávka.
05:42'
PHIL KESSEL na vrcholu mezikruží zamíchal s pukem a skrytou střelou zápěstím překonal Robina Lehnera mezi betony! Penguins našli bleskovou odpověď a New Yorku je rázem ticho. Asistence: Dominik Simon a Brian Dumoulin.
04:35'
Adam Pelech na levém křídle vypálil s příklepem a jeho rána od modré čáry minula vzdálenější pravou tyč.
03:34'
Jevgenij Malkin z levého křídla a ostrého úhlu nahodil puk před bránu a na vzdálenější pravé tyči puk srážel do brány Patric Hörnqvist, Robin Lehner ale fantasticky zasáhl levým betonem!
02:17'
Marcus Pettersson vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho tečovaná střela minula domácí bránu.
01:40'
JORDAN EBERLE si před bránou Pens zpracoval tečované nahození z levého křídla a u pravé tyče puk mezi betony klečícího Mattthewa Murrayho zasunul do sítě – 1:0! Tentokrát bude gól určitě platit. Asistence: Anders Lee a Adam Pelech.
00:33'
Rozhodčí už zkoumají video hodně dlouho, na druhou stranu, ale musí rozhodnout správně. Není to snadné.
00:31'
Islanders právě vstřelili branku, která neplatí!
TOM KÜHNHACKL je bývalým hráčem Penguins, v úvodu zápasu si ale nebral servítky, když mezi dvěma protihráči pronikl do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, kterou vymetl nad lapačkou Matthewa Murrayho vzdálenější pravý horní roh brány! Gól ale neplatí kvůli ofsajdu!
00:01'
Casey Cizikas vyhrál úvodní vhazování zápasu a dlouhá jízda obou týmů za Stanley Cupem právě začala.
00:01'
Penguins připluli do New Yorku, aby v úvodním zápase playoff vyzvali Islanders, kteří doma otevírají sérii NHL Playoffs proti diviznímu rivalovi poprvé od roku 1988.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), Barzal, Eberle – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Kühnhackl – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – Guentzel, Crosby (C), Rust – McCann, Malkin (A), Hörnqvist – Simon, Bjugstad, Kessel – Aston-Reese, Cullen, G. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Francois StLauren. Čároví: Derek Amell, Andrew Smith.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh se účastní playoff potřinácté za sebou, což je nejdelší současná série v NHL a rekord organizace Penguins. Svěřenci Mikea Sullivana zahájí playoff NHL během posledních 13 let teprve potřetí venku a proti New Yorku Islanders se představí v Nassau Coliseum, kde je čeká určitě elektrická atmosféra. Ačkoliv je hala poměrně málá, o to více zvyšuje hlasitost fanoušků. Každý, kdo si vzpomíná na rok 2013 a první kolo série mezi oběma týmy, dosvědčí, že tribuny doslova vibrují.
NEW YORK ISLANDERS

Série mezi New Yorkem Islanders a Pittsburghem bude soubojem dvou odlišných herních stylů. Skvělá obrana Islanders bude podrobena ostrému testu v podobě silné ofenzivy Penguins. Hlavní trenér Barry Trotz vštípil svému týmu defenzivní styl hry a velmi dobře ví, co dělá, vždyť loni vyhrál Stanley Cup s Washingtonem a letos dovedl Islanders k druhému místu v Metropolitní divizi, přičemž za jeho bývalým týmem zaostali o jediný bod, zatímco Penguins na ně naopak ztratili tři body.
Po dvaaosmdesáti zápasech základní části NHL, osmi přípravných utkáních a třech týdnech tréninkového kempu je to tu, začíná Stanley Cup Playoffs. New York Islanders narazí v prvním kole na Pittsburgh, který v úvodním zápase přivítá v Nassau Coliseum. Oba týmy se proti sobě postaví v playoff popáté poté, co se střetly v letech 1975, 1982, 1993 a naposled 2013.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.