NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Vegas - 13. dubna 2019   04:30

San Jose
San Jose
16:59' Couture (Pavelski, M. Karlsson) • 17:38' Hertl (M. Karlsson, Couture) • 19:09' J. Thornton (Dillon, E. Kane)
3:5
(3:3, 0:1, 0:1)
Stav série: (1:1)
Vegas
Vegas
00:58' Eakin  (Pacioretty) • 04:37' C. Miller   • 06:21' Pacioretty  (Stastny) • 21:31' Mark Stone  (Stastny, Theodore) • 47:35' W. Karlsson  (R. Smith, Tuch)
San Jose
M. Jones (7. Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson (C), Dillon (A), Braun, J. Ryan – Pavelski, Couture, Meier – Nyquist, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.
Lee, Sutherland – Miller, Gibbons
SAP Center, San Jose
17 562 diváků
Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Theodore, Engelland, Schmidt, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare, Reaves.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého dne se s Vámi loučím. Brzy na shledanou u dalších přenosů.
3. Paul Stastny (Vegas) 0+2
Máme za sebou dramatický zápas, který nakonec ovládlo Vegas a vyrovnalo sérii. Krátce po začátku utkání to vypadalo s Sharks bledě, když prohrávali 0:3, ale díky skvělému závěru prvního dějství se jim podařilo vyrovnat a dostat zpět do zápasu. Ve druhé části vstřelili jediný gól Vegas po kontroverzně nařízené přesilové hře. Poslední dvacetiminutovka přinesla vyrovnaný hokej, když se v oslabení prosadil William Karlsson a přisoudil výhru hostům. Sharks dnes zlomily vaz právě přesilové hry, ve kterých inkasovali 2 branky. Série se tak stěhuje do Vegas za vyrovnaného stavu 1:1.
Střely po třetí třetině: Domácí – 37, Hosté – 23.
Kane po vypršení času trefil Stonea a na ledě vznikla bitka několika hráčů.
59:51'
Burns vypálil z jedničky od modré,ale jeho střela minula branku.
59:39'
Další vyhození v podání Vegas končí zakázaným uvolněním.
59:13'
Pacioretty našel na druhé tyči volného spoluhráče,ale trestuhodně netrefil odkrytou branku.
58:30'
Kotouč znovu ve středním pásmu, Sharks se nedaří usadit ve třetině a vytvořit si souvislejší tlak.
58:15'
Nate Schmidt zkoušel trefil branku přes celé hřiště a máme tu icing.
58:05'
Stone vyhazuje touš do středního pásma,
57:50'
Fleury si připisuje další zákrok, tentokrát po střele od mantinelu.
57:34'
Pokus Erika Karlssona míjí branku. Domácí hráči již působí dost odevzdaným dojmem.
57:01'
Burns z jedničky trefuje prvního hráče a Vegas vyhazují.
56:50'
Dell je na střídačce!
56:35'
Oddechový čas pro domácí.
56:35'
Logan Couture vypálil z jedničky od mantinelu, Fleury jeho přízemní pokus podržel a nedovolil domácím dorážet.
56:23'
Kotouč se po nepřesné střele odrazil od zadního mantinelu před branku, ale domácí hráči toho nedokázali využít.
56:05'
Vegas vyhráli buly a vyhazují kotouč.
55:46'
Sharks mají k dispozici další přesilovku a ideální příležitost ke snížení náskoku!
55:46'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., nedovolené bránění).
54:20'
Joe Thornton vypálil z kruhu pro vhazování, jeho pokus Fleury vyrazil před sebe,ale tam kotouč sebrala obrana hostů.
54:00'
William Karlsson napálil volné kotouč ve třetině soupeře vší silou na branku, Dell byl dobře vystoupený nad brankovištěm a bez problému zasáhl. Následuje komerční přestávka.
53:19'
Tomáš Nosek se pěknou stahovačkou dostal za obránce,ale zároveň se tím dostal i do velkého úhlu, jeho následné zakončení backhandem tak nedělalo Dellovi problémy.
52:59'
Sharks už kombinovali ve třetině Vegas,ale kotouč se dostal do středního pásma a San Jose musí vyklidit třetinu.
52:05'
Gustav Nyquist zastavil s kotoučem a nechal přejet obránce, první část vyšla domácímu hráči skvěle, ale následná střela byla hodně nepovedená.
51:40'
Erik Karlsson vypálil svou pověstnou dělovku od modré,ale kotouč neprošel skrz houštinu těl na branku.
50:59'
Na druhé straně se do šance dostával Logan Couture,ale jeho pokus Fleury vyrazil.
50:30'
Jon Merrill vypálil ihned po buly, jeho střela těsně před brankářem změnila směr a netrefila branku.
50:09'
San Jose se nedá upřít snaha vyrovnat, ale Fleury je dnes opravdu výborný. Aktuálně domácí vedou na střely 31:20!
49:40'
Domácí mají touš ve své moci, ale nepřesná nahrávka ve středním pásmu ho darovala protihráčům.
49:05'
Kotouč je za brankou Della, kde o něj bojují hráči Vegas.
48:20'
Na druhé straně se do obrovské šance dostali domácí,ale Fleury se stihl včas přesunou a zachytit kotouč!
47:35'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Hosté přidávají druhou branku v oslabení v dnešním zápase! Smith vyslal WILLIAMA KARLSSONA do samostatného úniku, který zakončil kličkou do backhandu a překonal bezmocného Della.
Asistence: Reilly Smith, Alex Tuch.
47:10'
Vegas znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry.
46:42'
Hra je přerušena, pro offside.
46:20'
Logan Couture se dostal ke kotouči na středu, puk si potáhla následně vypálil zápěstím, kotouč trefil Fleuryho do ramene!
45:52'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., sekání).
44:30'
Timo Meier se krásnou kličkou dostal za obránce, snažil se zakončit po Forsbergovsku,ale Fleury zasáhl hokejkou.
43:40'
Justin Braun zavezl kotouč a od mantinelu vpálil Kevin Labanc, jeho střela nedělala Fleurymu vrásky.
42:30'
Timo Meier vypálil po pěkné kombinaci ze středu, jeho přízemní ránu Fleury kryje a zastavuje hru.
42:05'
Marc-Andre Fleury dobře vystoupil z brankoviště a pomohl s rozehrávkou.
41:30'
Reilly Smith schytal obrovský hit v rohu,ale už je zpátky na bruslích.
40:50'
Nepovedený přechod do útoku v podání Vegas, rozhodčí zastavuje hru pro offside.
40:10'
Fanoušci vycítili, že domácí budou potřebovat podporu a v hale je úžasná atmosféra.
40:01'
Úvodní buly pro domácí Sharks.
40:01'
A je tu konec druhé třetiny. Prostřední dějství přineslo pouze jeden gól, ale o to zajímavější byl. Puk do branky dostali nejprve domácí, ale rozhodčí místo gólu poslal Logana Couturea na trestnou lavici, za nedovolené bránění brankáři a v této přesilové hře se prosadil Mark Stone, který vrátil vedení na stranu Vegas. Zbytek třetiny byla hra spíše vyrovnaná, Fleury i Dell si připsali několik důležitých zákroků a Sharks tak budou vstupovat do třetí třetiny s jednogólovým mankem.
Střely po druhé třetině: Domácí – 22, Hosté – 19.
Třetí třetina začne přibližně v 6:35.
40:00'
39:24'
Hertl se snažil kličkou dostat za obránce, ale nakonec o kotouč přišel.
39:02'
Max Pacioretty se znovu dostal do přečíslení 2 na 1, které vyřešil střelou na druhou tyč, Dell švihl lapačkou a zasáhl! Důležitý zákrok domácího brankáře!
38:40'
Stone je zpátky na ledě, Vegas počítá další úspěšné oslabení.
38:05'
Kane vypálil od mantinelu, jeho pokus přizvedl jeden hráčů nad branku.
37:40'
Sharks kombinují ve třetině,ale William Karlsson výborně zapracoval a dostal touš do středního pásma.
37:25'
Touš je znovu za brankou Della.
36:50'
Joe Pavelski se dostal do šance, když vypálil ze středu,ale Marc-Andre Fleury se roztáhl v brankovišti a kotouč vyrazil.
36:30'
Vegas ihned po buly odpalují kotouč a šetří vteřinky.
36:10'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
35:59'
Kevin Labanc nezpracoval dlouhou nahrávku a u kotouče jsou znovu hosté.
35:16'
Slibně se vyvíjející šanci hostů zastavuje čárový rozhodčí pro offside!
34:32'
Kane se dostal ke střele z ideální pozice ze středu,ale nezamířil přesně.
33:59'
Nepřesná rozehrávka domácích a máme tu icing.
33:20'
Hosté se dostávali do přečíslení 3 na 2, ale domácí obránce útočníka výborně vybruslil do rohu a z šance nic nebylo.
32:50'
Hertl se krásnou otočkou vyhnul protihráči a založil útok Sharks.
32:05'
Max Pacioretty se dostal do přečíslení 2 na 1, které vyřešil nepřesnou střelou nad branku Della!
31:49'
Dělovka od modré Fleuryho dost zaskočila,ale nakonec se mu podařilo zasáhnout.
31:20'
Joakim Ryan byl nepříjemně dohrán u mantinelu, na ledě se začíná přiostřovat.
30:40'
Vegas jsou v posledních chvílích aktivnějším týmem a vytváří si více šancí než domácí.
30:05'
Kevin Labanc teď schytal ostrý hit,ale vše v rámci pravidel.
29:50'
Krásná sehrávka na střed, kde byl volný Jonathan Marchessault, jeho střelu Dell chytá!
29:26'
Eakin vypálil od pravého hrazení,ale jeho pokus obětavé zblokoval obránce.
28:50'
Vegas ustáli další oslabení-
28:20'
Touš je ve středním pásmu a počítáme poslední vteřinky přesilové hry.
27:50'
Logan Couture hledal střílenou nahrávkou na druhé straně postaveného Pavelskiho,ale k němu se kotouč nedostal
27:20'
Střelu od pravého mantinelu Fleury neviděl a zasáhl spíše reflexivně.
26:52'
Sharks zavezli kotouč,ale nepřesná nahrávka umožnila Noskovi ho znovu vyvézt.
26:35'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Tuch – 2 min., hákování).
25:10'
Hra je teď hodně rozházená, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší tlak.
22:59'
Knights napadají rozehrávkou soupeře a domácí mají problémy s rozehrávkou.
22:40'
Halou se ozývá bučení, díky neuznanému gólu Sharks.
21:31'
Hosté využívají přesilovou hru dostávají se do vedení! Shea Theodore vypálil od modré, jeho pokus brankář vyrazil před sebe a tam kotouč nejrychleji našel MARK STONE, který vrací vedení Knights.
Asistence: Paul Stastny a Shea Theodore.
21:01'
Knights sice vyhráli buly,ale kotouč už je u Fleuryho.
20:51'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Logan Couture – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Domácí vstřelili branku,ale rozhodčí gól neuznávají a místo toho posílací Logana Couturea na 2 minuty na trestnou za nedovolené bránění brankáři.
20:01'
Úvodní buly pro hostující tým.
20:01'
Máme za sebou neuvěřitelnou první třetinu! Nejprve se radovali hosté, když se prosadil Eakin, následně v oslabení Miller a o chvilku později Pacioretty. Domácí vystřídali brankáře a byli zralí na ručník. Ale závěr třetiny patřil jednoznačně San Jose, které se díky zásahům Coutura, Karlsson a Thortona vrátilo do zápasu ve velkém stylu! Sharks potřebovali k vyrovnání něco málo přes 2 minuty a do druhé třetiny budou vstupovat s obrovskou psychickou výhodou!
Střely po první třetině: Domácí – 12, Hosté – 10.
Druhá třetina začne přibližně v 05:40.
20:00'
19:09'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelný comeback v podání Sharks! Kane vybojoval kotouč ve třetině, našel na modré volného Dillona, který posunul na JOE THORNTONA, který lehkou tečí usměrnil puk do branky!. Máme srovnáno!
Asistence: Brenden Dillon a Evander Kane.
17:38'
A je tu další branka! Domácí se konečně probudili a začínají hrát! Couture naservíroval kotouč Karlssonovi, který od modré vypálil. Jeho pokus těsně před Fleurym tečoval TOMÁŠ HERTL, který rozjásal domácí publikum.
Asistence: Erik Karlsson, Logan Couture.
16:59'
Domácí se konečně prosazují po krásné hokejové akci a domácí hala bouří! Karlsson našel krásnou krosovkou rozjetého Pavelskiho, který další krosovkou vyšachoval obránce a vybídl ke skórování LOGANA COUTURA.
Asistence: Joe Pavelski a Melker Karlsson.
16:27'
Nosek zavezl kotouč do třetiny,ale kousek za modrou dostal čistý hit a prolétl se.
16:05'
Miller zbytečně dohrál souboj u mantinelu a síly na ledě se vyrovnají.
16:05'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., krosček).
15:40'
Kevin Labanc se zpět na hřišti a vyhazuje odražený kotouč přes všechny čáry!
15:12'
Kotouč u Fleuryho, výborná práce domácího hráče.
15:03'
Hostující tým tedy dostane také výhodu přesilové hry 5 na 3, která bude trvat 23 vteřin.
15:03'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
14:40'
Pacioretty nenahrál přesně a kotouč je ve středním pásmu.
14:27'
William Karlsson se krásnou stahovačkou dostal za obránce a backhandem se snažil dostat kotouč do odkryté branky,ale jeho pokus vyrazil jeden z obránců!
14:00'
Jonathan Marchessault vypálil z jedničky, jeho pokus minul branku a domácí vyhazují kotouč pryč.
13:40'
Přesilovková sestava má možnost ukázat se i na druhé straně.
13:25'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., vražení na hrazení).
13:05'
Krásná sehrávka na střed na volného Hetla, jeho přizemní pokus Fleury neuvěřitelně vykopl,ale pak měl spíše štěstí, že nikdo z hráčů nezvedl puk do odkryté branky!
12:50'
Domácí kombinují ve třetině.
12:30'
Kotouč ve středním pásmu a Knights stihli částečně vystřídat.
11:53'
Sharks jsou zpátky ve třetině s pukem. Hertl se snažil dorážek v předbrankovém prostoru, ale Fleury si touš našel.
11:30'
Hosté vyhráli buly a ihned odpálil kotouč.
11:19'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., držení).
10:59'
Domácí mají ponechanou výhodu a zvyšují tlak ve třetině soupeře.
10:30'
Nepovedená rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
09:57'
Knights se po delší době usadili ve třetině soupeře, ale mají kotouč pouze na mantinelu. Vážnější akci si nevytvořili.
09:08'
Nepovedený vstup do útočného pásma končí offsidem.
08:50'
Braun se znovu dostal ke střele od modré, jeho pokus netrefil branku a oba hříšníci jsou zpátky na ledě.
08:20'
Sharks jsou častěji na kotouči, ale Vegas dobře brání vlastní třetinu.
07:32'
Hra 4 na 4 zatím vyhovuje spíše domácím, nyní se ke střele dostal Braun, ale jeho pokus mířil do středu branky.
06:39'
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Aaron Dell.
06:39'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hrubost).
06:21'
Tak to je neuvěřitelné. Vegas přidávají další branku a odskakují Sharks! MAX PACIORETTY dostal kotouč těsně před útočnou modrou, po mantinelu ho zavezl a od kruhu pro vhazování vypálil zápěstím přesně do vzdálenější šibenice.
Asistence: Paul Stastny.
05:27'
Sharks teď byli opravdu blízko první brance! Po zákroku se Fleury ocitl mimo brankoviště a volný kotouč posílal do branky Gustav Nyquist,ale jeho pokus chytil Deryk Engelland a následně si našel kotouč Fleury!
04:37'
Tak to je neuvěřitelné! Sharks nevyužili dlouhou přesilovou hru 5 na 3 a COLIN MILLER, který se vracel z trestné lavice ukradl kotouč ve vlastní třetině, dostal se do přečíslení 2 na 1, které vyřešil přesnou střelou pod vyrážečku!
Bez asistence.
04:21'
Burn vypálil od modré, Fleury s problémy zasáhl vyrážečkou.
04:04'
Krosová nahrávka na Pavelskiho skončila v ochranné síti a hostující trojice si může znovu odpočinout.
03:52'
Brent Burns vypálil od modré, ale Fleury neměl zakrytý výhled a kotouč lapil.
03:40'
Sharks vyhráli buly a kombinují.
03:27'
Deryk Engelland vyhodil kotouč mimo hrací plochu a Sharks budou mít minutu výhodu 2 mužů na ledě!
03:27'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
02:27'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., sekání).
00:58'
Tak to je parádní vstup do zápasu v podání Golden Knights! Pacioretty se dostal ke střele, kterou Jones vyrazil před sebe, hostující hráč se za brankou znovu dostal ke kotouči a přesnou nahrávkou našel na středu stojícího CODY EAKINA, který vymetl šibenici.
Asistence: Max Pacioretty.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson (C), Dillon (A), Braun, J. Ryan – Pavelski, Couture, Meier – Nyquist, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Theodore, Engelland, Schmidt, Holden, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Lee, Sutherland – Miller, Gibbons.

1. zápas série – 1:0

Žralokům vstup do play-off vyšel velmi dobře. V SAP centru si vyšlápli v prvním duelu na Rytíře z Vegasu, které porazili 5:2. Základ výhře dali ve druhé třetině, po které měli náskok 4:1. Rytíři však snížili na rozdíl dvou branek a ještě žili. V devětapadesáté minutě však zhasly všechny jejich naděje, když střelou do prázdné branky pojistil náskok San Jose Tomáš Hertl a mohl s týmem slavit první bod série. Dnes je na programu druhý duel a v něm se hosté pokusí srovnat na 1:1. Uvidíme další velmi zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.
Vegas Golden Knights

Loňský nováček z Vegas Golden Knights, jenž si nevedl vůbec špatně a nakonec postoupil až do finále Stanley Cupu, navázal na výkony i v letošní sezóně a podruhé tak postoupili do vyřazovacích bojů. Ve stejné konferenci jako Žraloci tak Rytíři skončili na sedmé pozici a budou spolu svádět bitvy ve velmi zajímavé sérii. Hráči Vegas nasbírali třiadevadesát bodů za třiačtyřicet výher a devětatřicetkrát odešli z ledu jako poražený tým. Takže ve Vegas mohou být určitě spokojeni s průběhem své druhé sezóny v NHL. A rádi by opět došli co nejdále.

Nejproduktivnější hráči ZČ

Mark Stone – 73 bodů (33+40)
Jonathan Marchessault – 59 bodů (25+34)
William Karlsson – 56 bodů (24+32)
San Jose Sharks

Žraloci ze San Jose, ač se jim závěr základní části příliš nevyvedl, nakonec o jeden bod před Nashvillem udrželi druhou pozici. Připsali si šestačtyřicet výher a shodným počtem skončily také jejich prohrané duely. Nasbírali 101 bodů a nyní už vyhlížejí boje ve vyřazovací části soutěže. S průběhem sezóny tak mohou být zřejmě spokojeni, ač v březnu to výsledkově žádná sláva nebyla. Dlouhou sérii výher vystřídala zase dlouhá série neúspěšných utkání. Trenér DeBoer však věří, že si své špatné výkony jeho svěřenci už vybrali a nyní už pilují formu. Rádi by prošli do dalšího kola play-off, stejně, jako tomu bylo loni.

Brent Burns – 83 bodů (16+67)
Tomáš Hertl – 74 bodů (35+39)
Logan Couture – 70 bodů (27+43)
Hezké časné sobotní ráno přeji všem příznivcům toho nejlepšího hokeje. Základní část NHL je už minulostí a na řadu nyní přichází vrchol, a sice boje o Stanleyův pohár. Prostřednictvím tohoto textového online přenosu se zaměříme na druhý čtvrtfinálový duel v Západní konferenci, a sice mezi týmy San Jose Sharks a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.