NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Colorado - 15. srpna 2020   21:00

Arizona
Arizona
06:29' Stepan (Keller, Hall) • 39:26' Richardson (Garland, Demers) • 58:40' Hall  • 59:55' Crouse (Söderberg, Demers)
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Stav série: (1:2)
Colorado
Colorado
33:12' Burakovsky  (Girard) • 59:03' Rantanen  (Makar, MacKinnon)
Arizona
Luxmore, Sutherland – Shewchyk, Gibbons
Rogers Place, Edmonton, AB
Colorado

Skončilo nám utkání mezi Arizonou a Coloradem. Dnes byli hokejisté Avalanche lepší, ovšem třetí vítězství v sérii neurvali. Naopak Arizona byla efektivnější a po výhře 4:2 snížila stav série na 1:2. Domácí se dostali do vedení v 7. minutě zásluhou trefy Dereka Stepana. K vyrovnání došlo pár minut po polovině základní hrací doby z hokejky André Burakovského. Arizona však těsně před koncem třetiny podruhé v utkání soupeři odskočila. Branku na 2:1 vstřelil po krásné Garlandově přihrávce Brad Richardson. Další branky padaly až v závěru klání. Nejprve se trefil do prázdné brány Taylor Hall, jenže vzápětí snížil Mikko Rantanen. Arizona tak pět vteřin před koncem vsítila ještě jeden gól do opuštěné klece, kterým se prezentoval Lawson Crouse. Coyotes dnes čelili velkému náporu, ale hlavně díky fantastickému výkonu brankáře Darcyho Kuempera vyhráli.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Doufám, že jste si třetí utkání této série užili a u toho následujícího se budu na vás opět těšit. Na počtenou!

Arizona právě vstřelila branku!
Arizona svým druhým gólem do prázdné brány pečetí vítězství. LAWSON CROUSE si dojel puk a zpoza brány hostů jej dopravil do kasy. Obránci Colorada už situaci dobruslit nestačili. 4:2. Asistence: Carl Söderberg a Jason Demers.
59:44'
Rána Nazema Kadriho ale přesná nebyla. Hosté se v souboji u mantinelu ale opět tlačí před bránu.
59:20'
MacKinnon zavezl puk do útočného pásma a Francouz je znovu na střídačce.
59:03'
Colorado to po snížení skóre ještě zkusí. Logicky si bere oddechový čas.
59:03'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak 57 sekund před koncem třetí třetiny je to znovu o gól. MIKKO RANTANEN si při střílené přihrávce do prostoru před brankovištěm zahrál dokonalý billiard, při kterém se puk hned od bruslí dvou bránících hráčů odrazil až do brány. Je možné, že kotouč ještě před bránou tečoval Landeskog. Uvidíme, komu tato trefa nakonec bude připsána. 3:2. Asistence: Cale Makar a Nathan MacKinnon.
58:40'
Nyní už ale je rozhodnuto a Arizona po dnešku sníží stav série na 1:2. Cale Makar ve středním pásmu chyboval, o kotouč jej obral TAYLOR HALL a právě bývalý útočník New Jersey už dokázal trefit prázdnou klec. 3:1. Bez asistence.
58:16'
Jeden z domácích hráčů jen těsně minul odkrytou bránu. Colorado už sebralo kotouč na své hole a vydává se dopředu.
57:50'
Arizona se ubránila vyhozením puku do útočného pásma. Až do brány se ale černá guma nedostala.
57:25'
Pavel Francouz už zůstává na střídačce. Colorado čeká vhazování v útočné třetině a poté už hra bez brankáře.
57:03'
Burakovsky v mezikruží našel Comphera, jehož pokus bekhendem Darcy Kuemper taktéž vyrazil.
56:32'
Obránci Colorada drží kotouč na červené čáře a přihrávají si. Ještě čekají na dostřídání svých útočných kolegů.
55:42'
Arizona se už dopředu moc nevydává. Primárně se snaží bránit velkému náporu hostujících hráčů.
55:10'
Chychrun bez větších potíží vyhodil puk po mantinelu do střední třetiny. Coloradu zbývá k vyrovnaní necelých pět minut.
54:15'
Mikko Rantanen zůstal nepokrytý u zadní tyče. Kotouč ale přes beton Darcyho Kuempera dostat nedokázal.
53:31'
Útočníci hostů ale vyrazili dopředu rychle jako lokomotivy. K zakončení se dostal Matt Nieto, proti jehož rychlé střele z levého kruhu musel Kuemper opět zasahovat.
53:16'
Domácím se daří kouskovat hru. Colorado se totiž hned dvakrát v krátké chvíli provinilo zakázaným uvolněním.
52:55'
Na opačné straně si na puk po delší době sáhl i Francouz. Arizona vybojovala útočnou třetinu.
52:25'
Kuemper zasáhl pravým betonem proti pokusu obránce Johnsona. Poté puk postrčil do rohu kluziště.
52:12'
Brankář Arizony alespoň pro tuto chvíli přerušil tlak Colorada. Kotouč totiž přikryl pod lapačkou a následovat bude komerční přestávka.
51:28'
A další zákrok Kuempera. Střelecká převaha Colorada je opravdu markantní. Momentální poměr počtu střel na bránu je 44 – 19 ve prospěch prohrávajících hostů.
51:06'
Darcy Kuemper měl plné ruce práce s vyražením střely Cale Makara od modré čáry.
50:26'
Colorado se už opět usadilo v pásmu soupeře a nyní se tam pokouší kombinovat.
49:57'
Rozehrávka se však hostům nepovedla. Budeme pokračovat vhazováním v pásmu Pavla Francouze, jelikož se pískal icing.
49:12'
MacKinnonova přihrávka před bránu rozhodně měla oči. Ekman-Larsson ale před svým brankovištěm skvěle zapracoval holí.
48:10'
Obránci Avalanche jsou dnes velice aktivní směrem dopředu. Tohle tvrzení teď potvrdil Zadorov, který se po pravé straně vydal na útočný výlet.
47:20'
Graves bekhendem našel Josta v mezikruží, jehož rychlou přízemní střelu Darcy Kuemper vyrazil pravým betonem.
46:42'
Makarova zblokovaná střela se odrazila k Rantanenovi, který střílel z otočky. Horní prostor brány ale o pár centimetrů přestřelil.
45:43'
Darcy Kuemper veškerý tlak Colorada přerušil dalším úspěšným zákrokem.
45:32'
Hosté rozjíždí v útočném pásmu kolotoč. Arizona určitě bude chtít co nejrychleji vystřídat a s tím také dovézt puk do bezpečí.
44:36'
Arizonští hráči dostali puk do střední třetiny. Také v této části hry se ale Colorado žene za vyrovnáním.
44:01'
Burakovsky našel Comphera, který ještě vylepšil střeleckou parketu Girardovi. Obránce Avalanche svatyni domácích těsně minul.
42:55'
Arizona sice zaútočila, ovšem o pár sekund později se ve velké možnosti ocitl Gabriel Landeskog. Hostující kapitán se natlačil před bránu, před kterou se snažil touš zvednout pod horní tyč. Darcy Kuemper se dokázal natáhnout na čáře a švédskému útočníkovi šanci vychytal.
42:06'
Niklas Hjalmarsson drží puk za svou bránou. Co nevidět zřejmě podnikne útočnou protiakci.
41:33'
Bellemare nedokázal zpoza brány najít hůl svého spoluhráče. Obránci Arizony zapracovali rychle a velmi dobře.
41:06'
Na druhé straně poprvé ve třetí třetině zasahoval Pavel Francouz. Český brankář použil lapačku a touto částí výstroje také hru přerušil.
40:33'
MacKinnon přenechal v útočném pásmu Makarovi, který u zadní tyče hledal Landeskoga. Přihrávka však úplně přesná nebyla.
40:01'
Arizona vede také po druhé třetině, ovšem Colorado je i nadále lepším týmem. Coyotes jsou dnes velice efektivní. Ve 34. minutě sice o vedení přišli, jenže 34 sekund před druhou sirénou vrátil klid na hokejky domácích Brad Richardson. Brankář Arizony Darcy Kuemper také ve druhé periodě několikrát čaroval a stále platí, že dnes je hlavní hvězdou večera.
Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 36
40:00'
39:26'
Arizona znovu odskakuje do vedení. Výborný přehled ve hře ukázal na pravé straně útočného pásma Conor Garland, jehož parádní pas našel hůl BRADA RICHARDSONA. Hráč s číslem 15 na zádech si kotouč zpracoval a následně vymetl horní růžek u bližší tyče. 2:1. Asistence: Conor Garland a Jason Demers.
38:55'
Christian Dvorak servíroval bekhendem přihrávku do prostoru mezi kruhy. Tam si však touš žádný z hráčů v černých dresech nenašel.
38:07'
Colorado se i nadále drží v tlaku. Arizona teď zažívá velmi těžké chvíle.
37:19'
Ryan Graves se po přihrávce Landeskoga ocitl úplně sám na levém kruhu. Kuemper z brány vybruslil a lapačkou zakročil.
36:36'
Matt Calvert nedokázal těsně před bránou domácích zasáhnout skákavý puk. Colorado tak v tuto chvíli nevystřelilo.
36:03'
Arizona nyní pořádně zatopila pod kotlem. Skvělou práci v defenzívě odvedl Erik Johnson, jenž zabránil průnikové přihrávce až do brankoviště.
35:21'
Rána Ekmana-Larssona byla zablokovaná. Colorado mohlo vyrazit do přečíslení, které však Valerij Ničuškin nevyřešil střeleckým pokusem.
34:36'
Darcy Kuemper byl opět v pohotovosti. Musel si poradit s pokusem Girarda od modré čáry.
34:17'
Colorado je očividně při chuti. Opět svého soupeře zatlačilo. Arizona se musela ubránit za cenu icingu.
33:12'
Hosté naprosto zaslouženě vyrovnávají. Zřejmě v poslední sekundě přesilovky se prosazuje ANDRÉ BURAKOVSKY střelou z pravého kruhu. Útočník třetí lajny Colorada vypálil zápěstím. K dosažení branky mu pomohla teč obránce Alexe Goligoského, jenž si nechtěným způsobem srazil černou gumu do sítě. 1:1. Asistence: Samuel Girard.
32:33'
MacKinnon našel v mezikruží hůl Kadriho, který puk tečoval a směřoval na bránu. Kotouč nakonec zapadl pár centimetrů vedle vzdálenější tyče.
32:12'
Arizona se osvobodila. Z přesilové hry hostů zbývá už jen minuta.
31:47'
Nathan MacKinnon střílel z první na levém kruhu. Darcy Kuemper se opět přesunul a kotouč lapil do lapačky.
31:22'
Derek Stepan vystihl souhru hostů na modré čáře. Jemnou tečí puk posunul do střední třetiny.
31:12'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., podrážení).
31:03'
30:26'
Kuemper si skvěle vybruslil proti Rantanenovi, jenž pálil z výhodné pozice. Brankář Arizony ale pokračuje ve svém fantastickém výkonu.
29:54'
Z podobné pozice to zkusil Gabriel Landeskog. Střela švédského kapitána Colorada ale byla přizvednuta nad horní tyč.
29:36'
Makar rychle přenesl hru na pravý kruh, kam si najel Nathan MacKinnon. Střela druhého jmenovaného ale nebyla ideálně umístěna, a proto měl Kuemper lehce jednodušší šanci zasáhnout.
29:03'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., podrážení).
28:03'
Pavel Francouz už byl skoro překonán. Dvorak přihrával kotouč do strany spoluhráči, který stál před prázdnou bránou. Girardova hůl ale na poslední možný okamžik zachránila Avalanche.
27:50'
Taylor Hall nezkrotil skákavou přihrávku, u které byl nakonec rychleji Erik Johnson, jenž si však při souboji u mantinelu o pár sekund později nepočínal zrovna nejlépe.
27:03'
Domácí předvedli rychlou souhru, která musela být zastavena Pavlem Francouzem. Český gólman se rychle přemístil a puk udržel pod svou výstrojí.
26:52'
Donskoiova rychlá střela po ledě z mezikruží zamířila těsně vedle bližší tyče. Arizona ale ihned poté získala puk a už míří dopředu.
26:02'
Mikko Rantanen si v rychlosti přehodil puk na bekhend, kterým zkusil štěstí. Kuemper byl také při tomto zásahu přesný.
25:33'
Ani další střela od modré čáry nepropadla až k Francouzovi. Posléze na pravém křídle ujel Derek Stepan, který ale našel pouze Francouzovu hruď. Zrovna v tento okamžik se navíc vrátil MacKinnon z trestné lavice.
24:52'
Arizona se dnes v přesilovkách spíše trápí. V početních výhodách se do šancí dostává obtížně.
24:16'
Kesselova střílená pobídka do předbrankového prostoru tečujícího hráče nenašla. Francouz zasahovat nemusel.
23:41'
Buly vyhráli hosté. Ryan Graves kotouč okamžitě vyhodil až ke Kuemperovi.
23:33'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min hákování.).
23:06'
Burakovsky šikovně přenechal puk Jostovi, jenž se z pravé strany vřítil ke střele. Jeho pokus směřoval na lapačku, ovšem také zde byl Darcy Kumper dokonale připraven.
22:26'
Arizona setrvala v útočné třetině a pořádně zatlačila na svého soupeře. Celá akce skončila zakázaným uvolněním a vhazovat se bude před Pavlem Francouzem.
21:52'
Christian Dvorak si položil obránce a snažil se zakončit bekhendem. O puk sice přišel, ovšem vzápětí dostal další palebnou možnost. Zadní tyč hostující branky ale o pár centimetrů netrefil.
21:01'
Ničuškin při souboji s Demersem v rohu kluziště o kotouč přišel. Avalanche následně nedokázali podniknout další akci.
20:19'
Během úvodních devatenácti sekund se hra hned dvakrát přerušila. Poprvé kvůli ofsajdu Colorada a podruhé kvůli kotouči v ochranné síti.
20:01'
První třetina je u konce. Colorado bylo aktivnější, jenže dosud jedinou branku vsítila Arizona v sedmé minutě z hole Dereka Stepana. Viděli jsme aktivní hokej a také velké množství šancí. Snad se bude v podobném tempu pokračovat i po pauze.
Střely na bránu: 12 – 20
20:00'
19:30'
Závěr třetiny patří Coloradu. Vypadá to, že Arizona se hlavně pokusí udržet jednobrankový náskok.
18:47'
Cale Makar si najel do skvělé pozice na pravém kruhu. Ofenzivní zadák Avalanche pálil k zadní tyči, jenže vyrážečka Darcyho Kuempera znovu čarovala. Brankář Coyotes v první části pochytal už několik šancí.
18:22'
Graves drží puk za svou bránou a mezitím čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
17:24'
Ani tato přesilovka se Arizoně moc nepovedla. Coyotes ani jednou nevystřelili. Nathan MacKinnon je zpět na ledové ploše.
16:46'
Hosté ušetřili cenné vteřin v souboji u mantinelu a poté opět vyhodili přes všechny čáry.
16:02'
Goligoski se snažil dostat puk na spoluhráče podél brusle soupeře. Kotouč se ale ke Kellerovi nedostal a Colorado navíc dostalo touš do střední třetiny.
15:24'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., nedovolené bránění).
15:23'
Alex Goligoski od modré čáry střílel pouze do připravené vyrážečky Pavla Francouze.
14:53'
Matt Calvert se obtočil okolo brány a rázem vracel puk před ní. Bellemare byl tísněn hned třemi obránci a nakonec se ke kotouči nedostal, protože Kuemperova lapačka byla rychlejší.
13:54'
Na bránu Francouze mířila rychlé střela z prvního doteku. Český brankář ale zasahovat nakonec nemusel, neboť hůl do tohoto pokusu vložil Graves.
13:24'
Pavel Francouz po delší době přerušil hru. Zasáhl proti ráně zápěstím z levého kruhu. Čeká nás tak druhá komerční přestávka v první třetině.
12:50'
Demers se při rozehrávce dostal pod tlak. Colorado vytáhlo forčeking, ale obránce Coyotes s číslem 55 na zádech nakonec vše zvládl.
11:45'
Darcy Kuemper předvedl další výborný zákrok. Zatím je jednoznačně nejlepším hráčem první periody.
11:09'
Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho. Matt Nieto ovšem nepřihrával a zkusil štěstí sám. Kuemper se ramenem znovu zaskvěl.
10:39'
Söderberg je zpět na ledě. Arizona už hraje v plném počtu.
10:01'
Před bránou Coyotes bylo znovu rušno. Mikko Rantanen byl natlačen až do brány. Podle všeho se ale vylučovat nebude a přesilovka Avalanche bude trvat ještě 38 sekund.
09:21'
Nazem Kadri zůstal úplně osamocen před brankovištěm. Bývalý centr Toronta střílel z voleje, jenže Darcy Kuemper výborně vystrčil rameno a neinkasoval.
09:07'
Makar na pravém kruhu vybídl Rantanena, jehož skrytý projektil zamířil po odrazu do ochranné sítě.
08:39'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Carl Söderberg – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
08:20'
Carl Söderberg se natlačil až před bránu, odkud chtěl zakončovat. Francouze natlačil až za brankovou čáru, takže se bude co nevidět vylučovat.
07:44'
Colorado předvedlo další zajímavé střídání. Pierre-Édouard Bellemare zachytil puk před bránou, rychle se otočil a poté pálil. Darcy Kuemper si proti tomuto pokusu vyjel a také pohotově zasáhl.
07:18'
Pobyt hostů v útočné třetině skončil střelou obránce Nikity Zadorova. Ruský zadák ale hromadu těl před bránou nepropálil.
06:29'
Coyotes se dnes ujímají vedení! Taylor Hall u mantinelu posunul touš Claytonu Kellerovi, který dokonale načasoval přihrávku před bránu. Na hranici brankoviště stál DEREK STEPAN, jenž z těsné blízkosti dokázal Pavla Francouze překonat. 1:0. Asistence: Clayton Keller a Taylor Hall.
06:08'
Nejprve zkusil štěstí MacKinnon střelou po ledě mezi betony. Kuemper však zasáhl. Stejně tak si poradil také s pokusem obránce Samuela Girarda.
05:41'
Arizona se na delší časový úsek zabydlela před bránou hostů. Právě hráči Colorada se museli ubránit pouze odpalem kotouče na icing.
05:00'
04:58'
Na konci přesilovky se musel Pavel Francouz činit. Oesterle nabil Philu Kesselovi, který pálil z ideální pozice z voleje. Vyrážečka českého gólmana ale byla pohotová.
04:33'
Dvorakova nepřesná přihrávka se po odrazu od mantinelu dostala ke Calvertovi, jenž kotouč posunul do střední části kluziště.
03:46'
Ani tentokrát se domácím nepovedlo udržet útočné pásmo. Colorado své oslabení zvládá zatím velmi dobře.
03:13'
Taylor Hall svůj celek nepřesnou přihrávkou vyhostil z útočného pásma. Coyotes tak musejí podnikat opětovný postup vpřed.
03:00'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., vysoká hůl).
02:36'
André Burakovsky si nabruslil na střed, odkud vypálil. Jeho pokus ale skončil na zadním mantinelu.
01:58'
Nathan MacKinnon zvládl u mantinelu souboj. Následně postrčil puk Landeskogovi do výhodné pozice, ze které ale trefil lapačku brankáře Darcyho Kuempera.
01:28'
Clayton Keller si sice v mezikruží zpracoval přihrávku, ovšem před rychle dotírajícího obránce vystřelit nedokázal.
00:35'
Na druhé straně nahazoval Alex Goligoski. Pavel Francouz si připsal první úspěšný zákrok.
00:15'
MacKinnon nabral obrovskou rychlost ve střední třetině. Poté v útočném pásmu předložil Rantanenovi, jehož střela byla sražená do rohu kluziště.
00:01'
Zápas začne za okamžik. Halou v Edmontonu právě dozněly hymny Spojených států a Kanady.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Chychrun, Oesterle – Keller, Stepan (A), Hall – Kessel, Dvorak, Garland – Fischer, Söderberg, Crouse – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Kadri, Donskoi – Burakovsky, Compher, Jost – Calvert, Bellemare, Nieto.

Colorado Avalanche
Colorado prožívá velmi povedenou sezónu, protože se svými výkony dostalo na druhou příčku Západní konference. Po koronavirové pauze tým Avalanche prohrál pouze jedno utkání, a to po prodloužení s Vegas.
Arizona Coyotes
Arizona se v základní části umístila na jedenáctém místě, takže ji čekalo kvalifikační kolo. V tom si poradila s predátory z Nashvillu, a tak nyní hokejisté Coyotes čelí týmu z Colorada. Povede se Arizoně otočit nepříznivý stav série?
Vítám všechny milovníky kanadsko-americké NHL. V dalším zápase se utkají týmy z Colorada a Arizony. Jedná se o třetí zápas série, ve které první dva duely vyhráli hokejisté Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.