NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Arizona - 19. srpna 2020   23:30

Colorado
Colorado
04:39' Kadri (Landeskog, MacKinnon) • 08:29' Girard (Burakovsky, Compher) • 18:32' Kadri (Burakovsky, Donskoi) • 29:51' MacKinnon (Rantanen) • 30:49' MacKinnon (Rantanen, Makar) • 38:16' Zadorov (MacKinnon, Landeskog) • 55:19' Compher (Nieto)
Arizona
Kuemper (41. Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Keller, Stepan (A), Hall – Kessel, Dvorak, Grabner – Fischer, Söderberg, Crouse – Hinostroza, Richardson, Hayton.

To už je z mé strany vše. Někdy se u NHL těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:24 (12:6, 18:12, 6:6)
Zblokované střely – 19:15
Vyhraná vhazování – 26:28
Trestné minuty – 4:8
Hity – 22:31
Utkání fantasticky vyšlo Nathanovi MacKinnonovi, který nasbíral čtyři body za dva góly a dvě asistence. Výtečně hrál také Nazem Kadri, jenž dvakrát skóroval a daleko nebyl ani od hattricku.
Hokejisté Colorada přehráli podruhé v řadě Arizonu výsledkem 7:1 a v sérii vítězí poměrem 4:1 na zápasy. Dnes nebylo v podstatě co řešit. Laviny byly od začátku dominantním týmem a po dvou třetinách vedly už 6:0. Ve třetí části si mohly dovolit znatelně ubrat plyn a toho Kojoti částečně využili, když dokázali zásluhou Claytona Kellera alespoň korigovat. Poslední slovo si však vzali Avs a jejich centr J. T. Compher.

Konečný stav série – 4:1
59:01'
Poslední minuta.
58:45'
Pierre-Édouard Bellemare málem přidal osmý gól Colorada! Před brankou se dostal k volnému puku a poslal ho těsně vedle levé tyčky z pohledu Raanty!
58:18'
Se střelou Dereka Stepana z levého kruhu měl Grubauer drobné problémy. Puk mu vypadl z lapačky, stačil ho ale včas zakleknout.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Zápas se dohrává.
56:20'
Máme tu tedy stejné skóre, kterým skončilo i předchozí utkání série. Colorado její závěr zcela opanovalo a nedalo Kojotům šanci myslet na postup.
55:19'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak i ve třetí třetině si Colorado připíše vstřelený gól! Kadri se s pukem dostal do rohu kluziště, kde byl odstaven, ale Matt Nieto stačil kotouč posunout na pravý kruh, kde byl zcela volný J. T. COMPHER. Ten se s tím nepáral a golfákem k bližší tyčce překonal brankáře Arizony – 7:1. Asistence: Matt Nieto.
54:12'
Joonas Donskoi se v oslabení dokonce dostal do zakončení. Po objetí Chychruna vystřelil do betonů Raanty.
53:45'
Tyson Jost si dobře pokryl kotouč tělem a vyhodil.
52:55'
Laviny vyhodily a Arizona se snaží vrátit to útočného pásma.
52:28'
Andre Burakovsky si přidržel Barretta Haytona. Laviny si zahrají přesilovku.
51:49'
Raanta raději přikryl puk, který zůstal ležet u jeho brankoviště. Vhazovat se bude v útočném pásmu Colorada.
51:15'
Lawson Crouse si natáhl puk na osu a nahodil ho na Grubauera. Ten se nenechal rozhodit ani clonícím Stepanem a kotouč vykopl do rohu.
50:12'
Zakázané uvolnění Colorada.
50:05'
V dobré příležitosti se ocitl Alex Goligoski, který zakončoval z mezikruží, ovšem Grubauer si pro jeho střelu sáhl lapačkou. Reklamní přestávka.
49:49'
Laviny ve třetí třetině hodně ubraly plyn a nechávají soupeře hrát.
48:29'
Derek Stepan připravil v situaci 2 na 1 tutovku pro Claytona Kellera, který nedokázal procpat puk za přesouvajícího se Grubauera!
48:20'
Christian Dvorak byl v útočném pásmu dříve než spoluhráč s kotoučem. Arizona se tak dopustila postavení mimo hru.
46:51'
Arizona právě vstřelila branku!
Kojoti korigují! Střílenou přihrávku Jasona Demerse usměrnil za Grubauerova záda CLAYTON KELLER. Gólman Avs tak čisté konto neudrží – 6:1. Asistence: Jason Demers a Derek Stepan.
46:37'
Vysoký kotouč schoval do lapačky Grubauer. Ten tak opět přerušil hru.
46:28'
Arizoně byla odpískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.
45:52'
Kadrimu to dnes jezdí. Puk odebral soupeři před vlastní brankou a za chvíli už byl jako první hráč Colorada u brankoviště soupeře.
45:02'
Jost je na ledě, Arizona přesilovku nevyužila.
44:32'
Oesterle nabídl puk na pravý kruh Philovi Kesselovi. Tomu vložil hokejku do střely Cole.
43:44'
Carl Söderberg se marně snažil z bezprostřední blízkosti uklidit puk přes betony Grubauera. Vzápětí Avs vyhodili.
43:09'
Kellerovu střelu srazil do ochranné sítě za brankou Colorada obránce Graves.
43:01'
První vyloučení na straně Lavin v zápase. Tyson Jost dostal trest za držení.
42:31'
Kojotům byl odpískán ofsajd. Colorado se v úvodu třetí části nikam nežene. Už to ani nepotřebuje.
41:06'
Raanta má za sebou první zákrok. Vyrazil střelu Iana Colea.
40:01'
Arizona vystřídala brankáře. Místo Darcyho Kuempera odchytá třetí třetinu Antti Raanta.
Hity – 19:27
Po 40 minutách je o postupu Colorada už v podstatě rozhodnuto. Laviny totiž přidaly další tři góly a vedou nad Arizonou 6:0. Celek z Denveru na ledě zcela dominuje, hraje skvělý hokej a krásnými akcemi rozebírá obranu soupeře. První dvě branky v prostřední části zaznamenal ranami z první Nathan MacKinnon. Stejný hráč pak ještě krátce před přestávkou asistoval u zásahu Nikity Zadorova, který se jako obránce ocitl v pozici tečujícího hráče před brankou.
40:00'
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:16'
Arizona inkasuje pošesté! Pozice si vyměnili Nathan MacKinnon a Nikita Zadorov. Zatímco MacKinnon zůstal na modré čáře, tak NIKITA ZADOROV si sjel jako obránce až před branku soupeře, kde dokázal pohotově tečovat nahození svého spoluhráče za záda Kuempera – 6:0. Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
37:07'
Ekman-Larsson se dostal až k zadnímu mantinelu za branku soupeře, odkud našel krásnou přihrávkou Michaela Grabnera. Ten ve velké šanci nepřekonal Grubauera!
36:32'
Kojoti zahráli na zakázané uvolnění.
Střely na branku – 28:17
36:03'
Na vrcholu levého kruhu měl dost času zamířit Tyson Jost. Kuemper puk zachytil do své lapačky. Reklamní přestávka.
35:02'
Na levé straně útočného pásma zůstal volný Nikita Zadorov. Ruský obránce to zkusil z úhlu a zamířil vedle vzdálenější tyčky.
33:57'
Matt Calvert dostal přihrávku na úroveň obránce Chychruna, kterého přebruslil a už jel sám na Kuempera. Ten pokryl forhendovou kličku útočníka Colorada pravým betonem!
33:17'
I Grubauer si připsal zákrok. Prověřil ho Taylor Hall.
33:04'
Avalanche by dnes připravil o výhru a postup už jen totální kolaps. Arizona totiž neví, co proti skvěle hrajícímu soupeři dělat.
31:53'
Kuemper nyní ukryl ve výstroji střelu Tysona Josta. Brankář Arizony už pětkrát inkasoval, nutno ale dodat, že další šance soupeře ještě pochytal.
30:49'
To je neskutečné, co Colorado předvádí! Puk létal mezi hráči bleskovou rychlostí. Makar našel na pravém kruhu Rantanena, který z první posunul kotouč na NATHANA MACKINNONA, který další ranou z voleje opět pokořil nešťastného gólmana Arizony Darcyho Kuempera – 5:0. Mikko Rantanen a Cale Makar.
30:15'
Dvě minuty za hákování vyfasoval Jakob Chychrun. Colorado dostává příležitost k dalšímu navýšení skóre.
29:51'
Teď už na rozjetou Lavinu nestačil ani Kuemper! Mikko Rantanen poslal puk na pravý kruh, kde čekal NATHAN MACKINNON, který z voleje zamířil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Mikko Rantanen.
29:09'
Darcy Kuemper drží Arizonu jakž takž v zápase! Nejprve vyrazil ránu Matta Nieta z mezikruží, poté se stačil přemístit proti zakončení Matta Calverta!
28:25'
27:41'
Další šance nezastavitelného Nazema Kadriho! Ten pálil z pravé strany po krosu Burakovskyho, Kuemper se však stačil přemístit!
26:41'
Od modré čáry vypálil Alex Goligoski. Branku Avs netrefil.
26:32'
Teď ale šance Kojotů! Jakob Chychrun si sjel z druhé vlny na přihrávku a jeho volej z osy kluziště byl dobře mířený. Grubauer ale puk škrtl a to stačilo k tomu, aby ho vytěsnil do ochranné sítě! Reklamní přestávka.
25:59'
Zatím nic nenasvědčuje nějakému zvratu. Hráči Colorada hrají s lehkostí a v zápase dominují.
24:57'
Střelu Christiana Dvoraka zachytil Grubauer.
24:01'
Nazem Kadri měl na hokejce hattrick! Rantanen mu v přečíslení servíroval puk před odkrytou branku, ovšem Kuemper se stačil roztáhnout a pravým betonem kotouč vytěsnil mimo svou svatyni!
23:32'
Z dobré pozice před brankou střílel Mikko Rantanen. Kuemper si s ranou finského šikuly poradil.
23:08'
Po zavezení puku do útočné třetiny to zkusil Lawson Crouse. Grubauer puk podržel a přerušil hru.
22:55'
Ryan Graves nezachytil na útočné modré přihrávku. Colorado tak musí vyklidit útočné pásmo.
22:01'
Johnson vyzkoušel Kuempera nahozením ze středního pásma. Gólman Yotes byl pozorný.
20:38'
Po vyhraném buly vystřelil Ian Cole. Kuemper má puk v lapačce.
20:34'
Puk se odrazil do hlediště. Vhazuje se v útočném pásmu Avalanche.
Hity – 10:14
Po první třetině vede Colorado nad Arizonou už 3:0 a směřuje za postupem do semifinále Západní konference. V úvodu si Laviny pomohly přesilovkami. V 5. minutě se po souhře s MacKinnonem a Landeskogem prosadil Nazem Kadri a v 9. střílel od modré čáry přesně Samuel Girard. Povedenou dvacetiminutovku celku z Denveru pak zakončil v čase 18:32 opět Nazem Kadri, který zužitkoval samostatný únik.
20:00'
18:32'
Avs zvyšují na 3:0 a směřují za postupem! Burakovsky poslal do samostatného úniku NAZEMA KADRIHO, který zvolil bekhendovou kličku a pod levým betonem Kuempera kotouč posunul za brankovou čáru. Asistence: André Burakovsky a Joonas Donskoi.
17:32'
Obrovské problémy měl Darcy Kuemper! Ten neudržel v lapačce střelu Calverta a čelil dorážkám Matta Nieta, který se bekhendem snažil protlačit puk přes levý beton gólmana Kojotů. Kuemper nepovolil!
16:12'
Třetí přesilovka Colorada už využita nebyla. Arizona je kompletní.
15:10'
Kojoti vyhazují.
14:35'
Po MacKinnonově nahrávce byl na pravém kruhu prakticky sám Landeskog. Branku ale minul, možná i s přispěním teče bránícího hráče.
14:11'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (2 min. – příliš mnoho hráčů).
14:11'
Gabriel Landeskog obešel dva hráče Arizony. Hjalmarssona už ne a puk se vzápětí ocitl mimo hrací plochu. Čas na další reklamní přestávku.
13:18'
Laviny v přečíslení 4 na 2! Girardovu přihrávku neuklidil na zadní tyčce do branky Matt Calvert.
12:25'
Puk se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště Colorada a brankář Grubauer netušil, kde hrací předmět je! Nikdo z hráčů Coyotes však kotouč za brankovou čáru nedostal.
11:54'
Taylor Hall předal puk doleva na Olivera Ekmana-Larssona. Švédský obránce vystřelil do hrudi připraveného Philippa Grubauera.
11:05'
První formace Colorada ukazuje, že je hodně nebezpečná. Zase dostala Arizonu pod tlak.
10:39'
Na Rantanenovu nahrávku si sjel na pravý kruh Ian Cole, ovšem puk mu sjel a Kuemper tak tentokrát nemusel zasahovat.
10:01'
Z levé strany vystřelil Oliver Ekman-Larsson a Grubauer svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
09:22'
Další šanci měl Nathan MacKinnon, který z pravé strany najížděl na Kuempera, ale ten odolal. Poté ještě pálil z levé strany Ryan Graves a gólman Yotes musel vytáhnout další zákrok.
08:29'
Druhá přesilovka Lavin přinesla druhý gól zápasu! Andre Burakovsky dlouho držel puk u pravého mantinelu. Poté ho poslal na modrou čáru, odkud vypálil SAMUEL GIRARD a rána zadáka Avs zapadla k levé tyčce z pohledu Darcyho Kuempera – 2:0. Asistence: André Burakovsky a J. T. Compher.
07:48'
MacKinnon přišel za brankou o kotouč a Goligoski tak mohl opět vyhodit.
07:27'
Arizoně se podařilo vyhodit.
06:47'
Nathan MacKinnon nabil na levý kruh Gabrielovi Landeskogovi. Ten zamířil do připraveného Kuempera.
06:37'
Po reklamní přestávce uvidíme další přesilovku Colorada. Za hákování je vyloučen Michael Grabner.
04:39'
Následně ale Laviny rozebraly obranu soupeře a celá akce skončila gólem! Nathan MacKinnon dostal puk na levou stranu útočného pásma. Následně ho předal k brankové čáře Gabrielovi Landeskogovi, který našel před brankou volného NAZEMA KADRIHO a ten překonal Kuempera střelou na lapačku. Asistence: Gabriel Landeskog a Nathan MacKinnon.
04:31'
Z osy kluziště vypálil Cale Makar a za Kuemperem zazvonila tyčka!
03:55'
Mikko Rantanen to zkoušel z pravého kruhu, jeho rána byla zablokována.
03:32'
Právě Jakob Chychrun vyhodil kotouč do hlediště a dostává za to trest za zdržování hry.
02:50'
Od modré čáry vystřelil Jakob Chychrun, branku netrefil.
02:00'
Čtvrtá formace Avs hrála v útočném pásmu. Žádná setřela na branku Kojotů ale nepřišla.
01:14'
Závar před brankou Colorada. K puku se nakonec dostal na ose hřiště Carl Söderberg, jehož střela končí ve výstroji brankáře Grubauera.
00:49'
Arizoně bylo odpískáno postavení mimo hru.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, Cole, Girard, E. Johnson (A), Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Jost – Calvert, Bellemare, Nieto.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Keller, Stepan (A), Hall – Kessel, Dvorak, Garland – Fischer, Söderberg, Crouse – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: Mclsaac, Rooney – Cherrey, Murchison.
Stav série: 3:1 Colorado

1. zápas: COL 3:0 ARI
V prvním utkání série padaly góly až ve třetí třetině a všechny je vsítilo favorizované Colorado. V 54. minutě se prosadil z přesilovky Kadri, o deset sekund později zvýšil Compher a o další minutu později pečetil Rantanen. Čisté konto si udržel Grubauer.

2. zápas: COL 3:2 ARI
Také druhé utkání zvládi lépe Avalanche. Do vedení se dostali už ve 4. minutě zásluhou MacKinnona, ještě v první části ale srovnal Keller. Ve druhé třetině zase Avs vedli zásluhou Josta, ale o srovnání se rychle postaral Grabner. Tři minuty před koncem třetí třetiny vystřelil Coloradu výhru Burakovsky.

3. zápas ARI 4:2 COL
Ve třetím zápase se první výhry dočkala Arizona. Tu poslal do vedení v sedmé minutě Stephan. Ve druhé třetině sice vyrovnal Burakovsky, ale v poslední minutě prostřední části vrátil Coyotes vedení Richardson. V závěru třetí třetiny zvyšoval na 3:1 do prázdné branky Hall. Colorado se sice nevzdalo a snížit ještě stihl Rantanen, ale pak přispěchal s dalším gólem do prázdné Crouse a dal na konečných 4:2.

4. zápas: ARI 1:7 COL
Čtvrtý zápas se proměnil v debakl Arizony a zajistil Coloradu mečbol. Už po prví třetině Avs vedli po Nietově a dvou Kadriho brankách z přesilovky 3:0. Ve druhé třetině zvýšil Donskoi a jedinou branku Yotes dal z přesilovky Chychrun. Do třetí třetiny už v brance Arizony nahradil Kuempera Raanta, který ještě lovil třikrát puk ze sítě – po střelách Makara, Calverta a Rantanena z přesilovky.
Arizona Coyotes

Arizona naopak patří mezi jednoho z největších outsiderů co se týče boje o Stanley Cup a v play-off může jen překvapit. Už jen pouhá účast ve vyřazovacích bojích je pro tento klub velký úspěch. V základní části Coytotes skončili na jedenáctém místě a museli se tak účastnit předkola proti Nashvillu. Už v této sérii nebyla Arizona favorit a přesto dokázala Predators vyřadit 3:1 na zápasy.
Colorado Avalanche

Colorado patří mezi hlavní favority na zisk Stanley Cupu, má velmi dobře poskládaný tým, který baží po velkém úspěchu. V základní části skončili Avalanche na druhém místě Západní konference, takže se vyhnuli předkolu a zahráli si jen Round Robin o nasazení v play-off. V tom obsadili rovněž druhé místo, ze tří zápasů získali pět bodů a za dvě výhry a prohru v prodloužení.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu pátého utkání série 1. kola play-off NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Arizona Coyotes. Zápas se odehraje na stadionu Rogers Place v Edmontonu před prázdnými tribunami. Stav série je 3:1 pro Colorado.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.