NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Vegas - 8. srpna 2020   21:00

Colorado
Colorado
26:46' MacKinnon (Kadri, Rantanen) • 34:51' Donskoi (Compher) • 58:58' Compher (Rantanen)
3:4
(0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Vegas
Vegas
21:34' Marchessault  (Theodore, W. Karlsson) • 32:55' N. Roy  (W. Karlsson, Reaves) • 43:02' Marchessault   • 64:44' Tuch  (Mark Stone)
Colorado
Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Naměstnikov, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Kadri, Ničuškin – Burakovsky, Compher, Donskoi – Nieto, Bellemare, Calvert.
McIsaac, Rooney – Murchison, Cherrey
Pepsi Center, Denver
Vegas

Informace o termínech zápasů prvního kola zatím nejsou k dispozici.
Statistiky zápasu
Střely na branku 35:26
Vhazování 47% : 53 %
Přesilovky 1/6 : 1/4
Zblokované střely 13:26
Skupina o umístění v západní konferenci skončila. Vítězem jsou Vegas Golden Knights, který všechny zápasy vyhráli a v prvním kole play-off půjdou na Chicago. Druhé se umístilo Colorado, poražený tým z tohoto klání, Laviny vyzvou v další části play-off Arizonu.
Československá stopa v utkání:
Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:19
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Marchessault (VEG) 2+0
2. Mark Stone (VEG) 0+1
3. J. T. Compher (VEG) 1+1
Viva Las Vegas zní Rogers Place, Las Vegas vyhrává tento dramatický zápas 4:3 v prodloužení. Třikrát v základní hrací době Golden Knights vedli, ale vždy dokázalo Colorado vyrovnat. V prodloužení se hraje už systémem náhlá smrt a v poslední minutě rozhodl o výhře týmu z města neonů Alex Tuch.
Vegas jde na Chicago, Colorado na Arizonu.
64:44'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Dramatický zápas končí. Las Vegas vyhrává tento zápas 4:3. V poslední minutě v prodloužení se prosazuje ALEX TUCH, který vypálil z křídla po rychlé akci. Na jeho ránu už brankář Philipp Grubauer (Colorado) nedosáhl. Puk končí v brance. Asistence: Mark Stone
64:30'
Laviny čekají na poslední střelu, ta ale nepřišla.
64:17'
Mnoho času z prodloužení nezbývá.
63:51'
Erik Johnson (Colorado) minul branku, na druhé straně Vegas neproměnilo situaci tři na jednoho.
63:21'
Vegas se tlaku soupeře ubránilo, má kotouč za svou brankou a střídá.
62:30'
Jonathan Marchessault (Vegas) zkazil v útočném pásmu přihrávku, směr hry se rychle otáčí. Vladislav Naměstnikov vedl útočnou akci Colorada.
62:05'
Nathan MacKinnon (Colorado) pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil Robin Lehner. Bleskově na druhé straně minul jeden z hráčů Vegas.
61:42'
Oba týmy střídají.
61:19'
Vegas přišlo v útočném pásmu o kotouč, a tak mohou hrát Laviny.
60:55'
Colorado rozehrává od své branky, Erik Johnson (Colorado) rychle dostal kotouč do útočného pásma. Erik Johnson nezakončil.
60:20'
William Karlsson (Vegas) pálil z bezprostřední blízkosti, ale Philipp Grubauer kryje jeho ránu z bezprostřední blízkosti.
60:01'
Sledujeme hru tři na tři.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třikrát v tomto zápase vedlo Las Vegas, třikrát dokázali hokejisté Colorada vyrovnat. V souboji o první místo skupiny o umístění uvidíme prodloužení. Vítěz zápasu narazí na Chicago, poražený na Arizonu.
60:00'
Třetí třetina skončila.
58:58'
Colorado právě vstřelilo branku!
Colorado znovu dokázalo vyrovnat. Nejprve trefil jeden z hráčů tyčku, a pak se dokázal prosadit z bezprostřední blízkosti J. T. COMPHER. Asistence: Mikko Rantanen.
58:43'
Jeden z hráčů Colorada před prázdnou brankou promáchl.
58:25'
Puk je ve středním pásmu.
58:14'
Zakázané uvolnění, buly před brankou Vegas. Laviny si nyní chtějí vypracovat tlak.
57:53'
Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Colorada pokračuje ve hře od své branky.
57:28'
Colorado hraje bez brankáře.
57:27'
Vegas dostalo kotouč do středního pásma, následně se tým musel bránit. Nazem Kadri (Colorado) vypálil a Robin Lehner přerušil hru.
57:00'
Avalanche hrají aktivněji, tlačí se do zakončení, zbývají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:35'
Zakázané uvolnění, buly před brankou Vegas.
56:01'
Vegas se pokouší držet hru co nejdál od své branky, to se zatím daří. Nicolas Roy (Vegas) nedokázal přesněji vypálit, nechal vyniknout brankáře Lavin.
55:20'
Po krátké přestávce pokračuje tento zápas dál.
55:16'
Alex Tuch to vzal na sebe. Dostal se do útoku i do střelecké pozice. Jeho ránu se štěstím vyrazil brankář Colorada mimo. Komerční přestávka.
55:04'
Reilly Smith (Vegas) se dostal do útočného pásma, jeho střílená přihrávka před branku nebyla vůbec přesná. Hrát tak mohou Laviny.
54:25'
Hokejisté Las Vegas vedou o jednu branku, Coloradu už mnoho času nezbývá, ale pokouší se hrát co nejaktivněji.
53:56'
53:42'
Robin Lehner (Vegas) výborně vyrazil střelu, kterou z brejku vyslal Pierre-Édouard Bellemare. Bývalý hráč Vegas.
53:14'
Colorado vyhazuje s vypětím všech sil kotouč přes všechny čáry. Tým v oslabení tak může vystřídat.
53:00'
William Karlsson (Vegas) pálil jen do obránce před sebou.
52:49'
Mark Stone pálil znovu, jeho rána zblokovaná.
52:24'
Golden Knights kombinují v útočném pásmu, pokouší se vypracovat výraznější šanci. Mark Stone trefil brankáře.
52:05'
Současně vyloučení hráči se vrací do hry.
51:56'
Devět sekund budeme sledovat přesilovku Vegas 4 na 3, a pak 5 na 4.
51:56'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., nedovolené bránění).
51:43'
Komerční přestávka.
51:27'
Nyní se při hře čtyři na čtyři usadili v útočném pásmu hráči Colorada. Erik Johnson (Colorado) měl dvě velké šance, ale jeho střely kryje brankář Robin Lehner.
50:50'
Nazem Kadri (Colorado) se dostal do zakončení, ale jeho projektil dokázal betonem vyrazit brankář Vegas.
50:20'
Hokejisté Las Vegas se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Ale marně čekají na výraznější šanci.
50:05'
Sledovat budeme nyní hru čtyři na čtyři. Prostoru na ledě je pro technické hráče hodně.
50:05'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., hrubost).
50:05'
Nosek se dostal do konfliktu s jedním ze soupeřů. Uvidíme, jak situaci vyřeší sudí.
49:20'
Po Noskově střele kryje kotouč brankář Lavin. Buly před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.
48:42'
Paul Stastny (Vegas) byl volný před brankou, ale vypálit nedokázal. Na druhé straně pak měli velkou šanci hráči Colorada, ale brankář Vegas kotouč dokázal zastavit.
48:16'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč.
48:00'
Osm minut hry je pryč ze třetí třetiny, Vegas se dokázalo znovu dostat do vedení. Následně špatně rozehrálo, a tak se píská icing.
47:03'
Colorado rozehrává od své branky, Mikko Rantanen vedl útočnou akci svého celku, ale vypálit nedokázal.
46:36'
Reilly Smith (Vegas) má kotouč v útočném pásmu, ale přihrávka na spoluhráče byla nepřesná, hrát tak mohou soupeři.
46:04'
Zach Whitecloud (Vegas) byl blízko, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit kotouč do odkryté části branky.
45:42'
Brankář Lavin kryje kotouč, vhazovat se bude před brankou Colorada.
45:33'
Nick Holden (Vegas) dostal kotouč do útočného pásma, Philipp Grubauer kryje kotouč.
45:00'
Colorado hraje aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých pozic, ale nyní chytá dobře brankář soupeře.
44:24'
Nathan MacKinnon (Colorado) pálil dvakrát, ale oba jeho pokusy dokázala zastavit poslední instance v sestavě Vegas, tedy Robin Lehner.
43:02'
Hodně pomalu jel JONATHAN MARCHESSAULT. Dostal se před branku, vyslal ránu a poslal kotouč pod horní tyčku. Povedené zakončení a Vegas znovu vede. Tentokrát 3:2. První proměněný nájezd Vegas v letošním play-off.
43:02'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – trestné střílení, podrážení).
42:08'
Brayden McNabb (Vegas) vyhodil přes všechny čáry.
41:56'
Vegas znovu vyhazuje, Philipp Grubauer (Colorado) má kotouč za svou brankou.
41:23'
Vegas vyhrálo buly v útočném pásmu, ale puk rychle vrátilo do svého pásma, a pak vyhodilo.
41:15'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas. Robin Lehner musí být pozorný, buly před jeho brankou.
40:42'
Vegas se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Následně se Laviny dostaly do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
40:32'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., vysoká hůl).
40:01'
Zápas pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Dvakrát v tomto zápase vedlo Las Vegas, dvakrát dokázalo Colorado vyrovnat. Jonathan Marchessault poslal Vegas do vedení, Nathan MacKinnon srovnal, a pak na gól Roye odpověděl Joonas Donskoi. Po čtyřiceti minutách platí stav 2:2.
40:00'
39:30'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:00'
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:40'
V závěru druhé třetiny má převahu Las Vegas, ale nemůže se dostat stabilněji do útočného pásma a do střeleckých šancí.
38:09'
Alex Tuch (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje celkem bez problémů Philipp Grubauer. Buly před jeho brankou.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:36'
Matt Calvert (Colorado) se prosadil v útočném pásmu, ale nedokázal vymyslet výraznější zakončení.
37:13'
37:00'
Dvě tvrdé střely Vegas od modré čáry zblokoval jeden z hráčů Colorada.
36:25'
Golden Knights mají problémy s postavením se v útočném pásmu. Colorado zodpovědně brání.
36:00'
William Karlsson (Vegas) dostal přihrávku do velmi dobré pozice, ale ránou na vzdálenější tyč minul branku.
35:34'
Vegas musí rozehrávat od své branky, rychle se dostalo do útočného pásma, ale nemůže se v něm usadit.
35:13'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Nieto – 2 min., držení).
34:51'
Je vyrovnáno. Obrana Las Vegas dala soupeři hodně prostoru a využil toho JOONAS DONSKOI, který z ostré pozice překonal brankáře Golden Knights. Asistence: J. T. Compher.
34:09'
Vegas se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:42'
William Karlsson (Vegas) se dostal po zisku kotouče v útočném pásmu do střelecké pozice, ale nedokázal rychle trefit volný prostor.
32:55'
Důraz před brankou se nyní Vegas vyplatil a dostávají se do vedení. Po nepřehledné situaci před brankou se k puku dostal Nicolas Roy, který poslal kotouč do malé mezery, která byla mezi brankářem i tyčkou. Asistence: William Karlsson a Ryan Reaves.
31:47'
31:02'
Colorado hraje v přesilovce aktivně, kombinuje v útočném pásmu a pokouší se překonat obranu Vegas.
30:20'
Mikko Rantanen (Colorado) pálil z bezprostřední blízkosti, ale neuspěl. Následně byla zblokvaná střela také Donskoie.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny ve druhé třetině i zápase, stav je momentálně nerozhodný. Přesilovku hrají Laviny.
29:47'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).
29:38'
Colorado si vybojovalo přesilovku.
29:00'
Cale Makar (Colorado) rozehrává od své branky, přenechal kotouč spoluhráči, a pak šel střídat. Laviny tedy musí znovu bojovat o útočné pásmo.
28:19'
Alex Tuch (Vegas) se pokoušel dostat do zakončení, ale do výraznější šance se nedostal, obrana si poradila.
27:51'
Ian Cole (Colorado) pálil z dobré pozice, jeho pokus bez problémů kryje Robin Lehner. Komerční přestávka.
27:27'
Tým vedený jako domácí rozehrával rychle od své branky, ale vypálit nedokázal.
27:06'
Střelecky je jednoznačně lepší Colorado,vede 17:9.
26:46'
Velmi dobře nyní Colorado sehrálo přesilovku, a tak je vyrovnáno. Několikrát mělo Vegas kotouč na hokejce, ale nedokázalo jej odehrát. Nakonec puk objevil NATHAN MACKINNON, který snadno překonal brankáře. Robin Lehner se natahoval a kotouč málem měl. Asistence: Nazem Kadri a Mikko Rantanen.
25:37'
Nathan MacKinnon (Colorado) pálil z dobré pozice, jeho projektil dokázal zastavit brankář.
25:16'
Přesilovka pro Colorado. To vyhrálo buly v útočném pásmu, kde se usadilo.
25:16'
24:05'
Matt Nieto (Colorado) se propracoval do zakončení, jeho střelu z dolní hranice kruhu dobře vyrazil Robin Lehner.
23:25'
Reilly Smith (Vegas) dokázal přenést hru do útočného pásma, ale jeho akci zastavil obránce Lavin, který byl pozorný a dokázal si poradit v souboji jeden na jednoho.
23:06'
Laviny se nyní nastěhovaly do útočného pásma, následně pálil jeden z obránců od modré čáry, ránu kryje Robin Lehner.
22:14'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Colorado se pokouší hrát co nejaktivněji. Následně se Valerij Ničuškin (Colorado) dostal do postavení mimo hru.
21:34'
Gól v přesilovce a Vegas vede. Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry a před brankou kotouč tečoval JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Shea Theodore a William Karlsson.
21:02'
Laviny vyhazují přes všechny čáry, Shea Theodore (Vegas) musí od své branky.
20:57'
Jonathan Marchessault (Vegas) to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale brankáře Colorada nepřekonal.
20:41'
Přesilovku hraje Vegas, usadilo se v útočném pásmu.
20:32'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
20:20'
Nyní už hrají hokejisté Las Vegas v plném počtu.
20:01'
Zápas pokračuje druhou třetinou, přesilovku dál má Colorado.
20:01'
Po první třetině platí v tomto zápase bezbrankový stav. Více ze hry mělo Colorado, které hrálo také přesilovku pět na tři, ale proměnit ji nedokázalo. Robin Lehner v poslední minutě předvedl výborný zákrok.
20:00'
19:46'
Samuel Girard byl na modré čáře, následně pálil jeho spoluhráč, minul branku.
19:36'
Vegas hraje ve čtyřech.
19:05'
Robin Lehner skvěle zastavil střelecký pokus soupeře, výborně nastavil rukavici.
18:42'
Přesilovku pět na tři hraje Colorado.
18:08'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., hákování).
17:36'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., nedovolené bránění).
17:36'
17:00'
Colorado se usadilo v útočném pásmu, střela od modré čáry byla nepřesná.
16:24'
Laviny mají možnost usadit se v útočném pásmu, ale o puk přišly.
16:00'
Colorado rozehrává od své branky, následně vybojovali hosté kotouč, ale nakonec je z toho icing.
15:16'
Mikko Rantanen (Colorado) se dostal do útočného pásma, jeho ránu zblokoval obránce.
14:04'
Alex Tuch (Vegas) dostal kotouč do útočného pásma, vracel přihrávku na modrou, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
13:25'
Laviny vyhodily kotouč, Vegas musí rozehrávat od své branky. Následně se Golden Knights znovu vrátili do útoku.
13:00'
Přesilovku si zahraje také Vegas, to ale musí rozehrávat od své branky, Shea Theodore (Vegas) musí bojovat o útočné pásmo.
12:26'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Joonas Donskoi – 2 min., nedovolené bránění).
12:23'
Rána Colorada od modré čáry byla zblokovaná.
11:53'
Shea Theodore (Vegas) rozehrává od své branky, jeho pas byl nepřesný, píská se zakázané uvolnění.
11:10'
Gabriel Landeskog (Colorado) pálil ze středního pásma, jeho pokus kryje brankář Vegas. Buly před jeho brankou.
10:30'
Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme aktivní hru ze strany Vegas. Mikko Rantanen (Colorado) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
10:22'
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, na výraznější šanci v tomto zápase čekáme.
09:40'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Vegas vypálilo od modré čáry, ale střela byla zblokovaná.
08:56'
Buly před brankou Colorada, ale Laviny vybojovaly kotouč, a tak se směr hry otáčí.
07:56'
Matt Calvert (Colorado) hrál aktivně, protlačil se do předbrankového prostoru, jeho pokus kryje Robin Lehner.
07:45'
Po komerční přestávce hra pokračuje dál. Buly před branko Colorada.
07:23'
Jonathan Marchessault (Vegas) rozehrával od své branky, dostal hru do útočné třetiny, Reilly Smith (Vegas) vybojoval puk na modré. Akce pokračuje dál. Nakonec je z toho střela nad branku.
07:00'
Laviny hrají dál aktivně, tlačí se do střeleckých pozic, ale zatím obrana Vegas je pozorná.
06:37'
05:50'
Polovina přesilovky je pryč, Samuel Girard (Colorado) rozehrává od své branky, rychle dostal hru do útočného pásma.
05:28'
Obrana Vegas je nyní pod tlakem, domácí hrají aktivně a kombunují před brankou.
04:54'
Přesilovku hraje Colorado, které se usadilo v útočném pásmu. Následně o něj ale přišlo. Dobře pálil Gabriel Landeskog, trefil tyčku.
04:37'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., vražení na hrazení).
04:00'
Hokejisté Las Vegas se dostávali do útočného pásma, ale nevypálili.
02:48'
Vegas se dostalo do útočného pásma, Mark Stone přihrával před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nezasáhl.
02:22'
Na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme. Vegas špatně rozehrálo, je z toho icing.
01:47'
Sledujeme rychlý úvod zápasu, více ze hry má Vegas, které se snadněji dostává do pásma.
01:03'
Domácí rozehrávají od své branky, Ryan Graves (Colorado) dostal kotouč do útočného pásma.
00:27'
Buly v útočném pásmu Vegas, Colorado vybojovalo kotouč, ale vypálit nedokázalo.
00:03'
Vegas začalo aktivně, usadilo se v útočném pásmu. Theodore pálil, ale minul branku.
00:01'
Zápas brzy začne.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Naměstnikov, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Kadri, Ničuškin – Burakovsky, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, Calvert.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud – Stephenson, W. Karlsson, Mark Stone – Marchessault, Stastny, R. Smith – Cousins, Tuch, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves..

Zápas by měl začínat v sobotu ve 21 hodin českého času.
22 hodin coby začátek tohoto zápasu je velmi orientační. Podle zámořských médií bude čas úvodního buly výrazně ovlivněn výsledkem zápasu Oilers, který se hraje v noci z pátku na sobotu českého času.
Hokejisté Las Vegas v posledním zápase dokázali po divoké přestřelce porazil St. Louis Blues 6:4. Colorado vyhrálo nad Dallasem Stars 4:0 a Pavel Francouz vychytal čisté konto.
Jedná se o klíčový zápas skupiny o umístění na západě. Colorado i Vegas mají shodný počet bodů, takže vítěz tohoto zápasu vstoupí do prvního kola play-off z nejvýhodnější pozice. Poražený půjde do play-off z druhého místa.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.