Kelly Sutherland, Wes McCauley. Čároví: Matt MacPherson, Brad Kovachik

Andrej Sekera (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:26
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:04
Erik Černák (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:07
Tři hvězdy utkání:

1. Victor Hedman (TBL) 0+1
2. Brayden Point (TBL) 1+0
3. Andrej Vasilevskij (TBL) 22 zák., 0 gólů, 100,0%
Statistiky: Střely na bránu: 22-29; Zablokované střely: 16-22; Vhazování: 47%-53%; Hity: 37-40; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Ze zisku Stanley Cupu se radují čeští hokejisté Ondřej Palát a Jan Rutta a Slovák Erik Černák.
Celé letošní playoff bylo odlišné, a tak nakonec byla odlišná také závěrečná prezentace a převzetí Stanley Cupu. Všichni hráči obklopili Stanley Cup, aby ho poté zvedl nad hlavu jako první kapitán Steven Stamkos.
Nejužitečnějším hráčem letošního Stanley Cupu byl nakonec zvolen obránce Victor Hedman.
Tampa Bay loni vyhrála s obrovským náskokem základní část, poté ale překvapivě vypadla v prvním kole playoff s Columbusem 0:4 na zápasy. Letos si hráči Lightning schovali nejlepší formu do playoff a zaslouženě se nyní mohou radovat ze zisku Stanley Cupu. Nikita Kučerov se stal nejproduktivnějším hráčem playoff (34 bodů) a zřejmě bude zvolen nejužitečnějším hráčem Stanley Cupu poté, co dokázal navázat na fantastickou loňskou sezónu, ve které se stal nejproduktivnějším hráčem základní části NHL. Šestý zápas finálové série rozhodli Brayden Point a Blake Coleman. Opomenout nelze ani Andreje Vasilevského, který dnes udržel čisté konto. Konečný výsledek posledního finálového zápasu. Dallas Stars 0 Tampa Bay Lightning 2. Sezóna 19/20 končí.
59:23'
Jamie Benn mohl snížit střelou z prostoru pravého kruhu pro vhazování, do jeho pokusu se ale vrhl obětavě Anthony Cirelli a puk skončil v ochranné síti.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:19'
Anton Chudobin opustil bránu a Dallas zkouší vykřesat poslední naději při hře bez brankáře.
57:36'
Do konce zbývají odehrát necelé tři minuty a Stanley Cup je venku, aby se vyleštil pro vítěze.
56:02'
Anthony Cirelli mohl rozhodnout během oslabení, jeho střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale skončila v náručí pozorného Antona Chudobina.
55:27'
Ryan McDonagh už byl na ledě hodně dlouho a vyfasoval nyní dvouminutový trest za podrážení.
55:27'
Joel Kiviranta se krásně uvolnil v pravém kruhu a vpádu dokázal zakončit, Andrej Vasilevskij ho ale dokázal vychytat a poté vsedě levým betonem vyrazil i dorážku Tylera Seguina! Neuvěřitelné!
54:47'
Corey Perry se na levém křídle krásně otočil s pukem, jenže jeho bekhendová přihrávka před bránu ruského brankáře neprošla. Tampa skvěle brání.
53:50'
Do konce finálové série zbývá odehrát něco málo přes šest minut a Dallas má stále obrovský tlak, jenže Andrej Vasilevskij chytá skvěle a stále drží nulu.
52:36'
John Klingberg se pokusil vykřesat naději, když na pravém křídle vypálil od modré čáry, Andrej Vasilevskij byl ale na přední tyči připravený a puk podržel.
51:58'
Rána Tylera Seguina od modré čáry už byla zbytečná, protože rozhodčí odpískali hru vysokou holí. Běží poslední minuty letošního playoff. Komerční přestávka.
50:56'
Dallas začíná být směrem dopředu hodně nebezpečný, škoda jen, že si to nejlepší schoval až na třetí třetinu, do které vstupoval s dvoubrankovým mankem.
49:08'
Joe Pavelski byl zřejmě hráčem, který vypálil před vrcholem levého kruhu pro vhazování a jeho bomba mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Andrej Vasilevskij ale puk dokázal lapačkou vyrazit! Skóre je stále 0:2.
49:01'
John Klingberg vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho rána mířila k přední tyči brány, kde byl připravený Andrej Vasilevskij a puk vykopl levým betonem.
48:38'
Anton Chudobin dobře zasáhl levým betonem a poté se musel rychle zorientovat, aby odražený kotouč za svou bránu sevřel rychle pod lapačkou.
48:14'
Patrick Maroon se dostal k prudké ráně na bodu levého kruhu, jenže po jednoduché kombinaci a rychlém protiútoku zamířil pouze do náruče Antona Chudobina.
47:25'
Lightning začínají hrát hodně jednoduše a pouze vyhazují puky ze své třetiny. Tampa si musí dát obrovský pozor na to, aby nepřestala úplně hrát a neinkasovala.
46:21'
Victor Hedman vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Andrew Cogliano jeho ránu vyrazil bruslí do ochranné sítě. Komerční přestávka.
45:53'
Dallas vystřelil během čtyřiceti minut dnešního zápasu na bránu Tampy pouze osmkrát, což je hodně chabá bilance, pokud chcete pomýšlet na zisk Stanley Cupu.
44:32'
Nikita Kučerov je nejproduktivnějším hráčem letošního playoff a nyní se pokusil vstřelit osmý gól, Anton Chudobin ale dobře zasáhl a kotouč našel v lapačce.
44:14'
Jamie Oleksiak zkusil vystřelit ihned po buly, jenže jeho střela byla v mezikruží zablokována. Andrej Vasilevskij marně hledal puk, nakonec ale zasahovat nemusel.
43:10'
Už před začátkem finálové série bylo jasné, že se ze zisku Stanley Cupu budou radovat čeští a slovenští hokejisté. Vypadá to na hráče Ondřeje Paláta, Jana Ruttu a Slováka Erika Černáka.
42:10'
Corey Perry se snažil tečovat puk na přední levé tyči, jenže Andrej Vasilevskij podržel puk v náručí a Tyler Seguin schytal za bránou Tampy nepříjemný úder.
42:02'
Ze třetí třetiny uběhly dvě minuty a dvě sekundy a Lightning už třikrát vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Dallas ovšem zatím netrestá.
41:15'
Tampa vstoupila do třetí třetiny pořádně zostra a Dallas je pod obrovským tlakem. Je vidět, že svěřenci Jona Coopera nechtějí nechat nic náhodě a jdou za vítězstvím.
40:01'
Začíná třetí třetina šestého a dost možná i posledního zápasu letošního finále Stanley Cupu, pojďme si ji společně vychutnat a užít. Lightning vedou nad Stars 2:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 8-21; Zablokované střely: 13-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 20-31; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:08.
Lightning po přestávce zasadili Dallasu druhý úder a po brance z hokejky Blakea Colemana je dělí od zisku Stanley Cupu pouhých dvacet minut. Andrej Vasilevskij chytá spolehlivě a zatím za svá záda nepustil ani jednu střelu. Stars musí hodně zabrat, aby vyrovnali. Skóre po druhé části. Dallas Stars 0 Tampa Bay Lightning 2.
40:00'
39:17'
Blake Coleman vystřelil na bodu pravého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Anton Chudobin ale zasáhl vyrážečkou.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:00'
Dallas letos prožil fantastickou sezónu, přijde mi ale, že čím dále šel v playoff, tím více a více ztrácel síly a ve finále už nemá na to, aby Stanley Cup vyhrál.
36:49'
Ryan McDonagh teď vypálil na levém křídle ihned po vhazování a Anton Chudobin málem ohluchl, protože jeho ostrá rána skončila na tyči!
36:43'
Lightning ujeli do přečíslení dva na jednoho a je škoda, že se v levém kruhu rozhodli střílet, protože místo zákroku Chudobina mohl přijít gól do prázdné brány.
36:18'
Pokud Brayden Point skóroval, Lightning nikdy neprohráli. Pokud by toto pravidlo platilo i dnes, Tampa už může oslavovat zisk Stanley Cupu.
34:39'
Zach Bogosian využil volného prostoru na pravém křídle a od hrazení napřáhl k prudké ráně, kterou Anton Chudobin sevřel v náručí. Komerční přestávka.
33:35'
Nick Caamano parádně tečoval nahození z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči puk usměrnil těsně mimo. Andrej Vasilevskij drží nulu.
32:40'
Lightning rozjeli nádhernou kombinační akci a Anthony Cirelli chtěl ještě přenést hru doprava, jeho přihrávku ale výborně vystihli hokejisté Dallasu a ubránili se.
31:56'
Barclay Goodrow byl zřejmě hráčem, který mohl využít zmatků před bránou Antona Chudobina, z blízkosti ale brankáře Dallasu překonat nedokázal.
31:00'
Nikita Kučerov vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk nepříjemně mířil ke vzdálenější levé tyči, Anton Chudobin ho ale dokázal vytáhnout mimo.
30:02'
Ryan McDonagh se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilová hra Lightning. Tampa měla v první třetině dvě přesilovky a jednu využila.
29:22'
Corey Perry nepříjemně clonil Andrejovi Vasilevskému ve výhledu, jenže to poté přehnal s důrazem a rozhodčí mu udělili trest za nedovolené bránění.
29:06'
Miro Heiskanen zvedl hlavu na vrcholu levého kruhu a střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, našel ale lapačku Andreje Vasilevského.
28:02'
Ryan McDonagh dostal dvě minuty za nedovolené bránění, což znamená, že Dallas může po komerční přestávce zareagovat na druhý gól v přesilové hře.
27:01'
Tampa právě vstřelila branku!
BLAKE COLEMAN si najel v pravém kruhu na krásnou přihrávku Cédrica Paquettea přes šířku útočného pásma a parádní střelou bez přípravy propálil roztaženého Antona Chudubina vedle lapačky! Lightning odskakují a vedou již 2:0. Asistence: Cédric Paquette a Patrick Maroon.
26:45'
Pokud jste neměli ruského brankáře Tampy Andreje Vasilevského možnost vidět naživo, tak věřte, že je obrovský. Seděl jsem za ním na MS v Bratislavě.
25:15'
Andrej Vasilevskij zkontroloval puk mířící vedle pravé tyče jeho brány a proti Dallasu se po dlouhé nepřesné přihrávce pískalo zakázané uvolnění.
24:16'
Ondřej Palát se snažil dostat do zakončení v prostoru mezikruží, jenže se ocitl mezi dvěmi věžemi Dallasu. Český útočník byl zdvojen a ke střele se nedostal.
23:45'
A rychle na opačnou stranu ledové plochy, kde se pokusil od hrazení vystřelit Joe Pavelski, jeho střela z pravého křídla ale skončila v koši Andreje Vasilevského.
23:33'
Yanni Gourde si najel na levém křídle na zpětnou přihrávku a napřáhl k prudké střele bez přípravy, kterou Anton Chudobin zřejmě vytáhl do ochranné sítě.
22:51'
Z pohledu Dallasu je škoda, že se do brány nemůže kvůli zranění postavit Ben Bishop. Bylo by zajímavé sledovat brankáře Stars proti svému bývalému týmu a ve finále.
21:14'
Dallas vstoupil do druhé třetiny dobře a tentokrát se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Andrej Vasilevskij byl ale připraven a puk vyrazil mimo.
20:36'
Ryan McDonagh zablokoval střelu od modré čáry, kterou měl na svědomí Joe Pavelski, a vyloučený obránce Victor Hedman se vrátil z trestné lavice zpět na led.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-11; Zablokované střely: 8-5; Vhazování: 40%-60%; Hity: 12-18; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:14.
Lightning dnes mají druhou možnost ukončit finálovou sérii a od úvodních minut byli lepším týmem, což mělo za následek dvě přesilové hry, z nichž jednu dokázal využít Brayden Point. Dallasu se povedl závěr úvodní části, vyrovnat se mu ale zatím nepodařilo. Skóre po první třetině. Dallas Stars 0 Tampa Bay Lightning 1.
20:00'
19:32'
Tyler Seguin vypálil bez přípravy a jeho rána z ostrého úhlu mířila do zdánlivě odkryté brány, Andrej Vasilevskij se ale stačil přesunout a puk opět vyrazil! Dallas chce vyrovnat stav na 1:1.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:45'
Miro Heiskanen dobře vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Andrej Vasilevskij ale zasáhl vyrážečkou.
18:36'
Victor Hedman nyní fauloval na modré obranné čáře Coreyho Perryho a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Dallas si zahraje v závěru první části přesilovku.
17:20'
Tyler Seguin vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil do předního horního rohu brány, Andrej Vasilevskij ale puk vyrážečkou vytáhl do ochranné sítě.
17:09'
Anton Chudobin opět musel zasahovat proti tečované střele od modré čáry, která se od brusle jednoho z jeho spoluhráčů odrážela směrem mezi jeho betony.
16:28'
Nikita Kučerov se teď ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a zdálo se, že skóruje do odkryté sítě, jenže Anton Chudobin se stačil přesunout a puk hrudí vyrazil poté, co těsně předtím levým betonem zasáhl proti nepříjemně tečované střele od modré čáry! Oba dva velice důležité zákroky.
16:04'
Anton Chudobin ztlumil nahození Lightning u pravé tyče své brány na hokejce a poté rychle rozehrál, protože už se k němu blížil jeden z protihráčů.
15:15'
Ryan McDonagh vystřelil na levém křídle od modré čáry a Anton Chudobin sevřel jeho táhlý pokus pod lapačkou. Prostor dostává další komerční přestávka.
13:09'
Z vrcholu levého kruhu pro vhazování vzápětí mohl skórovat Michail Sergačjov, který dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Anton Chudobin ale zasáhl levým betonem a puk vyrazil mimo!
12:23'
BRAYDEN POINT vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin dobře zasáhl levým ramenem, jenže útočník Tampy se vzápětí dostal k dorážce a z blízkosti vymetl pravý horní roh brány! Gól v přesilové hře. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
11:58'
Alexander Volkov byl podražen v levém rohu pásma Tampy a na trestnou lavici usedl John Klingberg.
11:28'
Anton Chudobin vyrazil střelu z ostrého úhlu pouze před sebe a na přední tyči se dostal k dorážce Tyler Johnson, z blízkosti ale brankáře Stars nepřekonal! Stále hrajeme bez branek.
10:14'
Stars vypálili od modré čáry a Zach Bogosian, který dnes nahradil českého obránce Jana Ruttu, puk přizvedl do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
08:32'
Vyloučený Andrew Cogliano je zpět na ledové ploše a Lightning se během úvodní přesilové hry dnešního zápasu nedostali ani k jedné střele na bránu.
08:29'
Miro Heiskanen mohl udeřit během oslabení, když se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho prudká střela ale zamířila nad bránu Andreje Vasilevského.
07:49'
Dallas čelí po komerční přestávce první přesilové hře Lightning a nyní se mu podařilo úspěšně vyhodit puk podél střídaček. Tampa jde od úvodu za vítězstvím.
06:46'
Victor Hedman se pokusil rychle využít přesilovou hru Lightning, jeho prudká rána z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější levý horní roh brány.
06:32'
Andrew Cogliano fauloval na modré obranné čáře a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Přesilová hra.
05:50'
Další příležitost měl Jamie Benn, který zakončoval z prostoru levého kruhu pro vhazování, Andrej Vasilevskij byl ale opět připraven a kotouč vyrazil mimo.
05:19'
Andrej Sekera dal o sobě vědět, když na pravém křídle vypálil tvrdě od modré čáry, Andrej Vasilevskij byl ale na přední tyči připraven a puk vyrazil mimo bránu.
04:20'
Tampa je častěji na puku a z převahy hokejistů Lightning pramenila střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk ale zamířil mimo a Anton Chudobin nezasahoval.
03:53'
V obraně Lightning dnes chybí český obránce Jan Rutta, kterého nahradil Zach Bogosian. Dallas je pod tlakem a podél střídaček vyhodil puk na zakázané uvolnění.
02:32'
Patrick Maroon spěchal za odraženým pukem do útočného pásma Lightning, jenže jako první u něj byl obránce John Klingberg, který zpoza vlastní brány rozehrál.
01:10'
Jamie Benn se postavil na buly proti Yannimu Gourdeovi a šestý zápas finále byl zahájen. Anton Chudobin si připsal první zákrok a zmrazil puk pod lapačkou.
00:01'

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Radulov, Pavelski, Ja. Benn (C) – Perry, Seguin (A), Kiviranta – Gurjanov, Dowling, Janmark – Caamano, Dickinson, Cogliano. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Sergačjov, Shattenkirk, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Volkov, Paquette, Maroon. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Wes McCauley. Čároví: Matt MacPherson, Brad Kovachik.
Tampa Bay Lightning

Lightning se musí znovu obejít bez útočníka Stevena Stamkose, který v letošním playoff NHL odehrál pouze jedno utkání a na ledě strávil 2 minuty a 47 sekund, přesto se dokázal ve třetím utkání finále Stanley Cupu prosadit a proti Dallasu Stars vstřelil velmi důležitý gól. Tampa se ale může spolehnout na českého útočníka Ondřeje Paláta, který letos v playoff vstřelil 11 branek.
Dallas Stars

Dallas dělilo od konce sezóny necelých sedm minut, v závěru utkání ho ovšem zachránil Joe Pavelski a poslal pátý zápas do prodloužení, které rozhodl další velice zkušený hráč Corey Perry. Joe Pavelski, přezdívaný též Captain America, přepsal historii, protože v playoff NHL vstřelil mezi hráči narozenými v USA nejvíce branek, konkrétně 61, a překonal o gól rekord Joea Mullena.
Ondřej Palát sice vstřelil v posledním střetnutí finálové série parádní gól, Tampa Bay ovšem zisk Stanley Cupu neslavila. Páté utkání došlo za nerozhodného stavu až do druhého prodloužení, které rozhodl pětatřicetiletý kanadský útočník Corey Perry. Dallas unikl hrobníkovi z lopaty a v úterý v noci si může vynutit sedmé utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.