NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Arizona - 4. srpna 2020   20:40

Nashville
Nashville
07:50' Bonino (Grimaldi, Ekholm) • 10:27' Johansen  • 26:02' Järnkrok (Sissons, Josi) • 53:49' Arvidsson (Johansen)
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)
Stav série: (1:1)
Arizona
Arizona
59:03' Keller  (Stepan) • 59:12' Crouse  (Fischer, Oesterle)

Československá stopa v utkání
Do zápasu nezasáhl žádný český, ani slovenský hokejista.
Tři hvězdy utkání
1. Juuse Saros (NSH) - 24 zákroků, dva inkasované góly, 92,3 %
2. Ryan Johansen (NSH) – 1+1
3. Nick Bonino (NSH) – 1+0
Arizona byla v první třetině výrazně střelecky aktivnější, a sice poměrem 14:5. Od druhé třetiny ale byl Nashville po všech směrech lepší, vytvořil si ještě několik dalších šancí. Zmínit můžeme dorážku Forsberga zblízka do lapačky Kuempera, nebo loženku Grimaldiho z druhé vlny, kdy brankář Kojotů dobře zmenšil střelecký úhel. Ve třetí dvacetiminutovce nevyužil Turris obrovské šance a trefil levou ruku gólmana soupeře, když jej neuhlídala dvojice obránců. Nicméně mrzet jej to nemusí. V 54. minutě totiž potrestal vyloučení Ekmana-Larssona za zdržování hry Viktor Arvidsson a ranou pod víko při brejku dva na jednoho rozhodl. Od té doby už se utkání víceméně dohrávalo.
Tak či onak. Nashville vítězí 4:2 a srovnává sérii kvalifikace o play-off NHL proti Arizoně na 1:1. Tím pádem je jisté, že se ještě odehrají minimálně dva zápasy. Třetí duel se na programu hned zítra, a to opět od 20:30 SEČ.
Arizona vstřelila dva góly v poslední minutě během osmi sekund a připravila Sarose o čisté konto. Ještě zkusila hru bez gólmana, ale už se neprosadila. Saros mohl být třetím gólmanem, který v play-off NHL neinkasoval. Jako prvnímu se to povedlo krajanovi Korpisalovi v prvním duelu série Toronto – Columbus a ještě brankář Minnesoty Alex Stalock vynuloval v úvodním duelu Vancouver.
59:12'
Arizona právě vstřelila branku!
Hned po buly se Arizona vydala vpřed a po postrčení Fischera ze středu zakončoval LAWSON CROUSE zápěstím z pravé strany do lapačky brankáře a od ní se odrazil puk k bližší tyči. Asistence: Christian Fischer, Jordan Oesterle.
59:03'
Arizona koriguje! CLAYTON KELLER dobře forčekoval z levé strany proti Tinordimu, následně si zajel za záda bránícího Yannicka Webera na nahrávku Dereka Stepana, po převzetí puku zamíchal s kotoučem a uklidil ho mezi nohama Sarose do brány. Asistence: Derek Stepan.
58:19'
Nashville pouze odevzdal kotouč z levé strany a rozehrává tak Demers.
57:51'
Goligoski si na středu vlastní obranné třetiny počkal na Grimaldiho, ten sklopil hlavu, okamžitě vstal z ledu a pokračoval ve svém střídání.
57:30'
Kuemper vyrazil bekhendový pokus z levé strany, nikdo z hráčů Preds se nedostal k dorážce.
56:48'
Grabnerovu střelu z levé strany hned po vhazování vykopl Saros levou nohou.
56:41'
Zakázané uvolnění Nashvillu.
56:13'
Je vidět, že se zápas už spíše dohrává a je rozhodnuto o tom, že po dnešku bude stav série srovnaný.
55:34'
Hall pokazil nahrávku zleva pod sebe na Oesterleho, následně zamířil na střídačku.
55:01'
U nahození z levé strany byl jako první Josi ve svém obranném pásmu.
53:49'
Nashville právě vstřelil branku!
Stepan přihrával zprava na zadní tyč, ale jen na paty spoluhráče. Johansen rozehrál protiútok pasem na pravé křídlo a byl z toho najednou brejk dva na jednoho. VIKTOR ARVIDSSON věděl, že nemůže přihrávat obsazenému Ducheneovi, místo toho propálil bezmocného Kuempera bombou z pravého kruhu pod víko přes bránícího Demerse. Asistence: Ryan Johansen.
53:35'
První minuta přesilovky zatím dost opatrná ze strany Nashvillu.
52:48'
Tohle už začíná vypadat špatně pro Kojoty! Ekman-Larsson (ARI) rozehrával zleva, napoprvé jej zablokoval Turris, napodruhé švédský bek hokejkou prodloužil puk bez teče mimo hrací plochu a dostává dvě minuty.
52:21'
Keller se na pravé straně položil do zakončení, ale to mu moc nesedlo.
51:53'
Před chvíli pálil hezky Söderberg z pravého strany na lapačku, nyní tečoval Hall střelu spoluhráče mezi nohy Sarose, ale ten stihl zareagovat na změnu trajektorie kotouče.
51:29'
Chvilku to vypadalo, že se čtyři hráči Nashvillu vrhnou na Crouseho, když čistili prostor před svou bránou. Nakonec k tomu ale nedošlo.
50:53'
Arizona nerozehrála přesně, následně při střele z pravé strany na přední tyč přerušil Kuemper hru.
49:55'
Nashville kontroluje hru a nemá zas až taleko k tomu, aby srovnal stav série. Arizona nedostala svého soupeře pod větší tlak v této třetině.
49:14'
Hayton se zbavil soupeře na pravé straně, ale v útočném pásmu nebyl tou dobou nikdo v bílém, jen tři žluté dresy.
48:39'
Nástřel Järnkröka z otočky na levé straně poslali hokejisté Arizony za svou bránu.
47:49'
Situace tři na jednoho, ale ve finální fázi pokazili hráči Nashvillu nahrávku zprava na zadní tyč, kde by zakončoval Forsberg do poloodkryté brány...
47:18'
Fischer napadal rozehrávku Nashvillu bez úspěchu.
46:41'
Turris zůstal neobsazený mezi Stepanem a Ekmanem-Larssonem a po pasu bekhendem z hokejky spoluhráče měl obrovskou šanci, v podstatě jen trefil lapačku Kuempera!
46:15'
Josi se rozjel na pravé straně a viděl prostor mezi betony Kuempera, svou střelu ale nasměroval do břicha gólmana Arizony.
46:03'
Hayton si přichystal puk na pravé straně, ale Saros udržel nadále čisté konto u bližší tyče.
45:30'
Brejk Nashvillu tři na jednoho, ale Kuemper vychytal Forsberga z levého kruhu směrem na lapačku. V důsledku zákonu setrvačnosti potom dojíždějící bek Arizony posunul bránu.
44:51'
Smith napálil křížem z pravého křídla rameno Kuempera.
44:19'
Granlundova střela z levé strany minula přední tyč.
43:31'
Režie ještě ukázala docela ostrý zákrok Demerse ramenem na Josiho na ose obranné třetiny Arizony, švýcarský obránce je zcela v pořádku a docela dobře se vyhnul bývalému bekovi San Jose.
43:31'
Forsberg si po nahrávce stáhl puk na levém kruhu a zakončil zápěstím na kratší tyč, tam našel Kuempera.
42:47'
Kessel převzal puk na pravém křídle, ale trefil pouze nohu obránce Nashvillu.
42:19'
Hall nastavil své tělo před útočníka a založil útok Arizony, ten měl jepičí život.
41:10'
Forsberg zavedl puk do pásma, ale nahrávku zleva na pravý kruh mu překazil obránce.
40:29'
Kuemper vyráží pravou nohou křižný pokus zprava.
40:01'
Na konci druhé třetiny se ještě pošťuchoval Ekman-Larsson s Turrisem a své si k tomu řekl Järnkrök. Stepan a Ekholm se před začátkem (možná) poslední dvacetiminutovky dozvěděli, že tohle rozhodčí nikterak nebudou trestat.
Hity – 21:15
Nashville byl ve druhé třetině nebezpečnějším mužstvem. Ve 27. minutě zvýšil Järnkrok a tím se Predators docela uklidnili. Následně Turris trefil z otočky bližší tyč. Grimaldi se zjevil sám před Kuemperem, ale ten dobře povyjel a vyrazil jeho vyloženou šanci. Kuemper se činil lapačkou při dorážce Forsberga. Arizona toho ve druhém dějství zas až tolik nepředvedla směrem dopředu a její výkon má spíše klesající tendenci. Tím pádem je Nashville dvacet minut od toho, aby vyrovnal tuhle sérii.
40:00'
39:47'
Ekman-Larsson si cosi vyřizoval za bránou s Järnkrokem, ale vše se obešlo bez větší šarvátky.
39:20'
Nashville ještě pořádně nezakončil v této přesilovce, ale nemusí mu to úplně vadit.
38:43'
Forsberg upadl na pravé straně bez cizího zavinění a Ekman-Larsson hned vyhodil puk za branku Nashvillu.
38:22'
Josi si hokejkou klepl o přihrávku, následně vystřelil z prvního doteku mimo bránu.
38:06'
Nashville zatím pouze kombinuje v útočném pásmu.
37:15'
Omluva! Ellisovi tekla krev po zásahu hokejkou Ellise. Nashville je kompletní a bude hrát více než dvě minuty přesilovku pět na čtyři.
36:36'
Hjalmarsson vypálil od modré čáry, ale Saros šel ke své levé tyči.
36:01'
Oesterle chytil rychlost na levé straně, obhodil si obránce, ale na bližší tyči byl připravený Saros.
35:34'
Přesilovka neměla dlouhého trvání, Taylor Hall (Arizona) zasáhl na levém křídle hokejkou obličej Ryana Ellise a mělo by se hrát 96 sekund ve čtyřech.
35:16'
V úvodu přesilovky Arizony poslal Nashville puk ke Kuemperovi.
35:10'
Nashville hrál v šesti, což se v hokeji nesmí...
34:41'
Saros podržel puk na hokejce za bránou pro Yannicka Webera, Nashville střídá.
33:51'
Kessel přihrával z otočky na levém křídle, ale jeho pas zachytila pouze natažená hokejka bránícího hráče na modré čáře.
33:18'
Nashville dobře forčekoval, ale střela z pravé strany od modré čáry neprošla před Kuempera.
32:38'
Kessel nahrál zleva pod sebe a ránu golfákem Ekmana-Larssona zablokoval padající Grimaldi hokejkou.
32:01'
Kuemper vystihl střelu Grimaldiho přesunem ke své pravé tyčce.
31:25'
Moc nechybělo, aby nahrávka z levé strany prošla na Turrise, ta si zajel za obranu soupeře a už číhal sám před Kuemperem!
30:42'
Nashville je ve druhé třetině výrazně střelecky aktivnější, naposledy si Kuemper poradil s pokusem Ellise od modré čáry.
30:24'
Kuemper drží Kojoty, nyní skvěle zasáhl lapačkou, když si Forsberg našel odražený kotouč na pravé straně a měl na hokejce čtvrtou branku Predators!
29:41'
Nashville je nabuzený po třetím gólu, výkon Arizony už není tak dobrý ve druhé třetině jako v té první.
29:08'
Komerční pauza.
28:12'
Grimaldi byl po spoluhráčově postrčení na pravé straně sám před Kuemperem, ten povyjel a vyrazil vyloženou šanci Predators.
27:36'
Predators pokračují v tlaku a nyní mačkají Arizonu.
27:15'
Turris se otočil na pravé straně a trefil přes Goligoskiho krátkou tyč.
26:02'
Sissons sklepl puk z levé strany pod sebe a CALLE JÄRNKROK zakončil napoprvé do brusle bránícího Chychyruna, ale napodruhé směřoval kotouč mezi nohama zmiňovaného beka Arizony do horní části brány – 3:0. Asistence: Colton Sissons, Roman Josi.
25:37'
Grimaldi přihrával z pravé strany pouze do brusle protivníka a Arizona se tak ubránila bez větších problémů.
24:50'
Turris zaútočil se Smithem, ale obrana zastavila jejich snažení na ose hrací plochy.
24:02'
Duchene se otočil za bránou soupeře, ale neměl komu přihrát až Nashville přišel o útočnou třetinu.
23:23'
Rozhodčí pustili zákrok Forsberga mimo hru, někdo z Arizony se hned ohlížel na muže v pruhovaném.
23:06'
Hall si nerozuměl se spoluhráčem Kesselem na pravé straně, je z toho další ofsajd Arizony.
22:44'
Kuemper zasáhl levou rukou u své levé tyče proti Josimu z pravé strany, následně nedovolil Ekman-Larsson dorážku Sissonse.
22:10'
Keller přetlačil útočícího hráče a odstartoval tak kontr Arizony, ten skončil ofsajdem.
21:17'
V situaci čtyři na dva z pohledu Preds tečovali hráči Arizony nahrávku z levé strany na přední tyč, tam sjížděl Watson.
20:38'
Výborný Kuemper si lapačkou ve stoje pohlídal bližší tyč, když se rozjel Josi a zakončoval z pravého kruhu.
20:01'
Nashville čelil přesilovce soupeře hned po pěti sekundách, když Forsberg na polovině hřiště podrazil Kessela. Nicméně vydržel na trestné lavici dvě minuty. Predators se snaží hrát hodně důrazně a je vidět, že si uvědomují, že dnešní zápas je dost důležitý. Zkrátka buď srovnají na 1:1, anebo budou prohrávat 0:2. To je obrovský rozdíl.
Hity – 13:9
Nashvile vede po první třetině 2:0, když Bonino vymetl z kruhu šibenici a následně Johansen využil chyby v rozehrávce, respektive nedorozumění dvojice Kuemper – Kessel. Nicméně Arizona sehrála s Nashvillem naprosto vyrovnanou první třetinu. Největší šanci Kojotů měl Keller, ale bekhendem nedokázal překonat přesouvajícího se Sarose. Toho se docela povedlo Arizoně rozchytat, zatím z něj srší jistota.
20:00'
19:53'
Arizona už nezakončila a první třetina končí.
19:34'
Garland bruslil rychle za nahozením spoluhráčem, aby nenechal rozehrát Sarose a získal pásmo, to se mu povedlo.
19:11'
Demersova schovaná střela směřovala z pravé strany do levé ruky Sarose u první tyče.
18:44'
Fabbro byl dost důrazný za brankou Arizony, ale všechno v rámci pravidel podle čtveřice rozhodčích.
17:57'
Při hře čtyři na čtyři je těžiště hry hlavně před brankou Arizony.
17:01'
Ellis (Nashville) si počkal na ose svého obranného pásma na Halla (Arizona) a šel hodně aktivně levým ramenem proti kanadskému útočníkovi. Následně si tam oba hráči něco řekli a došlo na kratší šarvátku, kdy na ledě skončil obránce Nashvillu.

Rozhodčí ale dali Hallovi i Ellisovi dvě minuty za hrubost, nikoliv za bitku a bude se hrát dvě minuty čtyři na čtyři.
16:42'
Nashville vyhazuje a tohle už by měl zvládnout.
16:38'
Kessel posunul puk zprava na střed na Ekmana-Larsssona, ten (opět) trefil Bonina a kotouč se od útočníka Nashvillu do ochranné sítě.
16:02'
Garland to myslel dobře zápěstím zprava do vzdálenějšího horního rohu brány, Arizona clonila Sarosovi. Ten šel i tak ke své pravé tyči, nicméně zasahovat nemusel.
15:45'
Ekman-Larsson přidal na razanci, ale mířil od modré čáry pouze do otáčejícího se Bonina.
14:56'
Josiho krosček zleva na Stepana na hranici levého kruhu před bránou Nashvillu posílá Preds do čtyř.
14:52'
Je pravda, že Arizona měla zatím jedinou vyloženou šanci a prostě se něčím musí chytit. Třeba tím, že přitvrdí.
14:22'
Začíná být pomalu, ale jistě veselo, hlavně dvojice Richardson – Turris se má velice v oblibě.
13:59'
Kuemper lapil tvrdou střelu z postu pravého obránce, když napřáhl Ekholm směrem k bližší tyči.
13:48'
Turris byl na levé straně v ofsajdu.
13:11'
Richardson dobře zvedl hlavu po odehrání kotouče po pravé straně a dával si velký pozor před rozjetým Tinordim, ten ho chtěl trefit pravým ramenem.
12:43'
Hezká přihrávka zprava na zadní tyč, kde už se chystal střílet Johansen bekhendem v zajímavé pozici, ale nezpracoval ideálně kotouč.
12:16'
Ekman-Larsson zakončil z levého kruhu přes obránce do lapačky Sarose a odjel střídat.
10:27'
Tenhle gól jde za dvojicí Kuemper – Kessel. Forsberg postrčil kotouč mezi Demersem a ještě jedním hráčem soupeře a puk skončil u Kuempera. Brankář Kojotů vyklepal puk a rozehrával na levou stranu na Kessela, ale na paty svého spoluhráče. RYAN JOHANSEN se dobře zorientoval před bránou a potrestal tuhle chybu zakončením zprava mezi levou rukou a tělem Kuempera. Ten si na puk hodně sáhl, ale i tak doskákal k přední tyči a Kuemper zkrátka dostal teploměr – 2:0. Bez asistence.
09:51'
09:20'
Tak to je neskutečné! Obrovský tlak před bránou Preds, velice dobrou práci tam odvedl Crouse, vzápětí nedokázal Keller bekhendem překonat přesouvajícího se Sarose a trefil jen pravou nohu gólmana.
07:50'
Arizona sice neinkasovala v přesilovce, jenže není to nic moc platné! Grimaldi nahrál pod sebe na pravý kruh, NICK BONINO si nachystal puk a zápěstím vymetl kratší šibenici nad levým ramenem Kuempera. Ten se prakticky ani nepohnul. Na pravém kruhu neubránil NICKA BONINA Taylor Hall, který se vrátil na led z trestné lavice. Asistence: Rocco Grimaldi, Mattias Ekholm.
07:24'
Richardson podržel puk pro rozjetého Grabnera a ten měl rychlost, bekhendem ale zakončil pouze do připraveného Sarose. Ten dobře zmenšil úhel.
06:57'
Arizona je pod tlakem, Nashville hraje všechno přes zakončujícího Forsberga na levém kruhu.
06:07'
Forsberg vypálil bez přípravy z levého kruhu do levé nohy brankáře, Arizona se následně osvobodila.
05:42'
Hall (ARI) si pomohl podražením Ellise za brankou Preds a Nashville si zahraje svou první přesilovku v zápase.
05:03'
Zakončení křížem z hokejky Sïderberga z pravého kruhu nebylo vůbec špatné. Útočník Arizony nastřeloval puk k zadní tyči a kotouč se odrazil od nohy Fischera vedle brány.
04:31'
Duchene to docela schytal od vracejícího se Kellera, ale evidentně zůstal zpevněný.
03:53'
Bonino nahodil po levém mantinelu za branku na hokejku Kuempera a přepustil místo na ledě spoluhráči.
03:32'
Po souboji Goligoskiho s Ellisem šel puk od obránce Predators do ochranné sítě a vhazovat se bude po levé ruce Sarose.
03:13'
Garland byl na pravé straně jako první u odraženého puku a Arizona svírá soupeře.
02:44'
Saros přerušuje hru zákrokem proti rozjetému soupeři z levého křídla.
01:45'
Nashville vyhodil na hokejku Kuempera a vypadá to, že první oslabení zápasu přežije bez úhony.
01:07'
Arizona dlouho drží puk v útočném pásmu, druhý pokus Halla v početní výhodě skončil na noze obránce.
00:45'
Dvorak nedovolil vyhození Nashvillu, Hall zakončil z pravého kruhu do Sarose.
00:05'
To je start! Po pěti sekundách bude hrát Arizona přesilovku, Forsberg (NSH) podrazil Kessela, kroutí hlavou.
00:01'
Zazněla kanadská hymna a do začátku zápasu už zbývají jen sekundy.
Nashville bude hrát ve žlutém, Arizona v bílém.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Hall – Keller, Stepan (A), Crouse – Fischer, Richardson, Söderberg – Garland, Hayton, Grabner.

Rozhodčí: O’Rourke, Joannette – Racicot, Smith..
Kanadské bodování obou mužstev v základní části

Nashville

1. Roman Josi (25. v konečném pořadí) – 65 bodů (16+49)
2. Filip Forsberg (77.) – 48 bodů (21+27)
3. Matt Duchene (123.) – 42 bodů (13+29)
4. Ryan Ellis (155.) – 38 bodů (8+30)
5. Ryan Johansen (167.) – 36 bodů (14+22)

Arizona

*1. Taylor Hall (66.) – 52 bodů (16+36)
2. Nick Schmaltz (99.) – 45 bodů (11+34)
3. Clayton Keller (106.) – 44 bodů (17+27)
4. Conor Garland (141.) – 39 bodů (22+17)
5. Christian Dvorak (149.) – 38 bodů (18+20)

*Poznámka: Až do poloviny prosince hrál Taylor Hall za New Jersey, poté byl vytrejdovaný.
Nashville nezažil úplně ideální základní část. Loni vypadl v prvním kole play-off proti Dallasu poměrem 2:4 na zápasy. V létě tak přivedl Matta Duchenea, naopak obránce P. K. Subbana poslal do New Jersey. Následně se Nashvillu nepovedla první polovina sezony a na začátku ledna se pakoval trenér Peter Laviolette. Nehledě na to, že generální manažer David Poile ještě týden před jeho výměnou prohlásil, že se o svou pozici nemusí bát. Na jeho místo přivedl Johna Hynese. Ten skončil 3. prosince na lavičce New Jersey. Ani s výkony Duchenea nemohl být Nashville úplně spokojený. Kanadský útočník zaznamenal ve svých úvodních 45 zápasech 32 kanadských bodů (10+22). I přes veškeré problémy se Nashville probojoval mezi 24 účastníků play-off. V něm naposledy chyběl na jaře 2014.

Soupiska Nashvillu pro play-off 2020
Brankáři: Troy Grosenick, Connor Ingram, Pekka Rinne, Juuse Saros
Obránci: Alexandre Carrier, Mattias Ekholm, Ryan Ellis, Dante Fabbro, Dan Hamhuis, Korbinian Holzer, Roman Josi, Jarred Tinordi, Yannick Weber.
Útočníci: Viktor Arvidsson, Colin Blackwell, Nick Bonino, Daniel Carr, Matt Duchene, Filip Forsberg, Mikael Granlund, Rocco Grimaldi, Calle Jarnkrok, Ryan Johansen, Michael McCarron, Colton Sissons, Craig Smith, Eeli Tolvanen, Jakov Trenin, Kyle Turris, Austin Watson.

Soupiska Arizony pro play-off 2020
Brankáři: Adin Hill, Darcy Kuemper, Antti Raanta.
Obránci: Kyle Capobianco, Jakob Chychrun, Jason Demers, Oliver Ekman-Larsson, Alex Goligoski, Jordan Gross, Niklas Hjalmarsson, Iľja Ľjubuškin, Aaron Ness, Jordan Oesterle, Victor Soderstrom.
Útočníci: Brayden Burke, Michael Chaput, Lawson Crouse, Christian Dvorak, Hudson Fasching, Christian Fischer, Conor Garland, Michael Grabner, Taylor Hall, Barrett Hayton, Vinnie Hinostroza, Clayton Keller, Phil Kessel, Brad Richardson, Nick Schmaltz, Carl Soderberg, Derek Stepan.

Všechno zlé je pro něco dobré. Alespoň to platí v případě kapitána Arizony Olivera Ekmana-Larsson. Ten během dlouhé pauzy zcela stoprocentně doléčil své zraněné koleno. Veškeré problémy měla vyřešit operace loni v létě, jenže jeden z nejlepších světových obránců uspěchal návrat na led, což mu koleno dalo okamžitě najevo. Nicméně nedávno si již pochvaloval, že v době, kdy byla sezona přerušena, dokázal zesílit a zrychlit. Vrátil se i do Švédska. Severská země dlouho zvládala boj s koronavirem na výbornou...

Nashville obsadil v základní části šestou pozici v tabulce Západní konference, když v 69 zápasech nasbíral na své konto 78 bodů. To Arizona skončila na jedenácté příčce. V celé soutěži dvaadvacátá. Není tak úplně jisté, jestli by se Kojoti dostali do play-off, pokud by byl svět v pořádku. Současná globální situace ale zapříčinila, že NHL se dohrává naprosto bezprecedentním způsobem, který nemá v její historii obdoby. Sezony byla přerušena 12. března a na další soutěžní utkání tak týmy čekaly více než 4,5 měsíce, což je více než, když tým vyhraje na konci června Stanley Cup a další sezona pro něj odstartuje na začátku října.
Hokejisté Arizony postoupili do vyřazovacích bojů NHL po osmileté odmlce. Nicméně před startem kvalifikace o play-off ji potkala hodně nepříjemná záležitost. Na vlastní žádost skončil generální manažer John Chayka. Přitom při svém nástupu do funkce v roce 2016 byl vůbec nejlepším generálním manažerem v lize. Tehdy mu bylo šestadvacet let. Klub neměl pochopení pro načasování rozhodnutí Chayky. Veškeré spekulace zámořských médií vedou k tomu, že důvodem byly rozpory s majitelem Alexem Meruelem.. Ty (možná) začaly poté, co v posledních měsících projevilo zájem (zřejmě) Buffalo a New Jersey. I přes počáteční odpor a nevoli nakonec Meruelo svolil k jednání Chayky se Sabres i Devils.

Úvodní utkání série

2.8.2020, 20:00 SEČ

Nashville – Arizona 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. F. Forsberg, 41. Ellis (Johansen, Josi), 49. F. Forsberg (Josi, Duchene) – 8. Ekman-Larsson (Hall, Stepan), 11. Dvorak (Kessel, Hall), 16. Keller (Dvorak, Kessel), 37. Grabner

Nashville Predators: Saros – Ellis, Josi, Fabbro, Ekholm , Tinordi, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Turris – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.

Arizona Coyotes: Kuemper – Demers, Ekman-Larsson , Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson, Oesterle – Kessel, Dvorak, Hall – Garland, Hayton, Grabner – Keller, Stepan, Crouse – Fischer, Richardson, Söderberg.

Rozhodčí: St. Laurent, Pochmara – Murchison, Sericolo

Diváci: 0
Československá stopa v zápase
Na soupisce Nashvillu, resp. Arizony nenajdeme jediného českého, nebo slovenského hokejistu.
Vzájemné zápasy v základní části
24.12. 2019, NSH - ARI 3:2
18.10. 2019, ARI - NSH 5:2
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu kvalifikace o play-off NHL mezi Nashvillem a Arizonou. Kojoti zvítězili v prvním duelu 4:3 a dnes je na programu druhé utkání série, která se hraje na tři vítězné zápasy. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.