St. Louis - Dallas | ONLINE | 9.8.2020 21:20 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Dallas - 9. srpna 2020   21:20

Ukončeno
St. Louis
St. Louis
03:43' Thomas (Blais, Dunn)
1:2
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Dallas
Dallas
59:28' Pavelski  (Heiskanen) • ' Gurjanov  
St. Louis
Sestavy:
Allen (Binnington) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Faulk, Dunn – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Blais – Brouwer, Sundqvist, Steen.
Rozhodčí
Kozari, Pochmara – Shewchyk, Gibbons
Rogers Place, Edmonton
Dallas
Sestavy:
Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Johns, Sekera – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Kiviranta – Comeau, Faksa, Cogliano.
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro tento textový přenos je to vše. Děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Andrej Sekera (DAL)
0+0
Radek Faksa (DAL) 0+0.
Poslední zápas skupin o umístění rozhodl o tom, že Blues v prvním kole play-off narazí na Vancouver, zatímco na Dallas bude čekat Calgary.
Dallas slaví pořádně vydřené vítězství, na které dosáhl i bez absentujícího brankáře Bishopa a střelce Tylera Seguina. Blues díky Thomasovi od čtvrté minuty vedli, jinak se ale výhradně bránili a odolávali náporu Stars. Ti se marně snažili přerušit gólový půst až do šedesáté minuty, kdy Pavelski přece jenom poslal zápas do prodloužení. V tom se skóre nepohnulo, a tak o triumfu texaského klubu musel rozhodnout až jediný proměněný nájezd v podání Denise Gurjanova.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
Autorem vítězné branky je DENIS GURJANOV.
Ryan O'Reilly se nějaké dva metry před brankovištěm téměř zastavil a pak vystřelil do Chudobinovy vyrážečky!
Do blafáku nešel ani Denis Gurjanov, který ale dokázal najít prostor mezi betony Jakea Allena!
Vladimir Tarasenko to zkoušel stejně jako Perron, ale Chudobin byl se svou lapačkou opět připraven.
Dallasu znovu chyběly jenom centimetry! Joe Pavelski trefil ze svého pohledu pravou tyč!
Poslední nájezdový rozstřel sezóny 2019/20 zahájil David Perron, jehož pokus neprošel přes Chudobinovu lapačku.
Samostatné nájezdy začínají.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:25'
Heiskanen měl na hokejce rozhodnutí! Radulov ho našel v mezikruží úplně volného, ale bekhendová střela se od tyče odrazila pryč.
78:50'
Klingbergovu střelu z pravého kruhu Allen zastavil. Následoval rychlý protiútok, jenže Tarasenko svou individuální akci nevyšperkoval gólovou tečkou.
78:22'
O´Reilly měl u levého kruhu úplně volného Paraykoa. Tomu střela z jedničky moc nesedla a to paradoxně způsobilo starosti Chudobinovi, jenž byl připraven na trochu jiný projektil.
77:45'
Roope Hintz si najel na dobře načasovanou přihrávku Heiskanena. Před sebou měl už pouze Allena, jehož branku z dobré pozice přestřelil.
77:32'
Radulov nebezpečně nechal puk za sebou a měl obrovské štěstí, že Heiskanen včasnou reakcí rychle odzbrojil Jadena Schwartze.
76:53'
Předávka mezi Lindellem a Radulovem nevyšla. Protiútok Blues se rovněž nekonal a Pietrangelo začíná až od Allenova brankoviště.
76:23'
Trio v modrém už bylo poměrně dlouho na ledě. Pavelski toho nevyužil, neboť další střelou golfákem vůbec netrefil prostor branky.
75:47'
Miro Heiskanen odjel pryč z útočného pásma, aby se jeho dva zbývající spoluhráči mohli vydat na střídačku.
75:07'
Colton Parayko zahájil nastavený čas střelou z osy kluziště, kterou Chudobin nadzvedl nad horní tyč.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:28'
Dallas právě vstřelil branku!
Půlminutu před koncem se Stars konečně dočkali a zápas tak míří do prodloužení! Miro Heiskanen režíroval hru od modré čáry, odkud posunul puk před levý kruh. JOE PAVELSKI vypálil příklepem bez přípravy a objevil trochu místa u vzdálenější tyče. Allen toho moc neviděl, protože měl před sebou urostlé tělo Jamieho Benna. Asistence: Miro Heiskanen.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Benn dostal přihrávku do prostoru vedle branky, odkud se vytočil do brankoviště, ale puk za Allena naněkolikrát neprotlačil.
58:15'
Anton Chudobin odjel v přerušené hře na střídačku. Stars se pokusí o vyrovnání v šesti proti pěti!
57:57'
Vladimir Tarasenko v onom souboji vydoloval puk pro Schwartze, jehož zakončení zblízka Chudobin vyrazil nad mantinely.
57:47'
Tarasenko dojel dlouhý pas Parayka. Zakázané uvolnění se nepíská a Blues zkracují zbývající čas v soubojích na krátkém mantinelu.
57:10'
Tyler Bozak nepřesně přihrával přes šířku kluziště. Faulk to měl ke kotouči daleko, ovšem hráči Stars ho rovněž rychle odevzdali.
56:13'
Parayko mohutně napřáhl od modré čáry, ale zasáhl jen předním clonícího Kivirantu. Finský útočník hraje velmi solidní partii.
55:59'
Nepovedená přechodová fáze prostřednictvím dlouhé přihrávky z obranného pásma. Rozhodčím nezbylo nic jiného, než odpískat icing Stars.
55:15'
Gurjanov překvapil hezkou zadovkou s hokejkou mezi nohama. Účel to ale nesplnilo, adresát Benn byl v daný moment trochu jinde.
54:48'
Janmark zpoza branky objevil Gurjanova, který vystřelil i přesto, že kolem sebe měl Scandellu a Sundqvista. Allen byl připraven a zase se o něco přiblížil vychytané nuly.
54:40'
Z pohledu Stars už je to hodně frustrující. Allen zlikvidoval i nebezpečnou teč Pavelskiho, který v této disciplíně patří mezi nejlepší hráče na světě.
54:14'
Jediný úspěšný střelec Thomas udržel na zádech Heiskanena a z rohu šikovně našel Steena, jehož pokus z osy hřiště Chudobin ramenem vyrazil.
53:45'
Jamie Oleksiak natáhl od modré, leč O´Reilly ztečoval plachtící puk na plachtu překrývající jednu z tribun.
53:25'
Faulkovo nahození sebral Klingberg, který pak čelil nepříjemnému forčekinku, ale ve spolupráci s obránci dostal puk do středního pásma.
52:52'
Tarasenko si pokryl puk a posunul se s ním až k levému mantinelu. Střele ale nedal dost razance a Chudobin ji pohodlně vyrazil.
51:48'
Faksa z otočky poslal puk k brankovišti na Pavelskiho, ovšem bývalý kapitán San Jose z bezprostřední blízkosti zasáhl jen tělo Allena.
51:01'
Jake Allen raději přerušil hru poté, co jednoduše lapil bekhendový oblouček Jamieho Benna. Na programu bude reklamní přestávka.
50:38'
Dunn vyhodil o mantinel na zakázané uvolnění, kterému nemohli ostatní hráči Blues jakkoliv zabránit. Vhazuje se po pravici Allena.
50:13'
Teď už se Denis Gurjanov zjevil v lepší pozici. V levém kruhu měl čas na přípravu střely švihem, jež skončila na brankové konstrukci!
49:56'
Gurjanov nabral rychlost, jenže se ve středním pásmem neprosmýkl mezi krajním, protihráčem a překážejícím rozhodčím.
49:32'
Sundqvist prohrál osobní souboj za brankou Chudobina. Stars se na puku ale neudrželi a do hry se záhy dostal i rozehrávající Allen.
48:52'
Jamie Oleksiak taktéž zapsal jednu střelu na branku. Stalo se tak hned po vyhraném vhazování, avšak Allen měl situaci plně pod kontrolou.
48:32'
Lindellova střela zpoza levého kruhu byla zablokovaná Bozakem. Téměř stejně o pár vteřin dříve dopadl i Comeau.
47:32'
Colton Parayko zachytil diagonální přihrávku ve středovém kruhu. Dopředu se ale nehnal a jenom nahodil puk směrem k zadnímu hrazení.
46:53'
Druhá přestávka na obrazu hry nic nezměnila. Dallas už dlouhou dobu na ledě panuje, což se mu ale nedaří vyjádřit gólově.
46:29'
Pavelski dobře přenesl těžiště z levé strany na pravou, odkud už poněkolikáté střílel Heiskanen, jenže Allen znovu kontroval úspěšným zákrokem.
45:51'
Steen ztratil puk v obranné třetině a doslova daroval zakončení Perrymu, který s nepříznivým stavem taktéž nic neudělal.
44:51'
Zajímavý brejk Stars. Benn měl po své levici Hintze, který se do plachtícího kotouče baseballovým způsobem ale netrefil.
44:10'
Alexandr Radulov z podobného místa mířil na přední tyč, kterou minul jen o pár centimetrů.
43:20'
Heiskanen a jeho tradiční útočný výlet. Allen měl se zakončením zleva problémy, ale o čisté konto stejně nepřišel.
43:09'
Stars v plném počtu.
42:44'
Chudobin vyklepal Perronem nahozený puk z lapačky, aby neriskoval, že bude hrát mimo vyznačené území za brankou.
42:10'
Lindell měl spoustu času na vyhození, po kterém se na puk znovu dostal Cogliano. V tento okamžik už střílel, ale rozměry branky mu nestačly.
41:40'
Comeau dojel vyhozený puk. Místo nabízejícího se zakončení ale přihrával a Dickinson skončil v nepalebné pozici za brankou.
41:09'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., držení).
40:42'
Stars se střelecky trápili v celé základní části a tento neduh si přenesli i do začínajících vyřazovacích bojů. V tento okamžik už jsou přes 120 minut bez gólu.
40:07'
Klub z Texasu se během sedmi vteřin hry ve třetí třetině dostal k zakončení. Jmenovitě se o to zasloužil Cogliano, který to na Allena neúspěšně zkoušel z pravého kruhu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhé dějství bylo o něco atraktivnější, což částečně způsobilo i kvantum přesilových her. Více jich měl Dallas, který si hned několikrát vytvořil kvalitní šance, jenomže v jejich proměňování byl nulový. Blues si svůj těsný náskok z první části udrželi a jsou o krůček blíže třetímu místu ve čtyřčlenné skupině o umístění.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Roope Hintz těsně před sirénou hledal v levém kruhu Klingberga, který však nedostal puk ideálně a v krkolomné pozici promáchl.
39:27'
Parayko znovu otestoval jen pevnost zadního mantinelu. Puk se poté odrazil na opuštěné tribuny a tlak Blues tím skončil.
39:15'
Stars v plném počtu.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Parayko byl úplně sám před levým kruhem, odkud vyslal neskutečný projektil. Problém byl jenom v tom, že puk letěl mimo tři tyče.
38:26'
O´Reilly předvedl klíčový obranný zákrok, když měl proti sobě hned tři útočící hráče Dallasu. Jedním z nich byl i Cogliano, jehož přihrávku hvězda Blues vleže zastavila.
38:01'
Sekera vypíchl kotouč Perronovi a dokonce dostal do protiútoku Dickinsona, kterého musel zastavit až zákrok Allena.
37:51'
Po dlouhé době dostává zabrat také ledová plocha v útočném pásmu Blues, kteří se snaží prokombinovat do nějaké kloudnější šance.
37:15'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., hákování).
36:57'
Blues v plném počtu.
36:51'
Schenn se v protiútoku zastavil na pravém křídle. Místo přihrávky na Schwartze sám střílel, ale Chudobin spolehlivě vyrazil puk na Heiskanenovu hokejku.
36:38'
Alexandr Radulov pouze nahodil ze středního pásma. Puk si našel O´Reilly a vcelku jednoduše ho vyhodil do bezpečí.
36:09'
Stars přišli o útočné pásmo. Roope Hintz se vrací pro kotouč a zakládá novou akci zpoza Chudobinovy klece.
35:38'
Pavelski dal přihrávkou na volnější modrou čáru, odkud letěl do ohně další kotouč. Blues i tuto situaci přestáli, Radulov se na hraně brankoviště k dorážce neprotlačil.
35:08'
Velká územní převaha Dallasu pokračuje už šestou přesilovkou. Ta začala střelou Heiskanena, jež byla ztečovaná mimo branku.
34:57'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., sekání).
34:45'
Janmark se natáhl po přihrávce Kiviranty, ale z bezprostřední blízkosti puk za Allenova záda neprotečoval.
33:28'
Radulov přihrál přes celou šířku hřiště na Benna, jehož nahození z blízkosti mantinelu Allen neudržel a proto měl ještě trochu problém s dorážkou Heiskanena.
33:19'
Blues v plném počtu.
32:48'
Jamie Benn po přejetí útočné modré čáry narazil do modré zdi a puk mu kvůli tomu znovu utekl o několik metrů zpět.
32:11'
Opět Gurjanov napřáhl z vrcholku pravého kruhu. Allen ale zůstal bez práce, kotouč proletěl vedle jeho pravé tyče.
31:54'
Stars mají na úvod přesilovky na ledě druhou přesilovkovou formaci s Radkem Faksou. O střelu z vrcholku pravého kruhu se postaral Gurjanov, načež se Perry neodhodlal na dorážku z úhlu.
31:19'
Poraněný Blais je dokonce vyloučen za vražení na hrazení! Menší trest si odsedí Robert Thomas.
31:19'
Pod střídačkou St. Louis zůstal chvíli ležet Sammy Blais. Ten si paradoxně ublížil sám, když se snažil dát bodyček Sekerovi.
30:43'
Na Dallas se přilepila střelecká smůla! Perry nacouval k brankovišti a střelou zblízka trefil horní tyč, kterou pak z dorážky opět přestřelil Roope Hintz!
30:31'
Blues v plném počtu.
30:01'
Radulov se hezky uvolnil a nahrál Bennovi, který tuto akci ještě vyšperkoval pasem na zadní tyč, kde zblízka minul Hintz! Takovéto šance by se měly na této úrovni dávat.
29:42'
Pavelskiho tvrdá rána příklepem z levé strany orazítkovala jen zadní mantinel, od kterého se puk rychle odrazil do středního pásma.
29:21'
Klingberg přihrál po modré na Heiskanena, který se posunul až do levého kruhu, ale Allen své čisté konto s problémy udržel.
29:05'
Zatím je to hodně statická přesilovka od Dallasu. Puk měl zejména Benn, který ve snaze vystřelit z vrcholku kruhu naprosto promáchl.
28:31'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sammy Blais – 2 min., sekání).
28:15'
Bozak chtěl přihrát Blaisovi, jenž byl úplně sám v prostoru mezi kruhy. Dobrý zákrok obránce tento úmysl ale překazil.
27:50'
Marco Scandella už poněkolikáté střílel od modré čáry. Chudobin na kotouč dobře viděl a schoval ho ve své náruči.
27:29'
Perry předvedl chytrou střílenou přihrávku směřující do mezikruží, kde kotouč tečoval Kiviranta a nasměroval ho do Allenova pravého betonu.
26:36'
Cogliano sebral odražený puk a bez váhání spěchal do přečíslení dvou na jednoho. Ještě ve středním pásmu přihrál Comeauovi, jehož střelu Allen vyhlavičkoval nad mantinely.
26:03'
Scandellovo nahození na Chudobinův hrudník nemělo šanci na úspěch. Hra je znovu přerušena a pokračovat bude po reklamní přestávce.
25:30'
Anton Chudobin objevil nějaký problém na své pravé brusli, což znamená trochu práce pro kustoda Dallasu Stars.
25:30'
Faulk zkrotil puk na útočné modré, odkud ho bekhendem nahodil do brankoviště a donutil gólmana Chudobina přerušit hru.
24:11'
Stars v plném počtu.
23:20'
Perron pálil z pravého kruhu, ale Chudobin držadlem hokejky znovu poslal kotouč do míst, kde za normálních okolností bývá ochranná síť.
23:11'
Z mezikruží zakončující Tarasenko měl před sebou jenom Lindella, od jehož hokejky se vypálený puk vydal zcela mimo ledovou plochu.
22:35'
Dallas se dvakrát za sebou snadno vysvobodil z obranné třetiny. Třicet vteřin z jeho oslabení je rychle pryč.
22:11'
Zachary Sanford byl jednoznačně podražen Perrym. Blues mají před sebou již třetí přesilovou hru.
22:01'
Heiskanen jako obránce číhal na dorážku, nicméně ta se po Allenem vyražené střele zpoza levého kruhu nekonala.
21:37'
Kivirantova střela z levého kruhu se mezi ty nebezpečné rozhodně nezařadila. Stars přesto pokračují u Allena.
21:16'
Jason Dickinson přejel útočnou modrou příliš brzy. Hra je zastavena pro postavení mimo hru.
20:50'
Jaden Schwartz zatím hraje skvělé utkání. Platí to hlavně o obraně, kde nyní poněkolikáté překazil plány Klingbergovi.
20:17'
Klingbergova střela od modré byla tečovaná. Puk se tím hodně zpomalil a proletěl kousek vedle Allenovy levé tyče.
20:01'
Začala druhá třetina.
Aktivní nástup Stars neměl žádný gólový efekt, a tak se skóre zanedlouho změnilo na druhé straně, když přihrávku Blaise zužitkoval Robert Thomas. Dallas vzápětí nevyužil několik přesilovek a od Dunna dokonce inkasoval branku na 2:0, která nakonec neplatila pro ofsajd.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Blues v plném počtu.
19:22'
Klingbergovo nahození se po odrazu zastavilo v mezikruží, kde si kotouč našel O´Reilly a odhodil jej do bezpečnějších míst.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:49'
Stars v plném počtu.
18:35'
Tarasenko nabil Paraykovi na dělovku od modré, která však scházela potřebná přesnost.
17:55'
Bozak vyhrál buly na Dunna, zatímco si Thomas neodpustil faul na Comeaua. Menší trest za nedovolené bránění znamená hru čtyři proti čtyřem.
17:52'
Dickinsonova brusle srazila Tarasenkovu střelu mimo hrací plochu. Opět se bude vhazovat po levici Antona Chudobina.
17:33'
Blues se usadili před Chudobinem, který měl starosti s dělovkou Pietrangela. O dorážku ještě usiloval Schwartz, nicméně gólman Stars už měl puk pod kontrolou.
16:49'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., hákování).
16:44'
Tak změna! Stars si vzali výzvu a ta skutečně potvrdila ofsajd, který celé gólové situaci předcházel! Stav se vrací do podoby 1:0.
16:44'
Pavelskim bráněný Tarasenko odevzdal puk na modrou čáru, odkud šla rychlá přihrávka na levou stranu. Tam se ocitl Vice Dunn a střelou zápěstím objevil mezeru mezi nohama Chudobina.
16:27'
Janmark moc dobře viděl o volném spoluhráči na pravé straně. Přihrávku z osy mu ale nedal, protože v defenzivě dobře zapracoval Schwartz.
15:51'
Perron centroval z pravého mantinelu na Sanforda, který se kotouče dost možná dotkl, ale Chudobin ho zároveň dokázal vyrazit.
15:19'
Radulov si u mantinelu důrazně odmítl Steena, přes kterého se záhy snažil dostat ke střele, ale to už si Švéd ve službách Blues poradil.
14:27'
Thomas se nechtěl vzdát puku, se kterým nenápadně projel až do útočného pásma, ale tam už se o něj postaral český útočník Radek Faksa.
13:35'
Tarasenko ujel Janmarkovi, ale bekhendovou střelou z pravého kruhu druhý gól Blues zatím nepřidal. Neudělal tak ani Scandella, jenž minul od modré.
13:22'
Faulk udělal velkou chybu v obranném pásmu, když namazal Gurjanovovi. Ten už branku Blues trefil, ale Allen kotouč do sítě nepustil.
12:58'
Stars v plném počtu.
12:44'
Schwartz se malou rychlostí posunul po ose hřiště do zajímavé střelecké pozice, ale puk proletěl vedle Chudobinovy pravé tyče.
12:14'
Z přesilovky Stars se stala početní výhoda St. Louis. Kotouč se však nachází hodně daleko od branky Antona Chudobina.
11:40'
Blues v plném počtu.
11:37'
Johns přestřelil branku, když střelou tahem zakončoval nadějně rozjeté přečíslení.
10:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., sekání).
10:40'
Steen odvezl puk k útočné modré čáře. Navíc byl faulován a Blues mohou v ponechané výhodě šetřit vteřinky z trestu Brouwera.
10:06'
Ze série soubojů u levého mantinelu vyletěl puk směrem na Heiskanena, který se rychle položil do střely, ale branku přitom vůbec netrefil.
09:40'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Troy Brouwer – 2 min., sekání).
09:08'
Roope Hintz trefil z levého kruhu Allenův beton a Blues s trochou problémů dostali puk do relativního bezpečí.
08:58'
Hintzův centr z levé strany nenašel Oleksiaka, který v ten moment jel do trochu jiného prostoru.
08:01'
Tarasenkově střele z levého kruhu nescházelo mnoho. Volný puk si posléze vybojovali obránci Dallasu.
07:31'
Blues v plném počtu.
07:24'
Stars se sami vyhnali z útočného pásma. Jejich první přesilovka tak končí bez jediného náznaku šance.
06:35'
A další střela v početní nevýhodě. Díky vyhranému vhazování se o ni na modré čáře postaral obránce Gunnarsson.
06:31'
Brouwer vyrazil ve vlastním oslabení do útoku, který skončil spíše propagační střelou Sundqvista. Chudobin neriskoval a přerušil hru.
06:12'
Klingbergův projektil neprošel přes Steena, od jehož těla se kotouč odrazil zpět mezi modré čáry.
05:47'
Klingberg přihrával na Radulova, který to zkusil z těžkého úhlu, ale na překonání Allena to ani v tomto případě nestačilo.
05:31'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., nedovolené bránění).
03:43'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hned první pořádný útok Blues končí vedoucím gólem! Tyler Bozak chytře pouštěl Blaisovu přihrávku z levého křídla do mezikruží, odkud se přesnou střelou trefil do sítě ROBERT THOMAS. Asistence: Sammy Blais, Vince Dunn.
03:18'
Znovu mělo St. Louis velké problémy s rozehrávkou. Radek Faksa se díky tomu zmocnil kotouče, ale střela z otočky se mu pak vůbec nepovedla.
02:35'
Joel Kiviranta se zleva přiblížil brankovišti, ale bekhendem nenašel žádnou skulinku v postoji Jakea Allena.
02:19'
Po buly ve středním pásmu se Stars provinili zakázaným uvolněním. Poprvé se tedy vhazuje u veterána Chudobina.
01:56'
Stars od začátku vyrukovali s aktivním napadáním. Jejich protihráči mají velké starosti s vyvezením puku na útočnou polovinu.
01:13'
Od Heiskanena to bylo trochu nebezpečnější. Puk letěl do horního rohu, kam se Allen přesto dostal se svou vyrážečkou.
00:53'
Jamie Benn otestoval Allena střelou z ostrého úhlu, nicméně gólman St. Louis žádnou mezeru u levé tyče nenechal.
00:05'
Na úvodním vhazování uspěli Stars, kteří hrají v hostujících bílých dresech, zatímco Blues oblékli své domácí modré barvy.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Faulk, Dunn – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Blais – Brouwer, Sundqvist, Steen.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Johns, Sekera – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Kiviranta – Comeau, Faksa, Cogliano.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Shewchyk, Gibbons.
Utkání se vzhledem k opatřením kvůli koronaviru odehraje bez diváků.
Československá stopa v utkání

Radek Faksa (DAL)
Andrej Sekera (DAL)
Vzájemná utkání

V nedohrané základní části NHL se oba celky stihly utkat pětkrát. Čtyřikrát vyhrálo St. Louis Blues, jednou pak byl úspěšný Dallas. Ten tak bude mít dnes soupeři co oplácet.

St. Louis Blues – Dallas Stars 3:2
Dallas Stars – St. Louis Blues 1:3
St. Lousi Blues – Dallas Stars 2:3pp
Dallas Stars – St. Louis Blues 1:5
St. Louis Blues – Dallas Stars 4:3sn
Dallas Stars

Ve stejné konferenci před vystavením stopky v NHL byl Dallas na čtvrté pozici a měl tak velmi dobře rozehranou sezónu. Oproti St. Louis sehráli hráči Dallasu o dvě utkání méně, na své konto jich tedy stihli zapsat devětašedesát. Připsali si sedmatřicet výher a dvaatřicetkrát odešli z ledu jako poražený tým. V tabulce o umístění do vyřazovacích bojů se jim stejně jako Bluesmanům nedaří. Jsou čtvrtí a také ještě nezískali ani bod. 3:5 padli s Vegas a 0:4 pak s Coloradem. Svou pozici mohou vylepšit alespoň třetím místem. Pokud porazí obhájce Stanley Cupu, umístí se o jeden stupínek výše. Nic lehkého ale Hvězdy nečeká.

Nejproduktivnější hráči Dallasu

Miro Heiskanen – 0+3
Jamie Oleksiak – 1+0
Joe Pavelski – 1+0
Corey Perry – 1+0
St. Louis Blues

Hokejisté St. Louis Blues se před odložením sezóny nacházeli v Západní konferenci na prvním místě s bilancí dvaačtyřiceti výher a devatenáctkrát prak prohráli. Stihli odehrát jednasedmdesát utkání a pak nastalo téměř pětiměsíční čekání na to, zda se vše nakonec znovu rozjede. První srpnový den se ale všichni dočkali a boje o Stanley Cupu tak dostaly zelenou. Bluesmanům se však zatím vůbec nedaří. Předchozí dva duely totiž prohráli a zatím na svém kontě nemají ani bod. Nejprve prohráli s Coloradem 1:2, pak následovala prohra 4:6 s Vegas. V tabulce je St. Louis třetím místě se čtyřmi body a dnes si to v přímém souboji o třetí pozici rozdá s Dallasem. Za zmínku stojí, že St. Louis Blues bude ve vyřazovacích bojích obhajovat Stanley Cup.

Nejproduktivnější hráči St. Louis

Ryan O'Reilly – 0+3
Colton Parayko – 2+0
David Perron – 2+0
Play-off se hraje ve dvou arénách

Dlouho se v rámci NHL vymýšlel způsob, jakým dohrát sezónu tak, aby zároveň nedošlo k ohrožení všech hráčů a realizačních týmů. Nakonec se rozhodlo, že se všechny duely odehrají ve dvou arénách, a sice v Kanadě. Vyřazovací boje tak uvidí Scotiabank Arena v Torontu, jenž hostí celky z Východní konference. Týmy ze Západní konference pak líté boje sehrají v aréně Rogers Place v Edmontonu. Aktéři si tak pomalu zvykají na tzv. život v "bublině". Bude to tak pro účastníky hodně těžké, ale všichni věří, že tuto situaci zvládnou. A samozřejmě se zápasy budou hrát bez diváků.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům hokeje. Zámořská NHL pokračuje posledními zápasy o umístění, nebo chcete-li o nasazení do prvního kola play-off a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy St. Louis Blues a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud