NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Dallas - 9. září 2020   02:00

Vegas
Vegas
24:53' Stastny (Pacioretty, McNabb) • 28:24' W. Karlsson (Theodore, Stastny) • 34:32' Nosek (Stephenson, N. Roy)
Dallas
Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Perry, Seguin, Dickinson – Radulov, Pavelski, Janmark – Ja. Benn (C), Faksa, Comeau (A) – Gurjanov, Hintz, Kiviranta. Hlavní trenér: Rick Bowness.

3. Tomáš Nosek (VGK) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-24; Zablokované střely: 11-10; Vhazování: 61%-39%; Hity: 55-47; Přesilové hry: 1/6-0/2; Trestné minuty: 4-14.
Robin Lehner vychytal čtvrté čisté konto v letošním playoff a Vegas zásluhou fantastické prostřední části vyrovnalo stav finále Západní konference (série 1:1). Golden Knights udělali významný krok k vítězství na začátku prostřední třetiny, když se rychle trefili Paul Stastny s Williamem Karlssonem a po nádherné kombinační akci ještě Tomáš Nosek. Debut v playoff si odbyl brankář Jake Oettinger, který nastoupil do třetí části místo Antona Chudobina. Dallas byl dnes horším týmem a ani střídaní brankářů mu nepomohlo. Konečné skóre. Vegas Golden Knights 3 Dallas Stars 0.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:48'
Alexandr Radulov zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma Dallasu. Dvě minuty vysoká hůl. Tak ne, kvůli krvavému zranění nakonec 2+2 minuty.
57:52'
Další střela přišla z hole Jamieho Oleksiaka, který se dostal do zakončení v levém kruhu pro vhazování, Robin Lehner ale jeho pokus úspěšně vyrazil mimo.
57:21'
Miro Heiskanen je nejproduktivnějším hráčem Dallasu v letošním playoff a nyní na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho ostrá rána ale byla zablokována.
56:07'
Jake Oettinger zamířil na střídačku Dallasu, který se pokouší v šesti hráčích o obrovský zázrak.
55:56'
Miro Heiskanen vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus zápěstím ale minul bližší levý horní roh brány Vegas, kterou dnes hájí Robin Lehner.
54:00'
Nicolas Roy mohl přidat čtvrtý gól, jeho parádní střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale orazítkovala přední levou tyč! Málem stav 4:0.
53:14'
Nick Holden se uvedl táhlou střelou od modré čáry, jenže Jake Oettinger byl připravený a kotouč mířící ke vzdálenější pravé tyči ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
51:44'
Jako bych to zakřikl. V pravém kruhu pro vhazování vypálil Max Pacioretty, čtvrtý gól Vegas ale nepřidal, protože střídající Jake Oettinger zasáhl pravým betonem.
50:27'
Stars vyhodili kotouč podél trestných lavic na zakázané uvolnění a Vegas už je více než deset minut bez střely na bránu. Jake Oettinger má snadný debut. Zatím na něj nešla žádná střela.
49:21'
Další příležitost měl Miro Heiskanen, jenže jeho pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování skončil v lapačce Robina Lehnera, který je blízko udržení čistého konta.
48:37'
Denis Gurjanov nabral na pravém křídle dobrou rychlost a na bodu pravého kruhu pro vhazování se dostal do zakončení, Robin Lehner ale zasáhl pravým ramenem.
47:40'
Corey Perry už se na to nemohl dívat a na pravém křídle práskl z ostrého úhlu do puku, Robin Lehner byl ale na přední tyči připravený a kotouč hokejkou vyrazil.
46:55'
Robin Lehner si snadno poradil s nahozením Dallasu od střídaček a na přední tyči ukryl kotouč ve své lapačce. V Rogers Place dostává prostor reklamní přestávka.
46:44'
Dallas umí zápasy otáčet, což už mnohokrát ukázal, jenže dnes tomu nic nenasvědčuje. Robin Lehner drží v bráně Vegas čisté konto a Dallas třikrát inkasoval.
44:58'
Jake Oettinger přišel do brány na závěrečných dvacet místo Antona Chudobina a odbývá si debut v playoff. Nikdy předtím v něm nechytal.
42:59'
Hokejisté Dallasu přečkali pátou přesilovou hru Vegas bez úhony a Tyler Seguin nabral na levém křídle slušnou rychlost, poté ale přišel zákrok Robina Lehnera.
42:15'
Dallas prohrává rozdílem tří branek, hraje v oslabení a Roope Hintz navíc zamířil na ošetřovnu. Bohužel Vám nejsem schopen sdělit, proč tomu tak přesně je.
40:39'
Radek Faksa byl vyloučen v úvodu třetí části a Golden Knights mají další příležitost zvýšit své vysoké vedení.
40:01'
Střídání v týmu Dallas Stars: prostor tří tyčí opouští Anton Chudobin, přichází brankář Jake Oettinger.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-12; Zablokované střely: 7-6; Vhazování: 60%-40%; Hity: 43-25; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 4:01.
Golden Knights ovládli prostřední část a do sítě Dallasu nasázeli čtyři góly v řadě, když se postupně trefili Paul Stastny, William Karlsson, Shea Theodore a po nádherné kombinační akci také český útočník Tomáš Nosek. Branka Shea Theodorea ovšem byla odvolána po Coach Challenge hlavního trenéra Ricka Bownesse kvůli nedovolenému bránění brankáře. Skóre po druhé třetině zápasu. Vegas Golden Knights 3 Dallas Stars 0.
40:00'
39:59'
Anton Chudobin musel předvést ještě jeden zákrok poté, co na vrcholu levého kruhu pro vhazování v poslední sekundě prostřední části vypálil Alec Martinez.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:53'
Reilly Smith se řítil po nádherné kolmé přihrávce od Williama Karlssona během oslabení sám na bránu, u pravé tyče ale nedokázal puk zasunout za záda skvěle roztaženého Antona Chudobina!
37:44'
Brayden McNabb byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Dallas si zahraje přesilovou hru.
37:03'
William Karlsson vypálil nepříjemně na bodu levého kruhu pro vhazování, Anton Chudobin ale dobře zasáhl hrudí a jeho ránu vyrazil před sebe. Následně pomohli spoluhráči.
35:42'
Dallas se pokusil rychle zareagovat, jenže obě dvě střely z levé strany byly zablokovány a poslední skončila v ochranné síti. Vegas vede 3:0 a probíhá komerční brejk.
34:32'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Golden Knights předvedli nádhernou kombinační akci na jeden dotyk a TOMÁŠ NOSEK skóroval na vzdálenější pravé tyči po přihrávce Chandlera Stephensona z levého křídla do prázdné sítě! Tic-Tac-Goal v podání Vegas a je to rázem 3:0! Asistence: Chandler Stephenson a Nicolas Roy.
33:59'
Dallas přečkal přesilovou hru Vegas a Mattias Janmark se řítil po nádherné přihrávce sám na bránu, poté ale zamířil do hrudi Robina Lehnera!
31:48'
Jamie Benn se pustil do jednoho z protihráčů a byl vyloučen za hrubost. Kapitán Dallasu na trestné lavici.
31:37'
Na opačné straně se pokusil vypálit od modré čáry Tyler Seguin, snížení to ale nepřineslo, protože Robin Lehner dokázal jeho pokus vyrazit.
31:24'
Nate Schmidt vypálil na levém křídle od modré čáry, Anton Chudobin ovšem dokázal jeho pokus detekovat a po snadném zákroku přerušil hru.
30:43'
Reilly Smith vystřelil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin vyrazil puk na přední tyči do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
29:49'
Golden Knights právě vstřelili branku, která po Coach Challenge neplatí!
Shea Theodore sice propálil Antona Chudobina ostrou střelou z vrcholu mezikruží, jenže Anton Chudobin přišel do kontaktu s bruslí jednoho z hráčů Vegas a hlavní trenér Rick Bowness si vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, se kterou uspěl. Skóre zůstává 2:0.
29:04'
Alexandr Radulov zbytečně fauloval a vyfasoval dvě minuty za sekání. Další přesilová hra pro Knights.
28:24'
WILLIAM KARLSSON si zpracoval puk v levém kruhu pro vhazování a táhlou střelou zápěstím poté zamířil mezi betony Antona Chudobina ke vzdálenější pravé tyči! Vegas skórovalo podruhé v řadě a v přesilové hře zdvojnásobilo náskok – 2:0. Asistence: Shea Theodore a Paul Stastny.
27:26'
Z tlaku Golden Knights teď pramenilo vyloučení. Corey Perry usedl na trestnou lavici na 2 minuty za podrážení.
27:14'
Golden Knights nebezpečně vystřelili v levém kruhu pro vhazování a kotouč z jejich hole mířil ke vzdálenější pravé tyči, Anton Chudobin ale zasáhl levým betonem.
26:05'
Hokejisté Vegas střádali útočné plány na pravém křídle, jenže jejich ofenzivní snažení zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje krátká komerční přestávka.
24:53'
PAUL STASTNY si teď najel před bránu brankáře Antona Chudobina na skvělou přihrávku Maxe Paciorettyho z pravého křídla a parádní tečí usměrnil kotouč za jeho záda! Knights vedou. Asistence: Max Pacioretty a Brayden McNabb.
23:20'
Vyloučený Brayden McNabb je zpět na ledě a také Vegas přečkalo úvodní oslabení v dnešním střetnutí.
22:06'
Corey Perry se ocitl ve slibné šanci v blízkosti levé tyče, jenže ani nadvakrát skvělého Robina Lehnera nepřekonal! Moc nyní nechybělo.
21:20'
Anton Chudobin skvěle zasáhl pravým betonem a vzápětí byl vyloučen za hákování Brayden McNabb.
20:33'
Ryan Reaves vystřelil na vrcholu levého kruhu pro buly a Anton Chudobin si povyjel z brány, aby jeho pokus ukryl ve své lapačce a přerušil hru.
20:09'
Tomáš Nosek se dostal k nahození na bránu Dallasu ve středovém kruhu a Anton Chudobin po ztlumení puku snadno rozehrál. Rutinní a bezproblémová práce.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-5; Zablokované střely: 3-3; Vhazování: 58%-42%; Hity: 22-14; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:59.
Dallas přečkal závěrečný tlak ze strany Golden Knights bez pohromy a obrovskou zásluhu na tom má Anton Chudobin, který v průběhu první třetiny vytáhl skvělý semafor proti střele Nicolase Roye a následně vleže senzačně zastavil hokejkou bekhendový pokus Marka Stonea z ostrého úhlu. Skóre po první třetině zatím bez branek. Vegas Golden Knights 0 Dallas Stars 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
16:47'
Před zápasem jsem upozorňoval na neproměňování šancí v podání Golden Knights, což může být klíčovým faktorem. Skóre je sice bez branek, ale jak dlouho?
15:44'
Golden Knights se opět vydali směrem kupředu podél střídaček a na levé straně ledové plochy zastavilo jejich útočné snažení postavení mimo hru. Komerční přestávka.
13:58'
Shea Theodore se dostal ke střele na pravém křídle a do akce uvedl slovenského obránce Andreje Sekeru, který dokázal jeho ránu s příklepem dobře zablokovat.
12:50'
Před bránou Dallasu bylo teď pořádné horko a Anton Chudobin předvedl tygří skok, po kterém kotouč senzačně neskončil za jeho zády! Mark Stone mířil z ostrého úhlu do zdánlivě prázdné brány, jenže ležící Anton Chudobin dokázal jeho pokus vyrazit hokejkou, přestože ležel na břichu hlavou ke své bráně a měl to tak velice složité!
11:22'
John Klingberg vystřelil na pravém křídle a jeho pokus skončil v náručí Robina Lehnera, který byl na přední tyči včas a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
10:27'
Golden Knights zaútočili podél střídaček a poté se dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování, Anton Chudobin byl ale na přední tyči připraven a zasáhl levým betonem.
08:02'
Tyler Seguin se dostal ke střele v pravém kruhu pro vhazování a Robin Lehner ukryl puk ve své lapačce. Brankář Golden Knights měl čistý výhled. Snadný zákrok.
07:22'
Na ledě je český útočník Radek Faksa a Stars dobře rozpohybovali puk v útočném pásmu, jenže nedostatečně na to, aby se dostali do nějaké slibné brankové příležitosti.
06:04'
A další zákrok v podání Antona Chudobina, který ukryl pokus Golden Knights z levého křídla v lapačce a následuje krátká komerční přestávka. Zatím se hraje bez branek.
05:59'
Nicolas Roy využil volného prostoru a z prostoru mezikruží dobře mířil do pravého horního rohu brány, jenže Anton Chudobin vytáhl senzační semafor, po kterém ukryl puk ve své lapačce!
05:28'
Mark Stone vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Vegas opět nebylo daleko od vstřelení úvodního gólu, Anton Chudobin ovšem zasáhl lapačkou.
04:28'
Nate Schmidt dostal přihrávku na bod pravého kruhu pro vhazování a okamžitě vypálil bez přípravy, Anton Chudobin se ale stačil přesunout, aby zasáhl svým levým betonem.
03:23'
Shea Theodore vypálil od modré čáry a jeho pokus z pravé strany mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Anton Chudobin ale zasáhl lapačkou a puk vytáhl mimo.
03:01'
John Klingberg, hrdina úvodního zápasu série proti Vegas, fauloval na levé straně obranného pásma Dallasu útočícího Ryana Reavese a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Úvodní přesilová hra pro Vegas.
02:43'
Denis Gurjanov má v letošním playoff fantastickou formu a nyní se snažil prosadit na levém křídle, útočné snažení Dallasu ovšem zastavilo postavení mimo hru. Ofsajd.
01:45'
Alexandr Radulov se dostal po necelých dvou minutách ke střele v prostoru pravého kruhu pro vhazování, Robin Lehner ale jeho pokus vyrazil, stejně jako jeho dorážku.
00:01'
Úvodní zápas série ukázal, jak mohou být vzájemná střetnutí vyrovnaná. O osudu utkání rozhodl jeden jediný gól a oba týmy vyslaly na bránu svého soupeře pětadvacet střel. Klíčovým faktorem byl vstup do zápasu. Anton Chudobin udržel po celý zápas čisté konto, zatímco protějšek Marc-André Fleury inkasoval po necelých třech minutách z hole Johna Klingberga.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – N. Roy, Stastny, Pacioretty – Reaves, Nosek, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Perry, Seguin, Dickinson – Radulov, Pavelski, Janmark – Ja. Benn (C), Faksa, Comeau (A) – Gurjanov, Hintz, Kiviranta. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Jean Hebert. Čároví: Derek Amell, Steve Barton.
Dallas Stars

Hokejisté Dallasu mají s Vegas minimálně jednu věc společnou, když před postupem do finále Západní konference ztratili slibné vedení v sérii 3:1 a nakonec situaci zachraňovali v rozhodujícím sedmém zápase. Stars táhne v letošním playoff Miro Heiskainen, který je s 21 body třetím nejproduktivnějším hráčem v boji Stanley Cupu. Obránce Dallasu se pyšní bilancí 5+16.
Vegas Golden Knights

Pokud jste sledovali inaugurační sezónu Vegas v NHL a jeho neuvěřitelnou jízdu až do finále Stanley Cupu, tak víte, že v roce 2018 doplatilo proti Washingtonu na neproměňování příležitostí. Proti Dallasu mohou Golden Knights letos doplatit na stejnou věc a už série proti Vancouveru ukázala, jak může neproměňování šancí vyjít draho. Sérii proti Canucks rozhodl až sedmý zápas.
Vegas bude ve středu v noci usilovat o vyrovnání série poté, co úvodní zápas finále Západní konference proti Dallasu prohrálo nejtěsnějším možným rozdílem. Anton Chudobin zamkl svou bránu na sto západů a o osudu prvního střetnutí rozhodl jeden jediný gól, když již ve třetí minutě překonal nerozchytaného Marca-Andrého Fleuryho zkušený švédský obránce John Klingberg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.