NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Dallas - 15. září 2020   02:00

08:14' Stephenson (Theodore, Tuch) • 40:15' R. Smith (Stastny)
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Stav série: (1:4)
Dallas
Dallas
49:54' Ja. Benn  (Radulov, Lindell) • 56:13' Kiviranta  (J. Klingberg, Gurjanov) • 63:36' Gurjanov  (J. Klingberg, Hintz)
Vegas
Kozari, Sutherland – Cherrey, Murchison
Rogers Place, Edmonton
Dallas

To už je z mé strany vše. Mějte se hezky a někdy u hokeje zase na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:26 (25:14 (14:9, 11:5, 10:11 – 1:1)
Zblokované střely – 22:22
Vyhraná vhazování – 27:30
Trestné minuty – 12:10
Hity – 47:34
Hokejisté Dallasu postupují do finále Stanley Cupu poprvé od roku 2000!

K uzmutí rozhodující čtvrté výhry v sérii jim nezabránilo ani dvougólové manko, které nabrali po trefách Chandlera Stephensona z 9. minuty a Reillyho Smithe z úvodu třetí části. Jamie Benn a Joel Kiviranta pak svými zásahy poslali duel do prodloužení a v něm se stal smutným hrdinou zadák Vegas Zach Whitecloud. Ten byl totiž vyloučen za odehrání kotouče do hlediště a v přesilové hře odšpuntoval postupovou radost Texasanů Denis Gurjanov, který se po Klingbergově přihrávce trefil z pravého kruhu k bližší tyčce.

Konečný stav série – 1:4
63:36'
Dallas právě vstřelil branku!
Hokejisté Dallasu dokonávají obrat a postupují do finále Stanley Cupu! John Klingberg nahrál na pravou stranu DENISOVI GURJANOVOVI, který na nic nečekal, vystřelil z první a přesouvající se Lehner nedokázal kotouč, který směřoval k jeho bližší tyčce, zastavit. Pouze ho lehce škrtl lapačkou, což bylo málo – 2:3. Asistence: John Klingberg a Roope Hintz.
63:09'
Puk vypadl z hrací plochy. Buly v útočném pásmu Dallasu.
62:49'
Z pravé strany střílel Miro Heiskanen. Lehner zasáhl maskou.
62:37'
Hráči Vegas se osvobodili.
62:15'
Zach Whitecloud poslal před napadajícím Coglianem kotouč do hlediště. Rozhodčí se poradili a uložili obránci Vegas trest za zdržování hry. Velká šance pro Dallas rozhodnout!
61:39'
Zach Whitecloud se prezentoval jedovatou střelou od modré čáry. Chudobin měl asi i zakrytý výhled, kotouč ale vyrazil za branku.
61:33'
Dallasu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
61:00'
Puk se po obranném zákroku Martineze odrazil do hlediště. Vhazuje se v útočném pásmu Dallasu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:52.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 35:25 (25:14 (14:9, 11:5, 10:11)
Zblokované střely – 20:21
Vyhraná vhazování – 26:25
Trestné minuty – 10:10
Hity – 44:33
Utkání mezi Vegas a Dallasem končí po 60 minutách nerozhodně 2:2 a vítěze tak bude muset určit až prodloužení! Když už po 15 sekundách třetí části zvýšil na 2:0 pro Golden Knights Reilly Smith, nevypadalo to s texaským celkem už moc dobře. Dlouho ani nepřicházely žádné šance, ovšem v 50. minutě dokázal zblízka dostat puk za Lehnerova záda Jamie Benn a kontaktní zásah Hvězdy nakopl. K vyrovnání pak Dallasu pomohla přesilovka, kterou zužitkoval necelé čtyři minuty před koncem dorážející Joel Kiviranta. V závěru bylo znát, že jsou Stars na koni, ovšem rozhodující gól jejich převaha nepřinesla.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
Stars v závěru přehrávají soupeře. Další rána Mira Heiskanena branku minula.
59:34'
Nahození Heiskanena od modré čáry lapil Lehner. Gólman Vegas přerušil hru.
59:00'
Do konce třetí třetiny schází minuta.
57:58'
Zajímavou příležitost měl Joe Pavelski, Lehner byl na místě.
57:22'
Dallas je teď na koni, jeho hráči si brousí zuby na ukončení série.
56:13'
Je srovnáno! Střelu Johna Klingberga od modré čáry tečoval jeden z bránících hráčů a možná i Corey Perry. Lehner ještě dokázal v poslední chvíli levým betonem zakročit, ale dorážející JOEL KIVIRANTA už zvedl kotouč mimo jeho dosah – 2:2. Asistence: John Klingberg a Denis Gurjanov.
55:23'
Teď dokonce zaútočili, střelu Marka Stonea musel vyrážet brankář Dallasu.
55:09'
Rytíři vyhodili až k brance soupeře.
54:56'
Miro Heiskanen dostal puk na levý kruh, odkud vystřelil. Lehner má kotouč ve výstroji.
54:36'
Střelu Roopeho Hintze vyrazil Lehner. Útočník Dallasu byl vzápětí podražen Alexem Tuchem a po reklamní přestávce tak uvidíme přesilovku Stars. Velká šance na vyrovnání...
53:50'
Holden dokázal o mantinel poslat puk do středního pásma. Reaves pak posunul kotouč až za branku soupeře. Hrál ještě na vlastní polovině, takže je z toho icing.
52:23'
Dallas vycítil naději na zvrat a usiluje o vyrovnání! Tlak v útočném pásmu alespoň pro teď ukončil Jamie Benn střelou do bočního oblouku branky.
51:33'
Corey Perry pohotově tečoval střelu Heiskanena od modré, ovšem Lehner stačil zasáhnout lapačkou! Reklamní přestávka.
51:03'
Od modré čáry střílel Alec Martinez, Chudobin jeho pokus vyrazil.
49:54'
Utkání dostává pořádnou zápletku! Střelu Lindella z levé strany pokryl Lehner. Volný kotouč si vzal za brankou opět finský obránce, který klec soupeře obkroužil a poslal gumový předmět do brankoviště. Tam odvedl výbornou práci důrazný Alexandr Radulov, který zboural bránícího hráče a puk se od něj odrazil k JAMIEMU BENNOVI, jenž ho zblízka poslal za Lehnera – 2:1. Asistence: Alexandr Radulov a Esa Lindell.
49:41'
Joel Kiviranta posílal zpoza branky puk do ohně. Po odrazu od brusle bránícího hráče skončil hrací předmět v Lehnerově lapačce.
49:09'
Po nahrávce Oleksiaka pálil od modré Miro Heiskanen. Branku ale minul.
48:20'
Stars nadále marně hledají cesty k ohrožení branky soupeře, který velmi dobře brání.
47:15'
Hokejisté Dallasu si ve třetí třetině zatím připsali jedinou střelu na branku. To je v jejich situaci hodně málo.
46:25'
Pokus Mira Heiskanena srazil do ochranné sítě Ryan Reaves. Následuje reklamní přestávka.
46:05'
Před Joelem Hanleyem se nyní otevřel v útočném pásmu prostor. Obránce Dallasu však trefil pouze bránícího Whiteclouda.
45:15'
Smith přebíral přihrávku těsně za modrou čarou a také Vegas byl tedy odpískán ofsajd.
44:36'
Snahu Dallasu nyní zastavilo postavení mimo hru.
44:23'
Zakázané uvolnění Rytířů. Hra se stěhuje před Lehnerovu branku.
43:43'
Další střela Holdena, Chudobin vyráží kotouč do rohu.
43:32'
Nick Holden střílel od modré čáry. Dorážet se ještě snažil William Carrier, ovšem Chudobin odvedl svou práci dobře a puk je pod jeho betony.
42:41'
Oba týmy už jsou v plném počtu.
41:29'
Heiskanen do útočné akce. Neobešel ale Martineze.
40:40'
Tak ne. Spolu s Pavelskim jde na trestnou lavici i Mark Stone. Hrát se tedy bude 4 na 4.
40:40'
Za sekání je vyloučen Joe Pavelski. Golden Knights tak mají k dispozici přesilovku.
40:15'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Skvělý vstup Vegas do třetí třetiny! Jako první přitom zaútočily Hvězdy, ale střelu Tylera Seguina z pravého kruhu vykopl do bezpečí Lehner. Následně se dostal ke kotouči REILLY SMITH, který společně se spoluhráčem najížděl na jediného obránce. Rozhodl se pro individuální řešení a z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek svatyně Dallasu. Asistence: Paul Stastny.
Hity – 27:24
Druhá třetina přinesla více šancí než první, paradoxně v ní ale nepadl gól. Střelecky aktivnější jsou hokejisté z Vegas, dobré příležitosti si ale dokázali vytvořit i hráči Dallasu. Tu největší měl Denis Gurjanov, který orazítkoval břevno Lehnerovy branky. Golden Knights i po 40 minutách vedou 1:0.
40:00'
39:13'
Po Dickinsonově zablokované střele zůstal puk ležet před dezorientovaným Lehnerem. Dorážející Blake Comeau však nedokázal poslat hrací předmět na místo určení. Myslím, že trefil padajícího spoluhráče Cogliana, jenž tak Vegas nechtěně zachránil.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:24'
Zlatým rytířům byl signalizován ofsajd a hráči tak museli opustit útočnou třetinu.
37:43'
Mark Stone se z levé strany natlačil do bekhendového zakončení. Puk skončil na hrudi Antona Chudobina.
37:31'
Andrej Sekera si poradil v souboji v rohu kluziště s Paciorettym a ještě dokázal konstruktivně rozehrát na Pavelskiho.
36:38'
Esa Lindell dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma. Branku Vegas ale minul.
36:22'
Zakázané uvolnění Texasanů.
36:07'
Střelu Braydena McNabba šikovně tečoval William Carrier a Anton Chudobin měl velké problémy! Nakonec dokázal puk ve svém brankovišti zalehnout a zachránil tak Dallas před obdrženým gólem! Reklamní přestávka.
35:01'
Stars jsou v plném počtu.
34:51'
Dallasu se podařilo vyhodit a i teď se ubrání.
33:55'
Cogliano vyrazil v oslabení dopředu. Jeho střelu zablokoval obránce Theodore.
33:00'
Jamie Benn dostal trest za hákování. Přesilovka pro Vegas.
32:22'
Mohlo být srovnáno! Denis Gurjanov se zjevil za zády obrany Vegas a po jeho zakončení zvonila branková konstrukce za Lehnerem!
32:10'
Z levé strany vystřelil Alec Martinez. Zblokovanou střelu si připsal Esa Lindell.
31:36'
Do nástřelu Karlssona vložil hokejku Jamie Oleksiak, který puk srazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas.
31:12'
Střela Coreyho Perryho skončila v Lehnerově výstroji. Je tu reklamní přestávka.
30:15'
Jamie Benn získal v rohu puk a natlačil se s ním až před Lehnera. Z forhendu se pokusil zasunout kotouč za brankovou čáru, proti byl pravý beton gólmana Golden Knights!
28:15'
Z levého kruhu střílel Mark Stone. Chudobin si připsal hezký zákrok lapačkou.
27:42'
Smithovi utekl puk k Lindellovi, který vyhodil.
27:25'
Po reklamní přestávce přijde na řadu další přesilovka Vegas. Za podražení je tentokrát vyloučen Mattias Janmark.
27:01'
Dallas první oslabení ustál a je v plném počtu.
26:31'
Vegas hrají přesilovku v útočném pásmu. Čtveřice Dallasu by už potřebovala vystřídat.
25:25'
Série střel hráčů Vegas! Pokusy Schmidta a Martineze byly zablokovány, proti ráně Paula Stastnyho dokázal zakročit Chudobin.
25:00'
Blake Comeau podrazil Marka Stonea. Přesilová hra pro Golden Knights.
24:53'
Karlsson nahrál na osu Natemu Schmidtovi, který střílel z pokleku vedle branky Hvězd z Dallasu.
24:14'
Zakázané uvolnění Vegas.
24:06'
Rytíři jsou v plném počtu. Dallas neodehrál dobrou přesilovku.
23:33'
Nate Schmidt vytlačil protihráče do středního pásma a poté mu ještě vypíchl puk.
22:47'
Střela Johna Klingberga byla zablokována. Následně vyhodil McNabb.
22:33'
Hráči Vegas vyhazují.
22:05'
Shea Theodore se postavil do cesty projíždějícímu Perrymu a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Dallas.
21:34'
Další příležitost Golden Knights! William Karlsson bekhendem těsně minul vzdálenější tyčku. Vzápětí do branky Dallasu spadl Max Pacioretty, kterého atakoval Esa Lindell a hra tak musela být přerušena.
21:17'
Lehner vyjel z branky proti Gurjanovovi a odehrál před ním puk do bezpečí.
20:20'
Vegas vstoupilo do druhé části velmi aktivně! Marchessault nahrál Paulovi Stastnymu, který střílel ze slotu. Chudobin ale jeho střelu vyrazil a navíc stačil přikrýt kotouč před dotírajícím Reillym Smithem.
Hity – 17:12
Po první třetině vede celek Vegas nad Dallasem 1:0. Od začátku bylo vidět, že Zlatí rytíři chtějí diktovat tempo hry, ovšem přes obranu Dallasu se v úvodu nedostávali do střeleckých pozic. V 9. minutě však obránce Theodore poslal krásným pasem do úniku Chandlera Stephensona a ten svou příležitost proměnil. Sledujeme zápas ve vysokém tempu a můžeme věřit, že nás to nejzajímavější teprve čeká.
20:00'
19:52'
Vypadá to, že se už nic nestane. Hráči Dallasu mají puk, ale nemohou se vymotat ze středního pásma.
19:01'
Je tu poslední minuta první třetiny.
18:21'
Z mezikruží pálil Tyler Seguin, Lehner tentokrát zakročil vyrážečkou! Rytíři jsou už v plném počtu.
17:36'
Z vrcholu pravého kruhu střílel Corey Perry, Lehner vyrazil puk pravým betonem.
16:59'
Whitecloud nyní vyhodil kotouč až k Chudobinovi.
16:37'
Hráči Dallasu se připravili o pásmo nepřesnou přihrávkou.
16:16'
Alex Tuch je vyloučen za hákování. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Dallasu.
14:50'
14:30'
Střelu Williama Karlssona vyrazil Chudobin před sebe. Dorážka Maxe Paciorettyho si pak cestu mezi tyče nenašla!
14:06'
Dopředu se vydal Shea Theodore, ale dál ho nepustil Dickinson. Ten si dobře splnil defenzivní povinnosti.
12:49'
Dvouminutové tresty za hrubost vyfasovali Mattias Janmark a William Carrier. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
12:29'
Díky dobré práci Dickinsona se dostal na levém kruhu k puku Blake Comeau. Jeho střelu na vzdálenější tyčku pokryl levým betonem Robin Lehner.
12:15'
Mark Stone zůstal u brankoviště na chvíli nepokrytý, ale asi byl až příliš blízko a zakončil jen do betonů Antona Chudobina! O chvíli později pálil od modré Alec Martinez a brankář Dallasu přerušil hru. Další reklamní pauza.
11:58'
Tentokrát byl odpískán icing Dallasu.
11:27'
10:57'
Alex Tuch získal pro Vegas puk ve středu hřiště. Založil tak akci svého týmu, která zatím pokračuje za brankou soupeře.
09:43'
Menší strkanice u střídačky Dallasu. Za tohle se ale asi vylučovat nebude.
09:18'
Hokejisté Vegas tedy vstřelili důležitý první gól. Uvidíme, jak tuto výhodu zužitkují.
08:14'
Zlatí rytíři otevírají gólový účet tohoto zápasu! Shea Theodore poslal krásnou přihrávkou do samostatného úniku CHANDLERA STEPHENSONA. Ten situaci vyřešil kličkou do forhendu, kterou si Chudobina roztáhl a zasunul puk mezi betony brankáře Dallasu. Asistence: Shea Theodore a Alex Tuch.
07:57'
Roope Hintz to zkusil na Lehnera z velké dálky. Brankář Vegas přidržel puk v lapačce a přerušil tak hru. Následuje reklamní přestávka.
07:26'
William Karlsson byl vytlačen do rohu hřiště, kde přišel o kotouč. Defenziva Dallasu zatím funguje velmi dobře.
06:15'
Utkání se odehrává v dobrém tempu. Hraje se o hodně a nasazení tomu odpovídá.
05:09'
Dallas přidává. Nyní střílel nepřesně Roope Hintz.
04:18'
Stars ale nyní zatlačili svého soupeře! Nejprve zapracoval dobře Jamie Oleksiak, který objel branku a předal kotouč na modrou kolegovi z obrany Mirovi Heiskanenovi. Ten vrátil Oleksiakovi, jenž nahrál k pravému mantinelu Andrewovi Coglianovi. Po jeho střele dorážel Blake Comeau jen do betonů Lehnera. Tohle byla dobrá šance!
03:50'
Častěji se hraje v obranném pásmu Dallasu, který ale dobře brání. Nyní přišel o puk Nicolas Roy.
02:43'
Golden Knights se snaží o aktivní začátek. Hodně vysoko forčekují a dělají vše pro to, aby dostali Stars pod tlak.
01:04'
Denis Gurjanov zavezl puk do útočného pásma a pokusil se vystřelit. Trefil jen obránce Theodora, od něhož se kotouč odrazil k Mattiasovi Janmarkovi. Jeho zakončení odrazil do bezpečí Robin Lehner, který hájí branku Vegas.
00:46'
William Karlsson si vyměnil puk s Klingbergem a vystřelil od modré. Jeho pokus zablokoval Lindell.
00:39'
00:20'
První střelu na branku Dallasu vyslal od modré čáry Nate Schmidt. U brankoviště dobře clonil Carrier, ovšem Chudobin si kotouč našel a sáhl si pro něj lapačkou.
00:01'
Oficiality jsou za námi. Jdeme na to!
Aktéři utkání již naskakují na led Rogers Place. Před začátkem samozřejmě zazní národní hymny USA a Kanady.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Tuch, Stephenson, Cousins – Reaves, N. Roy, W. Carrier.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau, Dickinson, Cogliano.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Cherrey, Murchison.

Tomáš Nosek (VEG) – 8 zápasů, 3 body (2+1)

Radek Faksa (DAL) – 19 zápasů, 8 bodů (3+5)
Andrej Sekera (DAL) – 20 zápasů, 1 bod (0+1)
Průběh série – 1:3 na zápasy:

1. zápas: Vegas – Dallas 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. J. Klingberg (Ja. Benn, Faksa)

2. zápas: Vegas – Dallas 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
25. Stastny (Pacioretty, McNabb), 29. W. Karlsson (Theodore, Stastny), 35. Nosek (Stephenson, N. Roy)

3. zápas: Dallas – Vegas 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Oleksiak (Heiskanen, Comeau), 48. Ja. Benn (Seguin, Hanley), 61. Radulov (Pavelski, Ja. Benn) – 44. Theodore (Mark Stone, Marchessault), 53. Tuch (W. Karlsson)

4. zápas: Dallas – Vegas 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Pavelski (Cogliano), 40. Ja. Benn (J. Klingberg, Radulov) – 28. Martinez (Schmidt, Stastny)