NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Rangers - 31. května 2022   02:00

48:11' DeAngelo (Aho) • 56:13' Domi (Martinook, Kotkaniemi)
(0:2, 0:1, 2:3)
Stav série: (3:4)
Rangers
Rangers
03:40' Fox  (Lafreniere, Copp) • 08:00' Kreider  (Zibanejad, Fox) • 36:19' Strome  (Panarin, Miller) • 43:59' Kreider  (Vatrano, Zibanejad) • 48:51' Chytil  (Kakko) • 57:08' Copp  (Zibanejad, Goodrow)
Carolina
Raanta (36. Kočetkov) – Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho (A), Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal (C), Fast – Martinook, Kotkaniemi, Domi.
McCauley, Rooney – MacPherson, Murray
PNC Arena, Raleigh
18 922 diváků
Rangers
Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow (A), Reaves.

3. Mika Zibanejad (NYR) 0+3
New York Rangers vyhrává tento zápas 6:2, poprvé v sérii vyhrává hostující celek a Rangers pokračují v play-off dál. Pro Carolinu tímto zápasem sezona končí. Domácí měli střeleckou převahu, ale nedokázali vstřelit dostatek gólů.
59:00'
Poslední minuta této sezony pro Carolinu. Fanoušci ve stoje tleskají domácím.
58:13'
Domácí celek se sice dostal do útočného pásma, ale ví, že není už čas.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase.
57:08'
Rangers právě vstřelili branku!
A je to jasné, hostující celek tento zápas vyhraje a postoupí do dalšího kola. Kotouč do prázdné branky poslal ANDREW COPP. Asistence: Mika Zibanejad a Barclay Goodrow.
56:50'
Domácí hrají v šesti, buly v jejich útočném pásmu.
56:13'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí celek bojuje dál, nyní se prosazuje dorážkou střely spoluhráče MAX DOMI. Obrana Rangers se o něj nedokázala postarat a domácí hráč toho využil. Asistence: Jordan Martinook a Jesperi Kotkaniemi.
55:35'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Carolina už mnoho času opravdu nemá a někteří fanoušci v hledišti začínají plakat. Ví, že konec sezony je blízko.
55:29'
Pjotr Kočetkov kryje kotouč po střele, kterou vyslal Mika Zibanejad. Bude se vhazovat.
55:06'
Anthony DeAngelo připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale rána končí vedle.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:17'
Andrej Svečnikov to vzal na sebe, jeho pokus nebyl špatný, ale kotouč končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
53:36'
Hurricanes se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim vypracovat si dlouhodobější tlak v útočném pásmu. Rangers se v pohodě brání.
52:23'
35:27, tak vypadá statistika střel na branku, jednoznačně lepším je domácí celek, který ale trápí koncovka.
51:49'
Igor Šesťorkin má na svém kontě další zákrok. Vhazovat se bude před jeho brankou.
51:17'
Adam Fox a Barclay Goodrow měli zajímavé šance, ale kotouč končí vedle branky. Pjotr Kočetkov zasahovat nemusel.
50:21'
Brady Skjei se vrací do své třetiny, odkud rychle rozehrává, nakonec se ale píská ofsajd. Buly před brankou Caroliny.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Rangers mají zápas velmi dobře rozehraný.
49:26'
Polovina třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté prohrávají o čtyři branky a mnoho času na zdramatizování zápasu číslo sedm nemají.
48:51'
A rázem je všechno jinak. Rangers neponechávají nic náhodě a přidávají další branku. Před bránu si sjel a střelou mezi betony se prosazuje FILIP CHYTIL. Asistence: Kaapo Kakko.
48:11'
Tak to domácím vyšlo, proměnili přesilovku a poprvé v zápase se prosazují. ANTHONY DEANGELO se prosazuje ránou ze střední vzdálenosti. Asistence: Sebastian Aho.
47:50'
Anthony DeAngelo pálil od modré čáry, jeho projektil končí vedle branky. Následně obrovskou šanci měl Aho, ale minul.
47:21'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.
47:03'
Domácí hokejisté mají nyní možnost přesilové hry, snaží se usadit se v útočném pásmu. Sebastian Aho pálil vedle.
46:55'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Jacob Trouba – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
46:18'
Adam Fox vybojoval kotouč v obranném pásmu, ale následně hráli domácí. Do výraznější šance se ale nedostali. Komerční přestávka.
45:36'
Domácím se v tomto zápase příliš nedaří, nemohou se dostat do herní pohody. Více ze hry mají jednoznačně hosté.
43:59'
Rangers míří za postupem, jejich čtvrtou branku dává po krátkém brejku CHRIS KREIDER. Dostal se před branku a parádní blafákem a bekhendovým zakončením nedal brankáři šanci. Asistence: Frank Vatrano a Mika Zibanejad.
43:36'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
40:36'
Jesper Fast se málem dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus ovšem nebyl povedený.
40:30'
Igor Šesťorkin kryje kotouč po dobré akci domácích, bude se vhazovat.
40:01'
40:00'
39:22'
Teuvo Teräväinen pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Andrej Svečnikov následně minul.
39:17'
Vhazovat se nyní bude před brankou Rangers. Domácí mají ještě možnost vypracovat si šanci.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:03'
Carolina měla možnost buly v útočném pásmu, ale puk končí ve střední třetině.
38:03'
Těžké to budou mít v tomto zápase domácí hokejisté, hosté vedou o tři branky, domácí jsou navíc bez zraněného brankáře.
36:19'
Rychlé přenesení hry a situace dva na jednoho na druhé straně. Do šance se dostal RYAN STROME a místo přihrávky se rozhodl pro střelu, brankáře dokázal překonat. Asistence: Artěmij Panarin a K'Andre Miller.
36:00'
Domácí měli možnost dva na jednoho, ale finální přihrávka byla hodně nepovedená.
35:37'
Střídání v týmu Carolina Hurricanes:
ze hřiště odchází Antti Raanta, přichází Pjotr Kočetkov.
35:30'
Po závaru před brankou je podle všeho zraněný domácí brankář Antti Raanta.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Kaapo Kakko to zkoušel indivdiuálně, ale prosadit se nedokázal.
34:23'
Filip Chytil měl hodně práce za svou brankou, ale situaci zvládl, a tak nenechal soupeře vypálit. Dobrá defenzivní práce od hráče Rangers.
33:10'
Teuvo Teräväinen se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Následně hosté vyhodili.
32:34'
Brett Pesce pálil, jeho projektil končí těsně vedle branky. Následně puk kryje Igor Šesťorkin po střele, kterou vyslal Nino Niederreiter.
32:10'
Jesper Fast se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se přes obranu soupeře dostat nedokázal.
31:23'
Carolina se pokouší hrát aktivně, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře. Hosté mají dnes velmi dobrou defenzivu.
29:20'
Sledujeme nyní už hru pět na pět, domácí početní výhodu proměnit nedokázali.
29:02'
28:56'
Barclay Goodrow zblokoval středu od modré čáry, následně hosté vyhodili.
28:38'
Max Domi pálil vedle, a pak hosté vyhodili.
28:18'
Vincent Trocheck se propracoval do útočného pásma, následně ale neuspěl. Jesperi Kotkaniemi trefil jen obránce.
27:24'
Sebastian Aho se se svými spoluhráči dostal do útočného pásma, následná rána od modré čáry nebyla přesná, a tak hosté vyhodili.
27:08'
Domácí celek má možnost přesilové hry, ale musí rozehrávat až od své branky.
27:02'
Frank Vatrano – 2 min., hákování.
27:00'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
26:34'
Antti Raanta kryje kotouč po střele od modré čáry, bude se vhazovat. Komerční přestávka.
25:50'
25:33'
Hostující přesilovka se blíží ke svému konci, domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.
25:06'
Branka Hurricanes vypadla ze svého postavení, bude se vhazovat před brankou domácích.
24:22'
Chris Kreider to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější šance a stabilněji do útočného pásma.
23:42'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Andrej Svečnikov – 2 min., podrážení.
23:13'
Igor Šesťorkin si poradil se střelou od modré čáry, následnou akci hostů vedl Filip Chytil. Jeho ránu kryje brankář.
23:01'
Ian Cole minul branku ránou od modré čáry, Nečas hraje dobrý zápas dneska.
22:40'
Martin Nečas vedl zajímavou akci svého celku, ale jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
21:40'
K'Andre Miller tečoval kotouč před brankou, ale obrana si dokázala poradit.
20:50'
Hra je nyní přerušená, kotouč vypadl mimo hrací plochu. Bude se vhazovat.
20:01'
Střelecky aktivnější v první třetině byl domácí celek, ale hosté dokázali proměnit dvě přesilovky, díky čemuž vedou po první třetině 2:0.
20:00'
19:20'
Jesperi Kotkaniemi byl volný před brankou, ale spoluhráč k němu kotouč nedostal.
18:40'
17:10, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou domácí, ale na branky prohrávají 0:2.
18:30'
Igor Šesťorkin dokázal s vypětím všech sil udržet kotouč před brankovou čárou. Bude se vhazovat. Domácí velkou šanci proměnit nedokázali.
18:14'
Domácí měli dobrou šanci, Brady Skjei nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
17:24'
Zápas pokračuje dál.
17:18'
Andrej Svečnikov měl zajímavou střeleckou pozici, ale kotouč poslal jen do brankáře. Komerční přestávka.
16:31'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Caroliny.
15:40'
Ryan Lindgren byl volný před brankou, puk se k němu dostal, ale nedokázal přesněji vypálit.
15:20'
Antti Raanta kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
15:05'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
14:30'
Nino Niederreiter vypálil z ostré pozice, ale hostující brankář teč a dorážku nedopustil. Hra je přerušená. Komerční přestávka.
14:08'
Domácí hráči měli dvě dobré střelecké pozice, ale ani jeden pokus nebyl přesný.
13:26'
Vincent Trocheck pálil z pravé strany, jeho pokus byl před brankou zblokovaný, gólman zasahovat nemusel.
13:00'
Více ze hry mají nyní hosté, snadněji se dostávají do střeleckých pozic, Hurricanes jsou pasivní.
12:19'
Igor Šesťorkin vyjel za svou branku, kde přenechal kotouč spoluhráčům. Mika Zibanejad následně minul branku, Artěmij Panarin trefil brankáře Caroliny.
11:54'
Alexis Lafreniere to zkoušel individuálně, vybruslil si od mantinelu před branku, ale nedokázal si poradit ve finální fázi.
11:06'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se snaží vstřelit kontaktní branku, ale hostující obrana je zatím pozorná.
10:09'
Igor Šesťorkin v pohodě kryje ránu ze strany, kterou vyslal Martin Nečas. Český hráč nehraje nyní vůbec špatně.
09:27'
Buly v útočném pásmu Caroliny, domácí se usadili v útočném pásmu. Rána od modré nebyla přesná.
09:04'
Ryan Reaves – 2 min., nedovolené bránění.
08:31'
Igor Šesťorkin kryje kotouč, vhazovat se bude po závaru před jeho brankou. Carolina se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení.
08:10'
Domácí mohli rychle snížit, ale brankář Igor Šesťorkin výborně zasáhl proti střele soupeře, Teuvo Teräväinen se nedokázal prosadit.
08:00'
Proměněná přesilovka, Mika Zibanejad vyslal ránu a bruslí před brankou tečoval jeho pokus mimo dosah brankáře CHRIS KREIDER. Asistence: Mika Zibanejad a Adam Fox.
07:48'
Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se prosadil v útočném pásmu.
07:46'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Andrej Svečnikov.
07:38'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, Jacob Trouba neuspěl střelou ke vzdálenější tyči.
07:16'
Zakázané uvolnění proti domácím, vhazovat se bude před jejich brankou.
07:00'
Jesper Fast pálil bez přípravy, jeho rána končí těsně vedle branky, jeho pokusu nechybělo mnoho.
06:10'
Domácí se nastěhovali do útočného pásma, Nečas pálil těsně vedle branky.
05:15'
Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Rangers, domácí hrají v přesilovce aktivně.
04:54'
Seth Jarvis od modré čáry pálil těsně vedle, jeho střele nechybělo moc.
04:32'
Přesilovku nyní hraje domácí celek, rána od modré čáry končí nad.
04:18'
Jacob Trouba – 2 min., vysoká hůl.
03:40'
Hostující celek se prosazuje v samotném závěru přesilovky, kotouč dokázal z mezikruží dostat do branky obranou Caroliny neobsazený ADAM FOX. Asistence: Alexis Lafreniere a Andrew Copp.
03:28'
Domácí vyhazují a trest se blíží ke svému konci.
03:10'
Alexis Lafreniere hlídkoval před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat hru. Následná rána končí nad.
02:10'
Carolina dostala kotouč do středního pásma.
01:42'
Hostující celek má možnost přesilové hry, nastěhoval se do útočného pásma.
01:42'
Sebastian Aho – 2 min., hákování.
01:23'
Sebastian Aho hledal spoluhráče před brankou, ale Rangers si dokázali poradit a otočili směr hry.
00:48'
Domácí celek se nastěhoval do útočného pásma, následně Teuvo Teräväinen dorážek a Igor Šesťorkin kyje kotouč.
00:01'

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Slavin, DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho, Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal, Fast – Martinook, Kotkaniemi, Domi.

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Panarin, Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow, Reaves.
Carolina Hurricanes vyhrála úvodní dva zápasy série. Pak dvakrát doma vyhráli Rangers. Pátý duel vyhrála Carolina 3:1, šestý Rangers 5:2. Série tedy dospěla do rozhodujícího sedmého zápasu. Zatím se vždy radoval domácí celek. Pokud by to platilo i dnes, tak do dalšího kola postoupí Hurricanes. Nicméně Rangers v PNC Areně udělají maximum pro to, aby se po konci zápasu radovali právě oni.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Carolinu Hurricanes a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.