NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : St. Louis - 26. května 2022   02:15

Colorado
Colorado
03:51' MacKinnon (Lehkonen, Byram) • 18:23' MacKinnon (Rantanen, Makar) • 24:02' Landeskog (Toews, MacKinnon) • 57:14' MacKinnon (Byram)
4:5
(2:0, 1:1, 1:3 - 0:1)
Stav série: (3:2)
St. Louis
St. Louis
34:42' Tarasenko  (Leddy, Schenn) • 49:57' Thomas  (Bučněvič, Leddy) • 55:14' Faulk  (Toropčenko, Leddy) • 59:04' Thomas  (Tarasenko, Bučněvič) • 63:38' Bozak  (Leddy, Barbašev)
Colorado
Hebert, Rooney – Barton, Daisy
Ball Arena, Denver
18 117 diváků
St. Louis

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:6
Utkání je u konce. Prodloužení nemělo dlouhého trvání, hosté přečkali úvodní nápor soupeře a poté sami udeřili. V 64. rozhodl o výhře St. Louis Tyler Bozak a svým gólem vrátil sérii zpět do Missouri, kde se odehraje šestý zápas. Colorado bylo dnes docela blízko postupu mezi nejlepší čtyřku ročníku, ale nakonec ještě není nic hotovo...
63:38'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hosté přečkali nápor soupeře a sami se pak vydali do útoku. Po prvním nahození do rohu se hra vrátila k modré čáře, druhý pokus nahodit byl sražen, nicméně k puku se dostal TYLER BOZAK a přes chumel hráčů dokázal svou střelou překonat Kuempera, který toho mnoho neviděl – 4:5! Asistence: Nick Leddy, Ivan Barbašev.
63:11'
Na levé straně měl prostor na střelu Byram, Husso jeho prudký pokus zvládl vyrazit do rohu.
62:24'
Tlak domácích. Ten odstartoval MacKinnon svou ranou z mezikruží, poté se k němu před brankovištěm přidal Landeskog. Husso vše ustál a v závěru mu navíc silně pomohl Bortuzzo.
61:21'
Na opačné straně se o zakončení pokoušel Bučněvič, Kuemper pro jistotu přikryl puk lapačkou.
60:53'
První střelu nastavení předvedl domácí Ničuškin, nebylo to ale nic, co by mělo Hussa překvapit.

Hity: 31:44
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, byť domácí vstupovali do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem. St. Louis se totiž nevzdalo a v 50. minutě vykřesalo ještě větší šanci na zvrat gólem Roberta Thomase. Hosté pak svůj nápor ještě více vystupňovali a byli odměněni v 56. minutě, kdy se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosadil Justin Faulk. Jenže Colorado má ve svých řadách Nathana MacKinnona, který v 58. minutě projel celým kluzištěm a střelou pod horní tyčku vrátil domácím vedení. Už to vypadalo, že zápas dospěje ke svému konci, hosté ovšem zase předvedli tlak na brankovišti a schopnost skórovat z dorážek a v 60. minutě tak při hře bez gólmana srovnal dnes svým druhou trefou Robert Thomas. Stav je tak 4:4 a my si dáme prodloužení.
60:00'
59:53'
V úplném závěru chtěl rozhodnout Rantanen, jeho střelu ale Husso vyrazil a hosté pak vyhodili do středního pásma.
59:04'
Neskutečné, máme zase srovnáno! Hostům vyšla hra bez brankáře, v šesti zatlačili Colorado do obranného pásma, po kombinaci střílel z pravého kruhu Tarasenko, Kuemper jeho pokus pouze vyrazil a z bezprostřední blízkosti mohl dorážet ROBERT THOMAS. Svou dnes druhou brankou upravil na 4:4 a přiblížil tak duel k prodloužení. Asistence: Vladimir Tarasenko, Pavel Bučněvič.
58:14'
Po vyhraném buly se do středního pásma dostal Landeskog, střelu na prázdnou branku mu ale zablokoval Nick Leddy.
58:04'
Vzniklou situaci využívá hostující tým pro oddechový čas.
58:04'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
57:50'
Hosté sáhli k power-play, Ville Husso je na střídačce.
57:14'
Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí celek jde opět do vedení a může za to poděkovat jedinému muži. NATHAN MACKINNON se pustil do neskutečného sóla, kdy projel celým kluzištěm, ze soupeřů si udělal kužely, po kličce Leddymu se dostal před Hussa a toho překonal střelou pod horní tyčku. Touto parádní brankou zkompletoval hattrick a Colorado vede 4:3! Asistence: Bowen Byram.
56:27'
St. Louis je rázem v laufu, dokázalo smazat tříbrankovou ztrátu a nyní se snaží dokonat obrat.
55:14'
Už je ale srovnáno! Hosté zůstali v útočném pásmu, po sérii nahození, střel a odrazů se hra dostala do kruhu, odkud zakončoval Toropčenko, puk se poté odrazil před brankoviště, kde se po něm natáhlo hned několik holí a JUSTIN FAULK byl tím, kdo zblízka sklepl za brankovou čáru – 3:3. Asistence: Alexej Toropčenko, Nick Leddy.
54:52'
Nebezpečný pokus vyslal Schenn, Kuemper na brankovišti dokázal zakročit.
54:22'
Landeskog se vydal sám proti trojici protivníků, ve středním pásmu pak nahodil po mantinelu a i on odjel střídat.
53:50'
Domácí se snaží uklidnit tempo, ve vlastním pásmu drží puk Devon Toews a čeká na spoluhráče.
52:43'
Po kolotoči v útočném pásmu přihrával Barbašev na Leddyho, tomu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil puk od hokejky.
51:48'
A směrem dozadu předvádí Colorado blokádu vlastního pásma, zároveň však mají hosté docela dost prostoru pro střelbu od modré čáry.
50:45'
Domácí se začínají strachovat o výsledek, směrem kupředu je to teď hodně slabé.
49:57'
No a pozor, máme tu drama! Velkou jízdu skrz hrací plochu předvedl Bučněvič, v útočném pásmu zadovkou přihrál na ROBERTA THOMASE a ten střelou z první našel mezírku u vzdálenější tyčky Kuemperovy branky. Už je to jen o gól, stav je 3:2! Asistence: Pavel Bučněvič, Nick Leddy.
49:34'
O malou chvíli později ale přilétla z mezikruží střela z otočky, na kterou Kuemper neměl nejlepší výhled, dokázal ale zakročit lapačkou.
49:13'
Tvrdý, ale dle sudích čistý zákrok na Saada, hosté tak se svou akcí skončili v rohu.
48:18'
Po akci pravou stranou přilétla přihrávka k levému kruhu na Byrama, ten ale přemisťujícího se Hussa nepřekonal. Ten zakročil svou vyrážečkou a drží tak svému týmu šanci na případný obrat.
47:10'
St. Louis vyhodilo tak šikovně, že z toho nebylo zakázané uvolnění a hosté tak mohli v poklidu prostřídat.
46:32'
Po souboji o puk v rohu kluziště vystřelil domácí Makar, Husso u své levé tyčky srážel ránu k mantinelu.
45:07'
Zakázané uvolnění domácích, po krátké pauze se tak vše vrátí před Kuempera. St. Louis má ve třetí třetině zatím o něco více ze hry. Koncovka však vázne.
44:19'
Aube-Kubel to zkusil zápěstím od modré čáry, Husso zvládl mít puk na očích a nenechal se tak překvapit.
43:44'
Walker zastavil rozlet domácích, z celé akce tak bylo pouze nahození do pásma před Hussa.
42:42'
Prostor si na pravé straně hledal Tarasenko, měl to ale po celou dobu na bekhend a ke střele jej obrana Colorada nakonec nepustila.
42:10'
Střelecký pokus v podání Scandelly byl sražen Aube-Kubelem. Vhazuje se po Kuemperově levé ruce.
41:55'
Colorado bylo na chvíli v útočném pásmu, už se ale zase vše stěhuje před Kuempera.
40:55'
Přes obránce vystřelil Tarasenko, jeho pokus skončil v lapačce pozorného Kuempera.
40:40'
Jak se dalo čekat, tak se hosté hned v úvodu vrhli do útoku a pokouší se o co nejrychlejší snížení.

Hity: 18:27
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí celek stále drží dvoubrankový náskok. I ve druhé třetině jsme viděli útočnou hru v podání Colorada a to se na začátku 25. minuty dostalo do už tříbrankového náskoku, když se tečí Toewsova nahození prosadil Gabriel Landeskog. Vše tak vypadalo zcela jasně, nicméně hosté se nevzdali, přidali na tempu a ve 35. minutě snížili po přesné střele Vladimira Tarasenka. Od té doby je St. Louis mírně aktivnější, ale další gól už do konce této části nepřidalo. Současný stav je tedy 3:1.
40:00'
39:55'
Rantanen se snažil o ještě jeden výpad levou stranou, Mikkola jej ale dokázal zastavit ještě před případnou střelou.
38:03'
Už se nám ale vše stěhuje před Hussa, hosté se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
37:48'
Krátká pauza, sražený puk skončil mezi diváky, vhazovat se bude po Kuemperově levici.
37:27'
Tvrdá střela od modré čáry, Kuemper se musel rychle přemístit a puk vyrazit do rohu kluziště.
36:51'
Vypadá to, že snižující trefa nalila hostům nové síly do žil, Kuemper má rázem více práce.
35:40'
Kadri se snažil procpat přihrávku na brankoviště, kde se pohyboval Rantanen, Parayko na poslední chvíli pas zastavil a hosté už vyráží do protiútoku.
34:42'
I když se už hrálo v pěti, tak si hosté dokázali udržet mírný tlak a dočkali se i snížení. Po kombinaci v útočném pásmu se puk odrazil ke kruhu pro vhazování, kde se nejrychleji zorientoval VLADIMIR TARASENKO a rychlou střelou trefil růžek u vzdálenější tyčky. Kuemper máchl lapačkou naprázdno a je to 3:1. Asistence: Nick Leddy, Brayden Schenn.
34:04'
A teď už je po přesilovce, oba celky jsou tak v plném počtu.
33:56'
Puk je u Hussa, přesilovka St. Louis se chýlí ke svému konci.
33:33'
Neuspěl ani Kyrou, jeho střela zápěstím byla sražena na plexi za brankou.
33:27'
Golfákem od modré Parayko gólmana Colorada nepřekvapil, ten měl výborný výhled a puk skryl mezi svými chrániči.
32:47'
Prudké vyhození po mantinelu, puk se zastavil až u Hussa. St. Louis musí začínat od píky.
32:04'
Opět se vylučuje, tentokrát na domácí straně. Dvě minuty za hrubost dostal Logan O'Connor.
31:30'
Od modré čáry střílel hostující Scandella, do jeho rány ale skočil Cogliano a puk srazil mimo Kuemperovu branku.
30:10'
Je po přesilovce, Mikkola opustil trestnou lavici.
29:45'
Hosté vyhazují přes všechny čáry a mohou v klidu vystřídat.
29:22'
Scandella zablokoval Makarovu střelu, domácí teď vytváří drtivý tlak.
28:40'
Zprava se do útočného pásma prohnal Rantanen, střelu mu ovšem u tyčky přilepený Rantanen vyrazil.
28:10'
Domácí celek si dá další přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl totiž dostal Niko Mikkola
28:04'
Do pravého kruhu dostal přihrávku hostující Kyrou, střelu z první dokázal Kuemper vyrazit.
27:25'
Po zisku puku se MacKinnon s Landeskogem vydali do bleskového protiútoku, druhý jmenovaný dostal přihrávku před brankoviště a zákrokem na poslední chvíli se musel blýsknout vracející se Leddy.
26:45'
Colorado skvěle ovládá střední pásmo, hosté mají velký problém se vůbec na delší dobu udržet u puku.
25:43'
Ideální přihrávku mezi kruhy dostal Tarasenko, svou střelu ale ke snížení nevyužil, Newhook mu ji dokázal zablokovat.
24:02'
Už je to o tři branky. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Toews, letící puk v chumlu před gólmanem lehce tečoval GABRIEL LANDESKOG a dokázal jej sklepnout tak šikovně, že Hussova lapačka zůstala prázdná a puk se zatřepetal v síti – 3:0. Asistence: Devon Toews, Nathan MacKinnon.
23:35'
Z levé strany střílel i domácí Byram, scházelo mu ovšem více přesnosti, puk skončil na plexi za brankou.
22:56'
Je po přesilovce, Rantanen je na ledě, oba celky jsou v plném počtu.
22:21'
Až teď se levou stranou dostal do pozice Thomas, rychlý střelecký pokus však poslal přesně do Kuemperovy lapačky.
21:47'
opět letí puk přes všechny čáry, nyní přesně na Hussa. Tahle přesilovka St. Louis zatím vůbec nejde.
21:18'
Toews vyhazuje puk přes všechny čáry, Colorado si může na malou chvíli vydechnout.
20:56'
Dlouho to ale nevydrželo. Nyní se vylučuje na domácí straně, dvě minuty za držení hole obdržel Mikko Rantanen.
20:44'
V úvodu třetiny dohrávali domácí přesilovku, už jsou ale zase oba celky v plném počtu.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, se kterou musí být domácí navýsost spokojení. Už od úvodních okamžiků si Colorado vytvářelo tlak a před Hussem bylo velice živo. Tomu se sice povedlo během první části vytáhnout několik výtečných zákroků, na dvě střely ale nedosáhl. První gól padl na konci čtvrté minuty, kdy se po rychlém kontru trefil střelou do Hussova protipohybu Nathan MacKinnon a druhý padl naopak v závěru v přesilové hře. V 19. minutě předvedl natlačení se před branku opět Nathan MacKinnon a svým důrazem se postaral o to, že vzduchem letící puk se odrazil za záda gólmana St. Louis. Stav je tedy 2:0.
20:00'
19:39'
Blízko hattricku byl MacKinnon, Husso jej ale na poslední chvíli zastavil. Poté ještě zakončoval Rantanen, gólman St. Louis se ale rychle přemístil a nějakým způsobem dokázal puk vyrazit.
18:44'
Je tu další vyloučení na straně hostů, dvě minuty za krosček dostal Brayden Schenn.
18:23'
Přesilovka je využitá a už je to o dvě branky. Po svém průjezdu středním pásmem a přejetím modré čáry si s Rantanenem vyměnil puk NATHAN MACKINNON, natlačil se před Hussa a i když se svou první střelou neuspěl, tak puk se vznesl do vzduchu a poté se odrazil za gólmanova záda – 2:0. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.
17:34'
Vzápětí se ale pískalo provinění na hostující straně a je tu přesilovka pro Colorado. Dvě minuty za držení hole dostal Robert Bortuzzo.
17:29'
Dvě střely domácích od modré čáry, na svědomí je měl E. Johnson, obě dokázal pořešit připravený Husso.
16:17'
Po nějaké době bylo zase živo i před Kuemperem, Tarasenkova střela z úhlu byla sražena mimo ledovou plochu.
15:39'
Před Hussem se pohyboval Ničuškin, několikrát se snažil o doklepnutí puku, gólman St. Louis ale vleže vše vyřešil a střely vytěsnil mimo své brankoviště.
14:09'
Už se zase vše odehrávalo na opačné straně, přihrávku zpoza branky dostával Lehkonen, zblízka ovšem na Hussa recept nenašel.
13:30'
Robert Thomas se levou stranou prodíral ke Kuemperovi, v kruhu pro vhazování byl ovšem zastaven čistým zákrokem a o puk přišel.
12:47'
Zase trochu klidnější fáze, skoro to až vypadá, že domácí chtějí soupeře ukolébat a poté bleskově udeřit.
12:00'
Do další šance se dostával MacKinnon, akci pravým křídlem chtěl zakončit kličkou gólmanovi, ten opět zachoval na brankovišti klid a připsal si další zákrok.
11:07'
Domácí celek je již v plném počtu.
10:48'
Domácí měli obrovskou šanci v oslabení, když se dostali do přečíslení dvou na jednoho, radost z gólu jim ale skvělým rozštěpem proti zakončení Joshe Mansona zhatil gólman Husso.
10:22'
Colorado se osvobozuje, bránící čtveřice může prostřídat.
09:46'
Až moc prostoru na střelu dostal Faulk, sjel si z modré čáry, rána zápěstím ale pouze zaduněla o zadní mantinel.
09:07'
Je tu první vyloučení utkání, za nedovolené bránění dostal dvě minuty Artturi Lehkonen. Přesilovka pro St. Louis.
08:49'
Máme tu trochu uklidnění na ledové ploše, akce se dějí hlavně ve středním pásmu.
07:52'
Od levého mantinelu zakončoval Aube-Kubel, tohle ale nemohlo Hussa nikterak zvlášť ohrozit.
06:43'
Hra se nám přesunula před Kuempera a ten musel ve svém brankovišti krotit volný puk, když se před něj doslova natlačil Tarasenko.
06:32'
Po vyhraném buly se k puku dostal Makar, sjel si z modré čáry blíže k brance, následnou střelou však trefil pouze dobře postaveného Hussa.
06:26'
A tak to hosté řeší vyhozením na zakázané uvolnění...
05:58'
Obrovský tlak v útočném pásmu, hráči St. Louis mají problém se vůbec posunout alespoň k červené čáře.
04:48'
Colorado je po vedoucí brance v laufu, na Hussa se teď hrne útok za útokem a gólman St. Louis musel řešit hlavně výpad Aube-Kubela. Puk vyrazil do rohu.
03:51'
Je tu úvodní gól utkání. Domácí tým se dostal k puku, předvedl bleskový přechod do útočného pásma, kde si hokejkou o přihrávku poklepal NATHAN MACKINNON, dostal puk přesně na čepel a střelou do Hussova protipohybu otevřel skóre – 1:0. Asistence: Artturi Lehkonen, Bowen Byram.
03:08'
O'Reilly se Kuempera snažil překvapit střelou z otočky, ten dokázal puk vytěsnit rychlým betonem.
02:51'
Hosté se sice drží v útočném pásmu, svůj mírný tlak však nejsou schopni zúročit v nějakou nebezpečnou střelu.
01:37'
Zachytal si už i Kuemper, úvod utkání se tak nese v hodně aktivním duchu.
01:17'
Z podobného místa zakončoval i Bowen Byram, dopadl však naprosto stejně.
00:39'
Levou stranou se do útočného pásma dostal Kadri, jeho střelu z úhlu ale Husso hravě pokryl.
00:01'

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Lehkonen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

St. Louis Blues: Husso (C. Lindgren) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, Schenn, Barbašev – N. Walker, Bozak, Toropčenko.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Hebert, Rooney – Barton, Daisy.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ball Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.