NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Edmonton - 9. května 2022   04:00

Kings
Kings
08:03' Moore (Danault, Grundström) • 14:03' Stecher (Iafallo, B. Lizotte) • 55:06' Grundström (Moore) • 58:29' Grundström (D. Brown, Stecher)
Edmonton

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezké pondělní ráno.
Tři hvězdy utkání

1. Jonathan Quick (LAK) 31 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
2. Trevor Moore (LAK) 1+1
3. Blake Lizotte (LAK) 0+1
Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.

Hity: 27:38
Los Angeles bylo od začátku aktivnějším týmem a Edmonton přehrávalo. Odměnou mu byly dvě branky v první třetině, když skóre otevřel Trevor Moore a na 2:0 zvýšil střelou od modré čáry svým prvním gólem v play-off obránce Troy Stecher. Navíc domácí trefili v první části utkání dvakrát tyčku. Druhá třetina už zdaleka nenabídla tolik šancí, jako ta první. Postupem času v ní získávali převahu hosté, ale žádná jejich střela gólem neskončila. Nejblíže byl Yamamoto, který trefil tyčku, a poté Kane, jehož střelu perfektně vyrazil Quick, přestože brankáři Kings před zákrokem spadla z ruky lapačka. Ve třetí třetině domácí o svém vítězství definitivně rozhodli. Dobře se bránili a především vstřelili důležitou třetí branku. Gól Carla Grundströma rozhodčí dlouho přezkoumávali a nakonec ho uznali. Poté se tento hráč prosadil ještě jednou gólem do prázdné branky, kterým uzavřel skóre na konečných 4:0. Jonathan Quick si připsal čisté konto poté, co byl v předchozím zápase střídán.
Střely na branku ve třetí třetině: 12:13.
Zápas je u konce, Los Angeles vítězí na domácím ledě nad Edmontonem 4:0 a srovnává sérii prvního kola play-off na 2:2. Pokračovat se bude pozítří pátým zápasem na ledě Edmontonu.
59:12'
Utkání už je rozhodnuté, ale Edmonton se ještě usazuje v útočném pásmu.
58:29'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, série bude vyrovnaná na 2:2! Kotouč posílá do prázdné branky Edmontonu CARL GRUNDSTRÖM. Je jeho druhý gól v tomto utkání. Asistence: Dustin Brown, Troy Stecher.
58:00'
Edmonton má před sebou dvě minuty, během kterých se pokusí vymazat tříbrankovou ztrátu. Uvidíme, jestli bude odvolávat Smithe.
57:06'
57:06'
Branka Edmontonu byla posunuta a máme tu další šarvátky, které budou muset řešit rozhodčí.
56:49'
Závěr zápasu je plný emocí a rozhodčí nechtějí, aby se jim utkání zvrhlo do něčeho horšího, tak začali rozdělovat osobní desetiminutové tresty.
56:49'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Trevor Moore – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., krosček.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Darnell Nurse – 2 min., nesportovní chování + 2 min., sekání.
55:06'
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Darnell Nurse.
55:06'
Alexander Edler – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Evander Kane – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
55:06'
Edmonton ještě reklamoval v trenérské výzvě nedovolené bránění brankáři, ale s tím neuspěli, takže budou hrát v oslabení.
55:06'
Domácí se dočkali důležité třetí branky, která může utkání definitivně zlomit! CARL GRUNDSTRÖM se natlačil před branku a i když byl faulován, dokázal už vleže natlačit puk hokejkou do sítě. Asistence: Trevor Moore.
55:06'
Rozhodčí uznávají branku Los Angeles a navíc udělují trest na 2+10 minut Evanderu Kaneovi za nesportovní chování!
55:06'
Rozhodčí už konzultují celou situaci s kolegou u videa. Tohle je velmi důležitý moment pro tohle utkání i celou sérii.
55:06'
Poté se samozřejmě za brankou Edmontonu rozpoutala šarvátka. Uvidíme, jak to nakonec rozhodčí vyřeší.
55:06'
Carl Grundström se natlačil před branku a kotouč po kolizi se Smithem skončil v brance Edmontonu. Uvidíme, jestli bude tento gól platit.
54:38'
Perfektní střídání má za sebou Kopitar. Zablokoval dvě střely Edmontonu a pak ještě obloučkem vyhodil puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
54:01'
Blake Lizotte se dostal za obranu Edmontonu a vypálil z levého kruhu. Jeho prudká rána však byla zároveň i nepřesná.
53:25'
Znovu musel Mike Smith zasahovat, tentokrát proti střele Stechera od pravého mantinelu, kterou ještě tečoval Carl Grundström.
52:48'
Lizotte zavezl kotouč do útočného pásma, a protože na to byl sám, tak rovnou i vypálil. Žádná těžká práce pro Smithe.
52:20'
51:35'
Kempe si musel přihrávku Durziho zpracovat bruslí, což dalo Smithovi dostatek času na to, aby se přesunul a jeho následnou střelu chytil.
51:06'
Z opačného kruhu vypálil švédský útočník Adrian Kempe. Jeho střela už byla přesná, ale Smith se stihl přesunout a dobře zasáhl.
50:29'
Krátce po vyhraném vhazování střílel z levého kruhu Arthur Kaliyev, trefil však jen boční síť branky Edmontonu.
50:20'
Connor McDavid – 2 min., nedovolené bránění.
49:49'
Kane na nic nečekal a od pravého hrazení poslal kotouč na branku. Quick našel kotouč ve své lapačce.
49:19'
Brownova přihrávka šla Durzimu na brusle, takže z této akce Los Angeles nic nebylo.
48:17'
Přihrávka nečekaně prošla až na hokejku Carla Grundströma, který se tím pádem dostal do zajímavé střelecké pozice. Jeho prudká střela zápěstím ale o kousek minula branku Edmontonu.
47:05'
Kopitar získal kotouč a nakonec tu akci sám zakončil. Po prudké brzdě ale střílel z pravého kruhu nepřesně.
46:27'
Barrie střílel od modré čáry nepřesně a kotouč poté navíc opustil útočné pásmo Edmontonu.
45:18'
44:57'
Evan Bouchard tvrdě vypálil z vrcholku pravého kruhu. Skvělým zákrokem lapačkou odpověděl Jonathan Quick.
44:27'
Draisaitl našel krásnou přihrávkou na levém kruhu volného Ryana Nugenta-Hopkinse, ten však ve velké šanci minul Quickovu branku.
43:52'
Edmonton si vytvořil v přesilovce velký tlak, který vyvrcholil v Hymanův nájezd do brankoviště. Quick tento těžký moment ale ustál.
43:18'
Mikey Anderson – 2 min., podrážení.
42:44'
Nebezpečná střela z hole Jesseho Puljujärviho po zákroku Quicka proskákala jen těsně vedle jeho branky.
42:10'
Lizotte zakončoval po rychlém objetí branky, ale Smithe nepřekvapil, ten měl beton natlačen k levé tyči své branky.
41:30'
Yamomoto byl vytlačen Stecherem do středního pásma a následně hosté vybojovali kotouč do své moci.
40:54'
Edmonton vyhrál vhazování ve svém obranném pásmu a nyní se může zase začít soustředit na svou ofenzívu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:02.
Střely na branku ve druhé třetině: 13:7.
Druhá třetina je minulostí, Los Angeles stále vede na domácím ledě nad Edmontonem 2:0. Druhá třetina už zdaleka nenabídla tolik šancí, jako ta první. Postupem času v ní získávali převahu hosté, ale žádná jejich střela gólem neskončila. Nejblíže byl Yamamoto, který trefil tyčku, a poté Kane, jehož střelu perfektně vyrazil Quick, přestože brankáři Kings před zákrokem spadla z ruky lapačka.
40:00'
39:48'
Mikey Anderson – 2 min., hrubost.

Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., hrubost.
V obranném pásmu Kings se do sebe pustili Ryan Nugent-Hopkins a Mikey Anderson. Bude se vylučovat.
39:34'
Tlak Edmontonu pokračoval, ale nakonec se hráčům Kings přeci jen povedlo získat puk a vyvézt ho do středního pásma.
38:11'
Yamamoto trefil po přihrávce Kanea tyčku a pak se ještě dostal do velké šance sám Evander Kane. Quick ale tentokrát fantasticky zasáhl! Brankář Kings navíc neměl lapačku, která mu při předchozím zákroku spadla z levé ruky.
37:50'
Domácí zavezli kotouč do útočného pásma, ale tam vše skončilo a opět budou moci útočit hráči Edmonotnu.
36:43'
Edmonton v závěru druhé třetiny přebírají aktivitu, ale Los Angeles se zatím dobře brání a Quick ještě nemusel předvést žádný exkluzivní zákrok.
34:41'
Ryan Nugent-Hopkins z levé strany nahodil puk na branku a Quick si nebyl svým zákrokem moc jistý. Nakonec to ale pro domácí dopadlo dobře.
34:08'
Matt Roy z pravé strany poslal puk na branku Edmontonu, Smith tentokrát neměl moc těžkou práci, zasáhl svou hokejkou.
33:27'
Arthur Kaliyev vyslal na branku Edmontonu rychlou střelu zápěstím. Mike Smith předvedl další úspěšný zákrok.
32:35'
Po spolupráci s Lizottem střílel Brandon Lemieux, ale Smithe nepřekonal, brankář Edmontonu výborně zasáhl.
32:19'
Až nyní si Kings konečně mohou oddechnout, protože je hra přerušena, jelikož kotouč opustil hrací plochu.
32:05'
Přesilovka Edmontonu už dávno skončila, ale hosté dál drží útočné pásmo a domácí jsou pod velkým tlakem.
31:36'
31:30'
McDavid přihrával z levé strany před branku, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
30:50'
Edmonton zatím nemá v této přesilovce ani jednu střelu na branku, nyní se ale usazuje v útočném pásmu.
29:48'
LA Kings se zatím brání dobře, dokonce strávili nějaký čas s pukem na hokejkách v útočném pásmu.
29:36'
Anže Kopitar – 2 min., držení.
29:04'
28:56'
Kopitar našel mezi kruhy Kaliyeva, ten však upadl, zrovna když chtěl zakončovat.
28:18'
Leon Draisaitl v oslabení nebezpečně zaútočil, ale po objetí branky se mu nepovedlo kotouč zasunout do sítě.
27:59'
Kopitar našel přihrávkou přes celou šíři pásma Adriana Kempeho, ten však nedokázal kotouč trefil tak, jak by si představoval.
27:04'
Ryan McLeod – 2 min., hákování.
26:51'
26:49'
Evander Kane jednoduše pronikl do útočného pásma a rychle také vypálil. Quick předvedl spolehlivý zákrok a bylo důležité, že puk mu poté nevypadl.
26:29'
Yamamoto na dlouhou přihrávku nedosáhl a píská se zakázané uvolnění Edmontonu.
26:11'
Na druhé straně měl zase velkou šanci Zach Hyman, jeho zakončení ale skončilo těsně vedle.
25:31'
Phillip Danault získal kotouč na modré čáře a poté směřoval v samostatném úniku na branku Edmontonu. Mířil svou střelu na lapačku Smithe, ten ale fantasticky zasáhl.
25:22'
McDavid hledal před brankou Hymana, ale do této spolupráce vložil hokejku Kopitara kotouč poté schoval pod lapačku Quick.
24:56'
Domácím se povedlo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.
24:51'
Sean Durzi – 2 min., držení.
24:29'
Darnell Nurse nahodil kotouč na branku, ale Quick byl připraven a kotouč ukryl do své lapačky.
23:15'
Po ztrátě Kupariho se k puku dostal McLeod a okamžitě vypálil. Kotouč se nejspíše otřel o brankovou konstrukci LA Kings.
22:43'
Domácí byli blízko třetí branky! Z mezikruží pálil Dustin Brown a Smith kotouč jen vyrazil. Lemieux a poté i Brown se pokoušeli dorazit puk do sítě, to se jim ale nepovedlo.
21:54'
Dlouhá přihrávka Oilers byla nepřesná, takže se tentokrát píská zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
21:07'
Zach Hyman vystřelil od levého mantinelu, ale kotouč na branku neprošel, takže Quick nemusel zasahovat.
20:33'
Los Angeles se nepovedlo založení útoku a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Jonathana Quicka.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:06
Střely na branku v první třetině: 20:10.
První třetina je za námi a Los Angeles vede na domácím ledě nad Edmontonem 2:0. Los Angeles předvedlo rozhodně nejlepší třetinu v celé dosavadní sérii. Od začátku bylo aktivnějším týmem a Edmonton přehrávalo. Odměnou mu byly dvě branky, kdy skóre otevřel Trevor Moore a na 2:0 zvýšil střelou od modré čáry svým prvním gólem v play-off obránce Troy Stecher. Navíc domácí trefili v první části utkání dvakrát tyčku.
20:00'
19:38'
Kings mohli ještě v závěru třetiny přidat třetí branku, ale kotouč se po střele Alexe Iafalla odrazila od tyče!
19:23'
Domácí vyhráli bitvu o kotouč u mantinelu ve svém obranné pásmu a mohli vyvézt kotouč.
18:16'
Po nepřesné rozehrávce Los Angeles se píská zakázané uvolnění.
17:45'
Blake Lizotte střílel zápěstím z levého kruhu, ale Smitha nepřekonal, ten předvedl úspěšný zákrok lapačkou.
17:25'
Lizotte našel přihrávkou na pravý kruh Dustina Browna, který hned vypálil. Smith ale zaujal dobrou pozici a kotouč chytil.
16:17'
Po delší době měl také nějakou práci Jonathan Quick. Při střele obránce Kulaka toho moc vidět nemohl, přesto dokázal zasáhnout.
15:48'
Brownova střela z pravé strany skončila ve výstroji Mikea Smithe. Vhazovat se bude po levici brankáře Oilers.
15:07'
Danault dostal prudkou přihrávku mezi kruhy a snažil se jen nasměrovat kotouč na branku. To se mu ale nepovedlo.
14:03'
Domácí vedou už 2:0! Z pravého kruhu vypálil po ledě obránce TROY STECHER a kotouč těsně před Smithem tečoval Barrie. Brankář Edmontonu na tuto změnu směru nestihl reagovat, kotouč mu zapadl do mezírky mezi betony. Výbornou práci odvedl také Lizotte, který stínil Smithovi ve výhledu. Asistence: Alex Iafallo, Blake Lizotte.
13:44'
Lizotte našel dobrou přihrávkou na levém kruhu Iafalla, ten se tlačil na branku, ale pořádně nevystřelil.
13:24'
Danault se dostal do zakončení, tentokrát ale Smith zasahovat nemusel, tato střela byla zablokovaná.
12:13'
Brendan Lemieux – 2 min., hrubost.

Tyson Barrie – 2 min., hrubost.
12:13'
Los Angeles se nepovedl přechod do útočného pásma, rozhodčí si všimli ofsajdu.
11:31'
Edmonton jen vyhodil kotouč a píská se další zakázané uvolnění tohoto týmu.
10:49'
Domácí po nepřesné přihrávce ztratili útočné pásmo, ale kotouč zůstal v jejich moci.
09:47'
McLeod zavezl kotouč do útočného pásma, ale Edmonton nedostal možnost usadit se v útočné třetině, kotouč rychle získali domácí.
08:03'
Domácí se dočkali úvodní branky zápasu a poprvé od zápasu č. 1 vedou! Už to vypadalo, že bude Danault z předbrankového prostoru střílet, ale on ještě skvělým způsobem našel TREVORA MOOREA, který už nemohl minout prázdnou branku. Asistence: Phillip Danault, Carl Grundström.
07:14'
Nyní je hra přerušena, Quick si nechal ve své moci kotouč po střele obránce Darnella Nurseho.
06:46'
Utkání má zatím výborné tempo. Hra se téměř nepřerušuje a skoro všechny akce obou týmů jsou zakončeny střelou na branku.
05:58'
Brendan Lemieux střílel z pravé strany po ledě, ale Smithe tím nepřekvapil, ten dobře zasáhl betonem.
04:04'
Na druhé straně pálil z pravého kruhu finský útočník Jesse Puljujärvi a Quick si připsal pohotový zákrok.
03:55'
Od modré čáry vypálil obránce Kings Roy, jeho pokus zablokoval Cody Ceci.
02:32'
Píská se ofsajd Edmontonu, vhazovat se bude před brankou Mikea Smithe.
01:37'
Domácí pokračují ve svém náporu, chtějí dnešní utkání začít lépe, než ty předchozí dvě.
00:37'
Los Angeles mělo hned v úvodu utkání velkou šanci na otevření skóre. Po Edlerově střele dorážel Lizotte, ale trefil jen tyčku!
00:01'
Centři obou zahajovacích formací se už sklánějí na úvodní buly tohoto zápasu!
Domácí Los Angeles dnes bude hrát v černých dresech, Edmonton se představí v bílo-modré variantě dresů.
V Crypto.com Areně už dozněly hymny Kanady a Spojených států amerických, a to znamená, že zápas brzy začne.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Stecher, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Grundström – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Lemieux – Vilardi, Kupari, Kaliyev.
Trenér: McLellan

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Hyman – Brassard, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Mills, Pancich.
STAV SÉRIE: 1:2

3. zápas: LAK 2:8 EDM
Třetí utkání vlastně navázalo na to, co se odehrálo ve druhém zápase. Edmonton opět dominoval a ani na chvíli nebylo pochyb o tom, že by zápas nevyhrál. Už do poloviny utkání vedli hosté 5:0. V závěru druhé třetiny snížili Anže Kopitar a Phillip Danault na 2:5, ale ve třetí třetině hosté přidali další tři branky a vyhráli nakonec vysoko 8:2. Hattrick vstřelil Evander Kane a po dvou brankách přidali Zach Hyman a Ryan Nugent-Hopkins. I ve třetím utkání série se prosadil také Leon Draisaitl.

2. zápas: EDM 6:0 LAK
Druhý zápas byl jednoznačnou záležitostí ve prospěch Edmontonu. Po vyrovnané první třetině, ve které žádná branka nepadla, hosté zcela propadli a Edmontonu hodně usnadnili cestu za vítězstvím. Ve druhé třetině se prosadili Leon Draisaitl v přesilovce, Darnell Nurse v oslabení a Ryan McLeod. Ve třetí třetině Los Angeles dostalo do čtyř minuty další dvě branky od Evandera Kanea a Jesseho Puljujarviho a tečku utkání pak dal svým druhým gólem Kane. Los Angeles doplatilo na to, že nevyužilo nabídnuté přesilovky a při hře pět na pět na Edmonton nestačilo.

1. zápas: EDM 3:4 LAK
První bod v sérii získalo překvapivě Los Angeles. Kings vstoupili do zápasu velmi dobře a v první třetině si díky brankám Trevora Moorea a Alexe Iafalla vytvořilo náskok 2:0. V závěru první třetiny předvedl svůj hvězdný moment Connor McDavid, když po krásném sólu snížil. Na začátku druhé třetině se povedlo Kaileru Yamamotovi vyrovnat, ale přišla rychlý reakce Kings, kteří po gólu Brendana Lemieuxe znovu vedli 3:2. Edmonton znovu ještě ve druhé třetině vyrovnal díky gólu Leona Draisaitla z přesilovky. Ve třetí třetině rozhodla o vítězství Los Angeles velká chyba brankáře Mikea Smitha při rozehrávce. Střelcem vítězné branky se stal Phillip Danault, který tečoval střelu Durziho.
Československá stopa v utkání

Na soupiskách obou týmů není žádný český ani slovenský hokejista.
Edmonton Oilers

Edmonton obsadil v základní části se 104 body druhé místo v Pacifické divizi a byl pátým nejlepším týmem v Západní konferenci.
Los Angeles Kings

Los Angeles nasbíralo v základní části 99 bodů a obsadilo třetí místo v Pacifické divizi. Celkově Kings patřilo v Západní konferenci šesté místo.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání série prvního kola play-off mezi týmy Los Angeles Kings a Edmonton Oilers. Zápas se odehraje v Crypto.com Areně v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.