NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Toronto - 13. května 2022   01:40

Tampa
Tampa
17:38' Palát  • 30:46' Cirelli  • 49:20' Kučerov (Point, Stamkos) • 78:04' Point (Killorn, Hagel)
4:3
(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Stav série: (3:3)
Toronto
Toronto
31:40' Matthews  (Giordano, Nylander) • 39:26' Tavares  (Spezza, Kaše) • 39:52' Tavares  (Nylander, Kerfoot)
Tampa
Brenk, Sutherland – Gibbons, Kovachik
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Toronto

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:8
Šestý zápas série je tak u konce a po dramatickém průběhu dokázala Tampa Bay odvrátit konec sezóny. V prodloužení jsme sledovali zase velice rychlý hokej s častým zakončením. Už to vypadalo, že rostoucí tlak Toronta by mohl tento duel rozhodnout, jenže Vasilevskij svůj tým podržel a když po přálo štěstí i při teči Matthewse z bezprostřední blízkosti, udeřilo na opačné straně. Z dorážky Killornovy střely se prosadil Brayden Point a rozhodl tak o tom, že tato série bude mít ještě jedno pokračování na ledě Toronta. Stav série je 3:3!
78:04'
Tampa právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Domácí přečkali šanci soupeře a sami se pak vydali do útoku. Od levého mantinelu přihrál Hagel na Killorna, jehož střelu ještě Campbell vyrazil, nicméně k puku se pak dostal BRAYDEN POINT a pohotovou dorážkou doslova procedil puk za brankovou čáru. Snaha obrany Toronta akci přerušit nebyla úspěšná a Tampa Bay tak vítězí 4:3! Asistence: Alex Killorn, Brandon Hagel.
77:35'
Před brankou se objevil Matthews a tečoval Marnerovu přihrávku. Šlo to ale těsně vedle.
76:17'
Už to vypadalo, že se Kaše dostane do případného zakončení, byl však Hedmanem vytlačen z ideální pozice a skončil za brankou.
75:08'
Marnerův pokus od pravého mantinelu postrádal přesnost, puk skončil na protější straně.
74:20'
Moc dobrá střela v podání Cirelliho, jeho prudký pokus prolétl jen kousek nad břevnem Campbellovy branky.
73:59'
Pokus o přechod do útoku nevyšel ani hostům, i tady to znamenalo zakázané uvolnění.
73:10'
Další zakázané uvolnění domácích, Tampa Bay sází na dlouhé přihrávky, ty ovšem ne vždy vyjdou.
72:45'
Střela hostujícího Muchejeva byla zablokována, Vasilevskij byl v tuto chvíli bez práce.
71:54'
Kučerovovi nevyšla rozehra, puk tak doklouzal na zakázané uvolnění.
70:54'
Samostatnou akci předvedl Tavares, zprava si najel do pásma a po úhybu na střed vystřelil. Tečovaný puk skončil těsně vedle Vasilevského branky.
70:01'
Na opačné straně se k puku dostal Killorn a střílel z mezikruží. Jeho pokus ale ještě před Campbellem zastavil dobře clonící Ljubuškin.
69:13'
Hollovi utekl puk do středního pásma, okamžitě jej ale vracel před Vasilevského.
68:30'
Poslední minuty patří Torontu, hosté se neúnavně tlačí do pásma a snaží se rozhodnout.
67:53'
Kerfoot bojuje o puk se Stamkosem u mantinelu v pásmu Tampy Bay, nemůše se ovšem dostat do lepší pozice, nebo rozehrát na své spoluhráče.
66:55'
Náznak brejku hostů, sami si však dobrou pozici pokazili nepovedenou kombinací.
65:28'
Zmatek před brankou domácích dělali Matthews s Marnerem, Vasilevskij byl pod tlakem, zvládl jej ale vyřešit dobrým pohybem i práci holí.
64:32'
Hraje se hodně útočný hokej a jednu šanci měl teď i David Kämpf. Trefil lehce povyjetého Vasilevského.
64:08'
Z pravé strany předvedl rychlé zakončení Stamkos, trefil ovšem pouze dobře postaveného Campbella.
63:21'
Matthews se prodíral levou stranou do útočného pásma, proti dvěma protihráčům to měl ale hodně těžké a navíc nedokázal úplně zpracovat poskakující puk.
62:16'
Na opačné straně střílel z levého kruhu Michejev, mířil pod horní tyčku, Vasilevskij si ale připsal povedený zákrok lapačkou a přerušil hru.
62:00'
Hagel dostal křížnou přihrávku od pravého mantinelu, puk mu ovšem při pokusu o zpracování odjel od hole.
61:21'
Rozhodnout mohl Kerfoot, když dostal přihrávku od Tavarese, byl už ale až moc blízko na to, aby dokázal zvednout puk a překonat Vasilevského.
60:44'
Hned od úvodu se domácí natlačili do útočného pásma a ostřelují Campbella ze všech úhlů.

Hity: 56:41
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. Ve třetí třetině jsme sledovali velkou snahu domácích o srovnání skóre a ti byli nakonec úspěšní. Pomohla jim v tom dvojitá přesilovka, ve které přimáčkli soupeře před brankoviště a o gól se přesnou střelou postaral Nikita Kučerov. Tampa Bay se pak snažila využít tlaku a pohody a duel rozhodnout, Campbell však už další inkasovaný gól nepřipustil. Blýskl se zejména při zákroku proti zakončení Brandona Hagela a i z tohoto důvodu si za stavu 3:3 dáme prodloužení.
60:00'
59:47'
Od modré čáry přilétl na Vasilevského rychlý puk a Marner se u brankoviště ještě snažil o dorážku. Tak ještě jedno přerušení hry.
59:18'
Teď se už ale zakázané uvolnění Tampy Bay píská a vše se tak ještě vrací před Vasilevského.
58:39'
Dlouhý pas na Kučerova nebyl přesný, přesto to není zakázané uvolnění. Pokračuje se ve hře.
57:51'
Závěr třetí třetiny patří jasně domácím, Toronto vypadá, že už chce tuto část pouze dohrát a soustředit se na prodloužení.
56:52'
Domácí nebyli daleko od vedoucího gólu, když Hagel a i někteří diváci se už radovali z gólu, Campbell však nějakým způsobem dokázal nastavit hůl a puk vyrazit.
55:33'
Nylander pouze zavezl puk do útočného pásma a nahodil za branku, víc toho nezvládl, scházela mu totiž podpora spoluhráčů.
54:22'
Na opačné straně hrozil průnikem levou stranou Cirelli, z úhlu ovšem branku netrefil.
53:57'
Velký závar před Vasilevským, ten se teď musí na brankovišti hodně ohánět. V tuto chvíli vyrazil nepříjemný pokus od Kerfoota.
53:32'
Náskok mohl hostům vrátit Nylander, jeho prudká střela zápěstím ale letěla nad.
52:55'
Colin Blackwell sice zavezl puk do pásma domácích, tam ale jeho snaha skončila. U mantinelu byl obehrán přesilou.
51:47'
Amalie Arena bouří a žene hráče v modrém na další zteč. Tampa Bay je teď ve velkém laufu.
50:18'
Toronto se už může uklidnit, hraje v pěti.
49:40'
Přesilovka samozřejmě pokračuje v klasickém formátu pět na čtyři.
49:20'
Přesilovka o dva muže je využitá a stav je tak vyrovnaný. Tampa Bay předvedla obrovský tlak v útočném pásmu, hráči se stáhli ke kruhům a právě odtud vystřelil NIKITA KUČEROV a povedlo se mu prostřelit vše, co stálo v cestě. Campbell toho přes důkladné stínění mnoho neviděl a je to 3:3. Asistence: Brayden Point, Steven Stamkos.
48:18'
Lavička Toronta sice reklamovala, že Hednam Kerfootovi hůl přizvedl a hráč hostů v tom byl tedy nevinně, sudí však tyto námitky odmítl.
48:18'
No a pozor, hosté jdou do tří. Torontu se sice povedlo vyhodit puk, při následném souboji ale Alexander Kerfoot trefil holí Hedmana a i on dostal dvě minuty za vysokou hůl.
48:02'
Přesilovka pro Tampu Bay, dvě minuty za vysokou hůl dostal David Kämpf.
47:32'
Z takřka nulového úhlu to zkusil Maroon, Campbell puk nadrazil nad sebe, dokázal jej ale pak pokrýt.
46:29'
Závar před Campbellem, puk zpracovával Hagel, byl ovšem natlačen do brankoviště a jediným výsledkem byla posunutá branka Toronta.
46:19'
Pravou stranou se do útoku prodíral Engvall, proti přesile ale neměl moc šancí, dostal se do kleští a o puk přišel.
45:28'
Domácím to nevyšlo ani po ose Maroon – Bellemare, hosté se opět chopili puku a vyrazili do protiútoku.
44:19'
Point hledal od pravého mantinelu Kučerova, jeho pas ovšem pouze prošel prostorem a skončil u opačného hrazení.
43:41'
Vyšlo to až Černákovi, jeho pokusu z pravého kruhu ale scházelo více razance.
42:43'
Toronto vsadilo v úvodu na pevnou a důraznou obranu, na Campbella zatím nic nešlo.
41:56'
Spezza se snažil o výpad pravou stranou, o puk ale přišel ještě před přechodem útočné modré čáry.
40:44'
Domácí se samozřejmě snaží hned od úvodu o útočení a co nejdřívější smazání jednogólové ztráty.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi ve druhé části se toho událo opravdu hodně. Jako první udeřili domácí, když se ve vlastním oslabení dostal do kontru Anthony Cirelli a po otočce obehrál Giordana a také překonal Campbella. To vše se událo v 31. minutě, ale už o jednu další snížil jemnou tečí Auston Matthews a snížil. No a velký obrat přišel v poslední minutě, kdy nejprve padajícím obloučkem srovnal skóre John Tavares a zkoprnělou obranu Tampy Bay pak ještě posledním výpadem třetiny překonal opět John Tavares a korunoval tak své výtečné střídání. Domácí tak měli zápas skvěle rozehrán, vedli o dva góly, momentálně je ale stav 2:3.
40:00'
39:52'
Toronto právě vstřelilo branku!
Neskutečné, Torontu se ještě před odchodem do kabin povedl obrat ve skóre! Po vyhraném buly ve vlastním pásmu předvedli hosté bleskový přechod do útoku, Nylander mohl sám zakončovat, rozhodl se ale ještě pro přihrávku pod sebe a JOHN TAVARES prudkým pokusem na bližší tyčku překvapil Vasilevského – 2:3. Asistence: William Nylander, Alexander Kerfoot.
39:26'
Gól do šatny a je srovnáno! Hostům se povedl přechod do útočného pásma, z levé strany vystřelil zápěstím JOHN TAVARES, Vasilevskij sice zvládl puk vyrazit, ale pouze nad sebe a i když se jej pak snažil odpálit do bezpečí, tak i pro Spezzovo dotírání se mu to nepovedlo a puk zapadl za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Jason Spezza, Ondřej Kaše.
38:49'
Snaha Toronta o souvislejší tlak naráží na nepřesnosti v kombinaci, domácí teď posouvají puk co nejdál od své branky.
37:39'
Dlouhou příhru do jízdy dostal Michejev, měl to však na bekhend a pro těsnou obranu musel navíc zakončovat jednoruč. Nedal tak střele potřebnou razanci a Vasilevskij zakročil svým betonem.
36:59'
Engvall dostal přihrávku před branku a z úhlu se snažil překonat brankáře domácích. Ten srazil puk do rohu.
36:02'
Protiútok Toronta s náznakem přečíslení, Kerfootovu střelu z pravého kruhu našel Vasilevskij mezi svými chrániči.
35:31'
Sergačjov sice neudržel útočné pásmo, přesto se domácí velice rychle vrátili a stejný hráč před Campbellem nepříjemně tečoval. Gólman Toronta to ale ustál
34:04'
Nahození od pravého mantinelu, před brankovištěm byla skupinka hráčů, která brankáři domácích práci neulehčila, Vasilevskij však i tohle dokázal pokrýt a zákrokem přerušit hru.
33:55'
Zápar před Vasilevským, ten se teď rozhodně nenudí.
32:45'
Najednou ožilo i Toronto a výsledkem je zase hokej v obrovském tempu.
31:40'
Je tu ale bleskové snížení hostujícího celku. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Giordano, puk prošel přes houštinu těl až před brankoviště, kde stál AUSTON MATTHEWS a jemnou tečí překonal Vasilevského – 2:1. Asistence: Mark Giordano, William Nylander.
31:02'
Domácí tým je v plném počtu.
30:46'
Gól domácích v oslabení! ANTHONY CIRELLI ve středním pásmu vystihl rozehru Toronta, pravou stranou se vydal do útoku, otočkou se zbavil vracejícího se Giordana a u toho i pohotově prostřelil Campbella – 2:0! Bez asistence.
30:22'
Bellemare v poklidu vyvezl puk z pásma a dokonce se mu povedlo i vystřelit. Campbell musel zasahovat a přerušit hru.
29:29'
Po dlouhé rozehře zakončoval Nylander, jeho střela byla zablokována a domácí poté vyhodili přes všechny čáry.
29:02'
Je tu první přesilovka pro Toronto, dvě minuty za hákování dostal Cal Foote.
28:23'
Mnoho nescházelo a Toronto se dostalo do rychlého brejku. Marner zvládl vystihnout rozehrávku, scházela mu ale rychlost, aby soupeřům pláchnul.
27:24'
McDonagh teď od levého kruhu hledal najíždějícího spoluhráče, kterému hned servíroval příhru před branku. Puk ale pouze prošel prostorem, Campbell zasahovat nemusel.
26:39'
Toronto v protiakci, Buntingova střela z pravého křídla však letěla vedle Vasilevského branky.
25:57'
Černák posunul na McDonagha, jeho okamžitý pokus zpoza kruhu prošel až na branku a najednou tu byl závar před Campbellem. Ten hosté dokázali s vypětím všech sil odvrátit.
24:50'
Ljubuškinovu bombu zastavil ještě před Vasilevským Brandon Hagel, tohle byla velká obětavost. Sám útočním Tampy Bay je nyní na střídačce s bolestivým výrazem v tváři.
23:55'
Druhá třetina zatím přináší hodně opatrnou podívanou, obrany v tuto chvíli vládnou.
22:45'
Nepřesné nahození domácích, puk skončil v rohu a dopředu už zase míří Toronto.
21:32'
Už je po přesilovce Tampy Bay, oba celky jsou v plném počtu.
21:24'
Ve vlastním oslabení se ale pravou stranou vydal kupředu Kerfoot a hledal najíždějícího Michejeva. Jeho pokus o sklepnutí na branku ale nebyl úspěšný.
20:49'
Domácí tým pokračuje v přesilovce, je momentálně usazen v útočném pásmu a hledá cestičky ke Campbellovi.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která přinesla opravdu svižný hokej z obou stran. Od úvodních okamžiků se oba celky cpaly do zakončení a jak před Vasilevským, tak i před Campbellem bylo skutečně živo. Góly však nepadaly a s postupem času opadlo i tempo a oba celky si začaly více dávat pozor v obranné činnosti. Nakonec jsme se jednoho gólu dočkali, když se ve hře čtyř proti čtyřem hosté dopustili chyby v rozehrávce, do rozhozené obrany se dostal Ondřej Palát a prudkou ranou překonal Campbella. Tampa Bay si tak do šaten odnesla těsné vedení 1:0.
20:00'
19:46'
Ještě jedna střela, z levého kruhu vyslal golfák Stamkos, Campbell jeho dělovku vyrazil.
19:32'
Tampa Bay si navíc zahraje přesilovku, když se před vlastní brankou dopustil faulu Morgan Rielly a dostal dvě minuty za podrážení.
18:45'
Vedoucí branka nalila domácím další útočné síly do žil a před Campbellem je hodně živo.
17:38'
Více místa na ledě přineslo hned několik možností na obou stranách a také úvodní branku zápasu. Hostující tým spáchal chybu v rozehrávce, k puku se dostal ONDŘEJ PALÁT, bleskově se dostal do útočného pásma a povedlo se mu střelou pod Campbellovu vyrážečkou najít prostor a otevřít tak skóre utkání – 1:0. Bez asistence.
16:07'
Teď se už ale pískalo a bude se vylučovat. Jenže na obou stranách. Hostující Justin Holl dostal dvě minuty za nedovolené bránění, domácí Nick Paul zase dvě minuty za nafilmovaný pád, nebo přihrávání.
15:27'
Stamkos se sice ke střele přes těsnou obranu nedostal, přesto přihrál před branku, kde ovšem úřadovali hosté a s tvrdou činností uspěli.
14:41'
Po hodně akčním úvodu se oba celky uklidnily a už si dávají více práce s obrannou činností. Ubylo tak rychlých kontrů a střel.
13:13'
Sám proti třem se vydal Blackwell a z úhlu pak přihrával na Spezzu. Jeho okamžité zakončení nebylo vůbec marné a Vasilevskij musel pohotově vyrážet.
12:27'
Bleskový přechod hostů do útoku, Nylander přenechal puk Matthewsovi, ten si ale doslova najel do obránce a jeho žabička spadla těsně před gólmanem. Ten puk kryl holí..
12:16'
Na Campbellovi skončila i střela Victora Hedmana od modré čáry.
11:55'
Po vyhraném buly v útočném pásmu však vystřelil Kučerov a jeho rána zpoza kruhů Campbella donutila jít bleskově dolů a krýt prudký puk!
11:23'
Trocha nepřesností na straně Tampy Bay, domácí teď mají problém se prokombinovat do útočného pásma.
10:24'
Vše se už přesunulo na druhou stranu, z levého kruhu vystřelil Palát a Campbell musel nadvakrát zasahovat. Hru definitivně přerušil, když si povyskočil na letící puk a skryl jej v lapačce.
10:08'
Toronto ještě chvíli zůstalo v útočném pásmu, další výpad ovšem skončil posunutou brankou.
09:57'
Tohle už byla slušná šance, když z rohu přilétl puk před brankoviště domácích, Kämpfův pokus z první byl ale sražen do ochranné sítě!
09:03'
Na opačné straně pohořel Killorn na Campbellovi, i on dokázal puk vyrazit. Měl to jednodušší, bekhendový pokus nebyl tak prudký.
08:34'
Michejevova střela přes obránce nebyla pro Vasilevského nic složitého, puk srazil do rohu.
07:54'
Postavení mimo hru v podání domácích, příliš rychlý byl Ondřej Palát.
07:17'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se zatím přelévá ze strany na stranu, mnoho akcí je ale zastaveno ještě před zakončením.
06:21'
Killorn byl při své samostatné akci zastaven vracejícím se Matthewsem a ke střele se nedostal.
05:27'
Od modré čáry vyslal střelu hostující Ljubuškin, rána se ovšem zastavila o les nohou před brankou a Vasilevskij zasahovat nemusel.
04:46'
Za domácí se nebezpečně prezentoval Bogosiana, jeho rána z levého křídla donutila Campbella k prvnímu vážnému zákroku.
03:50'
Z úhlu nahazoval puk na brankoviště Matthews, Vasilevskij si v tomto trochu ošemetném případě zvládl poradit.
02:56'
Zakázané uvolnění domácích, těm nevyšel pokus o rychlý přechod do útočného pásma.
02:12'
První rána Toronta byla rozhodně nebezpečnější. Po přechodu modré čáry to zápěstím přes obránce zkusil Nylander a puk prosvištěl kousíček nad břevnem Vasilevského branky.
01:35'
První nahození na Campbellovu branku, bylo to od modré a z otočky, tudíž pro gólmana Toronta nic složitého.
00:35'
Domácí se hned usadili v útočném pásmu, krouží okolo branky, na tu však zatím nešel ani jeden střelecký pokus.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Bogosian (A), McDonagh, Foote, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Killorn, Point, Cirelli – Colton, Paul, Hagel – Perry, Bellemare, Maroon.
Trenér: Jon Cooper

Toronto Maple Leafs: Campbell (Källgren) – Brodie, Muzzin, Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – Kerfoot, Tavares (C), Michejev – Engvall, Kämpf, Nylander – Kaše, Blackwell, Spezza.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Brenk, Sutherland – Gibbons, Kovachik.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Amalie Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.