NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Kings - 18. dubna 2023   04:20

Edmonton
Edmonton
06:57' Draisaitl (Janmark) • 12:31' Bouchard (Nugent-Hopkins, Hyman) • 48:46' Draisaitl (E. Kane)
3:4
(2:0, 0:0, 1:3 - 0:1)
Stav série: (0:1)
Kings
Kings
40:52' Kempe  (M. Roy, Kopitar) • 51:23' Kempe  (Byfield, Kopitar) • 59:43' Kopitar  (Danault, Arvidsson) • 69:19' Iafallo  (Arvidsson, Kopitar)
Edmonton
Hanson, Furlatt – Tobias, Barton
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Kings

Utkání je u konce a hned v prvním duelu jsme dostali dramatickou podívanou. Hosté byli chvíli od porážky, když zachraňovali remízu jen několik málo sekund před koncem třetí třetiny a i v prodloužení byl pod tlakem. V jednu chvíli to už vypadalo na konec zápasu, když dal gól Derek Ryan, jenže jej dosáhl vysokou holí a nebyl tak uznán. Los Angeles ustálo nápor a pak samo udeřilo prakticky z první příležitosti. Na trestnou lavici zamířil domácí Desharnais a přesilovka byla využita během chviličky. Po kombinaci v útočném pásmu zakončoval volný Alex Iafallo a rozhodl o výhře hostů v poměru 4:3. Los Angeles tak v sérii vede 1:0.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké úterní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 18 347 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Přesilovka neměla dlouhého trvání, hosté se hned pustili do kombinace, finální příhra přišla zpoza branky na ALEXE IAFALLA a ten ranou z první překonal Skinnera – 3:4. Asistence: Viktor Arvidsson, Anže Kopitar.
69:03'
Je tu problém pro Edmonton, neboť Vincent Desharnais při obranném zákroku fauloval a musel odjet na trestnou lavici, kde si odsedí dvouminutový trest za podrážení.
68:55'
Přečíslení domácích tři na dva, z levé strany střílel Kulak, jenže kus nad Korpisalovo břevno.
68:34'
Po dlouhé době se do zakončení dostali i hosté, jenže nahození od Roye byla zablokováno a Edmonton se pak hned dostal do kontru. Bouchardovu střelu Korpisalo pokryl a pak se navíc pískala posunutá branka LA.
68:04'
Po dalším rychlém kontru zakončoval Darnell Nurse, jeho rána zápěstím ale byla sražena do ochranné sítě.
67:24'
Kulakova bomba od modré čáry skončila těsně vedle branky, Edmonton pokračuje ve svém náporu.
66:43'
Hosté se pouze brání a soupeři nechávají někdy až moc volného prostoru pro zakončení.
66:19'
Korpisalo se rozhodně nenudí, nyní řešil závar na svém brankovišti, kdy se o dopíchnutí snažil zejména Hyman.
65:28'
Na Korpisala si nepřišel ani Yamamoto střelou z mezikruží. Edmonton ale zatím v prodloužení vládne.
64:47'
Bouchardova střela z levé strany byla sražena do ochranné sítě.
64:12'
Vypadá to, že i v prodloužení uvidíme tvrdě a nesmlouvavě vedený zápas, počet hitů tomu opravdu napovídá.
63:23'
Po hezké výměně puku se do pásma dostal Draisaitl, při pokusu o stahovačku ale o puk přišel.
62:29'
O malou chvíli později hledal Foegele Nugenta-Hopkinse, jenže ten v rozhodujícím okamžiku podklouzl a puk na branku neposlal.
61:53'
Domácí se chvíli radovali z vítězné branky, když Ryan dokázal sklepnout nahození od modré čáry, jenže to bylo vysokou holí, což potvrdila i automatická kontrola u videa. Prodloužení tak i nadále pokračuje.
61:19'
Po levé straně potáhl Kane, posunul na Draisaitla, jeho následnou střelu dokázal Korpisalo vyrazit.
60:57'
Úvod prodloužení je opatrný, nikdo nechce hned ze startu udělat chybu.

Trestné minuty: 12:8
Šedesát minut hry o vítězi prvního utkání nerozhodlo. Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, když hned v první minutě snížil Adrian Kempe, jenže ve 49. minutě vrátil Edmontonu dvoubrankový náskok Leon Draisaitl. Vše tak vypadalo pro domácí tým velice nadějně, jenže už v 52. minutě zase snížil Adrian Kempe a přišel dramatický závar. Bouchard dostal dvě minuty, LA podpořilo přesilovku odvoláním gólmana a 17 sekund před koncem srovnal dopíchnutím puku Anže Kopitar. Jdeme tak do prodloužení!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
Hosté to nakonec dokázali a srovnali skóre! Tlak na brankovišti vyvrcholil střelou Arvidssona, kterou Skinner neudržel a volný puk za brankovou čáru dopíchl pohotový ANŽE KOPITAR – 3:3. Asistence: Phillip Danault, Viktor Arvidsson.
59:32'
Už je zase hra před Skinnerem, z levé strany se jej neúspěšně snažil překonat Danault.
59:11'
LA pospíchalo zpět do útočného pásma, jenže rozehra se nevydařila a bylo z toho zakázané uvolnění. Korpisalo se tak vrací do branky.
59:03'
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
58:59'
Další Skinnerův zákrok, ten se bleskově přemístil ke své levé tyčce a po polapení prudké střely z kruhu zhatil Kempemu plány na hattrick!
58:20'
Hosté jsou bez brankáře, hrají tak šest na čtyři!
58:19'
Před branku si hezky vyjel Arvidsson, ale byl až moc blízko na to, aby puk zvedl přes gólmana.
58:10'
Už se pískalo a na trestnou lavici odjel Evan Bouchard. Verdikt zněl na dvě minuty za vysokou hůl.
57:56'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
57:07'
Na druhé straně dostal příhru do druhé vlny Ceci, jeho dělovka se zastavila o stínícího hráče.
56:48'
Skinner podržel svůj tým proti Durziho pokusu od modré čáry, vhazuje se po levici domácího gólmana.
56:26'
Za hosty to z ostrého úhlu zkusil Moore, Skinnerovu branku vysoko přestřelil.
55:35'
Foegele se u levého mantinelu zmocnil puku, vybruslil si před branku, kde se pak pokusil o bekhendové zakončení. Korpisalo to dobře přečetl a puk vytěsnil.
54:54'
Kane opět pouze vyhodil po mantinelu puk do středního pásma, někteří hráči Edmontonu zvládli vystřídat.
53:30'
Domácí posouvají puk co nejdál od svého pásma, přenechávají iniciativu soupeři.
52:43'
Urputný souboj o puk za brankou Los Angeles, hosté se jej snaží vyšťourat a zahájit další útok.
51:23'
No vida, je tu snížení! Po buly v útočném pásmu se puk odrazil na hůl zcela volného ADRIANA KEMPEHO, ten neváhal a pohotovou střelou překonal Skinnera. Hosté jsou zpět, stav je 3:2! Asistence: Quinton Byfield, Anže Kopitar.
50:45'
Domácí chtějí soupeře dorazit, před Korpisalem je teď hodně živo. Ten svůj tým ale stále drží v naději.
49:16'
O malou chvíli později byl v šanci McDavid, když se dokázal vytočit před branku, z bekhendu si ale na Korpisala nepřišel.
48:46'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí zase vedou o dvě branky! Před brankou LA vznikl obrovský závar, na brankovišti chvíli ležel volný puk, ten se odrazil na hůl LEONA DRAISAITLA, který si už věděl rady. Pohotově dorazil za Korpisala a svou dnes druhou brankou upravil na 3:1. Asistence: Evander Kane.
48:28'
Janmark se dostával do úniku levou stranou, při přechodu přes modrou mu ale obránce lehce vypíchl puk ten tak ujel až ke Korpisalovi.
47:35'
Už se zase hrálo na opačné straně, Foegeleho střela byla stažena vysoko nad branku LA.
46:31'
Daleko se ale domácí nedostali. Už jsou u puku hosté, Moore se snaží nahodit před Skinnera a zkusit tím třeba zažehnout závar před brankou.
45:59'
Puk je u Skinnerovy branky, oba celky střídají dopředu se chystá Edmonton.
44:50'
Trocha uklidnění, dá se ale čekat, že zejména hosté do toho zase brzy šlápnou.
43:34'
Edmonton zase v útoku, nyní však celou akci zastavil čárový sudí, když Yamamotovi odpískal ofsajd.
43:10'
O malou chvíli později to Bjugstad zkoušel z pravého kruhu, trefil však pouze Korpisalův postoj.
42:57'
Bjugstad objížděl branku a pokoušel se z bekhendu zasunout. Puk se mu ale svezl z hole a skončil zcela mimo brankoviště.
41:40'
Aréna rázem potichla a sleduje další výpady hostujícího celku.
40:52'
Hosté se vrací do hry! McDavid neuspěl, když mohl sám zakončovat, ale ještě z levé strany přihrával na střed. Hráči LA puk zvládli vypíchnout, založili protiútok a ten po rychlém průniku zakončil bekhendovou střelou přes obránce ADRIAN KEMPE. Puk skončil v horním růžku Skinnerovy branky a je to 2:1. Asistence: Matt Roy, Anže Kopitar.
40:25'
Hosté se hned pustili do útočení a Skinner musel hned zasahovat.

Trestné minuty: 10:8
Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí, že Edmonton vede o dva góly. Ve druhé třetině to už nebyla taková divočina, jako v první části, oba celky se více soustředily na pozornou obranu, přesto byly okamžiky, kdy se mohlo skóre měnit. Více možností měli hosté, neboť dostali dvě přesilové hry, Skinner v brance Edmontonu je ale stále bezchybný a drží svému celku náskok. Na opačné straně si Korpisalo musel hlavně pochvalovat postavení své branky, neboť Bouchard pěknou ranou trefil tyčku a nenavýšil tak vedení kanadského celku. Do šaten se odešlo za výsledku 2:0.
40:00'
39:30'
Už je ale po přesilovce, neboť faulu vysokou holí se dopustil Alex Iafallo a i on už sedí na trestné lavici.
38:57'
Ještě tu máme vyloučení na straně Edmontonu, dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Evander Kane.
38:06'
Něco podobného se odehrálo i na opačné straně, nahozený puk se neúspěšně snažil doklepnout Kane.
37:12'
Na opačné straně vystřelil do skrumáže Edler, Skinner si i přes ztížené podmínky dokázal najít puk a připsat si zákrok.
36:38'
Bouchard ve své další střelecké pozici netrefil branku patří ale k těm vůbec nejaktivnějším hráčům na ledě.
36:05'
Závar před Korpisalem, ten vkleče u své pravé tyčky kontroloval situaci a nakonec se mu povedlo přerušit hru.
35:11'
Dvě Kopitarovy střely, první zastavil Skinner, tu druhou zase Kulak.
34:41'
Nyní domácí pouze posunuli puk tak, aby skončil v pásmu LA a raději se vrátili zpět do obrany.
33:51'
Zpoza branky mířila přihrávka na McLeoda, tomu ale na poslední chvíli zablokoval hůl jeden z obránců Los Angeles.
33:12'
Gólman LA má i docela štěstí, nyní jej po Bouchardově individuální akci a ráně zápěstím zachránila tyčka!
32:17'
Nepovedená rozehrávka na opačné straně, bylo z toho pouze zakázané uvolnění a návrat před Korpisala.
31:45'
Další Korpisalův povedený zákrok. Edmonton zase začíná lehce přidávat na tlaku.
30:41'
Ceciho ránu od modré čáry pouze vyrazil před sebe a musel pak ještě čelit Foegeleho dorážce. Zvládl i tu!
29:26'
Grundström se bleskově dostal zpoza branky do lepší pozice a snažil se zasunout puk za tyčku. Skinner tam byl právě včas pro další úspěšný zákrok.
28:36'
Od levého mantinelu přilétlo před Skinnera nahození, Kaliyev se snažil o sklepnutí, ovšem neúspěšně.
27:57'
U mantinelu se opět střetli Kane a Kempe, tvrdší to bylo pro hostujícího hráče. Hit byl publikem hlasitě oceněn.
27:05'
Nahození z rohu před Skinnera, ten si musel dávat velký pozor na případné sklepnutí. Brankovou čáru si ale dokázal pohlídat.
26:39'
I tato přesilovka LA zůstala bez využití, Hyman se už zapojil do hry.
26:09'
Domácí se ve vlastním oslabení dostali do šance, rychlý kontr pravou stranou v podání Janmarka však Korpisalo pokryl.
25:05'
Puk v útočném pásmu doputoval až na Doughtyho hůl, jeho střelu z levého kruhu pokryl pohotový Skinner.
24:39'
A zase se bude vylučovat na domácí straně. Zach Hyman doslova přepůlil Byfieldovi hokejku a odpyká si tak dvě minuty za sekání.
24:15'
McDavidovi nevyšly kličky na pravé straně v kruhu byl zastaven Edlerem.
23:42'
Edmonton se snaží tempo trochu uklidnit, Kostin tak rozehrává směrem dozadu a na jistotu.
22:58'
Přesilovka LA je u konce, Kane se vrátil na ledovou plochu.
22:28'
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
22:03'
Od modré čáry střílel Durzi, jeho pokus prolétl přes několik hráčů, skončil ovšem těsně vedle Skinnerovy branky.
21:28'
V přesilovce jsme zatím viděli několik křížných pasů na Arvidssona, domácí to ale zvládli vše zablokovat.
20:58'
Hosté si zahrají druhou přesilovku, na trestnou lavici odjel s dvouminutovým trestem za podrážení Evander Kane.
20:25'
Úvodní okamžiky druhé části patřily domácím, ti se usadili v útočném pásmu, jenže pro tuto chvíli bez zakončení.

Trestné minuty: 4:6
Je za námi první třetina, která přinesla hodně tvrdý hokej, několik závarů před oběma brankami, ale také dva góly. O oba se postarali směrem kupředu aktivnější a důraznější domácí. Skóre na konci sedmé minuty otevřel Leon Draisaitl a na něj pak ve 13. minutě navázal v přesilové hře Evan Bouchard. I hosté z LA měli několik slibných šancí, Skinner je však zatím vždy na místě a může se také spolehnout na obětavě hrající obranu. Do šaten se odešlo za stavu 2:0.
20:00'
19:37'
Tohle bude zřejmě tvrdá série, nyní to předvedl Kane na Kempem, ten už toho dnes schytal opravdu požehnaně.
19:03'
Neuspěl ani Foegele se svým pokusem z pravé strany, i tohle dokázal Korpisalo vyrazit.
18:33'
Od modré čáry nahazoval domácí Desharnais, tohle ale byla pro Korpisala lahůdka – puk sryzil do rohu.
17:53'
Už je po přesilovce Los Angeles, domácí jsou v plném počtu.
17:26'
Janmark skvěle pomohl svému brankáři, když zablokoval tvrdou Kempeho střelu od modré čáry.
16:51'
Z první to zkoušel Kempe a na dorážku ještě číhal Kopitar, Skinner na své brankové čáře zvládl vše vyřešit.
15:53'
Nakonec z toho je pouze trest pro domácího Evana Boucharda, ten si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.
15:53'
V pásmu Edmontonu se nám strhla šarvátka mezi Bouchardem a Moorem. Nebyla to klasická bitka, spíš taková přetahovaná na ledě, každopádně se bude vylučovat.
15:05'
Od levého mantinelu se vyloupl Nugent-Hopkins a z kruhu vystřelil. Branku LA ale minul.
14:27'
Domácí přitvrzují, pěkný hit v obranném pásmu předvedl Mattias Janmark.
13:05'
Zbytek přesilovky už domácí nevyužili, Anderson se právě vrátil na ledovou plochu.
12:31'
A přesilovka o dva muže je využitá! Po tlaku v útočném pásmu se hráči stáhli před brankoviště, příhra přišla k modré čáře, odkud si ke kruhům sjel EVAN BOUCHARD a nekompromisní ranou překonal Korpisala – 2:0. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Zach Hyman.
11:55'
Opět skvělý McDavid. Ten projel celým hřištěm, prosmýkl se mezi obránci a najednou byl před Korpisalem. Gól sice nedal, ale vybojoval na sebe další faul. Po dvou minutách za držení pro Mikeyho Andersona je tu dlouhá přesilovka pět na tři.
11:25'
McDavid předvedl dobré čtení hry, dokázal si vybojovat puk a už pelášil po pravé straně do útočného pásma. Dtre Doughty jej musel zastavit faulem a tak tu máme přesilovku pro Edmonton. Viník obdržel dvou minutový trest za hákování.
10:50'
Hosté k mírném tlaku v útočném pásmu, zatím je to ale bez zakončení.
09:53'
Dvouminutové tresty vypršely, takže na ledě máme zase plné počty hráčů.
09:13'
Hraje se teď nahoru a dolů, oba celky využívají více prostoru na ledové ploše.
08:30'
Skinnerovu branku bleskově objížděl Kopitar, domácí gólman si ale situaci pohlídal a puk srazil.
07:53'
Je to tak, domácí Klim Kostin a hostující Blake Lizotte si za to všechno odnesli dvouminutové tresty za hrubost.
07:53'
Přímo u střídaček se nám strhla mela, do které se po Kaliyevově přistrčení připletlo hned několik hráčů z obou stran a tady se možná už bude vylučovat.
06:57'
Domácí se dostávají do vedení! Po přechodu přes modrou čáru skončil puk v rohu, odkud jej ale hráči v modrém dostali do lepší pozice, Janmark posunul na LEONA DRAISAITLA a ten z kruhu prostřelil Korpisala – 1:0. Asistence: Mattias Janmark.
05:34'
Domácí si vybojovali v útočném pásmu puk a hned se před branku dral McDavid. Přihrával na střed, spoluhráče ovšem nenašel.
04:08'
Byl tu protiútok Los Angeles, středem se o průnik pokoušel Gavrikov, o puk ale přišel těsně za modrou čárou.
03:39'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu se pozvolna chystá domácí Edmonton.
02:56'
Verdikt z ledu zůstává, gól se nekoná. Puk sice zřejmě překonal brankovou čáru, nicméně se pískalo atakování gólmana na brankovišti, takže stav zůstává 0:0.
02:56'
A tak pozor, kontroluje se video, zda náhodou puk nepřekročil brankovou čáru!
02:56'
Velký závar před Korpisalem, v brankovišti se ocitlo hned několik hráčů, doráželi Foegele, McLeod, puk si ale finský gólman pohlídal.
02:10'
Janmark měl v zádech soupeře, ten mu znepříjemňoval kombinaci v útočném pásmu, takže z toho byla jen nepřesná zadovka naslepo.
01:25'
A hned tu taky máme typický playoff hokej, plný hitů a důrazu. Na svém těle to pocítil Kempe.
00:21'
Los Angeles se hned v úvodu dostalo do útočného pásma a Kempe s Kopitarem vyzkoušeli Skinnerovu pozornost. Ten má první úspěšné zákroky.
00:01'

Edmonton Oilers: Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Janmark, Bjugstad, Kostin – Ryan, R. McLeod, Foegele.
Trenér: Jay Woodcroft

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Kaliyev, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Tobias, Barton.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas může začít!
Zápas v Rogers Place začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Los Angeles Kings

Kalifornský celek se po celou sezónu držel v horních patrech tabulky a nebylo tak pochyb o účasti ve vyřazovacích bojích. Los Angeles nemá ve svých řadách nikoho, kdo by byl tak bodově dominantní, ale může se stále opřít o klubovou legendu Anžeho Kopitara, nebo o Kevina Fialu, který má za sebou první sezónu k dresu LA. Ten naopak po trejdu svlékl Jonathan Quick, kterého nahradil Joonas Korpisalo. A klape to i s ním. Série tak bude zajisté zajímavá a napínavá do posledních chvil.
Edmonton Oilers

Kanadský celek v základní části vybojoval 109 bodů a skončil na druhém místě Pacifické divize. Do vyřazovacích bojů vstupuje jako dvojka konference a stejně jako v základní části se bude opírat o trojici hráčů, kteří pokořili stobodovou hranici. V úplně jiném světě je Connor McDavid se 153 body, Leon Draisaitl jich získal 128 a Ryan Nugent-Hopkins 104. Problém by Edmonton ale mohl mít v brankovišti, neboť Jack Campbell zatím nepotvrdil své kvality a Stuart Skinner nemá s playoff žádné zkušenosti.
Dobré ráno u playoff NHL. Společně se podíváme na úvodní zápas čtvrtfinálové série Západní konference mezi týmy Edmonton Oilers a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.