Do dnešního utkání žádný Čech ani Slovák nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Filip Forsberg (NSH) 1+0
2. Pekka Rinne (NSH) 34 zák., 2 góly, 94,1%
3. Seth Jones (NSH) 0+1
Ve třetí fázi zápasu branka nepadla. Domácí si tak z dnešního zápasu odnáší maximální počet bodů a připisují si je jako své první body do tabulky.
Díky přesným trefám Forsberga a Wilsona v přesilových hrách dokázali domácí otočit vývoj utkání. Konečnou a také vítěznou trefu přidal Eric Nystrom z nařízeného trestného střílení.
Hosté se dnes dokázali prosadit jen dvakrát, když skóre utkání otevřel Parise. Na konečných 3:2 dokázal v polovině zápasu upravit Spurgeon. To ale na vítězství v dnešním zápase nestačilo.
60:00
59:51
Další icing domácích. V posledních devíti vteřinách se rozhodne o zápase.
59:40
Spurgeon trefil pouze připraveného Rinneho.
59:37
Koivu prohrál vhazování a Weber vyhodil znovu těsně vedle od prázdné klece.
59:30
Až po úspěšném nahození se hosté dostali do útočného pásma.
58:52
Vyhození Nashvillu končí mimo prázdnou klec Minnesoty.
58:40
Hosté v šesti.
58:32
Forsberg zachytil rozehrávku Minnesoty a může postupovat dopředu.
58:12
Pominville ztratil kotouč na útočné modré čáře.
57:44
Musel by se stát zázrak, aby hosté dokázali utkání otočit ve svůj prospěch. Hraje se v jejich obranné třetině.
57:09
Bilance Predátorů v přesilové hře jsou dvě střely. Pouze jedna nadělala Minnesotě problémy, když museli zasahovat obránci na brankové čáře. O tu zbývající se Harding bez problému postaral.
57:07
56:55
Wilson nahrával nepřesně, to vede k dalšímu vyhození.
56:25
Domácí rozjíždí svůj útok od Rinneho branky.
56:00
Tahle přesilová hra se domácím zatím příliš nedaří. Hraje se spíše ve středním pásmu.
55:46
A znovu.
55:20
Po neúspěšné střele se hostům daří vyhodit.
55:07
Tohle může být rozhodující okamžik. Na trestnou lavici odchází hostující kapitán Mikko Koivu a dramatizuje svým svěřencům zápas. Na lavici hanby odchází za hákování.
54:06
Domácí tlačí svého soupeře, což diváci dokáží patřičně ocenit. Tohle s Minnesotou nevypadá vůbec dobře.
53:32
Wilson se Suterem hrozí čtvrtou brankou. Harding je proti.
53:15
Heatley si s Granlundem vyměnil kotouč, ale nedokázal vystřelit.
52:47
Weber nedopustil žádné komplikace a rychle rozehrál až na útočnou modrou čáru.
52:21
Přečíslení Minnesoty sice skončilo střelou, ale pouze mimo domácí branku.
51:05
Minnesota se v útočném pásmu opět příliš nezdržela. Domácí vyhazují do středního pásma, kde se kotouče ujímají obránci Wild.
50:44
Hornqvist neohroženě postupoval do útočné třetiny, nakonec skončil v rohu, kde o kotouč přišel.
50:00
Je tu posledních deset minut třetí třetiny a Minnesota stále nedokázala vyvinout tlak, který by měl znamenat jejich vyrovnání.
49:46
Tvrdá střela v podání Brodina končí znovu na připraveném brankáři domácího týmu.
48:56
Tohle Minnesotě přiliš nevyhovuje. Domácí jsou mírně aktivnější a hrají v útočné třetině.
48:07
Obě mužstva v plném počtu.
47:29
Do útoku se konečně dostávají i Wild, zatím bez střeleckého ohrožení.
47:02
Hra čtyři na čtyři více vyhovuje domácím, kteří si užívají pobytu v útočné třetině.
46:07
Na trestnou lavici odchází hráči obou týmu. Za domácí Hornqvist za nafilmovaný pád. Za hosty Parise za držení.
46:02
Pominville to dnes zkouší z každé pozice. Tentokrát šlo o nahození od modré čáry. Jeho pokus Rinne viděl a ukryl ho do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
45:25
Klein teď vystrašil domácí fanoušky, když začal kličkovat před vlastní brankou. Vše pro domácí dobře dopadlo.
45:08
Hosté se své příležitosti ujali velmi dobře a několikrát ohrozili Rinneho, ten zůstává ve třetí třetině stoprocentní.
44:47
Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění. To je další příležitost pro hosty setrvat v útočné třetině
44:27
Do přečíslení dva na jednoho se dostali domácí. Oba aktéři nic nevymýšleli, ke střele se dostal Wilson, ale Hardingovu branku minul o dobré dva metry.
44:03
Třetí útočná formace Nashvillu si dobrým forčekinkem vymanila útočné pásmo.
43:23
Heatley střílel přes obránce, ale branku netrefil. Minnesota stále setrvává v útočné třetině.
42:49
Brankáři obou týmů jsou nuceni přerušovat hru. Tentokrát je to brankář hostí, který tak činí po střele soupeřova útočníka.
42:25
Konečně i Minnesota se dostala do útočné třetiny. Střelecký pokus Niederreitera končí v Rinneho lapačce.
42:12
Ihned po vhazování Harding znovu přerušuje hru.
41:59
41:31
Velká šance domácích brankou nekončí. Harding se jako náhradník ukazuje dobrou oporou pro svůj tým, když vychytal osamoceného Hornqvista!
41:00
Predátoři znovu v útočném pásmu, ale pouze na pár vteřin. Minnesota znovu vyhazuje až k Rinnemu.
40:40
Wild vyhodili do středního pásma. Nashville si komplikuje život výhozem na zakázané uvolnění.
40:27
Wilson vypálil od mantinelu. Rinne jeho střelu ukryl do své výstroje a přerušil hru.
40:16
Domácí v útočném pásmu.
40:01
Třetí třetina začne přesilovou hrou domácích. Za svůj trest stále pyká Parise.
Druhá třetina nepřinesla tolik branek jako třetina první. Došlo ale ke snížení Minnesoty, to znamená zdramatizování utkání. Na jeho dost možný závěr se můžeme těšit ve třetí třetině.

Kontaktní branku svého týmu vstřelil Jared Spurgeon, který přidal další branku svého týmu v přesilové hře. To Minnesotu evidentně nakoplo a ve druhé třetině byla lepším týmem.

Dokáže Minnesota svojí aktivitou obrátit stav utkání ve třetí třetině nebo jako vítězové vzejdou Predátoři? Další třetina začne přibližně ve 4:12.
40:00
39:39
V závěru druhé třetiny odchází na trestnou lavici Zach Parise (MIN), rozhodčí ho na lavici hanby posílá za sekání.
39:36
Že by se schylovalo k závěrečnému tlaku některého z týmu říct nemůžeme. Kotouč mají na hokejkách hosté v obraném pásmu.
39:08
Stoner měl možnost založit protiútok, ale kotouč zapomněl za brankou.
38:46
Vhazování ve středním pásmu. Hra se teď vyrovnala, oba týmy se snaží aktivně útočit a ohrožovat branku soupeře. Jedinou brankou druhé třetiny ale zůstává branka ze 28. minuty.
38:10
Koivu měl na hokejce vyrovnávací branku. Rinne svůj tým zachránil pohotovým vymrštěním své lapačky.
37:16
Domácí v plném počtu a hned se dostali do útočné třetiny, ale ani tam k ohrožení branky nedošlo.
36:45
36:28
Hosté jsou aktivnější, stále spolupracují v útočném pásmu, ale pořád se jim nedaří ohrozit branku domácích.
35:18
Domácí vyhodili pouze do útočného pásma.
34:45
Clune odchází na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost. V témže čase vyloučen i hostující hráč. Je jím Stoner, který si odsedí trest za hrubost. Clune se zúčastnil také šarvátky, takže jeho trest odpyká Bourque.
34:45
Po pádu Hardinga za brankou střílí domácí hráči branku. Ale ta nemůže být uznána, jelikož byl brankář hostí zfaulován Clunem. Tohle je pro hosty další smolný okamžik, jelikož i náhradní brankář musí být ošetřován.
34:27
Clune vyhazuje na zakázané uvolnění. Dává tak šanci Minnesotě na další setrvání v útočné třetině.
34:21
Rinne přerušuje hru. Na řadu přichází úprava ledové plochy několika slečnami.
34:00
Forsberg střílel hned po vhazování, jeho dělovka skončila na zadním plexiskle.
33:55
Přečíslení tři na dva pro domácí zakončil Smith střelou golfem. Harding jeho pokus viděl velmi dobře a střelu pokryl.
33:16
Wilson se protáhl kolem levého mantinelu do útočné třetiny, jeho přihrávka na obránce nebyla tolik přesná. I tak se ale domácí dokázali dostat ke střele. Vhazování po Hardingově pravici.
32:45
Pominville mohl jet sám na Rinneho, ale duchapřítomný kapitán domácích Weber mu tuto šanci pohotově znemožnil.
32:25
Nystrom čekal na vystřídání svých spoluhráčů, potom poslal kotouč na zakázané uvolnění.
31:56
Aktivnější Minnesota se sama nepřesnou přihrávkou vyhání z útočného pásma. Tohle je další příležitost pro Nashville.
31:30
Tohle Minnesotě nevyšlo. Branku Rinneho v přesilové hře dokázal ohrozit pouze Parise, když tečoval kotouč těsně před brankářem domácích. To bylo ze strany hostujících ve dvouminutové přesilové hře vše.
31:16
30:55
Nashville se dostal dokonce i ke střele, aktivně napadá i v oslabení.
30:40
Spurgeon nesmyslně střílel z rohu a dostává tak svůj tým z útočného pásma.
30:26
Domácí znovu vyhazují.
30:04
Pariseho střela z první zablokována jedním z bránících hráčů domácích.
29:30
Domácí vyhazují.
29:16
Na trestnou lavici za hrubost odchází domácí Weber. Tohle je opravdu zbytečné.
29:12
Tlak Minnesoty už není takový jako po kontaktní brance, ale stále jsou o něco aktivnější než jejich soupeř. Ten se po druhé brance Wild nesmyslně zatáhl a přestal hrát svou hru.
28:40
Tak i čtvrtá checking-line Minnesoty kombinuje v útočném pásmu.
28:19
Kontaktní branka byl obrovský impuls pro hostující hráče. Domácí teď zažívají těžké chvilky.
27:26
Minnesota právě vstřelila branku!
Těsně před náskokem Forsberga na led přichází kontaktní branka. Kotouč na střed útočné třetiny dostal JARED SPURGEON, který si najel do lepšího střeleckého úhlu a střelou mezi betony překonává Rinneho – 3:2! Asistence: Nino Niederreiter, Mikael Granlund.
26:40
Domácí znovu vyhazují. Tohle s přesilovkou hostí nevypadá dobře.
26:24
Suter vypálil od modré, jeho střelu Rinne přikryl a raději přerušil hru.
26:15
Parise, Heatley a Koivu. Tahle hvězdná trojice bojuje o kotouč v rohu útočné třetiny.
25:50
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
25:29
Na trestnou lavici usedá Forsberg. Jde si odsedět menší trest – hákování.
25:00
Legwand přihrával před bránu takzvaně "na slepici". Minnesota se tak ujímá kotouče a zakládá protiútok.
24:25
Heatley to změnou směru v útočné třetině myslel dobře, ale byl zdvojen domácími hráči a o kotouč přišel.
23:54
Niederreiter nezpracoval kotouč na útočné modré čáře po krásném pasu od Stonera.
23:16
Ale tohle je první lajna Minnesoty. Velké problémy domácí obraně dělá Pominville společně s Parisem.
22:53
Pobytu v útoku si Wild tolik nevážili, když nabídli kotouč soupeři, který zakládá rychlý protiútok.
22:32
Domácí teď začali lépe bránit, což tíží Minnesotě přechod do útočného pásma. Tak se to povedlo alespoň takhle, když domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
22:06
Na druhé straně se ke střele dostal Bartley, ale mířil hodně mimo Hardingovu branku.
21:32
Pominville dobře vybruslil do středu třetiny a vyslal nebezpečnou střelu na Rinneho, ten jeho pokus vyrazil betonem a k dorážce se ještě dostal Parise, ale ani jemu se nepodařilo překonat výborného brankáře domácích.
21:17
Přerušeno. Vhazování před Hardingem.
20:31
Ihned po vhazování se do útočné třetiny dostali Wild, tam ale nevydrželi příliš dlouho. Po domácím vyhození budou muset svůj útok rozjíždět znovu.
20:01
První třetina je už minulostí. Diváci mohou být spokojeni, nejen s vítězstvím domácích, ale také s předvedenou hrou obou celků. Hraje se opravdu velmi aktivně a tvrdě.
Otevření dnešního skóre měli na holi hráči Wild, když se v přesilové hře dokázala prosadit největší hvězda hostů Zach Parise. Ihned po brance Minnesoty přišlo vyloučení na straně hostů. Hosté museli do tří a domácí zásluhou Forsberga a Wilsona dokázali obě přesilovky využít. Ve dvanácté minutě se do úniku dostal Nystrom, který byl podražen a bylo nařízeno trestné střílení. Negativem pro Minnesotu je samozřejmě to, že při pádu Nystroma byl zraněn brankář Backstrom, který musel být vystřídán. Nystrom trestné střílení proměnil a zvýšil na 3:1.

Další třetina začne přibližně ve 3:12.
20:00
19:32
Hraje se ve středním pásmu. Vypadá to, že branku v první třetině už neuvidíme.
19:05
Josh Harding znovu zasahuje. Vhazovat se bude po jeho levici.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny, domácí stále vedou o dvě branky.
18:43
Pominville příklepem těsně minul Rinneho branku.
18:16
Parise tečoval Suterovu střelu pouze do Rinneho betonu. Domácí můžou zaútočit.
18:03
Ačkoliv se vhazovalo před Hardingem, už se hraje v Rinneho třetině.
17:54
Domácí se po velmi dlouhé době dostávají ke střele. Autorem je Gaustad.
17:18
Granlund dostal kotouč před branku, ale k té byl otočen zády a střela z otočky se mu nevyvedla.
16:40
Tlak Minnesoty pokračuje. Domácím se nedaří dostat z vlastní třetiny.
15:46
Koivu zatáhl kotouč po pravém mantinelu do útočného pásma a pokusil se předložit volnému Parisemu, do přihrávky vložil hůl jeden z domácích obránců a šanci na snížení svým protihráčům nedal.
15:14
Ale jejich pobyt v útoku netrval příliš dlouho. Nakonec přišla střela na druhé straně, ale Rinne ukryl kotouč do své lapačky.
15:06
Po delší odmlce dostávají hráči domácích.
14:31
Další zákrok Rinneho. Tentokrát si smlsl na Heatleyho střele z vrcholu kruhu. Vypadá to, že Minnesota to bude mít dnes velmi těžké.
14:16
Dokonce i Pekka Rinne vyhazuje, hosté se musí stáhnout do vlastního pásma.
14:01
První lajna Minnesoty znovu září, tentokrát ale méně než Pekka Rinne, který si poradil se střelou Koiva z bezprostřední blízkosti.
13:25
Vhazování v obranném pásmu vyhráli domácí a dostali tak šanci na založení protiútoku.
12:51
Hosté jsou aktivnější, začali aktivně forčekovat. Je z toho útočné pásmu pro tyto borce.
12:24
Po Stonerově střele se k několika dorážkám dostal Niederreiter, ale kontaktní branku pro svůj tým nevstřelil.
12:00
Domácím se rozehrávka nedaří. Každý útok teď skončil na připravené obraně Minnesota už na útočné modré čáře.
11:34
Minnesota působí ustrašeně. Doufejme, že nás nadále bude čekat vyrovnané utkání.
11:14
Nashville právě vstřelil branku!
Z nařízeného trestného střílení se domácí prosazují. Po přesné střele nad vyrážečku Hardinga se domácí ERIC NYSTROM zapisuje mezi střelce dnešního utkání. Bez asistence.
11:14
Backstrom nebude ve hře pokračovat a nahradí ho Harding, který musí nastoupit hned ke trestnému střílení, Nystrom se rozjíždí.
11:14
Nystrom při pádu vrazil do Backstroma, ten je teď v péči týmového lékaře.
11:14
Nystrom sražen při samostatném úniku Ballardem. Je nařízeno trestné střílení!
10:31
První nebezpečná útočná formace Wild teď zatápí soupeři. Tohle bude pravděpodobně nejproblémovější formace pro domácí obránce.
09:55
Waiting-game v podání domácích hráčů. Je tomu tak, domácí jsou ve vedení a nemají kam spěchat.
09:28
Hosté mohli do rychlého protiútoku tři na dva, ale svou vlastní nepřesností se o tuto možnost připravili.
09:08
Ihned po vhazování Minnesota vyhazuje na zakázané uvolnění.
08:59
Domácí si v útočném pásmu pomohli hrou vysokou holí a jsou vyloučeni z útočné třetiny. Vhazování ve středním pásmu.
08:38
Po Mitchellově střele z téměř nulového úhlu Rinne raději přerušuje hru a nechává vystřídat oba týmy.
08:11
Vhazování po Backstromově pravici.
07:36
Hra se teď přelévá ze jedné strany na druhou. V tenhle okamžik by se velmi těžko vybíral lepší celek.
06:49
Stále se pokračuje v obranném pásmu Nashvillu.
06:11
Vedení Nashvillu se pochopitelně hostujícím příliš nelíbí, aktivně forčekují a tlačí svého soupeře.
05:46
I přesilovku pět na čtyři domácí využívají a otáčí skóre dnešního zápasu ve čtyřiceti vteřinách. Cullen od modré čáry přihrával na vrchol kruhu na volného COLLINA WILSONA, který střelou nad rameno hostujícího brankáře posílá svůj tým do vedení. Asistence: Matt Cullen, Mike Fisher.
05:07
Domácí uzavřeli svého soupeře v útočné třetině a po několika přihrávka dokázali vypálit od modré. Kotouč chvíli zůstal u Backstromovi branky, odkud se odrazil na osamoceného FILIPA FORSBERGA, který vyrovnává skóre dnešního utkání. Asistence: Patric Hornqvist, Seth Jones.
04:36
To je velká komplikace pro hosty. Na trestnou odchází Koivu za hákování.
04:15
Přesilovku si vyzkouší i domácí na trestnou lavici odchází Brodziak za napadení.
04:05
Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání! Po výměně kotouče mezi obránci, přišla přesná křižná přihrávka na ZACHA PARISEHO, který střelou po zemi překonává Rinneho. Asitence: Mikko Koivu, Ryan Suter.
03:54
Domácí se osvobozují výhozem přes všechny čáry po Suterově střele.
03:30
Wild jsou usazeni v útočném pásmu a rozjíždějí svůj přesilovkový kolotoč.
03:13
Na trestnou lavici za hru vysokou holí odchází mladičký Jones (NSH).
02:59
K vidění byla první šarvátka. V té se ocitl domácí Clone s hostujícím Konopkou. Bitka byla velmi dlouhá a vyrovnaná, proto z ní nevzešel žádný vítěz. Oba si odsedí své pětiminutové tresty.
02:41
Přihrávka do brejku na Brodziaka nebyla od Ballarda tak přesná, úpuku se ujímají domácí.
02:01
Lepší nástup do první třetiny mají Predátoři, kteří znovu aktivně napadají svého soupeře a nenechají jim prostor pro klidnou rozehrávku.
01:01
Koivu zatáhl kotouč po pravém mantinelu do útočné třetiny, kterou obkroužil a nahrál na střelu z první přijíždějícímu Spurgeonovi, ten těsně přestřelil.
00:46
Hraje se v útočné třetině domácích.
00:31
Úvodní vhazování vyhráli hráči domácího týmu, nahodili do útočné třetiny, tam ale byli první obránci Minnesoty.
00:01
V Nashvillu utkání začne už za malý okamžik. Obě mužstva jsou nastoupena na hrací ploše. Domácí nastoupí ve svých tradičních domácích dresech žluto-modré barvy. Hosté zvolili bílo-zelenou kombinaci.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Jones, Weber, Bartley, Klein, Ellis, Ekholm – Hornqvist, Fisher, Wilson – Smith, Cullen, Bourque – Forsberg, Legwand, Nystrom – Hendricks, Gaustad, Clune

Minnesota Wild: Backstrom (Harding) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Stoner, Balland – Parise, Koivu, Pominville – Zucker, Granlund, Heatley – Cooke, Brodziak, Niederreiter – Fontaine, Konopka, Mitchell

Rozhodčí: O'Rourke, Lemelin – Amell, Murphy.
Českolovenská stopa utkání

Za žádný z těchto týmů bohužel nenastupuje žádný hráč z našich krajin. Jména našich borců budou v dnešním zápase chybět.
Minnesota Wild

I hosté v dnešní sezóně prozatím odehrály dva zápasy. A dokázali se o body do tabulky poprat o něco lépe než jejich dnešní soupeř. Wild si za obě utkání, které zvládli dotáhnout až do prodloužení připsali celkem 2 body, což je řadí na předposlední příčku Centrální divize, právě před Nashville.
K prvnímu utkání sezóny se Minnesota představila na vlastním ledě, kde přivítala Los Angeles King a po urputném boji s nimi prohrála až na samostatné nájezdy, ve kterých rozhodla slovinská hvězda Anže Kopitar.
Druhé utkání se odehrálo také na ledě Minnesoty, tentokrát proti celku Anaheimu a i tohle utkání se muselo rozhodovat až v "nastaveném" čase. Domácí si nedokázali pohlídat Perreaulta, který rozhodl 5 vteřin před koncem prodloužení.
Hosté poprvé v letošní sezóně cestují k venkovnímu zápasu. Připíší si na své konto první vítězství v základní hrací době?
Nashville Predators

Mužstvo z amerického Tennessee má v letošním ročníku NHL za sebou už dva zápasy, ve kterých bohužel nezískalo ani bod.
První utkání sezóny 2013/2014 odehrál Nashville na ledě St. Louis, kde po nevydařené první třetině (3:1) skóre zápasu nezvládl obrátit ve svůj prospěch a ve Scottrade Center prohrál úvodní duel v poměru 4:2.
Ke druhému zápasu soutěže odcestovali Predátoři do Colorada, ale ani tam se jim nepodařilo připsat si první body do tabulky. Ani přes závěrečný tlak se Nashvillu nepodařilo srovnat, což pramenilo ke konečnému výsledku 1:3.
Dnešní utkání je pro Nashville premiérou před svými diváky. Nechme se tedy překvapit, jak se s tím poperou.
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Nashvillu Predators, který v domácí aréně vyzve Minnesotu Wild. Podle sázkových kanceláří není favoritem ani jeden tým a dá se tedy očekávat vyrovnané utkání.

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.