David Krejčí (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:56
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:34
Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:19
1. Tyler Seguin (DAL) 3+0
2. Jamie Benn (DAL) 0+2
3. Loui Eriksson (BOS) 2+0
Do bostonské TD Garden dnes dorazilo 17565 diváků.
Skončilo utkání, ve kterém hokejisté Bostonu podlehli na domácím ledě Dallasu 3:5. Hrdinou zápasu byl jednoznačně Tyler Seguin, který proti klubu, v němž startoval svou kariéru v NHL, nasázel hattrick. Bruins nebyla nic platná ani velká střelecká převaha.

Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 2:3 pro Texasany. Ti však dvěma využitými přesilovkami, trefili se Tyler Seguin a Alex Goligoski, duel prakticky rozhodli a na jejich výhře už nic nezměnilo ani snížení Louiho Erikssona, jenž přišlo v čase 57:49.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:4, celkem – 39:19.
59:37
Bergeron se od brankové čáry vytočil před branku, ale Lehtonen měl beton na správném místě!
59:11
Goligoského vyhození minulo prázdnou branku. Je z toho tedy zakázané uvolnění.
59:01
Poslední minuta.
58:38
Kari Lehtonen našel v lapačce střelu od modré čáry. Hostující brankář dnes chytá velmi dobře.
58:31
Domácí kouč, Claude Julien, si bere oddechový čas.
58:05
Domácí to zkoušejí bez brankáře s šesti hráči do pole!
57:49
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí ještě přeci jen snižují! Medvědi předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci nahrával Spooner na zadní tyč LOUIMU ERIKSSONOVI a ten zakončoval do odkryté klece – 3:5. Asistence: Ryan Spooner.
57:00
Po Krugově střele měl na holi snížení Kemppainen. Jeho dorážka z bezprostřední blízkosti však skončila mimo!
56:06
Máme tu poslední čtyři minuty, troufám si říci, že celého zápasu.
55:20
Domácí se ještě snaží. Chára pálí z každé pozice, ale puky létají vedle nebo do Lehtonena.
54:16
Další ránu na Lehtonena vyslal Chára, finský brankář si připsal úspěšný zákrok.
53:50
Nahození Colina Millera vyrazil Lehtonen jen před sebe, ale obrovský závar přes svou brankou pak ustál bez obdrženého gólu!
53:26
Ještě reklamní přestávka. Dallas si jde pro dva body.
53:06
Rask si připisuje svůj první zákrok v závěrečné třetině! Vyrazil střelu Janmarka.
52:20
Neskutečná produktivita Stars ve třetí třetině! Hosté vypálili dvakrát a oba jejich pokusy skončily za zády Raska.
51:24
Od modré střílel Colin Miller, Lehtonen vyráží.
51:02
Domácí sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu. Krejčí ale z mezikruží netrefil branku.
50:11
Hosty dělí od vítězství necelých deset minut. Dallas je na nejlepší cestě k nápravě včerejšího nepodařeného výjezdu do Toronta.
49:13
Dallas právě vstřelil branku!
A je asi rozhodnuto! Mattias Janmark byl s pukem před brankou, ale místo střely ještě z otočky našel ALEXE GOLIGOSKÉHO, který bekhendovou střelou z pravého kruhu překonal Raska popáté – 2:5. Asistence: Mattias Janmark a Colton Sceviour.
48:45
Eakin se uvolnil na střed hřiště, jeho střela ale byla sražena za branku.
48:19
Domácí vyhráli buly a vyhodili.
48:13
Jason Spezza byl vražen na mantinel Bradem Marchandem a domácí útočník je za svůj zákrok vyloučen na dvě minuty!
47:51
Chára z vrcholu levého kruhu minul hostující branku.
47:33
Je zde reklamní přestávka.
47:20
Bergeron hledal před brankou osamoceného Marchanda. Ten ale dostal puk na dlouhou hůl a Lehtonen mu ho stačil vypíchnout do rohu.
46:58
Nahození Oduyi ze středního pásma srazil Rask za svou branku.
46:08
Puk se po domácím vyhození klouzal za brankovou čáru velmi pomalu a hokejisté Dallasu tak museli hrát.
45:41
Hosté v postavení mimo hru.
44:35
44:02
Také ránu Cháry vyrazil Lehtonen.
43:40
Z voleje vypálil Krejčí. Lehtonen se stačil přesunout a puk v cestě do sítě zastavil!
42:34
Domácí budou mít možnost snížit. Cody Eakin je vyloučen za nedovolené bránění.
41:18
Tohle je večer TYLERA SEGUINA! Moc nechybělo a Klingberg se dostal s kotoučem do středního pásma. Švédský obránce ho však na modré udržel, rozehrál na Spezzu a po jeho přihrávce se do poloodkryté branky trefil právě Seguin, jenž završil hattrick. Kouč Bruins Julien si ještě vybral challenge. Reklamoval, že Klingbergovi utekl puk až za modrou čáru, ale video potvrdilo, že vše bylo v pořádku. Stars tak vedou už 2:4. Asistence: Jason Spezza a John Klingberg.
41:06
Hosté budou hrát přesilovku! Torey Krug je vyloučen za vyhození puku do hlediště.
40:21
První střelu třetí třetiny vyslal od modré Kevan Miller, Lehtonen na místě.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.
Skončilo druhé dějství, ve kterém celek z Dallasu otočil skóre duelu. Ve 25. minutě vyrovnal v přesilovce svým druhým gólem v utkání Tyler Seguin a ve 38. minutě od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, Jyrki Jokipakka. Sledujeme velmi zajímavé utkání, které diváky rozhodně nenudí.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:9, celkem – 24:15.
40:00
39:48
Obrovský závar před hostující brankou! Spooner už byl sám před Lehtonenem, ale ten jeho bekhendové zakončení betonem vyrazil. Následovaly ještě rány Kevana Millera a Hayese, puk si však cestu za brankovou čáru nenašel!
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:26
Tvrdá střela Patricka Sharpa minula domácí klec.
37:18
Hosté jdou do vedení! Od modré čáry vypálil JYRKI JOKIPAKKA a Rask vůbec nic neviděl přes Radka Faksu, který parkoval před jeho brankovištěm – 2:3. Asistence: Valerij Ničuškin a Jordie Benn.
37:09
Jordiemu Bennovi puk přeskočil hůl a Rinaldo se málem dostal do úniku. Benn ještě dokázal situaci zachránit!
36:42
Ofsajd Bruins.
36:37
Ještě jedna reklamní přestávka ve druhé třetině.
36:26
Janmarkovu střelu z levé strany vyrazil v rozkleku Rask.
35:21
Hosté jsou kompletní.
34:56
Na oslabení se dostává i Radek Faksa, který je americkými komentátory chválen za svou hru při nestandardním počtu hráčů na ledě.
34:20
Domácí chybovali v rozehrávce a poslali tak do šance Scevioura. Ten to zkusil z otočky, puk však neprošel až na Raska.
33:56
Nyní kotouč vyvezl do bezpečí Jamie Benn.
33:34
Demers vyhodil puk až k Raskovi.
33:26
Krugovu střelu od modré chytil Lehtonen do lapačky.
33:20
Hostující Antoine Roussel podrazil Rinalda a míří na trestnou lavici.
33:08
Z nahození Morrowa nemohl Lehtonen moc vidět. Puk ale dokázal vyrazit!
32:34
Oduya vypálil od modré čáry, puk skončil na zadním mantinelu.
32:10
Ničuškin byl v rohu řádně namasírován domácími obránci.
31:04
Colin Miller pálil od modré, ale trefil jen Janmarka.
30:21
Tuukka Rask ztratil ve vřavě kolem brankoviště masku. Rozhodčí raději přerušili hru. Máme tu další reklamní brejk.
30:01
V polovině utkání platí skóre 2:2. Uvidíme, co se bude dít dál.
29:25
Hostující obránci si nedokázali poradit s kotoučem, který se odrazil od zadního mantinelu. Z pravého kruhu tak pálil Bergeron a Stars mohou děkovat Lehtonenovi, který byl pozorný a postavil se puku do cesty. Hráči Dallasu následně raději vyhodili na icing.
28:42
Dopředu se nyní řítil Ničuškin. Morrow ho dokázal vytlačit do rohu.
28:20
Eakin a Janmark jeli ve dvou na jednoho! Druhý jmenovaný ale spoluhráčovu přihrávku před brankou nezpracoval.
27:53
Jamie Benn vybojoval puk pro Seguina, který zase střílel z levého kruhu. Tentokrát trefil jen dobře postaveného Raska. Následuje komerční pauza.
27:31
Domácí zahráli na icing, buly před Raskem.
27:14
26:43
Hvězdám se opět podařilo vyhodit.
26:05
Hosté hrají toto oslabení dobře a zatím soupeře k ničemu nepustili.
25:21
Ke svému pověstnému voleji se dostal Krejčí, branku minul.
25:13
Alex Goligoski zasáhl vysokou holí Chochlačeva a přesilovku budou hrát domácí.
24:37
Hosté využívají přesilovku za pouhých 6 sekund! K puku se na vrcholu levého kruhu dostal TYLER SEGUIN, který z krátkého nápřahu vymetl prostor nad Raskovou lapačkou a načíná tak čtvrtou stovku bodů v NHL. Asistence: John Klingberg a Jamie Benn.
24:31
Bude se vylučovat! Dvě minuty za hákování dostává domácí Brett Connolly.
24:20
Domácí v postavení mimo hru.
23:30
Puk si rychle vyměnila hostující trojice Seguin, Jamie Benn a Spezza. Posledně jmenovaný před brankou nedosáhl na kotouč.
22:18
Také další střela Janmarka skončila u Raska. Bude se vhazovat před brankářem Bostonu.
22:01
Domácí jsou už v plném počtu.
21:41
Rask vyrazil také ránu Janmarka.
21:36
Po Demersově střele se hosté ještě snažili dorážet. Pro Boston to dobře dopadlo.
21:21
Domácí vyhazují.
20:20
Brad Marchand jel v oslabení sám na branku! Šel do bekhendové kličky, ale Lehtonen puk vytěsnil betonem!
20:01
Na trestné lavici sedí Matt Beleskey, který v závěru první třetiny fauloval Goligoského.
Další třetina začne přibližně ve 2:09.
První třetinu začal Boston obrovským tlakem. Přesto se však v 6. minutě prosadili hosté, když hned z první střely svého týmu na branku skóroval Tyler Seguin. Bruins se podařilo vyrovnat o 88 sekund později, od modré čáry pálil přesně Colin Miller. Stars poté srovnali hru, ale 25 sekund před koncem se domácí přeci jen ujali vedení. V přesilovce vystřelil od modré Torey Krug a jeho bombu dorazil za Lehtonenova záda Loui Eriksson.

Střely na branku v 1. třetině – 15:6.
20:00
19:35
Další bombu Kruga Lehtonen vyrazil jen před sebe a důrazný LOUI ERIKSSON dotlačil puk za záda dezorientovaného gólmana Stars! Domácí využívají 25 sekund před koncem úvodní periody přesilovku a vedou 2:1. Asistence: Torey Krug a Patrice Bergeron.
19:29
Krug pálil od modré těsně mimo!
19:21
Jordie Benn si přidržel Davida Krejčího a dostává dvouminutový trest. Přesilovka pro Medvědy!
19:00
Poslední minuta první třetiny, u puku Dallas.
18:12
Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se středovém kruhu.
17:51
V těchto chvílích už sledujeme naprosto vyrovnanou partii.
16:39
Jokipakka z dobré pozice minul hostující klec.
16:04
O vzruch v aréně se postaraly dvě tvrdé rány Toreyho Kruga. První branku těsně minula, druhou vyrazil Lehtonen.
15:04
Seguin hned po buly otestoval Raskovu pozornost. Finský brankář srazil betony včas.
14:59
Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Tuukku Raska.
14:49
Krejčí přejel do útočného pásma dříve, než bylo třeba. Ofsajd Bruins.
14:40
Rask přikryl kotouč a máme tu další reklamní pauzu.
14:18
Od modré tvrdě pálil Morrov, puk pouze označkoval zadní mantinel.
13:46
Eakin se tlačil před Raska, ale jeho bekhendový pokus srazil za branku obránce Bostonu.
13:08
Spezzova rána skončila mimo. Texasané se pomalu dostávají do tempa.
12:25
Faksa hledal po objetí branky mezi kruhy Jamieho Benna, kterému puk přeskočil hokejku.
11:26
Další reklamní přestávka. Na střely to je v tuto chvíli 12:4 pro Bruins.
10:36
Hosté se přeci jen začínají osmělovat, Eakinův pokus vyrazil Rask.
09:59
Na druhé straně si sjel do dobré pozice Kevan Miller, Lehtonen jeho ránu vyrazil.
09:37
Pozornost Raska vyzkoušel Goligoski. Domácí brankář si připisuje vůbec první úspěšný zákrok v utkání.
08:57
Neskutečná převaha Bostonu, který vede na střely už 11:1.
07:46
Od modré pálil McQuaid, Lehtonen tentokrát na místě.
07:14
Domácí se prosazují hned po vhazování a je vyrovnáno! Hayes vyhrál buly na Kruga, který puk posunul ke COLINOVI MILLEROVI a ten od modré propálil Lehtonena. Miller vstřelil svou premiérovou branku v NHL. Asistence: Torey Krug a Jimmy Hayes.
07:10
Máme tu reklamní přestávku. Domácí jsou aktivnější, ale gól vstřelil z ojedinělé akce Dallas.
05:46
Hosté jdou ze své první střely na branku do vedení! Dvojice Jamie Benn – Spezza obrala na obranné modré o kotouč Cháru. Spezza ho následně vyvezl dopředu a předal jej TYLERU SEGUINOVI, který z levého kruhu nechytatelně zamířil ke vzdálenější tyčce Raskovy branky. Asistence: Jason Spezza a jamie Benn.
05:32
Na druhé straně vyhodil na icing Jyrki Jokipakka.
05:18
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
04:57
Nyní to hosté zkusili, ale Janmarka zastavila obrana Bostonu.
04:24
Na střely vedou domácí už 6:0, Hvězdy se vůbec k ničemu nedostaly.
03:47
Nyní střílel Chochlačev, Lehtonen si pro puk sáhl lapačkou.
03:33
Další zákrok Lehtonena, střílel Morrow.
02:53
Medvědi začali zápas aktivněji. Hosté zřejmě ještě rozjíždí únavu ze zápasu, který odehráli minulou noc v Torontu.
01:59
A další šance hned po buly, kterou měl Hayes! Lehtonen opět na místě. Tohle by si měli Stars hlídat lépe.
01:56
Po vyhraném buly se dostal do dobré příležitosti Beleskey. Jeho bekhendové zakončení Lehtonen pokryl.
01:53
S ranou Erikssona si poradil Lehtonen. Vhazovat se bude po jeho levici.
01:40
Chris Kelly je za pomoci spoluhráčů a lékařů odváděn do šaten. Zápas pro něj určitě končí.
01:40
U Kellyho jsou již lékaři. Tohle nevypadá pro útočníka Bruins dobře.
01:40
Domácí Chris Kelly zůstává ležet na ledě. Vypadá to na levou nohu.
00:45
Máme tu první přerušení hry. Lehtonen přikryl kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu.
00:01
V TD Garden probíhá předzápasový program. Čekáme na nástup obou týmů.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), C. Miller, K. Miller, Morrow, Krug, McQuaid – Connolly, Bergeron (A), Marchand – Chochlačev, Krejčí (A), Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Kelly, Kemppainen, Rinaldo. Trenér: Claude Julien

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Demers, Oduya, Jordie Benn, Jokipakka – Sharp, Seguin, Jamie Benn (C) – Ničuškin, Spezza, Faksa – Sceviour, Fiddler (A), Roussel – Shore, Eakin, Janmark. Trenér:Lindy Ruff

Rozhodčí: Kozari, St. Pierre – Nowak, Kovachik.
Československá stopa:
David Krejčí (BOS) – 10 zápasů, 15 bodů (7+8)
David Pastrňák (BOS) – 10 zápasů, 4 body (2+2)
Zdeno Chára (BOS) – 8 zápasů, 7 bodů (1+6)
Aleš Hemský (DAL) – 12 zápasů, 7 bodů (1+6)
Radek Faksa (DAL) – 8 zápasů, 0 bodů
Vzájemné zápasy z loňské sezóny:
21.01. 2015: Dallas – Boston 1:3
11.02. 2015: Boston – Dallas 3:5
Boston Bruins:
Bruins vstoupili do soutěže hodně špatně. Z prvních tří zápasů si totiž nepřipsali jediný bod a navíc v nich inkasovali hned 16 gólů. Vůbec se totiž nedařilo defenzivě v čele se Zdenem Chárou a ani brankáři Raskovi. Vše se ale rychle otočilo a tým, který je skvěle dirigovaný třetím nejlepším hráčem NHL za měsíci listopad, Davidem Krejčím, najednou šlape jako hodinky. Z dalších sedmi zápasů tak Medvědi vyhráli hned šest a jen jednou odešli poraženi až v prodloužení. V posledních čtyřech případech pak byli hráči Bostonu stoprocentní. Aktuální skvělá forma Bruins vynesla už na sedmé místo tabulky Východní konference.