Československá stopa v utkání:
Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:50
Michal Jordán (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:46
Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:14
Dva slepené góly během minuty v závěrečné části rozhodly o vítězství Floridy v dnešním utkání, které poté svým gólem v závěru stvrdil Jokinen. Panteři byli přeci jenom po většinu zápasu lepším týmem a po právu si připisují další dva body do tabulky.
58:13
Florida právě vstřelila branku!
Definitivní pojistku Panterům přidává JUSS JOKINEN, který se po vybojovaném puku od Smithe trefuje přes celé kluziště do prázdné branky. Asistence: Reilly Smith.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:53
Carolina už to zkouší bez brankáře!
56:38
K tomu ji může pomoci zakázané uvolnění hostů.
56:06
Carolina se ale nemůže dostat do pásma.
55:00
Hurikánům zbývá na vyrovnání posledních pět minut.
53:08
Hned vzápětí přidávají Panteři uklidňující branku. Jágr svou střelu namířil mezi betony Lacka, ten však kotouč svými chrániči pouze přibrzdil a za brankovou čáru ho dostal až dojíždějící ALEXANDER BARKOV. Asistence: Jaromír Jágr, Erik Gudbranson.
52:18
macKanezie zahnal svou přihrávkou Kulikova sice do rohu kluziště, ale ruský obránce přeci jenom vyslala puk na Lacka, jenž sice jeho ránu vytěsnil, ale hned vzápětí z hranice brankoviště poslala kotouč do branky v pádu CONNOR BRICKLEY, který si tak připsal první gól v NHL v kariéře. Asistence: Dmitrij Kulikov, Derek MacKenzie.
50:59
Huberdeau našel na modré Ekblada. Proti jeho střele zápěstím se ale včas přesunul Lack.
50:05
Akci Caroliny zakončil Eric Staal, ale jeho střela byla hodně nepřesná.
49:00
Opět se hraje dlouho bez přerušení. Rozhodnutí je však zatím stále v nedohlednu.
47:37
Jordán se dostal do slibné příležitosti, ale obrana hostů jej dokázala vybruslit a z nadějného pokusu tak sešlo.
47:00
Zakázané uvolnění Panterů.
46:37
Pokus Faulka od modré Montoya s přehledem chytá.
45:50
Bjugstad si říkal o střelu, ale ta mu vůbec nesedla.
45:00
Až nyní se podařilo Panterům se na delší časový úsek ve třetí třetině zmocnit se kotouče.
44:11
Skinner to opět zkoušel individuálně, ale ani tentokrát nepochodil.
43:17
Florida uklidňuje hru a vyčkává s pukem ve vlastní třetině.
42:03
Florida zatím dokáže výborně eliminovat útoky Hurikánů a nepouští domácí hokejisty před Montioyu.
40:41
Skinner se pokoušel vzít vše na sebe prokličkovat mezi soupeři. Poslední obránce Floridy mu ale sebral kotouč.
40:01
Carolině se ve druhé třetině zlepšila a po zásluze srovnala s Floridou krok, i když to bylo po chybě vyhození hostující obrany. Je paradoxní, že podobným způsobem skórovali v úvodní periodě Panteři. O vítězi tak bude muset rozhodnout třetí třetina, která začíná ve 2:51.
40:00
39:49
39:08
Pokus Erica Staala uschoval Montoya v lapačce.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Versteegova střela skončila sražená v rohu.
38:15
Domácí tým musí ale pro puk až do vlastního pásma.
37:49
Šance pro Hurikány. Bolland (FLA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
37:15
Z úhlu se pokoušel prosadit Skinner. Netrefil však vůbec hostující branku.
36:41
Brickley se vrací zpátky na led.
36:05
Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu. Florida opět vyhazuje puk do bezpečí.
35:40
Útočnou snahu Caroliny ale zastavilo postavení mimo hru.
35:01
Domácí celek musí ale začít od své svatyně.
34:41
Brickley /FLA) si po vražení na hrazení půjde opět ozkoušet trestnou lavici.
34:28
Carolina se opět brání pouze vyhazovanými kotouči.
33:17
Florida se pokouší získat si vedení zpět a je nastěhována před Lackem.
32:06
Carolina právě vstřelila branku!
Měl ho ale podržet, poněvadž obránci Floridy nedokázali vyhodit kotouč, čehož dokázal využít Faulk. Od něj se přes Malona dostal puk až ELIASI LINHOLMOVI, jenž z hranice kuruh z voleje překonal Montoyu. Asistence: Brad Malone, Justin Faulk.
31:57
Střelu Linholma Montoya rychle vyklepal z lapačky.
31:20
Oba týmy se sice dostanou s pukem do útočného pásma, ale pouze za branku soupeře, kde o kotouč posléze přijdou.
30:15
Hraje se dlouho bez přerušení. Ani jeden gólman už dlouho nemusel navíc zasahovat.
29:05
Carolina byla dlouho uzamčena ve své třetině a až nyní se ji povedlo vyvézt kotouč alespoň do středního pásma.
27:55
Barkov se zjevil sám před Lackem, byl u něj ale až příliš blízko a proto nedokázal zvednout svůj bekhend do potřebné výšky.
27:41
26:37
Teď už se ale vyhození kotouče hostům přeci jen povedlo.
26:12
Střela Lilese zamířila jen těsně mimo branku Montoyy. Florida poté nedokázala vyhodit puk ven z pásma.
25:40
A nyní to bude ona, kdo si zahraje přesilovku. Brickley (FLA) byl obdařen dvouminutovým trestem za podražení.
25:02
Carolina je kompletní.
24:51
Jágr našel svou přihrávkou před brankou HUberdeaua. Ten se ale k pořádnému zakončení nedostal a pouze tak procvičil Lacka.
24:16
Nahození Lilese nadělala brankáři Floridy velké potíže. Po dlouhé době nakonec našel Montoya puk v lapačce.
23:50
Opět budou muset Panteři začít až od vlastní branky.
23:19
Domácí tým posílá puk až za branku Montoyy.
23:02
Hurikání jsou potrestáni dvěma minutami pro jráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
22:21
Snmith si perfektně vybruslil až před Lacka. Domácí gólman mu ale svým vyjetím zmenšil střelecký úhel a nakonec zneškodnil i jeho střelu.
21:46
Zakázané uvolnění Caroliny.
21:07
Na druhé straně se pokoušel něco vymyslet Jágr, ale proti trojnásobné přesile puk ztratil.
20:37
Hanifin si najel z druhé vlny na kruhy ke střele, ale branku Floridy netrefil.
20:01
Floridě vyšel výborně vstup do zápasu, když Pirri zachytil Lackovo vyhození a nakonec z toho vznikl gól z hole Bjugstada. Oběma celkům se zatím nedaří v přesilovkách. Panteři byli v první třetině určitě živějším týmem naopak domácí tým měl hodně potíží zejména usadit se v útočném pásmu. Druhá třtina začne ve 2:00.
20:00
19:43
Z otočky neváhal se střelou Bjugstad. Lack byl tentokrát proti němu připraven.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:49
Floridě naopak ano. Lack však zůstává bez práce.
17:55
Carolině se opět nedaří usadit v útočném pásmu.
16:32
Smith s Bollandem jeli dva na jednoho. První jmenovaný vzal vše na sebe a vystřelil. Lack vytěsnil jeho střelu ramenem.
16:11
Panteři se dlouho rozmýšleli v obranné třetině až o puk přišli. Zachránil je ale svým semaforem Montoya.
15:14
Z druhé strany se pokoušel ohrozit Lacka Bolland. Puk byl ale tečován domácími hokejisty do ochranné sítě.
14:50
Petrovic pálil od modré. Jehho pokus skončil sražen v rohu.
14:27
Skinner zavezl puk do pásma a přenechal jeje Ericu Staalovi. Jeho střela ale skončila až v ochranné síti.
13:43
Domácí jsou v plném počtu.
13:27
Pokus Pirriho byl zablokován. Carolina vzápětí opět vyhazuje puk do bezpečí.
13:00
Floridě se přesilovka vůbec nedaří. Znovu je až za Montoyou.
12:35
nyní se dokázali dostat z obranné třetiny samy Hurikáni.
12:02
Panteři se ale sami dostali až za vlastní branku.
11:43
Skinner (CAR) si půjde odpočinout dvě minuty na trestnou lavici za držení české 68.
11:37
Jágr přenechal v rohu puk Huberdeauovi, s jehož střelou zápěstím měl Lack velké potíže. Nakonec ale kotouč zkrotil.
11:06
Florida je kompletní.
10:55
Skinnerovu střelu Montoya v klidu zneškodnil.
10:36
Rovněž Raskovo nahození nedoputovalo k hostujícímu brankáři.
09:47
Až nyní se ke střele dostal Faulk, ale Montoyu neohrozil .
09:27
Znovu musejí Hurikání zajíždět pro puk až za vlastní branku.
09:15
Panteři se na úvod osvobozují.
09:06
Přesilovou hru si vyzkouší také Carolina. ZA nedovolené bránění je vyloučen Campbell (FLA).
08:22
Ekbladovo nahození od modré Lack s přehledem ukryl ve své lapačce.
07:45
Chytře chtěl nyní vykombinovat Kulikov s Trocheckem- Ruského obránce ale včas zastavila domácí obrana.
07:08
Hurikáni se nemohou usadit natrvalo v útočném pásmu a pomáhají si pouze nahazovanými kotouči na Montoyu.
06:17
MacKenzie se z otočky dostal ke střele. Lack ale sklapl své betony včas.
05:23
Bez větších obtíží přežila Carolina úvodní oslabení zápase.
04:02
Domácímu týmu se ale daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.
03:23
Hosté si navíc zahrají přesilovku. Za držení je vyloučen Faulk (CAR).
02:01
Nyní se ale dopustil velké chyby, když jeho vyhození kotouče zachytil v útočném pásmu Pirri, který poslal puk na druhou stranu volnému Campbellovi, jenž ještě vyšperkoval situaci tím, že adresoval kotouč mezi kruhy volnému NICKU BJUGSTADOVI, který si poradil tváři v tvář Lackovi. Asistence: Brian Campbell, Brandon Pirri.
01:35
Domácí brankář se musí v úvodu zápasu činit. Již pochytal tři střely Panterů.
01:20
Huberdeau z úhlu nepřekvapil Lacka.
00:55
Premiérový útok Hurikánů byl zastaven postavením mimo hru.
00:44
Florida zahajuje utkání zakázaným uvolněním.
00:01

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Faulk, Hainsey, Jordán, Liles, Murphy, Hanifin – Versteeg, Rask, E. Staal. (C) – Nordström, J. Staal, Gerbe – Terry, Lindholm, Skinner – Nestrašil, McClement, Malone. Trenér: Bill Peters.

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell, Gudbranson, Mitchell (C), Petrovic, Kulikov – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirr, Bjugstad, Smith – Jokinen, Bolland, Trocheck – Brickley, MacKenzie, Howden. Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Lemelin, O'Rourke – Shewchyk, Cherrey.
Česká stopa

Do dnešního duelu se zapojí hned tři Češi. Domácí dres navléknou Andrej Nestrašil a Michal Jordán a v dresu Panterů se představí Jaromír Jágr.
Vzájemné zápasy

Historie společných duelů je velmi pestrá. Každý z týmů dokázala ovládnout pět utkání z posledních deseti. Florida, ale vyhrála tři zápasy v řadě proti Carolině a v nich inkasovala pouze jediný gól (6:1, 2:0, 1:0). Hurricanes vyhrály naposledy 3:0 28. března loňského roku.
Carolina Hurricanes

Hurikáni jsou na tom přesně naopak. V úvodu nového ročníku si připsaly ze dvou zápasů dvě porážky, i když byl obě těsné o jedinou branku. V prvním utkání v Nashvillu podlehla Carolina 1:2, když nedokázala smazat dvoubrankové manko.

Druhý zápas slibně rozjetý ztratila až v závěrečné dvacetiminutovce, kde se jí rozplynulo vedení 2:1 na 2:4 a kontaktní branka na 3:4 přišla až pouhé dvě vteřiny před koncem.
Florida Panthers

Panteři v čele s hvězdným Jaromírem Jágrem vstoupili do sezony na výbornou. V domácím zápase porazili zcela jednoznačně Philadelphii 7:1 a dali tak jasně najevo, že se s nimi bude muset určitě letos počítat v boji o play off. Následně ale včera na ledě Letců prohrála fotbalovým výsledkem 0:1.
Příjemné středeční brzké ráno. Zámořská NHL, až nabírá na obrátkách a v dnešní porci devíti zápasů se nachází duel i mezi Carolinou Hurricanes a Floridou Panthers
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.