Z mé strany je to pro dnešek již opravdu vše, viděli jsme strhující zápas, ve kterém dominoval a čněl nade všemi Petr Mrázek, který musel čelit i ruskému kalašnikovi vzor Ovečkin #8, ale vše v neprůstřelné vestě ustál a Detroit vyhrál 1:0. Za pozornost děkuje Jaroslav Svoboda.
3. Braden Holtby (WSH) 26 zák., 1 gól, 96,3%
Oba zmínění jsou mezi hvězdami zápasu, o tom není pochyb a již je to potvrzeno! Petr Mrázek se navíc naprosto dle očekávání stává největší hvězdou utkání! Detroit vítězí 1:0!
Nakonec rozhodla jediná chyba, kdy Athanasiou z ostrého úhlu svou asi životní trefou prostřelil Holtbyho!
Je dobojováno! PETR MRÁZEK vychytal Ovečkina a celý Washington a fantastickým způsobem hlavně při té závěrečné přesilovce dotáhl Red Wings k heroickému vítězství!
59:57
Ovečkin se ihned vrhl vpřed, znovu přerušeno.
59:55
Pět vteřin a tři desetiny, vhazuje se na útočné modré.
59:55
Ofsajd hostů!!! Tohle už vypadá na definitivní korunovaci Mrázka hrdinou zápasu! A halou zní detroitský song "Don't stop Believin'!"
58:57
Samozřejmě Ovečkin na ledě, jak jinak. Branka hostů prázdná, vhazování u Mrázka.
58:57
Timeout pro hosty! Drama vrcholí. A český brankář, který má už 38 zákroků, z toho 15 po ranách Ovečkina, se může těšit na další porci ran a střel.
58:57
Mrázek chtěl ještě rozehrát rychle puk a vyhodit z pásma, hned se na něj vrhli tři soupeři, sudí nakonec přerušuje hru.
58:57
Tlak hostů roste, a Washington je v šesti! Oshie pálí, Mrázek kryje.
58:33
Obrovská dřina Millera v útočném pásmu, který proti dvěma hráčům udržel vteřiny u mantinelu.
58:10
Chimera míjí branku, tohle tedy Mrázka ohrozit nemohlo.
57:47
Tatar s Nyquistem vydolovali puk a vyvezli, ještě nahrávka Kindlovi, ten jen posunul do rohu kluziště.
57:28
Mrázek teď navíc rozehrává za brankou, čas se hostům krátí.
57:09
A kotouč v ochranné síti a Joe Louis Arena teď aplauduje českému brankáři! Tak co, je tu někdo, kdo nnemá jasno o tom, kdo bude vyhlášen hlavní hvězdou utkání?!
56:52
56:45
Další Ovečkinova bomba a znovu famózní Mrázek, který teď Capitals dovádí k šílenství!
56:19
Znovu ta stereotypní přesilovka hostů, ale značně nebezpečná. Puk doleva a Ovečkinova bomba!
56:05
Teď Rusova střela neprošla, ale hosté doráželi, mimo.
55:32
Znovu Ovečkin ze své parkety, a znovu Mrázek!
55:17
Další fantastický Mrázkův zákrok proti Ovečkinovi!
55:03
Kronwall se s tím nemazal a puk poslal až k Holtbymu.
54:55
Tři vteřiny a Mrázek má první zákrok v této početní nevyýhodě.
54:52
Teď to ale DeKeyserovi doslova a do pásmenen nesedlo a obránce Red Wings stojíc tak metr od mantinelu jej dokázal z vlastního pásma i tak přestřelil a Washington si zahraje třetí přesilovku. Takže asi zase nadchází "Ovechkin Time".
54:40
Znovu výborný DeKeyser, který soupeři sebral kotouč.
54:22
A Caps znovu zavezli hru do útočného pásma.
54:08
Mimochodem, Ovečkin má dnes již na kontě 10 střeleckých pokusů.
54:08
Necelých šest minut před koncem třetí třetiny další reklamní přestávka.
54:08
Zetterberg nic nevymýšlel, přejel modrou čáru a hned vypálil na Holtbyho, vzápětí se prosmýkl kolem bránícího hráče a dojel k brankáři tak, aby ten nemohl rozehrávat.
53:35
A hosté musí začít s útokem z vlastního obranného pásma.
52:55
Další Ovečkinova šance a znovu proti ruské hvězdě úspěšně v těžkém zákroku Petr Mrázek!
52:49
A také získávají kotouč.
52:30
Detroit vyhrál v obraném pásmu poměrně důležité buly, ale hosté aktivně napadají.
52:27
52:27
Petr Mrázek znovu kryje Ovečkinův pokus, prostě český brankář si řekl, že Fjodorov sedící v hledišti dnes rekordní gól svého krajana neuvidí.
52:10
DeKeyser zastavil útok hostů a rozehrává naopak akci Detroitu.
51:49
51:48
Pulkkinen pálil, poté ještě Tatar mohl dorážet, ale ani on netrefil branku.
51:25
Kindlova bomba, Holtby zasahuje!
51:08
Po krátkém vyhození znovu Red Wings v útočném pásmu.
50:51
Nakonec Tatar zakončoval, o chvíli později i Sheahan, Holtby nemusel ale zasahovat.
50:31
Sheahan si na modré vyměnil kotouč s Kindlem.
50:17
Green nezachytil kotouč v útočném pásmu a pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu u útočné modré Red Wings.
50:11
Jenže hosté ihned vyhazují.
49:49
A navíc John Carlson dostává dvě minuty za hákování a domácí si zahrají první přesilovku utkání.
49:49
Obrovské šance domácích! Poté, co vyprášil Mrázkovy betony Ovečkin, se do tlaku dostal Detroit a znovu u toho byl nabuzený Athanasiou! Holtby chytá!
49:26
Znovu kotouč u Mrázkovy branky, ale u mantinelu za ní.
48:55
Dá se čekat, že tlak hostů bude růst, teď ale dobře zapracoval Green, zachytil puk, i pod tlakem se zorientoval a zavezl jej pryč z prostoru před Mrázkem.
48:37
Ovečkin znovu skáče na led a hned peláší dopředu, přihrávku do jízdy ale nedostal.
48:15
Než se Carlson s pukem zorientoval a otočil, tak o něj přišel a z pozice Capitals nezůstalo nic, leda tak vzpomínka.
48:00
Tatarova bomba končí na zadním hrazení.
47:39
Jeff Blashill ještě něco konzultuje s Trevorem Hansonem u střídačky, těžko říci, co si domácí kouč s jedním z hlavních rozhodčích rozebírali za situaci.
47:39
A Petr Mrázek chytá spíše propagační střelu, přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravici.
47:26
Znovu se Caps stěhují do útočného pásma, tentokrát o kotouč ale nepřicházejí.
46:47
Ovečkin s Kuzněcovem se hnali do útoku, ale když za modrou přijdete o kotouč, tak z toho moc nebezpečí nemůže hrozit ani v případě takových hokejových "Incredibles".
46:20
Diváci v hale teď na kostce viděli video o uvedení Sergeje Fjodorova do síně slávy a samozřejmě sklízí bouřlivý ohlas.
46:07
A další kotouč končí až u Mrázka a domácí přerušují hru, je čas na reklamní přestávku.
45:40
Další Mrázkův zákrok při střele Beaglea.
45:32
Petr Mrázek zastavuje kotouč a halou zní bouřlivé "Let's go Red Wings!"
45:03
Znovu se domácí tlačili do zakončení a Holtby musel čelit Zetterbergově střele!
44:06
Detroit právě vstřelil branku!
DOMÁCÍ JDOU DO VEDENÍ! ANDREAS ATHANASIOU dojel kotouč nahozený do útočného pásma a z prakticky nulového úhlu vypálil na Holtbyho, který tento kotouč pustil za svá záda! Po takových zákrocích si Holtby tento gól za rámeček určitě nedá! A pro Athanasioua premiérová branka v kariéře v NHL! Bez asistence.
43:47
T.J. Oshie se dostal u pravé tyčky branky Petra Mrázka k zakončení, český brankář jeho střelu kryje!
42:50
Riley Sheahan se dostal ke střele, Holtby znovu úspěšný.
42:01
Ze středního pásma nahazuje Kindl, Holtby zastavil kotouč a hosté rozehrávají.
41:35
Larkin míjí branku Capitals, teď zase domácí přebírají iniciativu.
40:31
Ovečkin se rychle pouští do navázání tam, kde v první třetině skončil, Mrázek jeho střelu kryje.
40:01
Co nevidět začne poslední třetina utkání, tak co, přinese už očekávaný gól? A osamostatní se Ovečkin v tabulce střelců mezi ruskými hráči v NHL?

Nejvíce hitů
DET: Justin Abdelkader, Danny DeKeyser, Luke Glendening, Mike Green, Darren Helm a Gustav Nyquist (2 hity)
WSH: T.J.Oshie a Tom Wilson (2 hity)

Nejvíce zblokovaných střel
DET: Danny DeKeyser, Niklas Kronwall, Alexej Marčenko a Riley Sheahan (1 zbl. střela)
WSH: Karl Alzner a Brooks Orpik (2 zbl. střely)

Nejvíce času na ledě
DET: Danny DeKeyser (16 minut a 7 vteřin)
WSH: Matt Niskanen (16 minut a 49 vteřin)
Alexandr Ovečkin po té velmi aktivní první třetině, kdy vystřelil šestkrát, se v té druhé do koncovky nedostal. Svěřenci Jeffa Blashilla jistě záměrně vymazali ruskou superstar ze střeleckých míst, hlavně tomu pomohla i skutečnost, že domácí nehráli ani jednou v oslabení.
Tak ne, i druhá třetina končí bez vstřelené branky. Petr Mrázek a Braden Holtby se předhánějí v jistých zákrocích, o tři více jich má nyní na kontě český brankář ve službách Red Wings.
40:00
39:50
Glendening ještě dokázal vypíchnout kotouč a že by se Detroit dostal ještě do koncovky?
39:42
Ještě atak domácích a Glendening pálil, Holtby kryje.
39:16
Zetterberg a jeho spoluhráči teď za brankou bojují o kotouč proti Niskanenovi a zase jeho spoluhráčům.
38:48
Kindl teď dobře zapracoval na obranné modré a nakonec to byl obránce Wings, kdo zavezl kotouč a pak lehkou žabičkou nabíjel na zadní tyč Larkinovi, ten minul branku!
38:20
Přihrávka na Zetterberga byla nepřesná, puk sbírají hosté.
38:04
Ofsajd hostů znovu přerušuje hru.
37:39
Tatar se po vhazování dostal k nechráněnému kotouči a hned jej posouvá lehce do jízdy Sheahanovi.
37:34
Petr Mrázek přerušuje dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny hru a vhazovat se bude po jeho levici.
36:50
A teď zase Marčenko zblokoval střelu Bäckströma.
36:32
Petr Mrázek zasahuje, byl to Burakovsky, kdo ho lehčí střelou prověřil.
35:55
Domácí znovu vyrážejí do útoku až ze svého pásma.
35:34
Abdelkader se vymanil ze sevření dvou hráčů a rozehrává.
35:19
Mrázka i s brankou sestřelil jeden z hostujících hráčů, který upadl a nekontrolovaně zasáhl českého brankáře, hra přerušena.
35:07
Ještě nebezpečnější pozice a v ní Marčenko, Holtby znovu pozorný!
34:48
Solidní pozice pro Tomáše Tatara, Holtby je připraven a pozorný.
34:18
Kuzněcov pálil, Mrázek si s jeho pokusem poradil a domácí obracejí hru.
33:46
Glendening dobře zapracoval v útočném pásmu a získal pro Detroit puk, ten ale nakonec hosté přece jen dostávají v souboji za brankou ve svůj prospěch.
33:34
Přesto nakonec Holtby musí zasahovat, ale tohle nebyl pokus, který by ho měl nějak výrazněji ohrozit.
33:28
Zetterberg projel s pukem až za branku, odtud posouval puk na přední tyč, ale tam stál jen Orlov, který odklidil kotouč do rohu.
33:10
K šesti střelám z úvodní dvacetiminutovky Alexandr Ovečkin během odehraných třinácti minut druhé třetiny žádnou další zatím nepřidal. V tuto chvíli je poměr střel 18:15 pro hosty.
33:10
Další přerušení hry a následuje komerční přestávka.
33:02
A Capitals se hned poté, co Athanasioua obrali o puk, dopouštějí zakázaného uvolnění.
32:52
Athanasiou zaváží puk do útočného pásma domácích.
32:26
Domácí teď pod tlakem soupeře, kteří napadají hluboko v útočném pásmu.
31:54
Nyquist už se takřka dostával do zakončení před brankou Holtbyho, nakonec byl ale pokryt soupeřem.
31:31
Další propagační Schmidtův pokus, Mrázek jej znovu pohodlně kryje a rozehrává.
31:03
To Abdelkaderova rána na druhé straně byla podstatně nebezpečnější, zvláště když se ještě odrazila zpět před branku, ale ani dorážka domácích v síti neskončila.
30:39
Mrázek si připisuje další zákrok, střela od modré po ledě mu ale problémy nenadělala.
30:36
Zakázané uvolnění domácích.
30:30
Nate Schmidt sice s problémy, ale dokázal zpracovat puk, jeho rána ale míjí branku.
30:06
A domácí s kotoučem až za vlastní brankou, vyráží však za dalším útokem.
29:40
Kindl nejprve minul branku, Marčenko si pak sjel na zadní tyč na koncovku, prudkou přihrávku ale minul.
29:29
Znovu se dostali domácí ke střelbě! A Teemu Pulkkinen na kruzích tvrdým příklepem jen trefil vybrusleného Holtbyho!
29:26
Holtby kryje ránu Zetterberga, další přerušení hry.
29:01
Domácí vydolovali kotouč ještě na útočné modré, ve chvíli, kdy se Caps chystali k přechodu do útoku.
28:22
Niskanen dalším, kdo prověřil Mrázka, ten si připisuje druhý zákrok v krátkém sledu.
28:02
Teď měl ale Petr Mrázek štěstí, rána hostů mu propadla výstrojí, z hranice brankoviště pak kotouč odklidil dobře hrající DeKeyser.
27:24
Domácí při chuti i po komerční přestávce, DeKeyser se dostal na levém křídle do zakončení, ale jeho bomba míjí branku.
26:48
Uběhlo skoro sedm minut ze druhé třetiny a Capitals v ní ještě nemají žádnou střelu na branku, domácí již čtyřikrát donutili Holtbyho zasahovat, ovšem ještě víckrát v dobré pozici úplně minuli branku.
26:48
Ofsajd domácích, následuje komerční přestávka.
26:34
Hosté mohou na chvíli oddechnout, Mike Green rozehrává zpoza vlastní branky.
26:04
Další šance domácích, na poslední chvíli hosté zabránili tomu, aby po přihrávce Athanasioua zakončoval Pulkkinen!
25:26
Zetterberg v šanci míjí branku!
25:00
Larkin, Kindl a Marčenko pálili, i Abdelkader se na brankovišti dostal do koncovky, domácí teď doslova mačkají Washington kolem jeho branky!
24:38
Nepovedlo se a Larkin tak zaváží znovu do útočného pásma.
24:11
A teď již známější obrázek z úvodu této třetiny, tedy Red Wings v útočném pásmu kombinující ve snaze dostat se do střelecké pozice.
23:49
Hosté se nakonec po kombinaci napříč kluzištěm dostali k zakončení, ale kotouč skrze val hráčů k Mrázkovi ani nedoputoval.
23:15
Carlson zavezl kotouč znovu až za Holtbyho branku, Capitals začnou s útokem odtud.
22:58
Dnešní utkání sleduje 20027 diváků – vyprodáno.
22:58
Hosté se provinili při přechodu do útočného pásma proti pravidlu o postavení mimo hru, pískán ofsajd.
22:51
Holtby má znovu kotouč v náruči a ještě Wilson zcela zbytečně najel do soupeře, který neměl již zájem jakkoliv hrát směrem k brankáři hostů.
22:35
Domácí se do Caps od úvodního vhazování třetiny pořádně obuli a znovu jsou v pásmu Washingtonu.
22:23
Anderson pálí a Holtby v krokolomné pozici drží puk ve výstroji.
22:09
Teď zase Abdelkader hrozí, ale domácí útočník minul branku.
21:13
Tomáš Tatar velmi chytře zakončoval, Orpik ale nakonec zastoupil brankáře a Capitals se složitě ubránili výpadu domácích!
20:53
Znovu přihrávka domácích projela brankovištěm hostů, aniž by ji někdo tečoval.
20:20
DeKeyser vystihl přihrávku hostů a ještě posílal kotouč před branku, puk jen prošel brankovištěm Holtbyho.
20:01
Vše připraveno na začátek druhé třetiny.
Ovečkin má z hostů největší čas strávený na ledě hlavně kvůli dvěma přesilovkám. V obou totiž z celkového počtu čtyř minut strávil na ledě plných 3 minuty a 8 vteřin... A jeho šest střel je také pořádná palba, tolik mívají často některé týmy samy za celou jednu třetinu.
Týmové statistiky utkání po 1. třetině
Střely na branku: 9:14.

Hity: 10:5.
Vhazování: 6:6.
Zblokované střely: 3:4.

DET: Danny DeKeyser a Tomáš Tatar (2 střely)

DET: Danny DeKeyser a Darren Helm (2 hity)
WSH: T.J. Oshie (2 hity)

DET: Danny DeKeyser, Niklas Kronwall a Riley Sheahan (1 zbl. střela)
WSH: Karl Alzner (2 zbl. střely)

DET: Danny DeKeyser (9 minut a 19 vteřin)
WSH: Alexandr Ovečkin (8 minut a 30 vteřin)
Vidíme zatím zajímavé utkání s několika střeleckými, a nutno dodat zajímavými pokusy na obou stranách. Jednou již dnes prošel kotouč brankovou čáru, ale protože byl před záběry kamer schován v rukavici Holtbyho, tak jej rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím Kevinem Hallem nemohli uznat.
20:00
19:57
Kronwall čeká s kotoučem na holi a za Mrázkovou brankou na první sirénu utkání.
19:47
Ještě chyba domácích ve středním pásmu, ale Caps se k akci již nedostanou.
19:33
Nahození do útočné třetiny sbírají hosté.
19:10
Domácí prohráli v útočném pásmu buly, nakonec sice mají kotouč, ale až ve svém pásmu.
19:06
Výborně to teď udělal Nyquist, který na sebe stáhl dva soupeře a pak lehce přehodil kotouč doprava Tatarovi, který z první, ač tísněn, pálil, Holtby zachraňuje a schovává kotouč do náruče!
18:55
Jonathan Ericsson se dostal do koncovky, ale nedokázal zakončit přesně!
18:37
Nakonec úspěšnější domácí a Jakub Kindl s kotoučem za brankou rozehrává.
18:11
Kotouč v pásmu Red Wings, u hrazení nyní pětice hráčů bojuje o puk.
17:31
Petr Mrázek si připisuje další zákrok po rychlé střele zprava.
17:21
Larkin se prosmýkl kolem hrazení, Zetterberg se ale za brankou k puku nedostal.
17:03
DeKeyser rozehrál ze svého pásma a Red Wings znovu míří do útoku.
16:28
Po Tatarově přihrávce byl k ledu hraničním zákrokem poslán jeden z domácích a publikum jen zahučelo, pokračuje se ve hře ve středním pásmu.
15:41
Na druhé straně se musí činit také Petr Mrázek, rychlou souhru hráčů Caps ale nakonec lape do své výstroje. Do rány se ještě vrhl odvážně Larkin.
15:14
Teď už se Larkin k puku dostal a Holtby musel krýt jeho pokus!
15:08
Domácí zůstali po vhazování v pásmu a Larkin se natahoval po vyraženém puku, nedosáhl na něj.
15:00
Nakonec hru přerušuje až Holtby na druhé straně, který zachycuje nahozený kotouč.
14:34
Domácí i v pěti ještě pod tlakem, nedaří se jim dostat hru ven z pásma, ještě Orlov pálí, Mrázek znovu pozorný. Už třináctý zákrok českého brankáře.
14:26
13:56
A znovu stejný scénář, Ovečkin z toho samého místa hned z první míjí a opět se kotouč po hrazení dostává až ven z pásma. Ovečkin jen tak svěsil ruce a podíval se ke stropu Joe Louis Areny.
13:33
Znovu ostrostřelec Ovečkin, ale i tentokrát míjí branku ránou ze své přesilovkové parkety.
13:18
Ovečkin napřáhl a jeho tvrdá bomba míjí branku Petra Mrázka.
13:00
Další pohodlné vyhození Red Wings.
12:41
Mrázek chytá bombu Carlsona, domácí následně vyhazují.
12:26
To nejsou zrovna zdařilé momenty Jakuba Kindla v úvodní třetině. Český zadák míří podruhé dnes na trestnou lavici, znovu za podražení. A na domácí tým čeká další oslabení.
12:07
V souboji za brankou nakonec získali kotouč domácí a vyvážejí ho opět ven z pásma.
11:43
Zakázané uvolnění hostů.
11:39
Křídlům se daří držet hru ven ze svého obranného pásma, naopak občasně hrozit.
10:46
Abdelkader se dostal k puku v útočném pásmu, jeho pohotová střela ale míří vedle branky.
10:25
10:24
Niskanenova rána od modré, Mrázek si s ní poradil.
10:08
A k tomu ještě šance Glendeninga, který si nabruslil na kruh a vypálil, Holtby vyráží do rohu kluziště.
09:58
Dvojí rychlé vyhození domácích.
09:35
Teď se již Capitals usadili v útočném pásmu a Mrázek musel krýt Ovečkinův pokus, neměl s ním velké problémy.
09:06
Výborná práce Glendeninga, který je pro hru Red Wings v oslabení naprosto neodmyslitelnou postavou, puk znovu za modrou čárou.
08:53
Domácí velmi rychle dostali puk do středního pásma.
08:25
Hosté si zahrají přesilovou hru, Jakub Kindl podrazil v obranném pásmu Williamse. A na led skáče ze střídačky i Alexandr Ovečkin.
07:45
Dylan Larkin se v rohu kluziště dostal ke kotouči, rychlou kličkou do lepšího úhlu se uvolnil a prověřil Holtbyho.
06:52
Na opakovaných záběrech je zcela jasně vidět, že celá rukavice, tedy nutně i s pukem, je desítky čísel za brankovou čárou, nicméně nutnost vidět kotouč na některém ze záběru viditelně za čárou z této jasné gólové situace dělá dle pravidel onen "No goal".
06:52
Domácí se také tlačili do šance, ale Holtby pokrývá volný kotouč a přerušuje hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho levé ruce.
06:40
Niskanenovu ránu kryje Petr Mrázek.
06:30
Puk ve středmím pásmu.
06:11
Už se zase hraje a Detroit se znovu dostával před Holtbyho, tentokrát ale zadáci hostů nepustili hráče v červeném do zakončení.
05:56
Tak a konečný verdikt: Puk nepřešel brankovou čáru, "No goal".
05:56
Rozhodčí studují videozáznam jedné z předchozích šancí domácích, Holtby na něm má rukavici za brankovou čárou, dá se tedy čekat, že tam někde byl i puk! Jenže teď je na videorozhodčím, aby ho našel na nějakém záběru a úhlu viditelně za brankovou čárou.
05:56
A na druhé straně se činí i Petr Mrázek, který teď vychytal Wilsona.
05:05
Ještě jednou DeKeyser, jeho tvrdý příklep končí zase u Holtbyho.
04:55
DeKeyser dalším z domácích borců, co již otestovali pozornost Holtbyho, ten kryje.
04:33
Domácí už zase v útočném pásmu, snaží se dostat kotouč před Holtbyho do nějaké střelecké pozice.
04:04
Williams se dostal ke střele, trefil však jen Kronwallovy brusle.
03:27
Tomáš Tatar pálí, Holtby je připraven.
03:07
V útočném pásmu hostující Kuzněcov, jen nahodil a odjíždí střídat.
02:19
K Jakubu Kindlovi se odrazil kotouč a Kindl mohl pálit z vrcholu kruhu, tvrdá bomba letěla těsně mimo, Holtby ještě očima hledal kotouč, jestli se někde neodrazí před branku.
01:58
Hráči Capitals v ofsajdu.
01:50
Greenovi utíká kotouč do středního pásma, Red Wings tak musí opustit útočnou třetinu.
01:43
01:40
Tomáš Tatar vystřelil, Alzner ale jeho střelu zastavil dřív, než by doletěla k Holtbymu.
01:09
Justin Abdelkader se uvolnil na úrovni brankové čáry a z ostrého úhlu vypálil na Holtbyho, ten kotouč chytil a přerušil hru.
00:23
Jenže první, kdo si z brankářů sáhl na kotouč, byl Petr Mrázek.
00:06
Úvodní buly vyhráli domácí a vrhají se do prvního útoku.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše.
Detroitská Joe Louis Arena se pomalu, ale velmi jistě plní fanoušky, dá se očekávat, že znovu bude vyprodáno. Domácí do utkání nastoupí s Mikem Greenem, bývalým obráncem Capitals, nyní tedy hráčem Red Wings.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, DeKeyser, Ericsson, Kindl, Marčenko – Larkin, Zetterberg, Abdelkader – Tatar, Sheahan, Nyquist – Andersson, Athanasiou, Pulkkinen – Miller, Glendening, Helm

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt – Ovečkin, Kuzněcov, Oshie – Johansson, Bäckström, Burakovsky – Chimera, Latta, Williams – Laich, Stephenson, Wilson

Rozhodčí: Trevor Hanson, Chris Lee – Scott Driscoll, Greg Devorski.
Dámy a pánové, ještě jednou vítejte u sledování přímého přenosu z utkání NHL mezi Detroitem a Washingtonem.
Do dnešního utkání nastoupí jako jednička domácího týmu Petr Mrázek, na ranním tréninku se objevil i obránce Red Wings Brendan Smith, který doléčuje nemoc, ale jeho start zatím není jistý.

Góly: Kuzněcov, Brouwer – Abdelkader 2, Nyquist, Dacjuk

02.02.2014, Washington – Detroit 6:5 po prodl.
Góly: Ward 2, Chimera, Carlson, Brouwer, Ovečkin – Nyquist 3, Tatar, Abdelkader

31.01.2014, Detroit – Washington 4:3 po náj.
Góly: Miller, DeKeyser, Nyquist, Eaves – Chimera, Wellman, Ward
WASHINGTON CAPITALS jede, ve třinácti odehraných zápasech prohrál jen třikrát, v posledních dvou duelech porazil Boston i Toronto. A jen dvakrát inkasoval víc jak dvě branky.

Co vypadá nejvtipněji, v hlavním městě USA řádí Rusové. Ano, a to Alex Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov. Oba dohromady nasbírali 31 kanadských bodů a vedou klubové bodování. Capitals se svými výkony určitě řadí mezi největší favority soutěže, zvlášť když se k tomu přidají i výborné výkony brankáře Bradena Holtbyho a defenzivní práce, tak to budou mít soupeři sakra těžký.

Poslední československá stopa v kádru Washingtonu spadá až do sezóny 2013/2014, kdy se v kádru Caps objevili brankáři Michal Neuvirth a Jaroslav Halák. V týmu působil také Jaromír Jágr, ale to už je dávná historie psaná v letech 2001 až 2004.

Oproti dlouhému seznamu marodů soupeře mají Capitals jen jednoho hráče mimo hru, a to Chrise Browna. Centr Washingtonu má poraněnou ruku.
V DETROIT RED WINGS před sezónou učinili zásadní krok – od týmu odešel dlouholetý kouč Mike Babcock, který se nyní trápí s Torontem, leč chystá se i na post trenéra kanadského týmu pro Světový pohár, a nahradil jej Jeff Blashill, trenér, kterému pod rukama prošla většina současného kádru týmu ještě v AHL, v Grand Rapids.

Dosavadní průběh sezóny se však nese v poněkud rozpačitém duchu. Red Wings v úvodu třikrát zvítězili, následovaly však čtyři prohry a i nyní se vítězství střídají s prohrami. V posledním duelu, který okořenil drsný a s největší pravděpodobností nečistý zákrok Hemského na Kronwalla, prohrál Detroit s Dallasem 1:4. Navíc se zranil brankář Howard, byť nijak vážně. A pak, Red Wings disponují Petrem Mrázkem, který si kvalitou s Howardem nikterek nezadá.

Nejproduktivnějším hráčem týmu zůstává Henrik Zetterberg (4+11), pozornost však poutá i jeden z úspěšných nováčků soutěže, Dylan Larkin. Ten totiž má na kontě v kádru Detroitu zcela vybočujících +11 bodů v +/- hodnocení (druhý nejlepší v týmu má +3). V ligovém měřítku je na děleném prvním místě s hvězdami typu Patrick Kane či P.K. Subban.

V organizaci Red Wings působí početný zástup československých hokejistů. V hlavním týmu dlouhodobě kvartet Petr Mrázek, Jakub Kindl, Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Na farmě v Grand Rapids pak Martin Frk, Tomáš Nosek, čerstvě Griffins povolali z Toleda i obránce Richarda Nedomlela. Tam momentálně řádí slovenský útočník Marek Tvrdoň.

Prokletím Red Wings pak je dlouhou dobu marodka. Kromě zmiňovaného Howarda jsou na listině zraněných obránci Brendan Smith a Kyle Quincey a kvartet útočníků Landon Ferraro, Brad Richards, Johan Franzen a Pavel Dacjuk.
Dámy a pánové, vítejte u přímého přenosu utkání kanadsko-americké National Hockey League. V nočním utkání se od 1:30 utkají Detroit Red Wings a Washington Capitals.

Domácí jsou v tabulce Pacifické divize ve Východní konferenci pátí, s patnácti body a se ztrátou dvou bodů na druhou Ottawu Senators. Washington Capitals, který také hraje ve Východní konferenci, ovšem v Metropolitní divizi, je v divizní tabulce druhý, s dvaceti body a dvoubodovou ztrátou na lídra NY Rangers.

Capitals vstupují do souboje s bilancí dvou výher v řadě, Red Wings naopak s jednou prohrou v zádech, a to proti Dallasu (1:4).

Celým utkáním vás bude provázet živě Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.