S konstatováním, že dnešní utkání v Rexall Place v Edmontonu sledovali 16 839 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Andrej Sekera (EDM) 0+2, 3 střely, čas na ledě 23:16
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Connor McDavid (EDM) 1+2
2. Eric Gryba (EDM) 1+0
3. Cam Talbot (EDM) 36 zák., 1 gól, 97.3%
Utkání je tedy u konce a dva body za vítězství 5:1 bere domácí Edmonton. Největší zásluhu na výhře Olejářů má určitě Connor McDavid, který zaznamenal jednu branku a po asistenci ze 37. minuty přihrával také na gól Jordana Eberleho, jenž v 55. minutě uzavřel gólový účet zápasu.
59:52
Závěrečný tlak Columbusu si domácí v pohodě pohlídali a teď už jen vyváží kotouč do středního pásma.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Hosté budou hrát ještě osm vteřin v přesilové hře, ale kotouč je v neutrální zóně a Talbotovi tak nebezpečí nehrozí.
58:20
Velmi kvalitní střela jednoho z hostů zazvonila na tyči Talbotovy brány!
57:51
Další kombinace Columbusu končí ve středním pásmu. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.
57:33
Jenner se po přihrávce od Wennberga snažil rychle zorientovat u brankoviště, ale důrazný Nurse ho zpacifikoval a hra je přerušena.
57:08
Blue Jackets se ještě snaží v posledních minutách utkání a vybojovali si přesilovou hru. Za držení protihráče je vyloučen Adam Clendening (EDM).
55:58
Ke své druhé brance v zápasu měl nakročeno Eric Gryba. Obránce, který se dnes trefil po více než 130 zápasech, však těsně minul bránu Joonase Korpisala.
55:29
Z hlediště se nyní ozývá hlasité CONNOR, CONNOR! Domácí hvězdička nehrála zápas NHL tři měsíce, dnes se vrátila do sestavy a v 56. minutě má na svém kontě gól a dvě asistence. Myslím, že volba první hvězdy zápasu je jasná.
54:41
Edmonton právě vstřelil branku!
Joonas Korpisalo znovu předvedl několik fantastických zákroků když zastavil Pouliotovu i McDavidovu šanci, avšak poté přeci jenom kapituluje. Connor McDavid sice soupeřova brankáře nepřekonal, ale poté zpoza brány přihrál zcela volnému JORDANU EBERLEMU, jenž už měl jednoduchou práci. Asistence: Connor McDavid, Andrej Sekera
54:07
Ještě sekundu měli hrát přesilovou hru hosté, ale to je narušeno vyloučením Cama Atkinsona (CBJ). Ten při snaze získat kotouč podrazil jednoho z domácích a Edmonton tak za chvíli bude hrát přesilovou hru.
53:11
Brandon Saad si sjel do volného prostoru, obdržel přesnou přihrávku, ale bleskovým zakončením trefil jen přesunujícího se Talbota.
52:58
Hosté sice jsou nastěhováni v útočném pásmu, avšak jejich kombinace probíhá zatím především podél mantinelu.
52:08
Falk se po tvrdém hitu u modré čáry pustil do Taylora Halla, který se zjevně nechtěl prát a tak se do celé rozmíšky rychle přimotal Eric Gryba, jenž šel bránit svého ofenzivního spoluhráče. Dvě trestné minuty za hrubost pro Taylor Halla (EDM), Erica Grybu (EDM) i Justina Falka (CBJ). Columbus tedy bude mít přesilovou hru.
52:08
52:08
51:37
Cam Talbot chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec ho našel v lapačce a přerušil tím hru. Je tady komerční přestávka.
51:14
Až teď se Edmonton vymanil aspoň do středního pásma. K puku se ale velmi rychle dostávají aktivnější hosté.
50:37
Dobrá pasáž Columbusu. Hosté se již několik desítek vteřin drží v útočném pásmu. Dosud jediná střela Jonese však mezi tři tyče nemířila.
49:49
Hosté se pokusili využít střídání domácího celku, nicméně přihrávka podél mantinelu byla jen protečována za Talbotovu bránu a domácí brankář puk zastavuje pro své spoluhráče.
49:17
McDavid udržel kotouč v útočném pásmu, ale zpoza brány přihrál jen na modrou čáru, kde celá ofenzivní snaha domácích ztroskotala.
48:48
Griffin Reinhart dojel vyhozený kotouč jako první a výsledkem je samozřejmě zakázané uvolnění Columbusu.
47:59
Hosté sice dokázali srazit střelu od modré čáry, avšak s kotoučem se následně nedostali ani do středu ledové plochy. Edmonton si bez větších potíží drží třígólový náskok.
47:22
Ze souboje u mantinelu vzešel jako vítěz Iiro Pakarinen, který okamžitě zakončoval, ale Korpisalo si s pokusem svého krajana poradil.
46:47
Dělovku Prouta zastavil pozorný Talbot. Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu.
46:14
Oilers přežili oslabení a nyní se do velké šance dostal Connor McDavid. Nezastavitelný mladík zvolil v souboji tváří v tvář s Korpisalem bekhendovou kličku, ale do brány se jeho zakončení nevlezlo.
45:47
45:21
Nyní však domácí měli obrovské štěstí. Tvrdý hit Foligna odnesl Nurse ztrátou helmy a i díky tomuto souboji se Columbus dostal ke kotouči. Střelu Saada zastavilo břevno, puk se sice odrazil do Foligna, který byl v brankovišti, ale následně si to kotouč namířil pod Talbota, jenž přerušil hru.
45:13
Sledujeme další velmi nepovedenou přesilovou hru Columbusu. Edmonton svého soupeře nepouští před Talbota.
43:47
Nedovolené bránění! Za to je nyní vyloučen Adam Clendening (EDM), díky kterému má Columbus první přesilovou hru ve třetí třetině.
43:45
Výborný zákrok Cama Talbota! Zničehonic se před domácím gólmanem zjevil Nick Foligno, jenž si puk přehodil na bekhend, ale zakončil jen do lapačky brankáře Oilers. Efektivní máchnutí lapačkou už bylo trochu navíc, ale potlesk si Talbot vysloužil.
43:22
Velmi nepřesná rozehrávka Modrokabátníku končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levici Joonase Korpisala.
42:05
Po icingu se vhazovali u Talbota a domácí brankář musel dávat velký pozor. Columbus totiž vyhrál buly a výsledkem byla střela Johnsona. Ta sice byla nepřesná, ale puk poté poskakoval na boční síti, což nebyla jednoduchá situace pro domácí defenzívu.
41:53
Gryba propadl ve středním pásmu a využít se toho snažil Nick Foligno. Hostující kapitán naprosto nepochopitelně přihrával na útočné modré a byl z toho ofsajd.
41:12
Přihrávka odrazem o mantinel měla najít hůl Jacka Johnsona, nicméně kotouč se odrazil trochu nepředvídatelně a skončil ve středním pásmu.
40:39
Hosté se pochopitelně od začátku třetí třetiny snaží útočit, ale tvrdá střela Setha Jonese mířila jen do Talbotovy hrudi.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:02.
I druhá třetina dnešního utkání je minulostí a tentokrát jsou výrazně usměvavější domácí hráči. Těm se ve 24. minutě podařilo vyrovnat, když se nenápadnou střelou prosadil Eric Gryba, a následně naprosto ovládli druhou polovinu periody. Gólovou smršť Edmontonu odstartoval Connor McDavid, jenž se v čase 29:58 prodral přes dva obránce a následně nádherně překonal i Korpisala. Dva hřebíčky do rakve Columbusu pak během 29 sekund zasadilo duo Benoit Pouliot-Leon Draisaitl. Tihle dva chlapíci vsítili své góly v sedmatřicáté, popř. osmatřicáté minutě.
40:00
39:43
Jenže hosté se ke střele dostali až nyní. Nick Foligno vzal zodpovědnost, jakožto kapitán, na svá bedra, avšak i on poslal puk jen do náruče Cama Talbota.
38:59
Pouliot důrazně dotíral na Williama Karlssona, ale ten si nakonec poradil na výbornou a založil ofenzivní akci Blue Jackets.
38:26
Slovenský bek Andrej Sekera se hodně těžce sbírá z ledu. Domácí hráč inkasoval tvrdý hit u zadního mantinelu, ale nakonec to nevypadá na nic vážného.
37:38
Na druhé straně mohlo být okamžitě sníženo, ale střelu Jonese i následný bekhendový pokus Foligna si Talbot pohlídal.
37:01
A velmi záhy přichází čtvrtá branka domácího celku! Fantastickou práci odvedl Taylor Hall, jenž za bránou vyhrál souboj se soupeřem a poté předložil kotouč LEONU DRAISAITLOVI. Ten si sjel před zmateného Korpisala a okamžitým zakončením brankáře Blue Jackets v pohodě překonal. Asistence: Taylor Hall, Adam Clendening
36:32
Domácí potvrzují, že přesilové hry dnes mají velmi kvalitní a odskakují na rozdíl dvou branek. Jednoduché nahození Andreje Sekery dokázal před bránou tečovat zcela osamocený BENOIT POULIOT a Korpisalo na tuto změnu směru letícího kotouče reagovat nedokázal. Asistence: Andrej Sekera, Connor McDavid
36:04
Oilers se sice usadili v útočném pásmu, nicméně u mantinelu se k puku dostal jeden z hostů a ten kotouč vyhodil až k Talbotovi.
35:37
Seth Jones (CBJ) fauloval okamžitě po vhazování ve vlastním obranném pásmu a jsou z toho samozřejmě dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
35:16
Domácí hráči zastaveni ofsajdem jednoho ze svých kolegů a následuje komerční přestávka.
34:57
Columbus se znovu dostal do útočného pásma, ale tím akce Blue Jackets také skončila. Defenzíva Oilers je nyní velmi pozorná.
34:28
Domácí uklidňují hru pobyte za vlastní bránou. Oba celky mezitím střídají.
33:33
Teď se ale ve velké šanci zjevil Gregory Campbell, jenž měl dostatek času a prostoru, ale z pravého kruhu poslal puk jen do výborně postaveného Talbota.
32:26
Columbus se ne a ne prodrat k zakončení. Olejáři hrají v naprosté pohodě a zastavují jednu akci soupeře za druhou.
31:45
Po komerční přestávce převzali iniciativu hosté, avšak Edmonton se zatím v pohodě brání. Vyhození kotouče navíc nebylo ohodnoceno jako icing a hosté musí rychle zpátky.
29:58
Tak tohle byla naprostá paráda!!! Navrátilec v sestavě Oilers CONNOR MCDAVID si to ze středního pásma namířil mezi obránce, které si krásně povodil a rázem se zjevil sám před Korpisalem. Proti rychlé kličce McDavida neměl finský brankář sebemenší šanci. Páni! Až jde mráz po zádech! Asistence: Benoit Pouliot, Jordan Eberle
29:18
Teddy Purcell využil Sekerovy individuální akce a svižným pokusem ohrozil Korpisala v bráně Blue Jackets. Kotouč si to namířil těsně vedle vzdálenější tyče.
28:22
28:15
Po ofsajdu Blue Jackets se vhazovalo ve středním pásmu a Edmonton záhy v klidu vyhodil kotouč až ke Korpisalovi.
27:14
Cam Talbot zastavil nenápadnou střelu zpoza obránce a poté akci hostů přerušil jeden z hlavních rozhodčích. Ten viděl někoho z hostů v brankovišti a vykázal hru do středního pásma. Nutno říci, že nejbližší hráč Columbusu byl více než metr před brankovištěm.
26:50
Hosté začali přesilovou hru o mnoho lépe než tu v první třetině a Talbot musel okamžitě zasahovat. Poté se puk odrazil na hůl domácího hráče a byl z toho rychlý protiútok, který vyřešil Korpisalo.
26:22
Hosté si zahrají první přesilovou hru druhé třetiny. Na lavici hanby totiž usedá Griffin Reinhart (EDM). Proviněním mladého beka bylo nedovolené bránění.
25:46
Na druhé straně to po rychlém přechodu do útoku zkusil Purcell. Jeho viditelnou ránu si Korpisalo pohlídal.
25:34
Dvakrát se teď Edmontonu nepodařilo založit útok, avšak ani hosté si nevedli o moc lépe. Ke střele se sice dostali, ale Talbota výrazněji neohrozili.
24:40
Nabuzení hráči Oilers se znovu drali až ke Korpisalovi, který si dlouho hledal výhled, avšak nakonec zasahovat nemusel. Z protiútoku ohrozil Talbota Ryan Murray.
23:39
Po zákroku Talbota se u brány Edmontonu rozpoutala menší strkanice. Vše rychle vyřešila čtveřice sudích.
23:01
Jenže domácí se dokázali udržet v pásmu soupeře a je vyrovnáno. Aktivní Kassian posunul kotouč po mantinelu k ERICU GRYBOVI, který do puku jen tak plácl a plachtící touš zapadl za záda překvapeného Korpisala. Asistence: Zack Kassian, Mark Letestu
22:33
Konečně se před soupeřova brankáře dostali také domácí a hned z toho byla šance. Kassian se dokázal uvolnit, natlačil se před brankoviště, ale natažený beton Joonase Korpisala nepřekonal.
21:54
Rychel ještě udržel útočné pásmo a poté nikým neatakován dokázal vypálit z pravé strany. Jeho pokus šel mimo tři tyče.
21:16
Domácí jsou stále pod tlakem a nemohou se vymanit z vlastního pásma. kombinace mezi Folignem a Wennbergem ale ohrožení Talbotovy svatyně nepřinesla.
20:35
Aktivní vstup Columbusu do druhé třetiny přináší icing domácích a vhazování po levici Talbota.
20:16
Cam Atkinson to myslel velmi dobře, když se obtočil kolem obránce a zpoza brány přihrával do brankoviště Nikdo z hostů však na jeho záměr nereagoval.
20:01
Další třetina začne přibližně v 4:06.
První část utkání je za námi a spokojenější jdou do kabin hosté. Ti sice nebyli lepší a na střely prohráli 18 ku 8, ale oproti Olejářům dokázali využít rychlý protiútok a Matt Calvert je ve 12. minutě poslal do vedení, které vydrželo až do konce úvodní dvacetiminutovky.
20:00
19:51
19:33
Konečně hosté kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali. Talbot se jen v v pohodě přesouvá ze strany na stranu.
18:51
Minuta přesilové hry je fuč a Blue Jackets se stále nedostali do útočného pásma. Hodně bídná přesilovka.
18:19
Početní výhoda se Columbusu zatím vůbec nedaří a domácí vyhazují kotouč daleko od své brány.
17:51
Korpikoski se krásně propracovával do útočného pásma, ale jeho snahu nakonec ukončuje faul Matta Hendrickse (EDM), který se provinil nedovoleným bráněním.
17:15
Oba týmy hrají v plném počtu.
16:36
Nyní už si ale zákrok připisuje Korpisalo, který lapačkou zastavil skrytou střelu Jakupova.
16:00
Hra ve čtyřech je zatím hodně bojovná. Ani jednomu z týmů se nedaří prodrat se do útočného pásma a případně ohrozit soupeřova gólmana.
15:15
Griffin Reinhart (EDM) dlouho před brankovištěm masíroval Nicka Foligna (CBJ), který si to samozřejmě nenechal líbit a výsledkem je vyloučení obou kohoutů. Oba dostávají dvě trestné minuty za hrubost.
15:15
15:00
Velmi rychlý Taylor Hall vyhrál závod o icing, ale rozhodčí i přesto odpískali zakázané uvolnění domácího celku. Vhazovat se tak bude u Talbota.
14:51
Střetnutí přerušeno vinou ofsajdu Oilers a to je čas na komerční přestávku.
14:29
Edmonton pokračuje v převaze a snaží se dostat do šance. Přihrávka před brankoviště si to ale namířila až k zadnímu mantinelu.
13:28
Proutovo nahození od modré se před Talbotem pokusil tečovat zcela osamocený Saad. Hostující útočník však kotouč nezasáhl.
12:38
Další velmi slibná akce Edmontonu skončila zakončením z mezikruží. Korpisalo si připsal již 16 zákrok v utkání!
12:19
Domácí útočník Purcell zablokoval oba obránce Blue Jackets a Draisaitl se záhy snažil vyrovnat. Padající kotouč ve svém brankovišti zachytil Korpisalo.
11:37
Columbus právě vstřelil branku!
Korpisalo si připsal další výtečný zákrok a i díky němu se hosté dostali do přečíslení. Jeden z beků Oilers se zapomněl na útočné modré čáře, Hartnell postupoval z pravé strany do útočného pásma a nakonec brejk vyřešil přihrávkou na MATTA CALVERTA, jenž zakončil do brány přesunujícího se Talbota. Asistence: Scott Hartnell
11:08
Obrovská šance Edmontonu. Skvěle hrající McDavid se ze středního pásma po straně řítil ke Korpisalovi, nakonec dal přihrávku mezi kruhy, ale Reinhart bránu trestuhodně minul.
10:12
Domácí hráči začínají mít lehkou převahu, nicméně do větších šancí se dostávají hodně těžce. Další náznak Columbus v klidu ubránil.
09:44
Jordan Eberle získal puk po sražené střele jeho kolegy a zjevil se sám před Korpisalem. Lépe než do hrudi hostujícího brankáře však zakončit nedokázal.
09:28
Týmům se vůbec nedaří a zatím oba celky potvrzují, že jsou nejhorší v rámci celé NHL. Střílená přihrávka domácího beka skončila jen u mantinelu.
08:12
Zack Kassian dokázal u brankoviště vyklepnout kotouč jednomu z hostujících obránců, ale poté mu touš odjel příliš daleko a z nadějné situace nebylo vůbec nic.
07:52
K dalšímu slabému zakončení se hosté propracovali až nyní, ale kotouč zamířil jen do ochranné sítě. Následuje první komerční přestávka.
07:16
Zatím sledujeme hodně podprůměrné střetnutí. Ani jednomu z celků se nyní nedaří přechod přes střední pásmo.
06:24
Hosté vybojovali kotouč u mantinelu a Prout se dostal k nahození od modré čáry. Puk byl během letu tečován a zamířil vedle Talbotovy svatyně.
05:59
Letestu na buly porazil Karlssona, avšak domácí rychle přišli o kotouč a museli řešit pokus o rychlý protiútok. Ten byl zakončen střelou, kterou Talbot vyrazil do ochranné sítě. Menší nepříjemnosti ale nyní musí řešit Draisaitl, jenž inkasoval tvrdý úder a na střídačce to rozdýchává hodně ztěžka.
04:53
Až nyní se Edmonton znovu prodral do útočného pásma. Slabé nahrnutí kotouče do brankoviště Korpisalo v pohodě zneškodnil a v pokračující akce už si domácí šanci nevypracovali.
03:57
Rozjetý McDavid převzal kotouč v neutrální zóně, ale sudí viděli přihrávku rukou. Během posledních 27 sekund je hra počtvrté přerušena.
03:43
A další dvě přerušení. Hra je v posledních chvílích velmi rozkouskovaná.
03:30
Columbusu se i přes vyhrané vhazování nepodařilo založit útok a kotouč končí mezi diváky. Buly nařízeno ve středním pásmu.
02:56
Po zákroku Korpisala se u brány Columbusu strhla menší strkanice, nicméně vše rychle vyřešili pohotoví rozhodčí.
02:26
02:23
Ještě jedna střela od modré čáry, avšak tentokrát už Korpisalo nemusel zasahovat. Murray se za chvíli vrátí z trestné lavice.
01:45
A znovu Connor McDavid! Tentokrát mladíček bekhendem nahazoval kotouč na Korpisala a ten měl plné ruce práce, neboť se k dorážce tlačil aktivní Pouliot.
00:58
McDavid nabízel kotouč Pouliotovi do brankoviště, ale Korpisalo si připsal výborný zákrok. Edmonton však zůstává v útočném pásmu.
00:26
Connor Mc David se při první akci po třech měsících přestávky tlačil přes Ryana Murrayho (CBJ) a ten dostává dvě trestné minuty za podražení.
00:10
Hned první pokus o založení útoku v podání domácích končí zakázaným uvolněním. Hra se tedy stěhuje před Cam Talbota.
00:01
Státní hymny obou zemí dohrály a vše je připraveno k úvodnímu buly zápasu.
Hráči už jsou na ledové ploše. Čekají nás státní hymny a poté už se můžeme soustředit na samotný zápas.
Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Olejáři z Edmontonu a Modrokabátníky z Columbusu. Střetnutí, ve kterém se můžeme těšit na návrat Connora McDavida do sestavy Oilers začne s několikaminutovým zpožděním.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Gryba, Nurse, Clendening, Reinhart – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Kassian, Letestu, Jakupov – Korpikoski, Hendricks, Pakarinen

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Jones, Murray, Prout, Tjutin, Johnson, Falk – Foligno, Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Calvert, Karlsson, Hartnell – Bourque, Campbell, Rychel

Rozhodčí: Brad Meier, Jon Mclsaac – Lonnie Cameron, Mark Wheler.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Andrej Sekera (EDM)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY Z MINULÉHO ROKU

19.3.2015 Edmonton – Columbus 3:4 sn.
14.3.2015 Columbus – Edmonton 5:4 sn.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Ani hosté na tom nejsou lépe než domácí a také oni se krčí na poslední příčce své konference. Columbus má oproti Edmontonu odehráno 51 utkání a při stejném bodovém zisku je tedy prakticky o něco málo horší. Před Utkáním hvězd, ale Modrokabátníci zabrali a dokázali vyhrát dvě utkání v řadě. Po předchozích třech prohrách to je jistě povzbuzení.

EDMONTON OILERS

Dlouhodobě jeden z nejhorších týmů ligy zatím potvrzuje svou pověst i v letošním ročníku a v tabulce Západní konference je poslední. Edmonton dosud odehrál padesát zápasů a se ziskem 43 bodů ztrácí na playoff rovných deset bodů. Momentálně mají navíc Oilers sérii tří proher v řadě a nejsou tedy v dobrém rozpoložení.

24.1.2016 Edmonton – Nashville 1:4
22.1.2016 Dallas – Edmonton 3:2
20.1.2016 Tampa Bay – Edmonton 6:4
19.1.2016 Florida – Edmonton 2:4
17.1.2016 Edmonton – Calgary 2:1 sn.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se Edmonton Oilers utká s týmem Columbus Blue Jackets. Utkání začíná v 03:00.