Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám příjemný zbytek dne a opět bych rád poděkoval za vaši pozornost. Již zítra se vám ozvu při sledování utkání mezi Anaheim Ducks a Florida Panthers, které začíná ve 4:30 a ve kterém se Jaromír Jágr po krátkém zranění nejspíše vrátí zase do hry. Hezký den přeje Jaroslav Svoboda.
Dnešní utkání sledovalo 16839 diváků.
Flyers tedy i přes heroický výkon Michala Neuvirtha prohrávají popáté v řadě. Domácí naopak sice slaví vítězství, ale zároveň budou všichni představitelé organizace i fanoušci netrpělivě čekat na výsledky vyšetření Connora McDavida, který v závěru druhé třetiny po pádu na mantinel v souboji s Del Zottem a Manningem odstoupil kvůli zranění, nejspíše ramene, ze zápasu.
3. Michal Neuvirth (PHI) 45 zák., 3 góly, 93,8%
A máme tu ještě další kosmetické změny v určení branek, nuže...

U branky Matta Hendrickse ze 47. minuty se oproti původnímu hlášení ruší druhá asistence (Mark Letestu), takže gól má pouze jedinou asistenci, a to Andreje Sekery.

U první branky Flyers, kterou vstřelil Scott Laughton, se mění původní určení asistencí Matt Read a Mark Streit na nové, tedy 1. asistence Wayne Simmond, Matt Read se posouvá na druhou asistenci.

Jinak zůstává vše tak, jak jsem již informoval, tedy včetně asistence Michala Neuvirtha u trefy Ryana Whitea.
Michal Neuvirth i přes prohru předvedl výtečný výkon a i díky porci 45 zákroků, často velmi těžkých, si nakonec vysloužil post třetí hvězdy dnešního utkání. Naopak Jakub Voráček se dál trápí.
Dnešní utkání mezi Edmonton Oilers a Philadelphia Flyers je za námi. Domácí vítězí 4:2 po třetinách 1:0, 0:2 a 3:0, tedy dnes se dařilo hráčům skórovat jen do jedné z obou branek, co třetinu, to jednou brankou navíc.
59:18
Edmonton právě vstřelil branku!
Taylor Hall převzal ten kotouč odražený po střele Jakuba Voráčka a poslal jej do jízdy RYANU NUGENT-HOPKINSOVI, který druhou trefou v utkání definitivně řeší hádanku dnešního zápasu! Asistence: Taylor Hall.
59:09
Voráčkova bomba minula branku a kotouč se odráží od mantinelu k domácím a Nugent-Hopkins ujíždí sám na branku...
59:00
Hosté drží pásmo, ale nedostávají se ke střelbě.
58:46
Ale Nilsson je proti, Ryan White u tyčky neprostřelil brankáře Oilers!
58:30
Teď ale do ní musí Flyers kotouč dotlačit a zkouší to v šesti.
58:28
Flyers si tedy berou oddechový čas a kdo ví, zda se ještě po něm vrátí Neuvirth do své branky. Do té branky, do které jako jediné dnes padají góly, ta protější vydržela 58 a půl minuty nedobytná.
58:28
Oddechový čas pro hosty.
58:28
Tečovaný kotouč končí mimo ledovou plochu a vhazovat by se mělo v útočném pásmu hostů.
58:10
Domácím se podařilo šikovně vyhodit, nebude to zakázané uvolnění.
57:56
Ale musí znovu až z vlastního pásma.
57:48
Flyers vyrážejí do útoku.
57:26
A další Neuvirthův zákrok, tentokrát proti Nugent-Hopkinsovi.
57:10
Marně hledají hosté cestu do útočného pásma.
56:48
A opakované záběry potvrdily, že při tom předchozím Hallově brejku výborně zasáhl Neuvirth, proto pak skončil kotouč nad brankou.
56:48
A tak tu máme poslední komerční pauzu, během které mohou hosté zkusit rychle něco vymyslet.
56:48
Purcell je dnes při střelecké chuti, ale gólu se nedočkal. Ani teď, Neuvirth vyráží jeho dalekonosný pokus až mimo mantinely.
56:43
A po krátkém výpadu do útočného pásma musí Flyers znovu zpátky.
56:24
Streit na poslední chvíli zablokoval střelu nepokrytého Hendrickse.
56:12
A Oilers úspěšně drží hru co nejdál od své branky.
55:48
Do velké šance se dostával Taylor Hall, ale minul branku Neuvirtha!
55:35
Nilsson rozehrává nahození od modré čáry.
55:03
Lecavalier nahazoval před branku, tam projíždějící hráč netečoval kotouč.
54:48
A opět se hraje kolem Neuvirtha.
54:32
Znovu musí hosté začít až od vlatsní branky.
54:20
A daří se jim dostat kotouč ven z pásma.
53:47
A hosté dle očekávání stupňují tempo, ale pořád se nemohou Flyers dostat do nějaké kloudné koncovky. Domácí nutno dodat velmi dobře brání.
53:45
A Nilsson kryje tvrdou ránu Simmondse.
53:45
Znovu ostrý souboj o kotouč v útočném pásmu Flyers.
53:19
Draisaitl míří do útočného pásma, ale při přechodu modré čáry schytal tvrdý úder hokejkou Lukea Schenna, který sice neměl úmysl zasáhnout německého útočníka do obličeje, ale stalo se. Tohle by se mělo trestat, netrestá.
53:03
Ještě zuřivý souboj o kotouč v rohu kluziště.
52:50
Umberger vniká do útočného pásma.
52:42
A další Neuvirthův zákrok, stačí to ještě někdo vůbec počítat?
52:32
Ale hned poté ztratil kotouč a už zase hra pádí na druhou stranu prostřednictvím Naila Jakupova.
52:20
Gagner se tlačí do útočného pásma.
52:07
A kotouč opět mimo kluziště, znovu se vhazuje v útočním pásmu Oilers.
51:27
Znovu výtečný Neuvirth vychytal u své levé tyčky Nugent-Hopkinse!
51:16
Tentokrát Michal Neuvirth za schování kotouče pod rukavici dvě minuty nedostane, vhazovat se bude po jeho levici.
51:06
Kotouč sražený do sítě nad plexisklem.
50:57
50:57
A místo tlaku Flyers přichází další perfektní zákrok Michala Neuvirtha, tentokrát se do koncovky z druhé vlny dostal Oscar Klefbom, Neuvirth schoval kotouč do náruče, 40. zákrok v zápase.
50:29
A Olejářům se daří dostávat hru ven z pásma.
50:00
Průvan v pásmu Edmontonu, Gudasovu ránu ale zablokoval Reinhart.
49:35
Flyers úspěšní na buly.
49:34
Oficiální statistici podruhé dnes mění určení asistencí u druhé branky Flyers, teď ale ještě do divnější podoby – první asistence pro Radka Gudase, druhá pak pro Michala Neuvirtha?! Mno, co je psáno, to je dáno...
49:34
Domácí kombinaci pro změnu brzdí ofsajd.
49:11
Ale hosté se nemohou dostat do útočného pásma.
48:30
Teď je řada na hostujícím týmu, aby se s novou situací popral.
47:40
A znovu štěstěna na straně Olejářů, která to zdá se vrací za ten šťastný gól Whitea! TAYLOR HALL bekhendem spíše nahodil, než aby pořádně vystřelil, a kotouč se od brusle bránícího Del Zotta odrazil za Neuvirtha a pomalu došoural na vzdálenější tyč branky Flyers! A v Rexall Place je najednou o poznání veseleji! Asistence: Leon Draisaitl, Eric Gryba.
46:27
Umberger prozkoušel pozornost Nilssona.
46:13
Pořádná dávka štěstí teď domácím pomohla! První rána minula Neuvirthovu branku, jenže kotouč se od zadního mantinelu odrazil přímo k MATTU HENDRICKSOVI a uzdravený Olejář propálil z první bezmocného Neuvirtha! Asistence: Andrej Sekera.
45:51
Další fantastický zákrok Michala Neuvirtha proti ráně Leona Draisaitla, který dostal přihrávku před brankoviště, ale Neuvirth se stihl přesunout a ještě vyrážečkou zakročit!
45:44
A Oilers stupňují tlak!
45:26
McDavid opravdu nenastoupil do třetí třetiny.
45:08
A Flyers vyhazují.
44:43
Nejprve z pravé strany střílel Jakupov, poté dorážel Gryba, ale Neuvirth si s oběma pokusy poradil!
44:00
A hosté se po dlouhé době dostávají ven ze svého obranného pásma.
43:24
Ještě s návratem Gudase na led Neuvirth kryje ránu Purcella.
43:24
43:18
Purcell míjí branku.
42:59
Jak supové krouží Oilers pořád kolem Neuvirthovy branky, ale chybí tomu častá koncovka.
42:42
Stále Edmonton svírá soupeře v útočném pásmu, ale těžce si tvoří střelecké pozice.
42:11
Kelfbomova rána opět zblokována.
41:59
Oilers natěsnáni v útočném pásmu, ale ke střelbě se příliš nedostávají, teď rána od modré neprošla až k Neuvirthovi.
41:24
Hra přerušena a bude se vylučovat, dvě minuty dostane Radko Gudas za sekání, Anton Lander pak na střídačce nevypadá vůbec svěže po tom zákroku někde za rukavici na zápěstí. Dvě minuty pro Flyers a přesilovka domácích.
40:57
Tvrdá rána od modré, Nilsson proti Gudasově bombě úspěšný, ačkoliv měl těsně před sebou dva zaklíněné hráče.
40:30
Flyers se bleskově stěhují do útočného pásma.
40:01
Connor McDavid na úvodním buly třetí třetiny chybí.
Slovenský obránce Andrej Sekera dnes hraje 499. utkání základní části NHL v kariéře, takže příště se dá čekat velká sláva.
A Michal Neuvirth se v tuto chvíli vyškrábal na 97 procent úspěšnosti zákroků v zápase... Jestli naváže ve třetí třetině na výkony z úvodních dvou, tak nepochybuji o jeho velmi výsostném postavení mezi hvězdami zápasu.

Nejvíce času na ledě
EDM: Oscar Klefbom (15 minut a 7 vteřin)
PHI: Michael Del Zotto (14 minut a 9 vteřin)
Mezi fanoušky Oilers na sociálních sítích teď zavládla zcela očekávaná hysterie ohledně zdravotního stavu McDavida, my si ale pojďme zase nabídnout statistiky zápasu, tentokrát po 2. třetině.
Connor McDavid odjel do kabiny hodně toporně, evidentně jeho levé rameno není v pořádku. Tak si počkejme, jestli se ještě vrátí dnes do zápasu.
Máme za sebou druhou třetinu, ve které viděli diváci v Rexall Place dvě branky, ale ke své malé spokojenosti do klece Anderse Nilssona. Zatím tedy puk končí v jedné brance, a to v té nalevo od střídaček při pohledu právě ze střídaček obou týmů.

Jinak je potřeba provést korekci u druhé branky Flyers v utkání, oficiální statistiky se upravovaly. Střelcem zůstává Ryan White, ale první asistenci nemá Manning, ale R.J.Umberger, druhá pak je nově připsána, a to českému obránci Radku Gudasovi.
40:00
39:44
McDavid stále na střídačce, vypadá, že by to nemělo být nic vážného, ale víc asi napoví až přestávka.
39:44
Zakázané uvolnění Oilers.
39:16
Grybova bomba míjí Neuvirthovu branku.
38:50
38:45
Flyers zatím v početní výhodě nepříliš výrazní, sice znovu v pásmu, ale mají problém s rozestavením přesilovkového zámku.
38:18
McDavid se proti dvěma dostal do zakončení, Neuvirth jeho ránu kryje, ale co hůř, v pádu pak McDavid končí na mantinelu a drží si rameno, to nevypadalo dobře. A teď budeme pozorně sledovat, zda McDavid zůstane ve hře.
38:10
A znovu Flyers přicházejí o puk.
37:30
Hosté se rychle nastěhovali do útočného pásma, ale tam se nemohou dostat do koncovky.
36:50
A naopak, hned vzápětí si početní výhodu užijí hosté, to Leon Draisaitl znovu poměrně zbytečným faulem vysekl hokejku Whiteovi, který najížděl s pukem na holi do středního pásma. Sekání zcela zřejmé a jsou z toho dvě minuty.
36:43
36:43
A po dalších vteřinách obléhání branky Neuvirtha se přesilovka blíží svému konci.
36:04
Ani Teddy Purcell v další šanci na Neuvirtha nevyzrál.
35:52
A další perfektní Neuvirthův zákrok, tentokrát vychytal Taylora Halla z bezprostřední blízkosti!
35:43
Neuvirth ale zase precizní, střelu Klefboma kryje.
34:43
Jenže Neuvirth dostává dvě minuty za zdržování hry, ale to jsem tedy ještě neviděl. Český brankář naznačil rozehrávku, pak ale po dojezdu McDavida schoval puk zase pod rukavici a hlavní rozhodčí dává českému gólmanovi dvě minuty za zdržování hry! No to jsou věci, to jsou teda věci... Už aby se bál brankář vůbec přerušovat hru.
34:37
Další obrovská šance hostů, když Connor McDavid nabruslil do bekhendové pozice, ale brankář Flyers Michal Neuvirth skvěle zasahuje lapačkou!
33:54
Streit pálí mimo.
33:11
A hosté si navíc zahrají přesilovku, zbytečný faul Taylora Halla v útočném pásmu, když Hall podržel hokejku Claudea Girouxe a sudím to samozřejmě neušlo. Dvě minuty za držení hole.
32:59
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak nakonec nekryje! Kotouč z příklepu RYANA WHITEA vyrazil Nilsson pouze do bránícího spoluhráče a od něj se puk dostal do branky Oilers! K čemu je teď Edmontonu taková střelecká převaha? Asistence: Radko Gudas, Michal Neuvirth.
32:57
Nilsson kryje příklep Ryana Whitea!
32:15
Hosté vyhráli v útočném pásmu buly, ale následné zakončení minulo branku Nilssona.
31:46
Na druhé straně se protlačil do solidní šance Nail Jakupov, ale jak jinak, Neuvirth úspěšně zasahuje.
31:30
Nilsson kryje střelu Reada.
31:15
Teď zase domácí posouvají kotouč do svého útočného pásma, ale efekt v podstatě stejný, Flyers bleskově vrací hru do středního pásma.
30:55
Hosté na ofenzivní exkurzi do pásma Oilers, ale ochutnávku v podobě střely na branku si nepřipsali.
30:43
Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.
30:36
Tentokrát ale zastoupil Neuvirtha Luke Schenn, který skočil do střely Davidsona.
30:24
Domácí na tom znovu pracují, už jsou zase v útočném pásmu.
29:58
V polovině utkání poměr střel 29:12 pro domácí tým. Jestlipak si Neuvirth dnes připíše víc jak 50 zákroků?
29:58
Jakub Voráček v ofsajdu.
29:38
A další Neuvirthův zákrok, tentokrát vyráží příklep Gazdice.
29:08
Manning vypálil na Nilssona, ten také úspěšný.
29:05
A teď už zase míří hra na druhou stranu.
28:37
Eric Gyba napřáhl a jeho projektil vyráží Neuvirth, k dorážce se domácí nedostali.
28:26
Hosté nemohou pokračovat v útočné akci, signalizován ofsajd.
28:15
Hra přerušena, sklepnutí kotouče dosaženo vysokou holí.
27:57
Podobně dopadl Nail Jakupov na druhé straně, toho vybruslili zadáci Flyers do rohu kluziště.
27:30
Simmonds výbroně zapracoval na útočné modré, posunul si kotouč dál, ale do zakončení se již nedostal.
27:18
Giroux přiťukl kotouč na hokejku Raffla, jeho pokus schoval do rukavic Nilsson.
26:49
Nahození hostů musel dobruslit Nilsson a pomoci zadákům před dotírajícími soupeři.
26:39
Jakub Voráček pálil z pravého křídla, Nilsson vyrazil kotouč mimo kluziště.
26:28
Zakázané uvolnění hostů.
26:20
A znovu Neuvirth loví kotouč do rukavice, nejprve vyrazil střelu Teddyho Purcella, o pár okamžiků později střílel Pakarinen, 25. zákrok na světě.
25:40
A fantastický zákrok Neuvirtha! Ze středního pásma na něj sám ujížděl Matt Hendricks, zkusil střelu na lapačku, ta ale zasvištěla vzduchem a český brankář prostě září v jinak značně pohaslém souhvězdí Philadelphie Flyers! Perfektní moment českého brankáře!
25:13
A znovu má Neuvirth pracovní povinnosti, tentokrát mu poslal pozdrav Taylor Hall.
24:55
Neuvirthův 22. zákrok v utkání, to vše ve 25. minutě, Leon Draisaitl střílejícím hráčem.
24:45
Znovu se hra přesunula do obranného pásma Flyers.
24:15
Z rychlého přechodu vytěžil koncovku Scott Laughton, tentokrát si ale na Nilssona nepřišel.
23:58
Neuvirth znovu zasahuje, tentokrát proti ráně Darnella Nurseho.
23:40
Oilers se znovu utábořili v útočném pásmu a po úvodních minutách se zdá zajel zápas do kolejí první třetiny.
22:50
Gagner ale míjí branku Flyers.
22:44
Umberger nedokázal vyjet s kotoučem ven z vlastního pásma a Oilers se posouvají do koncovky.
22:20
Hosté znovu míří do útočného pásma.
21:45
Michal Neuvirth poprvé ve druhé třetině zasahuje, bekhendový pokus Hendrickse si pohlídal.
21:30
Tvrdý hit Hendrickse na Raffla, již pátý Hendricksův hit v utkání.
20:57
A Nilsson si připisuje další zákrok, tentokrát pálil Radko Gudas!
20:34
Tak domácí potřebovali na hubené vedení v první třetině 19 střel, hosté vyrovnávají ze šesté střely v zápase! SCOTT LAUGTHON dorazil do branky kotouč po střele Waynea Simmondse a jen to v Rexall Place smutně zahučelo. Je vyrovnáno! Asistence: Wayne Simmonds, Matt Read.
20:14
A pozor, hosté si ihned připisují třetí střelu zápasu, Simmonds se ale k dorážce nedostal, Nilsson má kotouč ve výstroji.
20:01
A Ryan Nugent-Hopkins kromě toho, že strávil na ledě z celého týmu nejvíce času, také počtvrté v řadě v zápasech Oilers s Flyers skóroval.
Na straně Edmontonu i málo vídaný jev, aby útočník měl největší "ice-time" z celého týmu.

EDM: Teddy Purcell (3 střely)
PHI: Scott Laughton a Mark Streit (1 střela)

EDM: Matt Hendricks (4 hity)
PHI: Radko Gudas a Chris VandeVelde (2 hity)

PHI: Nick Schultz a Ryan White (2 zbl. střely)

EDM: Ryan Nugent-Hopkins (7 minut a 9 vteřin)
PHI: Nick Schultz (8 minut a 4 vteřiny)
Flyers první třetinou doslova proplavali, po tom jakž takž slibném úvodu, kdy aspoň měli více času kotouč na holi a byli častěji, byť tedy bez koncovky, v útočném pásmu, se hráči Philadelphie kamsi vytratili a v závěru při přesilovce si už Edmonton otevřel před Neuvirthem nefalšovaný střelecký simulátor. Nugent-Hopkins pak podél lapačky ležícího českého brankáře otevřel skóre.
A domácí tým přestřílel Flyers v úvodní dvacetiminutovce 19:2!
20:00
19:57
Domácí se nakonec prosazují, ale teď tedy spoluhráči nechali Michala Neuvirtha neuvěřitelně na holičkách a vykoupali ho v brankovišti neuvěřitelným způsobem. Neuvirth během dvou vteřin připsal tři ostré zákroky a ještě stačil Draisaitl trefit tyčku, poté už RYAN NUGENT-HOPKINS právě Draisaitlovu přihrávku zpoza branky zatloukl za tyč, aniž by mezitím hráči Flyers nějak vyčistili prostor kolem brankoviště. Obrovský tlak Oilers v závěru první třetiny tedy končí gólem v přesilovce! Asistence: Leon Draisaitl, Taylor Hall.
19:45
Ještě Oilers vyhráli buly a zkouší ještě zakončit.
19:35
Neuvirthův 17. zákrok v utkání proti ráně Marka Letestu!
19:22
Sekera na modré řídí přesilovku, poté tvrdá rána před branku, ale nepřesná a nikdo z hráčů puk netečoval.
19:02
A Edmonton se usadil v pásmu a rozestavěl přesilovkový zámek.
18:47
A nyní zase pro změnu ofsajd Oilers. Aktuální poměr střel je 16:2 pro Oilers!
18:37
Znovu Flyers úspěšně na modré a posílají kotouč ven z pásma.
18:06
Střelu Nugent-Hopkinse ale zablokoval Schultz a hosté se osvobozují.
17:43
A Brandon Manning dostává 2 + 2 minuty za hru nebezpečnou holí a za nedovolené bránění k tomu. Jen to v sále zahučelo, čtyřminutová početní výhoda Oilers je velmi slibnou příležitostí!
17:43
Bude se vylučovat... Ven půjde zase někdo z hostů.
17:20
Neuvirth vyráží Grybův pokus.
17:18
Uuuu, Klefbom sroloval u mantinelu jednoho z hostů tvrdým hitem.
17:07
Ale kotouč od mantinelu nedostali, nakonec o něj přišli.
16:52
Tentokrát se tlačí do kombinace v útočném pásmu hráči Flyers.
16:30
Nurse zakládal útok Oilers, nakonec ale puk znovu na holích hráčů Flyers.
16:15
Ale rozehrávat musí z hloubi vlastního pásma, Oilers velmi dobře napadají.
15:59
Jeho spoluhráči se teď po buly dostali ke kotouči.
15:57
Již patnáct zákroků má na svém kontě brankář Flyers Michal Neuvirth.
15:57
15:56
Výborně Michal Neuvirth! Ten musel čelit nejprve bombě z vrcholu kruhů, kterou český gólman jen vyrazil před sebe, přímo do míst, kam už na dorážku mířil Mark Letestu, jeho pokus na zadní tyč ale padající Neuvirth schoval do lapačky!
15:30
Bekhendový pokus Jakupova z pravého křídla končí vedle Neuvirthovy branky.
15:17
Domácí opět nahazují puk do útočného pásma.
14:48
Vcelku důležitý sprinterský souboj o kotouč nakonec ustál hostující obránce Schultz a zamezil tak brejkové situaci Oilers.
14:20
Nilsson musel zasahovat při nahození od modré, tohle ho ale v žádném případě nemohlo rozhodit.
13:59
Jenže první útok je v posledních minutách dobře střežen a i když Jakupov nakonec zavezl puk, tak o něj po chvilce přišel.
13:34
Oilers úspěšnější na buly, ale přihrávka na modrou neúspěšná, ještě McDavid s Jakupovem bojují u modré o kotouč.
13:31
Ofsajd hostů brzdí zase pro změnu aktivity Flyers.
13:20
Kotouč nakonec vydolovali domácí, ale do rychlého přechodu do útoku se nedostali.
13:05
Zuřivá strkanice o kotouč na hranici útočného pásma Flyers.
12:44
Voráček sundal tvrdým hitem Klefboma, jen to v hledišti zahučelo, hned poté mohl zakončovat Nick Schultz, a znovu se jen z hlediště ozvala reakce diváků.
12:19
Voráček v útočném výpadu.
12:13
Zakázané uvolnění Flyers.
12:07
Lander zkoušel zaskočit Neuvirtha z velmi ostrého úhlu, ten se překvapit nenechal. Ale hru pro jistotu přerušuje.
11:50
A už zase Edmonton v útočném pásmu.
11:32
Nahození od modré končí vedle branky Nilssona.
11:20
Trochu se nám hra nyní zklidnila, domácí znovu musí v obranném pásmu bojovat o kotouč.
10:47
Flyers po dlouhé době při útočné aktivitě, ale domácí ihned sbírají kotouč a vyváží zase hru pryč z pásma.
10:30
Domácí mají kotouč ve své moci, ale jsou až ve vlastním obranném pásmu.
10:22
10:22
Michal Neuvirth tasí další velmi kvalitní zákrok při střele Benoita Pouliota, který z pravé strany projel do zakončení. Český gólman drží zatím čisté konto, poměr střel již zcela jasně ve prospěch domácích: 12 ku 1.
09:40
Oilers převzali po úvodních minutách aktivitu a jsou lepším týmem, další nebezpečený kotouč mířil před branku, tam jej ale nikdo z domácích nezachytil.
09:11
Podstatně lepší střelecká pozice pro Hendrickse, ten ale také míjí branku!
09:01
Brayden Schenn míjí branku Oilers při výpadu Flyers.
08:47
Znovu kotouč u Neuvirtha, nahození od modré brankář Flyers pokryl, ještě se snažil dorážet Lander, ale od obránců dostal pár políčků na vědomí, že má okamžitě odjet pryč, nebo toho přistane na jeho těle více.
08:36
08:20
První světlá chvilka v utkání McDavida, který vybruslil s pukem až za branku a pak servíroval rychlou přihrávku na Jakupova, jeho zakončení pokryl výborně Neuvirth!
08:00
Flyers znovu dostávají kotouč až za Nilssona.
07:40
Hosté na chvíli oddechnou, dokázali vyhodit přes všechny čáry.
07:20
Další Neuvirthův zákrok, znovu střílel Purcell.
07:05
Další dva zákroky českého brankáře při náporu Oilers, Neuvirth ale kryje kotouč a hra přerušena.
06:47
Michal Neuvirth měl pořádnou práci při střele Tedyho Purcella, tomu na zadní tyči naštěstí pro hosty nesedl kotouč přímo na čepel, jinak by asi zametal do prázdné branky.
06:36
Poměr střel v dosavadním průběhu 4:1 pro domácí, teď se ale již vhazuje.
06:36
Ještě reklamní přestávka, na trestnou lavici ale již usedá Michael Del Zotto, který zahákoval Antona Landera. Takže dvě minuty pro Flyers a přesilovka pro domácí.
06:36
Hra přerušena a uvidíme nejspíš první přesilovku utkání. Ven půjde někdo z kádru Flyers.
06:24
Reinhart pálí, tentokrát ale jeho kotouč až k brance nedoletěl, úspěšně střelu zablokoval jeden z hostujících hráčů.
06:13
Po vhazování se Oilers opět stěhují před Neuvirtha.
05:32
Griffin Reinhart znovu v konfrontaci s Neuvirthem, i tentokrát český brankář pozorný při střele domácího hráče z ostrého úhlu.
05:10
A znovu mohou Oilers kombinovat v útočném pásmu.
05:00
Domácí ale aktivně napadají rozehrávku soupeře a dělají tím Flyers obrovské problémy.
04:37
Krátký vpád Oilers do útočného pásma hosté vytlačují ven.
04:10
Vhazování na polovině Oilers, úspěšnější na buly znovu hráč domácích, tentokrát Nugent-Hopkins.
03:44
Reinhart prověřil pozornost Michala Neuvirtha, ten kryje třetí střelecký pokus Oilers.
03:18
McDavid znovu na buly úspěšný.
03:17
Michal Neuvirth ukrývá nahozený kotouč pod lapačku, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
02:50
Luke Schenn vystřelil z pravé strany, jeho střelu ale zablokoval Anton Lander, kotouč v rohu kluziště.
02:40
VandeVeldeho střela míří mimo.
02:00
Zatím jsou v úvodních vteřinách aktivnější hosté, kteří tráví více času v útočném pásmu.
01:20
I na druhé straně registrujeme pokus, Taylor Hall ale míjí branku.
01:11
Znovu obránce Flyers, tentokrát jeho rána od modré míří na branku a Nilsson si připisuje první zákrok utkání.
01:00
První střela utkání, Mark Streit míjí branku Oilers.
00:49
Giroux napadá rozehrávku Oilers hluboko v pásmu Edmontonu, pomáhá i Jakub Voráček.
00:15
Hned po pár vteřinách Neuvirth poprvé přerušuje hru.
00:05
Connor McDavid získal puk na úvodním buly zápasu.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly utkání.
Takže nás dnes čeká souboj gólmanů, kteří letos chytali méně než jejich parťáci, a to evropský duel Anders Nilsson vs. Michal Neuvirth.
Oba týmy jsou již na ledové ploše Rexall Place v Edmontonu.
Po zranění se do sestavy Oilers vrací Matt Hendricks, který vynechal kvůli zranění chodidla sedm zápasů, naopak hosté nenasadí do utkání Rusa Medveděva, který se zranil a odletěl zpět do Philadelphie.
Zápas se nám pomalu blíží ke svému úvodnímu buly. Do branky Flyers se tedy postaví jako jednička pro dnešní utkání český brankář Michal Neuvirth, ve hře nebudou chybět ani domácí obránce Sekera a hostující Češi Radko Gudas a Jakub Voráček.

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Sekera, Nurse, Davidson, Klefbom, Reinhart, Gryba – Hall, Nugent-Hopkins, Draisaitl – Pouliot, McDavid, Jakupov – Hendricks, Letestu, Purcell – Gazdic, Lander, Pakarinen

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Del Zotto, Streit, Schultz, L. Schenn, Manning, Gudas – Raffl, Giroux, Voráček – Read, Laughton, Simmonds – Gagner, B. Schenn, Lecavalier – VandeVelde, White, Umberger

Rozhodčí: Rooney, Walsh – Cameron, Murchison.
Ještě jednou tedy dámy a pánové vítejte u přímého přenosu duelu NHL mezi Edmonton Oilers a Philadelphia Flyers.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Andrej Sekera (EDM), 12 utkání, 0+4
Michal Neuvirth (PHI), 5 utkání, 251 minut, 93,9% úspěšnost
Radko Gudas (EDM), 8 utkání, 0+0
Jakub Voráček (EDM), 11 utkání, 0+4

V organizaci Edmontonu Oilers se pak objevují další čeští hráči, a to brankář Miroslav Svoboda (nyní chytající české soutěže v Havířově, přičemž se spekuluje o jeho přestupu do Šumperku) a Roman Horák v NHL patřící Oilers, ale který aktuálně působí v KHL v Podolsku. Ze slovenských hráčů působí v organizaci Oilers obránce Martin Gerhát, který hraje na farmě v Bakersfieldu.

Pod Philadelphii spadá na farmě v Lehigh Valley útočník Petr Straka, kterému se v posledních dnech daří a je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu s bilancí 8 kanadských bodů v devíti zápasech. Tak uvidíme, zda v něm třeba nezačnou Flyers hledat další možné východisko z krize.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba vícenásobní vítězové Stanley Cupu se potkávají v sezóně sporadicky, vzhledem k příslušnosti k rozdílným konferencím. I letos se střetnou jen dvakrát, a to kromě dnešního duelu ještě začátkem března příštího roku.

21.03.2015, Edmonton – Philadelphia 5:4 po prodl.
Góly: Nugent-Hopkins 2, Purcell, Hendricks, Eberle – Giroux 2, White, Raffl

04.11.2014, Philadelphia – Edmonton 4:1
Góly: Voráček 2, Bellemare, Schenn – Nugent-Hopkins

28.12.2013, Edmonton – Philadelphia 3:4 po sam. náj.
Góly: Hall, Nugent-Hopkins, Perron – Simmonds 2, Hartnell, Raffl

09.11.2013, Philadelphia – Edmonton 4:2
Góly: Rosehill, Hartnell, Giroux, Lecavalier – Perron, Hall

23.02.2012, Edmonton – Philadelphia 2:0
Góly: Hall, Eberle

Jak vidno, v posledních třech utkáních se pokaždé proti Flyers prosadil útočník Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins. Tak kdo ví, jestli se dočká i dnes...
Ani Philadelphia Flyers si nemůže moc pískat. Letci tápu, ve Východní konferenci jsou dvanáctí a bilance čtyř výher, dvou proher v nastavení a pěti proher v normální hrací době asi není to, co by v klubu (a ani fanoušci) očekávali.

Flyers se pošesté letos představí na ledě soupeře, z předchozích pěti zápasů dokázali vyhrát pouze v Bostonu, a to po prodloužení poměrem 5:4. U Panterů však dostali výprask 7:1, veselo nebylo ani včera ve Vancouveru, kde domácí Canucks zvítězili 4:1.

Flyers trápí hlavně trápení českého útočníka Jakuba Voráčka, který v 11 zápasech připsal jen čtyři asistence a na gól stále čeká. Dočká se dnes?

Letci zatím neoznámili, zda dostane v brance šanci Michal Neuvirth nebo bude chytat Steve Mason. Jasné ale je, že do zápasu nenastoupí Pierre-Edouard Bellemare, naopak je pravděpodobné, že by se po zranění do sestavy mohl vrátit Sean Couturier. V posledních třech zápasech hrál již i Vincent Lecavalier, ale i on bodově nijak nepozvedl tým, má na kontě jen jednu asistenci.

Do utkání kromě Jakuba Voráčka nastoupí i český řízný zadák Radko Gudas.
Edmonton Oilers oprašuje vzpomínku nejen na pět titulů ve Stanley Cupu, ale i na superstar Waynea Gretzkyho. Naděje fanoušků i celé organizace do příštích sezón se upínají ke Connoru McDavidovi, aktuálně vyhlášenému nejlepším nováčkem NHL měsíce října. Jenže jeden hráč klub nespasí, nestačí ani výkony Taylora Halla či Naila Jakupova.

Vzestup by však mohl klub zažít s návratem Leona Draisaitla. Německý útočník ve dvou zápasech nasbíral rovnou pět bodů za tři branky a dvě asistence. Dva zápasy mu stačily na to, aby se v tabulce střelců v klubu zařadil na třetí místo za pětigólové Halla a McDavida.

Oilers odstartovali sezóny čtyřmi prohrami v řadě, aktuálně má Edmonton na kontě, jak již bylo řečeno, čtyři výhry a osm proher, což stačí v Západní konferenci na jedenácté místo.

Nicméně dnes nasadí Oilers do branky místo jedničky Talbota švédského brankáře Anderse Nilssona, který letos naskočil do třech zápasů s bilancí 1 výhra a 2 prohry. Nicméně větší kámen úrazu, a to doslova, mají Olejáři s marody. Na listině zraněných je hned šest hráčů, a to obránci Schultz a Reinhart a kvartet útočníků Hendricks, Korpikoski, Klinkhammer a Eberle.

K dispozici už je pár dní doléčený obránce Andrew Ference, dobře známý českým, a hlavně českobudějovickým fanouškům.
Dobrý den, vážení hokejoví fanoušci, vítejte u dalšího online přímého přenosu z NHL. V dnešním utkání nás čeká souboj domácího týmu Edmonton Oilers a hostujících hráčů Philadelphia Flyers.

Čeká nás mezikonferenční souboj celků, které zatím patří spíše do té spodní poloviny pořadí v NHL. Edmonton je po 4 výhrách a 8 prohrách na 11. místě Západní konference, Philadelphia má s bilancí 4 výhry, 2 prohry v nastavení a 5 proher v normální hrací době celkem 10 bodů, což ji postačuje na 12. místo ve Východní konferenci.

U sledování přímého přenosu z utkání Oilers a Flyers vás zve Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.