Jakub Voráček (PHI) 1+2, 7 střel, čas na ledě 18:05
Radko Gudas (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 23:16
Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:07
Michal Neuvirth (PHI) 60 minut, 39 zákroků, 3 góly, 90,6%
Úžasné utkání plné gólů a zvratů je, bohužel, u konce. Na takovýto hokej by se dalo koukat pořád. Poté, co Skinner ve třetí třetině vykřesal naději pro svůj tak, šlo se do prodloužení. V tom měli více štěstí domácí, když se v přečíslení po Voráčkově přihrávce trefil Shayne Gostisbehere. Philadelphia tak na domácím ledě poráží Carolinu 4:3 po prodloužení a připisuje do tabulky dva body.
61:42
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, potvrdilo se, že rozhoduje každá chybka! Domácí se dostali kupředu v přečíslení dvou proti jednomu, Voráček přihrál SHAYNU GOSTISBEHEROVI, který už měl jednoduchou práci, odkrytou bránu trefil a přiřkl Philadelphii bod navíc! Asistence: Jakub Voráček
61:12
Gostisbehere přiťukl kotouč Girouxovi do jízdy, ten ale bránu nedokázal trefit.
60:42
Do první šance se dostal Eric Staal, který si vybruslil s pukem před Neuvirtha, toho ale nedokázal z blízkosti překonat, navíc byl tísněn obráncem.
60:24
Prodloužení začalo, na ledě je najednou obrovské množství místa.
60:01
Třetí třetina rozhřešení nepřinesla, jelikož se podařilo hostům pouze vyrovnat. Netrefil se nikdo jiný než Jeff Skinner, který tak dovršil hattrick v dnešním zápase. Po přestávce budeme svědky prodloužení, určitě je tedy se na co těšit.

59:40
Couturier se zjevil sám před bránou, z blízkosti se mu ale nakonec nepodařilo překonat brankáře.
59:05
Hosté vyhráli vhazování a stíhají tak nakonec vystřídat všechny hráče na hřišti.
59:00
Logický krok hostujícího trenéra Hakstola, který si bere pro své svěřence oddechový čas.
59:00
Domácí mohou nyní něco vymyslet na unavenou obranu hostů, ta navíc musí nyní zůstat na hřišti, jelikož se dvakrát po sobě provinila icingem.
58:25
Schenn v rohu hřiště podržel kotouč, nahrál jej do jízdy Jakubu Voráčkovi, ten ale mířil až moc přesně, trefil totiž břevno!
58:10
Hurricanes na chvíli svého soupeře zatlačili v obranném pásmu, maximálně ale ušetřil čas.
57:46
Letci se dostali do pásma jen na chvíli, poté byli vyhnáni pryč, hned to ale zkouší znovu.
57:19
Domácí drží kotouč za vlastní bránou a čekají na dostřídání, následně rozehrávají po pravé straně.
56:50
Obrana hostujícího celku je ale velmi pozorná a stále aktivní, síly ji očividně nechybí.
56:13
Po odsezeném trestu se na ledě objevuje opět i Simmonds, který nyní s Voráčkem dostává hráče opět pod tlak.
55:15
Eric Staal zavezl sice kotouč do útočného pásma, tam se o něj ale postaral Medveděv, proti němu neměl Staal moc šanci. Domácí následně vyhodili kotouč, který musel Lack chytil, vybojoval tak vhazování v útočném pásmu.
54:41
Voráček u mantinelu bojovat statečně, souboj nakonec prohrál. Mrzet ho to ale nemusí, jelikož se hosté dopustili icingu.
54:05
Del Zotto si udělal výlet až za bránu Lacka, tam dohrál hráče u mantinelu a poslušně se opět vrátil na své míst, domácí jsou stále ale na puku a v útočném pásmu.
53:26
Čas velmi rychle ubíhá a oba celky potřebují bodovat, i tak jsou domácí aktivnější a o něco více riskují.
52:49
Malonec zachytil puk za bránou s snažil se najít spoluhráče na modré pomocí mantinelu, přihrávka ale byla až moc prudká, puk doputoval až na druhou stranu hřiště.
52:30
Hostům se nakonec podařilo osvobodit, když se nakonec i vydal kupředu, tak byli moc zbrklí a byl jim odpískán ofsajd.
51:43
Domácí rozjíždí v útočném pásmu kolotoč, do toho stíhají po jednom hráči střídat, obrana Caroliny vůbec nestíhá.
50:28
Lindholm s pukem objel branku a po vyjetí do pravé kruhu se snažil co nejrychleji z otočky zakončit na bližší tyč, tam byl ale Neuvirth připraven.
49:51
O zápletku tedy máme vystaráno, od začátku třetiny aktivnější Philadelphia dostává třetí gól, je vyrovnáno, jedeme tedy znovu od začátku, máme před sebou ještě polovinu třetiny.
49:07
Carolina právě vstřelila branku!
Čepice na led, máme tedy hattrick! JEFF SKINNER vybojoval puk ještě ve středním pásmu, udělal několik velmi rychlých kroků, navedl do puk na osu hřiště a z mezikruží zpoza obránců vypálil, trefil se přesně do růžku. Asistence: Phil Di Giuseppe a Justin Faulk
48:28
Nyní už se ale zakázané uvolnění píská a je to opět na straně hostujícího celku, vhazování tedy po levici Lacka.
47:43
Letcům se nedařilo rozehrát, hosté se toho snažili využít, tak je trochu zatlačili. Domácí pak puk jen tak lehce vyhodili, zakázané uvolnění to nebylo a mohli se zformovat.
46:55
Domácí mají snad nekonečně energie, dnes jsou k nezastavení. S přibývajícím časem se i ve třetí třetině tempo stále stupňuje.
46:12
Voráček měl v útočném pásmu nejdříve dobrou střelu, tou si na brankáře Hurricanes ale nepřišel. Následné pokusy o tečování a dorážky byla také neúspěšné.
45:28
Domácí tlačili hosty v pásmu, když přijel z druhé vlny Medevěd, který se do puku opřel vší silou, Lack ale i tuto střelu vyrazil.
44:57
Po buly v útočném pásmu byl trochu zmatek, nikdo se nemohl dostat k puku. Až se najednou před Whitem, který se s tím nepáral a prostě ho napálil na bránu, Lack předvedl efektivní zákrok lapačkou.
44:20
Lindholm se dlouho točil s pukem v útočném pásmu a hledal tu správnou pozici, najednou ho to ale asi přestalo bavit, a tak z otočky plácl do puku a Neuvirth měl najednou plno práce, aby kotouč chytil.
43:25
Ihned po buly vypálil tvrdě Raffl, Lack se za pukem jen ohlédl, ten totiž mířil těsně mimo bránu.
43:22
Hostům se nepodařila rozehrávka, je jim tak odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací zpět před Lacka.
42:45
Sean Couturier objel s pukem útočné pásmu a z otočky nakonec vypálil Lack ale kotouč za svá záda nepustil.
42:06
Domácí jsou již v plném počtu, Medevěd je na ledě a hned se zapojuje do útočné akce.
41:40
Tato přesilovka není jedna z nejlepších, domácí se brání velmi dobře.
41:10
Rask se pokoušel doráže kotouč před Neuvirthem, ale sekl ho při tom trochu do rukavice. Český brankář ve službách Letců poté kotouč i tak chytil, strhla se před ním ale menší strkanice.
40:23
Eric Staal tak dlouho míchal s pukem, až nakonec přihrával před bránu Lindholmovi, k tomu už se ale kotouč nedostal, Neuvirth ho schoval v lapačce pod tělem dalšího hostujícího hráče.
40:10
Domácí sice vyhráli vhazování, hned se ale kotouč zbavili a vyhodili ho na druhou stranu hřiště.
40:01
Tohle bylo hodně divoké. Domácím se nejprve podařilo vyrovnat díky šikovné teči Jakuba Voráčka, hosté ale po chviličce šli v přesilovce opět do vedení díky dorážce Jeffa Skinnera. Netrvalo to ale ani minutku a hala se opět radovala, to když vyrovnal Brayden Schenn po perfektním přečíslení dvou proti jednomu. Krátce po půli Malone nebezpečně podrazil Raffla, za což se dostatečně pomstil Simmonds. Aby toho nebylo pro hosty málo, tak necelé čtyři minuty před koncem si střelu Seana Couturiera srazil do vlastní brány Slavin, domácí se tak dostali poprvé v zápase do vedení. Třetí perioda ale začne přesilovkou pro hosty, tak uvidíme, jak s ní naloží.

Statistiky po druhé třetině

Střely: 19 – 22
Vhazování: 18 – 20
Hity: 16 – 15
40:00
39:54
Medveděv (PHI) musel zatáhnout za ruční brzdu při úniku Erica Staala, dostává za to dvě minuty za hákování.
39:40
Faulk je zpět na hřišti, hosté hrají v plném počtu.
39:15
Medevěv vypálil od modré, Lack ale vyrazil kotouč do rohu, odkud ho následně obránci vyhazují přes celé hřiště.
38:50
Poté, co se podařilo Hurricanes osvobodit, se chtěli domácí co nejrychleji přesunout kupředu, nakonec vše ale skončilo zakázaným uvolněním.
38:24
Domácí mají velmi silný tlak, střílí opravdová rány, ze všech pozic, obránci je ale obětavě kryjí.
38:02
Voráček dostal nabito na pořádnou dělovku, Lack ale na jeho střelu viděl a na poslední chvíli ji vyrazil.
37:40
Domácí mohou navíc navýšit své vedení, Justin Faulk (CAR) si totiž dvě minuty za podražení. Každý faul je většinou zbytečný, tento byl ale dvojnásob.
36:28
Nedáš, dostaneš! Domácí se dostali velmi rychle kupředu, s pukem se za obranu vydal SEAN COUTURIER, který zakončil bekhendem. Lack kotouč sice vyrazil, ale pouze na hůl obránce Slavina, který si puk srazil do odkryté brány, ukázkový vlastenec. Asistence: Jakub Voráček a Matt Read
36:12
Hosté ujeli do přečíslení dva proti jednomu, Hainsey mohl přihrávat na lépe postaveného Versteega, ale nakonec volil střelu, Neuvirth skvěle zasáhl.
35:34
Český brankář opět předvedl kvalitní zákroky, a tak se musí Hurricanes zase jen bránit, domácí jsou nyní tak nějak zdravě naštvaní.
34:43
Hra ale již opět pokračuje klasickým hokejovým soubojem, na puku jsou hosté, kteří opět zaměstnávají Neuvirtha.
33:12
Zdá se, že se tresty Simmondse a Malona vykrátily, ačkoliv domácí útočník odešel do šaten. Každopádně se hraje v plném počtu.

Simmonds (PHI) – 2 min. za rozpoutání bitky, 5 min. za bitku a 10 min. osobní trest.

Malone (CAR) – 2 min. za faul kolenem, 5 min. za bitku.
33:12
Po ošklivém střetu uprostřed hřiště, kdy Malone podrazil Raffla, se do sebe pustili Simmonds a Malone, domácí útočník byl v této bitce jasně lepší a po zásluze soupeře složil k ledu.
32:14
Medveděv naskočil z trestné přímo do hry, směrem kupředu mu chyběly nějaké tři kroky, aby se dostal před obránce a postupoval sám na bránu.
31:39
Skinner míchal s pukem za bránou, nemohl nikomu přihrát, tak to vzal na sebe. Střílel ale z moc velikého úhlu, svou levou tyčku si Neuvirth pohlídal.
31:09
Hosté jsou sice v útočném pásmu, zatím ale honí puk po mantinelech, žádnou akci si ještě pořádně nevytvořili.
30:36
Po nepřesné střele hostů se k puku dostali domácí hráči a alespoň na chviličku se osvobodili.
30:04
U střídačky domácího celku došlo k podivnému zákroku, které je potrestán dvěma minutami. Medveděv (PHI) dostává trest za podražení.
30:01
Giroux projel celým hřištěm až do útočného pásma, kde se ale neodhodlal ke střele, a tak raději nechal tuto práci na svých spoluhráčích. Ti se spolu ale již moc nedorozuměli, a tak z nadějné pozice pouze naskočil Lackovi další zákrok do statistik.
29:13
Hosté jsou sice již v plném počtu, stále se ale brání domácímu tlaku. Rychlé vyrovnání Letce očividně nabudilo, rádi by tak dokonali obrat.
28:34
Read velmi dobře skoro celou přesilovou hru clonil Lackovi, ten ale i přes něj dokázal polapit několik nebezpečných puků.
27:57
Lack dnes má také chvílemi velmi dobré zákroky, jako nyní. Gostisbehere vypálil od modré a jeden z hostů střelu ještě jemně přizvedl, Lack stihl včas zareagovat.
27:00
Po Voráčkově střele se dostal k dorážce Schenn, avšak Lack předvedl perfektní zákrok proti oběma šancím!
26:40
Další vyloučení na hostující straně, dvě minuty si tentokrát odsedí Lindholm (PHI) za nedovolené bránění.
26:05
Druhá perioda je tedy zatím hodně divoká, pro diváky je to ale skvělý zápas. Na to, že nehrají celky z prvních příček tabulky, je to opravdu pěkný hokej.
24:35
Máme zde ale bleskurychle vyrovnáno! Schenn si vyměnil kotouč s Rafflem, který se s ním dostal do útočného pásma do přečíslení, nabídl ho na druhou stranu do jízdy BRAYDENU SCHENNOVI, který si ho rychle zpracoval a trefil se přesně k tyčce. Asistence: Michael Raffl a Shayne Gostisbehere
23:37
Jak málo stačí. Neuvirth předvedl několik dobrých zákroků, nyní už na vše byl ale krátký. Střelu od modré ještě vyrazil, puk pak ale jemně přizvedl Stall a JEFF SKINNER ho ve vzduchu trefil, a dopravil ho tak do odkryté sítě. Asistence: Jordan Staal a Brett Pesce
23:18
Hosté mají kotouč ve své moci, musí ale rozehrát zpoza své vlastní brány.
22:35
O chvíli později se dostal ke tvrdé střele od modré Hainsey, avšak i v tomto případě předvedl český brankář skvělý zákrok lapačkou.
22:18
Od modré vypálil z první Justin Faulk, nejproduktivnější hráč hostů, Neuvirth byl ale připraven.
22:13
Druhé vyloučení pro domácí, opět je tím hříšníkem Laughton (PHI). Nyní dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
21:40
Po souboji ve středním pásmu se puk odráží mezi střídačky, vhazovat se bude poblíž modré čáry Flyers.
21:28
Hrajeme tedy prakticky od nuly, troufám si tvrdit, že dnes to bude ještě velmi zajímavé.
20:23
Jestliže jsme v první třetině viděli rychlý gól, tak toto bylo neskutečně rychlé! Radko Gudas dostal přihrávku na modrou, odkud poslal na Lacka celkem nízkou střelu. Před ním ale stál připravený JAKUB VORÁČEK, který dokázal puk jemnou tečí nasměrovat přímo mezi Lackovy betony. Asistence: Radko Gudas a Sean Couturier
20:07
Druhá perioda začala a na vhazování byli opět lepší hosté.
20:01
Máma za sebou první třetinu, která nabídla velmi atraktivní hokej. Vše začalo již ve druhé minutě, kdy se urval směrem kupředu Jeff Skinner, jenž si hladce poradil se Schultzem a svižnou střelou nedal šanci ani Neuvirthovi. Z hlediska gólů to bylo zatím vše, ale i nadále jsme viděli několik pěkných akcí. Doufejme, že se podobný hokej bude odehrávat i ve druhé periodě.

19:26
Moc dlouho se tam ale neudržela, a musí se tak stáhnout proti rozjíždějící se akci hostujících Hurricanes.
19:01
Na poslední minutku naskakuje za domácí na led opět Voráčkova formace, která se během chviličky usazuje v útočném pásmu.
18:17
Z rohu kluziště se odrazil kotouč nečekaně před bránu přímo na hůl Raska, který trochu překvapen nezvládl přesnější zakončení, a trefil se Neuvirthovi přímo do nastavené lapačky.
17:43
Domácí se nemohou s pukem už více jak půl minuty dostat pořádně z pásma, a tak volí nakonec jednoduché nahození, což se jim vyplácí.
17:16
Organizátoři musí nahnat všechny pauzy, které se nestihly během třetiny, a tak je zde opětovné komerční přerušení.
16:51
Slavinovi se nepodařilo na modré najít Terryho, a tak se puk dostal do středního pásma. Při další akci se hosté nedomluvili na modré čáře, je jim odpískán ofsajd.
16:22
Po další komerční pauze se již opět hraje, hosté jsou u puku a ihned se snaží zaměstnat brankáře Neuvirtha.
16:00
Jakub Voráček je velmi aktivní, snaží se puku zbavovat co nejrychleji, celou hru ještě urychlit, jeho spoluhráči už ale tomuto tempu moc nestíhají, a dělají tak chybky.
15:16
Hra ubíhá opravdu velmi rychle, do konce třetiny už nezbývá ani pět minut. U puku jsou nyní domácí, kteří se snaží právě ještě do sirény vyrovnat.
14:35
Hosté se usadili v útočném pásmu, Neuvirth musí být už chvíli v pozoru, zasahovat ale ještě nemusel, všechny střely v této akci šly mimo bránu.
14:01
Schultz už nyní neudělal v obraně chybu, nenechal se obhodit protihráčem, a raději si pohlídal puk v obranném pásmu.
13:26
Je navíc následováno hned dalším icingem, tato rychlá akce Hurricanes zrovna nevyšla dle očekávání.
13:10
Zakázané uvolnění je dnes poprvé odpískáno i na druhé straně, vhazovat se bude tedy po levici Lacka.
12:39
Třetí formace hostů se snaží vytvořit si útočnou akci, má ale veliký problém probít se přes modrou čáru, následně se nestíhá vracet na bránění.
12:01
Další chyba v rozehrávce domácího celku, což pramení ve druhé zakázané uvolnění Letců v tomto zápase.
11:33
Manning si vyjel zpoza branky skoro až před ni, kde se snažil rychlou přihrávkou vyzvat ke skórování Couturiera, k tomu se ale kotouč nedostal, jinak by mohl pálit do odkryté brány.
10:47
Skinner se pokoušel o další pěknou sólo akci, tentokráte ale na modré čáře o puk přišel, obránce se na něj stihl připravit.
10:06
Po dalším přerušení u Lacka je na programu delší komerční pauza, hráčům může přijít vhod, zatím se hraje v opravdu velikém tempu.
09:48
Schenn dostal pěknou přihrávkou do jízdy, pokusil se vystřelit hned po zpracování, když měl ještě dobrou rychlost, Lack na něj však dobře viděl a neměl problém kotouč vyrazit.
08:44
Domácí mají opět velmi silný tlak, v čele všech výraznější akcí zatím stojí pouze Jakub Voráček. Už takto na začátku zápasu má na svém kontě několik dobrých pokusů.
07:56
Gudas zachytil puk ve středním pásmu, po další akci hledal střílenou přihrávkou před bránou Voráčka, ten ale nedokázal puk dostatečně přesně tečovat.
07:25
Hraje se velmi rychle, z jedné strany na druhou. Poměrně málo se také přerušuje, což dodává hře rychlejší spád.
06:46
Hurricanes se ale drží v útočném pásmu a domácí si s nimi neví rady, stále je to ale spíše otloukání o mantinel, pěknou hokejovou akci jsme nyní neviděli.
06:39
Hosté začali o něco aktivněji napadat a hned donutili domácí k chybě, jejich rozehrávka totiž skončila jen na zakázaném uvolnění.
05:53
Schenn se velmi lehce protáhl po levé straně do útočného pásma a ačkoliv mu clonili dva obránci, podařilo se mu vystřelit. Lack proti jeho střele musel vytáhnout dobrý zákrok.
05:06
Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu, pak se ale dostal kotouč na modrou k obránci, který ho ale už neudržel v útočném pásmu, a tak je jejich tlak přerušen hvizdem rozhodčího.
04:47
Voráček odvádí v útočném pásmu velmi dobrou práci, připsal si nějakou tu střelu na bránu, avšak zatím není úspěšný.
04:14
Laughton je zpět na ledě, domácí jsou v plném počtu a mohou se vydat kupředu.
03:57
Hostům se zatím první přesilová hra nedaří, nemohou se skoro ani dostat do útočného pásma.
02:14
Je zde ale vyloučení, na dvě minuty si odchází sednout Laughton (PHI) – dvě minuty za držení.
01:56
Tak to je úvod jako blázen! JEFF SKINNER přebral puk ve středním pásmu, dostal se za modrou čáru. V obranném pásmu si zasekl puk tak, že se zbavil Schultze a trefil se přesně mezi betony brankáře Neuvirtha! Asistence: Phil Di Giuseppe, Jaccob Slavin
01:10
Až nyní se na led dostává první formace hostů, jelikož jako první začala druhá formace společně s Nestrašilem.
00:45
Voráček ihned poté vedl kupředu svou formaci, s pukem se dostal ale pouze za bránu Lacka, tam o kotouč přišel.
00:17
Úvodní vhazování se vydařilo lépe hostujícímu celku, který se vydal do útoku, tam ale neuspěl.
00:01
Ještě jednou vítám všechny diváky u online přenosu. Jak už je u NHL zvykem, tak utkání začne o něco málo později.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Del Zotto, Gudas, Schultz, Medveděv, Manning, Gostibehere – Raffl, Giroux "C", Schenn – Voráček, Couturier, Simmonds – Read, Laughton, Umberger – Vandevelde, Bellemare, White

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal "C", Lindholm – Nordstrom, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry.
Philadelphia Flyers

Letcům se v letošní sezoně zatím nijak výrazně nedaří, vždyť v tabulce Východní konference jsou na 12. příčce. Ztráta na předchozí příčky není vysoká, avšak během pár nepovedených zápasů se může lehce navýšit. Philadelphia má aktuálně na kontě 30 bodů, v posledních zápasech pak vyhrála dva zápasy z pěti. Nejproduktivnějším hráčem je Claude Giroux
s 28 body (11+17).

Carolina Hurricanes

Jestliže Letci na tom nejsou nijak dobře, tak Carolina je na tom ještě o něco hůře. V tabulce Východní konference je až na 14. příčce, když se ji podařilo získat 28 bodů. Její forma je ale velmi dobrá, z posledních pěti zápasů vyhrála hned čtyři, jediný zápas ztratila s Dallasem, když dostala rozhodující branku 19 vteřin před koncem. Nejproduktivnějším hráčem je Justin Faulk s 25 body (12+13).
Dobrý den, vítám všechny diváky u sledování online přenosu ze zápasu zámořské NHL, v tomto zápase se spolu střetnou celky Philadelphia Flyers a Carolina Hurricanes. Utkání začne lehce po 1. hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.