Hvězdy utkání

1. Phil Kessel (PIT) – 1+0
2. Chris Kunitz (PIT) – 1+0
3. Marc-André Fleury (PIT) – 38 zákroků, 1 gól, 97,4%
Dnešní utkání je u konce, rozhodujíc trefu si připsal Phil Kessel, který vystřelil Tučňákům bod navíc v prodloužení. Já se s Vámi loučím, příjemný nedělní den!
60:41
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté nakonec berou bod navíc! Forsberg udělal chybu, když snadno přišel o puk v souboji s Malkinem ve středním pásmu, kde se ho ujal PHIL KESSEL, který obkroužil polovinu hřiště vystřelil do betonů Rinneho, od nichž se puk odrazil zpět k hvězdě Penguins. Kessel měl jednoduchou pozici, z které jistě poslal puk za záda Fleuryho. Asistence: Jevgenij Malkin.
60:34
Forsberg nedokázal projít přes protihráče, puk mají hosté.
60:13
Ofsajd domácího celku.
60:05
Domácí začínají prodloužení s pukem na svých holích.
60:01
Třetí třetina přinesla vyrovnání pro domácí hokejisty. O to se postaral v 52. minutě Neal, který dorazil svoji vlastní střelu za záda skvěle chytajícího Fleuryho.
60:00
59:55
Penguins vysokým obloukem vyhazují puk, uvidíme prodloužení.
59:48
Uvidíme ještě jedno vhazování před brankou hostujícího brankáře.
59:24
Počet střel: Nashville – 38, Pittsburgh – 26.
59:04
Necelou minutku před koncem třetí části je odpískáno zakázané uvolnění Pittsburghu.
58:57
Josi zaváhal při rozehrávce, ale hosté toho nedokázali využít.
57:53
Hosté se nikam neženou, vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
57:18
56:58
Josi nezachytil puk u mantinelu, hostům se podařilo vyhodit.
56:32
Bonino vyhazuje puk přes všechny čáry.
56:16
Jonesovu střelu bez přípravy udržel ve svých chráničích Fleury.
55:44
Domácí zavezli puk do útočného pásma, ale následně se Tučňáci osvobozují.
55:17
Cole (PIT) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
55:07
Letang se napřáhl ihned po vhazování ke střele, ale přitom zlomil svou hůl.
55:02
Perron se dral před bránu, následně však skóroval vlastním tělem, protože byl vražen do branky. Hra je po posunutí domácí klece přerušena.
53:53
Nyní si vytvořila dobrý nátlak elitní formace hosté, ale branku to nepřineslo.
51:27
Nashville právě vstřelil branku!
Obrovský tlak končí brankou při signalizované výhodě. JAMES NEAL vystřelil z pravého bodu pro vhazování, jeho střelu Fleury vyrazil nešťastně jen do strany zpět na hůl původního střelce, který neměl žádný problém s dopravením puku do odkryté brány. Asistence: Mike Ribeiro, Barret Jackman.
51:07
Mohutný zámek přináší Predátorům signalizovanou výhodu.
50:40
Ribeirovu nabídku na teč nikdo nedokázal zasáhnout.
50:01
Domácí si nyní vytvořili velký tlak, hosté pouze vyhazují.
49:16
Fisher dostal puk do velmi výhodné pozice, avšak nedokázal černou gumu zpracovat.
48:16
Arvidsson zkoušel vystřelit zpoza obránce, ale jeho projektil dokázal hostující brankář vyrazit.
47:34
Kunitz posunul puk na modrou, odkud nahazoval Letang, jenže ten mířil nepřesně.
46:54
Domácí zatím marně dobývají branku Penguins. Marc-André Fleury si připisuje další zákrok. Udrží čisté konto?
46:18
Nahození Dupuise Rinne lapil a rychle rozehrál.
45:46
Nepřesná rozehrávka končí odpískaným icingem.
45:29
Jackmanova dělovka k bráně nedoletěla.
44:35
Malkin krásně obešel soupeře a následně přihrál do jízdy Kesselovi, jehož střela mířila pouze do brankové konstrukce!
43:12
Domácí vyhodili puk až na zakázané uvolěnní.
42:53
Rinne vyjel až mezi kruhy, aby pomohl svému týmu s rozehrávkou.
42:19
Domácí váhají s rozehrávkou, rozhodně nikam nespěchají.
41:30
Letang pálil opět od modré, i tentokrát minul domácí bránu.
41:17
41:05
Letangova střela se nevešla mezi tři tyče.
40:24
Chvíli se zdálo, že se hosté usadí v pásmu soupeře, ale najednou přišla nečekaná ztráta.
40:01
Domácí měli v druhé třetině obrovskou šanci jít do vedení, ale Gaustad ve vlastním oslabení sám proti Fleurymu neuspěl, a tak se v 36. minutě o slovo přihlásili hosté. Po přihrávce Malkina se do puku opřel Kunitz a střelou, která se ještě otřela o břevno, stanovil aktuální stav zápasu.
Další třetina začne přibližně v 2:56.
40:00
39:50
Crosbyho přihrávka vyhání hosty z útočného pásma.
39:28
Letang začíná novou akci od svého brankáře.
39:17
Weber (NSH) je vyloučen na 2 minuty za sekání.
39:01
Střelu Perrona od pravého mantinelu vyráží Rinne.
38:24
Ohromný tlak domácích končí Sprong, který vyváží kotouč na soupeřovu polovinu.
38:00
Bekhend Ribeira na branku neprošel.
37:37
Domácí se najednou probudili a buší na bránu hostujícího celku.
35:04
Ihned po vypršení trestu se Tučňáci ujímají vedení. Tři hostující hráči uháněli do přečíslení 3 na 2, Malkin poslal puk do druhé vlny přímo na hůl CHRISE KUNITZE, jehož dělovka se otřela o břevno a následně zapadla do domácí klece. Asistence: Jevgenij Malkin, Matt Cullen.
34:54
34:30
Dupuis důrazně vybojoval puk a následně vyhodil.
33:37
James Neal dobře pracoval v brankoviště, jenže proti snaze vstřelit gól stál zatím stoprocentní Fleury.
33:25
Domícím se ovšem nedaří usadit se v útočném pásmu.
32:54
Malkin (PIT) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
32:11
Cullen měl dobrou rychlost, jenže unikajího hráče Penguins srazil jeden z domácích tělem k ledu.
30:57
Crosby se dostal až před Rinneho, na kterého ale z bezprostřední blízkosti nedokázal vyzrát!
30:29
Poté, co puk putoval mimo hřiště, se bude vhazovat v útočném pásmu Nashvillu.
30:18
29:21
Kessel se nechal obrat, a tak uháněli kupředu dva Predátoři. Weber předal kotouč do jízdy Gaustadovi, který ovšem tváří v tvář nevyzrál na hostujícího gólmana!
28:48
Malkin musí opět začít od své brány.
28:27
Domácím se daří ihned na začátku oslabení vyhodit.
28:18
Ellis (NSH) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
27:58
Po zakázaném uvolnění Predátorů se bude vhazovat před Rinnem.
27:39
Ofsajd byl tentokrát odpískán domácímu Fisherovi.
27:02
Sprong měl hned dva najeté spoluhráče, ale nedokázal poslat puk na ani jednoho z nich.
26:22
Scuderi napálil pouze hráče Nashvillu stojícího před ním.
25:46
Nahození Spronga raději podržel Rinne ve své lapačce.
24:49
Tentokrát švýcarský obránce servíroval puk do brankoviště, kde ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
24:26
Josiho svižnou střelu zastavuje nejistým zákrokem Fleury.
24:07
Tentokrát se icingem proviňují hráči Pittsburghu.
23:28
Odpískáno zakázané uvolnění domácímu celku.
22:42
Smith dostal krásnou přihrávku zadovkou do mezikruží, kde byl téměř sám proti Luongovi, jenže trefil jen levý beton kanadského brankáře!
22:03
Kessel se neodvážil jít do početní nevýhody, pouze nahodil kotouč do útočného pásma.
21:00
První domácí formace dlouho točila Penguins ve své třetině, ohrozit bránu ovšem nedokázala.
20:19
Po prvním zásahu Rinneho se bude vhazovat v pásmu Nashvillu.
20:01
První třetina nám příliš šanci nepřinesla. Zatím v tomto utkání vévodí oba brankáři, což dokazuje nerozhodné skóre 0:0. Tučňáci měli velkou příležitost v podobě pětiminutové přesilovky, jenže domácí jim nedovolili ani se usadit v útočném pásmu.
Další třetina začne přibližně v 2:03.
20:00
19:30
Malkin se pustil do tří protihráčů, jenže končí na ledě v rohu kluziště.
19:20
Josiho střela od modré byla přizvednuta až do ochranné sítě.
18:47
Po zakázaném uvolnění domácích se hra stěhuje opět před Rinneho.
18:28
Josi se probojoval až do útočného pásma, jenže puk do brankoviště nedokázal dopravit.
17:39
Rust se snažil natlačit před Rinneho, což se nakonec povedlo, jenže hostujícímu borci chyběl puk.
17:20
Cole pálil od modré jen do blokujícího protihráče.
16:58
Maatta pálil jen do betonu, od kterému se puk odrazil no hůl Kessela, ten ovšem nedokázal z velké blízkosti prostřelit finského brankáře. Následně se po odpískání strhla hromadná strkanice, sudí vylučovat nebude.
16:31
Střela Lovejoye se mezi tři tyče nevešla, následně puk do brankoviště vracel Dupuis, ale Rinne si vše pohlídal.
16:16
Počet střetů: Nashville – 6, Pittsburgh – 6.
15:48
Tentokrát se píská kvůli zakázanému uvolnění Nashvillu.
15:41
Hra je přerušena pro icing Penguins.
15:34
Smith chtěl vystřelit z mezikruží, jenže puk zapomněl za svými zády.
15:14
Tučňáky zastavuje v útočném postupu postavení mimo hru.
15:12
Perron poslal k ledu svého soupeře, ale k puku se mu nepodařilo dostat.
13:58
Dumoulin už je opět na ledě, tentokrát pálil z levé strany, bohužel pro hosty ovšem mimo.
13:20
Fleury si připisuje další zákrok proti střele Fishera.
13:16
12:14
Hodgsonovu střelu od modré kryje kanadský brankář Pittsburghu.
12:05
Hosté vyhazují puk k Rinnemu.
11:16
Dupuis (PIT) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
11:16
Jones dostal příliš mnoho času na modré, čehož ovšem nevyužil, pálil pouze do připraveného Fleuryho.
10:25
10:18
Kesselovu střelu z pravého bodu pro vhazování už drží Rinne ve své lapačce. Vše nasvědčuje tomu, že domácí tohle dlouhé oslabení přečkají.
09:49
Fisher spěchal s Nystromem do přečíslení, avšak nedokázal přesně přihrát.
09:22
Weber pomocí odrazu o mantinel chytře vyhodil puk přes všechny čáry.
08:45
Smith vyvezl puk do pásma soupeře, za což si vysloužil hlasitý poslech.
08:05
Malkin přihrával přes šíři pásma Crosbymu, ten ovšem kotouč nezpracoval.
07:08
Penguins se přesilovka vůbec nedaří, domácí po páté za sebou vyhazují.
06:50
Ekholm odpaluje puk až na polovinu soupeře.
06:18
Opět je puk až u Fleuryho.
05:59
Domácím se daří bez problémů vyhodit.
05:25
Hostující bek odešel rovnou do kabin. Jackman (NSH) je vyloučen na 5 minut za naražení na hrazení.
05:25
Dumoulin zůstal ležet na led a nevypadá to s ním vůbec dobře.
05:11
Po ofsajdu Predators se bude vhazovat ve středním pásmu.
04:46
Sprong chtěl kombinovat v pásmu soupeře, avšak hned provní přihrávka končí fiaskem.
04:10
K volnému puku se nikdo nehlásil, a tak Fleury přerušil hru.
03:29
Fisher zkoušel vypálit ihned po vhazovaní, jeho střela ovšem na branku soupeře neprošla..
03:15
Domácí se provinili proti pravidlům postavením mimo hru.
02:43
Perron objel domácí klec, jenže zakončoval příliš nepřesně.
01:55
Třetí domácí lajna dlouho kombinovala v pásmu soupeře, ale nakonec se Tučňákům podařilo vyhodit.
00:29
Crosbyho přirhávka na Dupuise byla příliš dlouhá puk mají opět Predators.
00:05
Domácí vyhrávají buly a ihned se ženou kupředu.
00:01

Pittsburgh Penguins

Tučňáci naopak neprožívají příjemný vstup do sezóny. S 6 body jsou až na šesté příčce Metropolitní divize, za což může hlavně nízká produktivita celého týmu. Hosté za sedm utkání nastříleli jen 11 branek, čímž se řadí na předposlední místo ve vstřelených gólech v celé NHL.

Nashville Predators

Domácí si zatím vedou velmi dobře. Z odehraných sedmi zápasů dokázali Predátoři v šesti z nich zvítězit, což je se ziskem 12 bodů řadí na druhé místo Centrální divize. Specialitou Nashvillu jsou v této sezóně samostatné nájezdy, které zatím pokaždé vyhráli.

Mike Ribeiro – 7 zápasů (1+4)
Vítáme vás u on-line přenosu. Mezi Nashville PredatorsPittsburgh Penguins. Utkání začíná v 02:00.