To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
2. Marc-Andre FLEURY (PIT) 22 zák., 0 gólŮ, 100%

Michal JORDÁN (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 15:01

Andrej NESTRAŠIL (CAR) 0+0 3 střely, čas na ledě 14:30
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Pittsburgh Penguins: 32

Carolina Hurricanes: 22
Utkání končí jasným vítězstvím Pittsburghu, který dokázal Carolinu přehrát ve všech směrech. Hosté dnes selhali hlavně v útočné fázi, kde byli doslova neškodní. Gólman Tučňáků Fleury si tak připsal cenné čisté konto! Pittsburgh se po tomto vítězství zase přiblížil postupové osmičce a přeskočil v tabulce svého dnešního soupeře. V dresu Tučňáků odehrál parádní zápas i Hagelin, který je novou posilou Penguins.
59:00
Poslední minuta dělí Fleuryho od čistého konta.
57:54
Hraje se ve středním pásmu, domácí budou moci zaútočit.
56:30
Hagelin vyhazuje kotouč až k Lackovi, ten ho zastavuje a hosté mohou rozehrát.
55:57
Hurikáni nyní usilují alespoň o čestný úspěch.
55:32
Fleury si připisuje zákrok po střele z levé strany a je blízko třetí "nule" v sezóně.
54:55
Jenže domácí v pohodě vyhazují puk z vlastní třetiny.
54:35
Hosté postupují do útočného pásma.
53:36
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Neskutečné! Eddie Lack má problém, tím je prostor kolem pravé ruky, vyrážečky, kam nyní zamířil TREVOR DALEY a je úspěšný, byť puk prolétl nikoliv nad, ale pod rukou gólmana Caroliny. Asistence: Patric Hörnqvist.
53:10
Warsofsky se odebral na vlastní střídačku a nyní se pokračuje.
53:02
Warsofsky se těžce nyní zvedá z ledu po srážce s hlavním sudím ve střední třetině.
52:10
Hurikáni ztrácejí puky v nejlepším případě za útočnou modrou...
51:52
Chtělo by to alespoň jeden gól v síti Pittsburghu, aby se zase začalo hrát.
50:20
Poslední desetiminutovka třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého zápasu, Pittsburgh v klidu hlídá svůj náskok.
49:48
Jenže Carolina opět neohrozila Fleuryho, puk míří ze třetiny Tučňáků.
49:30
Až nyní se to povedlo druhé formaci Caroliny.
49:16
Hurikáni nyní nemají sílu na to, dostat se do útočného pásma.
48:10
Dobrá práce Jordána ve středním pásmu, posléze se však puk dostává do hlediště, hra přerušena.
47:30
Hurikáni se dostali do prekérní situace, navíc se svou bezmocností v útočné fázi těžko ve zbývajícím čase něco udělají.
46:55
Parádní akce v podání kapitána Pittsburghu, SIDNEY CROSBY převzal puk ve středním pásmu, projel po pravém křídle blíže k brance Lacka, kterého překonal do stejného prostoru, jako spoluhráči při prvním a druhém gólu Tučňáků, tedy nad vyrážečku Eddieho Lacka. Asistence: Patric Hörnqvist a Ben Lovejoy.
46:42
Elitní formace Penguins na ledě.
46:18
46:05
To již neplatí, Tučňáci dostávají puk ze třetiny.
45:50
Hosté si nyní trochu nerozuměli před brankou Tučňáků, ale přesto zůstávají v pásmu.
45:15
Nakonec se puk dostává až k brance Caroliny.
45:00
Carolina se drží v útočném pásmu.
44:50
Faulk pálí od modré, Fleury má puk v lapačce.
44:30
V předchozích dvou přesilových hrách vystřelili hosté celkem dvakrát, to je hodně málo.
44:18
Malkin fauloval a nabízí tak soupeři přesilovou hru.
44:10
Hraje se ve třetině Pittsburghu.
43:38
Postup Caroliny zastavuje odpískaný ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:00
Warsofsky to neudělal ideálně, když na útočné modré trefil brusle bránícího hráče, puk se dostal do středního pásma.
42:38
Kunitz nahazuje puk do útočného pásma a snaží se ho vybojovat.
41:50
Ani na druhé straně neuspěl Malkin, třetí třetina začíná pěkně svižně.
41:25
Versteeg se dostal do dobré šance, z levé strany ale nedokázal překonat Fleuryho.
40:22
Penguins v útoku, Lack musí zasahovat, hra přerušena.
40:01
Další třetina začne přibližně v 23:01.

Michal JORDÁN (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 9:31

Andrej NESTRAŠIL (CAR) 0+0 2 střely, čas na ledě 8:53

Pittsburgh Penguins: 24

Carolina Hurricanes: 15
Dalších dvacet minut tohoto zápasu za námi, Pittsburgh vede po čtyřiceti minutách již 3:0, když třetí gól vsítil v samém závěru druhé třetiny. Celá akce však byla více, než ožehavá, Crosby totiž dostal puk za záda Lacka nastavením brusle a úmyslným pohybem nohy, nicméně videocentrum zkoumalo nikoliv tuto akci, ale případný předchozí ofsajd domácích na útočné modré... Každopádně gól uznán byl, Tučňáci tak vedou 3:0 a kráčí si pro důležité vítězství.
40:00
39:24
No vida! Tak nakonec se opravdu nezkoumalo kopnutí Crosbyho, místo toho se zkoumal ofsajd a gól platí!
39:24
Pozor, nakonec se nezkoumá kopnutí bruslí Crosbyho, ale údajně případně neodpískaný ofsajd...
39:24
Nakonec se domácí dostali do útočného pásma a kapitán SIDNEY CROSBY tečuje bruslí střelu Kessela do branky, ale byl tam pohyb nohou, je to tedy úmyslné kopnutí, gól by platit neměl! Vše se konzultuje s videocentrem! Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
39:15
Crosby a spol. mají nyní problémy s přechodem do útočného pásma.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, puk ve třetině Pittsburghu.
38:29
Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří další hráč Caroliny, znovu je to Kris Versteeg, který dostává trest za podražení.
38:20
Tučňáci v útočném pásmu.
37:34
Gerbe to zkusil z pravé strany, z úhlu, Fleury si prostor uhlídal.
37:14
Hra přerušena, vhazování ve středním pásmu poté, co se puk ocitl na střídačce Caroliny.
36:15
Lack zasahuje proti střele Hagelina, hra přerušena.
35:24
Fleury pokračuje v zápase, problém s kolenem zdá se není tak vážný.
35:24
Pozor, Fleury se těžce zvedá z branky po střetu se svými spoluhráči.
35:08
Hainsey vyhazuje puk přes všechny čáry, icing Caroliny.
34:48
34:18
Crosby nepřesně přihrává Malkinovi, ten nedokázal puk zpracovat, hosté se osvobozují.
33:55
Penguins v útočném pásmu, na ledě stále elitní přesilovková formace Tučňáků.
33:26
Spolupráce Malkin – Crosby vyústila pouze v ofsajd na útočné modré.
33:17
Puk ve třetině Penguins.
32:48
Další vyloučení v sestavě Caroliny, na trestnou lavici usedá Versteeg, Carolina se bude opět bránit při přesilové hře soupeře.
31:40
Sheary udržel útočné pásmo, ale ne na dlouho, nyní již hrají hosté.
31:03
30:52
Unavená bránící čtveřice Caroliny odchází na střídačku.
30:38
Lack byl dokonce bez hole, domácí toho mohli využít, nestalo se, puk míří ze třetiny.
30:10
Malkin nyní rozděloval puky zpoza branky, jeho spoluhráči ostřelovali Lacka, ten ale pokaždé odolal.
29:42
Elitní přesilovková formace Tučňáků se již srovnala v útočném pásmu.
29:15
Daley to nezvládl na útočné modré, bránící hráč Caroliny dostává puk ze třetiny.
29:03
Faulk odchází na trestnou lavici, za podražení dostává dvouminutový trest, přesilová hra Pittsburghu a stupeň nejvyššího ohrožení pro branku Caroliny!
28:25
Ale nedostávají se ke střele, nakonec je odpískán ofsajd Caroliny, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:10
Hraje se dlouho bez přerušení, hosté to zkoušejí po pravé straně.
26:53
26:38
Podruhé pálí Slavin, ale i tentokrát netrefuje branku Fleuryho.
26:03
Slavin se ocitl ve velké šanci, ale nakonec netrefil branku Penguins.
25:36
Pittsburgh je totiž již ve čtyřech.
25:20
Nezvládnuté z pohledu Caroliny, která ztrácí výhodu dvou hráčů na ledě.
25:04
Hosté ale jako by si příliš nevěděli rady s touto situací.
24:53
Andrej Nestrašil vybojoval další faul, tentokrát se provinil Hagelin a Tučňáci jdou do tří!
24:37
Hosté v útočném pásmu.
24:15
Domácí dostávají puk ze třetiny, hosté to musí zkoušet znovu.
23:50
Ve hře byl i samostatný nájezd, pro Tučňáky je tak vyloučení Lovejoye lepší variantou.
23:36
Je z toho vyloučení, Ben Lovejoy dostává dvouminutový trest za hákování.
23:36
E. Staal se dostal do brejku, ale pozor, je zahákován Lovejoyem a nemohl ideálně zakončit, puk skončil vedle branky.
23:09
J. Staal bojuje o puk za brankou Penguins, k ruce má Nestrašila, ale nakonec oba o puk přicházejí.
22:10
Nahozený kotouč za branku Caroliny.
21:30
Parádní kombinace Tučňáků, kterou Malkin zakončil střelou z levé strany, zamířil nad vyrážečku, ale Lack si tentokrát tento prostor pohlídal.
20:41
Carolina útočí po levé straně, puk ale hostům uniká, hrát mohou domácí.
20:01
Další třetina začne přibližně v 22:02.

Michal JORDÁN (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 4:26

Andrej NESTRAŠIL (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 5:33

Pittsburgh Penguins: 15

Carolina Hurricanes: 9
Pittsburgh zvládl úvodní dvacetiminutovku celkem s přehledem, hosté zatím nestíhají tempu domácích, kteří jsou lepší v bruslení i v napadání rozehrávky soupeře. Z jedné takové akce padl i gól a nakonec jich mohlo být i víc, Eddie Lack ale některé šance vychytal. Carolina působila v této třetině doslova neškodným dojmem.
20:00
19:32
Ale je to z pohledu hostů bez střel, Fleury je v podstatě bez práce!
19:15
Probíhá poslední minuta hry, Carolina v útočném pásmu.
18:56
Eddie Lack přerušil hru, není divu, Pittsburgh se po přečkaném oslabení usadil v útočném pásmu.
18:32
Ruský bohatýr má hodně sil, zůstává i nadále na ledě a bojuje o puk v útočném pásmu.
18:03
Jevgenij Malkin to nyní zkusil individuálně, ale v souboji s dvěma obránci Caroliny přišel o puk.
17:20
Malkin se hned po svém návratu zapojil do útočné akce, Dumoulin ji zakončil střelou z levé strany, Lack chytil a hned rozehrál.
17:11
16:50
Ani tentokrát se Hurikáni nedokázali usadit v útočném pásmu.
16:33
Hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
16:01
Andrej Nestrašil pálí z levé strany, Fleury musí zasahovat, vyrážečkou vytěsnil puk mimo.
15:46
A ještě dobrou práci odvedl Cullen, který bojoval o puk v rohu třetiny Caroliny.
15:38
Porter pošetřil čas, nahodil puk do útočného pásma.
15:11
Je tu první přesilová hra Caroliny, Malkin dostává dvouminutový trest za sekání.
15:08
Jeff Skinner nahazuje puk do útočného pásma.
14:33
Odpískáno zakázané uvolnění hostů, vhazování po pravici Lacka.
14:11
Tučňáci se stále drží v útočném pásmu, Lack vyráží střelu od modré.
13:47
Čtvrtý útok Pittsburghu opět "řádí" v útočném pásmu, Lack musel zasahovat.
13:16
Carolina v útočném pásmu, ale je to pouze o souboji u mantinelu.
12:07
Nakonec musí znovu zasahovat Eddie Lack, který přerušuje hru.
11:51
Po delší době hosté v útočném pásmu, ale vlastní chybou se o pásmo připravují.
11:04
Pittsburgh nyní svého soupeře výrazně přehrává, Lack si připsal další dva skvělé zákroky.
10:05
Hosté špatně rozehráli, puk získal na modré Porter, který pohotově našel v mezikruží CONORA SHEARYHO a ten se dokázal gólově prosadit, znovu střela nad vyrážečku Lacka. Asistence: Kevin Porter a Matt Cullen.
09:35
Lack lapil střelu Määtäho z levé strany, předtím odvedl dobrou práci Crosby, který ustál souboj u mantinelu a ještě dokázal přesně přihrát.
08:42
Fleury si připisuje další zásah proti střele Nashe, který pálil z mezikruží.
08:27
Jenže za brankou Fleuryho získávají puk domácí.
08:10
Nestrašil dostal puk do středního pásma a hosté jdou dopředu.
07:46
Vzápětí pálí z pravé strany Hainsey, ale i s jeho bekhendovým pokusem si Fleury poradil.
07:37
Jeho spoluhráči ale zabojovali a udrželi se v útoku, který zakončil Nash střelou z pravé strany, Fleury na svém místě.
07:20
Rozehrávka na Raska, ten ale nedostal ideální přihrávku a puk ztrácí.
06:42
Akci Caroliny přerušuje odpískaný ofsajd na útočné modré.
06:25
05:55
Dlouho se ale bojuje o puk za brankou Lacka, to vyhovuje hostům.
05:36
Domácí se dostávají opět do útočného pásma.
05:08
Malkin musel ven z útočného pásma, ale udržel alespoň puk.
04:50
Pittsburgh v útočném pásmu.
04:25
Brad Malone oslabuje svůj tým a za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest.
03:54
Výborně sehraná akce Penguins, Malkin na sebe navázal dvojici bránících hráčů, na pravé straně přenechal OLLI MÄÄTÄ, který si sjel před branku, odkud překonal Lacka střelou nad pravou ruku. Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
03:41
Penguins má na ledě druhou formaci.
03:24
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Penguins, kde se také bude vhazovat.
02:06
Sheary se z pravé strany pokoušel prosadit, puk ale Lackovi nedokázal propasírovat pod betonem do branky.
01:45
Tučňáci ve vlastním pásmu, opatrná rozehrávka.
01:07
Tučňáci v útoku, střela od modré, Lack v pohodě chytá, hra přerušena.
00:42
Slavin ale nezachytil puk, ten míří do středního pásma, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
00:37
Carolina v prvním útoku, puk na modré.
00:01
Oba týmy na ledové ploše, zní americká hymna.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Määttä, Daley, Dumoulin, Lovejoy, Cole, Warsofsky – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Künhackl, Fehr, Rust – Porter, Cullen, Sheary

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Liles, Faulk, Hanifin, Hainsey, Jordán, Slavin – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordström, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Nash – Malone, McClement, Gerbe

Rozhodčí: Kimmerly, Peel – Cherrey, Murphy.
Carolina Hurricanes
Hurikáni jsou na tom stále o něco lépe, než Tučňáci, konkrétně o bod. Nicméně v neprospěch hovoří fakt, že mají i o tři odehrané zápasy navíc. Lépe je na tom Carolina i co se týče bilance z posledních zápasů, kdy se například může pochlubit čtyřzápasovou vítěznou šňůrou, kterou ukončil až poslední duel s Vancouverem (2:3 po prodl.). S Pittsburghem se Carolina utkala 13. leda, kdy na svém ledě zvítězila 3:2 po prodloužení.
Pittsburgh Penguins
Tučňáci se stále drží pod postupovou osmičkou do bojů o Stanley Cup, což je stále obrovské překvapení. Tým kolem Crosbyho a Malkina v posledních zápasech spíše paběrkuje. Důkazem budiž jeho bilance do listopadu loňského roku do dnešního dne, kdy z dvaceti zápasů pouze sedm vyhrál! Tučňáci se po čtyřzápasové venkovní sérii vrací na svůj led, kde se naposledy představili 6. ledna, kdy podlehli Chicagu.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž PITTSBURGH PENGUINS přivítá na svém ledě CAROLINU HURRICANES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.