Andrej Sekera (EDM) 0+0, 5 střel, čas na ledě 24:44
Tři hvězdy utkání:

1. Jannik Hansen (VAN) 1+0
2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+0
3. Matt Bartkowski (VAN) 0+2
Utkání mezi Vancouverem a Edmontonem nakonec přineslo nádhernou zápletku v podobě několika samostatných nájezdů, ve kterých padlo pět gólů a ten poslední z hole Emersona Etema znamenal vítězství Canucks, kteří ukončili sérii dvou výher Edmontonu ve vzájemných zápasech a celkově proti němu v letošní sezóně vyhrál druhé z pěti utkání. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 4 Edmonton Oilers 3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
Autorem vítězné branky je EMERSON ETEM.
Emerson Etem předvedl své šikovné ruce, když si mezi nohama prostrčil puk na bekhend a poté střelou po ledě zamířil mezi betony Cama Talbota!
Patrick Maroon se rozjel na nájezd a v blízkosti pravé tyče mohl skórovat, jenže nedokázal puk zvednout nad levý beton ležícího Jacoba Markströma.
Jake Virtanen ale skvěle reaguje, když nádhernou střelou vymetl přesně pravý horní roh brány. Cam Talbot bez šance.
Leon Draisaitl zamířil přesně k tyči a posílá Edmonton v samostatných nájezdech do vedení.
Daniel Sedin vzal odpovědnost na svá bedra a mířil nad lapačku Cama Talbota, ten se ale nachytat nenechal a jeho pokus vyrazil.
Lauri Korkikoski se rozjel na nájezdy a snažil se zamířit přesně k levé tyči, jenže bránu minul.
Markus Granlund se pokusil zamířit mezi betony Cama Talbota, ten si ale mezi ně vložil hůl a jeho střelu vyrazil.
Connor McDavid na opačné straně předvedl podobné řečení jako před ním Jannik Hansen, ani on ale neuspěl.
Jannik Hansen chtěl zamířit mezi betony Cama Talbota, ve své snaze ale neuspěl.
Ryan Nugent Hopkins udělal velký oblouk a poté střelou po ledě poslal puk mezi betony Jacoba Markströma do sítě.
Alexandre Burrows se rozhodl pro stejné zakončení jako Matt Hendricks s tím rozdílem, že zamířil střelou po ledě mezi betony Cama Talbota přesně ke vzdálenější pravé tyči!
Matt Hendricks se snažil bekhendem zamířit mezi betony Jacoba, ten je ale dokázal včas sklepnout k sobě a u levé tyče puk zastavil.
Bo Horvat zvolil střelu k levé tyči, Cam Talbot ji ale pravým betonem vyrazil mimo.
Jordan Eberle před bránou zamíchal s pukem a poté chtěl zamířit nad lapačku Jacoba Markströma, puk se ale od její horní hrany odrazil mimo.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze neurčilo a před námi jsou samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Vancouver Canucks 3 Edmonton Oilers 3.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:53
Taylor Hall (EDM) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
64:40
Jannik Hansen mohl vyrazit do úniku, jenže už neměl síly a po otočce těsně před modrou čárou přihrál Bo Horvatovi, který mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, jeho následný pokus ale zamířil vedle pravého horního rohu brány.
64:00
Daniel Sedin mohl uklízet puk v blízkosti pravé tyče z úhlu do prázdné brány, jenže Cam Talbot předvedl spektakulární zákrok a jeho nebezpečný projektil ukryl ve své lapačce!
63:33
Daniel Sedin krásně roztáhl hru doleva a Christopher Tanev napřáhl z úhlu k prudké střele, která sice mířila pod horní tyč, ale nakonec skončila na hrudi Cama Talbota.
63:00
Do konce svižného prodloužení 3 proti 3 zbývají odehrát dvě minuty, což je ještě spousta času na vstřelení vítězného gólu.
61:22
Jannik Hansen mohl rozhodnout, jeho střela z levého kruhu pro vhazování se ale od hole jednoho z protihráčů odrazila vedle levého horního rohu brány.
60:54
Tayler Hall na pravém křídle nabral rychlost a poté prudce vypálil, jeho následná střela ale zamířila vedle bližší pravé tyče.
60:12
V Rogers Areně před pár sekundami začalo prodloužení a pokud necelých pět minut nerozhodne o vítězi utkání, na řadu přijde lahůdka v podobě samostatných nájezdů.
60:01
Vancouver ve třetí třetině po brankách Emersona Etema a Jannika Hansena dvakrát vedl, Edmonton ale vždy dokázal na jednobrankové vedení soupeře zareagovat a zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinse a Patricka Maroona poslal utkání do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Vancouver Canucks 3 Edmonton Oilers 3.
60:00
59:46
Oilers vyhodili puk na zakázané uvolnění a Jannik Hansen tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale skončil na hrudi připraveného Cama Talbota.
59:00
Hlavní trenér Willie Desjardins si ještě vzal Coach challenge, gól byl ale uznán, takže se s největší pravděpodobností dočkáme v Rogers Areně prodloužení.
58:33
Derek Dorsett (VAN) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
58:33
Edmonton právě vstřelil branku!
PATRICK MAROON odpovídá chirurgicky přesnou střelou a vyrovnává necelé dvě minuty na 3:3!! Nail Jakupov nádhernou přihrávkou přenesl hru z pravého křídla do levého kruhu pro vhazování, kde si Patrick Marron zpracoval puk a poté nádhernou střelou zápěstím vymetl přesně bližší levý horní roh nad pravým ramenem Jacoba Markströma. Bylo tam hodně málo místa, Patrick Maroon to ale trefil nádherně. Asistence: Nail Jakupov, Mark Letestu.
57:05
Ben Hutton (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení.
57:00
Do konce utkání zbývají odehrát přesně tři minuty a Vancouver je hodně blízko ukončení dvou vítězství Edmontonu v řadě ve vzájemných zápasech.
55:52
Vancouver právě vstřelil branku!
JANNIK HANSEN nádhernou brankou odmítá prodloužení a posílá Vancouver do vedení 3:2!! Adam Pardy nedokázal na obranné modré čáře zachytit nádhernou diagonální žabičku v podání Alexe Biegy a Jannik Hansen se na levém křídle dostal do samostatného úniku, který zakončil parádní střelou do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, a jeho pokus se od horní tyče odrazil do sítě. Asistence: Matt Bartkowski, Alex Biega.
54:37
Matt Hendricks se vzápětí dostal na pravém křídle ke střele, z ostrého úhlu ale na brankáře Vancouveru vyzrát nedokázal.
54:19
Zach Kassian na pravém křídle nabral velkou rychlost a poté si sjel před bránu, kde se z blízkosti na přední tyči snažil zamířit mezi betony Jacoba Markströma, ten se ale potřetí v utkání překonat nenechal a jeho pokus vyrazil!
53:41
Nikita Tryamkin napřáhl po vyhraném vhazování Canucks na modré čáře k prudké střele zápěstím, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Cam Talbot.
53:38
Vypadalo to, že jeden z hráčů Edmontonu byl podražen, nakonec se ale faul nepískal a hra pokračuje tedy v pěti hráčích na obou stranách.
52:17
Rychlý průběh závěrečné části utkání je způsoben tím, že se v ní minimálně přerušuje a v Rogers Areně se hraje plynulý hokej.
51:54
Puk byl ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček a hra byla přerušena. Utkání neskutečně rychle spěje ke svému konci, ačkoliv se osm minut a šest sekund může zdát hodně.
50:51
Edmonton Oilers v dnešním utkání dvakrát dokázal zareagovat na jednobrankové vedení Vancouver Canucks a po krátké reklamní přestávce bude zápas pokračovat za stavu 2:2.
49:14
Leon Draisaitl se ocitl v blízkosti brány v dobré střelecké pozici, Jacob Markström ale jeho pokus mířící z úhlu pod horní tyč vyrazil zřejmě pravým ramenem do ochranné sítě.
47:46
RYAN NUGENT-HOPKINS se prosazuje a vyrovnává stav utkání na 2:2!! Taylor Hall na levém křídle od mantinelu nahodil puk před bránu, kde do jeho přihrávky vložil skvěle hůl Ryan Nugent-Hopkins a bekhendem ji mezi lapačkou a levým betonem Jacoba Markströma poslal do brány. Asistence: Taylor Hall, Iiro Pakarinen.
46:32
Zajímavost:

Henrik Sedin zaznamenal v letošní sezóně NHL druhý největší počet kanadských bodů od roku 2005.
46:03
Nail Jakupov nebezpečně vypálil na levém křídle z úhlu a Jacob Markström s problémy jeho prudký projektil udržel ve svém náručí, nakonec se mu to ale povedlo.
45:20
Edmonton se sice ubránil, vzápětí se jeho hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před bránou Cama Talbota, který dnes inkasoval dva góly.
44:27
Derek Dorsett:

Derek Dorsett dnes hraje skvělé utkání, když v první třetině nejprve otevřel skóre zápasu a na začátku té třetí přihrál na gól Emersonovi Etemovi.
43:53
Bo Horvat v pravém kruhu pro vhazování přišel o puk a Oilers se podařilo vyhodit o mantinel v blízkosti střídaček tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
42:02
Darnell Nurse tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale skončila pouze na boční síti, od které se puk odrazil za bránu Jacoba Markströma.
41:21
EMERSON ETEM vrací na začátku třetí části Canucks ztracené vedení a domácí hokejisté dělají velký krok k vítězství!! Derek Dorsett přenesl hru krásnou přihrávkou doleva na Emersona Etema, který zavezl puk do kruhu pro vhazování a poté z něj napřáhl ke střele, která pod lapačkou Cama Talbota zamířila ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Derek Dorsett.
40:20
V Rogers Areně vstupujeme do třetí třetiny a skóre utkání mezi Vancouverem a Edmontonem je po 40 minutách nerozhodné 1:1.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 6:01.
Hokejisté Edmontonu po přestávce zvýšil obrátky a málem se jim podařilo skórovat, když se v blízkosti dostal k dorážce Taylor Hall, Jacob Markström ale vytáhl spektakulární zákrok a vleže puk na brankové čáry zastavil lapačce! Domácí hokejisté ale nakonec přece jen kapitulovali, když se krásnou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování prosadil Darnell Nurse a jeho následná střela se od bližší tyče odrazila do brány. Oilers vyhráli prostřední část utkání na střely 16:4. Vancouver Canucks 1 Edmonton Oilers 1.
40:00
39:29
Leon Draisaitl a Nal Jakupov číhali před bránou, po kterém přihrávce svého spoluhráče se ale ani jeden z nich do zakončení nedostal.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta a oba týmy zřejmě budou vstupovat do třetí části za nerozhodného stavu.
38:14
Bo Horvat po zablokované střele rychle vypálil na levém křídle z úhlu, jeho následná střela ale skončila na hrudi připraveného Cama Talbota, který puk ukryl ve svém náručí.
36:31
Nail Jakupov se ocitl mezi kruhy pro vhazování nikým natahovaný ve slibné střelecké pozici, jeho následná střela mu ale sjela z hole a Jacob Markström zasahovat nemusel.
36:00
Do konce prostředního dějství, ve kterém se podařilo Edmontonu smazat jednobrankový náskok soupeře, zbývají odehrát čtyři minuty a Canucks hrají s Oilers nerozhodně 1:1.
34:11
Mark Fayne se pokusil otočit výsledek na stranu Oilers střelou z pravého rohu pro vhazování, Jacob Markström byl ale u své levé tyče včas a jeho pokus ukryl po rychlém zakleknutí ve své náruči.
33:46
DARNELL NURSE střílí nádherný gól a vyrovnává na 1:1!! Nail Jakupov našel na modré čáře Darnella Nurse, který na levém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a jeho následná střela letící nad ledem se od bližší levé tyče odrazila do brány. Asistence: Nail Jakupov, Lauri Korpikoski.
32:47
Taylor Hall se vrátil zpět na led po vypršení trestu z trestné lavice a Edmonton Oiler stejně jako Vancouver přečkal obě dvě hry v oslabení.
31:26
Canucks zkusili vypálit od modré čáry, jejich následná střela ale houštinou těl mezi kruhy pro vhazování neprošla a Cam Talbot zasahovat nemusel.
30:46
Taylor Hall (EDM) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
30:31
Daniel Sedin zkusil na pravém křídle od modré čáry nahodil puk po krátké komerční přestávce na bránu Cama Talbota, jeho nahození ale bylo v samém zárodku zablokováno.
30:05
Vancouver se pokusil zahrozit střelou z levého kruhu pro vhazování, Darnell Nurse ji ale zablokoval.
29:30
Griffin Reinhart podržel puk za svou bránou, aby jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.
28:49
Canucks se na opačné straně ledové plochy pokusili zahrozit střelou z ostrého úhlu, Cam Talbot ji ale hrudí vyrazil mimo.
28:27
Adam Pardy dobře vypálil od modré čáry a jeho střela byla mezi kruhy pro vhazování jemně tečována, jenže pouze do náruče připraveného Jacoba Markströma.
27:21
Zach Kassian vypálil na pravém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování a Lauri Korpikoski tečoval jeho střelu vedle vzdálenější levé tyče.
26:47
Derek Dorsett vypálil od modré čáry, jenže Jacob Markström měl dobrý výhled a jeho pokus zastavil ve svém náručí.
25:51
Jacob Markström předvedl dva spektakulární zákrok a Vancouver jeho zásluhou stále vede na domácím ledě nad Edmontonem Oilers 1:0, když se v první části prosadil jako jediný Derek Dorsett.
25:34
Leon Draisaitl skvěle clonil před bránou a vzápětí se dostal ke střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jacob Markström ale vytáhl skvělý zákrok a lapačkou jeho pokus vyrazil mimo. Vzápětí se dostal k dorážce mezi kruhy pro vhazování Taylor Hall, jehož střela mířila do horní části brány, jenže brankář Vancouveru předvedl spektakulární zákrok, když na zádech a brankové čáře zastavil puk ve své lapačce!
25:26
Jordan Eberle se v blízkosti pravé tyče dostal ke dvěma střelám, ani jedna z nich ale za zády Jacoba Markströma, který skvěle ucpal prostor u své levé tyče, neskončila!
24:35
Nikita Tryamkin (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení.
24:35
Connor McDavid se dostal po přihrávce Patricka Maroona do samostatného úniku poté, co se skvěle protáhl mezi dvěma protihráči, a vzápětí byl zezadu podražen!
24:11
Daniel Sedin zkusil vypálit na levém křídle z prostoru v blízkosti střídaček, jeho následná střela ale skončila v ochranné síti.
22:35
Lauri Korpikoski poslal před bránu z levého křídla nebezpečnou diagonální přihrávku, po které se jeden z jeho spoluhráčů dostal do zakončení, jeho pokus ale Jacob Markström pravém betonem vyrazil mimo, zatímco táhlou střelu Darnella Nurse od modré čáry ukryl ve svém náručí! Leon Draisaitl byl zřejmě tím hráčem, který se dostal po přihrávce Lauriho Korpikoskiho do šance.
21:18
Ben Hutton se ocitl v obranném pásmu pod tlakem, během oblouku za svou bránou si ale skvěle pokryl puk tělem a nepustil svého forčekujícího protihráče do šance.
20:30
Adam Pardy naskočil na led z trestné lavice a Edmonton Oilers hraje v plném počtu. Oba dva týmy v dnešním zápase měli k dispozici jednu přesilovou hru, během které ani jeden z tým neskóroval.
20:22
V Rogers Areně před pár okamžiky začala druhá třetina, v jejímž úvodu domácí hokejisté dohrávají po vyloučení Adama Pardyho za jednobrankového vedení 1:0 přesilovou hru.
20:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:03.
Vancouver Canucks byl během úvodních dvaceti minut mírně aktivnější a svou převahu dokázal gólově vyjádřit, když v polovině první třetiny prosadil krásnou střelou po ledě Derek Dorsett. Největší šanci Edmontonu měl na hokejce Jordan Eberle, na jeho střele si ale smysl po fantastickém semaforu bezchybný brankář Jacob Markström. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 1 Edmonton Oilers 0.
20:00
19:39
Do konce první části utkání zbývá odehrát 21 sekund a vypadá to, že Vancouver bude odcházet do šaten s jednobrankovým vedením.
19:02
Daniel Sedin byl zřejmě tím hráčem, který vypálil z levého kruhu pro vhazování na vzdálenější pravou tyč, Cam Talbot ale jeho následný pokus levým betonem vykopl mimo tři tyče!
18:28
Adam Pardy (EDM) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
18:27
Daniel Sedin si z pravého křídla sjel před bránu, kde vzápětí zamířil vedle pravé tyče, byl tam ale faul, takže Canucks budou dohrávat první třetinu s početní výhodě.
17:49
Do konce úvodní části utkání zbývají odehrát necelé tři minuty a nutno konstatovat, že Vancouver je aktivnější a zatím vede nad Edmontonem v Rogers Areně 1:0 zaslouženě.
16:28
Jordan Eberle napřáhl stejně jako Bo Horvat v pravém kruhu pro vhazování ke střele, na opačné straně ledové plochy se mu ale skvěle vrhl pod brusle jeden z hráčů Vancouveru, který jeho pokus vzápětí zablokoval. Skvělá obětavost a nasazení!
15:53
Bo Horvat napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele, která mířila do horní části brány, Cam Talbot ji ale dokázal vyrazit holí do vzduchu a poté puk rukavicí reflexivně vyrazil do bezpečí!
15:39
Ronalds Kenins se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, Cam Talbot ale jeho pokus po rychlém zakleknutí ukryl ve svém náručí.
14:19
Henrik Sedin si na pravém křídle v blízkosti modré čáry zpracoval puk a poté ho nahodil směrem na bránu Edmontonu, kde byl připraven Cam Talbot a po rychlém zaklenutí ho ukryl ve své náruči.
13:57
Od města a krásné oblohy nad ním zpět k dění na ledě, kde se Vancouver nyní snaží navýšit své jednobrankové vedení.
13:01
Pokud jste nikdy nebyli ve Vancouveru, tak věřte, že je to neskutečně krásné město, přestože může být zahaleno silnou mlhou.
12:45
Vancouver přečkal úvodní přesilovou hru Edmontonu v dnešním utkání a Bo Horvat se vrátil zpět na led.
11:31
Jordan Eberle se podíval směrem ke stropu Rogers Areny poté, co si v levém kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a vzápětí mířil střelou zápěstím směrem do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Jacob Markström předvedl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce!
10:32
Bo Horvat (VAN) dostal menší trest, 2 minuty vražení na hrazení.
10:01
DEREK DORSETT předvedl chirurgicky přesnou střelu a posílá Vancouver do vedení!! Adam Pardy nedokázal vyhodit puk zpoza brány z obranného pásma a poté jen sledoval, jak Matt Bartkowski krásnou diagonální přihrávkou z pravého křídla našel v levém kruhu pro vhazování Dereka Dorsetta, která nádhernou střelou po ledě propálil vše, co mu stálo v cestě, a jeho pokus zamířil na milimetry přesně ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Matt Bartkowski.
09:48
Dan Hamhuis na levém křídle od mantinelu nahodil puk na bránu a Cam Talbot jeho nahození v pohodě ukryl v lapačce. Jeho výraz v očích následně jako by říkal: "Tohle na mě nezkoušej!".
08:40
Alexandre Burrows se pokoušel na vzdálenější levé tyči tečovat střelu svého spoluhráče a podařilo se mu to, puk se ale vzápětí po betonu Cama Talbota svezl vedle vzdálenější pravé tyče.
07:47
Jannik Hansen z levého křídla posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, kterou zřejmě Darnell Nurse dokázal zablokovat a odvrátit puk do rohu ledové plochy.
07:06
Taylor Hall se snažil v blízkosti levé tyče procedit puk za záda Jacoba Markströma, ten ale vytáhl několik zákroků a překonat se nenechal! To byla zatím největší šance Oilers.
06:24
Edmonton po krátké reklamní přestávce opět vyhrál vhazování a znovu zkusil vypálit od modré čáry, tentokrát ale táhlá střela hostujících hráčů zamířila mimo.
06:21
Oilers se v útočném pásmu po vyhraném vhazování okamžitě pokusili vypálit od modré čáry, jejich následná střela ale skončila v lapačce připraveného Jacoba Markströma.
05:35
Canucks měli sice vlažnější vstup do utkání, ale jako první si dokázali vypracovat nebezpečnou brankovou příležitost.
04:48
Brendan Gaunce byl zřejmě tím hráčem, který velmi nebezpečně mezi kruhy pro vhazování vypálil bekhendem a jeho pokus mířil k levé tyči, Cam Talbot ale následnou střelu letící nad ledem každopádně pravým betonem vyrazil!
03:56
Matt Bartkowski z levého křídla posílal před bránu diagonální přihrávku, na vzdálenější pravé tyči ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by ji usměrnil na bránu.
03:21
Taylor Hall se pokoušel uvolnil mezi kruhy pro vhazování, jenže puk se mu od hole odrazil mimo dosah a Nikita Tryamkin ho o něj připravil.
02:51
Z utkání uplynulo necelých pět minut a Cam Talbot zůstává v bráně hostujícího Edmontonu Oilers bez práce.
02:06
Lauri Korpikoski ze středního pásma nahodil puk směrem na bránu Vancouveru a Jacob Markström po rychlém zakleknutí chtěl u své pravé tyče rozehrát, nakonec puk ale před jedním z hráčů Edmontonu raději podržel.
01:18
Hokejisté Edmontonu mají za sebou dlouhé střídání a poté, co Jordan Eberle vyhodil puk do neutrální zóny, Oilers nahodili kotouč do útočného pásma a odjeli střídat.
00:18
Andrej Sekera se k radosti českých fanoušků postaral o první střelu utkání, jeho pokus z levého kruhu pro vhazování ale skončila na hrudi pozorného Jacoba Markströma, který jeho pokus vyrazil.
00:04
V Rogers Areně právě začalo utkání dvou kanadských rivalů, v němž Vancouver hostí na svém Edmonton, který proti Canucks usiluje o třetí vítězství v řadě a celkově čtvrté v pěti zápasech.
00:01

Vancouver Canucks: Markström (Hiller) – Hamhuis (A), Tanev, Hutton, Tryamkin, Bartkowski, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Burrows – Zalewski, Granlund, Hansen – Kenins, Gaunce, Virtanen – Dorsett, Horvat, Etem. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Sekera, Fayne, Nurse, Pardy, Oesterle, Reinhart – Maroon, McDavid, Eberle (A) – Hall (A), Nugent-Hopkins (A), Pakarinen – Korpikoski, Draisaitl, Jakupov – Hendricks, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Mike Leggo, Kendrick Nicholson – Lonnie Cameron, Vaughan Rody.

Edmonton Oilers:

Edmonton se nezúčastní playoff podesáté v řadě, ale stále může zabránit tomu, aby skončil v celé NHL na posledním místě. Oilers mají stejně jako Toronto Maple Leafs 69 bodů a v případě nedělního vítězství nad Vancouverem se mohou odpoutat ode dna tabulky. Obránce Darnell Nurse by se měl vrátit zpět do sestavy poté, co ho ve čtvrtek proti Vancouveru zasáhl puk nepříjemně do krku. Edmonton bude proti Canucs usilovat o ukončení třech výher v řadě.
Vancouver Canucks:

V neděli ráno se zřejmě odehraje jedna velká chvíle a životní událost. Alexandre Burrows čtyři sezóny působí po boku Henrika Sedina a Daniela Sedina, po jejichž boku vstřelil 30 gólů. Do vypršení Burrowsovy smlouvy sice zbývá více než jeden rok, ale mladší a rychlejší hráči ho pomalu začínají předhánět. Burrows, který během letošní sezóny vstřelil během 78 zápasů devět gólů a zaznamenal 13 asistencí, zřejmě proti Edmontonu odehraje v dresu Canucks poslední utkání.
Edmonton se v neděli brzo ráno bude snažit na ledě Vancouveru potvrdit svou skvělou bilanci, když v letošní sezóně NHL vyhrál proti Canucks tři ze čtyř vzájemných zápasů. Oba týmy se naposledy střetly ve čtvrtek, kdy v Rexall Place domácí Edmonton zvítězil vysoko 6:2 a nováček Connor McDavid zaznamenal gól s dvěma asistencemi. Pátým vzájemným duelem mezi oběma týmy Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.