1. Henrik Lundqvist (NYR) 43 zák., 2 góly, 95,6%
2. Tanner Glass (NYR) 1+1
3. Chris Kreider (NYR) 1+0
Československá stopa v utkání:
Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 2 střela, čas na ledě 15:32.
První třetina nabídla rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Šance jsou k vidění na obou stranách. Více ze hry mají ale hosté, kteří díky brankám Kreidera a Glasse vedli 2:0. Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve se prosadil hostující Kevin Hayes, kterého nechala obrana Floridy zcela nepokrytého před brankou. Naději pro domácí celek vykřesal povedenou ránou Thomas Vanek, který si připsal první gól v dresu Floridy. V pohodě hrající Rangers přidali další branku. Necelé dvě minuty po gólu Panthers se prosadil ránou od modré čáry Nick Holden. Brankář James Reimer měl zakrytý výhled, na ránu neviděl. Po tomto gólu přenechal své místo pro svého kolegu. Do brankoviště Floridy šel Reto Berra. Ve třetí třetině se zápas v poklidném tempu dohrával. Nejprve snížil Aaron Ekblad v přesilové hře na 2:4. Konečná výsledek pak stanovil střelou do prázdné branky Pavel Bučněvič. Rangers vyhrávají 5:2.
59:51
Domácí se dostali do postavení mimo hru. Deset sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu, kde hra také končí.
59:28
Už se toho pravděpodobně mnoho nestane. Hosté tento zápas vyhrají.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, Rangers se nikam neženou.
58:48
V poklidném tempu se zápas dohrává.
58:15
Rangers právě vstřelili branku!
Florida propadla v útočném pásmu. Domácí chybovali na útočné modré, Rick Nash poslal do brejku PAVLA BUČNĚVIČE, který mířil na prázdnou branku a tento souboj dokázal hostující hráč celkem snadno proměnit v pátý gól svého celku. Asistence: Rick Nash.
58:06
Hosté odehráli jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Rangers.
57:43
Vincent Trocheck se natlačil do předbrankového prostoru i za cenu, že inkasuje nějakou tu ráno. Jeho zakončení mělo gólové parametry, ale Henrik Lundqvist dokázal zasáhnout.
57:30
Domácí hrají znovu bez brankáře.
56:34
Florida právě vstřelila branku!
Gól v přesilové hře a rozdíl ve skóre jsou dvě branky. Velmi dobře sehráli domácí přesilovou hru, a tak po přihrávce Trochecka se ke střele dostal AARON EKBLAD. Jeho zakončení poněkud překvapilo brankáře Rangers, který nedokázal puk zastavit. Asistence: Vincent Trocheck a Jussi Jokinen.
56:14
Velmi dobře hraje defenziva hostujícího celku. Obránci pomáhají svému brankáři.
55:53
Aaron Ekblad vypálil vší silou od modré čáry, jeho pokus končí asi tak dva metry nad brankou.
55:36
Domácí jsou nastěhovaní před brankou soupeře, kde kombinují.
55:13
Reto Berra se vrací do branky, uvidíme, zda půjde znovu na střídačku.
55:05
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brandon Pirri – 2 min., nedovolené bránění).
55:00
Hosté dostávají hru do středního pásma, následně se však Rangers probojovali do postavení mimo hru.
54:45
Domácí kouč se rozhodl odvolat brankáře. Proč ne, jeho tým prohrává o tři branky, nemá co ztratit.
54:39
Pět a půl minuty zbývá do konce třetí třetiny, na hráčích Floridy je vidět soustředěnost, ale také velký zmar a nedobré rozpoložení.
54:27
Michael Matheson se probojoval do dobré střelecké pozice, pokoušel se najít spoluhráče. Jason Demers se však do zakončení nedostal.
53:52
Reto Berra raději podržel kotouč, který na jeho branku přilétl ze středního pásma. Mnoho šancí nyní k vidění není. Sledujeme klidnější pasáž zápasu. Rangers míří za výhrou a domácí zdaleka nehrají tak aktivně, jak by měl tým toužící po zdramatizování zápasu.
52:50
Střelecká převaha Florida je poměrně velká – 38:26, jenomže na skóre to absolutně vidět není.
52:21
Nick Bjugstad se probojoval do další zajímavé střelecké pozice, ale i tentokrát ze souboje vyšel vítězně brankář Jezdců.
51:43
Hostující defenziva zatím dokonale zastavila elitní formaci Floridy. Jonathan Huberdeau 2 střely, Aleksander Barkov 0 střel a Jaromír Jágr 2 střely. A víc nic.
51:16
Thomas Vanek dnes už jednu branku dal a nyní se probojoval do další zajímavé střelecké pozice, jeho pokus napříč brankovištěm však končí mimo. Nechybělo ale mnoho.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Floridě nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat. Zatím však domácí nemohou najít recept na obranu Rangers.
49:21
Vincent Trocheck to vzal na sebe, pustil se v útočném pásmu do souboje proti dvěma obráncům. Zakončit se mu však nepodařilo.
48:44
Buly v obranném pásmu domácích. Floridě se v tomto zápase nedaří koncovka. A právě úspěšnost střelby je statistika, ve které jsou dnes největší rozdíly.
48:41
48:15
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Floridy. Ta následně puk odehrála až za branku Rangers. Bleskově se hosté dostali do útočného pásma.
47:44
Brandon Pirri, bývalý hráč Floridy, dostává v přesilovce důvěru a trenérům se odměňuje tvrdou prací u mantinelu. Nyní vymyslet přihrávku, po které se do zakončení dostal jeho spoluhráč. Reto Berra pozorný.
46:57
Mats Zuccarello se dostal ke kotouči, který kdyby zpracoval bez přípravy, mohl zakončovat do odkryté branky. To se mu nepodařilo, a tak ani nevystřelil. Následně se do protiútoku dostal Colton Sceviour, jehož pokus kryje gólman.
46:41
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., podražení).
46:06
31:20, střelecky je Florida sice aktivnější, ale má velké problémy s brankářem Henrikem Lundqvistem, který podává velmi dobrý výkon.
45:39
Reto Berra musel zasahovat, jeden z hostujících hráčů vystřelil ze středního pásma, a tak musel být v pohotovosti gólman domácích.
45:01
New York Rangers hraje v plném počtu. Následně ale hosté vyhodili jen na icing. Buly v útočném pásmu Floridy.
44:30
Thomas Vanek musí s kotoučem až za Berrovu branku, odkud Panthers rozehrávají další akci.
44:12
Až nyní se dokázal hostující celek osvobodit, puk je v obranném pásmu Floridy.
43:38
Aleksander Barkov znovu vystřelil. Tentokrát z mezikruží trefil jen beton brankáře. Výborně hraje Florida tuto přesilovou hru.
43:13
Aleksander Barkov po Jágrově pasu výborně vystřelil. Ještě lepší zákrok si připisuje brankář New Yorku.
43:01
Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., držení hole).
42:38
Reilly Smith výborně vybojoval puk, Derek MacKenzie se dostal do střelecké pozice, brankář hostujícího celku je připravený.
41:58
Jussi Jokinen začal zajímavou akci, v níž pokračoval Nick Bjugstad. Ani jeden z nich se však do výraznějšího zakončení nedostal. Brankář Henrik Lundqvist jen kontroloval situaci, zasahovat nemusel.
41:19
Ve třetí třetině nečeká Floridu nic snadného, prohrává o tři branky a pokud chce zápas zdramatizovat, musí začít hrát podstatně lépe.
40:59
Henrik Lundqvist nekontroloval kotouč, ale rozhodčí jej ztratili z dohledu, a tak přerušili hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy.
40:29
Jaromír Jágr bojoval o kotouč v útočném pásmu, přihrál jej spoluhráči, jehož zakončení však postrádalo přesnost.
40:01
Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve se prosadil hostující Kevin Hayes, kterého nechala obrana Floridy zcela nepokrytého před brankou. Naději pro domácí celek vykřesal povedenou ránou Thomas Vanek, který si připsal první gól v dresu Floridy. V pohodě hrající Rangers přidali další branku. Necelé dvě minuty po gólu Panthers se prosadil ránou od modré čáry Nick Holden. Brankář James Reimer měl zakrytý výhled, na ránu neviděl. Na tomto gólu přenechal své místo pro svého kolegu. Do brankoviště Floridy šel Reto Berra.
40:00
39:58
Už se nic nestane.
39:30
Nyní se podařilo hostujícímu celku vyhodit puk přes všechny čáry. Následně se domácí Barkov dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
39:00
Aktivně hrají domácí hokejisté přesilovou hru, jsou nastěhovaní před brankou soupeře, Jussi Jokinen vracel puk před branku.
38:19
Jaromír Jágr po Barkovově pasu okamžitě pálil, brankář Rangers výborně zastavil pokus někdejšího svého spoluhráče.
37:50
V závěru druhé třetiny mají domácí hokejisté k dispozici přesilovou hru, během níž se mohou pokusit o snížení.
37:50
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., hrubost).
37:12
Jason Demers chyboval ve středním pásmu, do šance se zkoušel probojovat Chris Kreider. Obrana Panthers si poradila na výbornou.
37:01
Krásná rána, kterou vyslal na branku Rangers domácí Jason Demers, končí mezi betony brankáře Henrika Lundqvista.
36:37
Jimmy Vesey hledal Oscara Lindberga před brankou, ale přihrávka na volného hráče New Yorku neprošla. Sledujeme klidnější závěr druhé třetiny.
35:55
Střelecky aktivnější jsou domácí, ale nedaří se jim své šance proměnit. Obrana Rangers nedovolí soupeři pokus o dorážku, a i tak pomáhá defenziva svému brankáři.
35:22
Aaron Ekblad to vzal na sebe, dostal se do zajímavé situace. Mohl nahrávat, ale vypálil a puk našel brankář hostů ve své výstroji.
34:54
Do dobré střelecké pozice se dostal také Jaromír Jágr, ale ani on nepřekonal brankáře Rangers. Henrik Lundqvist podává dobrý výkon.
34:00
Velmi dobře hrají domácí hokejisté přesilovou hru, snaží se snížit co nejrychleji. Do dvou zajímavých pozic se dostal Jonathan Marchessault, ani jedna jeho střela neznamenala gól.
33:30
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brady Skjei – 2 min., podražení).
33:14
Střídání v brance týmu Florida Panthers: ze hřiště odchází James Reimer, přichází Reto Berra.
33:14
Hostující celek odpovídá poměrně rychle. Střelou od modré čáry poslal puk mimo dosah brankáře NICK HOLDEN. Krásný pas od Linberga, který si asistenci opravdu zaslouží. To už bylo na Jamese Reimera hodně, místo něho přichází Reto Berra. Asistence: Oscar Lindberg, Tanner Glass.
32:56
Následně se sám Jágr dostal do střelecké pozice, ale kotouč nedokázal poslat na branku přesněji. Dobré střídání pro hráče s číslem 68.
32:33
Výborně to udělal Jaromír Jágr, který na sebe navázal soupeře a uvolnil tak svého spoluhráče Jonathana Huberdeaua, který v dobré střelecké pozici branku minul.
31:20
Tak se prosazují také domácí hokejisté, je sníženo na 1:3. Hostující obránci nechali volného THOMASE VANEKA, který si vybruslil před branku a překonal technicky velmi dobře zvládnutou střelou brankáře Henrika Lundqvista. Hostující gólman čisté konto neudržení, tento moment by mohl domácím výrazně pomoci. Asistence: Reilly Smith, Vincent Trocheck.
31:00
Domácí hokejisté dokázala ustát oslabení, nyní už Florida hraje v pěti.
30:37
30:20
Hosté se nemohou stabilně usadit v útočném pásmu, nyní hraje Florida velmi dobře před vlastní brankou.
29:53
New York Rangers rozehrává akci od vlastní branky, následně se k puku dostala domácí obrana, která puk posílá až do útočného pásma.
28:46
Další přesilovou hru mají k dispozici hostující hokejisté. Ti se ale nikam neženou a hrají velmi takticky.
28:37
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 2 min., sekání).
28:07
Chris Kreider se dostal do brejku, byl faulovaný, ponechaná výhoda pro Rangers. James Reimer dokázal jeho pokus nadvakrát zlikvidovat.
27:20
Domácí se snaží, ale nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma. Sledujeme klidnější pasáž hry. Hostující brankář nemá mnoho práce.
26:24
Na ledové ploše je elitní formace domácích, která se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Defenziva Rangers hraje velmi kompaktně, a tak mají hráči Panthers velké problémy se založením útočné akce.
25:55
Znovu se do střelecké pozice dostal Colton Sceviour. Jeho ránu zápěstím dokázal výborně zastavit přesouvající se gólman Rangers.
25:14
Domácí hokejisté dlouhou dobu nemohli založit kloudnější akci. Povedlo se to až Coltonu Sceviourovi, po jehož střele zkoušel dorážet ještě Derek MacKenzie. Marně.
25:01
Brendan Smith nahazoval kotouč na branku, puk byl ale tečovaný mezi kruhy, kde byl obránce Floridy, který dokázal odehrát do bezpečí.
24:54
James Reimer kryje další střelecký pokus hostujících hokejistů. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Oscar Lindberg.
24:36
11:13, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Hosté mají na svém kontě o dvě střely více.
24:06
New York přidává třetí gól. Domácí obrana nechala nepokrytého KEVINA HAYESE, který si položil brankáře Jamese Reimera, a pak pohodlně udělal kličku a zakončoval k tyčce. Floridě se v tomto zápase nedaří vůbec nic. Asistence: Brady Skjei.
23:32
Mats Zuccarello se pokoušel založit rychlou útočnou akci Rangers, jeho nahození však nenašlo žádného spoluhráče.
22:55
Jaromír Jágr zakončoval z hodně ostrého úhlu, jeho pokus byl zablokovaný. Puk končí v ochranné síti, vhazovat se tak bude před brankou Rangers.
22:43
Hostující brankář si nechává u střídačky upravit brusle, hra je tak na malý moment přerušená.
22:34
Colton Sceviour to vzal na sebe, mohl nahrávat, ale rozhodl se pro zakončení, se kterým si brankář Henrik Lundqvist dokázal poradit.
22:01
Sledujeme rychlý hokej, podobně jako v první třetině. Nyní se postupně dostávají do tempa domácí hokejisté, kteří by potřebovali co nejrychleji vstřelit kontaktní branku.
21:05
Alex Petrovic to zkoušel z velké dálky, jeho pokus ovšem nebyl přesný.
20:17
Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hokejisté, kteří se dostali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou domácích.
20:01
První třetina nabídla rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Šance jsou k vidění na obou stranách. Více ze hry mají ale hosté, kteří díky brankám Kreidera a Glasse vedou 2:0. Floridě nevychází mnoho šancí, domácí doplácejí na překombinovanost a touhu hrát až do prázdné branky.
20:00
19:56
Na druhé straně musel ještě zasahovat brankář po střele Ricka Nashe, který dostal výbornou zpětnou přihrávku.
19:23
Alex Petrovic vystřelil od modré čáry, jeho pokus zablokoval Brendan Smith. Henrik Lundqvist zasahovat ani nemusel.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:24
17:50
Jeden z hráčů Rangers se dostal do brejku, ale ani na dvakrát nepřekonal brankáře Jamese Reimera. Na druhé straně byl ve vyložené pozici Jussi Jokinen, který ovšem nezkrotil kotouč. A pak se znovu do brejku dostal J. T. Miller, kterého vychytal brankář Floridy.
17:21
Jonathan Marchessault se dostal do velkých problémů, s pukem musel až do svého obranného pásma. Přesilovka se domácím vůbec nedaří.
16:56
Domácí hokejisté, vypadá to, nejsou ve své kůži. Kazí přihrávky na krátkou vzdálenost, který jim obvykle vycházejí bez problémů.
16:30
Domácí ale prohráli buly v útočném pásmu, a tak mohl Marc Staal celkem snadno dostat hru daleko od své branky.
16:24
Vyloučení v týmu New York Rangers (Nick Holden – 2 min., vysoká hůl).
16:16
Jaromír Jágr se dostal ke střele, která byla zablokovaná, puk se odrazil k jeho spoluhráči, jehož pokus vyrazil brankář Henrik Lundqvist nad svou branku.
15:32
15:30
Rick Nash si rozestavil své spoluhráče v útočném pásmu, po střele od modré tečoval puk před brankou zkušený Jimmy Vesey. Puk ale končí mimo branku.
14:56
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, Derek MacKenzie vyhazuje přes všechny čáry, vypadá to, že Florida početní nevýhodu zvládne.
14:34
První polovinu oslabení zvládli Panthers velmi dobře, soupeře nenechali ani vystřelit.
13:54
Další oslabení pro Floridu, což je komplikace, neboť se domácí chtěli pokusit co nejrychleji snížit náskok soupeře. Nyní se ale musí bránit.
13:32
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jussi Jokinen – 2 min., sekání).
13:00
Hosté přidávají další branku, tentokrát po velké nedůslednosti domácí obrany. Jason Demers ani jeho kolega nedokázali puk vyražený brankářem odehrát do bezpečí, a tak mohl TANNER GLASS pohodlně dorážet mezi betony gólmana. Asistence: Oscar Lindberg, J. T. Miller.
12:19
Hosté vyhráli buly, k puku se dostal Jimmy Vesey, který zakončoval bez přípravy. Podle toho také vypadal jeho nepříliš přesný pokus.
12:14
James Reimer kryje střelecký pokus hostujícího hráče, a tak je přerušená hra. Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
11:50
Vincent Trocheck dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, ale jeho pokus skvěle zastavil brankář Henrik Lundqvist. Hra pokračuje dál.
11:12
Reilly Smith ani Jussi Jokinen nedokázali puk dostat do útočného pásma. Domácí hokejisté doplácí na to, že si dávají přednost v zakončení.
10:30
Hosté pokračují v aktivní hře. Jeden z hráčů Rangers vystřelil od modré čáry, jeho pokus se zastavil o brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a New York přidal druhý gól.
09:25
Poněkud překvapivě se dostávají do vedení hostující hokejisté. Steven Kampfer vystřelil od modré čáry, jeho pokus tečoval před domácím brankářem CHRIS KREIDER, ktrerý tak vstřelil pětadvacátou branku v letošní sezóně. Asistence: Steven Kampfer, Mats Zuccarello.
09:05
Hra je přerušena, Rangers se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
08:20
Jaromír Jágr byl připravený po Ekbladově střele na brankovišti, aby dorážel kotouč za ležícího brankáře soupeře. Obrana Rangers si však dokázala poradit, a tak se zkušený český hráč ke střele nepropracoval.
07:15
Přesilová hra pomohla New Yorku Rangers, který je nyní aktivnější, Kevin Hayes zůstal zcela osamocený před brankou Floridy, přijal přihrávku, ale puk nedokázal zpracovat, a tak se mu zakončení nepovedlo.
06:54
06:27
Sledujeme rychlou pasáž hry, Chris Kreider získal rychlost, předčil domácího obránce, ale vystřelit nedokázal. Následně neuspěl ani Mats Zuccarello.
05:57
Reilly Smith to vzal na sebe, pokoušel se probojovat do zakončení při vlastním oslabení, ale přes obránce soupeře neprošel do předbrankového prostoru.
05:27
Florida ubránila posledních třiadvacet přesilovek soupeře a i nyní jsou domácí v dobrém rozpoložení a neustále vyhazují kotouče ze svého pásma.
05:00
První přesilovou hru v zápase mají k dispozici hostující hokejisté, kteří se však nemohou propracovat do útočného pásma.
04:54
04:21
3:0, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Úvod zápasu vychází lépe domácím, kteří jsou z hlediště hlasitě podporovaní.
03:38
Aktivní Jaromír Jágr byl postavený před brankou, a tak musel Henrik Lundqvist zastavit hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy, která vstoupila do zápasu aktivněji.
03:00
Jonathan Huberdeau prodloužil na Barkova, který nabral rychlost ve středním pásmu. Následně od modré čáry vystřelil Aaron Ekblad. Jeho zakončení se odrazilo od zadního mantinelu, a pak se puk dostal před branku. Tam ale nebyl nikdo z domácích na dorážku.
02:05
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. K puku se dostal Colton Sceviour, který nedokázal založil útočnou akci podle svých představ.
01:36
Vincent Trocheck na druhé straně měl dostatek času na zamíření. Jeho pokus směřovat do středu branky, kde byl připravený zkušený hokejový harcovník Henrik Lundqvist.
01:00
Nick Holden využil chyby domácího hráče, a tak s pukem pronikl před branku Floridy. Do zakončení se nedostal.
00:21
Aleksander Barkov se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel najít spoluhráče. Přihrávka se však nepovedla, a tak hosté mohou vyhodit do neutrální zóny.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Florida Panthers: Berra (Reimer) – Yandle, Ekblad, Pysyk, Petrovic, Matheson, Demers – Huberdeau, Barkov, Jágr – Vanek, Trocheck, Marchessault – J. Jokinen, Bjugstad, R. Smith – S. Thornton, MacKenzie, Sceviour.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Br. Smith, M. Staal, Holden, Skjei, Kampfer – Kreider, Stepan, Zuccarello – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash – Vesey, K. Hayes, J. T. Miller – T. Glass, Lindberg, Pirri..
Floridě nepomůže gólman Luongo (zranění v dolní části těla). Hosté se budou muset obejít bez Fasta (poranění rameno), Girardiho (poraněný kotník), Kleina (poraněná záda). Do zápasu pravděpodobně nenastoupí ani hostující Grabner (problémy s nohou).
V tabulce Východní konference jsou hosté čtvrtí (34-8-2-22; 86 bodů) a domácí desátí (18-11-11-24; 69 bodů).
Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrála Florida dvakrát. Třikrát se radovali Rangers z výhry.
Florida Panthers z posledních pěti zápasů vyhrála jen jeden. Poradila si s Carolinou Hurricanes 3:2 v nájezdech. Nestačila na Calgary Flames 2:4, Ottawu Senators 1:2, v nájezdech na Philadelphii Flyers 1:2 a v základní hrací době na Dallas Stars 1:2.
New York Rangers z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Bostonem Bruins 2:1 a v prodloužení porazil Tampu Bay Lightning 1:0. Nestačil na Columbus Blue Jackets 2:5, Washington Capitals 1:4, Montreal Canadiens 1:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.