Přenos se aktualizuje automaticky

Tři hvězdy utkání:

1. Mike Condon (OTT) 29 zák., 1 gól, 96,7
2. Erik Karlsson (OTT) 0+2
3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 33-30; Zablokované střely: 9-9; Vhazování: 50%-50%; Hity: 29-21; Přesilové hry: 2/5-0/3; Trestné minuty: 6-10.
Ottawa v úvodu utkání využila rychle dvě přesilové hry, které se nakonec rozhodly být klíčové a rozhodly o porážce obhájců Stanley Cupu. Penguins sice měli také šance, jenže Senators podržel fantastický Mike Condon. Vítězný gól vstřelil Mike Hofmann. Pittsburgh poprvé v letošní sezóně NHL prohrál dva zápasy v řadě, což se zdá být neuvěřitelné. Konečný výsledek: Ottawa Senators 4 Pittsburgh Penguins 1.
Konec zápasu.
59:19
Mike Hoffman na levém křídle napřáhl ke střele po ledě, která byla sražena a Matt Murray ji na přední tyči v kleče bez problému nadvakrát zastavil.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:24
Mark Borowiecki vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela skončila v ochranné síti.
57:51
Justin Schultz se snažil dostat před bránou do zakončení, jenže místo střely nebo nebezpečné teče přišel faul, po kterém dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
56:37
Matt Murray si před pár okamžiky připsal dobrý zákrok a následná střela Marka Borowieckiho byla zablokována.
55:45
Ottawa v dnešním zápase využili dvě ze čtyř přesilových her, které se zatím jeví jako klíčový faktor utkání.
54:31
Nick Bonino naskočil na led a Penguins hrají v plném počtu. Na obou stranách byl ale pořádný rozruch.
54:05
Derick Brassard se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže Matt Murray zřejmě hrudí dokázal jeho prudkou střelu vyrazit a podržel svůj tým!
53:15
Penguins vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku a z pravého kruhu pro vhazování přišla nebezpečná střela, která mířila přesně do bližšího horního rohu brány, Mike Condon ji ale nadvakrát dokázal fantasticky zastavit!
53:01
Senators na levém křídle vypálili ihned po vhazování z úhlu, Matt Murray byl ale na přední tyči připraven a přerušil hru.
52:31
Nick Bonino dostal dvouminutový trest za hákování a Senators si zahrají čtvrtou přesilovou hru, zatím využili dvě ze tří.
52:00
Ve třetí třetině se zatím hraje bez vyloučení, vypadá to ale, že jsem to zakřikl a rychle se to změní.
51:00
Ottawa v dnešním utkání hraje skvěle, bez výtečných zákroků Mikea Condona by ovšem skóre nebylo takové, jaké je. Senators vedou nad obhájci Stanley Cupu 4:1.
49:29
Sám Derick Brassard mohl přidat další gól, jenže jeho střela z pravého kruhu pro vhazování byla zablokována.
48:59
Ottawa právě vstřelila branku!
MARK STONE si najel před bránu na krásnou žabičku Dericka Brassarda z pravého křídla a bekhendem z blízkosti puk nad vyrážečkou Matta Murrayho usměrnil do pravého horního rohu. Asistence: Derick Brassard a Zack Smith.
48:14
Jean-Gabriel Pageau se ocitl před bránou v obrovské šanci, Matt Murray ale předvedl spektakulární zákrok lapačkou a dalšímu zakončení Senators zabránil projíždějící Sidney Crosby!
47:50
Mike Hoffmann se po nádherné přihrávce mezi kruhy pro vhazování z pravého křídla ocitl ve slibné brankové příležitosti, jenže jeho následná střela zápěstím zamířila pouze doprostřed brány, kde ji v náručí zastavil Matt Murray.
47:00
Hra se v závěrečné části utkání přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu a oba brankáři mají spoustu práce.
45:10
Na opačné straně přišla nebezpečná střela Mikea Hoffmana, který se pokusil z pravého kruhu pro vhazování vstřelit svůj druhý gól v utkání, jenže Matt Murray jeho pokus levým betonem vyrazil!
44:35
Penguins na levém křídle vypálili od mantinelu, Mike Condon ale jejich střelu dobře viděl a pravým betonem ji vyrazil.
43:46
Scott Wilson dobře clonil před bránou, kde tečoval střelu Penguins od modré čáry a puk mířil do levého horního rohu brány, Mike Condon ale skvěle zasáhl vyrážečkou a puk vyrazil mimo!
42:21
Sidney Crosby se v blízkosti levé tyče ocitl v další skvělé šanci, jenže výtečného Mikea Condona propálit nedokázal!
41:13
Nahození Senators z levého křídla se v rohu útočného pásma nebezpečně od spojení mantinelu odráželo před bránu Penguins, která byla prázdná, protože Matt Murray předpokládal, že se odrazí za ní, kotouč ale nakonec napříč brankovištěm zamířil mimo!
40:10
Penguins vstoupili do závěrečné části utkání pořádně zostra a Sidney Crosby na levém křídle z ostrého úhlu napřáhl k nebezpečné střele, která zamířila mimo!
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-22; Zablokované střely: 9-9; Vhazování: 51%-49%; Hity: 21-13; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné min.: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:33.
Tom Pyatt v polovině utkání předvedl další nádhernou teč a poslal Senators do tříbrankového vedení. Vypadalo to, že ve zbytku prostřední části už i přes velké šance na obou stranách gól nepadne, sedm sekund před koncem druhé části se ale prosadil skvělou tečí také Conor Sheary. Skóre po druhé třetině: Ottawa Senators 3 Pittsburgh Penguins 1.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:53
Pittsburgh právě vstřelil branku!
CONOR SHEARY na přední tyči skvěle tečoval nahození Jevgenije Malkina z levého kruhu pro vhazování, když ho ze vzduchu srazil pod vyrážečkou Matta Murrayho k přední levé tyči. Asistence: Jevgenij Malkin a Ian Cole.
39:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:03
Vyloučený Mark Borowiecki naskočil zpět na led a Penguins nevyužili ani třetí přesilovou hru v dnešním utkání.
37:19
Sidney Crosby na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, Mike Condon ale předvedl úžasný reflex a jeho pokus vyrazil!
36:03
Mark Borowiecki dostal menší trest za podražení a Penguins mají k dispozici třetí přesilovou hru.
36:02
Bryan Rust předvedl mezi kruhy pro vhazování krásnou stahovačku a poté vystřelil zápěstím, jeho střela ale mezi dvěma věžemi Penguins zamířila pouze doprostřed brány, kde ji zastavil výtečně chytající Mike Condon.
34:30
Scott Wilson unikl jednomu z hráčů Senators a samostatný únik zakončil nádhernou bekhendovou střelou, která se od horní tyče odrazila zpět do hry! Penguins podruhé orazítkovali tyč.
33:39
Zack Smith na pravém křídle vypálil z kruhu pro vhazování a jeho tečována střela skončila v ochranné síti.
32:50
Ottawa právě vstřelila branku!
TOM PYATT před bránou skvěle tečoval nahození Erika Karlssona z pravého křídla a puk se od vyrážečky brankáře Matta Murrayho odrazil k ledu a poté ke vzdálenější levé tyči – 3:0! Asistence: Erik Karlsson a Jean-Gabriel Pageau.
32:45
Chris Kelly na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Matt Murray ukryl v lapačce.
32:09
Chris Kunitz na levém křídle napřáhl k nebezpečné střele, kterou Mike Condon dalším skvělým zákrokem vyrazil a podržel svůj tým!
31:28
Nick Bonino se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, když puk po ledě posílal do zdánlivě odkryté brány, jenže Mike Condon vleže jeho pokus skvěle zastavil levým betonem! Neskutečný zákrok.
30:53
Justin Schultz na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, obranný val Senators ale nepřekonal.
30:09
Bobby Ryan se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, z ostrého úhlu ale Matta Murrayho nepřekonal.
29:22
Ze zápasu je odehrána téměř polovina herní doby a Senators zatím drží svůj dvoubrankový náskok, který si v úvodu utkání vytvořili během dvou využitých přesilových her v řadě.
28:23
Matt Cullen se ocitl v blízkosti pravé tyče v dobré šanci, jenže jeho následná střela z ostrého úhlu zamířila vedle vzdálenější levé strany brány Mikea Condona!
28:09
Vyloučený Chris Wideman se vrátil z trestné lavice zpět na led a Senators hrají v plném počtu.
27:27
Mike Condon nadvakrát zneškodnil nebezpečnou střelu Penguins z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Patric Hörnqvist se snažil dostat k dorážce marně!
27:13
Kris Letang od modré čáry nahodil puk před bránu, kde byl mezi kruhy pro vhazování sražen mimo.
26:19
Zack Smith si najel na krásnou žabičku svého spoluhráče a bekhendovou střelou z blízkosti orazítkoval přední pravou tyč, od níž se puk odrazil zpět do hry!
26:09
Chris Wideman dostal menší trest za podražení a Penguins si zahrají druhou přesilovou hru.
26:06
Ottawa středem ledové plochy vyrazila do rychlého protiútoku, který rozbila nepřesná přihrávka ve středovém kruhu.
25:25
Matt Murray bez problému ukryl ve své výstroji nahození Senators z pravého křídla a přerušil hru.
24:36
Matt Murray před pár okamžiky ztratil hůl, Jean-Gabriel Pageau ho ale překonat nedokázal a Penguins se potřetí v úvodu druhé třetiny osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
23:30
Penguins se znovu podařilo osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění a Matt Murray se musel připravit na vhazování v blízkosti své brány.
22:59
Cody Ceci na pravém křídle z úhlu vypálil od mantinelu, jeho prudká střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče a brankář Penguins Matt Murray ji pouze kontroloval pohledem.
22:19
Matt Murray dobře zasáhl proti střele Marka Borowieckiho pravým betonem a na opačné stejným zákrokem Mike Condon zneškodnil střelu Phila Kessela z pravého kruhu pro vhazování! Oba týmy si vytvořily slibnou šanci.
21:28
Pittsburgh přečkal tlak Ottawy a podél hrazení u střídaček se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.
21:10
Senators vstoupili do druhé třetiny pořádně zostra a vytvořili si obrovský tlak, Matt Murray ovšem zasahovat nemusel.
20:01
Mike Condon po první třetině drží hvězdy Penguins v čele se Sidneym Crosbym a Jevgenijem Malkinem na uzdě. Senators vstupují do druhé třetiny s vedením 2:0.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-8; Zablokované střely: 6-4; Vhazování: 48%-52%; Hity: 15-7; Přesilové hry: 2/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:36.
Senators vstoupili do utkání skvěle, když během necelých čtyř minut využili dvě přesilové hry v řadě. Skóre utkání otevřel nádhernou střelou Bobby Ryan, na jehož gól vzápětí navázal nádhernou tečí Mike Hofmann. Penguins si vytvořili největší šanci v úvodu utkání, když Tom Kühnhackl z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nádhernou střelou bez přípravy orazítkoval vzdálenější levou tyč. Skóre po první třetině: Ottawa Senators 2 Pittsburgh Penguins 0.
20:00
První třetina skončila.
19:59
Ryan Dzingel před bránou skvěle tečoval ve velké rychlost nahození Bobbyho Ryana z pravého křídla a Matt Murray levým betonem jeho pokus vyrazil mimo! Útočník Ottawy vzápětí vracel puk zpoza brány před brankoviště, tam ho ale vzápětí zpacifikoval jeden z hráčů Penguins a k další střele nedošlo.
19:39
Cody Ceci na pravém křídle napřáhl od modré čáry k nebezpečné střele, která mířila k bližší pravé tyči, Matt Murray ji ale levým betonem vyrazil!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:43
Vyloučený Tom Kühnhackl naskočil z trestné lavice zpět na led a Pittsburgh hraje v plném počtu.
18:31
Třetí přesilová hra Senators je na rozdíl od předchozích dvou hodně slabá a domácí hokejisté se marně snaží dostat ke střele.
17:38
Nick Bonino bez problému vyhodil puk až k bráně Mikea Condona a obranná čtveřice mohla vystřídat.
17:01
Senators mají k dispozici další přesilovou hru a zatím jsou dnes v početní výhodě stoprocentní, když využili obě dvě úvodní přesilové hry a druhou navíc po pouhých 7 sekundách!
16:43
Ryan Dzingel bojoval v levém rohu útočného pásma o puk a zezadu byl sražen k ledu Tomem Kühnhacklem, který ho vzápětí podržel a dostal dvě minuty za držení.
15:56
Oba dva týmy se dostaly v rychlém sledu k jedné střele, brankáři na obou stranách ale byli pozorní a puk vyrazili mimo.
15:24
Cody Ceci na opačné straně útočného pásma vzápětí také zkusil střelecké štěstí, Matt Murray ale jeho pokus ukryl v náručí.
15:08
Ryan Dzingel se ocitl po rychlém protiútoku v levém kruhu pro vhazování v dobré střelecké pozici a Matt Murray jeho nebezpečnou střelu vyrážečkou vyrazil mimo!
14:03
Phil Kessel se ocitl v blízkosti levé tyče v šanci, jenže pálil z příliš velké blízkosti a trefil pouze hruď Mikea Condona, po jehož zákroku přichází na řadu další komerční přestávka.
13:55
Pittsburgh se marně snaží dostat do nějaké velké brankové příležitosti a Senators mají utkání zcela pod kontrolou.
12:51
Kris Letang ihned po vhazování na modré čáře vypálil bez přípravy a jeho střela letící těsně nad ledem mířila mezi betony Mikea Condona, brankář Ottawy šel ale rychle do kolen a jeho nebezpečný pokus vyrazil!
12:48
Mike Condon si hravě poradil s nahozením Penguins, kteří vybojovali vhazování v útočném pásmu.
12:26
Senators prudce vyhodili puk vedle levé tyče brány Pittsburghu, kde po jeho odrazu od mantinelu pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou brankář Matt Murray.
11:45
Phil Kessel na levém křídle vypálil bez přípravy z ostrého úhlu, jeho následná střela s příklepem ale skončila v ochranné síti a brankář Mike Condon zasahovat nemusel.
11:10
Útočnou akci Ottawy zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Senators využili obě dvě přesilové hry a vedou nad Penguins 2:0.
10:22
Carl Hagelin mohl rychle odpovědět, jeho střela v blízkosti levé tyče ale byla sražena mimo.
09:26
Ottawa právě vstřelila branku!
Erik Karlsson na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho mezi kruhy pro vhazování čepelí hole přiloženou k ledu skvěle tečoval MIKE HOFFMAN a puk se od horní tyče odrazil v levém horním rohu brány do sítě. Ottawa využila druhou přesilovou hru v dnešním zápase! Asistence: Erik Karlsson a Kyle Turris.
09:19
Kyle Turris byl u střídaček zahákován v souboji u mantinelu Stevem Oleksym a Senators si zahrají druhou přesilovou hru v dnešním utkání. První využili.
08:42
Ryan Dzingel se ocitl v pravém kruhu pro vhazování v dobré střelecké pozici, jeho střela zápěstím ale zamířila pouze do náruče připraveného Matta Murrayho, který ji sice nedokázal udržet, vzápětí mu ale pomohli spoluhráči.
08:19
Trest pro hráčskou lavici Ottawy vypršel a Senators hrají v plném počtu poté, co se během oslabení dostali ke třem nebezpečným střelám.
07:53
Jean-Gabriel Pageau na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, která minula bližší horní roh brány.
07:46
Trevor Daley po přihrávce Nicka Bonina na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Mike Condon jeho pokus na přední tyči dokázal nadvakrát zastavit.
07:19
Jean-Gabriel Pageau z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde se po zákroku Matta Murrayho holí přiloženou k ledu dostal k dorážce Zack Smith, jeho střela z otočky ale skončila pouze v jeho výstroji! Další a tentokrát obrovská šance Senators během vlastního oslabení.
06:50
Senators se dostali na levém křídle v oslabení ke střele, Matt Murray ji ale hrudí vyrazil mimo tři tyče své brány.
06:19
Ottawa střídala příliš pomalu a hrála v šesti. Následoval dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
05:45
Chris Wideman mohl rychle navýšit vedení Ottawy, jenže jeho následná střela z levého kruhu pro vhazování mezi betony Matta Murrayho do sítě neprošla! Brankář Pittsburghu s ní měl ovšem obrovské problémy.
05:29
Ottawa právě vstřelila branku!
BOBBY RYAN v levém kruhu pro vhazování napřáhl po krásné diagonální přihrávce Chrise Widemana od modré čáry bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu a ještě se na cestě do sítě odrazila do tyče. Senators v přesilové hře vstřelili nádherný gól a vedou 1:0! Asistence: Chris Wideman a Derick Brassard.
04:52
Mark Stone si v levém kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a mohl potrestat faul Carla Hagelina na jeho osobu, jenže jeho následná střela zápěstím skončila v ochranné síti.
04:16
Erik Karlsson napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, jeho následný pokus byl ale sražen mimo.
03:44
Carl Hagelin při forčekingu na levé straně útočného pásma seknutím vyrazil hůl z ruky Markovi Stoneovi a Ottawa si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání.
03:08
Senators vstoupili do utkání pořádně zostra, nejblíže ke vstřelení gólu byl ale na opačné straně Tom Kühnhackl, který tvrdou střelou bez přípravy orazítkoval levou tyč.
02:32
Mark Borowiecki si najel před bránu na krásnu přihrávku svého spoluhráče a mezi betony se snažil překonat Matta Murrayho, brankář Penguins ale jeho střelu za svá záda nepustil!
01:44
Derick Brassard vypálil z pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, Matt Murray ale opět skvěle zakročil, tentokrát pravým betonem, kterým puk vykopl mimo!
01:16
Senators vyrazili po levém křídle do rychlého protiútoku, po které přišla nebezpečná střela také na opačné straně, Matt Murray si ale dokázal s bekhendovým pokusem jednoho z domácích hokejistů poradit a skvělým zákrokem ho vyrazil!
00:38
Tom Kühnhackl se dnes vrátil do sestavy Penguins a nádhernou střelou bez přípravy letící těsně nad ledem z vrcholu pravého kruhu pro vhazování orazítkoval vzdálenější levou tyč!
00:24
Matt Murray nedokázal udržet nahození Senators ze středního pásma a Jean-Gabriel Pageau se po rychlém objetí brány snažil dostat k dorážce, ovšem bez úspěchu.
00:01
Penguins vyhráli úvodní vhazování utkání a souboj mezi Ottawou a Pittsburghem právě začal.
00:01
Utkání právě začalo.
V sestavě Penguins došlo ke dvěma změnám. Do brány hostujícího celku se vrací Matt Murray, zatímco ve čtvrtém útoku se místo Erica Fehra nakonec představí Tom Kühnhackl. Utkání začne za okamžik.
Úvodní sestavy:

Ottawa Senators: Condon (O'Connor) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Kelly, Lazar, Neil (A). Hlavní trenér: Guy Boucher.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Daley, Letang, Cole, J. Schultz, Määttä, Oleksy – Sheary, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Kunitz (A), Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Kühnhackl. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Garrett Rank, Wes McCauley. Čároví rozhodčí: Steve Barton, Michel Cormier.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

06.12.16 Pittsburgh – Ottawa 8:5
Pittsburgh Penguins:

Pittsburgh v posledním utkání zavítal do hlavního města USA, kde v souboji dvou celků z čela Metropolitní divize podlehl 5:2 Washingtonu, v jehož dresu se prosadil již po 35 sekundách Alexandr Ovečkin a zaznamenal svůj jubilejní 1000. kanadský bod v NHL. Kapitán Capitals se vzápětí prosadil ještě jednou a dvěma góly přispěl k ukončení vítězné série Penguins, která činila pět utkání v řadě. Svěřenci hlavního trenéra Mikea Sullivana se pokusí na ledě Ottawy odvrátit druhou porážku v řadě. Penguins naposledy prohráli dva zápasy v řadě v období mezi 15. a 19. prosincem 2015, během něhož zaznamenali sérii čtyř porážek. Pittsburgh vyhrál proti Ottawě čtyři utkání v řadě a sedm z posledních devíti. Hokejisté, kteří mají ve znaku tučňáka, se mohou pochlubit nejlepším průměrem gólu na zápas, který činí 3,48.
Ottawa Senators:

Ottawa Senators v posledním zápase porazila v domácím Canadian Tire Centre 5:3 Edmonton Oilers a ukončila sérii čtyř porážek v řadě. Senators mezi 18. a 23. prosincem vyhráli čtyři utkání v řadě, od té doby však bodovali naplno během posledních čtyř zápasů pouze jednou. Hokejistům Ottawy k výhře nad Oilers pomohla využitá přesilová hra, předtím ovšem ze čtrnácti přesilových her nevyužili ani jednu. Ottawa Senators v letošní sezóně NHL využila pouze 9 z 68 početních výhod a má čtvrtou nejhorší přesilovou hru v NHL s průměrným procentuálním využitím 13,2%.
Pittsburgh Penguins po pěti výhrách v řadě ve čtvrtek v noci podlehl v souboji dvou týmů z čela Metropolitní divize Washingtonu a v pátek se bude snažit vrátit zpět na vítěznou dráhu v Canadian Tire Centre, kde změří síly s Ottawou Senators, která v posledním utkání zvítězila doma nad Edmontonem a ukončila sérii čtyř proher v řadě. Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetnou podruhé a všichni doufají, že zápas nabídne podobný průběh jako první vzájemný duel, který nabídl celkem 13 gólů a Pittsburgh v něm zvítězil 8:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
Aktuální zápasy
Články odjinud