NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Minnesota - 18. března 2018   02:00

Minnesota
07:35' Niederreiter  (Dumba, Suter) • 50:51' M. Foligno  (Winnik, J. Eriksson Ek) • 59:42' E. Staal  (Coyle)
Arizona
Raanta (Kuemper) – Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, Chychrun, Connauton, Hjalmarsson – Keller, Stepan, Pánik – Domi, Dvorak, Perlini – J. Archibald, Rinaldo, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.
Chmielewski, Kozari – Gibbs, Smith
Gila River Arena, Glendale
13 735 diváků
Minnesota
Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, R. Murphy, Prosser, Olofsson – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, M. Koivu, Coyle – Ennis, Cullen, Niederreiter – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Tři hvězdy utkání

Marcus Foligno (MNS) (1+0)
Clayton Keller (ARI) (1+0)
Nino Niederreiter (MNS) (1+0)
Československá stopa v utkání

Richard Pánik (ARI) (0+1, 3 střely na branku, čas na ledě 14:32)
Střely na branku v zápase

Arizona Coyotes: 31

Minnesota Wild: 31
Máme za sebou napínavé utkání. Minnesota šla v první třetině brzy do vedení a vypadalo to, že by ho mohla držet. Pak ale v prostředním dějství srovnal z úniku arizonský mladík Clayton Keller a platilo vyrovnané skóre. Když už se zdálo, že půjde duel do prodloužení, udeřil necelých deset minut před koncem hostující Marcus Foligno. Na jeho trefu Coyotes odpověď nenašli, naopak ještě jednou inkasovali a končí bez bodů. Radovat se tak po zásluze mohou hosté. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.
59:42'
Minnesota právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, dva body za výhru v základní hrací době si odnesou Minnesota Wild. Dlouho se sice při hře v pěti proti šesti museli bránit, ale nakonec přeci jen trefují prázdnou domácí branku. Ze středního pásma se do samostatného úniku dostal útočník ERIC STAAL, jenž pojistil hostující vítězství. Divočáci už mohou dohrát zbytek duelu v klidu. Asistence: Charlie Coyle.
59:27'
Dumba vyhodil puk do středního pásma, Coyotes teď mají problém zkusit nějakou kombinaci.
59:09'
Už začala poslední minuta třetí třetiny, až nyní Minnesota dokázala vyhodit. Ale pouze za cenu zakázané uvolnění, hra se vrátí před hostující klec.
58:40'
Další pokus obránce Ekmana-Larssona. Problém byl, že tentokrát Dubnyk na jeho šanci moc dobře viděl, takže v klidu zakročil a přerušil hru.
58:21'
Antti Raanta podle očekávání zůstává na střídačce a domácí to zkoušejí se šesti hráči v útočném pásmu.
58:21'
Zakázané uvolnění Minnesota Wild. Coyotes si ve stejnou chvíli vybírají oddechový čas.
58:02'
Nebude dlouho trvat a nejspíš se dočkáme odvolání domácího brankáře. Zatím to ale Coyotes stále zkoušejí v pěti proti pěti.
57:31'
Goligoskimu se nepovedla dlouhá rozehrávka na útočníky, ve středním pásmu trefil jen hokejku připraveného Winnika.
57:07'
Další zákrok lapačkou pro Devana Dubnyka. Pokusil se jej překonat Ekman-Larsson. I když toho gólman Wild moc neviděl, počínal si dobře.
56:54'
Dlouhý souboj v pravém rohu o kotouč nakonec zvládli domácí. Díky tomu pak mohl pálit Max Domi. Jenže trefil pouze mantinel za brankou.
56:27'
Minnesota nadvakrát vyhodila kotouč pryč od své branky a vypadá to, že tuhle taktiku hodlá udržet až do konce zápasu.
55:48'
Coyotes se dostali do útočného pásma hned poté, co o něj přišli. Střelu Connautona ale Dubnyk zkrotil lapačkou a opět přerušil hru.
55:31'
Devan Dubnyk nic neriskoval, raději podržel puk, než aby rychle rozehrával před sebe. Následuje ještě jedna komerční pauza, potom už budeme pokračovat ve zbytku základní hrací doby.
55:17'
Eric Staal jen vyhodil za branku soupeře, tam spoluhráčům pomohl s rozehrávkou Antti Raanta.
54:48'
Další zakázané uvolnění Minnesoty. Vypadá to, že Wild teď budou chtít své těsné vedení hlavně bránit.
54:18'
Po dlouhé pasáži bez přerušení se píská hostující icing. To teď domácí potřebovali, protože se dlouho nemohli dostat do útočného pásma a udržet se tam.
53:26'
Pánik už byl se svou formací na ledě moc dlouho, takže mu nezbývalo, než kotouč vyhodit do útočného pásma.
52:50'
Goligoski a jeho dobrá obranná práce, která zamezila hostujícímu přečíslení. Ale je zjevné, že Minnesota hraje po vedoucí brance daleko více v klidu.
52:14'
Dvorak to zkusil z nevýhodného úhlu, nakonec netrefil branku. Po něm dorážel i Max Domi, také on ale pálil mimo.
50:51'
Ale pozor, máme tu branku na druhé straně barikády. A sypat popel na hlavu si mohou sami domácí hokejisté. Ti totiž hodně chybovali v rozehrávce v pravém rohu, kde přišli nečekaně o kotouč. Puk se pak dostal mezi kruhy na volného MARCUSE FOLIGNA, jenž střelou bez větší přípravy překonal Anttiho Raantu u pravé tyče. A tak necelých deset minut před koncem Minnesota znovu vede. Řada je na domácích. Asistence: Daniel Winnik, Joel Eriksson Ek.
50:36'
Arizona vyhrála buly v útočném pásmu a okamžitě zkusila další střelu na branku. Byla to zajímavá pozice, protože Dubnyk toho moc neviděl.
50:25'
Po střele Connautona z dálky má puk v náruči Devan Dubnyk a následuje komerční pauza. Před gólmanem Wild ale nikdo nestínil, takže měl usnadněný zákrok.
50:07'
Hosté to nyní zkoušejí aspoň při plném počtu hráčů na ledě. Ale z levého rohu se nedokázali vytočit až do zakončení.
49:33'
Martinook je zpátky na ledě a to znamená, že Wild promarnili šanci v přesilovce. Během početní výhody vůbec nic nevymysleli, ani nevystřelili na branku.
49:15'
Ještě jedno vyhození a tohle už vypadá pro Coyotes hodně dobře.
48:49'
Koivu dobře zavezl puk do útočného pásma, potom jej vrátil obráncům na modro čáru. Hosté už by ale potřebovali nějakou střelu na branku.
48:10'
A další vyhození za Dubnykovu svatyni. První polovinu početní nevýhody domácí zvládají s přehledem, prakticky k ničemu Minnesotu nepouštějí.
47:55'
Nahození z dálky Antti Raanta ukryl do lapačky. Mohl ještě rozehrávat, ale raději nic neriskoval a přerušil hru.
47:39'
Arizona hned vyhazuje přes všechny čáry, hosté musí najít recept, jak se rychle dostat do útočného pásma a udržet se tam.
47:28'
Martinook je dnes podruhé na trestné lavici, tady nebylo o čem diskutovat. Musí si jít sednout za jednoznačné hákování a doufat, že jeho spoluhráči další oslabení zvládnou.
47:26'
Zucker byl v šanci před brankovištěm faulován, bude se vlyučovat.
46:53'
Zajímavá Pariseho střela bez větší přípravy. Ale útočníkovi Minnesoty puk nesedl ideálně na hokejku, takže Raanta s jeho šancí neměl tolik práce.
46:37'
Po střele Winnika zasahuje Raanta lapačkou. Máme tu první komerční přestávku poslední třetiny, za chvíli budeme pokračovat.
46:30'
Situace tři na tři Wild nevyšla, i když se snažili rychle přejít přes modrou čáru.
46:05'
Hodně se ve třetí třetině hraje ve středním pásmu. Je jasné, že chvíli před koncem základní hrací doby nechce udělat ani jedna strana chybu.
45:21'
Ennis si ukousl moc velké sousto. Rozhodl se vyrazit sám proti třem bránícím hráčům soupeře, což se nakonec neukázalo jako moc dobrý nápad.
45:03'
Na druhé straně tvrdá rána Chychruna, tu pak někdo vytečoval do ochranné sítě.
44:32'
Niederreiter se sám protáhl po pravé straně až do zakončení. Zkusil překonat Raantu mezi betony, finský gólman měl ale všechny mezírky utěsněné.
44:06'
Až teď přerušeno kvůli zakázanému uvolnění Arizony.
43:50'
Keller jel pro kotouč za branku soupeře, tam by ale jako první Dubnyk. Už se zase hraje dlouho bez přerušení, to by mohlo přinést nějaké šance.
43:18'
Murphy nahodil mezi kruhy puk, pro který si sjel Koivu. Jenže nedokázal ho zpracovat tak rychle, aby ještě stihl vypálit.
42:50'
Winnik nepříjemně napadal rozehrávku Arizony v rohu, ale nakonec nebyl úspěšný. Na začátku třetí třetiny sledujeme hokej v docela poklidném tempu.
42:06'
Coylemu ujel puk z hokejky na modré čáře a málem z toho byly komplikace pro hosty. Jen tak tak, že se ještě útočník Minnesoty stačil vrátit dozadu.
41:31'
Pak to zkoušel Richardson dokonce sám. Před brankovištěm zůstal na chvíli nehlídaný, avšak nepovedlo se mu zakončení a bylo po šanci.
41:08'
Poprvé v tomto dějství jsou domácí v útočném pásmu, volné spoluhráče hledal Richardson. Nikdo se mu ale nenabídl.
40:45'
Zatím to obě strany zkoušejí na začátku posledního dějství nahazovanými puky, ale to nevypadá jako cesta k úspěchu. Raanta po snadném zákroku přerušuje hru.
40:14'
Teď jsou to ale právě hosté, kdo vyhazuje na zakázané uvolnění a bude se muset vrátit před svého brankáře.
40:10'
Minnesota vyhrála vhazování ve středním pásmu, ale přechod do útoku se jí moc nepodařil.
40:01'
Nebude dlouho trvat a začne třetí třetina utkání. Budeme pak sledovat ještě prodloužení?
Střely na branku po dvou třetinách

Arizona Coyotes: 20

Minnesota Wild: 19
Nic dalšího se ve druhé části nestane. Stejně jako v první periodě, i během té druhé padla jediná branka. Tentokrát ale na druhé straně barikády. V samostatném úniku se dokázal prosadit arizonský mladík Clayton Keller, jenž vyrovnal na 1:1. Toto skóre platí i nadále a čeká nás tedy napínavý závěr. Rozhodne se ve třetí třetině?
40:00'
39:07'
Je tu poslední minuta druhé třetiny, Coyotes znovu vyhodili aspoň do středního pásma a mají díky tomu dostatek času na vystřídání.
38:48'
Ani hostům se zatím v početní výhodě moc nedaří, mají problém udržet kotouč na hokejkách.
38:15'
Arizona se osvobozuje, ale hlavně díky chybě soupeře. Obránci Minnesoty ujel kotouč na modré čáře a musel do středního pásma.
37:59'
Ještě se bude v tomto dějství jednou vylučovat. Richardson si bude muset jít sednout, protože v rohu u mantinelu jednoznačně podrazil Dumbu. Takže pro změnu přesilovka Divočáků.
37:55'
Eric Staal z dálky nahodil kotouč. Docela se mu podařilo překvapit Raantu.
37:30'
Na závěr přesilovky ještě střela Connautona, potom už se hosté vrátili do plného počtu. Tahle přesilovka se Arizoně příliš nepovedla.
36:55'
A další vyhození hostů. Tohle oslabení Minnesota zvládá velmi dobře, Arizona se ještě nedostala k pořádné střele. Ačkoli to dvakrát po sobě zkoušel Domi.
36:25'
Coyleho šance ve vlastním oslabení, Antti Raanta nechtěl nic riskovat a raději přerušil hru.
36:09'
Už se Minnesota dokázala osvobodit vyhozením přes všechny čáry. I když se domácí rychle vrátili zpátky do pásma, moc dlouho se tam potom neohřáli.
35:50'
Ekman-Larsson to zkusil svým klasickým zakončení od modré čáry, ale jeho pokus byl popravdě hodně nepřesný.
35:22'
Ryan Suter musí jít na trestnou lavici, jelikož se provinil krosčekem. Kojoti tak mají na konci druhé třetiny možnost využít přesilovou hru. Povede se jim to?
35:03'
Rinaldova zajímavá střela, útočník Coyotes ji pak sám dorážel. Ani napodruhé se ale proti gólmanovi Wild neprosadil.
34:27'
Odpískáno hostující zakázané uvolnění a budeme sledovat ještě jednu komerční přestávku v tomto dějství.
34:00'
Richard Pánik se dostával do dalšího samostatného úniku, opět k sobě měl mladíka Kellera. Tentokrát ale Dubnyk akci téhle dvojice zastavil.
33:31'
Chychrunova pecka od modré čáry nebyla vůbec špatná. Problém byl v tom, že ji zastavil hned první bránící hráč. Hosté okamžitě vyrazili do protiakce.
33:09'
Tentokrát pro změnu icing na druhé straně, Minnesota zbytečně uspěchala rozehrávku ze svého pásma.
32:23'
Dubnyk měl štěstí. Nahozený puk z dálky mu poskočil na brankovišti a gólman Wild vůbec nevěděl, kam se odrazí. Nakonec to bylo někam těsně vedle levé tyče.
32:00'
Coyotes musí zpátky před svého brankáře, provinili se vyhozením na zakázané uvolnění.
31:39'
Dumbova nebezpečná střela, kterou stačila domácí obrana zblokovat. Potom se do rychlého útoku na druhou stranu dostal Max Domi, jenže pokazil zakončení.
31:15'
Winnik tak dlouho tahal kotouč po mantinelu, až o něj vinou vlastní chyby přišel. Ale Minnesota navzdory tomu ještě zůstala v útočné třetině.
30:46'
Je tu komerční přestávka, po jejím konce následuje buly před zraky Anttiho Raanty.
30:46'
Raanta a jeho dva úspěšné zákroky po sobě. Překonat se ho pokusil Foigno, ale finský gólman zůstává i nadále pohotový.
30:25'
Dlouhé Domiho nahození přes všechny čáry někdo tečoval, takže se nejedná o zakázané uvolnění. I díky tomu se pokračuje bez přerušení.
29:48'
Hosté nevěděli, jak co nejrychleji získat útočné pásmo, tak to zkusili nahozením o mantinel. To se jim moc nevyplatilo.
29:35'
Antti Raanta má po dlouhé době kotouč pod kontrolou. A nejspíš je hodně rád, protože si už potřeboval sáhnout na kotouč. Nemusel navíc řešit žádné dorážky.
29:14'
Coyle se nabízel od modré čáry na střelu, ale spoluhráči si ho všiml až na poslední chvíli.
28:39'
Rozhodně si nemůžeme stěžovat, že bychom sledovali obranný hokej. Na branku míří jeden pokus za druhým, jen chybí oběma stranám trošku více přesnosti v zakončení.
28:18'
Na druhé straně zahrozil Martinook, avšak i on byl hodně nepřesný. Díky tomu měl Dubnyk usnadněnou práci.
27:45'
Pánik a Stepan předvedli dobrou obrannou práci, přesto pak pustili soupeře do šance. Brodin mohl vypálit, ke štěstí Coyotes netrefil zařízení přesně.
27:19'
Minnesota po dlouhé době navštívila útočné pásmo, ale nic velkého z toho nebylo. Eric Staal z pravé strany marně hledal najeté spoluhráče.
27:11'
Je tu první komerční přestávka druhé třetiny, avšak za pár okamžiků budeme pokračovat novým vhazováním.
26:57'
Ekman-Larsson a jeho zajímavé nahození z dálky, ale vůbec netrefilo branku, někdo jej ještě předtím tečoval do ochranné sítě.
26:24'
Na druhé straně rychlý výpad Ennise, pak ale Arizona pro jistotu vyhazuje na zakázané uvolnění.
26:00'
Max Domi chtěl domácí dokonce poslat do vedení, ale naložil si na sebe moc velký úkol. Proti dvěma bránícím hokejistům soupeře se neprosadil.
25:27'
Tentokrát je to Minnesota, kdo vyhazuje na zakázané uvolnění. Wild nevstoupili do prostřední dvacetiminutovky vůbec dobře.
24:03'
Arizona právě vstřelila branku!
Mladá krev, šikovné ruce a domácí radost. Tak se dá ve zkratce charakterizovat situace, které jsme právě byli svědky. Minnesota chybovala v útočném pásmu a pustila do protiútoku dvojici hokejistů Coyotes. Rychlejší z nich byl nováček soutěže CLAYTON KELLER, jenž svým klasickým únikem vyrazil proti Dubnykovi. Naznačil kličku a potom po ledě poslal touš gólmanovi mezi betony. A hala se může dnes poprvé radovat, máme srovnáno. Asistence: Richard Pánik.
23:55'
Až nyní je slyšet hvizd rozhodčího, a to kvůli zakázanému uvolnění Arizona Coyotes.
23:50'
Už se hraje pořádně dlouho bez přerušení, ani Raanta po nahození z dálky nepřerušil.
23:22'
Rinaldo získal útočnou třetinu pro Kojoty a vypadalo to, že také sám vystřelí. To se nakonec nestalo, domácí forvard ještě hledal někoho na pravé straně.
22:50'
Dubnyk vyjel za branku rozehrávat, ale musel hodně spěchat, protože se tam pro kotouč chystal natěšený Max Domi.
22:16'
Na druhou stranu to zkoušel Coyle, ale ještě měl raději přihrávat. Takhle si nevěděl rady proti dvojici bránících hokejistů domácích.
21:40'
Obrovská šance Cousinse u levé tyče. Už měl Dubnyka překonaného, jenže nedokázal trefit volný prostor, který se před ním náhle otevřel.
21:13'
Richardsona a jeho dva pokusy po sobě. Podobně jako na začátku utkání, také nyní jsou Coyotes aktivnější a snaží se často zakončovat.
20:45'
Martinook se dostal ke střele z dálky, nabídku mu ze středního pásma poslal Ekman-Larsson. Ani tahle střela ale nebyla pro brankáře Wild moc složitá.
20:30'
Alex Goligoski si připsal první střelu druhé třetiny. Vypálil zápěstím, Devan Dubnyk si na něj počíhal pohodovým zákrokem lapačkou.
20:13'
Minnesota vyhrála vhazování ve středovém kruhu, jako první ale zavezla kotouč za svou branku.
20:01'
Zanedlouho začne druhá třetina utkání, dočkáme se v ní dalších branek?
Střely na branku po první třetině

Arizona Coyotes: 9

Minnesota Wild: 10
Více už se toho v první třetině nestane. Zatím jsme viděli jednu branku, přesilovou hru na začátku zápasu využili Minnesota Wild. Od té doby na další přesné zásahy čekáme, zajímavé šance měla také Arizona. Výsledek je každopádně stále otevřený a máme se do další dvacetiminutovky na co těšit.
20:00'
19:27'
Cousins to zkoušel sám přes dva hráče soupeře, ale dopředu věděl, že to bude mít hodně náročné. Nakonec střílel z dálky Chychrun.
19:06'
Začala poslední minuta první třetiny, to už jsou Arizona Coyotes kompletní. Ještě se před koncem dvacetiminutovky mohou pokusit o útočnou akci.
18:48'
Suterova střela, po které má Raanta kotouč v lapačce. Vypadá to, že tohle oslabení už Arizona zvládne ubránit. Ještě se ale bude vhazovat v jejím pásmu.
18:19'
Až nyní se Arizona osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a může poslat na led čerstvé síly. Docela úleva pro domácí mužstvo.
17:50'
A znovu to byl stejný obránce hostujícího týmu, kdo zakončoval. Tentokrát nemířil přesně, o několik centimetrů přestřelil a orazítkoval zadní mantinel za klecí.
17:24'
Dumbova tvrdá pecka z dálky, kterou ale Raanta vykopl pravým betonem před sebe. K jeho štěstí nečekal nikdo v bílém dresu na dorážku.
17:00'
V první třetině se tresty rozhodně nešetří. Tentokrát si jde sednout Martinook, u něhož rozhodčí viděli nedovolené bránění. Takže ještě před sirénou je tu další šance pro Wild.
16:53'
Bude se znovu vylučovat, opět na domácí straně.
16:25'
Dumbovo nahození k zadnímu mantinelu bylo logické. Jeho formace strávila na ledě spoustu času a už potřebovala někým nahradit.
15:47'
Velká šance Richardsona s Martinookem. Druhý jmenovaný dostával nahrávku k levé tyči, ale nedokázal trefit skoro polovinu odkrytého zařízení. Dubnyk měl hodně velké štěstí.
15:20'
Oba týmy jsou zpátky v plném počtu, po delší době tak sledujeme hru v pěti proti pěti na obou stranách barikády.
14:58'
Perlini a jeho odvážný průnik za brankou. Ani on ovšem neměl komu nahrát, útočníci Coyotes to musejí zkoušet hodně individuálně.
14:28'
Max Domi vydoloval kotouč v levém rohu a nabízel ho spoluhráčům před brankoviště. Ti si ale na toto místo sjeli moc pozdě, Devan Dubnky mohl zůstat v klidu.
14:10'
Je tu ještě jedna komerční přestávka tohoto dějství, pak už budeme pokračovat ve zbytku první třetiny.
13:53'
Staal vracel z pravého kruhu obránci na modrou čáru. Než se ale bek hostujícího týmu stačil rozkoukat, bylo pozdě a nacházel se mimo střelecký úhel.
13:25'
Derek Stepan se natahoval po nahozeném puku před brankoviště. Kdyby ho dostihl, tak zůstane úplně sám proti Dubnykovi. To se ovšem nestalo.
13:09'
Minnesotě přesilovka moc dlouho nevydržela. Mikael Granlund totiž půjde za katr kvůli tomu, že fauloval nedovoleným bráněním. Dnes poprvé tedy uvidíme hru čtyři na čtyři.
12:50'
Arizoně se povedlo hned na začátku oslabení vyhodit kotouč přes všechny čáry. Lépe Coyotes v početní nevýhodě začít nemohli.
12:45'
Alex Goligoski podrazil soupeře a to znamená, že si jeho celek znovu zahraje oslabení. Minnesota tak může zkusit využít i svou druhou přesilovku v první třetině.
12:21'
Tentokrát měl daleko těžší práci. Z prostoru před brankovištěm se snažil prosadit Perlini. Ani tento hokejista domácích ovšem nedokázal trefit volnou mezírku mezi betony.
11:48'
Dubnyk si připisuje zdařilý zákrok betonem, na střelu z dálky v pohodě dosáhl a poslal ji do rohu.
11:16'
Eric Staal si udělal útočný výlet po pravém mantinelu. Ačkoli proti němu byl trojice bránících hráčů, zkušený forvard si poradil a málem ještě zakončil.
10:42'
Connauton neměl komu nahrát, tak jen nahodil dopředu o zadní mantinel. Jako by Coyotes došly ve druhé polovině úvodní části nápady na útočné akce.
09:54'
Goligoskiho zajímavá rozehrávka na útočníky dopředu. Ti si ale nápadu svého obránce všimli až na poslední chvíli.
09:25'
To Coyotes mají problém s přechodem přes modro čáru. Cousins se snažil natáhnout po kotouči, ale kdyby to udělal, tak se stejně nachází v postavení mimo hru.
09:00'
Wild navíc první branka pomohla i po psychické stránce. Najednou jsou mnohem aktivnější a odvážnější v útočném pásmu. Finský gólman musel řešit další práci.
07:35'
Tak tohle byla hodně rychle využitá přesilovka. Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, od té chvíle o kotouč nepřišli. Několikrát si jej posunuli z hokejky na hokejku, až nakonec střílel Dumba z dálky. Jeho ránu ještě Antti Raanta vyrazil před sebe, ale na dorážku NINA NIEDERREITERA už nestačil. Minnesota využívá hned úvodní početní výhodu a jde brzy do vedení. Arizona musí dohánět ztrátu. Asistence: Matt Dumba, Ryan Suter.
07:21'
Máme tu první vyloučení zápasu. Přesilovou hru si zahrají Minnesota Wild, jelikož dvě minuty za hrubost inkasuje domácí hokejista Archibald. Uvidíme, zda to povede k otevření skóre.
07:11'
Hosté se na chvíli dostali do přečíslení tři na dva. Ale ještě než se stihl dostat do zakončení, obrana Coyotes situaci dobruslila.
06:41'
Minnesota uspěchala přechod do útočného pásma, po jejím dlouhém vyhození se píská zakázané uvolnění.
06:09'
Suter musel rychle spěchat zpátky do obrany, napadala ho hned dvojice Kojotů. Ale obránce Divočáků to zvládl a nenechal se obelstít.
05:40'
Perlini za sebou měl hodně dlouhé střídání, stejně jako zbytek jeho formace. Proto mu nezbývalo nic jiného, než nabrat touš na hokejku a vyhodit ho dopředu.
05:17'
Až nyní to ze zajímavé pozice zkoušel Ennis, avšak minul o pár centimetrů pravou tyčku zařízení Anttiho Raanty.
04:41'
Už se hraje dlouho bez přerušení, což otevírá na obou stranách vrátka. Ale brankáři už si dlouho nesáhli na kotouč a nemuseli ho vyrážet před sebe.
04:16'
Hjalmarsson a jeho nečekané nahození z dálky. Kdyby ho ještě někdo tečoval, má Devan Dubnyk hodně nepříjemnou situaci.
03:40'
Koivu se hlásil volný na levém křídle, avšak spoluhráč z formace si ho všiml moc pozdě. To bylo štěstí pro Arizonu, jenž nechala útočníka Minnesoty samotného.
03:05'
Hra se konečně trochu uklidnila. Oba celky střídají a ve středním pásmu svádí souboj o kotouč. Chychrun pak jen vyhodil po mantinelu dopředu.
02:37'
Kolem mantinelu se s kotoučem obtáčel Richard Pánik, jenže slovenský hokejista pak neměl zpoza branky komu přihrát kotouč na hokejku.
02:06'
Také Dvorak to zkoušel nečekanou střelou. Domácí jsou na začátku střetnutí aktivnější a snaží se co nejdříve prosadit. Což Wild zaskočilo.
01:30'
Max Domi a jeho hodně zajímavá střela z levé strany. Mladý útočník Coyotes tam zůstal nikým nehlídaný, měl dostatek času na to, aby si připravil zakončení.
01:18'
Devan Dubnyk poprvé zasahuje a raději přerušuje hru před svými zraky.
01:04'
Richardsons se protáhl podél pravého mantinelu do útočného pásma. Když pak nabízel spoluhráči do střelecké pozice, nebyla jeho nahrávka moc přesná.
00:28'
Naopak to byl Parise, kdo se snažil zakončovat v prostoru před brankovištěm. Nakonec Raanta zasahovat nemusel, kotouč šel mimo klec.
00:08'
Jako první se kotouče na buly zmocnili domácí hráči. Ale zatím mají problém s přechodem do útočného pásma.
00:01'
Už si jen poslechneme hymnu a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, začneme zhruba za deset minut.

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, Chychrun, Connauton, Hjalmarsson – Keller, Stepan, Pánik – Domi, Dvorak, Perlini – J. Archibald, F. Hamilton, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, R. Murphy, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, M. Koivu, Coyle – Ennis, Cullen, Niederreiter – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – Gibbs, Smith.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Čeká nás bitva týmů Pacifické a Centrální divize. Arizona Coyotes na domácím ledě přivítají Minnesota Wild.

Richard Pánik (ARI) (8+16)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly na začátku března. Arizona Coyotes doma přivítali Minnesota Wild a porazili je 5:3.
ARIZONA COYOTES

Na letošní sezonu nebudou v Arizoně vzpomínat rádi. Už od začátku se Coyotes trápí a dlouho dopředu bylo jasné, že myšlenky na postup do play-off jsou mimo realitu. I tak se ještě chtěl celek z Glendale porvat o posun tabulkou vzhůru. To se mu ale nepovedlo. V Pacifické divizi zůstává na poslední příčce a v celé NHL jsou horší pouze Buffalo Sabres. V předchozích duelech se ovšem Coyotes docela dařilo. Ačkoli padli doma těsně 2:3 s Nashville Predators, předtím udolali těsně 1:0 Vancouver Canucks. A po nájezdech předčili i houževnaté Los Angeles Kings. Teď je čekají ještě dva duely před svým publikem.

Kanadské bodování Arizona Coyotes vede v tuto chvíli mladíček Clayton Keller (19+32), kterého následují spoluhráči Derek Stepan (12+33), Oliver Ekman-Larsson (11+25) a Christian Dvorak (15+19).
MINNESOTA WILD

Zatím to vypadá, že by Minnesota měla proklouznout do play-off, ale ještě nemůže polevit. Její náskok v pořadníku Centrální divize není velký a zájemců o postup mezi nejlepší osmičku Západní konference je celá řada. Aktuálně mají Wild na kontě 87 bodů, což jim zaručuje třetí divizní políčko. Podaří se jim ho minimálně uhájit? V posledních duelech na tom Divočáci nebyli zrovna ideálně. Nejprve prohráli na ledě Edmonton Oilers 1:4, potom nezvládli ani bitvu Coloradem, od kterého inkasovali dokonce pět branek. Bilanci vylepšili až v aréně nováčka soutěže. Vegas Golden Knights v sobotu nad ránem předčili výsledkem 4:2. Po návratu z Arizony čeká Minnesotu série domácích utkání.

V popředí kanadského bodování týmu zůstává s velkým náskokem zkušený útočník a nejlepší střelec Wild Eric Staal (37+32), doplňují ho Mikael Granlund (19+39), Jason Zucker (29+27) nebo Ryan Suter (6+41).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.