58:48' Schmidt  (Neal) • 63:46' Neal  (Perron, Schmidt)
Raanta (Domingue) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (A), Goligoski, L. Schenn, Connauton, Demers – Keller, Stepan, Domi – Duclair, Dvorak, Cousins – Crouse, D. Strome, Perlini – Rieder, Richardson, Martinook.
Eric Furlatt, Jon Mclsaac – Brian Murphy, Ryan Gibbons
Gila River Arena, Glendale
Vegas

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, příjemné nedělní ráno přeje Petr Sumbal.
Ztráty puku: 11:11
Vegas Golden Knights zvládli i svůj druhý zápas v historii organizace a jsou nadále stoprocentní. V zápase s Arizonou dlouho prohrávali, ale trpělivost se jim vyplatila. Arizonu přestříleli a odměna přišla až při závěrečné hře bez brankáře, kdy se prosadil Schmidt. V prodloužení pak měli mnohem více šancí Coyotes, ale host podržel skvělými zákroky Fleury. O tom, že dva body budou patřit Vegas nakonec rozhodl už svou třetí trefou v sezoně James Neal.
63:46'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Autorem branky je JAMES NEAL.Skvělou práci odvedl Perron, který udržel kotouč v útočném pásmu. Puk se pak dostal k volnému Nealovi a ten dokázal střelou z blízka překonat jinak dnes výborného Raantu. Asistence: David Perron, Nate Schmidt.
63:28'
Stephan střílel z pravé strany, s důležitým blokem se vytasil Schmidt.
63:01'
Další úžasný zákrok lapačkou od Fleuryho, tentokrát proti střele Duclaira z levé strany.
62:40'
Domi se řítil do protiútoku, ale byl dostižen a nakonec nevystřelil.
62:16'
Clayton Keller byl úplně sám před Fleurym po přihrávce Domiho. Ale Fleury fantasticky zasáhl lapačkou.
61:47'
Demersova střela od modré byla zablokovaná. Arizona ztratila pásmo, ale nadále drží puk.
61:12'
Stephan získal kotouč a nahrál Duclairovi. Ten se ale do střelecké pozice nedostal.
60:30'
Max Domi obdržel přihrávku mezi kruhy a vypálil. Fleury na tu střelu moc neviděl, takže byl rád, že prosvištěla vedle jeho brány.
60:01'
Vegas ani ve druhém utkání v historii organizace neodejde bez bodu. Na ledě Arizony si vynutilo prodloužení, když v předposlední minutě vyrovnal Schmidt. Arizona vedla od první třetiny díky gólu Riedera, ale nakonec tohle vedení neudržela. Na řadě je tak prodloužení tři na tři.
60:00'
59:25'
Goligoski získal kotouč v obranném pásmu, Perronvi nedovolil vystřelit.
58:48'
Podle očekávání se gól uznává, rozhodčí nic nedovoleného proti Raantovi nenašli.
58:48'
Arizona ještě reklamuje nedovolené bránění brankáři a věc se tak řeší u videa.
58:48'
Od modré čáry vypálil Neal. Kotouč Raanta vyrazil pouze před sebe, kde si jej našel NATE SCHMIDT a uklidil ho bez potíží do odkryté brány. Vegas jsou tak blízko bodu i ve svém druhém utkání v historii. Asistence: James Neal.
58:19'
Domi ani Rieder se nedostali ke střele, aby mohli zkusit trefit prázdnou bránu.
57:49'
Vegas jsou v útočném pásmu a zkouší to bez odvolaného brankáře v šesti hráčích v poli!
57:42'
Raanta má kotouč ve své lapačce po dalším zákroku. Tentokrát proti střele Schmidta.
57:15'
David Perron pouze nahodil puk na Raantu a odjel na střídačku. Čas se už pro Vegas krátí.
56:18'
Fleury dokázal zasáhnout proti šanci Riedra. Vegas stále mají šanci vynutit si prodloužení.
56:01'
Sbisa i bez hokejky pomohl Vegas vybojovat puk a následně ho vyvézt z obranného pásma.
55:41'
Icing Vegas. Gplden Knights. Hosté nemohou vystřídat.
54:49'
Nick Cousins je dnes hodně střelecky aktivní, ale zatím se gólově neprosadil. To platí i po jeho další střele od pravého mantinelu, kterou Fleury vyrazil betonem.
54:26'
Ani Fleury nesmí vypadnout z koncentrace. Nyní se musel soustředit na zákrok proti střele Martinooka.
53:39'
Perron našel přihrávkou na ose hřiště Jamese Neala a ten měl na holi vyrovnání. Raanta se vytáhl s fantastickým zákrokem.
53:07'
Brendan Leipsic nabral rychlost a projel až do útočného pásma. Jenže tam po chvíli Vegas o puk přišlo.
52:06'
Kevin Connauton hodně nebezpečně pálil z levého kruhu a Fleury se musel vytasit s těžkým zákrokem, aby kotouč za svá záda nepustil.
51:54'
Ve třetí třetině už nejsou Vegas tak aktivní jako v té druhé. Nicméně v minulém zápase také prohrávali s Dallasem 0:1 a právě ve třetí části dokázali zápas dvěma góly Neala otočit.
50:45'
Vegas se pokusilo usadit v útočném pásmu, ale nikdy nemělo kotouč doopravdy pod kontrolou.
49:30'
Goligoski nastřeloval kotouč na bránu na teč. Před brankou stál Domi, ale puk netrefil.
48:55'
Z levé strany letěl puk na Raantu, ale nakonec díky dobrému bloku až na jeho branku neprošel.
48:32'
Raanta měl po delší době zase práci, efektivně chytil do lapačky puk po střele z pravého kruhu.
48:10'
Cousins našel na modré čáře Schenna a pak se puk vrátil zpět k němu. Ale Fleuryho z pravé strany nepřekvapil.
46:39'
Kombinace Arizony skončila u Demerse, který vypálil z pravé strany, ale jen nechal vyniknout Fleuryho.
46:04'
Dvorak pálil z pravé strany. Bylo to už z velkého úhlu, ale přesto měl Fleury se zastavením puku spoustu práce.
45:30'
Ekman-Larsson si objel ležícího obránce a vypálil, jenže také on nebyl přesný a branku přestřelil.
44:53'
Pierre-Édouard Bellemare vyvezl kotouč a dokonce i vypálil. Jenže branku Raanty přestřelil.
44:38'
Přesilovka Arizony bude pokračovat, poté co se Engelland dopustil podražení Riedera.
44:09'
Arizoně se přesilovka vůbec nedaří, puky stále létají pryč z jejího útočného pásma.
43:49'
Brankář Fleury zastavil za brankou puk a výrazně se zasloužil o vyhození puku z obranného pásma.
43:24'
Golden Knights dokázali vyhodit kotouč až k Raantovi.
43:08'
Z levé strany zápěstím vystřelil Keller, ale branku Vegas netrefil.
42:48'
Fleury chytil střelu od modré a pak dokázal vyrazit i dorážku z blízka.
42:35'
Přesilovka pro Arizony. Za sekání je vyloučen Brayden McNabb.
42:09'
Po rychlé kombinaci pálil z pravé strany William Karlsson, ale střela se mu nepovedla, netrefila bránu.
41:23'
Brendan Perlini hraničně zvládl přechod do útočného pásma a vypálil. Fleury svůj tým podržel.
40:52'
Krátký pobyt Arizony v útočném pásmu nebyl korunován žádnou střelou na bránu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 5:05.
Střely na bránu ve druhé třetině: 7:19
Po druhé třetině se skóre nemění, Arizona stále vyhrává nad Vegas 1:0. Tento hubený náskok zajistil Coyotes v první třetině Rieder. Ve druhé části zápasu mělo více ze hry Vegas. Golden Knights svého soupeře výrazně přestříleli, hráli i přesilovku pět na tři, ale vstřelit gól nedokázali. Všechny střely totiž dokázal zneškodnit Antti Raanta. Hlavně díky něj stále Arizona nad Vegas vede.
40:00'
39:27'
Na druhé straně se dostal do velké šance Max Domi, ale Fleury předvedl vynikající zákrok ramenem.
38:55'
Engelland vypálil zápěstí z levého kruhu a Raanta musel rychle vytrčit svůj pravý beton, aby puk zastavit.
37:52'
Z opačné strany pálil Golikoski, ale ani on na Fleuryho nevyzrál. Brankář Vegas zatím drží svůj tým ve hře.
37:33'
Anthony Duclair si vybruslil před branku a vypálil. Branku Fleuryho ale netrefil.
37:18'
Píská se ofsajd Vegas. Neal byl s pukem v útočném pásmu pozdě.
36:50'
Jonathan Marchessault dojel puk v útočném pásmu jako prví, zabrzdil a počkal, až mu dojedou spoluhráči. Ale Vegas se v pásmu dlouho neudrželo.
35:43'
Arizona vyhodila puk a vyloučený Rieder už se vrátí na led.
35:39'
Raanta se opravdu překonává a drží svůj tým ve vedení. Dokázal zastavit i těžkou střelu Davida Perrona z levého kruhu.
35:13'
Pokračuje už jen klasická přesilovka pět na čtyři.
34:53'
Haula nebezpečně střílel zápěstím. Raanta vyrazil a pak šla dorážka vedle jeho brány.
34:42'
Raanta znovu svůj tým podržel, když chytil také střelu Brendana Leipsica z pravé strany. Musel se hodně rychle přesunout, aby to zvládl.
34:17'
Neal dostal od Marchessaulta nabito na pravý kruh, ale střelou z první Raantu nepřekonal.
33:50'
Arizoně se začátek těžkého oslabení povedl, vyhodila puk.
33:46'
Rieder vyhodil kotouč ze hřiště a bude zato vyloučen. Minutu a 14 sekund bude hrát Vegas přesilovku pět na tři.
32:59'
Goligoski nedovoleně bránil Noska a musí za to na trestnou lavici.
32:45'
V přečíslení Dvorak našel přihrávkou pod sebe Demerse. Jeho zakončení z mezikruží dokázal Fleury zneškodnit.
31:54'
Erik Haula se dobrým pohybem a díky své rychlosti natlačil před Raanty a ten si musel připsat zatím nejtěžší zákrok, aby puk vyrazil.
31:20'
Po vyhrané vhazování střílel Schmidt, ale branku netrefil. Vegas zůstávají v útočném pásmu.
31:15'
Nahození ze středního pásma ukryl Raanta do své lapačky a nenašel nikoho, komu by mohl rozehrát.
30:18'
Vegas vyhráli souboje u mantinelu a David Perron může vyvézt puk z obranného pásma.
29:04'
Raanta přerušuje přikrytím puku lapačkou hru a dává svým spoluhráčům možnost vystřídat.
28:39'
Icing Arizony. Ta se v posledních minutách jen brání, Vegas mají více ze hry.
28:13'
Lindbergova střela z mezikruží byla zablokovaná. Tentokrát byl brankář Arizony bez práce.
27:40'
Nate Schmidt střílel od modré čáry a chtěl využít tlačenice před Raantou. Ten si přesto našel místo na výhled a puk vyrazil.
27:35'
Střela Braydena McNabba od modré čáry neprošla na Raantu a Arizona posléze dostala hru pryč ze svého obranného pásma.
26:52'
Zakázané uvolnění Arizony vrátí hru zpět před branku Anttiho Raanty.
26:03'
Pierre-Édouard Bellemare měl dobrou rychlost a po přechodu modré čáry vypálil. Raanta puk chytil a navíc nedopustil žádnou dorážku.
24:12'
Golden Knights počastovali Anttiho Raantu dvěma střelami, ten se ale překonat nenechal a udržel si čisté konto.
23:07'
Oliver Ekman-Larsson zkusil štěstí střelou z levého kruhu, ale Fleury dokázal kotouč vyrazit.
22:23'
William Karlsson střílel z pravého kruhu, ale nneměl přesně seřízená mířidla, kotouč minul prostor mezi třemi tyčemi brnky Raanty.
21:25'
Jason Demers střílel od modré čáry a Fleury si připsal první zákrok ve druhé třetině.
20:15'
Nepřesná přihrávka Vegas a z toho plyne zakázané uvolnění Vegas hned na úvod druhé třetiny.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 4:08.
Střely na bránu v první třetině: 11:12
První třetina je u konce, domácí Arizona měla na svědomí jediný gól, který v úvodní části zápasu padl. Arizona měla vstup do zápasu lepší a zaslouženě se dostala do vedení, když Fleuryho překonal Rieder. Vegas si potom také vytvořilo své šance, hrálo dvě přesilovky, ale Raanta žádný puk za svá záda nepustil. Nejblíže gólu byl český útočník Tomáš Nosek, ale zblízka trefil pouze tyčku.
20:00'
19:49'
Anthony Duclair se ještě dostal do šance a pozlobil Fleuryho, ten ale druhý puk za svá záda nepustil.
19:32'
Arizona má kotouč na hokejkách, ale se založením útočné akce nespěchá. Ráda by si do konce třetiny udržela svůj náskok.
18:07'
Brad Richardson střílel z levého kruhu, ale jeho střelu dokázal Andre Fleury vyrazit do rohu kluziště.
17:40'
Z levé strany vypálil Jonathan Marchessault. Raanta měl svou pravou tyčku dobře pokrytou a puk vyrazil.
17:04'
Domi hledal přihrávkou před branku najíždějícího Cousinse, ale jeho pas byl hodně nepřesný.
16:28'
Coyotes už jsou kompletní, a proto se jim mohlo odpískat zakázané uvolnění.
15:38'
Domácí hráči znovu dokázali vyhodit kotouč. Tato přesilovka tak povedená ze strany Vegas není.
15:01'
Rieder přihrával z levé strany před branku a tam stál puk tečoval na vlastního brankáře James Neal. Měl štěstí, že vlastního brankáře nepřekonal.
14:51'
David Perron vystřelil zápěstím z levého kruhu a donutil Anttiho Raantu k dalšímu zákroku.
14:18'
Nate Schmidt vystřelil od modré, Raanta puk vyrazil a následně jeho spoluhráči kotouč vyhodili z pásma.
14:06'
Luke Schenn fauloval vysokou holí a Vegas budou mít k dispozici další přesilovou hru. Ta první byla hodně nebezpečná.
14:06'
Ránu Engellanda vyrazil Raanta. Volný puk si našel Tomáš Nosek a z bezprostřední blízkosti trefil tyčku!
14:00'
Clayton Keller kotouč nedobruslil jako první, a tak se píská icing Arizony.
13:29'
Už byl Cousins na ledě, když Jonathan Marchessault vypálil. Jenže branku netrefil.
13:13'
Arizona se krátce dostala k puku, ale vyhodit z pásma ho nedokázala.
12:51'
Jonathan Marchessault vystřelil zápěstím z hranice pravého kruhu, ale jen nechal vyniknout lapačku Raanty.
12:11'
Niklas Hjalmarsson zablokoval střelu. Následný střelecký pokus od modré čáry už musel chytat Antti Raanta.
11:24'
Ihned po střele na branku Cousins použil nedovoleně vysokou hůl a musí na trestnou lavici.
11:22'
Nick Cousins je na začátku zápasu hodně střelecky aktivní. Znovu vypálil na Fleuryho a brankář Golden Knights se musel činit, aby kotouč chytil.
10:46'
Dvorak pálil z levé strany, Fleury kotouč vyrazil betonem a ještě si musel dávat pozor na následnou dorážku.
09:50'
Neal posunul puk ke Cody Eakinovi a ten vyslal střelecký pokus na Raantu. Tem svou práci splnil a puk za svá záda nepustil.
09:21'
Špatná rozehrávka Arizony končí zakázaným uvolněním, hra se přestěhuje zpět před Raantu.
09:13'
Hlouček hráčů před sebou nepropálil Perron, kotouč se odrazil do rohu kluziště.
08:59'
Raanta má práci i při přesilovce Arizony. Musel řešit střelu Erika Hauly z levé strany.
08:17'
A znovu Vegas vyhazuje puk až k brance Antti Raanty.
08:02'
Coyote se zatím nedaří se usadit v útočném pásmu.
07:28'
Hostům se povedlo dostat kotouč z jejich obranného pásma, Arizona musí zakládat novou akci.
07:10'
Reilly Smith zahákoval Christiana Dvoraka a Arizona má první možnost v tomto zápase zahrát si přesilovku.
05:52'
Arizona právě vstřelila branku!
Richardson vyhrál souboj u zadního mantinelu, přihrál puk na modrou, odkud vypálil Schenn. Jeho střela zápěstím se zabrzdila o hlouček hráčů před Fleurym. Kotouč se odrazil k TOBIASI RIEDEROVI a ten dokázal i s trochou štěstí propálit rozhozeného Fleuryho, který reagoval na předchozí střelu. Asistence: Jordan Martinook, Luke Schenn.
05:06'
Na malou chvíli se Vegas dostali s pukem na hokejce do útočného pásma, ale Arizona se zase rychle osvobodila a Rantaa žádnou střelu chytat nemusel.
04:03'
Nick Cousins už branku trefil a Fleury musel zasahovat. Puk mu vypadl, ale před Dvorakem ho stihl rychle přikrýt pod lapačku.
03:45'
Z pravého kruhu vypálil Anthony Duclair, ale jeho střele scházela větší přesnost.
02:53'
Domi dovezl puk přes modrou čáru pozdě, proto se píská postavení mimo hru.
01:36'
Raanta si připsal první dva zákroky, ani jeden ale nebyl z kategorie těch nejtěžších.
00:20'
Ekman-Larsson hned na začátku zápasu tvrdě dohrál u mantinelu hostujícího Deryka Engellanda.
00:01'
Teď už je na řadě hymna USA.
V Gila River Arena právě proběhla chvíle ticha na uctění památky za oběti masakru v Las Vegas.

Arizona Coyotes: Raanta (Domingue) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (A), Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Duclair, Dvorak, Cousins – Crouse, D. Strome, Perlini – Rieder, Richardson, Martinook.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Garrison, C. Miller, McNabb, Engelland (A), Sbisa (A), Schmidt – Neal, Eakin, Marchessault – Perron (A), O. Lindberg, R. Smith – Haula, W. Karlsson, Leipsic – Carrier, Bellemare, Nosek.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Jon Mclsaac – Brian Murphy, Ryan Gibbons.

Vegas Golden Knights

Vegas je úplně nová organizace, která bude mít v nové sezoně za úkol hlavně usadit se v NHL a neskončit na posledních pozicích. Play-off by bylo velkým překvapením. Sezonu ale rozjelo Vegas ve velkém stylu, když dokázalo otočit zápas s Dallasem a vyhrát 2:1. Oba góly vstřelila uzdravená největší hvězda James Neal.
Arizona Coyotes

Arizona patří v posledních letech k nejslabším týmům NHL, ani loňský rok nebyl výjimkou, Arizona hodně brzy ztratila naděje na play-off. Má ale hodně mladý tým a tím pádem i potenciál zlepšovat se. V první zápase nové sezony se utkali Coyotes s Anaheimem a málem se postarali o velké překvapení. Vedli už 4:1, ale náskok neudrželi a prohráli 4:5.
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování utkání NHL mezi týmy Arizona Coyotes a Vegas Golden Knights. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.