NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Vegas - 26. listopadu 2017   02:00

Arizona
Arizona
40:21' Ekman-Larsson (Stepan) • 50:35' Perlini (Stepan, Domi)
2:4
(0:0, 0:3, 2:1)
Vegas
Vegas
27:23' Nosek   • 27:54' W. Karlsson  (Marchessault) • 29:05' Haula  (Marchessault, Theodore) • 59:58' Marchessault  (W. Karlsson, R. Smith)
Arizona
Wedgewood (30. Langhamer) – Ekman-Larsson (A), Demers, Goligoski, Hjalmarsson (A), Connauton, L. Schenn – Perlini, Stepan, Rieder – Keller, Richardson (A), Fischer – Domi, Dvorak, Duclair – Martinook, Cousins, Rinaldo. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

3. Malcolm Subban (VGK) 24 zák., 2 góly, 92,3%
Statistiky: Střely na bránu: 26-28; Zablokované střely: 13-23; Vhazování: 46%-54%; Hity: 16-11; Přesilové hry: 0/5-1/5; Trestné minuty: 10-10.
Vegas po bezbrankové první třetině vstřelilo ve druhé části tři góly během 1 minuty a 42 sekund. Gólovou smršť odstartoval gól Tomáš Noska, po kterém se prosadil William Karlsson a Erik Haula. Arizona vstoupila do závěrečné části s plánem co nejdříve vstřelit gól, což se podařilo, když se prosadil Oliver Ekman-Larsson, na jehož branku navázal po nádherné stahovačce Brendan Perlini a by to to pouze o gól. Coyotes už se ale vyrovnat nepodařilo a výhru Golden Knights pečetil střelou do prázdné brány Jonathan Marchessault. Střídající český brankář Marek Langhamer, který naskočil do hry v polovině utkání, udržel čisté konto. Konečný výsledek krásného zápasu. Arizona Coyotes 2 Vegas Golden Knights 4.
59:58'
Golden Knights právě vstřelili branku!
JONATHAN MARCHESSAULT si na pravém křídle najel na volný puk a od hrazení ho poslal do prázdné brány! V Gila River Areně je hotovo! Asistence: William Karlsson a Reilly Smith.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:37'
Derek Stepan na pravém křídle tvrdě vypálil od hrazení a Malcolm Subban jeho ránu na přední tyči vyrazil.
57:56'
Marek Langhamer naskočil na střídačku a Coyotes to zkouší ve hře bez brankáře!
56:21'
Coyotes přečkali dlouhé čtyřminutové oslabení a na řadu přichází krátká komerční přestávka.
55:42'
James Neal na vrcholu levého kruhu napřáhl k prudké střele, která minula bližší levý horní roh brány.
54:33'
Reilly Smith se v blízkosti levé tyče dostal do zakončení, jeho bekhend ale minul bránu Arizony.
53:44'
Colin Miller na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Marek Langhamer podržel.
52:21'
Jason Demers dostal dvě plus dvě minuty a Vegas má ideální šanci rozhodnout dnešní duel.
51:17'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká komerční přestávka. Dokáží Coyotes smazat tříbrankové manko?
50:35'
Arizona právě vstřelila branku!
BRENDAN PERLINI se po nádherné stahovačce mezi dvěma protihráči protáhl k pravé tyči, kde si hodil puk rychle z bekhendu na forhend a rychlou střelou zápěstím zamířil z blízkosti do levého horního rohu brány! Rodí se velký obrat? 2:3! Asistence: Derek Stepan a Max Domi.
49:04'
Pierre-Édouard Bellemare také odseděl kompletní dvouminutový trest a Vegas přečkalo kritický moment.
48:29'
Vyloučený Brayden McNabb je již na ledě a Golden Knights po přečkání přesilové hry 5 na 3 hrají ve čtyřech.
47:19'
Clayton Keller tvrdě vypálil od modré čáry a Malcolm Subban po zákroku pravým betonem rychle skočil po volném puku, aby ho vleže zmrazil pod lapačkou.
47:04'
Pierre-Édouard Bellemare vyfasoval dvě minuty za podržení a Arizona si zahraje přesilovou hru 5 na 3!
46:29'
Brayden McNabb dnes podruhé usedl na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.
46:14'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Golden Knights vedou 3:1.
45:57'
Anthony Duclair nabral na pravém křídle rychlost a po zamíchání s pukem na přední pravé tyči mířil zápěstím do bližšího horního rohu brány, jenže Malcolm Subban podruhé neinkasoval a vytáhl fantastický semafor! Ještě předtím se na opačné straně řítil do samostatné úniku Cody Eakin, Oliver Ekman-Larsson ale rychle skočil na led a zezadu mu nataženou holí puk skvěle vypíchl. Úžasný defenzivní zákrok.
44:58'
Tobias Rieder na levém křídle vypálil z úhlu a Malcolm Subban na přední tyči puk vyrazil pravým betonem.
44:42'
Arizona směrem dopředu nic kloudného nevymyslela, obzvlášť, když jí bylo odpískáno postavení mimo hru.
42:15'
Tomáš Nosek si rychle vybruslil zpoza brány k pravé tyči, kde se snažil z otočky prosadit, jeho krajan Marek Langhamer mu ale druhý gól vstřelit neumožnil.
41:45'
Golden Knights během pár sekund vypálili ostře z pravého a poté levého křídla, Marek Langhamer ale obě rány kryl a připsal si v rychlém ledu dva zákroky.
40:21'
OLIVER EKMAN-LARSSON na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela zamířila do bližšího levého horního rohu brány! Malcolm Subban absolutně nic neviděl, protože před ním výborně clonil Brendan Perlini. Arizona krátce po přestávce snížila. Asistence: Derek Stepan.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-20; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 44%-56%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Druhá třetina začne přibližně v 3:58.
Vegas prožilo fantastickou druhou třetinu, když v rozmezí 1 minuty a 42 sekund vstřelilo hned tři góly, o které se postupně postarali Tomáš Nosek, William Karlsson a Erik Haula. Scott Wedgewood byl po třetím gólu odvolán z brány a ke svému druhému zápasu NHL nastoupil třiadvacetiletý český brankář Marek Langhamer. Skóre po druhé třetině v režii Vegas. Arizona Coyotes 0 Vegas Golden Knights 3.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:33'
Christian Dvorak byl v útočném pásmu příliš rychle a akci Arizony zastavilo postavení mimo hru.
37:42'
Je to neustále omílané téma dokola. Vegas během premiérové sezóny v NHL zapojilo do hry již 5 brankářů.
36:35'
Anthony Duclair se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže Malcolm Subban mu neumožnil skórovat! Následuje komerční přestávka.
34:23'
Všechny tři góly Golden Knights padly v rozmezí 1 minuty a 42 sekund, což je neuvěřitelné!
32:08'
Český brankář Marek Langhamer u levé tyče zmrazil puk pod lapačkou a přerušil hru. Třiadvacetiletý rodák z Moravské Třebové dnes naskočil do svého druhého zápasu v NHL!
31:32'
Tobias Rieder se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci, jenže minul vzdálenější levý horní roh brány.
30:50'
Niklas Hjalmarsson se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže Malcolm Subban se roztáhl na boku podél brankové čáry a žádnému z hráčů Coyotes nepovolil vstřelit gól! Komerční brejk.
29:05'
Střídání v týmu Arizona Coyotes: ze hřiště odchází Scott Wedgewood, přichází Marek Langhamer.
29:05'
Scott Wedgewood sice dokázal na přední tyči střelu Jonathana Marchessaulta z pravého kruhu vyrazit, jenže situaci rychle dobruslil ERIK HAULA a nad jeho pravým betonem zamířil z dorážky ke vzdálenější levé tyči! To je ale smršť! Asistence: Jonathan Marchessault a Shea Theodore.
28:43'
Arizona špatně střídala a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Brendan Perlini.
27:54'
Jonathan Marchessault v levém kruhu útočného pásma vyhrál vhazování a WILLIAM KARLSSON na jeho vrcholu napřáhl bez přípravy k dělové ráně, která zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Oba góly od sebe dělilo 31 sekund! Asistence: Jonathan Marchessault.
27:40'
Vyloučený Erik Haula už je také zpět na ledě a může se smát, protože jeho spoluhráči udeřili v oslabení.
27:23'
TOMÁŠ NOSEK na pravém křídle vyrazil z obranného pásma do rychlého protiútoku a krásnou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování o vzdálenější levou tyč zamířil do brány! Gól Vegas padl v oslabení a je to 1:0!
26:28'
Vyloučený Clayton Keller je zpět na ledové ploše a hokejisté Arizony mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.
25:40'
Erik Haula po střele Jamese Neala krosčekem udeřil brankáře Scotta Wedgewooda, který se na něj vsedě podíval a jako by říkal: "Hej, co děláš?"
25:40'
James Neal vypálil z levého kruhu a Scott Wedgewood pravým ramenem puk mířící do předního levého horního rohu brány parádním zákrokem vyrazil nad! Skóre zůstává 0:0.
24:28'
Clayton Keller dostal dvě minuty za vysokou hůl a Vegas si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.
24:17'
Puk skončil v ochranné síti a hra byla přerušena. Ještě předtím ale Alex Goligoski krásně objel bránu a z otočky se snažil puk zasunout ke vzdálenější levé tyči, Malcolm Subban ale pravým betonem kotouč vyrazil! Pěkný zákrok brankáře.
23:55'
Derek Stepan na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a rozvlnil boční síť brány Golden Knights.
23:07'
Reilly Smith zkusil vypálit prudce od modré čáry, jeho následná střela ale na bránu neprošla.
22:43'
Dnešní utkání je jedním z mála, ve kterém se minimálně přerušuje a hra je opravdu velice plynulá.
22:39'
Anthony Duclair z levého křídla nahodil puk před bránu a na vzdálenější pravé tyči mířil bekhendem mimo Max Domi.
21:35'
Christian Fischer znovu vytvořil před bránou Vegas zmatek, on sám ani Clayton Keller se ale neprosadil.
20:41'
Golden Knights mohli udeřit po střele z levého křídla a ostrého úhlu, jenže na to, aby překonali Scotta Wedgewooda, by museli pálit o poznání tvrději.
20:16'
Derek Stepan se na pravém křídle dostal ke střele, která byla na přední tyči zablokována.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-6; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 47%-53%; Hity: 4-5; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:03.
Coyotes si během úvodní třetiny zahráli dvě přesilové hry a první dokázali využít, jenže gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Krátce před přestávkou si zahráli v početní výhodě také Golden Knights, ani oni ale početní výhodu v úvodní gól zápasu nepřetavili. Skóre po první třetině zápasu v Arizoně. Arizona Coyotes 0 Vegas Golden Knights 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:39'
Vyloučený Zac Rinaldo je zpět na ledě a Golden Knights nedokázali využít úvodní přesilovou hru.
18:30'
Knights na pravém křídle vypálili od modré čáry, jenže před bránou nebyl nikdo, kdo by po zákroku Scotta Wedgewooda dorážel puk do brány.
18:01'
Luke Schenn vyhodil puk z obranného pásma k bráně Malcolma Subbana a zamířil na střídačku.
17:15'
Vegas dohrají podstatnou část závěru první třetiny v početní výhodě, samozřejmě za předpokladu, že ji nevyužijí.
16:39'
Zac Rinaldo fauloval před střídačkami Jamese Neala a dostal dvě minuty za držení.
16:39'
Hra byly přerušena kvůli dalšímu faulu, tentokrát si ovšem přesilovou hru zahrají hráči Golden Knights.
15:21'
Deryk Engelland se vrátil z vězení zpět na led a Vegas úspěšně přečkalo druhé oslabení v řadě.
15:14'
Max Domi v levém rohu útočného pásma podstoupil souboj, po kterém se puk odrazil do ochranné sítě.
14:41'
Coyotes nedokázali přejít dobře přes útočnou modrou čáru a bylo pískáno postavení mimo hru.
14:02'
Tobias Rieder se ocitl v pravém kruhu ve slibné střelecké pozici, jenže bránu Vegas přestřelil.
13:21'
Golden Knights se po nepřesné střele Coyotes dotkli za bránou puku a Arizona si po krátké reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru v řadě. Deryk Engelland dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
13:15'
Coyotes mají poskytnutou výhodu a brankář Scott Wedgewood okamžitě odjel na střídačku.
12:32'
Christian Fischer hýřivým pohybem vyvolal před bránou Vegas zmatky a v levém kruhu napřáhl k prudké střele, kterou na přední tyči Malcolm Subban hrudí vyrazil.
10:36'
Golden Knights jsou během posledních okamžiků hodně bezzubí a nyní vyhodili puk na zakázané uvolnění.
10:02'
Vyloučený Brayden McNabb se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Golden Knights hrají v plném počtu.
09:31'
Rozhodčí výrok na ledě potvrdili a po přezkoumání videa gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Coyotes hned z kraje utkání ztratili po neúspěšné Challenge oddechový čas. Dohrávají ale přesilovou hru.
09:31'
Brad Richardson krásnou střelou z vrcholu pravého kruhu vymetl vzdálenější levý horní roh brány, jenže Derek Stepan během průjezdu kolem brány udeřil do masky tělem Malcolma Subbana a branka by neměla platit! Rozhodnutí na ledě zní: "NO, GOAL!" Coyotes si vzali Challenge a čekáme na přezkoumání videa.
09:11'
Max Domi se snažil na vrcholu mezikruží dostat ke střele, jenže včas k němu přistoupil Cody Eakin.
08:16'
James Neal na pravém křídle vyrazil v oslabení do rychlého protiútoku a před bránou hledal Pierra-Édouarda Bellemara, hostující útočník byl ale pokryt.
08:02'
Niklas Hjalmarsson vypálil od modré čáry mimo a Brayden McNabb dostal dvě minuty za hákování.
07:57'
Puk sice letěl poměrně pomalu, přesto se proti hostům z Vegas pískalo zakázané uvolnění.
06:58'
Oliver Ekman-Larsson na levém křídle vypálil od modré čáry a připravený Malcolm Subban podržel puk v lapačce. Komerční přestávka, před kterou jsme zatím gól neviděli.
06:39'
Golden Knights nedokázali na pravém křídle dobruslit prudký puk včas a pískalo se zakázané uvolnění.
06:19'
Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele, ani jeden z brankářů ale nebyl překonán. Skóre: 0-0.
04:55'
Anthony Duclair napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány, Malcolm Subban ale předvedl nádherný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce! Pěkný zákrok.
04:29'
Max Domi se ocital v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže puk mu přeskočil hůl.
04:12'
Brayden McNabb na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím byla na přední tyči zablokována.
03:13'
Arizona se dostala v levém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Malcolm Subban na přední tyči vyrazil.
02:56'
Coyotes se nepodařilo rozehrát a puk podél boxu časoměřičů zamířil na zakázané uvolnění.
01:46'
A další střela Golden Knights. Tentokrát od modré čáry. Scott Wedgewood byl ale připravený a puk mířící do levého horního rohu brány vyrazil lapačkou.
01:35'
Brendan Leipsic na levém křídle vypálil prudce od hrazení a Scott Wedgewood puk pravým betonem vyrazil za bránu.
00:01'
Puk dopadl na led a utkání mezi Arizonou a Vegas bylo zahájeno. Oba týmy hrají v dobré formě.
00:01'

Arizona Coyotes: Wedgewood (Langhamer) – Ekman-Larsson (A), Demers, Goligoski, Hjalmarsson (A), Connauton, L. Schenn – Perlini, Stepan, Rieder – Keller, Richardson (A), Fischer – Domi, Dvorak, Duclair – Martinook, Cousins, Rinaldo. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – McNabb (A), Schmidt, Theodore, Engelland (A), C. Miller, Hunt – Neal, Haula, O. Lindberg – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Eakin (A), Leipsic – Nosek, Bellemare, Carrier. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Trevor Hanson. Čároví: Shane Heyer, Scott Cherrey.
Arizona se po špatném vstupu do nové sezóny NHL začíná zvedat a v neděli v noci přivítá na svém ledě Vegas. Hokejová noc v Gila River Areně se ponese v duchu Star Wars a prvních deset tisíc fanoušků dostane suvenýr – figurku Obi-Wana Kenobiho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.